PL185955B1 - Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni - Google Patents

Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni

Info

Publication number
PL185955B1
PL185955B1 PL97331179A PL33117997A PL185955B1 PL 185955 B1 PL185955 B1 PL 185955B1 PL 97331179 A PL97331179 A PL 97331179A PL 33117997 A PL33117997 A PL 33117997A PL 185955 B1 PL185955 B1 PL 185955B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
electrical
box body
cell
circuit breaker
automatic electric
Prior art date
Application number
PL97331179A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331179A1 (en
Inventor
Domenico Bosatelli
Augusto Contardi
Sergio Pianezzola
Original Assignee
Gewiss Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gewiss Spa filed Critical Gewiss Spa
Publication of PL331179A1 publication Critical patent/PL331179A1/xx
Publication of PL185955B1 publication Critical patent/PL185955B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/02Housings; Casings; Bases; Mountings
    • H01H71/0207Mounting or assembling the different parts of the circuit breaker
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H2011/0093Standardization, e.g. limiting the factory stock by limiting the number of unique, i.e. different components
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H83/00Protective switches, e.g. circuit-breaking switches, or protective relays operated by abnormal electrical conditions otherwise than solely by excess current
    • H01H83/20Protective switches, e.g. circuit-breaking switches, or protective relays operated by abnormal electrical conditions otherwise than solely by excess current operated by excess current as well as by some other abnormal electrical condition

Landscapes

  • Breakers (AREA)
  • Circuit Arrangement For Electric Light Sources In General (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Connection Or Junction Boxes (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Supply And Distribution Of Alternating Current (AREA)
  • Automotive Seat Belt Assembly (AREA)
  • Distribution Board (AREA)
  • Arc-Extinguishing Devices That Are Switches (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Feedback Control In General (AREA)

Abstract

1 1. Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni, zawierajacy plaski pudel- kowy korpus, który posiada na jego powierzchni tylnej, srodki do laczenia z prowadnica o ksztalcie litery om ega, oraz na jego powierzchni przedniej centralny wystep, w którym mozna osia- gnac dostep do czesci poruszajacej, przy czym wspomniany korpus pudelkowy zawiera przynajmniej jeden skladnik elek- tryczny, przy czym wspomniany przynajmniej jeden skladnik elektryczny zawiera elektryczna czesc zabezpieczajaca, przy- najmniej jeden system kinematyczny do przemieszczania rucho- mego styku elektrycznego, oraz przynajmniej jedno ogniwo gaszace, przy czym wspomniana elektryczna czesc zabezpiecza- jaca, wspomniany system kinematyczny i wspomniane ogniwo gaszace sa wzajemnie operacyjnie polaczone ze soba, znamienny tym, ze zawiera, w tym samym korpusie pudelkowym, dwa rózne skladniki elektryczne, z których kazdy zajmuje odpowiednia polowe przestrzeni ksztaltowanej przez wspomniany korpus pudelkowy; przy czym wspomniana elektryczna czesc zabezpie- czajaca, wspomniany system kinematyczny i wspomniane ogni- wo gaszace wspomnianego przynajmniej jednego skladnika elektrycznego zajmuja nie wiecej niz polowe objetosci wewnetrz- nej ksztaltowanej przez wspomniany korpus pudelkowy, wspo- mniana elektryczna czesc zabezpieczajaca znajduje sie tuz powy- zej wspomnianego ogniwa gaszacego, wspomniane ogniwo gaszace posiada jego czesci albo elementy ustawione pionowo wzgledem wspomnianej tylnej powierzchni wspomnianego korpusu, a druga polowa wspomnianej objetosci wewnetrznej wspomnianego korpusu jest zajeta przez oddzielny skladnik elektryczny; wspomniana elektryczna czesc zabezpieczajaca . F ig . 6 PL PL PL

Description

Przedmiotem niniejszego wynalazku jest modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni.
Wiadomo, że tablice elektryczne powszechnie wykorzystują przerywacze automatyczne i w każdym przypadku składniki, które posiadają zasadniczo standardową obudowę zewnętrzną.
Moduł ten posiada zasadniczo płaski korpus o kształcie pudełkowym, który ma 18 mm szerokości i posiada z tyłu, środki łączące go z prętem o kształcie litery omegą który jest standardowy zgodnie ze standardami DIN.
W części przedniej znajduje się wystająca część, w której znajduje się rączka albo dźwignia uruchamiająca.
Ta obudowa pudełkowa jest powszechnie używana do przechowywania przerywacza automatycznego, który działa na jeden biegun tak, że w przypadku zabezpieczania dwóch albo większej ilości biegunów wykorzystuje się moduły, albo, w dowolnym przypadku, składniki pudełkowe, których szerokość jest proporcjonalna do ilości modułów, zaczynając od rozmiaru 18 mm dla każdego bieguna.
EP-A-0325071 ujawnia takie modularne elektryczne urządzenie zabezpieczające posiadające jeden chroniony biegun.
Jeśli zespolone są przerywacze różnicowe, uzyskuje się sąsiadujące ukształtowania drugich urządzeń, które mogą być bezpośrednio zintegrowane albo tworzone przez oddzielne moduły i w dowolnym przypadku utrzymywać właściwości zajmowania jednostki szerokości dla każdego bieguna.
Ukształtowanie to w pewnych przypadkach powoduje problemy, zarówno z tego powodu, że powstałe tablice elektryczne posiadają znaczne wymiary i z tego powodu wymagają znacznych prac konstrukcyjnych, jak i dlatego, że wzajemne połączenie składników może być skomplikowane.
Celem wynalazku jest wyeliminowanie opisanych powyżej wad. Dalszym celem wynalazku jest wykonanie modularnego automatycznego przerywacza elektrycznego o optymalnie wykorzystanej przestrzeni, który umożliwia, jednocześnie zachowując korpus pudełkowy, który posiada standardowy kształt zewnętrzny, znaczne zmniejszenie wykorzystywanych przestrzeni wewnętrznych, w ten sposób umożliwiając znaczne zmniejszenie całkowitych wymiarów w przypadku urządzeń zabezpieczających wielo-biegunowych.
Celem wynalazku jest dostarczenie automatycznego przerywacza elektrycznego, w którym wymiary wynikające z połączenia różnych urządzeń ochronnych są praktycznie zmniejszone o połowę, umożliwiającego ponadto osiągnięcie funkcjonalnego ulepszenia, ponieważ poprzez zastosowanie systemów kinematycznie rozłącznych, które są mniejsze niż systemy
185 955 tradycyjne, możliwe jest, dzięki zastosowaniu zredukowanych mas, osiągnięcie większych prędkości ruchu i w ten sposób szybszego przerywania wytwarzanego łuku elektrycznego.
Dalszym celem wynalazku jest dostarczenie automatycznego przerywacza elektrycznego, który jest szczególnie uniwersalny i umożliwia wprowadzenie, w standardowej szerokości modułu, zabezpieczenia magnetotermicznego albo zabezpieczenia cieplnego dwóch biegunów; możliwe jest także wykorzystanie, dla innych funkcjonalnych części, pustych przestrzeni, które stają się dostępne dzięki nowemu ukształtowaniu automatycznego przerywacza elektrycznego.
Dalszym celem wynalazku jest dostarczenie automatycznego przerywacza elektrycznego, który, dzięki jego szczególnym charakterystykom konstrukcyjnym, jest zdolny do zapewniania największej pewności i bezpieczeństwa używania.
Cele te, oraz te i inne rozwiązania, które staną się zrozumiałe poniżej, są osiągane przez modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni, który zawiera płaski korpus o kształcie pudełka, który posiada, na jego powierzchni tylnej, środki do łączenia z prowadnicą o kształcie litery omega, a na jego powierzchni przedniej centralny występ, w którym możliwy jest dostęp do części uruchamiającej, charakteryzujący się tym, że zawiera, wewnątrz korpusu pudełkowego, przynajmniej jedną elektryczną część zabezpieczającą, przynajmniej jeden system kinematyczny do uruchamiania ruchomego styku elektrycznego, oraz przynajmniej jedno ogniwo gaszące, które są wzajemnie operacyjnie połączone i zajmują nie więcej niż połowę wewnętrznej objętości kształtowanej przez korpus pudełkowy.
Dalsze cechy charakterystyczne i zalety staną się jasne z opisu preferowanego, ale nie jedynego przykładu wykonania modularnego automatycznego przerywacza elektrycznego o optymalnie wykorzystanej przestrzeni, przedstawionego, jedynie jako nieograniczający przykład, na dołączonym rysunku, na którym:
fig. 1 przedstawia schematyczny widok z boku przerywacza elektrycznego przedstawiający objętość zajmowaną przez składniki przerywacza;
fig. 2 - schematyczny widok wzajemnego rozmieszczenia składników przerywacza;
fig. 3 - widok z boku przerywacza, ze ścianką pudełkowego korpusu usuniętą w celu pokazania jego składników;
fig. 4 - widok z przodu przerywacza elektrycznego;
fig. 5 - widok z góry przerywacza elektrycznego;
fig. 6 - schematyczny widok perspektywiczny przerywacza elektrycznego z usuniętą ścianką boczną;
fig. 7 - widok perspektywiczny rozłożonego systemu kinematycznego do przestawiania styku ruchomego;
fig. 8 - widok systemu kinematycznego do ustawiania styku ruchomego w położeniu otwartym;
fig. 9 - widok systemu kinematycznego do ustawiania styku ruchomego w położeniu zamkniętym;
fig. 10 - schematyczny widok systemu kinematycznego do przestawiania styku ruchomego, który został zwolniony z powodu interwencji urządzenia zabezpieczającego, z częścią przestawiającą nadal w położeniu zamkniętym.
Zgodnie z powyższymi figurami, modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni według wynalazku zawiera korpus pudełkowy 1, który posiada klasyczny standardowy kształt z 18-milimetrowymi odstępami i kształtuje, na tylnej powierzchni, środki 2 do łączenia z prowadnicą o kształcie litery omega zgodną z normami DIN; środki łączące mogą być rodzaju znanego sam przez się i dlatego nie są tutaj szczegółowo opisane.
Korpus pudełkowy 1 posiada, na powierzchni przedniej, występ 3, w którym umieszczona jest część poruszająca albo rączka 4; ta część albo rączka także posiada tradycyjne ukształtowanie.
Ważnym szczegółem dotyczącym wynalazku jest to, że zastosowane jest nowe ukształtowanie strukturalne, które umożliwia pomieszczenie elektrycznego urządzenia zabez
185 955 pieczającego 10, systemu kinematycznego do poruszania styku elektrycznego 11, oraz ogniwa gaszącego 12 wewnątrz obudowy pudełkowej tak, że zajęta jest nie więcej niż połowa objętości wewnętrznej tworzonej przez korpus pudełkowy.
Jak schematycznie pokazano na fig. 1, zajęta objętość jest w praktyce ograniczona osią środkową która przechodzi przez część poruszającą oraz przestrzenią dochodzącą do górnych i dolnych końców tak, że w praktyce uzyskuje się, wewnątrz tego samego modułu tworzonego przez korpus pudełkowy, przestrzenie, które mogą być wykorzystane na przykład do włożenia przerywacza automatycznego do ochrony innego bieguną do umieszczenia bieguna zerowego, do zapewnienia ochrony różnicowej chronionych biegunów albo do wprowadzenia dowolnych innych urządzeń, które mogą być konieczne.
Należy podkreślić, że w praktyce dostarczony jest automatyczny przerywacz elektryczny, który, zajmując tylko jedną połowę przestrzeni typowo zajmowanej przez przerywacze automatyczne typu tradycyjnego, umożliwia znaczne zmniejszenie całkowitej zajmowanej przestrzeni, umożliwiając zmniejszenie o połowę ilości modułów stosowanych do zapewniania tradycyjnych zabezpieczeń.
W celu osiągnięcia tej zalety, ważne jest wzajemne rozmieszczenie różnych części, co schematycznie pokazano na fig. 2.
W szczególności zostało dostrzeżone, że zabezpieczenie elektryczne musi znajdować się w centralnym występie, w połówce znajdującej się pomiędzy krawędzią występu i środkową osią poziomą która przechodzi przez punkt obrotu części poruszającej, podczas kiedy ogniwo gaszące znajduje się na tylnej powierzchni korpusu pudełkowego, a system kinematyczny jest umieszczony pomiędzy zabezpieczeniem i ogniwem gaszącym.
Ze strukturalnego punktu widzenią co pokazano dokładniej na fig. 3, zabezpieczenie magnetotermiczne jest zapewniane przez zwoje 20a i część bimetaliczną 20b, podczas kiedy ogniwo gaszące tworzy dwanaście części 21 o dużej wyłączalności, które są tak ustawione, że ruchomy styk 30, podczas otwierania, w praktyce popycha łuk w kierunku ogniwą przyspieszając jego eliminację.
Przykład wykonania kinematycznego systemu poruszającego także jest szczególnie znaczący: jest on dostarczany przez bardzo zwarte części tak, że możliwe jest zastosowanie większych prędkości rozłączanią z czym wiążąsię oczywiste zalety.
Według korzystnego albo nie ograniczającego przykładu wykonania, system kinematyczny do poruszania styku ruchomego 30, ogólnie oznaczony numerem odnośnika 11, jest tworzony przez klamrę 41, która jest przegubowo zamocowana w zagłębieniu 42 ukształtowanym w korpusie 43, z którego wystaje część poruszająca albo dźwignia 4.
Klamra 41 łączy ramię 44 dźwigni poruszającej, ogólnie oznaczonej numerem odnośnika 45, które obraca się w punkcie 46, z pierwszym czopem połączonym z korpusem pudełkowym 1.
Inne ramiona 47 dźwigni poruszającej 45 są połączone przegubowo z parą układów łączących 50, które są połączone przegubowo, na ich drugim końcu, z końcem 51 elementu poprzecznego 52.
Końce 51 mogą przesuwać się w szczelinach 53 ukształtowanych przez dźwignię łączącą 54, która jest U-kształtna i podparta obrotowo na drugim czopie 56, który jest sztywno połączony z korpusem pudełkowym.
Dźwignią łącząca się z ramieniem blokującym 59 współdziała z klapką blokującą 60 części sterującej 61, która obraca się dookoła trzeciego czopu 62 i jest wyposażona, w rejonie dolnym, w występ 63 służący do łączenia z urządzeniem do rozłączania termicznego, podczas kiedy interwencja magnetyczna jest zapewniana przez haczyk 66.
Z boku czopu 62 część sterująca 61 posiada haczyk 66, który współdziała ze stykiem ruchomym 30.
Rozszerzenie ruchomego rdzenia przerywacza magnetycznego powoduje połączenie z fałdą 17 styku ruchomego 30 w celu zapewnienia szybszego otwierania.
Część łącząca 70 jest zlokalizowana przeciwległe do haczyka 66 i współdziała z dźwignią napędową 71, która w praktyce ma na celu powiązanie rozłączania dwóch przerywaczy, które są umieszczone w tym samym pudełkowym korpusie i są zlokalizowane symetrycznie
185 955 względem siebie nawzajem i względem osi środkowej, a opcjonalnie także poruszanie składników poprzecznie sąsiadującego korpusu pudełkowego.
Drugi koniec elementu poprzecznego 52 łączy się z zagłębieniem 75 ukształtowanym w prowadnicy sprężystej 76, która jest obrotowo przymocowana do styku ruchomego 30 za pomocą przynitowanego czopu 78 i jest popychana przez sprężynę stykową oznaczoną numerem odnośnika 77.
Podczas praktycznej pracy, zaczynając od położenia otwartego przedstawionego na fig. 6, poprzez obrócenie części uruchamiającej 4, dźwignia poruszająca 45 zaczyna obracać się zgodnie z ruchem wskazówek zegarą w rezultacie czego zaczyna się obrót elementów łączących 50, które poprzez współdziałanie z końcem 51 elementu poprzecznego 52 znajdującym się na dźwigni łączącej 54 powodują obrotowe parcie styku ruchomego 30, w rezultacie tak ustawiając ramię blokujące 59 dźwigni łączącej 54, że łączy się ono z klapką blokującą 60, która utrzymuje zamknięte położenie styku.
W przypadku automatycznego rozłączenią jak pokazano na fig. 10, oscylacja części sterującej 61 powoduje obrót dźwigni łączącej 54, która nie jest już utrzymywana przez klapkę 60, co powoduje podniesienie styku ruchomego, który jest poruszany przez sprężynę napędową 68.
Powinno być oczywiście zauważone, że część poruszająca 4 także zmienia położenie; na fig. 10 część ta jest pokazana jeszcze w położeniu zamkniętym.
Dzięki powyższemu opisowi jest oczywiste, że wynalazek osiąga zamierzone cele i zamierzenią a zwłaszcza podkreśla się fakt, że zastosowanie ukształtowanią które umożliwia umieszczenie magnetycznego i termicznego urządzenia zabezpieczającego, ogniwa gaszącego, oraz systemu kinematycznego do powodowania rozłączania w jednej połowie standardowego korpusu pudełkowego normalnie stosowanego do wytwarzania tablic elektrycznych, umożliwia wprowadzenie wysoce praktycznego i uniwersalnego systemu, którego zaletą jest zdolność do zapewniania bardzo różnych rozwiązań.
W rzeczywistości możliwe jest umieszczenie, w jednej połowie korpusu pudełkowego, która zasadniczo nie jest wykorzystywaną bieguna zerowego, drugiego bieguna zabezpieczanego, ochrony różnicowej chronionych biegunów, w ten sposób w praktyce umożliwiając zmniejszenie o połowę wykorzystywanych przestrzeni w kierunku szerokości, ponieważ pojedynczy moduł umożliwia podwojenie funkcjonalności w stosunku do modułów, które są tradycyjnie handlowo dostępne.
Tak przedstawiony wynalazek jest podatny na wiele modyfikacji i wariacji, z których wszystkie mieszczą się w zakresie idei wynalazku.
Wszystkie szczegóły mogą być ponadto zastąpione innymi technicznie im odpowiadającymi elementami.
W praktyce, zastosowane materiały, jeśli tylko są one zgodne z charakterystycznym zastosowaniem, jak również wymiary i ewentualnie kształty mogą być dowolne, jeśli tylko są zgodne z wymogami.

Claims (8)

1. Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni, zawierający płaski pudełkowy korpus, który posiada na jego powierzchni tylnej, środki do łączenia z prowadnicą o kształcie litery omega, oraz na jego powierzchni przedniej centralny występ, w którym można osiągnąć dostęp do części poruszającej, przy czym wspomniany korpus pudełkowy zawiera przynajmniej jeden składnik elektryczny, przy czym wspomniany przynajmniej jeden składnik elektryczny zawiera elektryczną część zabezpieczającą przynajmniej jeden system kinematyczny do przemieszczania ruchomego styku elektrycznego, oraz przynajmniej jedno ogniwo gaszące, przy czym wspomniana elektryczna część zabezpieczającą wspomniany system kinematyczny i wspomniane ogniwo gaszące są wzajemnie operacyjnie połączone ze sobą znamienny tym, że zawierą w tym samym korpusie pudełkowym, dwa różne składniki elektryczne, z których każdy zajmuje odpowiednią połowę przestrzeni kształtowanej przez wspomniany korpus pudełkowy; przy czym wspomniana elektryczna część zabezpieczającą wspomniany system kinematyczny i wspomniane ogniwo gaszące wspomnianego przynajmniej jednego składnika elektrycznego zajmują nie więcej niż połowę objętości wewnętrznej kształtowanej przez wspomniany korpus pudełkowy, wspomniana elektryczna część zabezpieczająca znajduje się tuż powyżej wspomnianego ogniwa gaszącego, wspomniane ogniwo gaszące posiada jego części albo elementy ustawione pionowo względem wspomnianej tylnej powierzchni wspomnianego korpusu, a druga połowa wspomnianej objętości wewnętrznej wspomnianego korpusu jest zajęta przez oddzielny składnik elektryczny; wspomniana elektryczna część zabezpieczająca znajduje się powyżej wspomnianego ogniwa gaszącego, a wspomniany system kinematyczny do poruszania ruchomego styku elektrycznego znajduje się pomiędzy wspomnianą elektryczną częścią zabezpieczającą! wspomnianym ogniwem gaszącym.
2. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że wspomniana połowa objętości wewnętrznej jest ograniczona płaszczyzną środkową która przechodzi przez wspomnianą część poruszającą
3. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że wspomniane zabezpieczenie elektryczne znajduje się we wspomnianym centralnym występie, w połowie znajdującej się pomiędzy ściankami wspomnianego występu i wspomnianą płaszczyzną środkową która przechodzi przez punkt obrotu wspomnianej części poruszającej, przy czym wspomniane ogniwo gaszące jest umieszczone na płaszczyźnie tylnej wspomnianego koipusu pudełkowego, a wspomniany kinematyczny system poruszający jest umieszczony pomiędzy wspomnianym zabezpieczeniem elektrycznym i wspomnianym ogniwem gaszącym.
4. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że wspomniane ogniwo gaszące jest tworzone przez składniki, które posiadają dobrą wyłączalność, oraz posiada styk ruchomy tak umieszczony, aby popychał łuk w kierunku wspomnianego ogniwa podczas otwierania wspomnianego styku.
5. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że wspomniany system kinematyczny do poruszania wspomnianego styku ruchomego zawiera klamrę, która jest zamocowana przegubowo w szczelinie ukształtowanej na korpusie, z którego wy staje część poruszająca, przy czym wspomniana klamra łączy się z ramieniem dźwigni poruszającej przymocowanej obrotowo do wspomnianego korpusu pudełkowego i jest połączona przegubowo z drugim ramieniem wspomnianej dźwigni za pomocą pary elementów łączących, które są z kolei połączone przegubowo z końcami elementu poprzecznego i mogą przesuwać się w szczelinie ukształtowanej przez dźwignię łączącą która jest przymocowana obrotowo do drugiego czopu sztywno połączonego ze wspomnianym korpusem pudełkowym, przy czym wspomniana dźwignia łącząca współpracuje z częścią sterującą która oscyluje
185 955 dookoła trzeciego czopu i posiada występ łączący się z termicznym i magnetycznym urządzeniem rozłączającym, przy czym wspomniana część sterująca posiada klapkę blokującą z którą współpracuje ramię blokujące, które wystaje ze wspomnianej dźwigni łączącej.
6. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 5, znamienny tym, że urządzenia do zabezpieczania magnetycznego i termicznego oddziałują wzajemnie w haczyku wspomnianej części sterującej, który jest umieszczony z boku wspomnianego trzeciego czopu.
7. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że zawiera część łączącą która wzajemnie oddziałuje z dźwignią napędową w celu łączenią jeśli chodzi o rozłączanie, dwóch przerywaczy umieszczonych w tym samym pudełkowym korpusie i ustawionych symetrycznie względem osi środkowej, jak również opcjonalnego uruchamiania składników elektrycznych poprzecznie sąsiedniego korpusu pudełkowego.
8. Automatyczny przerywacz elektryczny według zastrz. 1, znamienny tym, że wspomniane ogniwo gaszące jest tworzone przez części ustawione pod kątami prostymi względem wspomnianej tylnej powierzchni wspomnianego korpusu pudełkowego.
PL97331179A 1996-07-15 1997-07-15 Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni PL185955B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT96MI001463A IT1283162B1 (it) 1996-07-15 1996-07-15 Interruttore elettrico automatico modulare e componibile,con ottimizzazione degli spazi utilizzati
PCT/EP1997/003771 WO1998002896A1 (en) 1996-07-15 1997-07-15 Modular automatic electric breaker with optimization of used spaces

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331179A1 PL331179A1 (en) 1999-06-21
PL185955B1 true PL185955B1 (pl) 2003-09-30

Family

ID=11374586

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97331179A PL185955B1 (pl) 1996-07-15 1997-07-15 Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni

Country Status (18)

Country Link
EP (1) EP0912985B1 (pl)
CN (1) CN1136598C (pl)
AT (1) ATE188804T1 (pl)
AU (1) AU3623697A (pl)
BG (1) BG63443B1 (pl)
CZ (1) CZ12599A3 (pl)
DE (1) DE69701149T2 (pl)
EE (1) EE03460B1 (pl)
ES (1) ES2140982T3 (pl)
GR (1) GR3033040T3 (pl)
IT (1) IT1283162B1 (pl)
NO (1) NO316300B1 (pl)
PL (1) PL185955B1 (pl)
PT (1) PT912985E (pl)
SK (1) SK4099A3 (pl)
TR (1) TR199900086T2 (pl)
WO (1) WO1998002896A1 (pl)
YU (1) YU1599A (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004034859A1 (de) * 2004-07-19 2006-02-16 Siemens Ag Schutzschaltgerät in Schmalbauweise
EP2026369B1 (en) * 2006-05-19 2012-12-12 General Electric Company Housing for single-pole circuit breaker comprising two current path regions
CN101443873B (zh) * 2006-05-19 2013-12-11 通用电气公司 开关设备的空间分配
DE102006036191A1 (de) * 2006-08-01 2008-02-07 Siemens Ag Schaltvorrichtung
DE102006041451B4 (de) 2006-09-04 2009-01-08 Siemens Ag Schaltgerät und Hilfskontaktblock zur Erweiterung eines Schaltgerätes
FR3016078A1 (fr) 2013-12-27 2015-07-03 Legrand France Appareil electrique au format modulaire

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4434413A (en) * 1981-10-20 1984-02-28 Hydro-Quebec Electrical circuit breaker module
DE3242062A1 (de) * 1982-11-13 1984-05-17 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Elektrischer schalter
US4725799A (en) * 1986-09-30 1988-02-16 Westinghouse Electric Corp. Circuit breaker with remote control
FR2626105B1 (fr) * 1988-01-20 1990-06-15 Hager Electro Appareil de protection d'installations electriques
JPH07118252B2 (ja) * 1988-06-09 1995-12-18 松下電工株式会社 リモートコントロール式回路しゃ断器
KR920003958B1 (ko) * 1988-10-06 1992-05-18 미쓰비시전기 주식회사 원격조작식 회로차단기

Also Published As

Publication number Publication date
BG63443B1 (bg) 2002-01-31
NO990167L (no) 1999-01-14
SK4099A3 (en) 1999-08-06
ITMI961463A1 (it) 1998-01-15
EE03460B1 (et) 2001-06-15
BG103083A (en) 1999-08-31
AU3623697A (en) 1998-02-09
ES2140982T3 (es) 2000-03-01
GR3033040T3 (en) 2000-08-31
EP0912985A1 (en) 1999-05-06
NO990167D0 (no) 1999-01-14
EP0912985B1 (en) 2000-01-12
PT912985E (pt) 2000-06-30
IT1283162B1 (it) 1998-04-07
TR199900086T2 (xx) 1999-04-21
EE9900017A (et) 1999-08-16
PL331179A1 (en) 1999-06-21
ITMI961463A0 (pl) 1996-07-15
CZ12599A3 (cs) 1999-05-12
DE69701149T2 (de) 2000-06-15
ATE188804T1 (de) 2000-01-15
DE69701149D1 (de) 2000-02-17
CN1136598C (zh) 2004-01-28
YU1599A (sh) 2000-03-21
CN1225745A (zh) 1999-08-11
NO316300B1 (no) 2004-01-05
WO1998002896A1 (en) 1998-01-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4649247A (en) Contact assembly for low-voltage circuit breakers with a two-arm contact lever
CA2069796C (en) Circuit breaker with handle interlock for contacts when welded
US5479143A (en) Multipole circuit breaker with modular assembly
KR970007774B1 (ko) 조절가능한 열 트립장치를 갖는 회로차단기
JPS6229030A (ja) 回路断続器
JPH06325680A (ja) 多極遮断器
PL196182B1 (pl) Mechanizm uruchamiający wyłącznika elektrycznego o nastawianiu ręcznym
JPS641892B2 (pl)
AU661998B2 (en) Circuit breaker with positive on/off interlock
PL194297B1 (pl) Mechanizm do wielobiegunowego wyłącznika automatycznego i wyłącznik automatyczny wielobiegunowy
PL185955B1 (pl) Modularny automatyczny przerywacz elektryczny o optymalnie wykorzystanej przestrzeni
ITMI20072278A1 (it) Interruttore automatico per applicazioni di bassa tensione.
US4680564A (en) Multi-pole molded case circuit breaker with a common contact operating crossbar member
US3293397A (en) Circuit breaker operating mechanism with intermediate slot in contact arm
US4713635A (en) Multi-phase circuit breaker with interphase barrier retention
PL193817B1 (pl) Wyłącznik samoczynny różnicowy wielobiegunowy
EP2175468A2 (en) Bipolar automatic circuit breaker for low-voltage applications
JPS645338Y2 (pl)
CN215869227U (zh) 一种插入式断路器
CN215869249U (zh) 一种插入式断路器
CN215869210U (zh) 一种插入式断路器
CN215869228U (zh) 一种插入式断路器
CN215869172U (zh) 一种插入式断路器
CN215869173U (zh) 一种插入式断路器的壳体结构
CN215869211U (zh) 一种插入式断路器

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110715