PL183940B1 - Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną - Google Patents

Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną

Info

Publication number
PL183940B1
PL183940B1 PL97320849A PL32084997A PL183940B1 PL 183940 B1 PL183940 B1 PL 183940B1 PL 97320849 A PL97320849 A PL 97320849A PL 32084997 A PL32084997 A PL 32084997A PL 183940 B1 PL183940 B1 PL 183940B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
layer
tank
lining
tank according
threads
Prior art date
Application number
PL97320849A
Other languages
English (en)
Other versions
PL320849A1 (en
Inventor
Jaap A. Zandbergen
Cornelius T.J.M. Swinkels
Original Assignee
Parabeam Ind & Handels Bv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Parabeam Ind & Handels Bv filed Critical Parabeam Ind & Handels Bv
Publication of PL320849A1 publication Critical patent/PL320849A1/xx
Publication of PL183940B1 publication Critical patent/PL183940B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D90/00Component parts, details or accessories for large containers
    • B65D90/02Wall construction
    • B65D90/04Linings
    • B65D90/041Rigid liners fixed to the container
    • B65D90/044Rigid liners fixed to the container fixed or supported over substantially the whole interface

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Manufacturing Of Multi-Layer Textile Fabrics (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Treatment Of Biological Wastes In General (AREA)

Abstract

1. Zbiornik z okladzina wewnetrzna i/lub zewnetrzna, zawierajacy sciane zbiornika, za- mocowana do niej dwusciankowa okladzine z usztywnionego poprzez wysycenie zywica podwójnego materialu runowego, w którym warstwa górna i warstwa dolna sa polaczone ze soba za pomoca utrzymujacych je we wzajem- nym odstepie zeber utworzonych z nici runo- wych, oraz zewnetrzna warstwe laminatu, znamienny tym, ze zebra (7, 8) okladziny (2) tworza rozciagajace sie liniowo w jednym kierunku przegrody (10) pomiedzy warstwa górna (4) i warstwa dolna (5), z których to przegród (10) kazda sklada sie z duzej liczby umieszczonych obok siebie nici runowych (6), przy czym przegrody (10) o malych wysoko- sciach od 2,5 do 3,5 mm i wiekszych od nich wzajemnych odstepach od 5 do 8 mm przebie- gaja równolegle do siebie i wraz z warstwa górna (4) i warstwa dolna (5) ograniczaja po- szczególne puste przestrzenie kanalowe (11). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zbiornik z dwuściankową okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną, zawierający ścianę zbiornika, zamocowaną do niej dwuściankową okładzinę z usztywnionej poprzez wysycenie żywicą podwójnego materiału runowego, w którym warstwa górna i warstwa dolna są połączone ze sobą za pomocą utrzymujących je we wzajemnym odstępie żeber utworzonych z nici runowych, oraz zewnętrzną warstwę laminatu.
183 940
Zaletą tego typu ścian zbiorników z okładzinąjest lepsza odporność na korozję, ponadto w zbiornikach takich istnieje możliwość kontroli przecieków w dwuściankowej okładzinie, tak że w przypadku przecieku można w dużej mierze zapobiec zanieczyszczeniu środowiska.
Aby w razie przecieku dwuściankowa okładzina mogła wytrzymać ewentualne ciśnienie po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie ściany zbiornika, musi ona charakteryzować się wystarczaj ącą wytrzymałością na ściskanie i ścinanie. Z drugiej strony wytrzymałość okładziny na ścinanie nie może być zbyt wysoka, aby zapobiec niepełnemu przyleganiu i/lub odłączeniu się okładziny od ściany zbiornika.
Celem wynalazku jest dostarczenie zbiornika z dwuściankową okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną który jest odporny na przecieki i który można łatwo i szybko zaopatrzyć w okładzinę.
Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną, zawierający ścianę zbiornika, zamocowaną do niej dwuściankową okładzinę z usztywnionego poprzez wysycenie żywicą podwójnego materiału runowego, w którym warstwa górna i warstwa dolna są połączone ze sobą za pomocą utrzymujących je we wzajemnym odstępie żeber utworzonych z nici runowych, oraz zewnętrzną, warstwę laminatu, według wynalazku charakteryzuje się tym, że żebra okładziny tworzą rozciągające się liniowo w jednym kierunku przegrody pomiędzy warstwą górną i warstwą dolną, z których to przegród każda składa się z dużej liczby umieszczonych obok siebie nici runowych, przy czym przegrody o małych wysokościach od 2,5 do 3,5 mm i większych od nich wzajemnych odstępach od 5 do 8 mm przebiegają równolegle do siebie i wraz z warstwą górną i warstwą dolną ograniczają poszczególne puste przestrzenie kanałowe.
Korzystnie przegrody są w większej części zamknięte przez osadzone w utwardzonej żywicy żebra.
Korzystnie poszczególne puste przestrzenie kanałowe są połączone ze sobą nad przegrodami.
Korzystnie warstwę górną i warstwę dolną stanowi tkanina ze skrzyżowanymi nićmi wątku i osnowy, zaś nici runowe są związane w warstwie górnej i warstwie dolnej tak, że utworzone z nich opasanie obejmuje każdorazowo po pięć do siedmiu nici wątku.
Korzystnie warstwa górna i warstwa dolna oraz nici runowe są wykonane z włókien o wysokiej wytrzymałości, zwłaszcza włókien szklanych.
Korzystnie okładzina, składająca się z pojedynczych wstęg, stykających się ze sobą w postaci szwu na górnej powierzchni zbiornika, jest zamocowana na ścianie zbiornika za pomocą kurczliwej żywicy.
Korzystnie warstwę laminatu stanowi laminat z żywicy wzmocnionej włóknem szklanym.
Korzystnie okładzina jest zamocowana na ścianie zbiornika obrobionej wstępnie za pomocą szorstkowania.
Korzystnie pomiędzy ścianą zbiornika i okładziną znajduje się warstwa pośrednia.
Korzystnie warstwę pośrednią stanowi utwardzony laminat z żywicy wzmocnionej włóknem szklanym.
Korzystnie warstwa górna i warstwa dolna są wykonane z tkaniny o tak dobranej gęstości, że na centymetr kwadratowy przypada mniej nici wątku niż nici osnowy.
Korzystnie warstwa laminatu jest pokryta warstwą zewnętrzną.
W ten sposób uzyskano zbiornik z dwuwarstwową okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną, która przy niewielkiej grubości ścianki spełnia wymagania w zakresie zabezpieczenia przed przeciekami. W porównaniu do znanych dwuściankowych okładzin z podwójnego materiału runowego gęstość runa i wysokość żeber są znacznie mniejsze, czego następstwem jest mniejsza wytrzymałość na ścinanie. Jeżeli jednak konstrukcja według wynalazku jest zastosowana w połączeniu z liniowo przebiegającymi przegrodami, wówczas otrzymuje się optymalną okładzinę dla ścian zbiorników.
Zastosowany podwójny materiał runowy jest płaski, co sprawia, że koszty jego wytwarzania są niskie. Pomimo płaskości wyeliminowane jest napełnienie, niezbędnej do kontroli przecieków, pustej przestrzeni pomiędzy warstwą górną i warstwą dolną przy wysycaniu utwardzalną żywicą. Żywica zalewa zatem jedynie żebra, tak że wzdłuż liniowego układu umieszczonych obok siebie nici runowych mogą powstać w dużym stopniu zamknięte prze4
183 940 grody. Te wysycone żywicą przegrody zapewniają wystarczającą wytrzymałość płaskiego podwójnego materiału runowego na ścinanie, przy czym nawet wówczas, gdy przegrody są w większej części zamknięte, zachowana jest wystarczająca przepuszczalność, która umożliwia wykrywanie przecieków, zwłaszcza za pomocą sprężonego powietrza.
Gdy warstwę górną i warstwę dolną stanowi tkanina, w której nici runowe są związane tak, że utworzone z nich opasania obejmują po pięć do siedmiu nici wątku, można, zależnie od doboru grubości nici, regulować odstępy pomiędzy, żebrami względnie przegrodami, a co za tym idzie, szerokość pustych przestrzeni kanałowych.
Jako materiał włóknisty na warstwę górną i warstwę dolną oraz nici runowe zalecane są włókna o wysokiej wytrzymałości, zwłaszcza włókna szklane.
Zamocowanie podwójnego materiału runowego na ścianie zbiornika odbywa się korzystnie za pomocą żywicy, która może być zbrojona włóknem szklanym i w postaci laminatu wzmacniać z obu stron podwójną tkaninę.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie fragment ściany zbiornika według pierwszego przykładu wykonania wynalazku, przy czym od góry pominięta jest częściowo górna warstwa laminatu i górna warstwa podwójnego materiału runowego, fig. 2 - fragment związania podwójnego materiału runowego ściany zbiornika według fig. 1, zaś fig. 3 - fragment ściany zbiornika w drugim przykładzie wykonania wynalazku, przy czym od góry pominięta jest częściowo górna warstwa laminatu i górna warstwa podwójnego materiału runowego.
Figura 1 ukazuje fragment ściany 1 mającego w ogólności cylindryczny kształt zbiornika do przechowywania produktów płynnych i sypkich, zwłaszcza środków chemicznych i petrochemicznych produktów masowych. Po zewnętrznej lub po wewnętrznej stronie ściany 1 zbiornika zamocowana jest dwuściankowa okładzina 2. Zamocowanie jest korzystnie zrealizowane poprzez związanie utwardzalną żywicą, zwłaszcza utwardzalną żywicą reaktywną, na przykład żywicą poliestrową. Wykonana zwłaszcza ze stali ściana 1 zbiornika może być obrobiona poprzez szorstkowanie, zwłaszcza metodą piaskowania. Zszorstkowana ściana 1 zbiornika poprawia przyczepność okładziny 2.
Dwuściankowa okładzina 2 zawiera usztywniony utwardzalną żywicą podwójny materiał runowy 3, którym w postaci jednej lub kilku, ułożonych obok siebie taśm, wyłożona jest w kierunku promieniowym lub wzdłużnym ściana 1 zbiornika.
Podwójny materiał runowy 3 stanowi nie przycięta tkanina wielowarstwowa z warstwą górną 4 i warstwą dolną 5, połączonymi ze sobą i utrzymywanymi w odstępie względem siebie przez nici runowe 6 (porównaj fig. 2), które są prowadzone naprzemiennie pomiędzy warstwą, górną 4 i warstwą dolną 5, tworząc tam żebra 7, 8. Poprzez nasycenie utwardzalną żywicą warstwa górna 4, warstwa dolna 5 i żebra 7, 8 są usztywnione, tworząc element konstrukcyjny.
Nici runowe 6 są przy tym tak związane w warstwie górnej 4 i warstwie dolnej, że pomiędzy każdymi dwoma sąsiednimi żebrami 7 i 8, utworzonymi przez nici runowe 6 przy krzyżowaniu między warstwą górną 4 i warstwą dolną 5, znajduje się odcinek A o długości od 5 do 8 mm. Jeżeli podwójny materiał runowy stanowi korzystnie tkanina ze skrzyżowanymi nićmi wątku 9 i nićmi osnowy 8 (nie przedstawionymi na fig. 2), wówczas długość odcinka A można dobrać poprzez takie związanie nici runowych 6, że w warstwie górnej 4 i warstwie dolnej 5 utworzone z nici runowych 6 opasanie obejmuje każdorazowo po pięć do siedmiu nici wątku 9). Na fig. 2 przedstawione jest opasanie, obejmujące po pięć nici wątku 9. Korzystnie tkanina stanowiąca podwójny materiał runowy podwójny ma dwa systemy osnowy z nici runowych 6, które na zmianę wchodzą w warstwę górną 4 i warstwę dolną 5. Gęstość nie wysyconej żywicą warstwy górnej 4 i warstwy dolnej 5 można ustalić za pomocą liczby nici osnowy i nici wątku 9, przypadających na centymetr kwadratowy. Jeżeli warstwa 5 górna 4 i warstwa dolna 5 mają być bardziej luźne, aby jakkolwiek przeciek w ścianie 1 zbiornika mógł być jak najszybciej wykazany, wówczas na jednym centymetrze kwadratowym można rozmieścić mniej nici wątku niż nici sczepiających. Na przykład przy 10 niciach sczepiających na centymetr kwadratowy przypada tylko 9 lub 9,5 nici wątku. Warstwa górna i warstwa dolna są wówczas w pewnej mierze nieszczelne.
183 940
Wysokość żeber 7, 8 wynosi jedynie 2,5 do 3,5 mm. Nici runowe 6 są ponadto tak powiązane obok siebie, że utworzone żebra 7, 8 tworzą liniowe i wzajemnie równoległe przegrody 10, które wraz z warstwą górną 4 i warstwą dolną 5 ograniczają poszczególne puste przestrzenie kanałowe 11. Wysokość żeber 7, 8, a zatem także przegród 10, jest w związku z tym mniejsza niż szerokość odstępów pomiędzy przegrodami. Odstępy pomiędzy przegrodami mogą być dwukrotnie większe niż wysokość przegród 10.
Żebra 7, 8 wzdłuż przegród 10 są korzystnie tak osadzone w utwardzonej żywicy, że są w większej części zamknięte. Warstwa górna 4 i warstwa dolna 5 tworzą w ten sposób dwie, położone w odstępie względem siebie i usztywnione ścianki, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń, tylko częściowo wypełniona również usztywnionymi przegrodami 10, a poza tym w zasadzie pusta.
Jako materiał na warstwę górną 4, warstwę dolną 5 i nici runowe 6 oraz żebra 7, 8 służą włókna o wysokiej wytrzymałości, na przykład włókna szklane, włókna węglowe i włókna aramidowe. Zastosowane włókna mogą mieć przy tym postać włókien staplowych, uprzędzionych do postaci przędzy, lub mono- względnie multifilamentów.
Okładzina 2 może być wreszcie, jedno- lub obustronnie, wzmocniona i osłonięta warstwą 12, 13 laminatu z korzystnie wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. Górna warstwa 12 laminatu może być pokryta warstwą zewnętrzną, dzięki czemu uzyskuje się wyjątkowo gładką powierzchnię zewnętrzną, która dodatkowo może powodować uszczelnienie. Dolna warstwa 13 laminatu może tworzyć warstwę pośrednią między ścianą 1 zbiornika i okładziną 2, która stanowi dodatkowy element konstrukcji ściany 1 zbiornika, wydłużając tym samym czas życia zbiornika.
W celu umieszczenia okładziny 2 na ścianie 1 zbiornika można w promieniowym kierunku zbiornika ułożyć jedną lub kilka taśm tkaniny podwójnej tak, że na górnej powierzchni zbiornika utworzony zostanie szew. Alternatywnie układanie może odbywać się w kierunku wzdłużnym zbiornika. Puste przestrzenie kanałowe 11 mogą przy tym kończyć się w obszarze szwu lub połączenia i w tym miejscu łączyć się ze sobą tak że nawet przy daleko idącym zamknięciu przegród 10 różne puste przestrzenie kanałowe są połączone ze sobą, dzięki czemu kontrola przecieków może rozciągać się na całą okładzinę. Jeżeli przegrody 10 nie są całkowicie zamknięte poprzez wysycenie żywicą, wówczas puste przestrzenie kanałowe 11 mogą łączyć się ze sobą także nad przegrodami 10.
Do wysycenia żywicą podwójnej tkaniny służy utwardzalna żywica reaktywna, na przykład nienasycone poliestry, epoksydy, winyloestry, fenole, poliuretany, silikony, poliimidy lub poliamidoimidy. Do tego celu nadają się również żywice utwardzane promieniami ultrafioletowymi.
Kontrolna przecieków odbywa się w okładzinie 2 za pomocą znanych systemów kontroli przecieków.
Drugi przykład wykonania według fig. 3 różni się od opisanego powyżej jedynie tym, że okładzina 2 jest zamocowana bezpośrednio do ściany 1 zbiornika. Brakuje tutaj pośredniej dolnej warstwy 13 laminatu według fig. 1. Poza tym oba przykłady wykonania odpowiadają sobie wzajemnie.
183 940
10
7 8
FIG. 1
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną, zawierający ścianę zbiornika, zamocowaną do niej dwuściankową okładzinę z usztywnionego poprzez wysycenie żywicą podwójnego materiału runowego, w którym warstwa górna i warstwa dolna są połączone ze sobą za pomocą utrzymujących je we wzajemnym odstępie żeber utworzonych z nici runowych, oraz zewnętrzną warstwę laminatu, znamienny tym, że żebra (7, 8) okładziny (2) tworzą rozciągające się liniowo w jednym kierunku przegrody (10) pomiędzy warstwą górną (4) i warstwą dolną (5), z których to przegród (10) każda składa się z dużej liczby umieszczonych obok siebie nici runowych (6), przy czym przegrody (10) o małych wysokościach od 2,5 do 3,5 mm i większych od nich wzajemnych odstępach od 5 do 8 mm przebiegają równolegle do siebie i wraz z warstwą górną (4) i warstwą dolną (5) ograniczają poszczególne puste przestrzenie kanałowe (11).
  2. 2. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że przegrody (10) są w większej części zamknięte przez osadzone w utwardzonej żywicy żebra (7,8).
  3. 3. Zbiornik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że poszczególne puste przestrzenie kanałowe (11) są połączone ze sobą nad przegrodami (10).
  4. 4. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwę górną (4) i warstwę dolną (5) stanowi tkanina ze skrzyżowanymi nićmi wątku i osnowy (9), zaś nici runowe (6) są związane w warstwie górnej (4) i warstwie dolnej (5) tak, że utworzone z nich opasanie obejmuje każdorazowo po pięć do siedmiu nici wątku (9).
  5. 5. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwa górna (4) i warstwa dolna (5) oraz nici runowe (6) są wykonane z włókien o wysokiej wytrzymałości, zwłaszcza włókien szklanych.
  6. 6. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że okładzina (2), składająca się z pojedynczych wstęg, stykających się ze sobą w postaci szwu na górnej powierzchni zbiornika, jest zamocowana na ścianie (1) zbiornika za pomocą kurczliwej żywicy.
  7. 7. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwę (12) laminatu stanowi laminat z żywicy wzmocnionej włóknem szklanym.
  8. 8. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że okładzina (2) jest zamocowana na ścianie (1) zbiornika obrobionej wstępnie za pomocą szorstkowania.
  9. 9. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy ścianą (1) zbiornika i okładziną (2) znajduje się warstwa pośrednia (13).
  10. 10. Zbiornik według zastrz. 9, znamienny tym, że warstwę pośrednią (13) stanowi utwardzony laminat z żywicy zbrojonej włóknem szklanym.
  11. 11. Zbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwa górna (4) i warstwa dolna (5) są wykonane z tkaniny o tak dobranej gęstości, że na centymetr kwadratowy przypada mniej nici wątku niż nici osnowy.
  12. 12. Zbiornik według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że warstwa (12) laminatu jest pokryta warstwą zewnętrzną.
PL97320849A 1996-07-02 1997-06-30 Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną PL183940B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19626558A DE19626558C2 (de) 1996-07-02 1996-07-02 Tank mit innerer und/oder äußerer doppelwandigen Verkleidung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL320849A1 PL320849A1 (en) 1998-01-05
PL183940B1 true PL183940B1 (pl) 2002-08-30

Family

ID=7798678

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97320849A PL183940B1 (pl) 1996-07-02 1997-06-30 Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5904265A (pl)
EP (1) EP0816258B1 (pl)
JP (1) JPH10114392A (pl)
AT (1) ATE326405T1 (pl)
CA (1) CA2209279C (pl)
CZ (1) CZ289991B6 (pl)
DE (2) DE19626558C2 (pl)
DK (1) DK0816258T3 (pl)
ES (1) ES2265648T3 (pl)
HU (1) HU224326B1 (pl)
PL (1) PL183940B1 (pl)
PT (1) PT816258E (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19825402C1 (de) * 1998-05-27 2000-02-10 Abb Daimler Benz Transp Selbsttragendes Formteil für mechanisch und korrosiv hochbeanspruchte, gekrümmt ausgebildete Bauteile eines Schienenfahrzeuges
GB2342340B (en) * 1998-10-05 2003-03-12 Arthur John Douglas Petroleum product storage tanks
IE980995A1 (en) * 1998-12-01 2000-07-12 New Lake Internat Ltd Tank lining
CA2311229A1 (en) 2000-06-09 2001-12-09 Mocoat Services '98 Ltd. Method of installing a tank liner
US6688338B2 (en) 2001-12-26 2004-02-10 Paul Meli Secondary containment system for pipelines
US6644165B1 (en) 2002-05-23 2003-11-11 Nabco, Inc. Explosion containment vessel
US6886390B2 (en) * 2003-02-12 2005-05-03 Containment Solutions, Inc. Double-walled containment enclosure
US7506568B2 (en) * 2003-11-05 2009-03-24 Nabco, Inc. Sealed upscale total containment vessel
US20070172616A1 (en) * 2006-01-26 2007-07-26 Ehsani Mohammad R Containment structures and methods
KR100613124B1 (ko) 2006-03-30 2006-08-22 (주)베네테크 대용량 물탱크
GB0619254D0 (en) * 2006-09-29 2006-11-08 Haritou Christos S Double skin tank lining with interstitial spacer
CH705340B1 (de) 2007-02-02 2013-02-15 Ono Waterprot Gmbh Doppelwandiger Tank.
DE102007036914A1 (de) * 2007-08-06 2009-02-12 Martin Siegbert Containerseitenwand, Container mit einer solchen Containerseitenwand sowie Transportgutbehälter mit solchem Container
CN101787764B (zh) * 2010-02-11 2012-06-27 福建福联精编有限公司 轻型经编间隔织物建筑复合材料及其制备方法
WO2011159818A2 (en) * 2010-06-15 2011-12-22 Russell David D Self-supporting bladder system for a double wall tank
AT12428U1 (de) 2010-10-14 2012-05-15 Ono Oil Gmbh Verfahren zum sanieren eines tanks
KR20160147742A (ko) 2014-03-13 2016-12-23 에이벳 라미나티 에스.피.에이. 복합 보드의 제조 방법
CN111532603B (zh) * 2020-05-21 2024-05-24 集地保温技术(上海)有限公司 利于罐体泄露气体监控、回收的低温绝缘保温系统

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3903216A1 (de) * 1989-02-03 1990-08-09 Parabeam Bv Airbag
DE4000040A1 (de) * 1990-01-03 1991-07-04 Strabag Bau Ag Lagerbehaelter
EP0470321B1 (de) * 1990-08-09 1994-03-09 Adisa Entwicklungs Ag Tank und Verfahren zur Herstellung desselben
US5534318A (en) * 1991-03-18 1996-07-09 Parabeam Industrie-En Handelsonderneming B.V. Hollow fiber-reinforced plastic body
DK0504708T3 (da) * 1991-03-18 1995-11-27 Parabeam Ind & Handels Bv Fiberforstærket plasthullegeme
DE9216938U1 (de) * 1992-12-12 1994-04-14 Parabeam Industrie- En Handelsonderneming B.V., Helmond In einzelne Bänder einer Doppelpolware zerschneidbares textiles Flächengebilde für Composite
DE9304896U1 (de) * 1993-03-31 1993-05-19 Parabeam Industrie- En Handelsonderneming B.V., Helmond Innenverkleidung für die Sanierung von Tanks

Also Published As

Publication number Publication date
JPH10114392A (ja) 1998-05-06
CA2209279A1 (en) 1998-01-02
DE19626558C2 (de) 1998-04-23
EP0816258B1 (de) 2006-05-17
PT816258E (pt) 2006-08-31
CZ9702011A3 (cs) 1999-05-12
DE59712652D1 (de) 2006-06-22
CZ289991B6 (cs) 2002-05-15
HU224326B1 (hu) 2005-08-29
HUP9701135A1 (hu) 1999-11-29
HU9701135D0 (en) 1997-08-28
DK0816258T3 (da) 2006-09-18
CA2209279C (en) 2006-09-05
ES2265648T3 (es) 2007-02-16
PL320849A1 (en) 1998-01-05
DE19626558A1 (de) 1998-01-15
ATE326405T1 (de) 2006-06-15
US5904265A (en) 1999-05-18
EP0816258A1 (de) 1998-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL183940B1 (pl) Zbiornik z okładziną wewnętrzną i/lub zewnętrzną
US5534318A (en) Hollow fiber-reinforced plastic body
US5021281A (en) Laminated material reinforced by a multi-dimensional textile structure and method for producing the same
CA2395888C (en) Fiber reinforced composite cores and panels
CN101646548B (zh) 纤维增强的复合芯部和面板
AU2010201187B2 (en) Scrim-Enforced Pipe Liner
CA2519866C (en) Fiber reinforced composite cores and panels
KR870001801B1 (ko) 다층 직물로 된 직물형상 및 직물형상으로 만들어진 복합구조
FI89471C (fi) Foerfarande foer framstaellning av en armerad fiberkonstruktion som skall lamineras och motsvarande armerad fiberkonstruktion
US5665451A (en) Textile insert for producing a fibrous composite material and fibrous composite material comprising such a textile insert
RU97120512A (ru) Клееные композитные сетчатые строительные текстильные материалы
KR101709797B1 (ko) 유사 등방성 3차원 모재 및 그 제조방법
US5522340A (en) Vessels having a double-walled laminated frame
JPH0723240Y2 (ja) 管路の内張り工法に使用されるチューブ
RU2280584C2 (ru) Структура текстильного материала, предназначенного для мягкого герметичного контейнера для жидкости
US20160214336A1 (en) Carriers for composite reinforcement systems and methods of use
KR100623734B1 (ko) 직물구조체 및 그 제조방법
JP2001073241A (ja) 複合強化原糸又は紐と、これを用いた編成物及び複合材料並びにその製法と構造体
AU3037497A (en) Composite material tubular equipment produced by winding of weft-unbalanced wov en fabric on a compressible mandrel
FI84995B (fi) Skiktat material och av dylika material gjorda inre fodermantlar foer roer eller ledningar.
PL168196B1 (pl) Korpus rurowy z tworzywa sztucznego, wzmocniony wlóknami PL PL PL
EP1953094B1 (de) Doppelwandiger Tank
KR101206942B1 (ko) 섬유강화플라스틱 강화용 편직물 및 그 편직물을 이용한 섬유강화플라스틱
RU2233918C2 (ru) Тканый каркас конвейерной ленты
SK279141B6 (sk) Nádrž a spôsob jej výroby