PL188458B1 - Układ przyłączeniowy dla grzejników - Google Patents

Układ przyłączeniowy dla grzejników

Info

Publication number
PL188458B1
PL188458B1 PL98329092A PL32909298A PL188458B1 PL 188458 B1 PL188458 B1 PL 188458B1 PL 98329092 A PL98329092 A PL 98329092A PL 32909298 A PL32909298 A PL 32909298A PL 188458 B1 PL188458 B1 PL 188458B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
connection
housing
opening
pipe
connection means
Prior art date
Application number
PL98329092A
Other languages
English (en)
Other versions
PL329092A1 (en
Inventor
Peter Mettner
Mikko Ilvonen
Original Assignee
Fwoventrop Kg
Oventrop Sohn Kg F W
Rettig Varme Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fwoventrop Kg, Oventrop Sohn Kg F W, Rettig Varme Ab filed Critical Fwoventrop Kg
Publication of PL329092A1 publication Critical patent/PL329092A1/xx
Publication of PL188458B1 publication Critical patent/PL188458B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24DDOMESTIC- OR SPACE-HEATING SYSTEMS, e.g. CENTRAL HEATING SYSTEMS; DOMESTIC HOT-WATER SUPPLY SYSTEMS; ELEMENTS OR COMPONENTS THEREFOR
    • F24D19/00Details
    • F24D19/0002Means for connecting central heating radiators to circulation pipes
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24DDOMESTIC- OR SPACE-HEATING SYSTEMS, e.g. CENTRAL HEATING SYSTEMS; DOMESTIC HOT-WATER SUPPLY SYSTEMS; ELEMENTS OR COMPONENTS THEREFOR
    • F24D19/00Details
    • F24D19/0002Means for connecting central heating radiators to circulation pipes
    • F24D19/0017Connections between supply and inlet or outlet of central heating radiators
    • F24D19/0019Means for adapting connections

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Steam Or Hot-Water Central Heating Systems (AREA)
  • Instantaneous Water Boilers, Portable Hot-Water Supply Apparatuses, And Control Of Portable Hot-Water Supply Apparatuses (AREA)
  • Pipe Accessories (AREA)
  • Resistance Heating (AREA)

Abstract

1. Uklad przylaczeniowy dla grzejników, zwlaszcza jedno- lub dwuwarstwowych grzejników plytowych, przez które przeplywa czynnik grzewczy, skladajacy sie z pierwszej obudowy, która jest przylaczana alternatywnie z posrednim wlaczeniem zaworu, zwlaszcza zaworu termostatu, do przewodu prowadzacego czynnik grzewczy albo, do której jest wlaczona wkladka zaworowa, przy czym pierwsza obudowa zawiera srodek przylaczeniowy dla tych elemen- tów i srodek przylaczeniowy do przeplywowego przylacze- nia do jednoplytowego grzejnika albo do obu dwuplytowego grzejnika, przy czym pierwsza obudowa jest przylaczona do kanalu przeplywowego, zwlaszcza do lezacej wspólo- siowo naprzeciw otworu przylaczeniowego rury pionowej albo do utworzonej przez sam grzejnik plytowy komory przeplywowej, poprzez który pierw sza obudow a jest polaczona przeplywowo z druga obudow a znamienny tym, ze druga obudowa (6) zawiera dwa srodki przylacze- niowe (7, 8), z których jeden w zadanym polozeniu wbu- dowania ma poziomo skierowany otwór przylaczeniowy (9), a drugi w zadanym polozeniu wbudowania ma skierowany pio- nowo do dolu otwór przylaczeniowy (10), przy czym druga obudowa (6) jest przylaczona poprzez srodek przylacze- niowy (11) do jednoplytowego grzejnika albo do dwuplyto- wego grzejnika, przy czym w zaleznosci od potrzeby srodki przylaczeniowe, co najmniej drugiej obudowy (6), korzystnie obu obudów (1 ,6 ) sa wyposazone wybiórczo w modulowe elementy przylaczeniowe ( 12-16). F i g . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest układ przyłączeniowy dla grzejników, zwłaszcza dla jednowarstwowych albo wielowarstwowych grzejników płytowych, przez które przepływa czynnik grzewczy.
Znane są armatury przyłączeniowe, które składają się z pierwszej części obudowy, która zazwyczaj jest umieszczona w górnym obszarze narożnikowym grzejnika, za grzejnikiem albo między płytami grzejnika, oraz z drugiej części obudowy, która jest umieszczona na tym samym boku, w dolnym obszarze narożnikowym. Obie części obudowy są połączone również za pomocą łączącej rury. W zależności od celu zastosowania odpowiedniego grzejnika, a mianowicie od tego, czy ma być on włączony do dwururowego, jednorurowego albo tradycyjnego układu grzewczego oraz w zależności od tego, czy przewody prowadzące czynnik grzewczy są doprowadzane w dolnym obszarze przyłączowym od dołu albo z boku, konieczne jest stosowanie obudów o najróżniejszych kształtach, mających różnorodnie ukształtowane elementy przepływowe. Dla producenta oznacza to duże nakłady na wytwarzanie. Jest to również niedogodne dla użytkowników, ponieważ użytkownik już w momencie zamawiania odpowiednich produktów musi określić ich późniejsze zastosowanie. Stosownie do tego nakładów wymaga również prowadzenie magazynu i zapewnienie części zamiennych.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie układu przyłączeniowego dla grzejników, który za pomocą niewielu części standardowych umożliwia dopasowanie do najróżniejszych systemów ogrzewania, to znaczy do jednorurowego, dwururowego albo tradycyjnego układu grzewczego.
Zadanie to rozwiązano według wynalazku dzięki temu, że druga obudowa zawiera dwa środki przyłączeniowe, z których jeden w zadanym położeniu wbudowania ma poziomo skierowany otwór przyłączeniowy, a drugi w zadanym położeniu wbudowania ma skierowany pionowo do dołu otwór przyłączeniowy, przy czym druga obudowa jest przyłączona poprzez środek przyłączeniowy do jednopłytowego grzejnika albo, do dwupłytowego grzejnika, przy czym w zależności od potrzeby środki przyłączeniowe, co najmniej drugiej obudowy, korzystnie obu obudów są wyposażone wybiórczo w modułowe elementy przyłączeniowe.
Korzystnie pierwsza obudowa jako pierwszy środek przyłączeniowy posiada króciec przyłączeniowy, który w montażowym położeniu zadanym jest skierowany poziomo i przebiega do strony zewnętrznej grzejnika, przy czym przyłączony do pierwszej obudowy kanał przepływowy swoim wylotem jest skierowany współosiowo do króćca przyłączeniowego.
Zgodnie z wynalazkiem pierwsza obudowa jako drugi środek przyłączowy zawiera, co najmniej jeden poprzecznie odchodzący króciec przyłączeniowy, który jest szczelnie przyłączony do płyty lub płyt grzejnika.
188 458
Korzystnie środki przyłączeniowe drugiej obudowy stanowią, króćce przyłączeniowe, a środek przyłączeniowy drugiej obudowy stanowi poprzeczny króciec przyłączeniowy, przyłączony do płyty lub płyt grzejnika.
Według wynalazku wspomniany jeden kanał przepływowy jest ukształtowany jako rura pionowa a drugi kanał przepływowy stanowi komora przepływowa, oddzielona wewnątrz od prowadzących czynnik grzewczy części grzejnika.
Korzystnie wspomniany koniec rury pionowej wchodzi do drugiej obudowy współosiowo do poziomo skierowanego otworu przyłączeniowego, a także wchodzi do pierwszej obudowy i do drugiej obudowy.
Według wynalazku wspomniany pierwszy moduł przyłączeniowy jest ukształtowany jako tuleja przelotowa, która jest osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym drugiej obudowy i jest nasadzona na koniec rury pionowej.
Korzystnie drugi moduł przyłączeniowy jest ukształtowany jako tuleja przelotowa z dodatkowym promieniowym wylotem, która jest osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym drugiej obudowy i jest nasadzona na koniec rury pionowej, przy czym promieniowy wylot tworzy dodatkowe połączenie przepływowe do środka przyłączeniowego i do skierowanego do dołu otworu przyłączeniowego.
Trzeci moduł przyłączeniowy jest ukształtowany jako nieprzelotowa tuleja, która posiada promieniowe przepusty przepływowe i jest osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym drugiej obudowy i jest nasadzona na koniec rury pionowej, której wylot jest zamknięty przez ściankę modułu przyłączeniowego, a druga obudowa jest wyposażona w moduł przyłączeniowy w postaci zatyczki zamykającej, który w zależności od potrzeb jest osadzony w pionowym otworze przyłączeniowym albo poziomym otworem przyłączeniowym. Czwarty moduł przyłączeniowy jest ukształtowany jako łącznik kątowy, którego jeden koniec jest przyłączany szczelnie do drugiej obudowy jednego lub drugiego środka przyłączeniowego.
Według wynalazku obie obudowy są połączone w miejscach z komorą przepływową, współosiowo do środków przyłączowych, które uchodzą do płyty lub płyt grzejnika, od których odchodzi środek łączący, korzystnie kształtka rurowa, przyłączona do środków przyłączeniowych obudów, przy czym komora przepływowa jest utworzona przez szczelnie oddzieloną część płyty lub płyt grzejnika.
Korzystnie w pierwszym środku przyłączeniowym pierwszej obudowy jest osadzony moduł przyłączeniowy, tworzący bezpośrednie połączenie przepływowe od otworu przyłączeniowego poprzez środek przyłączeniowy do płyty lub płyt grzejnika.
Za pomocą układu przyłączeniowego według wynalazku możliwe jest łączenie jednego lub wielu modułów przyłączowych, dzięki czemu przy zastosowaniu niewielu części można w prosty sposób dopasować go do każdorazowego celu zastosowania. Zmniejszone są koszty wytwarzania i nakłady na magazynowanie i transpor.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia element podstawowy, w widoku i częściowym przekroju, fig. 2 - dolną część elementu podstawowego do przyłączania do dwururowego układu grzewczego, fig. 3 odmianę elementu podstawowego z fig. 2 również dla dwururowego układu grzewczego, fig.4 - dolną część zespołu według fig. 1, do przyłączania do jednorurowego układu grzewczego, fig. 5 - część zespołu według fig. 4 z innym położeniem przewodów przyłączowych, fig. 6 część podstawową do przyłączenia do tradycyjnego układu grzewczego, fig. 7 do fig. 11 pojedyncze moduły przyłączeniowe, w przekroju wzdłużnym, a fig. 12 - odmianę elementu podstawowego według fig. 1 w widoku.
Na fig. 1 jest przedstawiony element podstawowy układu przyłączeniowego dla grzejników. Przy tym grzejniki mogą stanowić jednowarstwowe lub wielowarstwowe grzejniki płytowe, przez które przepływa czynnik cieplny. Składa się on z pierwszej obudowy 1, która jest przyłączalna alternatywnie za pośrednictwem zaworu, korzystnie zaworu termostatu, do przewodu prowadzącego czynnik grzewczy albo, w której jest osadzona wkładka zaworowa. Pierwsza obudowa 1 zawiera środek przyłączeniowy z otworem przyłączeniowym 4 dla zaworu lub wkładki zaworowej oraz drugi środek przyłączeniowy 3 do przyłączenia do płyty jednowarstwowego grzejnika albo do przyłączenia do obu płyt grzejnika dwuwarstwowego. Do pierwszej obudowy 1, współosiowo do otworu przyłączeniowego 4 jest przyłączona rura łącząca 5,
188 458 która łączy pierwszą obudowę 1 z drugą obudową 6. Druga obudowa 6 zawiera dwa środki przyłączeniowe 7, 8, z których pierwszy, w zadanym położeniu wbudowania, posiada poziomo skierowany otwór przyłączeniowy 9, który jest skierowany równolegle do otworu przyłączenio wego 4 środka przyłączeniowego 2 pierwszej obudowy 1, a drugi w zadanym położeniu wybudowania, posiada skierowany pionowo do dołu otwór przyłączeniowy 10. Druga obudowa 6 poprzez środek przyłączeniowy 11 jest przyłączona do płyty jednowarstwowego grzejnika albo do obu płyt dwuwarstwowego grzejnika. Obudowy 1 i 6 mają postać kuli, przy czym środki przyłączeniowe 2, 7, 8 są do niej przyspawane albo są z nią połączone w inny, odpowiedni sposób. Do obudowy 1 i 6 jest szczelnie przyłączony koniec rury łączącej 5.
W przypadku zastosowania elementu podstawowego z fig. 1 w dwururowym układzie grzewczym, z bocznym przyłączeniem do przewodów prowadzących czynnik cieplny, jak to przedstawiono na fig. 2, jest stosowany moduł przyłączeniowy 12, przedstawiony na fig. 8, który jest ukształtowany jako przelotowa tuleja. Ten pierwszy moduł przyłączowy 12 jest osadzany w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym 9 w drugiej obudowie 6 i jest nasadzany szczelnie na koniec rury łączącej 5. Rura łącząca 5 jest szczelnie osadzona w drugiej obudowie 6, w module przyłączeniowym 12, którego drugi koniec jest szczelnie umieszczony w poziomym pierwszym środku przyłączeniowym 7, jako wlot czynnika grzewczego, natomiast w pionowym drugim środku przyłączeniowym 8 jest szczelnie umieszczony moduł przyłączeniowy 15 w postaci kolanka (fig. 7), jako wylot czynnika grzewczego.
Natomiast element podstawowy przedstawiony na fig. 3 jest odmianą elementu z fig. 2, polegającą na tym, że kolankowy moduł przyłączeniowy 15 jest umieszczony szczelnie w poziomym pierwszym środku przyłączeniowym 7.
Element przyłączeniowy według fig. 4 jest przeznaczony do jednorurowego układu grzewczego, którego druga obudowa 6 zawiera w poziomym pierwszym środku przyłączeniowym 7 moduł 13 w postaci tulei z promieniowym otworem 17. W module przyłączeniowym 13 jest osadzona szczelnie rura łącząca 5. Natomiast w pionowym drugim środku przyłączeniowym 8 jest osadzony szczelnie moduł przyłączeniowy 15 w postaci kolanka. Wlot czynnika grzewczego, oznaczony strzałką 20 następuje przez poziomy pierwszy środek przyłączeniowy 7, a wylot, oznaczony strzałką 21 następuje przez pionowy drugi środek przyłączeniowy 8. Przy tym promieniowy otwór 17 w module przyłączeniowym 17 stanowi dodatkowe połączenie przepływowe z drugim środkiem przyłączeniowym 8.
Odmiana elementu podstawowego według fig. 5 odróżnia się od fig. 4 tylko tym, że kolankowy moduł przyłączeniowy 15 jest osadzony w poziomym pierwszym środku przyłączeniowym 7.
Takie ukształtowanie jest przeznaczone do eksploatacji jednorurowej.
W postaci wykonania według fig. 6 w drugiej obudowie 6 jest umieszczony moduł przyłączeniowy (fig. 10), który jest ukształtowany jako tuleja, która nie zawiera osiowego przelotu przepływowego, lecz jest zamknięta ścianką 18 i posiada jeden lub szereg promieniowych przepustów przepływowych 19. Ten moduł przyłączeniowy 14 jest osadzony w poziomym pierwszym środku przyłączeniowym 9. W module przyłączeniowym 14 jest osadzona szczelnie rura łącząca 5. Dzięki temu wylot rury łączącej 5 jest zamknięty przez ściankę 18 modułu przyłączeniowego 14. Pionowy drugi środek przyłączeniowy 8 jest zamknięty, zwłaszcza za pomocą zatyczki zamykającej 16 (fig. 11). . .
Dzięki ukształtowaniu według wynalazku możliwe jest dopasowanie standardowego elementu podstawowego według fig. 1 do najróżniejszych warunków wbudowania.
Jak już wspomniano, w przypadku wykonania według fig. 2, grzejnik może być eksploatowany w dwururowym układzie grzewczym z bocznym przyłączeniem. Przy tym przyłącze doprowadzające czynnik grzewczy jest przyłączone zgodnie ze strzałką 20 do poziomo skierowanego pierwszego środka przyłączeniowego 7. Tulejowy moduł przyłączeniowy 1 uniemożliwia połączenie przewodowe między pierwszym środkiem przyłączeniowym 7 a rurą łączącą 5, przy czym moduł przyłączeniowy 12 jest umieszczony w sposób uszczelniony na końcu rury łączącej 5 i w otworze drugiej obudowy 6 z pośrednim włączeniem środków uszczelniających.
Natomiast kolankowy moduł przyłączeniowy 1 jest szczelnie osadzony w pierwszym środku przyłączeniowym 8 i stanowi odgałęzienie dla odprowadzania czynnika grzewczego, zgodnie
188 458 ze strzałką 21, które jest skierowane osiowo równolegle do doprowadzenia czynnika grzewczego zgodnie ze strzałką 20.
Z zastosowaniem tych samych modułów przyłączeniowych 12, 15 możliwa jest również eksploatacja grzejnika w dwururowym układzie grzewczym z przyłączami skierowanymi do dołu, jak to jest przedstawione na fig. 3. Przy tym kolankowy moduł przyłączeniowy 15 jest osadzony tak, jak moduł przyłączeniowy 1 w pierwszym środku przyłączeniowym 7 według fig. 2, dzięki czemu doprowadzenie czynnika grzewczego, zgodnie ze strzałką 20 jest doprowadzone od dołu do modułu przyłączeniowego 15, natomiast odprowadzenie jest skierowane do dołu przez pierwszy środek przyłączeniowy 8.
W przypadku odmian według fig. 4 i 5 jest uwidoczniona eksploatacja grzejnika z bocznym przyłączem rurowym lub z leżącym u dołu przyłączem rurowym, w przypadku jednorurowego układu grzewczego. Przy tym jest zastosowany tulejowy moduł przyłączeniowy 13, który jest osadzony w pierwszym środku przyłączeniowym 7 i jest nasadzony na koniec rury łączącej 5. Dzięki bocznemu otworowi 17, część strumienia dopływającego czynnika grzewczego jest bezpośrednio zawracana ponownie do przewodu odprowadzającego zgodnie ze strzałką 21, natomiast pozostała część jest prowadzona poprzez rurę łączącą 5 do pierwszej obudowy 1.
Przez odpowiednie zastosowanie kolankowego modułu przyłączeniowego 15, który jest osadzony w drugim środku przyłączeniowym 8 lub w pierwszym środku przyłączeniowym 7, można zrealizować boczne odgałęzienie odprowadzające lub boczne odgałęzienie doprowadzające (fig. 4) lub skierowane do dołu odgałęzienie odprowadzające i doprowadzające (fig. 5).
W postaci wykonania według fig. 6 możliwa jest eksploatacja grzejnika z tradycyjnym przyłączeniem. Przed pierwszą obudową, a zwłaszcza przed jej środkiem przyłączeniowym 2, może być zastosowany kompletny zawór, zwłaszcza zawór termostatu.
Czynnik grzewczy, zgodnie ze strzałką 20 przepływa przez pierwszą obudowę 1, a stamtąd do płyt grzejnika. Przepływ nie jest prowadzony poprzez rurę łączącą 5 bezpośrednio do drugiej obudowy 6, ponieważ wylot rury łączącej 5 jest zamknięty, ale przez ściankę 18, tulejowego modułu przyłączeniowego 14. Czynnik grzewczy może natomiast wpływać do drugiej obudowy 6 poprzez środek przyłączeniowy 11, następnie poprzez promieniowe otwory 19 wpływa do modułu przyłączeniowego 14 i stamtąd odpływa przez poziomy pierwszy środek przyłączeniowy 7. Przez przełożenie zatyczki zamykającej 16 do pierwszego środka przyłączeniowego 7, czynnik grzewczy może odpływać alternatywnie również poprzez pionowy drugi środek przyłączeniowy 8.
Rura łącząca 5, która łączy obie obudowy 1, 6, może być również utworzona przez same kanały w grzejniku, co jest znane ze stanu techniki.
Na fig. 12 jest przedstawiona postać wykonania, w której od płyty grzejnika 27 przylega oddzielna komora przepływowa 22. Komora przepływowa 22 jest oddzielona od pustej przestrzeni płyty grzejnika 27 przykładowo przez spaw.
W tym ukształtowaniu obie obudowy 1, 6 są połączone ze sobą w miejscach 23, 24 z komorą przepływową 22. Współosiowo do środków przyłączeniowych 2 lub 7 są przyłączone środki łączące 25, 26 w przykładzie wykonania kształtki rurowe. Przy tym rozwiązaniu komora przepływowa 22 zastępuje stosowaną zazwyczaj rurę łączącą5.
Również w tym ukształtowaniu w zależności od celu zastosowania można stosować moduły przyłączeniowe 12 do 17 według fig. 7 do 10.
188 458
188 458
188 458
188 458
188 458
i
Λ
188 458
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Układ przyłączeniowy dla grzejników, zwłaszcza jedno- lub dwuwarstwowych grzejników płytowych, przez które przepływa czynnik grzewczy, składający się z pierwszej obudowy, która jest przyłączana alternatywnie z pośrednim włączeniem zaworu, zwłaszcza zaworu termostatu, do przewodu prowadzącego czynnik grzewczy albo, do której jest włączona wkładka zaworowa, przy czym pierwsza obudowa zawiera środek przyłączeniowy dla tych elementów i środek przyłączeniowy do przepływowego przyłączenia do jednopłytowego grzejnika albo do obu dwupłytowego grzejnika, przy czym pierwsza obudowa jest przyłączona do kanału przepływowego, zwłaszcza do leżącej współosiowo naprzeciw otworu przyłączeniowego rury pionowej albo do utworzonej przez sam grzejnik płytowy komory przepływowej, poprzez który pierwsza obudowa jest połączona przepływowo z drugą obudową, znamienny tym, że druga obudowa (6) zawiera dwa środki przyłączeniowe (7, 8), z których jeden w zadanym położeniu wbudowania ma poziomo skierowany otwór przyłączeniowy (9), a drugi w zadanym położeniu wbudowania ma skierowany pionowo do dołu otwór przyłączeniowy (10), przy czym druga obudowa (6) jest przyłączona poprzez środek przyłączeniowy (11) do jednopłytowego grzejnika albo do dwupłytowego grzejnika, przy czym w zależności od potrzeby środki przyłączeniowe, co najmniej drugiej obudowy (6), korzystnie obu obudów (1, 6) są wyposażone wybiórczo w modułowe elementy przyłączeniowe (12-16).
  2. 2. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwsza obudowa (1) jako pierwszy środek przyłączeniowy (2) posiada króciec przyłączeniowy, który w montażowym położeniu zadanym jest skierowany poziomo i przebiega do strony zewnętrznej grzejnika, przy czym przyłączony do pierwszej obudowy (1) kanał przepływowy (5, 22) swoim wylotem jest skierowany współosiowo do króćca przyłączeniowego.
  3. 3. Układ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pierwsza obudowa (1) jako drugi środek przyłączowy (3) zawiera, co najmniej jeden poprzecznie odchodzący króciec przyłączeniowy, który jest szczelnie przyłączony do płyty lub płyt grzejnika,
  4. 4. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że środki przyłączeniowe (7,8) drugiej obudowy (6) stano wiąkróćce przyłączeniowe.
  5. 5. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że środek przyłączeniowy (11) drugiej obudowy (6) stanowi poprzeczny króciec przyłączeniowy, przyłączany do płyty lub płyt grzejnika.
  6. 6. Układ według zastrz. 2, znamienny tym, że kanał przepływowy (5) jest ukształtowany jako rura pionowa.
  7. 7. Układ według zastrz. 2, znamienny tym, że kanał przepływowy (22) stanowi komora przepływowa, oddzielona wewnątrz od prowadzących czynnik grzewczy części grzejnika (27).
  8. 8. Układ według zastrz. 6, znamienny tym, że koniec rury pionowej (5) wchodzi do drugiej obudowy (6) współosiowo do poziomo skierowanego otworu przyłączeniowego (9).
  9. 9. Układ według zastrz. 6, znamienny tym, że koniec rury pionowej (5) wchodzi do pierwszej obudowy (1) i do drugiej obudowy (6).
  10. 10. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że moduł przyłączeniowy (12) jest ukształtowany jako tuleja przelotowa, która jest osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym (2) drugiej obudowy (6) i jest nasadzona na koniec rury pionowej (5).
  11. 11. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że moduł przyłączeniowy (13) jest ukształtowany jako tuleja przelotowa z dodatkowym promieniowym wylotem (17), która jest osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym (9) drugiej obudowy (6) i jest nasadzona na koniec rury pionowej (5), przy czym promieniowy wylot (17) tworzy dodatkowe połączenie przepływowe do środka przyłączeniowego (11) i do skierowanego do dołu otworu przyłączeniowego (10).
  12. 12. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że moduł przyłączeniowy (14) jest ukształtowany jako nieprzelotowa tuleja, która posiada promieniowe przepusty przepływowe (19) i jest
    188 458 osadzona w poziomo skierowanym otworze przyłączeniowym (9) drugiej obudowy (6) i jest nasadzona na koniec rury pionowej (5), której wylot jest zamknięty przez ściankę (18) modułu przyłączeniowego (14), a druga obudowa (6) jest wyposażona w moduł przyłączeniowy (16) w postaci zatyczki zamykającej, która w zależności od potrzeb jest osadzona w pionowym otworze przyłączeniowym (8) albo poziomym otworze przyłączeniowym (7).
  13. 13. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że moduł przyłączeniowy (15) jest ukształtowany jako łącznik kątowy, którego jeden koniec jest przyłączony szczelnie do drugiej obudowy (6) jednego lub drugiego środka przyłączowego (7 lub 8).
  14. 14. Układ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że obie obudowy (1, 6) są połączone w miejscach (22, 24) z komorą przepływową (22), współosiowo do środków przyłączowych (3, U), które uchodzą do płyty lub płyt grzejnika (27), od których odchodzi środek łączący (25,26), korzystnie kształtka rurowa, przyłączona do środków przyłączeniowych (2, 7) obudów (1, 6), przy czym komora przepływowa (22) jest utworzona przez szczelnie oddzieloną część płyty lub płyt grzejnika (27).
  15. 15. Układ według zastrz. 14, znamienny tym, że w środku przyłączeniowym (2) pierwszej obudowy (1) jest osadzony moduł przyłączeniowy (12), tworzący bezpośrednie połączenie przepływowe od otworu przyłączeniowego (4) poprzez środek przyłączeniowy (3) do płyty lub płyt grzejnika (27).
PL98329092A 1997-10-09 1998-10-08 Układ przyłączeniowy dla grzejników PL188458B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19744482A DE19744482C1 (de) 1997-10-09 1997-10-09 Anschlußsystem für Heizkörper

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL329092A1 PL329092A1 (en) 1999-04-12
PL188458B1 true PL188458B1 (pl) 2005-02-28

Family

ID=7844964

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98329092A PL188458B1 (pl) 1997-10-09 1998-10-08 Układ przyłączeniowy dla grzejników

Country Status (5)

Country Link
DE (1) DE19744482C1 (pl)
FI (1) FI974143A (pl)
GR (1) GR1003325B (pl)
PL (1) PL188458B1 (pl)
SE (1) SE524969C2 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10215844B4 (de) * 2002-04-10 2009-05-20 Kermi Gmbh System zum universellen Anschluss eines Heizkörpers
DE20215111U1 (de) * 2002-09-25 2003-02-20 Kermi Gmbh System zum Anschluss eines Heizkörpers
ATE373805T1 (de) * 2002-11-13 2007-10-15 T M S Tuerker Makina Sanayi Ve Platten-heizkörper mit modular aufgebauten, in der länge anpassbaren verbindungsleitungen zwischen dem mittigem anschluss des heizkörpers und seinem seitlich oben liegendem ventilgehäuse
DE102007020628B4 (de) * 2007-04-30 2013-06-27 Hans Berg Gmbh & Co. Kg Anschlussgarnitur für einen Plattenheizkörper
WO2020091697A1 (en) * 2018-11-01 2020-05-07 Commital Isi Eki̇pmanlari Kalip Sanayi̇ Ve Ti̇c. Ltd. Şti̇ Multi-directional lower connection part providing water supply and discharge in radiant panel heating systems

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT400068B (de) * 1993-05-28 1995-09-25 Vogel & Noot Waermetechnik Gmb Anschlussgarnitur für den anschluss eines heizkörppers an leitungen zentralheizungsanlage und verfahren zur herstellung einer solche anschlussgarnitur

Also Published As

Publication number Publication date
DE19744482C1 (de) 1999-01-28
GR1003325B (el) 2000-02-24
SE9704616D0 (sv) 1997-12-11
SE9704616L (sv) 1999-04-10
FI974143A (fi) 1999-04-10
FI974143A0 (fi) 1997-11-05
SE524969C2 (sv) 2004-11-02
PL329092A1 (en) 1999-04-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN100380076C (zh) 具有活动的水加热装置的冰箱
US7509927B2 (en) Hydraulic header for a heating system
US20070227529A1 (en) Kit for solar water heating system
CN105849493A (zh) 用于热交换的管以及用于改善热交换的方法
US8459301B2 (en) Connecting unit for sanitary fittings
PL188458B1 (pl) Układ przyłączeniowy dla grzejników
US4917077A (en) Wall-mounted hot water boiler of the instant type
US6935361B2 (en) Pipe, piping system, radiant heating system, and kit
PL172947B1 (pl) Armatura grzejnika PL
ITMI20071882A1 (it) Radiatore ad elevata flessibilita' di utilizzo
FI113086B (fi) Venttiililaite
EP1028298B1 (en) Heating apparatus having an one-piece cast heat exchanger
PL204086B1 (pl) Armatura przyłączeniowa do grzejnika
EP1546611B1 (en) Manifold for central heating systems
NL8103102A (nl) Koppelingseenheid en klepsamenstelling voor een fluidum stromingspijp.
US20080073442A1 (en) Radiant heating system
PL63844Y1 (pl) Blok przyłączeniowy grzejnika
CZ35822U1 (cs) Garnitura pro rozvod topné vody do a z dvoudeskového nebo jednodeskového radiátoru
CN207050556U (zh) 固定件、管道以及锅炉
JP4106834B2 (ja) 床暖房装置
US1564040A (en) Auxiliary electric water heater
KR100193958B1 (ko) 가스보일러용 온수열교환기의 배관구조
EP0863372A1 (en) Hydraulic device for radiating plates
EP1420217B1 (en) Panel-radiator with modular built-up connection pipes, thus variable in their length, that connect the lower central adapter fittings of the radiator with its upper valve housing
PL63811Y1 (pl) Zespó l przy laczeniowy do grzejników centralnego ogrzewania PL PL PL

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051008