PL194293B1 - Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką - Google Patents

Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką

Info

Publication number
PL194293B1
PL194293B1 PL331228A PL33122899A PL194293B1 PL 194293 B1 PL194293 B1 PL 194293B1 PL 331228 A PL331228 A PL 331228A PL 33122899 A PL33122899 A PL 33122899A PL 194293 B1 PL194293 B1 PL 194293B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
post
bolt
locking
lever
lock
Prior art date
Application number
PL331228A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331228A1 (en
Inventor
Alain Froissard
Original Assignee
Pommier & Cie
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pommier & Cie filed Critical Pommier & Cie
Publication of PL331228A1 publication Critical patent/PL331228A1/xx
Publication of PL194293B1 publication Critical patent/PL194293B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D33/00Superstructures for load-carrying vehicles
    • B62D33/02Platforms; Open load compartments
    • B62D33/0207Connections of movable or detachable racks or stanchions to platforms
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D33/00Superstructures for load-carrying vehicles
    • B62D33/02Platforms; Open load compartments
    • B62D33/0222Connecting elements between stanchions, e.g. roof supporting elements, stiffeners

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Wrappers (AREA)
  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie wsporcze ze slupkiem przesuw- nym do pojazdów krytych plandeka, takich jak przy- czepy, naczepy lub wagony kolejowe, majace co najmniej jeden slupek zamontowany na boku pojaz- du, przesuwajacy sie ruchem postepowym miedzy górna wzdluznica w przyblizeniu pozioma, polaczona sztywno z pojazdem, a mechanizmem suportu ze- spolonym sztywno z platforma pojazdu, który to slupek ma dwie czesci polaczone ze soba prze- gubowo i zdolne do wyrównania liniowego, a mianowicie górna czesc, której wolny koniec jest zamontowany tak, ze przesuwa sie ruchem poste- powym na wzdluznicy i dolna czesc, której dolny koniec jest zdolny do oparcia na mechanizmie supo- rtu, oraz ma zespól blokowania slupka na platformie i obu czesci w pozycji osiowo wyrównanej, gdy slu- pek jest zablokowany na platformie, przy czym ze- spól blokowania ewentualnie ma rygiel sprzegalny w zamku mechanizmu suportu, znamienne tym, ze ma czlony (43, 44) dodatkowo zabezpieczajace blokowanie slupka (1) na mechanizmie suportu (3). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką, takich jak przyczepy, naczepy lub wagony kolejowe.
Jest znane urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką, mające co najmniej jeden słupek zamontowany na boku pojazdu, przesuwający się ruchem postępowym między górną wzdłużnicą w przybliżeniu poziomą, połączoną sztywno z pojazdem, a mechanizmem suportu zespolonym sztywno z platformą pojazdu. Słupek ma dwie części połączone ze sobą przegubowo i zdolne do wyrównania liniowego, a mianowicie część górną, której wolny koniec jest zamontowany tak, że przesuwa się ruchem postępowym na wzdłużnicy i część dolną, której dolny koniec jest zdolny do oparcia na mechanizmie suportu, oraz ma zespół blokowania słupka na platformie i obu części w pozycji osiowo wyrównanej, gdy słupek jest zablokowany na platformie. Zespół blokowania ewentualnie ma rygiel sprzęgalny w zamku mechanizmu suportu.
Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką, takich jak przyczepy, naczepy lub wagony kolejowe, według wynalazku charakteryzuje się tym, że ma człony dodatkowo zabezpieczające blokowanie słupka na mechanizmie suportu.
Korzystnie, rygiel jest osadzony osiowo ruchomo na górnej części słupka, natomiast dolna część słupka ma postać obrotowego ramienia blokowalnego na górnej części słupka w położeniu sprzęgnięcia rygla w zamku.
Ewentualnie, obrotowe ramię zawiera człon zabezpieczający blokowanie słupka na mechanizmie suportu przez oparcie tego członu na ryglu, gdy obie części są zablokowane, nawet jeśli część rygla nie wejdzie w zamek.
W szczególności, rygiel ma kształt stożkowy, zwężający się w kierunku swego końca, wchodzącego w zamek i w nieobecności tego ostatniego, przesuwa się na pozycję niższą tak, że jego nachylona powierzchnia styka się z członem zabezpieczającym.
Ewentualnie, obrotowe ramię jest utworzone przez dwa równoległe drążki połączone na dole przez część tworzącą stopę oparcia i na górze przez poprzeczkę zamontowaną rotacyjnie w górnej części słupka, przy czym człon zabezpieczający blokowanie słupka na mechanizmie suportu jest utworzony przez inną poprzeczkę pośrednią między dwoma drążkami.
Korzystnie, urządzenie ma dźwignię obrotową działającą na zewnątrz, przystosowaną do przesuwania, w czasie swego obrotu, rygla z pozycji spoczynkowej do pozycji wejścia w zamek oraz elementu blokującego obie części słupka z pozycji spoczynkowej do pozycji wyrównania osiowego tych obu części.
W szczególności, element blokujący ma postać drążka i jest połączony przegubowo, w osi, z dźwignią, przy czym linia sił drążka znajduje się, w pozycji zablokowania części słupka, w pozycji po stronie linii neutralnej, która jest przeciwległa względem linii pozycji spoczynkowej.
Korzystnie, górna część słupka jest wykonana w postaci profilu o kształcie litery W, rozciągającego się pomiędzy wzdłużnicą a mechanizmem suportu tak, że jego dolna część mocuje ten ostatni i ramię obrotowe wchodzi w pozycję wyrównania liniowego obu części wewnątrz tego profilu między jego dwoma ramionami.
Ewentualnie, dźwignia jest połączona przegubowo, w osi, swym końcem przeciwnym do rękojeści, do rygla, przy czym oś obrotu elementu blokującego jest położona w pewnej odległości od osi obrotu dźwigni, w kierunku rękojeści.
W szczególności, drążek jest połączony z obudową kierującą zamontowaną obrotowo na górnej części słupka za pośrednictwem wymiennego kołka.
Ewentualnie, przez wyjęcie kołka zespół składający się z dźwigni, rygla, drążka i sprężyny stanowi zespół demontowalny i zastępowalny przez nowy zespół.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony, w przykładach wykonania, na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny naczepy krytej plandeką, wyposażonej w pewną ilość urządzeń wsporczych ze słupkiem przesuwnym, fig. 2 - fragment widoku z boku, pokazującym słupek w pozycji zablokowanej na platformie pojazdu, fig. 3 - przekrój wzdłuż linii III-III z fig. 2, fig. 4 - przekrój podobny do fig. 3, ale pokazującym blokowanie na naczepie w nieobecności zamka mechanizmu suportu połączonego sztywno z platformą, fig. 5 - przekrój pokazujący słupek w pozycji odblokowanej, fig. 6 - fragment przekroju wzdłuż linii VI-VI z fig. 2, fig. 7 - fragment przekroju wzdłuż linii VII-VII z fig. 2, fig. 8 - przekrój wzdłuż linii VIII-VIII z fig. 2, fig. 9 - przekrój wzdłuż linii IX-IX z fig. 2, fig. 10 - przekrój
PL 194 293 B1 wzdłuż linii X-X z fig. 2, fig. 11 - przekrój wzdłuż linii XI-XI z fig. 2, fig. 12 - perspektywiczny widok dolnej części słupka zaś fig. 13 przedstawia perspektywiczny widok, w innym kierunku, dolnej części słupka.
Figura 1 przedstawia naczepę, która jest wyposażona w pewną ilość urządzeń wsporczych A, przy czym każde ma zamontowany pionowy słupek 1, przesuwający się ruchem postępowym między górną wzdłużnicą poziomą 2 i mechanizmem suportu 3, zamontowanym trwale na bocznej stronie 4 platformy 5 naczepy. Jak wyraźnie widać na fig. 1 ta platforma posiada w każdym rogu wspornik 7, przy czym wzdłużnica 2 łączy górne końce dwóch wsporników, położonych po tej samej bocznej stronie wzdłuż platformy 5. Wsporniki 7, wzdłużnice 2 i słupki 1 stanowią strukturę podtrzymującą plandekę 8, która może być zsunięta do końca naczepy, jak to pokazuje fig. 1. Właśnie, aby móc następnie załadować i rozładować naczepę, słupki 1są zdolne do przemieszczania ruchem postępowym.
Co do urządzenia pozwalającego na przesuwanie słupków 1 na wzdłużnicach 2, nie jest ono częścią wynalazku i nie będzie opisane w dalszym ciągu. Przykładowo, takie urządzenie jest ujawnione we francuskim opisie patentowym nr 2 667 283.
Jak widać zwłaszcza z fig. 3 i 5, słupek 1 posiada górną część 10. Słupek 1 jest zawieszony w sposób uniemożliwiający ruch postępowy w górę na wzdłużnicy 2 i jest zaopatrzony w rygiel 11 ruchomy do kierunku osi części 10, w tym między pozycją wejścia do zamka 12 mechanizmu suportu 3, połączonego sztywno do platformy 5 za pomocą profilu 13 w kształcie litery U, oraz obrotowego ramienia 14, które jest połączone przegubowo swoim górnym końcem 15 z górną częścią 10 słupka i którego dolny koniec ma kształt stopy oparcia 16, wchodzącego do poziomej kołyski 17, stanowiącej część mechanizmu suportu 3. Słupek 1 zawiera jeszcze zespół do uruchamiania układu blokującego słupek w suporcie 3. Ten zespół zawiera dźwignię obrotową 21 zakończoną rękojeścią 22. Dźwignia jest połączona przegubowo swoim drugim końcem do rygla 11 tak, że obraca się dokoła osi 23. Do tego końca jest też przyłączony przegubowo, za pomocą osi obrotu 25 położonej w uprzednio określonej odległości od osi 23 obrotu przegubu w kierunku końca rękojeści 22, drążek popychający 26, którego drugi koniec jest skierowany do obudowy 27 w kształcie litery U, tak zamontowanej, że się obraca w profilu 28 złączonym sztywno przez końce swych bocznych ścian z częścią 10 słupka 1. Dokładniej, ta część jest utworzona też przez profil w kształcie litery W, którego boki 30 są wygięte na zewnątrz pod kątem 90°, tworząc skrzydełka 31. Profil 28 jest więc przytwierdzony do wewnętrznej strony podstawy 32 W tak, że jego podstawa 34 jest w równej linii ze skrzydełkami 31 profilu. Drążek 26, który ma przekrój poprzeczny kołowy, jest otoczony spiralną sprężyną 36, opartą jednym końcem na wystającym zgrubieniu 37 końca drążka, które jest połączone przegubowo, w osi 25, z dźwignią uruchamiającą 21, a drugim końcem na powierzchni podpory 38 obudowy kierującej 27. Drążek 26 jest połączony z obudową kierującą 27 przez wymienny kołek 40. Drążek 26 ze swą sprężyną 36 przechodzi przez podstawę 32 górnej części 10 słupka 1, co przedstawia okienko 33. Jak wynika zfig. 3 i 7, gdy dźwignia 21 jest obracana w kierunku strzałki F (fig. 5), drążek 26 przesuwa się przeciwnie do siły zwrotnej sprężyny 36, w kierunku końca przegubu 15 obrotowego ramienia 14. Stwierdza się na fig. 3, że wtej pozycji oś przegubu 25 drążka 26 znajduje się w stosunku do prostej, łączącej strefę kontaktu 41 zosią przegubu 23 dźwigni 21 z ryglem 11, w pewnej odległości od tej prostej, zboku profilu płaszczyzny 13. Przyjmując, że w tej pozycji końca drogi dźwigni uruchamiającej 21, górna część 10 słupka 1 i obrotowe ramię 14 są osiowo wyrównane, drążek 26 pod działaniem sprężyny 36 zapewnia blokadę tych dwóch części w tej wyrównanej konfiguracji. Ponieważ w tej pozycji rygiel 11 wchodzi też do zamka 12 (fig. 3) blokada obu części słupka zapewnia w ten sposób blokadę w jego całości na profilu 13, to znaczy na platformie pojazdu.
Korzystnie, słupek 1 jest też skutecznie blokowany na profilu płaszczyzny 13, nawet przy braku wejścia górnej części rygla 11 do zamka 12. Jest to objaśnione na fig. 4. Istotnie, obrotowe ramię 14 jest zaopatrzone w poprzeczny występ członu 43, który opiera się, w pozycji wyrównanej elementu górnej części 10 słupka 1i ramienia 14, na nachylonej zewnętrznej powierzchni 44 rygla 11. Jak wynika z porównania fig. 3 i 4, w nieobecności zamka 12, rygiel 11, którego grubość maleje w kierunku jego końca, przesuwa się bardziej w dół, aby zderzyć się z występem członu 43.
W oparciu o fig. 6-13 zostaną krótko wymienione szczegóły konstrukcyjne istotnych elementów słupka 1, którego ogólną budowę właśnie opisano powyżej. Dla ułatwienia zrozumienia szczegółowych przekrojów przedstawionych na fig. 6-13, zaznaczono na fig. 3 poziomy linii przecięcia, znajdujące się na fig. odniesienia 2.
Na fig. 5 i 7 stwierdza się, że występ członu 43 jest połączony sztywno z ramieniem obrotowym 14 i że jego poprzeczny przekrój prostopadły do podłużnej osi dźwigni ma profil U, odpowiadający ze4
PL 194 293B1 wnętrznemu profilowi przekroju poprzecznego zamka 12, aby móc wejść do tego ostatniego w pozycji blokującej słupek 1 na suporcie 3.
Co do obrotowego ramienia 14, zwłaszcza fig. 13 pokazuje, że zasadniczo zawiera ono dwa podłużne równoległe drążki 46, połączone na dole elementem podstawy, oraz w pewnej odległości od tego ostatniego, występem członu 43. Górne końce drążków są połączone poprzeczką 47, która przechodzi przez szczeliny 48 wykonane w bocznych ścianach 29 profilu 28 i wchodzi w elementy łożyska 50 po wewnętrznej stronie tych bocznych ścian 29. Poprzeczka 47 i łożyska 50 tworzą zespół obrotowy, zaznaczony na fig. 5. Drążki 46 dźwigni 14 zawierają występy 52 na swych przeciwległych stronach, które centrują ramię 14 na powierzchniach zewnętrznych boków 29 profilu 28, w pozycji wyrównania osiowego górnej części 10 słupka 1 i dźwigni 14, polepszając jeszcze trwałość mechaniczną tego zespołu w pozycji wyrównanej.
Z drugiej strony należy podkreślić, że rygiel 11 jest prowadzony wewnątrz profilu 28, jak to widać na fig. 8, gdzie w strefie przekroju, jaki przedstawia ten rysunek, rygiel ma profil T, którego część poprzeczna jest prowadzona między podstawą profilu 28 a prowadnicami wykrojonymi w każdej bocznej ścianie profilu.
Wynika też, zwłaszcza z fig. 5 i 6, że drążki 46 ramienia 14 mają u podstawy występy 57 przeznaczone do centrowania na zewnętrznych skrzydłach 58 suportu 3, gdy opierają się na górnej części profilu 13.
Trzeba zaznaczyć, że układ może być dostarczony i montowany w postaci zestawu i składany przez klienta. Po montażu, z uwagi na potrzebę konserwacji po zainstalowaniu, można przez wyjęcie kołka 40 usunąć ze swej obudowy zespół części składający się z rękojeści, rygla, drążka oraz sprężyny i wymienić na nowy zespół. Wystarczy wtedy umieścić znów kołek 40.

Claims (11)

1. Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką, takich jak przyczepy, naczepy lub wagony kolejowe, mające co najmniej jeden słupek zamontowany na boku pojazdu, przesuwający się ruchem postępowym między górną wzdłużnicą w przybliżeniu poziomą, połączoną sztywno z pojazdem, a mechanizmem suportu zespolonym sztywno z platformą pojazdu, który to słupek ma dwie części połączone ze sobą przegubowo i zdolne do wyrównania liniowego, a mianowicie górną część, której wolny koniec jest zamontowany tak, że przesuwa się ruchem postępowym na wzdłużnicy i dolną część, której dolny koniec jest zdolny do oparcia na mechanizmie suportu, oraz ma zespół blokowania słupka na platformie i obu części w pozycji osiowo wyrównanej, gdy słupek jest zablokowany na platformie, przy czym zespół blokowania ewentualnie ma rygiel sprzęgalny w zamku mechanizmu suportu, znamienne tym, że ma człony (43, 44) dodatkowo zabezpieczające blokowanie słupka (1) na mechanizmie suportu (3).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że słupek (1) w górnej części (10) ma osadzony ruchomy osiowo rygiel (11), natomiast dolna część słupka (1) ma postać obrotowego ramienia (14) blokowalnego na górnej części (10) słupka (1) w położeniu sprzęgnięcia rygla (11) w zamku (12).
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że obrotowe ramię (14) zawiera człon (43) zabezpieczający blokowanie słupka (1) na mechanizmie suportu (3) przez oparcie tego członu (43) na ryglu (11), gdy obie części (10, 14) słupka 1 są zablokowane, nawet jeśli część rygla (11) nie wejdzie w zamek (12).
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że rygiel (11) ma kształt stożkowy, zwężający się w kierunku swego końca, wchodzącego w zamek (12) i w nieobecności tego ostatniego, przesuwa się na pozycję niższą tak, że jego nachylona powierzchnia (44) styka się z członem (43) zabezpieczającym.
5. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że obrotowe ramię (14) jest utworzone przez dwa równoległe drążki (46) połączone na dole przez część tworzącą stopę oparcia (16) i na górze przez poprzeczkę (47) zamontowaną rotacyjnie w górnej części (10) słupka (1), przy czym człon (43) zabezpieczający blokowanie słupka (1) na mechanizmie suportu (3) jest utworzony przez inną poprzeczkę pośrednią między dwoma drążkami.
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że słupek (1)ma dźwignię obrotową (21) działającą na zewnątrz, przystosowaną do przesuwania, w czasie swego obrotu, rygla (11) z pozycji spoczynkowej do pozycji wejścia w zamek (12) oraz elementu blokującego obie części (10, 14) słupka (1) z pozycji spoczynkowej do pozycji wyrównania osiowego tych obu części (10, 14).
PL 194 293 B1
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że element blokujący ma postać drążka (26) i jest połączony przegubowo, w osi (25), z dźwignią (21), przy czym linia sił drążka (26) znajduje się, w pozycji zablokowania części (10, 14) słupka (1), w pozycji po stronie linii neutralnej, która jest przeciwległa względem linii pozycji spoczynkowej.
8. Urządzenie według zastrz. 2 albo 3, albo 5, albo 6, albo 7, znamienne tym, że górna część (10) słupka (1) jest wykonana w postaci profilu o kształcie litery W, rozciągającego się pomiędzy wzdłużnicą (2) a mechanizmem suportu (3) tak, że jego dolna część mocuje ten ostatni i ramię obrotowe (14) wchodzi w pozycję wyrównania liniowego obu części wewnątrz tego profilu między jego dwoma ramionami.
9. Urządzenie według zastrz. 6 albo 7, znamienne tym, że dźwignia (21) jest połączona przegubowo, w osi (23), swym końcem przeciwnym do rękojeści (22), do rygla (11), przy czym oś (25) obrotu elementu blokującego jest położona w pewnej odległości od osi (23) obrotu dźwigni (21), w kierunku rękojeści (22).
10. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że drążek (26) jest połączony z obudową kierującą (27) zamontowaną obrotowo na górnej części (10) słupka (1) za pośrednictwem wymiennego kołka (40).
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że przez wyjęcie kołka (40) zespół składający się z dźwigni (21), rygla (11), drążka (26) i sprężyny (36) stanowi zespół demontowalny i zastępowalny przez nowy zespół.
PL331228A 1998-02-04 1999-02-04 Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką PL194293B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9801301A FR2774353B1 (fr) 1998-02-04 1998-02-04 Agencement de poteau coulissant pour vehicule bache

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331228A1 PL331228A1 (en) 1999-08-16
PL194293B1 true PL194293B1 (pl) 2007-05-31

Family

ID=9522592

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL331228A PL194293B1 (pl) 1998-02-04 1999-02-04 Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0940326B1 (pl)
AT (1) ATE224829T1 (pl)
DE (1) DE69903078T2 (pl)
ES (1) ES2184390T3 (pl)
FR (1) FR2774353B1 (pl)
PL (1) PL194293B1 (pl)
PT (1) PT940326E (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU4788100A (en) * 1999-04-27 2000-11-10 Goran Rosen Device at trucks having cover or cabinet support
DE20205984U1 (de) * 2002-04-16 2002-08-01 Load Lok Deutschland Gmbh Runge, insbesondere Klapprunge, mit Riegeleinrichtung
ES2232272B1 (es) * 2003-03-11 2007-02-01 Mecadetol.S.A Cierre de anclaje, para pilares de plataformas de carga de vehiculos.-.
DE102005033318A1 (de) * 2005-07-16 2007-01-25 F. Hesterberg & Söhne GmbH & Co KG Einrichtung zum Festlegen einer Runge im Bereich eines Nutzfahrzeugaufbaus
ES2288102B2 (es) * 2005-12-27 2008-08-01 Adaico, S.L. Anclaje para postes moviles de cajas de carga.
ES1063307Y (es) * 2006-06-26 2007-01-16 Mecadetol Sa Anclaje perfeccionado para postes moviles de cajas de carga
DE102010037515A1 (de) * 2010-09-14 2012-03-15 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Schließanordnung für einen Fahrzeugaufbau
WO2013112099A1 (en) * 2012-01-24 2013-08-01 Rosen Goran Device for a stanchion
FR3025485B1 (fr) * 2014-09-04 2018-02-02 Ack Forankra Poutre pour plancher reglable en hauteur, et outil correspondant.

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2535655A1 (fr) * 1982-11-08 1984-05-11 Trailor Sa Rancher articule verrouillable pour vehicule de transport
FR2667283B1 (fr) 1990-10-02 1995-07-13 Pommier & Cie Vehicule bache a bache repliable et montants amovibles.
BE1005536A6 (nl) * 1991-11-18 1993-09-28 Hool Nv Van Verplaatsbare knikstijl voor een huifopbouwkonstruktie van een voertuig.
FR2687360B1 (fr) * 1992-02-18 1994-05-20 Sofaco Sa Elements de ranchers pour superstructure equipant les chassis de transport et leur dispositif de verrouillage.
DE9216912U1 (pl) * 1992-12-11 1993-02-18 Karl Kaessbohrer Fahrzeugwerke Gmbh, 7900 Ulm, De

Also Published As

Publication number Publication date
DE69903078T2 (de) 2003-06-12
EP0940326B1 (fr) 2002-09-25
PL331228A1 (en) 1999-08-16
FR2774353B1 (fr) 2000-04-21
FR2774353A1 (fr) 1999-08-06
PT940326E (pt) 2003-02-28
ATE224829T1 (de) 2002-10-15
EP0940326A1 (fr) 1999-09-08
DE69903078D1 (de) 2002-10-31
ES2184390T3 (es) 2003-04-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2392444C (en) Retractable cargo bed
US4606577A (en) Automotive folding seat
PL194293B1 (pl) Urządzenie wsporcze ze słupkiem przesuwnym do pojazdów krytych plandeką
US5636884A (en) Pivotal seat and support
US4711494A (en) Foldable headrest for vehicle rear seat
CA2447568C (en) Side service storage apparatus
EP0101054B1 (de) Gepäckträger für Fahrzeuge, insbesondere Campingfahrzeuge
CA2406515C (en) Ladder mounting system
PL177437B1 (pl) Okno dachowe uchylno-wahadłowe
EP2217467A2 (de) Kraftfahrzeugsitz
US5048787A (en) Slide rail for automotive seat
US4874197A (en) Retractable porch for mobile homes
EP0325814B1 (en) Swivel platform for a rail vehicle
EP2236711A2 (de) Bordwandverschluss an einem Nutzfahrzeugaufbau
EP0426484B1 (en) Improvements in and relating to trailer support posts
EP0763444A2 (de) Rücksitzanlage für ein Kraftfahrzeug, insbesondere Personenkraftwagen
DE19857693A1 (de) Energieabsorbierende Lenksäule für ein Kraftfahrzeug
US4439076A (en) Movable freight restraining device for freight cars and the like
US4252482A (en) Railway car counter-balanced tilting deck
AU689898B2 (en) Antitheft device adapted to a vehicle seat
AT408972B (de) Vorrichtung zur schwenkbaren montage eines kindersitzes
EP0267889B1 (en) A device at stanchions at vehicle load platforms for locking platform side- and tailboards
EP0265393B1 (en) Device for locking folding side boards of industrial vehicle bodies
US5010825A (en) Rail car end assembly
US11878724B2 (en) Autorack cars