PL187508B1 - Trójkąt ostrzegawczy - Google Patents

Trójkąt ostrzegawczy

Info

Publication number
PL187508B1
PL187508B1 PL98325504A PL32550498A PL187508B1 PL 187508 B1 PL187508 B1 PL 187508B1 PL 98325504 A PL98325504 A PL 98325504A PL 32550498 A PL32550498 A PL 32550498A PL 187508 B1 PL187508 B1 PL 187508B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
warning triangle
base
reflective
day
night
Prior art date
Application number
PL98325504A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325504A1 (en
Inventor
Leif Ahlfors
Heimo Virta
Original Assignee
Talmu Ab Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Talmu Ab Oy filed Critical Talmu Ab Oy
Publication of PL325504A1 publication Critical patent/PL325504A1/xx
Publication of PL187508B1 publication Critical patent/PL187508B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60QARRANGEMENT OF SIGNALLING OR LIGHTING DEVICES, THE MOUNTING OR SUPPORTING THEREOF OR CIRCUITS THEREFOR, FOR VEHICLES IN GENERAL
    • B60Q7/00Arrangement or adaptation of portable emergency signal devices on vehicles
    • B60Q7/005Devices without lamps

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)

Abstract

1. Trójkat ostrzegawczy majacy pierwszy bok, drugi bok, podstawe i nogi, przy czym pierwszy bok, drugi bok i podstawa zawiera czesci odblaskowe noc- ne i usytuowane wzgledem nich blizej srodka trójkata ostrzegawczego czesci odblaskowe dzienne, znamien- ny tym, ze przednia powierzchnia czesci odblaskowej dziennej (15) pierwszego boku (2) jest usytuowana w pierwszej plaszczyznie, a tylna powierzchnia czesci odblaskowej nocnej (12) pierwszego boku (2) jest usytuowana w drugiej plaszczyznie równoleglej do pierwszej plaszczyzny i oddalonej od pierwszej plasz- czyzny, zas pomiedzy czescia odblaskowa dzienna (15) i czescia odblaskowa nocna (12) pierwszego boku (2) jest utworzona pierwsza szczelina (18), natomiast czesc odblaskowa dzienna (17) podstawy (4) jest umieszczona pomiedzy pierwsza plaszczyzna i druga plaszczyzna, a podstawa (4) jest usytuowana w pierwszej szczeli- nie (18) w zlozonym polozeniu transportowym trój- kata ostrzegawczego (1). FIG. 1 . PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest trójkąt ostrzegawczy.
Znany jest trójkąt ostrzegawczy, który ma pierwszy bok, drugi bok, podstawę i ramiona, przy czym podstawa, pierwszy bok i drugi bok posiadają część odbijającą w nocy, część odbijającą w dzień usytuowaną wewnątrz części odbijających w nocy, bliżej środka trójkąta ostrzegawczego. 1
Takie trójkąty ostrzegawcze są dobrze znane i zwykle są na wyposażeniu pojazdów, w wielu krajach nawet jako obowiązkowe wyposażenie. Trójkąty ostrzegawcze służą do ostrzegania innych użytkowników drogi o przeszkodzie na drodze, takiej jak pojazd w niebezpiecznym miejscu. W tym celu trójkąty ostrzegawcze są umieszczane w pozycji stojącej na drodze. Właściwości trójkątów ostrzegawczych podlegają dokładnym przepisom: na przykład wielkość i właściwości odbijające powierzchni odbijających muszą spełniać szczególne wymagania ustalone przez władze.
Trójkąt ostrzegawczy jest zwykle składany do położenia transportowego, aby zajmował jak najmniej miejsca w pojeździe. Wyposażenie trójkąta ostrzegawczego zwykle obejmuje osłonę ochronną, to jest osłonę, w której trójkąt jest przechowywany w położeniu złożonym. Z punktu widzenia użytkownika, to jest zmotoryzowanego, trójkąt ostrzegawczy powinien zajmować możliwie mało miejsca w położeniu transportowym. Innymi słowy, powinien on mieścić się w możliwie małej osłonie. Te same wymagania są także ustalane przez projektantów i producentów samochodów.
Znany trójkąt ostrzegawczy w położeniu złożonym jest dość duży i ma złożony kształt i w związku z tym wymaga dużej, to jest zajmującej dużo miejsca osłony. Stwarza to problemy, ponieważ konsekwentnie projektanci samochodów muszą rezerwować dość dużo przestrzeni do jego przechowywania i transportu. To może być problemem zwłaszcza w małych samochodach.
Rozkładanie znanych trójkątów ostrzegawczych do położenia ustawienia i ponowne ich składanie do położenia transportu jest często kłopotliwe. W celu zapobieżenia niebezpiecznej sytuacji, rozkładanie trójkąta ostrzegawczego powinno być łatwiejsze.
Celem wynalazku jest zapewnienie trójkąta ostrzegawczego, który rozwiązuje te problemy.
Trójkąt ostrzegawczy, według wynalazku, mający pierwszy bok, drugi bok, podstawę i nogi, przy czym pierwszy bok, drugi bok i podstawa zawiera części odbijające w nocy i usytuowane względem nich bliżej środka trójkąta ostrzegawczego części odbijające w dzień, charakteryzuje się tym, że pomiędzy częścią odbijającą w nocy pierwszego boku i częścią odbijającą w dzień pierwszego boku jest otworzona pierwsza szczelina, a część odbijająca w dzień podstawy jest dostosowana do umieszczenia co najmniej częściowo w pierwszej szczelinie w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego.
Pierwsza szczelina ma długość taką samą jak część odbijająca w dzień podstawy. Pierwsza szczelina ma szerokość równą grubości części odbijającej w dzień podstawy. Część odbijająca w dzień pierwszego boku jest usytuowana do prowadzenia części odbijającej w dzień podstawy do pierwszej szczeliny przy składaniu trójkąta ostrzegawczego do jego położenia transportowego. Drugi bok przykrywa co najmniej część przednich nóg trójkąta ostrzegawczego w położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego.
Odległość pomiędzy tylną powierzchnią części odbijającej w dzień drugiego boku i powierzchnią odblaskową części odbijającej w nocy podstawy w położeniu złożonym trójkąta
187 508 ostrzegawczego jest równy grubości jego przednich nóg. Części odbijające w nocy i w dzień pierwszego boku, części odbijające w nocy i w dzień drugiego boku i części odbijające w nocy i w dzień podstawy są umieszczone w płaszczyznach równoległych.
Za tylną powierzchnią podstawy jest usytuowana rama, zaś pomiędzy tylną powierzchnią podstawy i ramą jest utworzona druga szczelina, w której, w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego, jest umieszczona część odbijająca w dzień pierwszego boku.
Druga szczelina ma szerokość równą grubości części odbijającej w dzień pierwszego boku.
Część odbijająca w dzień podstawy jest usytuowana do prowadzenia części odbijającej w dzień pierwszego boku do drugiej szczeliny przy składaniu trójkąta ostrzegawczego do jego położenia transportowego.
Części odbijające w nocy i w dzień pierwszego boku, części odbijające w nocy i w dzień drugiego boku i części odbijające w nocy i w dzień podstawy i rama są umieszczone w płaszczyznach do siebie równoległych.
W innej odmianie wynalazku, trójkąt ostrzegawczy mający pierwszy bok, drugi bok, podstawę i nogi, przy czym pierwszy bok, drugi bok i podstawa zawiera części odbijające w nocy i usytuowane względem nich bliżej środka trójkąta ostrzegawczego części odbijające w dzień, charakteryzuje się tym, że pomiędzy częścią odbijającą w nocy podstawy i częścią odbijającą w dzień podstawy jest utworzona szczelina, a część odbijająca w dzień pierwszego boku jest dostosowana do umieszczenia co najmniej częściowo w tej szczelinie w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego.
Wynalazek zapewnia trójkąt ostrzegawczy mający szczelinę w co najmniej jednym swoim boku, w której jest umieszczana część odbijająca w dzień innego jego boku, co powoduje płaskie i zwarte upakowanie części składowych trójkąta ostrzegawczego.
Trójkąt ostrzegawczy według wynalazku ma mały rozmiar w jego złożonym położeniu transportowym i dlatego mieści się w małej osłonie. Uzyskuje się to poprzez usytuowanie jego części jednych na drugich w położeniu złożonym trójkąta. Dodatkową zaletą trójkąta ostrzegawczego jest to, że różne jego powierzchnie stanowią prowadzenie dla innych, kiedy trójkąt ostrzegawczy jest składany lub rozkładany. To ułatwia manipulowanie nim. Jeszcze jedną zaletą trójkąta ostrzegawczego jest to, że jego zewnętrzne powierzchnie są równoległe po złożeniu, co zapewnia mieszczenie się trójkąta ostrzegawczego w małej osłonie. Jest również osiągnięte poprzez to, że w położeniu złożonym nogi trójkąta ostrzegawczego są usytuowane pomiędzy jego bokami i częścią odbijającą w nocy podstawy i przednie nogi nie mogą odstawać do góry.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia trójkąt ostrzegawczy według wynalazku w widoku z przodu, fig. 2 trójkąt ostrzegawczy według wynalazku w widoku z przodu, w położeniu złożonym, i fig. 3 trójkąt ostrzegawczy według wynalazku, w położeniu złożonym, w powiększonym przekroju.
Trójkąt ostrzegawczy 1 z fig. 1 ma pierwszy bok 2, drugi bok 3, podstawę 4 i ramę 5, do której są przymocowane nogi 6, 7, 8, 9. Pierwszy bok 2 i drugi bok 3 są zamocowane przegubowo do podstawy 4 w przegubach 10,11. Nogi 6, 7, 8,9 korzystnie są także przymocowane do podstawy 4, dzięki czemu nie potrzeba oddzielnej ramy 5. Nogi 6,7, 8,9 mogą mieć inny kształt niż pokazany na figurze, to jest w postaci prętów i liczba nóg może być inna niż liczba czterech nóg 6, 7, 8, 9 według rysunku. Pierwszy bok 2, drugi bok 3 i podstawa 4 posiadają części odbijające w nocy 12, 13, 14. Części odbijające w dzień 15, 16, 17 są umieszczone wewnątrz części odbijających w dzień 12, 13, 14, bliżej środka trójkąta ostrzegawczego 1. Przednia powierzchnia części odbijających w nocy 12, 13, 14 i części odbijających w dzień 15, 16, 17 mają powierzchnie odblaskowe.
W trójkącie ostrzegawczym 1 według wynalazku, pomiędzy częścią odbijającą w nocy 12 pierwszego boku 2 i częścią odbijającą w dzień 15 pierwszego boku 2 jest ukształtowana pierwsza szczelina 18. W trójkącie ostrzegawczym 1 na fig. 1, pierwsza szczelina 18 jest ukształtowana poprzez usytuowanie przedniej powierzchni części odbijającej w dzień 15 pierwszego boku 2 nieco za częścią odbijającą w nocy 12 pierwszego boku 2, a pierwsza szczelina 18 jest ukształtowana pomiędzy nimi. Kiedy trójkąt 18 ostrzegawczy 1 jest w jego złożonym położeniu, część odbijająca w dzień 17 podstawy 4 co najmniej częściowo wystaje
187 508 przez pierwszą szczelinę 18. Pierwsza szczelina 18 ma taki wymiar, że część odbijającej w dzień 17 podstawy 4 może do niej wchodzić, ale jest na tyle mała, że trójkąt ostrzegawczy 1 ma mały rozmiar, to jest w tym przypadku jest cienki. Pierwsza szczelina 18 ma korzystnie taki wymiar, że jej długość odpowiada długości części odbijającej w dzień 17 podstawy 4. Szerokość X pierwszej szczeliny 13 jest dobrana tak, że odpowiada grubości części odbijającej w dzień 17 podstawy 4, to jest taka że odległość pomiędzy przednią powierzchnią, to znaczy powierzchnią, odblaskową części odbijającej w dzień 15 pierwszego boku 2 i tylną powierzchnią części odbijającej w nocy 12 pierwszego boku 2 jest zasadniczo taki sam jak grubość części odbijającej w dzień 17 podstawy 4. Taka konstrukcja zapewnia trójkąt ostrzegawczy 1, który jest mały w położeniu złożenia. Ponadto część odbijająca w dzień 15 pierwszego boku 2 i część odbijająca w dzień 17 podstawy 4 są korzystnie usytuowane względem siebie tak, że kiedy trójkąt ostrzegawczy 1 jest składany do położenia transportowego, część odbijająca w dzień 15 pierwszego boku 2 prowadzi część odbijającą w dzień 17 podstawy 4 do pierwszej szczeliny 18.
Jak przedstawiono na fig. 2 i 3 trójkąt ostrzegawczy ma cztery nogi 6, 7, 8, 9, dwie z przodu trójkąta ostrzegawczego i dwie z tyłu. Jest on mniejszy w położeniu transportu, a przede wszystkim łatwiejszy do manipulowania dzięki temu, że część odbijająca w dzień 16 drugiego boku 3 zasadniczo przykrywa co najmniej przednie nogi 6 i 7 trójkąta ostrzegawczego, kiedy jest on złożony do położenia transportowego. Jak pokazano na fig. 2, przednie nogi 6 i 7 są co najmniej częściowo umieszczone pomiędzy drugim bokiem 3 i podstawą 4. Jest osiągnięte poprzez umieszczenie części odbijającej w dzień 16 drugiego boku 3 względem części odbijającej w nocy 14 podstawy 4 tak, że kiedy trójkąt ostrzegawczy 1 jest w położeniu złożonym, odległość pomiędzy tylna powierzchnią części odbijającej w dzień 16 drugiego boku 3 i przednią powierzchnią części odbijającej w nocy 14 podstawy 4 jest zasadniczo równa grubości 6 i 7 trójkąta ostrzegawczego 1. Taki układ zapewnia cienki trójkąt ostrzegawczy 1.
Jak przedstawiono na fig. 2 i 3, trójkąt ostrzegawczy 1 zawiera korzystnie ramę 5, korzystnie wykonaną z metalu, aby ze względu na wagę lepiej utrzymywała trójkąt ostrzegawczy na miejscu w położeniu pionowym. Trójkąt ostrzegawczy jest mały w położeniu transportowym, ponieważ rama 5 jest umieszczona względem podstawy 4 tak, że pomiędzy rama 5 i podstawą jest ukształtowana druga szczelina 19. Druga szczelina 19 ma korzystnie taki wymiar, że część odbijająca w dzień 15 pierwszego boku 2 mieści się pomiędzy ramą 5 i podstawą 4 w położeniu złożonym trójkąta ostrzegawczego 1. Druga szczelina 19, korzystnie ma taki wymiar, że jest ona, to znaczy odległość pomiędzy ramą 5 i tylna powierzchnią podstawy 4, taka, jak grubość części odbijającej w dzień 15 pierwszego boku 2, dzięki czemu druga szczelina 19_ nie powiększa szerokości trójkąta ostrzegawczego 1. Ponadto część odbijająca w dzień 17 podstawy 4 i część odbijająca w dzień 15 pierwszego boku 2 są korzystnie usytuowane względem siebie tak, że część odbijająca w dzień 17 podstawy prowadzi część odbijającą w dzień 15 pierwszego boku 2 do drugiej szczeliny 19 pomiędzy ramą 5 i podstawą 4, kiedy trójkąt ostrzegawczy 1 jest składany do położenia transportowego.
Trójkąt ostrzegawczy 1 jest dogodny do manipulowania nim, ponieważ części odbijające w nocy 2 i w dzień 15 pierwszego boku 2, części odbijające w nocy 13 i w dzień 16 drugiego boku 3 i części odbijające w nocy 14 i w dzień 1 podstawy i korzystnie rama 5 są umieszczone względem siebie w płaszczyznach równoległych. To zapewnia dwie zasadniczo równoległe powierzchnie trójkąta ostrzegawczego 1, kiedy jest on złożony do położenia transportowego. Sprawia to, że trójkąt ostrzegawczy 1 jest łatwiejszy do umieszczenia w osłonie (niepokazana na rysunku). Ponadto tylne nogi 8 i 9 trójkąta ostrzegawczego 1, jak pokazano na fig. 2, są ułożone równomiernie przy ramie 5 za trójkątem ostrzegawczym 1 w położeniu złożonym do transportu.
Trójkąt ostrzegawczy 1 według wynalazku opisano poprzez jeden jego przykład wykonania. Jest oczywiste dla znawców, że chociaż nie pokazano tego na figurach, części opisane w zastrzeżeniach i opisie, pierwszy bok 2 i drugi bok 3, mogą być usytuowane w inny sposób.
Wynalazek może być analogicznie zastosowany poprzez usytuowanie szczeliny pomiędzy częścią odbijającą w nocy 14 podstawy 4 i częścią odbijającą w dzień 17 podstawy 4, z co najmniej fragmentem części odbijającej w dzień 15 pierwszego boku 2 umieszczonym w szczelinie,
187 508 kiedy trójkąt ostrzegawczy jest w złożonym położeniu. Dodatkowo, w alternatywnym przykładzie, część odbijająca w dzień 16 drugiego boku 3 może także być umieszczona tak, że co najmniej częściowo wchodzi ona do szczeliny, kiedy trójkąt ostrzegawczy jest składany do położenia transportowego. Ten alternatywny przykład wykonania również umożliwia takie usytuowanie względem siebie części trójkąta ostrzegawczego pierwszego boku, drugiego boku, podstawy i ich części odbijających w dzień i w nocy, że prowadzą one siebie nawzajem, kiedy trójkąt ostrzegawczy 1 jest składany do położenia transportowego. Ten przykład wykonania także umożliwia usytuowanie części tak, że trójkąt ostrzegawczy jest mały.
Jest również oczywiste dla znawcy w stanie techniki, że wraz z postępem technologii, podstawowa idea wynalazku może być zastosowana na różne sposoby. Odpowiednio, wynalazek i jego przykłady wykonania nie są ograniczone do powyższych przykładów, ale mogą zmieniać się w zakresie zastrzeżeń.
187 508
187 508
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Trójkąt ostrzegawczy mający pierwszy bok, drugi bok, podstawę i nogi, przy czym pierwszy bok, drugi bok i podstawa zawiera części odblaskowe nocne i usytuowane względem nich bliżej środka trójkąta ostrzegawczego części odblaskowe dzienne, znamienny tym, że przednia powierzchnia części odblaskowej dziennej (15) pierwszego boku (2) jest usytuowana w pierwszej płaszczyźnie, a tylna powierzchnia części odblaskowej nocnej (12) pierwszego boku (2) jest usytuowana w drugiej płaszczyźnie równoległej do pierwszej płaszczyzny i oddalonej od pierwszej płaszczyzny, zaś pomiędzy częścią odblaskową dzienną (15) i częścią odblaskową nocną (12) pierwszego boku (2) jest utworzona pierwsza szczelina (18), natomiast część odblaskowa dzienna (17) podstawy (4) jest umieszczona pomiędzy pierwszą płaszczyzną i drugą płaszczyzną, a podstawa (4) jest usytuowana w pierwszej szczelinie (18) w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego (1).
  2. 2. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwsza szczelina (18) ma długość taką samą jak cześć odblaskowa dzienna (17) podstawy (4).
  3. 3. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwsza szczelina (18) ma szerokość równą grubości części odblaskowej dziennej (17) podstawy (4).
  4. 4. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że cześć odblaskowa dzienna (15) pierwszego boku (2) jest usytuowana do prowadzenia części odblaskowej dziennej (17) podstawy (4) do pierwszej szczeliny (18) przy składaniu trójkąta ostrzegawczego (1) do jego położenia transportowego.
  5. 5. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi bok (3) przykrywa, co najmniej cześć przednich nóg (12) trójkąta ostrzegawczego (1) w położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego (1).
  6. 6. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 5, znamienny tym, że odległość pomiędzy tylną powierzchnią części odblaskowej dziennej (16) drugiego boku (3) i powierzchnią odblaskową części odblaskowej nocnej (14) podstawy (4) w położeniu złożonym trójkąta ostrzegawczego (1) jest równy grubości jego przednich nóg (6, 7).
  7. 7. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że części odblaskowa nocna (12) i dzienna (15) pierwszego boku (2), części odblaskowe nocna (13) i dzienna (16) drugiego boku (3) i części odblaskowe nocna (14) i dzienna (17) podstawy (4) są umieszczone w płaszczyznach równoległych.
  8. 8. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 1, znamienny tym, że za tylną powierzchnią podstawy (4) jest usytuowana rama (5), zaś pomiędzy tylną powierzchnią podstawy (4) i ramą (5) jest utworzona druga szczelina (19), w której, w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego (1), jest umieszczona cześć odblaskowa dzienna (15) pierwszego boku (2).
  9. 9. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 8, znamienny tym, że druga szczelina (19) ma szerokość równą grubości części odblaskowej dziennej (15) pierwszego boku (2).
  10. 10. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 9, znamienny tym, że cześć odblaskowa dzienna (17) podstawy (4) jest usytuowana do prowadzenia części odblaskowej dziennej (15) pierwszego boku (2) do drugiej szczeliny (19) przy składaniu trójkąta ostrzegawczego (1) do jego położenia transportowego.
  11. 11. Trójkąt ostrzegawczy według zastrz. 10, znamienny tym, że części odblaskowe nocna (12) i dzienna (15) pierwszego boku (2), części odblaskowe nocna (13) i dzienna (16) drugiego boku (3) i części odblaskowe nocna (14) i dzienna (17) podstawy (4) i rama (5) są umieszczone w płaszczyznach do siebie równoległych.
  12. 12. Trójkąt ostrzegawczy mający pierwszy bok, drugi bok, podstawę i nogi, przy czym pierwszy bok, drugi bok i podstawa zawiera części odblaskowe nocne i usytuowane względem nich bliżej środka trójkąta ostrzegawczego części odblaskowe dzienne, znamienny tym, że przednia powierzchnia części odblaskowej dziennej (17) podstawy (4) jest usytuowana w trzeciej płaszczyźnie, a tylna powierzchnia części odblaskowej nocnej (14) podstawy (4) jest
    187 508 usytuowana w czwartej płaszczyźnie równoległej do trzeciej płaszczyzny i oddalonej od trzeciej płaszczyzny, zaś pomiędzy częścią odblaskową dzienną (17) i częścią odblaskową nocną (14) podstawy (4) jest utworzona pierwsza szczelina (18), natomiast część odblaskowa dzienna (17) podstawy (4) jest umieszczona pomiędzy trzecią płaszczyzną i czwartą płaszczyzną, a podstawa (4) jest usytuowana w pierwszej szczelinie (18) w złożonym położeniu transportowym trójkąta ostrzegawczego (1).
PL98325504A 1997-03-27 1998-03-24 Trójkąt ostrzegawczy PL187508B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI971323A FI102327B1 (fi) 1997-03-27 1997-03-27 Varoituskolmio

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325504A1 PL325504A1 (en) 1998-09-28
PL187508B1 true PL187508B1 (pl) 2004-07-30

Family

ID=8548499

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98325504A PL187508B1 (pl) 1997-03-27 1998-03-24 Trójkąt ostrzegawczy

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0867338A3 (pl)
CZ (1) CZ289162B6 (pl)
DE (1) DE867338T1 (pl)
ES (1) ES2121725T1 (pl)
FI (1) FI102327B1 (pl)
HU (1) HUP9800651A3 (pl)
NO (1) NO313373B1 (pl)
PL (1) PL187508B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN100569558C (zh) * 2008-05-07 2009-12-16 李政文 电动隐藏式车用醒目警示牌
CN103485291A (zh) * 2013-09-29 2014-01-01 王钰 便携式车用三角警示牌

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA940707A (en) * 1971-07-12 1974-01-29 Stewart H. Birrell Emergency triangle
US3934541A (en) * 1973-10-19 1976-01-27 Sate-Life Mfg. Co. Triangular folding reflective traffic marker
IT1275631B1 (it) * 1994-07-08 1997-10-17 Domenico Calcagno Un triangolo per la segnalazione stradale di veicolo fermo
FI99058C (fi) * 1995-11-06 1997-09-25 Talmu Ab Oy Varoituskolmio

Also Published As

Publication number Publication date
NO313373B1 (no) 2002-09-23
PL325504A1 (en) 1998-09-28
CZ289162B6 (cs) 2001-11-14
ES2121725T1 (es) 1998-12-16
HU9800651D0 (en) 1998-05-28
NO981371L (no) 1998-09-28
CZ92098A3 (cs) 1998-12-16
NO981371D0 (no) 1998-03-26
HUP9800651A2 (hu) 2000-04-28
FI971323A0 (fi) 1997-03-27
FI102327B (fi) 1998-11-13
HUP9800651A3 (en) 2000-06-28
DE867338T1 (de) 1999-05-20
EP0867338A2 (en) 1998-09-30
FI102327B1 (fi) 1998-11-13
EP0867338A3 (en) 2000-02-23
FI971323A (fi) 1998-09-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4839837A (en) Three layered laptop computer
US4942686A (en) Portable display system
US6507701B2 (en) Truck storage box
SE8904183D0 (sv) Arrangemang vid passagerarsaete i fordon
PL187508B1 (pl) Trójkąt ostrzegawczy
US20210070214A1 (en) Foldable Wall Structure for Extending the Interior Space of Transportable Constructions, in Particular Camper Vans
US6609743B1 (en) Vehicle bed extender unit with protective top cover sheet
KR950704718A (ko) 빛-차단용 투명상 조립체(light-blocking transparency assembly)
EP0563658A1 (en) Folding camera
Peterson et al. Redshifts of southern radio sources. V
GB2194764A (en) Vehicle cab guard
EP0258906B1 (en) A collapsible warning triangle
JPS6015256B2 (ja) 撮影用照明器
DE69102688D1 (de) Selbstaufstellender Kran mit seitlich klappbarem Ausleger.
CN219856977U (zh) 一种三角警示装置
GB2060021A (en) Tiltable columns
WO1997048035A1 (fr) Dispositif de protection d'un ecran de micro-ordinateur transportable
CZ287527B6 (en) Warning triangle
CN213299780U (zh) 补光灯
US20230407671A1 (en) Selectively Deployable Screening Assembly And Method Of Use
FI77127B (fi) Moensterbok foer vaeggbeklaednader.
PL170378B1 (pl) Składana przyczepa campingowa
US3512878A (en) Folding periscope
JPH06252633A (ja) 反射鏡格納機構
KR200204887Y1 (ko) 밴 차량의 화물 지지 및 덮개 장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080324