PL185333B1 - Sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem - Google Patents

Sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem

Info

Publication number
PL185333B1
PL185333B1 PL97333245A PL33324597A PL185333B1 PL 185333 B1 PL185333 B1 PL 185333B1 PL 97333245 A PL97333245 A PL 97333245A PL 33324597 A PL33324597 A PL 33324597A PL 185333 B1 PL185333 B1 PL 185333B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bag
closure
layers
filling opening
filling
Prior art date
Application number
PL97333245A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333245A1 (en
Inventor
Paulus J. M. Janssen
Original Assignee
Frantschach Ind Packaging Neth
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=19763789&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL185333(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Frantschach Ind Packaging Neth filed Critical Frantschach Ind Packaging Neth
Publication of PL333245A1 publication Critical patent/PL333245A1/xx
Publication of PL185333B1 publication Critical patent/PL185333B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B7/00Closing containers or receptacles after filling
    • B65B7/02Closing containers or receptacles deformed by, or taking-up shape, of, contents, e.g. bags, sacks
    • B65B7/025Closing valve bags
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D31/00Bags or like containers made of paper and having structural provision for thickness of contents
    • B65D31/14Valve bags, i.e. with valves for filling
    • B65D31/142Valve bags, i.e. with valves for filling the filling port being formed by folding a flap connected to a side, e.g. block bottoms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Closing Of Containers (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Packages (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem.
185 333
Worki z zamknięciem są ogólnie znane. Wykonywane są one z jednej lub wielu warstw materiału elastycznego takiego jak papier lub tworzywo sztuczne.
Worki z zamknięciem zaopatrzone są w otwór napełniający, który utworzony jest przez przeciwległe położone warstwy materiału, które nie są łączone ze sobą przy wytwarzaniu worka. Worki z zamknięciem napełniane są produktami dostarczanymi luzem, na przykład, materiałami budowlanymi takimi jak cement lub artykułami spożywczymi takimi jak mąka, które wsypywane są do worka z zamknięciem przez otwór napełniający. Otwór napełniający jest tak ukształtowany, że przeciwległe położone warstwy materiału dociskane są do siebie wzajemnie po napełnieniu worka z zamknięciem, aby zapobiec wysypywaniu się jego zawartości. Otwór napełniający funkcjonuje zatem jako zawór jednodrogowy.
Jednak w praktyce okazało się, że dla wielu rodzajów produktów dostarczanych luzem zabezpieczenie przed wysypywaniem się ich na zewnątrz nie jest zapewnione w stopniu dostatecznym. W tych przypadkach worki zamykane są przez doprowadzenie przeciwległych warstw materiału do zetknięcia ze sobą i przez połączenie ich w sposób nierozłączalny.
Dla worków z zamknięciem wykonanych z tworzywa sztucznego połączenie jest zwykle dokonywane przez zgrzewanie lub przy użyciu kleju, na przykład, kleju topliwego. W przypadku worków z zamknięciem wykonanych z papieru przeciwległe warstwy materiału są zwykle klejone ze sobą, lub zgrzewane, jeśli zaopatrzone są dodatkowo w powłokę z tworzywa sztucznego. Tak więc, otwór napełniający nie może po zamknięciu być ponownie otworzony i zamknięty.
Z niemieckiego opisu patentowego DE-A1-3108663 znana jest worek z zamknięciem, jednak w tym rozwiązaniu do zamykania worka przewidziane zostały całkowicie osobne elementy zamykające.
Podobnie niemiecki opis patentowy DE-A1-3414199 ujawnia worek z zamknięciem, jednak w tym przypadku zamknięcie worka stanowi przewidziana do tego celu specjalna warstwa z tworzywa sztucznego, która usytuowana jest zarówno w środku jak i na zewnątrz tego zamknięcia, przy czym ta warstwa z tworzywa sztucznego jest warstwą zgrzewalną.
Wadą tych znanych sposobów jest to, że w przypadku stosowania zgrzewania dostarczone do zgrzewania ciepło może okazać się szkodliwe dla jakości produktów, którymi napełniany jest worek, na przykład, gdy są nimi artykuły spożywcze. Natomiast w przypadku klejenia sam klej może okazać się szkodliwy dla jakości produktów stanowiących zawartość worka. W obu przypadkach może również wystąpić i taka sytuacja, w której przy napełnianiu worka resztki zawartości wsypywanego produktu mogą być pozostawione w otworze napełniającym, a z którego to powodu wykonanie spoiny lub zastosowanie kleju może okazać się niewystarczające dla dostatecznego zamknięcia worka. Nałożenie kleju lub powłoki z tworzywa sztucznego na worek z papieru także posiada pewną, wadę polegającą na tym, że worek z takim zamknięciem nie może być w całości przekazany na makulaturę.
Celem wynalazku jest zapewnienie ulepszonego zamknięcia worków.
Zgodnie z wynalazkiem, sposób zamykania worka z zamknięciem, wykonanego z jednej lub większej ilości warstw materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, zgodnie z którym worek z zamknięciem posiada otwór napełniający, zamknięty po napełnieniu worka, który utworzony jest przez przeciwległe warstwy materiału elastycznego, a przeciwległe warstwy materiału elastycznego tworzące otwór napełniający umieszcza się jedna nad drugą i są one nierozłącznie połączone ze sobą, charakteryzuje się tym, że otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą, poprzez odkształcenie plastyczne.
Korzystnie, otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą połączeniem w postaci opaski wzdłuż zasadniczo całej szerokości tego otworu napełniającego.
Korzystnie, połączenie w postaci opaski wykonuje się przez odkształcenie plastyczne w postaci sfałdowaniaa łączonych warstw materiału worka z zamknięciem w określonym miejscu.
Korzystnie, odkształcenie plastyczne wykonuje się przez ciśnieniowe zgrzewanie lub przez karbowanie łączonych warstw materiału worka z zamknięciem, które usytuowane są jedna nad drugą.
185 333
Korzystnie, do worka z zamknięciem dołącza się rurę z materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, którą umieszcza się w otworze napełniającym, z którego rura wystaje częściowo po napełnieniu worka z zamknięciem, po czym boki części wystającej rury położone jeden nad drugim łączy się ze sobą poprzez odkształcenie plastyczne.
Korzystnie, jako worek z zamknięciem stosuje się worek z sześciokątnym dnem, a część wystającą rury zamyka się poprzez odkształcenie plastyczne po jego napełnieniu.
Natomiast, worek z zamknięciem składający się z jednej lub większej ilości warstw materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne oraz posiadający otwór napełniający utworzony przez przeciwległe warstwy materiału, przy czym worek zamknięty jest po napełnieniu, a jego przeciwległe warstwy materiału usytuowane są jedna nad drugą i są połączone nierozłącznie ze sobą, charakteryzuje się tym, że warstwy materiału worka z zamknięciem, które usytuowane są jedna nad drugą połączone są ze sobą przez odkształcenie plastyczne.
Korzystnie, odkształcenie plastyczne ma postać opaski, która przechodzi wzdłuż zasadniczo całej szerokości otworu napełniającego worka z zamknięciem, przy czym opaska, korzystnie, ma zarys falisty.
Korzystnie, opaska usytuowana jest na części wystającej rury wykonanej z materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, która umieszczona jest w otworze napełniającym worka z zamknięciem, przy czym rura wystaje częściowo zworka, a jej zamknięcie stanowi połączenie dwóch boków, które położone sąjeden nad drugim.
Korzystnie, worek z zamknięciem ma dno w kształcie sześciokątnym.
Zaproponowane rozwiązanie ma szereg zalet. I tak, w wyniku mechanicznego łączenia warstw materiału, które leżą jedna nad drugą nie musi być dostarczane ani ciepło ani też inny materiał taki jak klej czy powłoka z tworzywa sztucznego.
Połączenie mechaniczne może być dokonywane w sposób łatwy i szybki. W przypadku odkształcenia plastycznego pozostałości zawartości wsypywanego produktu są albo wypychane na zewnątrz albo dostają się do zdeformowanych warstw materiału, co nie wpływa w sposób istotny na funkcję zamykającą samego połączenia. Ponadto odkształcenie plastyczne warstw łączonego materiału zapewnia dostatecznie trwałe połączenie dla pożądanego zamknięcia worka.
Z kolei zastosowane połączenie łączonych warstw materiału w postaci opaski można wykonać bez trudu w określonym miejscu, na przykład, przez doprowadzenie połączenia do postaci o zarysie falistym, w którym pofałdowania zapewniają trwałe odkształcenie oraz całkowite i pewne zamknięcie worka.
Natomiast w czasie zgrzewania lub karbowania w łączonych warstwach materiału wyciskany jest relief dający w efekcie pewne połączenie mechaniczne pomiędzy warstwami, które usytuowane sąjedna nad drugą.
Zaletą rozwiązania jest i to, że po napełnieniu worka część wystająca rury może być z łatwością spięta przez maszynę specjalnie przewidzianą do tego celu.
W rezultacie wynalazek zapewnia wykonanie worka z zamknięciem, który bez doprowadzania ciepła lub dodawania materiałów innych niż papier, gwarantuje właściwe zamknięcie worka uniemożliwiające wysypywanie się jego zawartości na zewnątrz, zaś w przypadku worków wykonanych z papieru worki z zamknięciem nadają się całkowicie do wtórnego przerobu.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia nie napełniony worek z zamknięciem mający sześciokątne dno i zawierający częściowo wystającą rurę, a fig. 2 przedstawia w powiększonej skali część worka z zamknięciem o sześciokątnym dnie z fig. 1, w stanie po napełnieniu z zamkniętą rurą. w widoku od strony dna worka z rurą.
Figura 1 przedstawia worek z zamknięciem 1 mający sześciokątne dno składający się z korpusu worka 2 i dwóch sześciokątnych den 3, przy czym w jednym z tych sześciokątnych den 3 wykonany jest otwór napełniający, który jest otwarty i w którym umieszczona jest rura 4.
Rura 4 głównie wprowadzona jest do sześciokątnego dna, co na rysunku zaznaczone zostało linią przerywaną, i posiada część wystającą 5. która sterczy na zewnątrz tego sześciokątnego
185 333 dna. Worek z zamknięciem 1 o sześciokątnym dnie pokazany jest na fig. 1 jako złożony na płask.
W czasie napełniania worka z zamknięciem o sześciokątnym dnie rura 4 służy jako zawór doprowadzający dla produktu dostarczanego luzem, którym worek ten jest napełniany.
Po napełnieniu worka z zamknięciem 1 o sześciokątnym dnie część wystająca 5 rury 4 sterczy na zewnątrz napełnionego korpusu worka 2, co pokazane jest na fig. 2. Część wystająca 5 rury zaopatrzona jest w plastycznie odkształconą opaskę 6, gdzie boki rury 4, które usytuowane są jeden nad drugim, połączone są ze sobą w rezultacie odkształcenia plastycznego materiału tej rury. Odkształcenie mechaniczne występuje w postaci profilu falistego, który biegnie zasadniczo wzdłuż całej szerokości rury 4. Jest jednak oczywiste, że zamiast profilu falistego może być także zastosowany profil o zarysie ostrym oraz, że w celu uzyskania właściwego zamknięcia części wystającej 5 rury 4, zamiast odkształcenia mechanicznego w postaci opaski może być również dokonane odkształcenie mechaniczne w oddzielonych miejscach części wystającej 5 tej rury.
Przy napełnianiu, worek z rurą 4 łączony jest od strony jej końca, przy czym złożony na płask zawór w postaci rury 4 zostaje otwarty, a do rury 4 wsadzona zostaje rura napełniająca, przez którą produkt dostarczony luzem przedostaje się do worka z zamknięciem 1.
Zamykanie worka z zamknięciem odbywa się po napełnieniu worka, który utworzony jest przez przeciwległe warstwy materiału elastycznego. Przeciwległe warstwy materiału elastycznego tworzące otwór napełniający umieszcza się jedna nad drugą, po czym otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą na drodze odkształcenia plastycznego. Otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą połączeniem w postaci opaski 6 wzdłuż zasadniczo całej szerokości tego otworu napełniającego. Połączenie w postaci opaski 6 dokonuje się przez odkształcenie plastyczne w postaci sfałdowania łączonych warstw materiału worka w określonym miejscu. Odkształcenie plastyczne dokonuje się przez ciśnieniowe zgrzewanie lub przez karbowanie łączonych warstw materiału worka, które usytuowane są jedna nad drugą. Następnie do worka z zamknięciem 1 dołącza się rurę 4 z materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, którą umieszcza się w otworze napełniającym, z którego rura 4 wystaje częściowo po napełnieniu worka, a następnie boki części wystającej 5 rury 4 położone jeden nad drugim łączy się ze sobą poprzez odkształcenie plastyczne.
Po napełnieniu worka i po usunięciu z niego rury napełniającej, wypełniony worek z zamknięciem opuszczany jest na taśmę przenośnika lub też ustawiany jest on w takiej pozycji, aby część wystającą 5 rury 4 mogła być łatwo spięta przez maszynę zamykającą, która dociska oba boki części wystającej 5 do siebie i łączy je ze sobą w rezultacie odkształcenia plastycznego.
Następnie worki mogą być przetransportowane w stronę urządzenia do paletyzacji, które ustawia tak napełnione worki z zamknięciem 1 na paletę.
Łączenie poprzez odkształcenie plastyczne jest samo w sobie znane z innych dziedzin, na przykład, występuje przy wytwarzaniu papierowych wkładów filtracyjnych do kawy, ale łączenie takie nigdy nie było stosowane w odniesieniu do worków z zamknięciem.
Łączenie obu boków części wystającej 5 rury 4 poprzez odkształcenie plastyczne zapewnia właściwe zamknięcie worka, które może być dokonywane w prosty sposób, bez konieczności nagrzewania lub stosowania kleju.
Wynalazek został opisany na podstawie worków z zamknięciem o dnie sześciokątnym, które korzystnie wykonane są z papieru. Jest jednak zrozumiałe, że wynalazek znajduje także zastosowanie do worków z zamknięciem, w których otwór napełniający usytuowany jest w miejscu występowania szwu wzdłużnego, jak również do worków z zamknięciem nie mających rury, gdy worek posiada otwór napełniający, który utworzony jest przez przeciwległe położone warstwy materiału, które mogą być złączone ze sobą dla przeprowadzenia odkształcenia plastycznego. Wynalazek znajduje także zastosowanie w przypadku worków z zamknięciem wykonanych z tworzywa sztucznego.
185 333
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób zamykania worka z zamknięciem, wykonanego z jednej lub większej ilości warstw materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, zgodnie z którym worek z zamknięciem posiada otwór napełniający, zamknięty po napełnieniu worka, który utworzony jest przez przeciwległe warstwy materiału elastycznego, a przeciwległe warstwy materiału elastycznego tworzące otwór napełniający umieszcza się jedna nad drugą i są one nierozłącznie połączone ze sobą, znamienny tym, że otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą poprzez odkształcenie plastyczne.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że otwór napełniający zamyka się przez łączenie warstw materiału, które usytuowane są jedna nad drugą połączeniem w postaci opaski (6) wzdłuż zasadniczo całej szerokości tego otworu napełniającego.
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że połączenie w postaci opaski (6) wykonuje się przez odkształcenie plastyczne w postaci sfałdowania łączonych warstw materiału worka z zamknięciem (1) w określonym miejscu.
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że odkształcenie plastyczne wykonuje się przez ciśnieniowe zgrzewanie lub przez karbowanie łączonych warstw materiału worka z zamknięciem (1), które usytuowane sąjedna nad drugą.
  5. 5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że do worka z zamknięciem (1) dołącza się rurę (4) z materiału elastycznego takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, którą umieszcza się w otworze napełniającym, z którego rura (4) wystaje częściowo po napełnieniu worka z zamknięciem (1), po czym boki części wystającej (5) rury (4) położone jeden nad drugim łączy się ze sobą poprzez odkształcenie plastyczne.
  6. 6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że jako worek z zamknięciem stosuje się worek z sześciokątnym dnem, a część wystającą (5) rury (4) zamyka się poprzez odkształcenie plastyczne po jego napełnieniu.
  7. 7. Worek z zamknięciem, składający się z jednej lub większej ilości warstw materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne oraz posiadający otwór napełniający utworzony przez przeciwległe warstwy materiału, przy czym worek zamknięty jest po napełnieniu, a jego przeciwległe warstwy materiału usytuowane są jedna nad drugą i są połączone nierozłącznie ze sobą. znamienny tym, że warstwy materiału worka z zamknięciem (1), które usytuowane sąjedna nad drugą połączone są ze sobą przez odkształcenie plastyczne.
  8. 8. Worek według zastrz. 7, znamienny tym, że odkształcenie plastyczne ma postać opaski (6), która przechodzi wzdłuż zasadniczo całej szerokości otworu napełniającego worka z zamknięciem (1), przy czym opaska (6), korzystnie, ma zarys falisty.
  9. 9. Worek według zastrz. 8, znamienny tym, że opaska (6) usytuowana jest na części wystającej (5) rury (4) wykonanej z materiału elastycznego, takiego jak papier lub tworzywo sztuczne, która umieszczona jest w otworze napełniającym worka z zamknięciem (1), przy czym rura (4) wystaje częściowo z worka, a jej zamknięcie stanowi połączenie dwóch boków, które położone sąjeden nad drugim.
  10. 10. Worek według zastrz. 9, znamienny tym, że worek z zamknięciem (1) ma dno w kształcie sześciokątnym.
PL97333245A 1996-11-04 1997-11-04 Sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem PL185333B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1004420A NL1004420C2 (nl) 1996-11-04 1996-11-04 Ventielzak.
PCT/NL1997/000602 WO1998019927A1 (en) 1996-11-04 1997-11-04 Valve bag

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333245A1 PL333245A1 (en) 1999-11-22
PL185333B1 true PL185333B1 (pl) 2003-04-30

Family

ID=19763789

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97333245A PL185333B1 (pl) 1996-11-04 1997-11-04 Sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6471403B1 (pl)
EP (1) EP1053183B2 (pl)
AT (1) ATE215478T1 (pl)
AU (1) AU5883798A (pl)
DE (1) DE69711719T3 (pl)
DK (1) DK1053183T4 (pl)
ES (1) ES2175523T5 (pl)
HU (1) HUP9904277A3 (pl)
NL (1) NL1004420C2 (pl)
PL (1) PL185333B1 (pl)
WO (1) WO1998019927A1 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1008890C2 (nl) * 1998-04-15 1999-10-18 Franpack Bates B V Zak uit flexibel materiaal en werkwijze voor het vormen daarvan.
US7004632B2 (en) * 2003-03-31 2006-02-28 The Glad Products Company Ventable storage bag
US20060035777A1 (en) * 2004-08-13 2006-02-16 Mid-America Packaging, Llc Self-closing sealable valve bag
US20070289662A1 (en) * 2005-09-22 2007-12-20 Dematteis Robert B Filling system
US8142077B2 (en) * 2008-04-16 2012-03-27 Graphic Packaging International, Inc. Bag structures and methods of assembling the same
US20100008603A1 (en) * 2008-07-09 2010-01-14 Julie Rossing Smith Sealable repulpable valve bag and method of assembling

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1782738A (en) * 1926-09-03 1930-11-25 St Regis Paper Co Valve bag
NL24677C (pl) * 1928-03-09
US2045585A (en) * 1933-11-04 1936-06-30 Coty Thomas Earl Valve bag and method of making the same
NL70534C (pl) * 1944-03-07
DE829548C (de) * 1950-12-08 1952-01-28 Bischof & Klein Papierverarbei Papiersack, dessen Einfuellventil geschlossen werden kann
DE1008100B (de) * 1953-06-12 1957-05-09 Bischof & Klein Papierverarbei Kreuzbodenventilsack oder Kreuzbodenventilbeutel aus Papier oder aus einem aehnlichen Werkstoff mit einem Ventilschlauch
GB777107A (en) * 1953-08-04 1957-06-19 Harold Albert Quelch Improvements in and relating to plastic bags and valves therefor
NL290048A (pl) * 1962-04-09 1900-01-01
US3162354A (en) * 1963-01-16 1964-12-22 Geigy Chem Corp Valve bag closure means
US3653913A (en) * 1968-04-08 1972-04-04 Adolf Rambold Infusion bag
DE2218867A1 (de) * 1972-04-19 1973-10-25 Behn Verpackung Erwin Kreuzbodenventilsack mit einem aussensack aus papier od. dgl. und einem einstecksack aus kunststoff
GB1449879A (en) * 1973-12-17 1976-09-15 Gilman Paper Co Container with filling opening and closure means therefor
US4003188A (en) * 1975-11-24 1977-01-18 Black Products Company Valve bag filler, handling and sealing system
DE2932726C2 (de) * 1979-08-13 1982-10-14 Natronag Papierproduktion Gmbh & Co, Papiersackfabriken Kg, 3380 Goslar Verfahren und Vorrichtung zum Verschweißen eines Ventilsackes
US4367620A (en) * 1980-12-15 1983-01-11 Bemis Company, Inc. Valved bag sealing
DE3108663A1 (de) * 1981-03-07 1982-10-21 Herkules Verpackungswerke Gmbh, 4401 Sendenhorst "ventilsack"
DK152905C (da) * 1984-02-28 1988-10-17 Dac Emballage Amba Fremgangsmaade og apparat til lukning af en ventilsaek.
DE3414199A1 (de) * 1984-04-14 1985-10-24 Behn Maschinenfabrik GmbH & Co KG, 4150 Krefeld Kunststoff- oder mit kunststoff innenbeschichteter ventilsack mit einem ventilschlauch
FR2639904B1 (fr) * 1988-12-01 1991-07-05 Marion Louis Procede et moyens d'ensachage de plusieurs compresses, ainsi que le sachet obtenu
DE3903382A1 (de) * 1989-02-04 1990-08-09 Franz Sperner Schuettfaehiges packmaterial
US5177932A (en) * 1990-07-25 1993-01-12 Horst Schwede Apparatus for producing a packing
US5516210A (en) * 1994-05-10 1996-05-14 Stone Container Corporation Self-closing sealable valve bag

Also Published As

Publication number Publication date
AU5883798A (en) 1998-05-29
EP1053183B2 (en) 2007-01-10
ES2175523T3 (es) 2002-11-16
DE69711719T2 (de) 2002-11-14
HUP9904277A3 (en) 2001-07-30
HUP9904277A2 (hu) 2000-04-28
ATE215478T1 (de) 2002-04-15
DE69711719D1 (de) 2002-05-08
PL333245A1 (en) 1999-11-22
DK1053183T3 (da) 2002-07-29
US6471403B1 (en) 2002-10-29
NL1004420C2 (nl) 1998-05-08
EP1053183B1 (en) 2002-04-03
EP1053183A1 (en) 2000-11-22
DE69711719T3 (de) 2007-08-16
WO1998019927A1 (en) 1998-05-14
DK1053183T4 (da) 2007-05-14
ES2175523T5 (es) 2007-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2715240C (en) Stand-up film bag and method of making same
RU2175630C2 (ru) Пакет или мешок с боковыми сгибами
US5281027A (en) Multiple ply bag with detachable inner seal pouch for packaging products
US2715493A (en) Chained enwrapments
AU694277B2 (en) A carrier bag
NO852476L (no) Beholder.
BG61873B1 (bg) Чувал от полимер, по-специално от полиолефинова тъкан, иметод за получаването му
MXPA01007472A (es) Bolsas de gran capacidad con paredes de multiples pliegues y metodo para formar las mismas a partir de una pieza preliminar tubular.
US20080085065A1 (en) Package with folded handle and method for making same
WO2009016644A1 (en) A laminated woven bag and method of manufacturing a laminated woven bag
SK279183B6 (sk) Vložka z plastu od zásobníka
ITBO960550A1 (it) Metodo per la registrazione di sacchi di materiale plastico e sacco cosi' ottenuto
US6074095A (en) Four member valve closure assembly for valve bags
US4566131A (en) Valved bag
US3549298A (en) Plastic valved bag
PL185333B1 (pl) Sposób zamykania worka z zamknięciem oraz worek z zamknięciem
US20060035777A1 (en) Self-closing sealable valve bag
US20060257055A1 (en) Packaging for free-flowing products, consisting of a heat-sealed bag
EP0158361A2 (en) A flexible container for transporting and storing bulk goods
NL8602857A (nl) Zakvormige twee-in-een-verpakking.
US6428209B1 (en) Sack from a flexible material and method for its formation
US20170283121A1 (en) Easy open bag
JPH11227792A (ja) 六角底開口多層袋
AU760523B2 (en) A multi-wall sack
US20200172296A1 (en) Valve bag

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091104