PL189746B1 - Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów - Google Patents

Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów

Info

Publication number
PL189746B1
PL189746B1 PL98334879A PL33487998A PL189746B1 PL 189746 B1 PL189746 B1 PL 189746B1 PL 98334879 A PL98334879 A PL 98334879A PL 33487998 A PL33487998 A PL 33487998A PL 189746 B1 PL189746 B1 PL 189746B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
opening
elements
frame according
members
Prior art date
Application number
PL98334879A
Other languages
English (en)
Other versions
PL334879A1 (en
Inventor
Joachim Kleinhans
Original Assignee
Awk Aussenwerbung Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Awk Aussenwerbung Gmbh filed Critical Awk Aussenwerbung Gmbh
Publication of PL334879A1 publication Critical patent/PL334879A1/xx
Publication of PL189746B1 publication Critical patent/PL189746B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F15/00Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like
    • G09F15/0006Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels
    • G09F15/0018Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels panel clamping or fastening means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G1/00Mirrors; Picture frames or the like, e.g. provided with heating, lighting or ventilating means
    • A47G1/06Picture frames
    • A47G1/0605Picture frames made from extruded or moulded profiles, e.g. of plastic or metal
    • A47G1/0611Picture frames made from extruded or moulded profiles, e.g. of plastic or metal the profiles having clamping action; Elongated clips

Abstract

1. Rama do umieszczania arkuszowych materialów informacyjnych, zwlaszcza plakatów, obejmujaca rame glówna, na obrzezach której sa zamocowane elementy czolowe, które celem zmiany zawartosci ramy moga poruszac sie wzgledem siebie z polozenia zamkniecia w polozenie otwar- cia i odwrotnie, znamienna tym, ze ele- menty czolowe (3, 4, 5, 6) sa wyposazone w mechanizm otwierania i zamykania (8), który podczas otwierania lub zamykania jednego elementu czolowego (6) jednocze- snie otwiera lub zamyka pozostale elemen- ty czolowe (3, 4, 5). FIG 2 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów, obejmująca ramę główną, na obrzeżach której są zamocowane elementy czołowe, które celem zmiany zawartości ramy mogą poruszać się względem siebie z położenia zamknięcia w położenie otwarcia i odwrotnie.
Znana jest tego rodzaju rama z opisu niemieckiego wzoru użytkowego nr 296 14 775. Każdy z elementów czołowych tej ramy jest połączony przegubowo z ramą główną i może wychylać się pojedynczo z płaszczyzny ramy, przy czym każdy z przegubów ma panewkę i osadzony w niej sworzeń przegubowy. Panewka i sworzeń są przy tym ukształtowane każdorazowo na elemencie profilowanym, a jeden z tych elementów ma zatrzask, który wchodzi
189 746 sprężyście w drugi element profilowany na powierzchni łukowej, w której jest ukształtowane gniazdo zatrzaskowe.
Tego rodzaju rama jest znana ponadto z niemieckiego opisu patentowego nr DE3132521 Al. Ma ona ramę główną z czterema pojedynczymi elementami czołowymi wychylającymi się z płaszczyzny ramy. Elementy czołowe, z których jeden ma urządzenie ryglujące, są sprzężone ze sobą za pośrednictwem łączników w narożnikach ramy głównej w taki sposób, że łącznik jednego elementu czołowego zachodzi na część sąsiedniego elementu czołowego. Celem otworzenia ramy trzeba odblokować element czołowy mający urządzenie ryglujące i wychylić go jako pierwszy z płaszczyzny ramy. Zwalnia się przez to sąsiedni element czołowy umożliwiając jego odchylenie, przy czym poszczególne elementy czołowe są zwalniane w kolejności ich umieszczenia. Ostatni element czołowy sąsiadujący z pierwszym elementem jest zwolniony do odchylenia dopiero po uprzednim odchyleniu wszystkich innych elementów czołowych.
Zmiana zawartości ramy, zwłaszcza w przypadku tej ostatniej ramy jest dość kłopotliwa, ponieważ elementy czołowe dają się przemieścić w położenie otwarcia lub zamknięcia tylko pojedynczo w określonej kolejności.
Celem wynalazku jest ulepszenie ramy typu opisanego powyżej rodzaju, które pozwoli na szybkie i łatwe otwieranie lub zamykanie elementów czołowych.
Cel ten osiąga się zgodnie z wynalazkiem dzięki ramie do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów, obejmującej ramę główną, na obrzeżach której są zamocowane elementy czołowe, które celem zmiany zawartości ramy mogą poruszać się względem siebie z położenia zamknięcia w położenie otwarcia i odwrotnie, charakteryzującej się tym, że elementy czołowe są wyposażone w mechanizm otwierania i zamykania, który podczas otwierania lub zamykania jednego elementu czołowego jednocześnie otwiera lub zamyka pozostałe elementy czołowe.
Ramę według wynalazku można więc bardzo prosto obsługiwać, ponieważ jej mechanizm otwierania i zamykania zmniejsza do minimum liczbę czynności potrzebnych do otwarcia lub zamknięcia wszystkich elementów czołowych. Przy tym ramę można otwierać lub zamykać na dowolnym elemencie czołowym. Jest to korzystne zwłaszcza wówczas, gdy rama ma stosunkowo duże rozmiary i jest zamontowana tak, że poszczególne elementy czołowe można osiągnąć tylko z drabiny albo za pomocą podobnego urządzenia.
Tak więc trudno osiągalny element czołowy można uruchomić poprzez element czołowy łatwiej dostępny. .
Korzystnie mechanizm otwierania i zamykania obejmuje przegub obrotowy z zamocowanymi na nim przegubowo drążkami przesuwnymi
Ponadto korzystnie przegub obrotowy ma ułożyskowany obrotowo na czopie pierścień, który dla zamocowania końców drążków przesuwnych ma co najmniej dwa diametralnie przeciwległe występy przegubowe. Siła jest przenoszona korzystnie wtedy, gdy pierścień ten ma cztery występy przegubowe, które są rozmieszczone równomiernie na jego obwodzie.
W kolejnym korzystnym przykładzie wykonania wynalazku pierścień ma cztery występy przegubowe rozmieszczone równomiernie na obwodzie pierścienia do mocowania końców drążków przesuwnych. Korzystnie przeciwległe do przegubu obrotowego końce każdego z drążków przesuwnych są sprzężone z przynależnym elementem czołowym poprzez drążki przegubowe o regulowanej długości. Te drążki o regulowanej długości umożliwiają dokładne nastawienie położenia otwarcia lub zamknięcia elementów czołowych względem drążków przesuwnych połączonych z przegubem obrotowym.
Korzystnie w ramie według wynalazku elementy czołowe są wyposażone w gazowe sprężyny ciśnieniowe połączone przegubowo z ramą główną i elementami czołowymi.
Ponadto zgodnie z korzystnym przykładem wykonania wynalazku jeden z elementów czołowych ma urządzenie ryglowe, które w powiązaniu z mechanizmem otwierania i zamykania pozwala na wzajemne blokowanie wszystkich elementów czołowych.
Korzystnie urządzenie ryglowe stanowi prętowy układ ryglowy.
Zgodnie z innym przykładem wykonania wynalazku urządzenie ryglowe w stanie zablokowania działa jednocześnie na dwa odległe elementy czołowe. Uzyskuje się dzięki temu szczególnie stabilną blokadę.
189 746
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia z przodu ramę według wynalazku z elementami czołowymi znajdującymi się w położeniu zamknięcia, fig. 2 - mechanizm otwierania i zamykania w powiększonym przekroju wzdłuż linii A-A na fig. 1, fig. 3 - przegub obrotowy mechanizmu otwierania i zamykania w powiększonym przekroju, fig. 4 - przegub obrotowy według fig. 3 w widoku z przodu, fig. 5 - przekrój wzdłuż linii C-C na fig. 1 z elementem czołowym znajdującym się w położeniu otwarcia, fig. 6 - przekrój jak na fig. 5, ale z elementem czołowym znajdującym się w położeniu zamknięcia, fig. 7 - elementy profilowane ramy według wynalazku z korzystnym zamocowaniem ściennym od boku w przekroju, fig. 8 - przekrój wzdłuż linii B-B na fig. 1 ze sprężyną gazową zamocowaną przegubowo na ramie głównej i na elemencie czołowym, przy czym element czołowy jest wyposażony w urządzenie ryglowe, fig. 9 - element czołowy z umieszczonym na nim urządzeniem ryglowym w postaci prętowego układu ryglowego w widoku z tyłu, fig. 10 - zamek drążków przesuwnych urządzenia ryglowego według fig. 9, w powiększeniu i fig. 11 - koniec drążka przesuwnego urządzenia ryglowego według fig. 9, w powiększeniu.
Przedstawiona na rysunku rama 1 ma sztywną ramę główną 2, którą można umieścić na przykład na wewnętrznej lub zewnętrznej ścianie budynku lub też na wolno stojącej konstrukcji wsporczej. Na obrzeżach ramy głównej 2 są umieszczone elementy czołowe 3, 4, 5, 6, które są zamocowane za pomocą zawias 1 na ramie głównej 2. Rama główna 2 oraz elementy czołowe 3, 4, 5, 6 są korzystnie wykonane z aluminium.
Elementy czołowe 3, 4, 5, 6 mają proste człony boczne i zaokrąglone narożniki 3a, 4a, 5a, 6a, przy czym każdy człon boczny z sąsiednim narożnikiem albo dwa przebiegające równolegle człony boczne z dwoma narożnikami tworzą segment wychylny z płaszczyzny ramy. Narożniki 3a, 4a, 5a, 6a mają stosunkowo duży promień krzywizny zewnętrznej, który wynosi od 280 do 300 mm.
Rama główna 2 tworzy pustą przestrzeń, w której jest umieszczony mechanizm otwierania i zamykania 8, który składa się zasadniczo z przegubu obrotowego 9 i czterech zamocowanych na nim przegubowo drążków przesuwnych 10 (patrz fig. 2). Przegub 9 obejmuje pierścień 11, który jest ułożyskowany obrotowo na czopie 12 zamocowanym na ramie 2 i posiada występy 13 rozmieszczone równomiernie na obwodzie. Pierścień 11 jest osadzony na mającym zmniejszoną średnicę odsądzeniu czopa 12 i jest zabezpieczony krążkiem 14 o większej średnicy. Krążek ma tu wgłębienie i jest zamocowany śrubą z łbem wpuszczanym 15 na końcu czopa mającym umieszczony osiowo otwór gwintowany 16. Końce drążków przesuwnych mają kształt widełkowy i każdy z nich obejmuje jeden z występów przegubowych 13. Do zamocowania końców drążków przesuwnych służą sworznie przegubowe 17, które mają łeb wystający promieniowo z trzpienia sworzniowego i są zabezpieczone zawleczką albo podobnym środkiem na przeciwległym do łba końcu (patrz fig. 3 i 4).
Drążki przesuwne 10 mechanizmu otwierania i zamykania 8 są ułożyskowane w prowadnikach 18 zamocowanych na ramie głównej 2 w pobliżu przeciwległych do przegubu 9 końców drążków. Prowadniki 18 są korzystnie wyposażone w łożysko ślizgowe 19 obejmujące dany drążek przesuwny 10. Przeciwległe do przegubu 9 końce drążków przesuwnych są sprzężone z elementami czołowymi 3, 4, 5, 6 poprzez skośne drążki przegubowe 20 (patrz fig. 5 i 6). Każdy z drążków 20 składa się z dwóch śrub 21, 22 i tulei 23 mającej odpowiedni gwint wewnętrzny, przy czym łby śrub mają postać oczek przegubu. Obracając tuleję 23 można regulować długość drążka przegubowego, a przez to położenie otwarcia lub zamknięcia elementów czołowych 3, 4, 5, 6. Celem ustabilizowania nastawionej długości jedna ze śrub ma nakrętkę zabezpieczającą 24, co umożliwia zaciśnięcie tulei 23.
Elementy czołowe 3, 4, 5, 6 mają w przekroju skrajny łukowy odcinek 25 i zagięty wewnętrzny odcinek 26 (patrz fig. 7). Między tymi odcinkami 25 i 26 jest ukształtowane usztywnienie 27, które jest również zagięte i tworzy z łukowym odcinkiem 25 pustą wnękę. W obszarze przejściowym między usztywnieniem 27 i skrajnym odcinkiem 25 są połączone przegubowo zawiasy 7 zamocowane na ramie głównej 2. Osie zawiasów 1 oznaczono na rysunku odnośnikiem S.
Poza tym każdy z elementów czołowych ma dwa rowki teowe 28, 29. Rowek 28 w strefie załamania usztywnienia 27 służy do zamocowania dźwigni przegubowej 30 połączonej
189 746 z drążkiem przegubowym 20 (patrz fig. 5). Ponadto na tym rowku teowym jest zamocowana dźwignia przegubowa 31, z którą jest połączona przegubowo gazowa sprężyna ciśnieniowa 32, której drugi koniec jest sprzężony z kątownikiem przegubowym 33 zamocowanym na ramie głównej 2 (patrz fig. 8). Drążki przegubowe 29 i sprężyny gazowe 32 mogą przy tym poruszać się w bocznych otworach 34 ramy 2.
Rowek teowy 29 ukształtowany na zagiętym wewnętrznym odcinku 26 elementów czołowych służy natomiast do zamocowania urządzenia ryglowego, które jest opisane niżej na przykładzie fig. 9 do 11. Rowki teowe 28, 29 umożliwiają ustawianie lub przesuwanie umocowanych w nich elementów 30, 31, 35.
Otwieranie lub zamykanie ramy 1 może być wykonywane na dowolnym elemencie czołowym 3, 4, 5, 6 poprzez odchylanie jednego z tych elementów z płaszczyzny ramy albo powrotne przestawienie w płaszczyznę ramy. Odchylenie lub powrotne przestawienie wybranego elementu czołowego powoduje, że zamocowany na nim drążek przegubowy 20 przesuwa skokowo przynależny drążek 10, który jest połączony z przegubem obrotowym 9, przy czym długość tego skoku jest proporcjonalna do kąta przestawienia w ramach ruchu przechylania. Jednocześnie są przechylane pozostałe elementy czołowe, przy czym przegub 9 zapewnia synchroniczne przesunięcie wszystkich drążków 10 o tę samą długość skoku. Maksymalny kąt przestawienia elementów czołowych 3, 4, 5, 6 może wynosić przykładowo 45° (patrz fig. 5 i 6). Kąt taki wystarczy do udostępnienia zawartości ramy celem jej wymiany.
Figura 7 przedstawia przekrój ramy z boku. Nie pokazano tu mechanizmu otwierania i zamykania, dzięki czemu są lepiej widoczne elementy profilowane. Rama jest zawieszona na haku ściennym 36, który wchodzi ciasno przez tylny otwór w ramie głównej 2. Poza tym są dwa łączące się ze sobą kształtowe kątowniki 37, 38, które zabezpieczają ramę 1 przed nieupoważnionym zdjęciem z zawieszenia. Wewnętrzny kątownik 38, który ma ramię 39 przylegające do ramy głównej 2 ma tu otwór gwintowany 40, w który wkręca się śrubę zabezpieczającą (nie pokazana na rysunku). Śruba ta dociska do zewnętrznego kątownika 37 zamocowanego na ścianie 41, przy czym wystający do ramy głównej 2 nosek 42 zabezpiecza niezawodnie ramę 1 przed zdjęciem.
Jak przedstawiono na fig. 9, dolny element czołowy 6 jest wyposażony w urządzenie ryglowe 35, które składa się z zamka 43 drążka przesuwnego i dwóch z nim sprzężonych prętów ryglowych 44, 45 mogących przesuwać się w przeciwnych kierunkach. Pręty 44, 45 są podtrzymywane w kilku prowadnikach ślizgowych 46, które zwiększają stabilność urządzenia ryglowego 35. W stanie zablokowania wchodzą one w sąsiednie elementy czołowe 5a, 6a wykonując skok H wystarczający do zaryglowania. Mechanizm otwierania i zamykania 8 spełnia przy tym funkcję ryglowania, w szczególności elementów czołowych 3, 4, 5 nie uchwyconych bezpośrednio przez urządzenie ryglowe 35 tak, że w efekcie rama 1 jest niezawodnie zabezpieczona przed nieupoważnionym otwarciem.
189 746
FIG. 4
AO Al 11 1?
189 746
CD
O
LL <u .2*
Έ
U u
k_
LZ <D
N
CL
LO
O
Ll
189 746
189 746
189 746
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów, obejmująca ramę główną, na obrzeżach której są zamocowane elementy czołowe, które celem zmiany zawartości ramy mogą poruszać się względem siebie z położenia zamknięcia w położenie otwarcia i odwrotnie, znamienna tym, że elementy czołowe (3, 4, 5, 6) są wyposażone w mechanizm otwierania i zamykania (8), który podczas otwierania lub zamykania jednego elementu czołowego (6) jednocześnie otwiera lub zamyka pozostałe elementy czołowe (3, 4, 5).
  2. 2. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że mechanizm otwierania i zamykania (8) obejmuje przegub obrotowy (9) z zamocowanymi na nim przegubowo drążkami przesuwnymi (10).
  3. 3. Rama według zastrz. 2, znamienna tym, że przegub obrotowy (9) ma ułożyskowany obrotowo na czopie (12) pierścień (11), który dla zamocowania końców drążków przesuwnych ma co najmniej dwa diametralnie przeciwległe występy przegubowe (13).
  4. 4. Rama według zastrz. 3, znamienna tym, że pierścień (11) ma cztery występy przegubowe (13) rozmieszczone równomiernie na obwodzie pierścienia (11) do mocowania końców drążków przesuwnych.
  5. 5. Rama według zastrz. 2 albo 3, albo 4, znamienna tym, że przeciwległe do przegubu obrotowego (9) końce każdego z drążków przesuwnych są sprzężone z przynależnym elementem czołowym (3, 4, 5, 6) poprzez drążki przegubowe (20) o regulowanej długości.
  6. 6. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy czołowe (3, 4, 5, 6) są wyposażone w gazowe sprężyny ciśnieniowe (32) połączone przegubowo z ramą główną (2) i elementami czołowymi (3, 4, 5, 6).
  7. 7. Rama według zastrz. 5, znamienna tym, że elementy czołowe (3, 4, 5, 6) są wyposażone w gazowe sprężyny ciśnieniowe (32) połączone przegubowo z ramą główną (2) i elementami czołowymi (3, 4, 5, 6).
  8. 8. Rama według zastrz. 1 albo 6, albo 7, znamienna tym, że jeden z elementów czołowych ma urządzenie ryglowe (35), które w powiązaniu z mechanizmem otwierania i zamykania (8) pozwala na wzajemne blokowanie wszystkich elementów czołowych (3, 4, 5, 6).
  9. 9. Rama według zastrz. 8, znamienna tym, że urządzenie ryglowe (35) stanowi prętowy układ ryglowy (43, 44, 45).
  10. 10. Rama według zastrz. 8, znamienna tym, że urządzenie ryglowe (35) w stanie zablokowania działa jednocześnie na dwa odległe elementy czołowe (5a, 6a).
  11. 11. Rama według zastrz. 9, znamienna tym, że urządzenie ryglowe (35) w stanie zablokowania działa jednocześnie na dwa odległe elementy czołowe (5a, 6a).
PL98334879A 1997-05-22 1998-05-20 Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów PL189746B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19721354A DE19721354B4 (de) 1997-05-22 1997-05-22 Rahmen zur Aufnahme von Plakaten oder dergleichen
PCT/EP1998/002968 WO1998053440A1 (de) 1997-05-22 1998-05-20 Rahmen zur aufnahme von plakaten oder dergleichen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL334879A1 PL334879A1 (en) 2000-03-27
PL189746B1 true PL189746B1 (pl) 2005-09-30

Family

ID=7830139

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98334879A PL189746B1 (pl) 1997-05-22 1998-05-20 Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0983582B1 (pl)
AT (1) ATE204667T1 (pl)
DE (2) DE19721354B4 (pl)
HU (1) HUP0002060A2 (pl)
PL (1) PL189746B1 (pl)
WO (1) WO1998053440A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9750357B2 (en) 2015-09-14 2017-09-05 William Hopp Frameless flat artwork mounting apparatus

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3132521A1 (de) * 1981-08-18 1983-04-28 Marketing-Displays Produktionsgesellschaft für Werbe- und Verkaufsförderungssysteme mbH, 5000 Köln Klemmrahmen
DE8523105U1 (de) * 1985-08-10 1985-09-26 Marketing-Displays Produktionsgesellschaft für Werbe- und Verkaufsförderungssysteme mbH, 5000 Köln Plakathalter
DE29614775U1 (de) * 1996-08-26 1996-11-28 Plakat Werbung Gmbh & Co Deuts Aufklappbarer Rahmen zur Aufnahme von Plakaten u.dgl.

Also Published As

Publication number Publication date
DE19721354B4 (de) 2004-03-25
HUP0002060A2 (hu) 2000-10-28
EP0983582A1 (de) 2000-03-08
EP0983582B1 (de) 2001-08-22
PL334879A1 (en) 2000-03-27
DE19721354A1 (de) 1998-11-26
DE59801260D1 (de) 2001-09-27
ATE204667T1 (de) 2001-09-15
WO1998053440A1 (de) 1998-11-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN100424316C (zh) 连接飞机构件中两翼板的锁闩
US6375257B1 (en) Chair tablet arm apparatus
EP1154109A1 (en) A spring operated device for door movement, having an adjustable lever arm of the spring
EP1842995A1 (en) Side lock assembly for storage bin
HU219781B (hu) Visszatartó rögzítőszerelvény vízszintes forgástengely körül csuklósan elfordítható billenőajtó felszereléséhez egy szekrény tetőlapjára
JPH08509040A (ja) 増大されるカウンターバランスを有するドア組立体
HU212896B (en) Multiple bar lock for emergency exit
US20110041290A1 (en) Strap for pivotably fastening a leaf of a door, of a window or the like to a fixed frame
HUE033560T2 (hu) Biztonsági szekrény
PL189746B1 (pl) Rama do umieszczania arkuszowych materiałów informacyjnych, zwłaszcza plakatów
US5547235A (en) Gearing for a door lock, in particular for a panic or smoke-protection door lock
US5004062A (en) Vehicle nose pivotal hinge assembly
EP1857624B1 (en) Hidden hinge
US20230309695A1 (en) Securable Wall Bracket
US6269520B1 (en) Hinged bracket to guide and restrict movements of objects that are normally vertically supported
JPH035584A (ja) ドア或いはフラップを家具本体の支持壁にヒンジ止めするためのヒンジ
GB2228532A (en) Window stay-hinge
US6966534B2 (en) Wire system for hanging picture frames
US5407240A (en) Lock for a sliding door
JP2003129741A (ja) 開き戸の開閉装置
CZ8963U1 (cs) Rám, například k umístění plakátů
ES2218716T3 (es) Bisagra con preferencia bisagra de mueble.
JPH10339066A (ja) スプリングヒンジ
CS206620B1 (en) Covering mechanism for tanks,holes etc.,especially for boilers
CN218715860U (zh) 一种锁轴安装结构

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20050520