PL185388B1 - Sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa - Google Patents

Sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa

Info

Publication number
PL185388B1
PL185388B1 PL97332424A PL33242497A PL185388B1 PL 185388 B1 PL185388 B1 PL 185388B1 PL 97332424 A PL97332424 A PL 97332424A PL 33242497 A PL33242497 A PL 33242497A PL 185388 B1 PL185388 B1 PL 185388B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
meat
pieces
collecting container
rinsing
centrifuge
Prior art date
Application number
PL97332424A
Other languages
English (en)
Other versions
PL332424A1 (en
Inventor
Fritz Amstrup
Original Assignee
Fritz Amstrup
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fritz Amstrup filed Critical Fritz Amstrup
Publication of PL332424A1 publication Critical patent/PL332424A1/xx
Publication of PL185388B1 publication Critical patent/PL185388B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A22BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
    • A22BSLAUGHTERING
    • A22B5/00Accessories for use during or after slaughtering
    • A22B5/08Scalding; Scraping; Dehairing; Singeing
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B04CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
    • B04BCENTRIFUGES
    • B04B15/00Other accessories for centrifuges
    • B04B15/06Other accessories for centrifuges for cleaning bowls, filters, sieves, inserts, or the like

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)

Abstract

1. Sposób plukania kawalków miesa, zwlaszcza zalanych krwia w procesie rzeznym, w którym zanie- czyszczone kawalki m iesa poddaje sie procesowi plukania w wodzie z wirowaniem przy uzyciu wirówki typu ude- rzeniowo-zdzierajacego, z n a m ie n n y t y m , ze porcje ka- walków miesa, np rzedu 10-20 kg wiruje sie przy równo- czesnym doprowadzaniu zimnej wody pluczacej przez 2 do 4 min, a nastepnie porcje te odwirowuje sie bez doda- wania wody przez 2 do 3 min, po czym wyplukane mieso, korzystnie usuwa sie automatycznie z wirówki. 3 Urzadzenie do plukania kawalków m iesa zawie- rajace wirówke typu uderzajaco-zdzierajacego 1 wyposa- zone w nieruchomy cylindryczny zbierajacy pojemnik na obrabiany material w postaci kawalków miesa, który to pojemnik przy swym dnie ma napedzana silnikiem tarcze z zabierajacymi zebrami, przy czym zbierajacy pojemnik, przynajmniej przy dolnej czesci strony wewnetrznej ma pionowe pochyle zebra 1 boczny otwór zakryty otwierana klapa do usuwania obrobionego materialu, który korzyst- nie jest doprowadzany przez srodkowy otwór napelniaja- cy, um ieszczony w górnej plycie zbierajacego pojemnika, z n a m ie n n y t y m , ze zbierajacy pojemnik ( 8 ) jest polaczo- ny przechylnie z usytuowanym pod spodem nosnym szkieletem (2) Fig 3 Fig 4 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa, które w związku z procesem rzeźniczym zostały zalane krwią. Dotychczas nie można było wykorzystywać całego mięsa z uboju zwierząt domowych, zwłaszcza świń i bydła, ponieważ niewielkie części mięsa zwierzęcia rzeźnego, np. tak zwane okrawki mięsa z obszaru karku zalane krwią nie nadawały się do wykorzystania ze względów weterynaryjnych lub tradycji religijnych albo też z powodu kosztów związanych z ręcznym czyszczeniem. Takie okrawki były odrzucane lub alternatywnie wykorzystywane w produkcji karmy dla kotów i psów. W praktyce chodzi głównie o mięso z karku, mianowicie tak zwane okrawki lub mięso z raną kłutą, którego nie można wykorzystywać do konsumpcji, ponieważ w związku z samym procesem ubojowym zostało ono zalane krwią itd. Wynalazek przewiduje do tego celu sposób płukania kawałków mięsa, aby za pomocą prostych środków umożliwić wykorzystywanie do celów konsumpcyjnych okrawków mięsa, które dotychczas w całości były uważane za nie nadające się do użytku.
Znane jest z opisu patentowego DE-C-815 014, urządzenie do czyszczenia rozciętych żołądków i ksiąg, jak również do czyszczenia i odszlamiania wywiniętych uprzednio jelit, a także, jak przedstawiono np. w duńskim zgłoszeniu patentowym nr 5299/80 znane jest urządzenie do odtłuszczania nie wywiniętych jelit. Przy takim oczyszczaniu stosuje się bieżące wymywanie odpadów, które uzyskuje się za pomocą otaczającej rury dyszowej umieszczonej wzdłuż obwodu pod płytą górną i przez zastosowanie obwodowego rzędu otworów odpływowych pomiędzy krawędzią dolnej płyty części wirującej, a dolną nieruchomą częścią zbierającego pojemnika, tak że odprowadzanie wody i odpadów przeprowadzane jest poprzez odpływ poniżej wymienionych otworów odpływowych. Pomimo obecności otworów odpływowych obracająca się płyta dolna będzie jednak jeszcze zdolna do odrzucania oczyszczonych mate185 388 riałów na bok pojemnika, gdzie materiał dzięki swej bezwładności będzie rzucany na wewnętrzną stronę pojemnika zbierającego jak również transportowany wokół tej wewnętrznej strony aż zostanie wyhamowany i spadnie z powrotem na płytę dolną, która znowu odrzuci ten materiał na wewnętrzną stronę pojemnika.
Taka obróbka przez rzucanie i zdzieranie może być korzystna również w odniesieniu do kawałków krwistego mięsa przeznaczonego do konsumpcji, ale powstaje przy tym dostrzegalny problem, że niezwykle trudno jest czyścić znane urządzenia tak skutecznie, by mogły być spełnione wymagania weterynaryjne. Przykładowo prawie niemożliwe jest przeprowadzenie skutecznego czyszczenia pod górną płytą pojemnika poprzez otwór napełniania i opróżniania. Ponadto trudne jest czyszczenie bardzo wąskiej szczeliny istniejącej pomiędzy nieruchomą pierścieniowo ukształtowaną częścią dolną z wymienionymi otworami odpływowymi a obrotową płytą dolną. Ta wąska szczelina jest doskonałym miejscem rozwoju bakterii nawet pomimo tego, że w pewnym stopniu przepływa przez nią woda płucząca, której główna część jest jednak odprowadzana przez otwory w nieruchomej części dolnej.
Zgodnie ze sposobem według wynalazku, kawałki mięsa zwłaszcza zalane krwią w procesie rzeźnym poddaje się procesowi płukania w wodzie z wirowaniem przy użyciu wirówki typu uderzeniowo-zdzierającego. Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że porcję kawałków mięsa, np. rzędu 10-20 kg wiruje się przy równoczesnym doprowadzaniu zimnej wody płuczącej przez 2 do 4 min, a następnie porcję tę odwirowuje się bez dodawania wody przez 2 do 3 min, po czym wypłukane mięso, korzystnie usuwa się automatycznie z wirówki.
Korzystnym jest, że przed każdym napełnieniem nową porcją mięsa do płukania, wirówkę płucze się gorącą woc^ią korzystnie o temperaturze 82°C w czasie nie dłuższym niż 2 min.
Urządzenie do płukania kawałków mięsa zawiera wirówkę typu uderzającozdzierającego i jest wyposażone w nieruchomy cylindryczny zbierający pojemnik na obrabiany materiał w postaci kawałków mięsa, który to pojemnik przy swym dnie ma napędzaną silnikiem tarczę z zabierającymi żebrami. Zbierający pojemnik, przynajmniej przy dolnej części strony wewnętrznej ma pionowe pochyłe żebra i boczny otwór zakryty otwieraną klapą do usuwania obrobionego materiału, który korzystnie jest doprowadzany przez środkowy otwór napełniający, umieszczony w górnej płycie zbierającego pojemnika. Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że zbierający pojemnik jest połączony przechylnie z usytuowanym pod spodem nośnym szkieletem.
Korzystnym jest, że przy dnie zbierającego pojemnika jest umieszczony płytowy pierścień, zamontowany rozłączalnie na wsporczych ramionach urządzenia.
Urządzenie według wynalazku zapewnia możliwość odchylania pojemnika do położenia, w którym umożliwiony jest dostęp do mycia, np. agregatem czyszczącym pod wysokim ciśnieniem, wewnętrznej strony górnej płyty poprzez dolny otwór pojemnika zbierającego. W prosty sposób można zatem przeprowadzić skuteczne płukanie wnętrza urządzenia, np. za pomocą agregatu czyszczącego pod wysokim ciśnieniem, niezależnie od czyszczenia tego urządzenia pomiędzy etapami obróbki oddzielnych porcji mięsa. Jeżeli pierścieniowo ukształtowana część dolna z otworami odpływowymi podąża za tym odchylaniem, możliwy będzie również dostęp do wąskiej szczeliny, tak że przeciwległe krawędzie boczne dolnej części będą swobodnie dostępne do skutecznego czyszczenia. W przypadku urządzenia według wynalazku korzystne jest to, że płytowy pierścień jest rozłączalnie zamontowany na ramionach wsporczych urządzenia. Taki pierścień płytowy może być łatwo zastąpiony drugim pierścieniem płytowym z otworami odpływowymi o innej wielkości, np. z większymi otworami do używania przy płukaniu wołowiny.
Przy odchylaniu do góry zbierającego pojemnika wewnętrzna krawędź płytowego pierścienia nie będzie odsłaniana, przy czym płytowy pierścień jako oddzielna część może być łatwo odłączony w celu przeprowadzenia skutecznego czyszczenia obu krawędzi i otworów odpływowych.
Wynalazek jest przedstawiony bardziej szczegółowo w przykładzie wykonania na rysunku, na którym jest także zobrazowany najbliższy stan techniki. Jak przedstawiono na rysunku, pos. 1 przedstawia znaną wirówkę w częściowym przekroju osiowym, a pos. 2 - znaną wirówkę w przekroju wzdłuż linii A-B z pos. 1, zaś fig. 3 przedstawia widok z boku korzystnego
185 388 przykładu wykonania urządzenia według wynalazku, fig. 4 przedstawia również widok z boku urządzenia pokazanego na fig. 3 według wynalazku, gdzie zbierający pojemnik jest odchylony do góry względem dolnej części urządzenia, fig. 5 przedstawia widok z góry kołowej dennej tarczy urządzenia według wynalazku, a fig. 6 - widok z góry odłączalnego płytowego pierścienia.
Jak przedstawiono na pos. 1 i 2 znany podstawowy typ urządzenia, który stanowi najbliższy stan techniki do przedmiotowego wynalazku, ma dolny szkielet 2, który przy górnych wystających skrzydłowych częściach 4 wspiera obrzeże 6 płyty. Obrzeże 6 płyty jest zmontowane do dolnej krawędzi pojemnika 8, który powyżej jest zakończony sięgającą do wnętrza górną płaszczową płytą 10 ze środkowym otworem 12, wokół którego umieszczona jest pierścieniowo ukształtowana dyszowa rura 14. Wewnętrzna strona pojemnika 8 jest wyposażona w nieco pochylone żebra 16. Na przejściu pomiędzy obrzeżem 6 płyty a pojemnikiem 8 usytuowany jest sięgający do wewnątrz sztywny płytowy pierścień 18, a na jednym poziomie z nim usytuowana jest kołowa denna tarcza 22, która ma wystające do góry zabierające żebra 24 i centralnie wystający do dołu kołnierz sprzęgający 26, przymocowana do pionowego czopu osi 28 silnika napędzającego 30 wewnątrz szkieletu 2.
Urządzenie to działa w taki sposób, że produkty, które są doprowadzane poprzez górny środkowy otwór 12, uderzają w obracającą się denną tarczę 22, gdy zabierające żebra 24 rzucają te wyroby ku wewnętrznej stronie zbierającego pojemnika 8 i wzdłuż niej, gdzie produkty te są wystawione na działanie gniotące lub masujące zależnie od tego, jak są ustawione żebra 16. Po zakończeniu obróbki produkty mogą być wyprowadzane przez boczny otwór z boczną klapą 31, poprzez odrzucenie ich przez wirującą denną tarczę 22.
W urządzeniu według wynalazku, którego korzystne wykonanie przedstawiono na fig. 3 i 4, cała górna część, w postaci zbierającego pojemnika 8 z należącym do niego mechanizmem 9 otwierania bocznych drzwiczek obsługiwanych przez siłownik pneumatyczny 11, jest przymocowana za pomocą zawiasów 13 do szkieletu 2, tak że cała górna część może być odchylona do położenia pokazanego na fig. 4, w którym istnieje swobodny dostęp do dolnej strony płaszczowej płyty 10 i wewnętrznej strony zbierającego pojemnika 8 włącznie z zasiatkowanym otworem opróżniającym w celu wymycia tych części.
Płytowy pierścień 18 jest w urządzeniu według wynalazku zamontowany jako oddzielna część, rozłączalnie na promieniowych ramionach 27 na szkielecie 2, a denna tarcza 22 może być łatwo demontowana przez wykręcenie jednej lub kilku środkowych śrub 29, po czym denną tarczę 22 można unieść swobodnie z jednego z kilku kołków napędzających kołnierza na osi silnika. Dzięki temu można skutecznie oczyścić denną tarczę 22 i jej krawędź zewnętrzną. Również płytowy pierścień 18 wraz z ewentualną częścią płaszcza staje się dostępny do skutecznego oczyszczenia. Korzystnie płytowy pierścień 18, jak pokazano na fig. 5 i 6, jest zamontowany w sposób rozłączalny np. przez zastosowanie otworów 19 w kształcie dziurki na klucz i związanych z nimi pionowych kołków na promieniowych ramionach 27, tak że utworzone jest wiele bagnetowych zamków dla płytowego pierścienia 18, który może być następnie szybko i łatwo zdemontowany lub z powrotem zamontowany jednym ruchem obrotowym. Płytowy pierścień 18 z odpowiednimi otworami 20 o zmieniających się wymiarach dostosowanych do aktualnej produkcji może być skutecznie czyszczony, np. z zewnątrz. Płaszczowa część może być bez problemów montowana trwale w stosunku do pierścienia płytowego 18 na szkielecie 2 jako przechylna do góry od pojemnika zbierającego, a łatwy demontaż pierścienia płytowego 18 umożliwia łatwy dostęp do skutecznego czyszczenia wnętrza takiej ewentualnej trwałej części płaszczowej.
Sposób lub urządzenie według wynalazku jest przeznaczone głównie do przeprowadzania płukania kawałków mięsa, mianowicie okrawków mięsa wołowego, mięsa wieprzowego z karku i tak zwanych resztek mięsa (okrawków). Jest jednak oczywiste, że zmodyfikowane urządzenie według wynalazku może być również wykorzystywane do odskórzania łapek drobiowych, gdy podczas obróbki w wirówce uderzająco-zdzierającej dodawana jest woda o temperaturze około 72°, aby zmiękczyć skórę i równocześnie zniszczyć ewentualnie istniejące bakterie salmonelli. Modyfikacja urządzenia dotyczy głównie tego, że żebra zabierające i zdzierające są wykonane z gumy o odpowiedniej twardości.
185 388
Wymienione okrawki mięsa wołowego pochodzą głównie z tak zwanych okrawków karkowych. Mięso z ranami kłutymi może pochodzić zarówno od świń jak i od bydła. Mięso z karku świń złożone jest często z gruczołów, tłuszczu i mięsa (po około jednej trzeciej każdego rodzaju).
Przy stosowaniu sposobu lub urządzenia według wynalazku oczekuje się, że następujące ilości mięsa można przetworzyć do celów konsumpcyjnych. W przypadku wieprzowiny oczekuje się, że da to do około 700 g, a w przypadku bydła do około 2500 g od jednego zwierzęcia.
W praktyce może być korzystne posiadanie przenośnika taśmowego od miejsca okrawania do pojemnika pośredniego (buforu) umieszczonego nad środkowym otworem 12 napełniania urządzenia. Kiedy pojemność buforu wynosi np. 10-20 kg, napełnianie może odbywać się automatycznie poprzez dolny otwór buforu lub przez jego wywrócenie.
Zgodnie z korzystnym przykładem realizacji sposobu według wynalazku podczas głównego płukania kawałków mięsa przez około 2,5 min dodaje się wodę w ilości około 20 l/min, po czym kawałki mięsa odwadnia się przez ciągłe wirowanie bez dodawania wody przez następne 2,5 min, co korzystnie odbywa się automatycznie. Podczas płukania uzyskuje się ponadto znaczne chłodzenie kawałków mięsa od około 35 do około 15°C (temperatura wody około 9°C), a to oznacza, że na skutek zarówno obróbki jak i płukania oraz szybkiego chłodzenia uzyskuje się znaczne zmniejszenie liczby bakterii.
Korzystnie, do płukania kawałków mięsa stosuje się zimną wodę, ale wyjątkowo można stosować wodę o temperaturze około 40°C, w przypadku płukania kawałków mięsa o dużej zawartości tłuszczu.
Urządzenie według wynalazku może również znaleźć bardziej ogólne zastosowanie w rzeźniach, np. do czyszczenia, odmulania i wreszcie odtłuszczania brzucha oraz jelit u bydła i świń. Dzięki możliwości skutecznego oczyszczenia urządzenia, spełnione są wszystkie istotne wymagania weterynaryjne dotyczące czyszczenia urządzeń.
185 388
185 388
Fig. 3
Fig. 4
Fig. 6
Fig. 5
185 388
Pos. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz Cena 2,00 zł.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób płukania kawałków mięsa, zwłaszcza zalanych krwią w procesie rzeźnym, w którym zanieczyszczone kawałki mięsa poddaje się procesowi płukania w wodzie z wirowaniem przy użyciu wirówki typu uderzeniowo-zdzierającego, znamienny tym, że porcję kawałków mięsa, np. rzędu 10-20 kg wiruje się przy równoczesnym doprowadzaniu zimnej wody płuczącej przez 2 do 4 min, a następnie porcję tę odwirowuje się bez dodawania wody przez 2 do 3 min, po czym wypłukane mięso, korzystnie usuwa się automatycznie z wirówki.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że przed każdym napełnieniem nową porcją mięsa do płukania, wirówkę płucze się gorącą wodą, korzystnie o temperaturze 82°C w czasie nie dłuższym niż 2 min.
  3. 3. Urządzenie do płukania kawałków mięsa zawierające wirówkę typu uderzającozdzierąjącego i wyposażone w nieruchomy cylindryczny zbierający pojemnik na obrabiany materiał w postaci kawałków mięsa, który to pojemnik przy swym dnie ma napędzaną silnikiem tarczę z zabierającymi żebrami, przy czym zbierający pojemnik, przynajmniej przy dolnej części strony wewnętrznej ma pionowe pochyłe żebra i boczny otwór zakryty otwieraną klapą do usuwania obrobionego materiału, który korzystnie jest doprowadzany przez środkowy otwór napełniający, umieszczony w górnej płycie zbierającego pojemnika, znamienny tym, że zbierający pojemnik (8) jest połączony przechylnie z usytuowanym pod spodem nośnym szkieletem (2).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że przy dnie zbierającego pojemnika (8) jest umieszczony płytowy pierścień (18), zamontowany rozłączalnie na wsporczych ramionach (27) urządzenia.
PL97332424A 1996-09-20 1997-09-22 Sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa PL185388B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DK102696 1996-09-20
PCT/DK1997/000399 WO1998012928A1 (en) 1996-09-20 1997-09-22 Method and apparatus for rinsing pieces of meat

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL332424A1 PL332424A1 (en) 1999-09-13
PL185388B1 true PL185388B1 (pl) 2003-04-30

Family

ID=8100158

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97332424A PL185388B1 (pl) 1996-09-20 1997-09-22 Sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0944327B1 (pl)
AT (1) ATE220505T1 (pl)
AU (1) AU718567B2 (pl)
BG (1) BG62992B1 (pl)
CZ (1) CZ292212B6 (pl)
DE (1) DE69714072T2 (pl)
DK (1) DK0944327T3 (pl)
EA (1) EA000944B1 (pl)
ES (1) ES2180974T3 (pl)
HU (1) HU224881B1 (pl)
NZ (1) NZ335225A (pl)
PL (1) PL185388B1 (pl)
SK (1) SK283493B6 (pl)
WO (1) WO1998012928A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107212055B (zh) * 2017-06-19 2018-02-09 珠海市斗门区肥仔强乡村旅游发展有限公司 一种食品加工装置

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB157350A (en) * 1919-06-17 1922-04-10 Anders Gustaf Gunnar Salenius Improvement in stands for centrifugal separators
DK37849C (da) * 1925-10-13 1927-08-22 Karl Axel Patrik Norling Løfte- og Renseapparat til Centrifugetromler.
DE815014C (de) * 1949-09-03 1951-09-27 Stohrer Maschinenfabrik W Vorrichtung zum Reinigen des Magens sowie der Daerme von Schlachttieren
CH659007A5 (de) * 1982-10-29 1986-12-31 Escher Wyss Ag Verfahren zur regenerierung einer kompakten, insbesondere einer unloeslichen restschicht in einer zentrifugentrommel.

Also Published As

Publication number Publication date
AU4295597A (en) 1998-04-17
EP0944327B1 (en) 2002-07-17
CZ292212B6 (cs) 2003-08-13
ATE220505T1 (de) 2002-08-15
NZ335225A (en) 2000-10-27
SK37999A3 (en) 1999-08-06
AU718567B2 (en) 2000-04-13
SK283493B6 (sk) 2003-08-05
DE69714072T2 (de) 2004-05-19
EA199900314A1 (ru) 1999-12-29
HUP9904479A2 (hu) 2000-04-28
CZ100199A3 (cs) 1999-07-14
DE69714072D1 (de) 2002-08-22
DK0944327T3 (da) 2002-12-16
HU224881B1 (en) 2006-03-28
BG62992B1 (bg) 2001-01-31
EP0944327A1 (en) 1999-09-29
PL332424A1 (en) 1999-09-13
WO1998012928A1 (en) 1998-04-02
EA000944B1 (ru) 2000-06-26
HUP9904479A3 (en) 2001-10-29
BG103343A (en) 1999-12-30
ES2180974T3 (es) 2003-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1195065A (en) Separating and cleaning device for shellfish
US6508699B1 (en) Apparatus for rinsing and scraping bi-valve mollusks
CN107306620B (zh) 一种畜牧用牧草切割清洗一体化装置
KR101558836B1 (ko) 오파란 처리기
US6783451B2 (en) Method and apparatus for removing faecal matter from slaughtered poultry suspended by the legs and for cleaning the poultry
CN110999943A (zh) 肉鸡屠宰分割生产工艺及设备系统
WO2003015527A1 (en) System and method for cleaning animal intestines
PL185388B1 (pl) Sposób i urządzenie do płukania kawałków mięsa
CN112914046A (zh) 一种羊副产品即食方便产品生产线
US6168511B1 (en) Method and apparatus for rinsing pieces of meat
US3238560A (en) Method for processing oysters
CA2247539C (en) Method and apparatus for cleaning animal intestines
US4739539A (en) Method and apparatus for removing fecal matter from poultry
CN215189129U (zh) 一种羊副产品即食方便产品生产线
AU604939B2 (en) By-products chiller and method for using same
US4796435A (en) By-products chiller and method for using same
CN105053141A (zh) 一种猪蹄脱毛机
US3611477A (en) Chitterlings scrubber
US1746100A (en) Process of dressing poultry and fowls
US2977628A (en) Apparatus for scalding fowls
KR20030063697A (ko) 도축용 내장처리기
CN117044900A (zh) 一种即食大白菜的生产装置及方法
CN114749416A (zh) 一种畜牧兽医用清洗装置
KR20150026583A (ko) 수하식 양식굴의 가공장치
CN112868736A (zh) 一种可进行高温蒸煮的宰鸡用自动脱毛机

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130922