PL192639B1 - Rozdzielacz - Google Patents

Rozdzielacz

Info

Publication number
PL192639B1
PL192639B1 PL331278A PL33127899A PL192639B1 PL 192639 B1 PL192639 B1 PL 192639B1 PL 331278 A PL331278 A PL 331278A PL 33127899 A PL33127899 A PL 33127899A PL 192639 B1 PL192639 B1 PL 192639B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plate
side wall
attached
distributor according
distributor
Prior art date
Application number
PL331278A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331278A1 (en
Inventor
Yvan Paillard
Original Assignee
Legrand
Legrand Sa
Legrand Snc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Legrand, Legrand Sa, Legrand Snc filed Critical Legrand
Publication of PL331278A1 publication Critical patent/PL331278A1/xx
Publication of PL192639B1 publication Critical patent/PL192639B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R9/00Structural associations of a plurality of mutually-insulated electrical connecting elements, e.g. terminal strips or terminal blocks; Terminals or binding posts mounted upon a base or in a case; Bases therefor
    • H01R9/22Bases, e.g. strip, block, panel
    • H01R9/24Terminal blocks
    • H01R9/26Clip-on terminal blocks for side-by-side rail- or strip-mounting
    • H01R9/2675Electrical interconnections between two blocks, e.g. by means of busbars
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/46Bases; Cases
    • H01R13/50Bases; Cases formed as an integral body
    • H01R13/501Bases; Cases formed as an integral body comprising an integral hinge or a frangible part
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R9/00Structural associations of a plurality of mutually-insulated electrical connecting elements, e.g. terminal strips or terminal blocks; Terminals or binding posts mounted upon a base or in a case; Bases therefor
    • H01R9/22Bases, e.g. strip, block, panel
    • H01R9/24Terminal blocks
    • H01R9/2408Modular blocks

Landscapes

  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Connections Arranged To Contact A Plurality Of Conductors (AREA)
  • Insulating Bodies (AREA)

Abstract

1. Rozdzielacz zawierajacy dwie scianki bo- czne z materialu izolacyjnego, które sa umiesz- czone w pewnej odleglosci jedna od drugiej sa w przyblizeniu równolegle jedna do drugiej i co najmniej jedna listwe montazowa, która rozcia- ga sie od jednej do drugiej scianki bocznej, w przyblizeniu prostopadle do nich, bedac od- powiednio polaczona poprzecznie z kazda z tych scianek bocznych, na kazdym ze swoich kon- ców, znamienny tym, ze do kazdej z tych scia- nek bocznych (11) jest dolaczona plytka (20), która wspólpracuje z druga plytka (20) dola- czona do drugiej scianki bocznej (11) i umoz- liwia wprowadzenie dodatkowej listwy monta- zowej (12'). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest rozdzielacz, zwłaszcza rozdzielacz modułowy, to znaczy rozdzielacz, który razem z innymi przyrządami elektrycznymi, jest przeznaczony do umieszczenia jeden obok drugiego, na tej samej szynie nośnej i którego długość jest wielokrotnością wspólnego modułu podstawowego wspólnego dla wszystkich tych przyrządów elektrycznych.
Znany jest z francuskiego opisu patentowego nr 2 742 586 rozdzielacz tego typu.
Listwy montażowe, które stanowią wyposażenie, rozdzielacza, mają postać płytek zawierających łączówki montażowe, na których znajduje się wiele zacisków montażowych, do których można dołączać przewody, płytki montażowe mają korpus ochrony z materiału izolacyjnego, który je otacza biegnąc prostopadle, co najmniej na części ich obwodu.
Taka listwa montażowa pozwala dołączyć do tego samego potencjału różne przewody elektryczne.
Na przykład rozdzielacze tego typu są rozdzielaczami bipolarnymi, zawierają więc równoległe do siebie dwie listwy montażowe, to znaczy, na przykład jedną fazową, a jedną neutralną, lub rozdzielacze trójbiegunowe lub czterobiegunowe, zawierają więc one, równolegle do siebie trzy lub cztery listwy montażowe to znaczy, na przykład dwie lub trzy fazowe, a jedną neutralną, lub w sposób bardziej ogólny mogą to być rozdzielacze wielobiegunowe.
Te rozdzielacze są i będą w pełni satysfakcjonujące.
Okazuje się jednak, że dla danej liczby modułów, a więc dla danej liczby zacisków łączeniowych na listwach nie można zawsze na początku dołączyć wystarczającej liczby przewodów elektrycznych do punktu neutralnego, co może na przykład wymagać dołączenia drugiego rozdzielacza i zwiększyć wymiar wzdłużny zespołu.
Może się również okazać, że w miarę zwiększania się instalacji, w której skład wchodzi ten rozdzielacz, będzie on nasycony przewodami, które powinny być dołączone do punktu neutralnego, pożądane jest więc dołączenie do niego odpowiedniej listwy montażowej dla innych przewodów elektrycznych, oprócz przewodów już do niej dołączonych.
Jest więc konieczna zmiana całości lub części struktury instalacji za cenę wykonywania operacji, które uwzględniając otoczenie, na ogół wypełnione, zwłaszcza w zakresie okablowania, są w sposób nieunikniony mniej lub bardziej skomplikowane.
Celem wynalazku jest opracowanie rozdzielacza pozwalającego w prosty sposób usunąć wymienione powyżej niedogodności.
Rozdzielacz zawierający dwie ścianki boczne z materiału izolacyjnego, które są umieszczone w pewnej odległości jedna od drugiej są w przybliżeniu równolegle jedna do drugiej i co najmniej jedną listwę montażową, która rozciąga się od jednej do drugiej ścianki bocznej, w przybliżeniu prostopadle do nich, będąc odpowiednio połączona poprzecznie z każdą z tych ścianek bocznych, na każdym ze swoich końców, według wynalazku charakteryzuje się tym, że do każdej z tych ścianek bocznych jest dołączona płytka, która współpracuje z drugą płytką dołączoną do drugiej ścianki bocznej i umożliwia wprowadzenie dodatkowej listwy montażowej.
Korzystnie każda ze ścianek bocznych ma wstępnie dołączoną płytkę.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej jest do niej przymocowana.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej stanowi ze ścianką boczną jedną całość, tworząc jeden element.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej jest umocowana ruchomo pomiędzy pozycją oczekiwania i pozycją pracy.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej w pozycji oczekiwania jest w przybliżeniu prostopadłą do ścianki bocznej.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej w pozycji pracy leży w przybliżeniu w przedłużeniu tej ścianki bocznej.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej jest połączona z nią przegubowo.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej jest znią połączona strefą przegubową o mniejszej grubości.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej, leży wzdłuż jednej z krawędzi bocznych ścianki bocznej.
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej jest umieszczona przy krawędzi dolnej ścianki bocznej.
PL 192 639B1
Korzystnie płytka dołączona do ścianki bocznej, jest ułożona tylko wzdłuż części wysokości tej krawędzi.
Korzystnie rozłączalne elementy utrzymujące są usytuowane pomiędzy płytką i ścianką boczną, do której jest ona dołączona, utrzymując co najmniej czasowo tę płytkę w pozycji oczekiwania.
Korzystnie rozłączalne elementy utrzymujące, są usytuowane pomiędzy płytką i ścianką boczną, do której jest ona dołączona i zawierają języczek dający się uciąć, łączący tą płytkę ze wspornikiem wystającym na ściance bocznej.
Korzystnie płytka dołączona do każdej ze ścianek bocznych ma elementy przyjmujące listwę montażową.
Korzystnie elementy przyjmujące znajdujące się w płytce dołączonej do ścianki bocznej zawierają wycięcie.
Korzystnie wycięcie w płytce dołączonej do ścianki bocznej zawiera wystający do wnętrza, na co najmniej jednej z jego krawędzi bocznych, w sąsiedztwie wylotu zaczep zapadkowy poprzedzony ukosem wprowadzającym.
Korzystnie wycięcie w płytce dołączonej do ścianki bocznej zawiera występ wystający z dna.
Na przykład w korzystnym wykonaniu wynalazku, każda ze ścianek bocznych jest wyposażona wstępnie w płytkę z nią połączoną, a ta jest zamontowana ruchomo pomiędzy dwoma pozycjami, pozycją oczekiwania w której jest ona w przybliżeniu prostopadła do tej ścianki bocznej i pozycją pracy, gdzie przeciwnie, stanowi ona w przybliżeniu przedłużenie tej ścianki.
Dzięki tym płytkom zdolność przyłączania przewodów do rozdzielacza według wynalazku, na przykład zdolność przyłączania przewodów neutralnych, może w razie konieczności być korzystnie zwiększona według woli instalatora, bez żadnego wnikania w układ samego rozdzielacza ani w wymiar jego długości, co ogranicza konieczne działania, bez zaburzania otaczającego okablowania. Wystarczy bowiem wykorzystać dołączone płytki i umieścić listwę montażową pomiędzy nimi.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig.1 przedstawia widok perspektywiczny rozdzielacza według wynalazku, płytki przymocowane do ścianek bocznych znajdują się w pozycji oczekiwania, fig.2 przedstawia w większej skali, zgodnie ze strzałką II z fig. 1, częściowy widok z przodu jednej ze ścianek bocznych, fig.3 przedstawia częściowy widok z dołu, zgodnie ze strzałką III z fig. 2, fig. 4 przedstawia częściowy widok przekroju poprzecznego zgodnie z linią IV-IV z fig. 2, fig. 5 przedstawia częściowy widok perspektywiczny zgodnie ze strzałką V z fig. 2, fig. 6 przedstawia widok perspektywiczny, z miejscowym wyrwaniem, analogiczny do przedstawionego na fig. 1, płytki przymocowane do ścianek bocznych znajdują się w pozycji pracy, a dodatkowa listwa montażowa jest umieszczona pomiędzy nimi.
Rozdzielacz 10 według wynalazku zawiera, z jednej strony dwie ścianki boczne 11 z materiału izolacyjnego, które są umieszczone w pewnej odległości jedna od drugiej i biegną w przybliżeniu równolegle jedna do drugiej, a z drugiej strony, co najmniej jedną listwę montażową 12, która rozciąga się od jednej do drugiej ścianki bocznej 11, w przybliżeniu prostopadle do nich, i jest odpowiednio połączona poprzecznie z każdą z tych ścianek bocznych 11, na każdym ze swoich końców.
Taki rozdzielacz, będąc dobrze znany sam przez się, nie jest przedmiotem niniejszego wynalazku i nie będzie tu szczegółowo opisywany.
Zostaną tylko opisane elementy niezbędne dla zrozumienia wynalazku.
Ścianki boczne 11 są identyczne, wykazując symetrię zwierciadlaną, mają kontur w zasadzie prostokątny z dwoma krawędziami bocznymi 13 i 14 przednią i tylną, krawędź górną 15 i krawędź dolną 16.
Na krawędzi dolnej 16 znajdują się elementy umożliwiające dołączenie zespołu rozdzielacza 10 do szyny nośnej, nie pokazanej.
W pokazanym przykładzie wykonania wynalazku są przewidziane cztery listwy montażowe 12 umieszczone w pewnych odległościach od siebie.
Są one rozmieszczone pomiędzy krawędziami tylną 14 i przednią 13 ścianek bocznych 11, znajdując się ewentualnie na różnych poziomach i/lub będąc mniej lub więcej odchylone.
Aby nie zaciemniać figur 1i 6te listwy montażowe 12 świadomie pokazano w uproszczeniu.
Listwy montażowe są utworzone z płytki metalowej, która jest połączona na całej swojej długości i zawiera kilka zacisków łączeniowych rozłożonych na jej długości. Korpus ochrony z materiału izolacyjnego ogranicza się w tym przypadku do prostej przegrody narożnej.
Ale, listwy montażowe 12 mogą być również utworzone przez płytkę zaciskową, w której korpus ochronny z materiału izolacyjnego połączony z płytką obejmuje ją ze wszystkich stron.
PL 192 639B1
W pokazanym przykładzie wykonania wynalazku, każda ze ścianek bocznych 11 ma wystające na swojej powierzchni wewnętrznej, położone odpowiednio względem siebie końcówki 18, z których każda tworzy gniazdo 19 odpowiednie do przyjęcia listew montażowych 12, mając dla każdej elementy mocujące, na przykład elementy zapadkowe odpowiednie dla trzymania tej listwy montażowej 12.
Według wynalazku do każdej ze ścianek bocznych 11 jest dołączona płytka 20, która współpracując z drugą płytką 20 dołączoną do drugiej ścianki bocznej 11, umożliwia, gdy potrzeba, umieszczenie dodatkowej listwy montażowej 12', takiej jak pokazano liniami przerywanymi na fig. 2 i takiej jak pokazano, częściowo, liniami ciągłymi na fig.6.
Korzystnie i tak pokazano w przykładzie wykonania wynalazku, każda ze ścianek bocznych 11 jest wstępnie wyposażona w dołączoną płytkę 20.
Na przykład i tak pokazano, płytka 20 jest przymocowana do ścianki bocznej 11, do której jest ona dołączona.
Praktycznie płytka 20 dołączona do ścianki bocznej 11, jest tak jak ona wykonana z materiału izolacyjnego i stanowi ześcianką 11 jedną całość, tworząc jeden element.
W pokazanym przykładzie wykonania wynalazku płytka 20 dołączona do ścianki bocznej 11 jest zamontowana ruchomo pomiędzy dwoma pozycjami, pozycją oczekiwania, jak pokazano na fig. 1 do 5 i pozycją pracy, jak pokazano na fig. 6.
Na przykład i tak pokazano, w pozycji oczekiwania płytka 20 biegnie w przybliżeniu prostopadle do ścianki bocznej 11, do której jest dołączona, a w pozycji pracy biegnie ona w przybliżeniu w przedłużeniu tej ścianki.
Płytka 20dołączonado ścianki bocznej 11jest z niąpołączona przegubowo.
Na przykład płytka 20 dołączona do ścianki bocznej 11 jest z nią połączona za pomocą strefy przegubowej 21 o mniejszej grubości.
W pokazanym przykładzie wykonania ta strefa przegubowa 21 jest utworzona przez płytkę mającą poprzecznie istotną szerokość, ta szerokość jest na przykład, w przybliżeniu rzędu grubości ścianki bocznej 11 i płytek 20.
Płytka 20 dołączona do ścianki bocznej 11 biegnie wzdłuż jednej z krawędzi bocznych 13, 14 ścianki bocznej 11.
Płytka 20 biegnie wzdłuż przedniej krawędzi bocznej 13ścianki bocznej 11.
Korzystnie, również płytka 20 dołączona do ścianki bocznej 11 biegnie tylko wzdłuż części wysokości tej krawędzi, przykładowo tylko wzdłuż mniej niż połowy wysokości tej ścianki bocznej 11.
W pokazanym przykładzie wykonania, płytka 20 biegnie zaczynając od krawędzi dolnej 16 ścianki bocznej 11.
Rozłączalne elementy utrzymujące są przewidziane pomiędzy płytką 20 i ścianką boczną 11, do której jest ona dołączona, do utrzymywania, co najmniej czasowego tej płytki 20 w pozycji oczekiwania.
Rozłączalne elementy utrzymujące zawierają języczek 22dający się uciąć, łączący płytkę 20 ze wspornikiem 23przewidzianym w tym celu i wystającym na ściance bocznej 11.
Języczek 22 dający się uciąć, który ma zmniejszoną grubość biegnie tylko na części długości wspornika 23 liczącod jego wolnej krawędzi.
Na koniec, dla przyjmowania listwy montażowej 12' płytka 20 dołączona do każdej ze ścianek bocznych 11 ma elementy przyjmujące 25.
Listwa montażowa 12' jest płytką zaciskową, której korpus ochronny 26 z materiału izolacyjnego, tworzy na każdym z jej końców, końcówkę 27, która w przekroju podłużnym ma kształt zasadniczo litery T.
Elementy przyjmujące 25 związane z płytką 20 dołączone do ścianki bocznej 11 zawierają wycięcie 28, odpowiednie dla przyjęcia takiej końcówki 27.
To wycięcie 28 biegnie równolegle do krawędzi bocznych 13, 14 ścianki bocznej 11 i jest otwarte od strony jej krawędzi górnej 15.
W pokazanym przykładzie wykonania, wycięcie 28 zawiera wystający do wnętrza, na co najmniej jednej z jego krawędzi bocznych 29, a praktycznie na każdej, w sąsiedztwie wylotu 30 zaczep zapadkowy 31 poprzedzony ukosem wprowadzającym 32.
Zawiera ono ponadto, wystający z dna 33, w jego obszarze środkowym, występ 34.
Płytka 20 dołączona do każdej ze ścianek bocznych 11 jest formowana w pozycji oczekiwania jednocześnie ze ścianką.
PL 192 639B1
Po montażu rozdzielacza 10 znajduje się ona w pozycji oczekiwania, w części przedniej rozdzielacza 10, równolegle do listew montażowych 12, bez istotnego powiększenia wymiaru szerokości tego rozdzielacza 10 i bez tworzenia jakiegokolwiek utrudnienia dla okablowania listew montażowych 12.
Jeśli okazuje się niezbędne dołączenie do tych listew montażowych 12 dodatkowej listwy montażowej 12', wystarczy aby instalator uciął języczek 22, zapewniający do tego momentu utrzymanie płytek 20 w pozycji oczekiwania, a przez obrót płytek o 90° wokół ich strefy przegubowej 21, wprowadził je na pozycje pracy, w których będąc w stosunku do siebie równoległe, każda biegnie w przedłużeniu odpowiedniej ścianki bocznej 11.
Następnie wkłada się listwę montażową 12', przez proste wprowadzenie końcówek 27 korpusu ochronnego 26 tej listwy montażowej 12' w elementy przyjmujące 25, przewidziane w tym celu na płytkach 20.
Jeśli następnie ta dodatkowa listwa montażowa 12' okaże się zbyteczna, można ją usunąć, jest również możliwe, w razie potrzeby, usunięcie płytek 20, przez oderwanie ich w strefie przegubowej 21.

Claims (18)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rozdzielacz zawierający dwie ścianki boczne z materiału izolacyjnego, które są umieszczone w pewnej odległości jedna od drugiej są w przybliżeniu równolegle jedna do drugiej i co najmniej jedną listwę montażową, która rozciąga się od jednej do drugiej ścianki bocznej, w przybliżeniu prostopadle do nich, będąc odpowiednio połączona poprzecznie z każdą z tych ścianek bocznych, na każdym ze swoich końców, znamienny tym, że do każdej z tych ścianekbocznych (11) jest dołączona płytka (20), która współpracuje z drugą płytką (20) dołączoną do drugiej ścianki bocznej (11) i umożliwia wprowadzenie dodatkowej listwy montażowej (12').
  2. 2. Rozdzielacz według zastrz. 1, znamienny tym, że każda ze ścianek bocznych (11) ma wstępnie dołączoną płytkę (20).
  3. 3. Rozdzielacz według zastrz. 2, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) jest do niej przymocowana.
  4. 4. Rozdzielacz według zastrz.3, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) stanowi ze ściankąboczną (11) jedną całość, tworząc jeden element.
  5. 5. Rozdzielacz według zastrz. 2 albo 3, albo 4, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) jest umocowana ruchomo pomiędzy pozycją oczekiwania ipozycją pracy.
  6. 6. Rozdzielacz według zastrz. 5, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) w pozycji oczekiwania jest w przybliżeniu prostopadła do ścianki bocznej (11).
  7. 7. Rozdzielacz według zastrz. 5, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) w pozycji pracy leży w przybliżeniu w przedłużeniu tej ścianki bocznej (11).
  8. 8. Rozdzielacz według zastrz. 2albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) jest połączona z nią przegubowo.
  9. 9. Rozdzielacz według zastrz. 8, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) jest z nią połączona strefą przegubową (21) o mniejszej grubości.
  10. 10. Rozdzielacz według zastrz. 2albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, albo 9, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11), leży wzdłuż jednej z krawędzi bocznych (13, 14) ścianki bocznej (11).
  11. 11. Rozdzielacz według zastrz. 10, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11) jest umieszczona przy krawędzi dolnej (16) ścianki bocznej (11).
  12. 12. Rozdzielacz według zastrz. 2albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, albo 9, albo 11, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do ścianki bocznej (11), jest ułożona tylko wzdłuż części wysokości tej krawędzi.
  13. 13. Rozdzielacz według zastrz. 2 albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, albo 9, albo 11, znamienny tym, że rozłączalne elementy utrzymujące są usytuowane pomiędzy płytką (20) i ścianką boczną (11), do której jest ona dołączona, utrzymując co najmniej czasowo tę płytkę (20) w pozycji oczekiwania.
  14. 14. Rozdzielacz według zastrz. 13, znamienny tym, że rozłączalne elementy utrzymujące, są usytuowane pomiędzy płytka (20) i ścianką boczną (11), do której jest ona dołączona i zawierają języczek (22) dający się uciąć, łączący tą płytkę (20) ze wspornikiem (23) wystającym na ściance bocznej (11).
    PL 192 639B1
  15. 15. Rozdzielacz według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, albo 9, albo 11, albo 14, znamienny tym, że płytka (20) dołączona do każdej ze ścianek bocznych (11) ma elementy przyjmujące (25) listwę montażową (12Q.
  16. 16. Rozdzielacz według zastrz. 15, znamienny tym, że elementy przyjmujące (25) znajdujące się w płytce (20) dołączonej do ścianki bocznej (11) zawierają wycięcie (28).
  17. 17. Rozdzielacz według zastrz. 16, znamienny tym, że wycięcie (28) w płytce (20) dołączonej do ścianki bocznej (11) zawiera wystający do wnętrza,na co najmniej jednej z jego krawędzi bocznych (29), w sąsiedztwie wylotu (30) zaczep zapadkowy (31) poprzedzony ukosem wprowadzającym (32).
  18. 18. Rozdzielacz według zastrz. 16 albo 17, znamienny tym, że wycięcie (28) w płytce (20) dołączonej do ścianki bocznej (11) zawiera występ (34) wystający z dna (33).
PL331278A 1998-02-12 1999-02-05 Rozdzielacz PL192639B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9801685A FR2774815B1 (fr) 1998-02-12 1998-02-12 Repartiteur

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331278A1 PL331278A1 (en) 1999-08-16
PL192639B1 true PL192639B1 (pl) 2006-11-30

Family

ID=9522893

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL331278A PL192639B1 (pl) 1998-02-12 1999-02-05 Rozdzielacz

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0936700B1 (pl)
DE (1) DE69924776T2 (pl)
ES (1) ES2238816T3 (pl)
FR (1) FR2774815B1 (pl)
PL (1) PL192639B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2870395B1 (fr) * 2004-05-14 2006-08-04 Manuf D App Electr De Cahors M Dispositif de connexion de cables electriques a repartition de neutres

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2742586B1 (fr) * 1995-12-13 1998-02-27 Legrand Sa Repartiteur
EP0798814A1 (en) * 1996-03-28 1997-10-01 Panduit Corporation Expandable connector junction box

Also Published As

Publication number Publication date
PL331278A1 (en) 1999-08-16
EP0936700A1 (fr) 1999-08-18
EP0936700B1 (fr) 2005-04-20
FR2774815B1 (fr) 2000-04-28
FR2774815A1 (fr) 1999-08-13
ES2238816T3 (es) 2005-09-01
DE69924776D1 (de) 2005-05-25
DE69924776T2 (de) 2006-01-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4931898A (en) Loadcenter busbar retention
ES2346954T3 (es) Dispositivo de ensamblaje y de conexion electrica de aparatos electricos modulares.
US4962443A (en) Improved residential loadcenter
US6241561B1 (en) Terminal block arrangement for an electrical system
KR100595343B1 (ko) 저전압 전기 큐비클의 업그레이드가능 피더기능부
JP4046688B2 (ja) 電源分配器及びコントロールセンタ
PL192639B1 (pl) Rozdzielacz
US4931903A (en) Loadcenter mounting rail adapter
EP1102352B1 (en) Electrical connection box containing bus bars
EP0324622A1 (en) Improvements relating to consumer units
PL205243B1 (pl) Urządzenie rozdzielcze energii elektrycznej dla aparatury elektrycznej umieszczonej w rzędach równoległych tablicy albo szafy elektrycznej oraz tablica albo szafa rozdzielcza elektryczna
ES2882710T3 (es) Dispositivo de distribución de corriente, en particular en un armario o panel eléctrico
JPH1154017A (ja) 配線用遮断器
KR100548174B1 (ko) 컨트롤 센터
SK283455B6 (sk) Zariadenie na pripojenie elektrických inštalačných prístrojov
US5951334A (en) Junction box for printed circuits
JP2948792B2 (ja) 端子台
EP0319483A2 (en) Modular low-voltage electrical panel for modular electrical apparatus
JP3725732B2 (ja) 住宅用分電盤の一次送り具
PL196785B1 (pl) Rozdzielacz modułowy jednobiegunowy
JP2564628B2 (ja) 電子機器のラック装置
JPH0418190Y2 (pl)
EP0897207B1 (en) Improvements in and relating to electrical distribution equipment
JP3424630B2 (ja) 中継端子及び中継端子の接続構造
JP3791165B2 (ja) 分電盤用の分岐ブレーカ取付台

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100205