PL180621B1 - Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza PL PL - Google Patents

Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza PL PL

Info

Publication number
PL180621B1
PL180621B1 PL96317161A PL31716196A PL180621B1 PL 180621 B1 PL180621 B1 PL 180621B1 PL 96317161 A PL96317161 A PL 96317161A PL 31716196 A PL31716196 A PL 31716196A PL 180621 B1 PL180621 B1 PL 180621B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
ceramic
plug
protruding
discharge
discharge space
Prior art date
Application number
PL96317161A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317161A1 (en
Inventor
Antonie H M Kees
Martinus J M Kessels
Lierop Franciscus H Van
Original Assignee
Philips Electronics Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Philips Electronics Nv filed Critical Philips Electronics Nv
Publication of PL317161A1 publication Critical patent/PL317161A1/xx
Publication of PL180621B1 publication Critical patent/PL180621B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/02Details
    • H01J61/36Seals between parts of vessels; Seals for leading-in conductors; Leading-in conductors
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/02Details
    • H01J61/30Vessels; Containers
    • H01J61/302Vessels; Containers characterised by the material of the vessel
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/02Details
    • H01J61/12Selection of substances for gas fillings; Specified operating pressure or temperature
    • H01J61/125Selection of substances for gas fillings; Specified operating pressure or temperature having an halogenide as principal component
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/02Details
    • H01J61/36Seals between parts of vessels; Seals for leading-in conductors; Leading-in conductors
    • H01J61/361Seals between parts of vessel
    • H01J61/363End-disc seals or plug seals
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/82Lamps with high-pressure unconstricted discharge having a cold pressure > 400 Torr
    • H01J61/827Metal halide arc lamps

Landscapes

  • Vessels And Coating Films For Discharge Lamps (AREA)

Abstract

1 . Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza, za- opatrzona w zbiornik wyladowczy, który oslania prze- strzen wyladowcza, posiada scianke ceramiczna oraz jest uszczelniony w jednym koncu za pomoca wystajacej zaslepki ceram icznej, która oslania z przeswitem prze- wód doprowadzajacy prad do elektrody umieszczonej w zbiorniku wyladowczym oraz jest polaczona ze wspo- mnianym przewodem doprowadzajacym w sposób gazoszczelny za pomoca wtopionego lacznika cerami- cznego przy koncu oddalonym od przestrzeni wyladow- czej, znamienna tym, ze przynajmniej czesc koncowa wystajacej zaslepki ceramicznej przyle- gajacej od konca oddalonego od przestrzeni wylado- wczej jest nieprzepuszczalna dla swiatla. FIG.1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazkujest wysokociśnieniowa lama wyładowcza, zaopatrzona w zbiornik wyładowczy, który osłania przestrzeń wyładowczą, posiada ściankę ceramiczną oraz jest uszczelniony w jednym końcu za pomocą wystającej zaślepki ceramicznej, która osłania z prześwitem przewód doprowadzający prąd do elektrody umieszczonej w zbiorniku wyładowczym oraz jest połączona ze wspomnianym przewodem doprowadzającym w sposób gazoszczelny, za pomocą wtopionego łącznika ceramicznego przy końcu oddalonym od przestrzeni wyładowczej.
Lampa wspomnianego rodzaju, w postaci wysokociśnieniowej lampy sodowej, jest znana z opisów patentowych GB 2 083 692 i US 4 910 433, oraz w postaci halogenkowej lampy metalicznej z opisu patentowego EP 0 587 238. Inne możliwe konstrukcje są znane, na przykład, z opisu patentowego EP-0 587 238.
Przyjęto, że do wykonania ścianki ceramicznej lub zaślepki używa się jednego z następujących materiałów: monokrystaliczny tlenek metalu (na przykład szafir), jednorodnie spiekany polikrystaliczny tlenek metalu (na przykład Al2O2, YaG) oraz polikrystaliczny jednorodnie spiekany azotek metalu (na przykład AłŃ).
Wybrana kontrakcja jest w wysokim stopniu odpowiednia dla lamp o stosunkowo niskiej mocy oraz stosownie do tego małych rozmiarach, w szczególności mająca stosunkowo mały odstęp elektrody. Aby zapobiec nadmiernie wysokim temperaturom na powierzchni wtopionego łącznika ceramicznego podczas działania lampy, uszczelnienie zbiornika wyładowczego skonstruowano jako zaślepkę wystającą, a wtopiony łącznik ceramiczny zrealizowano blisko końca zaślepki wystającej, która nie jest zwrócona do przestrzeni wyładowczej.
180 621
Wtopiony łącznik ceramiczny pomiędzy zaślepką wystającą oraz przewodem doprowadzającym prąd, utworzony jest w piecu, w procesie wypalania. W tym celu zaślepka wystająca oraz przewód doprowadzający prąd sąnagrzewane razem z topioną masą ceramiczną tak, że materiał ceramiczny wtapia się oraz odkształca plastycznie w szczelinie pomiędzy zaślepką wystającą i przewodem doprowadzającym prąd. Zespół jest potem schładzany do temperatury pokojowej i wykonany zostaje łącznik pomiędzy zaślepką wystającą i przewodem doprowadzającym prąd. Jest to tak zwana procedura uszczelniania.
Odległość, na której wtopiony materiał ceramiczny odkształca się plastycznie w szczelinie, określa długość na której rozciąga się gazoszczelny wtopiony łącznik ceramiczny. Długość wtopionego łącznika ceramicznego ma istotne znaczenie dla realizacji lamp o dobrej jakości. Jeśli dana długość jest mniejsza od 1 mm, powstaje stosunkowo słabe połączenie mechaniczne, z poważnym ryzykiem przedwczesnego uszkodzenia lampy.
Jeśli dana długość jest stosunkowo duża, obszar powierzchni wtopionego łącznika ceramicznego znajdującego się naprzeciw powierzchni wyładowczej osiąga znacznie wyższą temperaturę podczas działania lampy, co jest niepożądane. Rezultatem tego są oddziaływania na wtopiony łącznik ceramiczny przez składniki wypełniające zbiornik wyładowczy oraz zmiany we własnościach fotometrycznych lampy z tego wynikających (na przykład barwa emitowanego promieniowania, skuteczność świecenia). Ponadto, często prowadzi to do przedwczesnego zużycia lampy.
Wytwarzanie lamp na skalę przemysłową pociąga za sobą konieczność produkcji seryjnej. Produkcja znanej lampy wykazuje szeroki rozrzut długości, na której rozciąga się wtopiony łącznik z materiału ceramicznego. Prowadzi to do wysokiego procentu braków w procesie wytwarzania.
Wysokociśnieniowa lampa wyładowcza, według wynalazku, zaopatrzona w zbiornik wyładowczy, który osłania przestrzeń wyładowczą, posiada ściankę ceramiczną oraz jest uszczelniony w jednym końcu za pomocą wystającej zaślepki ceramicznej, która osłania z prześwitem przewód doprowadzający prąd do elektrody umieszczonej w zbiorniku wyładowczym oraz jest połączona ze wspomnianym przewodem doprowadzającym w sposób gazoszczelny za pomocą wtopionego łącznika ceramicznego przy końcu oddalonym od przestrzeni wyładowczej, według wynalazku wyróżnia się tym, że przynajmniej część końcowa wystającej zaślepki ceramicznej przylegającej do końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej jest nieprzepuszczalna dla światła. Wystająca zaślepka ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla światła na odległości, korzystnie co najmniej 1 mm, bardziej korzystnie co najmniej 3 mm, mierzonej od końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej.
W innym, korzystnym rozwiązaniu wystająca zaślepka ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla światła na całej swej długości. Wystająca zaślepka ceramiczna jest korzystnie zaopatrzona w zewnętrzną powłokę.
W korzystnym rozwiązaniu wystająca zaślepka ceramiczna jest utworzona z materiału ceramicznego, który jest nieprzepuszczalny dla światła.
W innym, korzystnym rozwiązaniu wystająca zaślepka ceramiczna jest utworzona z materiału ceramicznego impregnowanego środkami optycznymi.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia ulepszenie metody kontroli długości wtopionego łącznika ceramicznego.
Stwierdzono, że wysoka odtwarzalność bieżącej odległości odkształconej plastycznie wtopionej ceramiki, a w ten sposób również długości osiągniętego ceramicznego złącza gazoszczelnego, może być zrealizowana podczas procedury uszczelniania. Przypisuje się to zwiększonej absorpcji podczerwieni przez część końcową wystającej zaślepki, która nie przepuszcza światła. Prowadzi to do bardziej jednorodnego nagrzewania podczas procedury uszczelniania zarówno zaślepki wystającej, jak również ceramicznego materiału odkształcającego się plastycznie, co prowadzi do lepszej kontroli długości wtopionego łącznika ceramicznego przez kontrolę czasową procedury uszczelniania.
180 621
Ważną zaletą wynalazku jest to, że stosunkowo prosty pomiar w postaci obróbki wstępnej podczas wytwarzania części składowych może wystarczyć, podczas gdy technologia wytwarzania istniejących lamp, w szczególności procedura uszczelniania, może być utrzymywana bez modyfikacji.
Część końcowa, która nie przepuszcza światła, ma długość co najmniej 1 mm, korzystnie co najmniej 3 mm. Ma to taką zaletę, że nagrzewanie występuje nawet podczas procedury uszczelniania, na całej długości wtopionego łącznika ceramicznego, które ma być zrealizowane.
Jest korzystnie dla prostej produkcji wystającej zaślepki ceramicznej, gdyjest ona nieprzepuszczalna dla światła na całej swej długości. Czas trwania procedury uszczelniania może być zmniejszony z powodu znacznie podwyższonej absorpcji ciepła spowodowanej w ten sposób w procedurze uszczelniania. Jest to szczególnie ważna zaleta w produkcji seryjnej.
Wystająca zaślepka ceramiczna może być nieprzepuszczalna dla światła w wyniku zastosowania zewnętrznej powłoki, na przykład w postaci Mo, W lub C. Powłoka może być zrealizowana przez naparowanie próżniowe, chemiczne naparowanie próżniowe, szczotkowanie (na przykład z prętem W), lub zanurzenie w roztworze (na przykład molibdenianu) uprzednio wypalanej, ale jeszcze nie spiekanej wypraski, która uformuje wystającą zaślepkę po spiekaniu. Dalszą możliwość stanowi dozowanie lepkiego roztworu na wypraskę (na przykład molibdenianu), który to sposób jest również znany jako malowanie.
Inną możliwością otrzymania wystającej zaślepki nieprzepuszczalnej dla światła jest wytwarzanie wystającej zaślepki z nieprzeświecającego materiału ceramicznego. Jest to na przykład możliwe, ponieważ materiał ceramiczny podczas jego wytwarzania jest impregnowany środkami optycznymi, na przykład Fe, Cr, Ni.
Przedmiot wynalazku, w przykładzie wykonania, został bliżej objaśniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie lampę według wynalazku, a fig. 2 przedstawia szczegółowo zbiornik wyładowczy lampy z fig. 1.
Na figurze 1 przedstawiono wysokociśnieniową lampę wyładowczą zaopatrzoną w zbiornik wyładowczy 3 ze ścianką ceramiczną osłaniającą przestrzeń wyładowczą 11. W możliwym do realizowania przykładzie wykonania, zbiornik wyładowczy 3 obejmuje wypełnienie, które zawiera oprócz Hg i gazu rozrzedzonego przynajmniej także halogenek metalu. Zbiornik wyładowczy 3 jest uszczelniony przy końcu za pomocą wystających zaślepek ceramicznych 34, 35, które osłaniają z prześwitem przewody doprowadzające prąd (fig. 2: 40, 41, 50, 51) do elektrody 4,5 umieszczonej w zbiorniku wyładowczym, a którajest połączona z przewodem · doprowadzającym w sposób gazoszczelny, za pomocą wtopionego łącznika ceramicznego 10 (fig., 2) przylegającego do końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej 11. Zbiornik wyładowczy 3 jest otoczony przez zewnętrznąbańką 1, któraj est zaopatrzona w trzonek lampy 2 w jednym końcu. Wyładowanie odbywa się pomiędzy elektrodami 4,5 w stanie operacyjnym lampy. Elektroda 4 j est połączona z pierwszą częścią stanowiącą elektryczny styk trzonka lampy 2, przez przewodnik prądu 8. Elektroda 5 j est połączona z drugą częścią stanowiącą elektryczny styk trzonka lampy 2 przez przewodnik prądu 9.
Zbiornik wyładowczy 3, przedstawiony bardziej szczegółowo na fig. 2 (nie w skali), posiada ceramiczną ściankę 31 oraz jest ukształtowany przez część cylindryczną z wewnętrzną średnicą ID ograniczoną przy każdym końcu przez części ścianki końcowej 32a, 32b. Każda część ścianki końcowej 32a, 32b określa płaszczyznę końcową33b przestrzeni wyładowczej. Każda z części ścianki końcowej posiada otwór, w którym wystająca zaślepka ceramiczna 34, 35 jest umocowana w części ścianki końcowej 32a, 32b w sposób gazoszczelny, za pomocą połączenia spiekanego S. Każda z wystających zaślepek ceramicznych 34,35 osłania z prześwitem przewód doprowadzający prąd 40, 41, 50, 51 do połączonej elektrody 4, 5 posiadającej zakończenie 4b, 5b. Przewód doprowadzający prąd jest połączony z wystającą zaślepkąceramiczną34,35 w sposób gazoszczelny od strony oddalonej od przestrzeni wyładowczej 11, za pomocą wtopionego złącza ceramicznego 10. Wystające ceramiczne zaślepki 34, 35 są zaopatrzone w powłoki 64, 65 przy ich końcach oddalonych od przestrzeni wyładowczej tak, że wystające zaślepki sąnieprzepusz180 621 czalne dla światła. Długość, na której część końcowa każdej z wystających zaślepekjest nieprzepuszczalna dla światła wynosi 3 mm. Zakończenia elektrod 4b, 5b usytuowane sąz odstępem EA.
Każdy przewód doprowadzający prąd zawiera halogenkowo odporną część 41, 51, na przykład w postaci spieku ceramiczno-metalowego Mo-Al2O3, oraz część 40,50 umocowaną do połączonej zaślepki końcowej 34, 35 w sposób gazoszczelny za pomocą wtopionego łącznika ceramicznego 10. Wtopiony łącznik ceramiczny 10 rozciąga się na określonej długości na przykład w przybliżeniu 1 mm, na spieku ceramiczno-metalowym Mo 4151. Jest możliwe, aby części 41, 51 były utworzone w sposób inny niż ze spieku ceramiczno-metalowego Mo-Al2O3. Halogenkowo-odporna cewka nawinięta wokół halogenkowo-odpornego sworznia należy do konstrukcji, które jest stwierdzono, były szczególnie odpowiednie. Mo jest odpowiedni do zastosowaniajako materiał halogenkowo-odporny. Części 40,50 sąwykonane z metalu, który posiada współczynnik rozszerzalności cieplnej odpowiadający ściśle współczynnikowi zaślepki końcowej . Stwierdzono na przykład, że Ńb jest odpowiednim materiałem. Części 40,50 sąpołączone z przewodnikami prądu 8, 9 w sposób, który nie jest przedstawiony szczegółowo. Opisana konstrukcja przewodu doprowadzającego czyni, że jest możliwe, aby lampa była według życzenia eksploatowana w dowolnym położeniu świecenia.
Każda z elektrod 4,5 zawiera pręt elektrodowy 4a, 5a, który jest zaopatrzony w zgięcie 4c, 5c. Zakończenia elektrod w opisanym przykładzie wykonania leżą w zasadzie w płaszczyznach końcowych 33a, 33b utworzonych przez części ścianek końcowych.
Wystające zaślepki ceramiczne są wykonane tak, że są umieszczone w zagłębieniu w odległości wględnej a od części ścianek końcowych 32a oraz 32b, a umocowane są tam w sposób gazoszczelny, z połączeniem spiekanym S. W odmiennym przykładzie wykonania lampy według wynalazku, wystające zaślepki ceramiczne 34, 35 są wykonane bez umieszczenia w zagłębieniu względem części ścianek końcowych 32a, 32b. W tym przypadku, zakończenia elektrod leżąpomiędzy płaszczyznami końcowymi określonymi przez części ścianek końcowych.
W możliwym do zrealizowania przykładzie wykonania lampy zgodnie z wynalazkiem, jak przedstawiono na rysunku, moc znamionowa lampy wynosi 70 W. Wypełnienie naczynia wyładowania stanowi 4.4 mg Hg oraz 8 mg ŃaJ, T1J oraz (Dy+Ho+Tm)j3, w stosunku mas 65:10:25. Dodatkowo, lampa zawiera Ar jako gaz zapłonowy. Lampa jest zaprojektowana dla temperatury barwy 3000 K ze współrzędnymi punktów barw (x, y: 437,404) oraz dla ogólnego wskaźnika rozszczepienia barw Ra powyżej 80. Naczynie wyładowcze wykonano z polikrystalicznego tlenku aluminium, a posiada ono wewnętrzną średnicę ID 6,85 mm oraz odstęp pomiędzy zakończeniami elektrod EA 7 mm. Wystające zaślepki są nieprzepuszczalne dla światła przy końcach wychodzących z dala od przestrzeni wyładowania na długości 3 mm na skutek powłoki z W. Powłoka jest zrealizowana tak, że wypraska jest pomalowana pędzlem W, po czym wypraska jest spiekana, aby osiągnąć nieprzepuszczalność gazu. Wystające zaślepki są spiekane w kierunku części ścianek końcowych w odległości a równej 1 mm od płaszczyzn końcowych określonych przez części ścianek końcowych. Części ścianek końcowych posiadają wysokość 3 mm, tak że spiekane połączenie z zaślepkami końcowymi rozciąga się na długości 2 mm. Stwierdzono, że taka długość spiekanego połączenia jest w praktyce wystarczająca dla zrealizowania wystarczająco silnego oraz gazoszczelnego umocowania pomiędzy częścią ścianki końcowej oraz wystającą zaślepką, także w przypadku produkcji seryjnej na szeroką skalę. Zakończenia elektrod leżą w płaszczyznach końcowych. Każda elektroda zawiera pręt W zaopatrzony w zgięcie W w zakończeniu.
Następnie, gazoszczelny wtopiony łącznik ceramiczny ukształtowano w znany sposób pomiędzy każdą wystającą zaślepką ceramiczną oraz dołączonym przewodem zasilania prądowego. Wtopiony łącznik ceramiczny 10 rozciąga się na długości od 3 do 3,5 mm od końca wystającej zaślepki oddalonej od przestrzeni wyładowczej.
Dla porównania, podano dane lamp znanych ze stanu techniki. Tutaj długość, na której wtopiona złączka ceramiczna rozciąga się pomiędzy wystająca zaślepką i przewodem doprowadzącym prąd, zmienia się od 3 do 7,5 mm, przy czym w licznych przypadkach długość nie
180 621 może być jednoznacznie ustalona, ponieważ bieżąca odległość wtopionej ceramiki zmienia się wzdłuż obwodu przewodu doprowadzającego prąd.
W dalszym możliwym przykładzie wykonania przedstawionej lampy, powłoka jest zrealizowana z Mo. Dla tego celu, wcześniej ukształtowane wystające zaślepki były zanurzane jednym końcem w roztworze wodnym Na2MoO4 oraz gliceryny. Po osuszeniu, wystające zaślepki były spiekane, aby były gazoszczelne oraz równocześnie spiekane do części ścianek końcowych. Zastosowanie gazoszczelnego połączenia z topionej ceramiki, pomiędzy wystającą zaślepką ceramiczną oraz przyłączonym przewodem doprowadzającym prąd, wykonane w ten sam sposób, jak w przypadku lampy zaopatrzonej w powłokę W na wystających zaślepkach ceramicznych, doprowadziło do porównywalnego wyniku końcowego.
35 fił-50
FIG.1
FIG.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wysokociśnieniowa lampa wyładowcza, zaopatrzona w zbiornik wyładowczy, który osłania przestrzeń wyładowczą, posiada ściankę ceramiczną orazjest uszczelniony wjednym końcu za pomocą wystającej zaślepki ceramicznej, która osłania z prześwitem przewód doprowadzający prąd do elektrody umieszczonej w zbiorniku wyładowczym oraz jest połączona ze wspomnianym przewodem doprowadzającym w sposób gazoszczelny za pomocą wtopionego łącznika ceramicznego przy końcu oddalonym od przestrzeni wyładowczej, znamienna tym, że przynajmniej część końcowa wystającej zaślepki ceramicznej przylegającej od końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej jest nieprzepuszczalna dla światła.
  2. 2. Lampa według zastrz. 1, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla światła na odległości co najmniej 1 mm zmierzonej od końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej.
  3. 3. Lampa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla światła na odległości co najmniej 3 mm zmierzonej od końca oddalonego od przestrzeni wyładowczej.
  4. 4. Lampa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest nieprzepuszczalna dla światła na całej swej długości.
  5. 5. Lampa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest zaopatrzona w zewnętrzną powłokę.
  6. 6. Lampa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest utworzona z materiału ceramicznego, który jest nieprzepuszczalny dla światła.
  7. 7. Lampa według zastrz. 6, znamienna tym, że wystająca zaślepka ceramiczna jest utworzona z materiału ceramicznego impregnowanego środkami optycznymi.
    * * *
PL96317161A 1995-03-09 1996-02-15 Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza PL PL PL180621B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP95200576 1995-03-09
PCT/IB1996/000121 WO1996028839A1 (en) 1995-03-09 1996-02-15 High-pressure discharge lamp

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317161A1 PL317161A1 (en) 1997-03-17
PL180621B1 true PL180621B1 (pl) 2001-03-30

Family

ID=8220076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96317161A PL180621B1 (pl) 1995-03-09 1996-02-15 Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza PL PL

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5742124A (pl)
EP (1) EP0759207B1 (pl)
JP (2) JP3465193B2 (pl)
KR (1) KR100396233B1 (pl)
CN (1) CN1094648C (pl)
DE (1) DE69600960T2 (pl)
PL (1) PL180621B1 (pl)
WO (1) WO1996028839A1 (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3264189B2 (ja) * 1996-10-03 2002-03-11 松下電器産業株式会社 高圧金属蒸気放電ランプ
US6354901B1 (en) * 1997-01-18 2002-03-12 Toto, Ltd. Discharge lamp, discharge lamp sealing method, discharge lamp sealing device
DE19727429A1 (de) * 1997-06-27 1999-01-07 Patent Treuhand Ges Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh Metallhalogenidlampe mit keramischem Entladungsgefäß
US6126889A (en) * 1998-02-11 2000-10-03 General Electric Company Process of preparing monolithic seal for sapphire CMH lamp
US6583563B1 (en) 1998-04-28 2003-06-24 General Electric Company Ceramic discharge chamber for a discharge lamp
US7297037B2 (en) 1998-04-28 2007-11-20 General Electric Company Ceramic discharge chamber for a discharge lamp
US6646379B1 (en) * 1998-12-25 2003-11-11 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Metal vapor discharge lamp having cermet lead-in with improved luminous efficiency and flux rise time
CN1175467C (zh) * 1998-10-22 2004-11-10 皇家菲利浦电子有限公司 白炽电灯
JP3177230B2 (ja) 1999-05-25 2001-06-18 松下電子工業株式会社 金属蒸気放電ランプ
JP3233355B2 (ja) 1999-05-25 2001-11-26 松下電器産業株式会社 メタルハライドランプ
DE10081618T1 (de) * 1999-05-28 2001-08-09 Matsushita Electronics Corp Metalldampfhochdruck-Entladungslampe
DE10028089B4 (de) * 1999-06-10 2010-12-09 Toshiba Lighting & Technology Corp. Beleuchtungseinrichtung mit einer Hochleistungs-Entladungslampe
US6592808B1 (en) 1999-12-30 2003-07-15 General Electric Company Cermet sintering of ceramic discharge chambers
JP4879383B2 (ja) * 2000-05-26 2012-02-22 株式会社Gsユアサ 放電灯
KR20020062672A (ko) 2000-11-06 2002-07-26 코닌클리즈케 필립스 일렉트로닉스 엔.브이. 고압 방전 램프
US6833677B2 (en) * 2001-05-08 2004-12-21 Koninklijke Philips Electronics N.V. 150W-1000W mastercolor ceramic metal halide lamp series with color temperature about 4000K, for high pressure sodium or quartz metal halide retrofit applications
CN1613132A (zh) * 2002-01-08 2005-05-04 皇家飞利浦电子股份有限公司 高压放电灯和高压放电灯馈入电极的制造方法
JP2005527935A (ja) * 2002-01-28 2005-09-15 ジェム ライティング エルエルシー 単結晶サファイア外殻を用いた高輝度放電ランプ
CA2422433A1 (en) * 2002-05-16 2003-11-16 Walter P. Lapatovich Electric lamp with condensate reservoir and method of operation thereof
US20040056600A1 (en) * 2002-09-19 2004-03-25 Lapatovich Walter P. Electric lamp with condensate reservoir and method of operation thereof
US6984938B2 (en) * 2002-08-30 2006-01-10 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd Metal vapor discharge lamp and lighting apparatus capable of stable maintenance of characteristics
KR101120515B1 (ko) * 2004-06-14 2012-02-29 코닌클리즈케 필립스 일렉트로닉스 엔.브이. 세라믹 금속 할로겐화 방전 램프
US20060138962A1 (en) * 2004-12-28 2006-06-29 Wei George C Ceramic Discharge Vessel with Expanded Reaction-Bonded Aluminum Oxide Member
US7404496B2 (en) * 2005-06-20 2008-07-29 Osram Sylvania Inc. Green-state ceramic discharge vessel parts
US20100244647A1 (en) * 2007-10-19 2010-09-30 Osram Gesellschaft Mit Beschraenkter Haftung High-Pressure Discharge Lamp
DE102008026522A1 (de) * 2008-06-03 2009-12-10 Osram Gesellschaft mit beschränkter Haftung Hochdruckentladungslampe
JP2010251334A (ja) * 2010-07-05 2010-11-04 Gs Yuasa Corp 放電灯
JP5528994B2 (ja) * 2010-12-02 2014-06-25 株式会社小糸製作所 車輌用放電灯

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4034252A (en) * 1975-12-15 1977-07-05 General Electric Company Ceramic lamp seal and control of sealing frit distribution
US4065691A (en) * 1976-12-06 1977-12-27 General Electric Company Ceramic lamp having electrodes supported by crimped tubular inlead
NL185482C (nl) * 1980-09-05 1991-01-16 Philips Nv Hogedrukontladingslamp.
JPS59209259A (ja) * 1984-04-11 1984-11-27 Matsushita Electronics Corp 高圧ナトリウムランプ
US4868457A (en) * 1985-01-14 1989-09-19 General Electric Company Ceramic lamp end closure and inlead structure
US4940433A (en) * 1988-05-03 1990-07-10 Raber David M Protective control system for watercraft
DE4127555A1 (de) * 1991-08-20 1993-02-25 Patent Treuhand Ges Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh Hochdruckentladungslampe
DE9206727U1 (pl) * 1992-05-18 1992-07-16 Patent-Treuhand-Gesellschaft Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh, 8000 Muenchen, De
EP0587238B1 (en) * 1992-09-08 2000-07-19 Koninklijke Philips Electronics N.V. High-pressure discharge lamp

Also Published As

Publication number Publication date
JP4166521B2 (ja) 2008-10-15
JPH10500533A (ja) 1998-01-13
PL317161A1 (en) 1997-03-17
CN1150862A (zh) 1997-05-28
EP0759207A1 (en) 1997-02-26
WO1996028839A1 (en) 1996-09-19
JP3465193B2 (ja) 2003-11-10
DE69600960D1 (de) 1998-12-17
DE69600960T2 (de) 1999-06-02
KR970703041A (ko) 1997-06-10
US5742124A (en) 1998-04-21
CN1094648C (zh) 2002-11-20
JP2003031180A (ja) 2003-01-31
EP0759207B1 (en) 1998-11-11
KR100396233B1 (ko) 2003-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL180621B1 (pl) Wysokocisnieniowa lampa wyladowcza PL PL
CN100358083C (zh) 金属卤化物灯
US5424608A (en) High-pressure discharge lamp with ceramic discharge vessel
US4481442A (en) Low-pressure mercury vapor discharge lamp, particularly U-shaped fluorescent lamp, and method of its manufacture
NL1028363C1 (nl) Reflectorlamp waarbij de temperatuur van de afdichting gereduceerd is.
EP0330268B1 (en) Electric lamp
JP3595343B2 (ja) メタルハライドランプ
CN101213635B (zh) 陶瓷灯及其制造方法
WO1995028732A1 (en) High-pressure metal halide lamp
EP0910866B1 (en) High-pressure discharge lamp
EP1568066A2 (en) High-pressure discharge lamp, and method of manufacture thereof
RU2465680C2 (ru) Газоразрядная лампа высокого давления с керамической газоразрядной оболочкой
EP0581354B1 (en) High-pressure gas discharge lamp
HU189969B (en) Ceramic covering element for high-pressure discharge lamps
GB2145557A (en) Improvements in discharge lamps
US5808398A (en) Metal halide lamp having specific volume pressure ratio
KR101008530B1 (ko) 방전 용기, 가스-밀폐방식의 고압 버너, 상기 버너를 포함하는 램프 및 상기 램프를 제조하는 방법
CN101432842B (zh)
EP0187401A1 (en) High-pressure discharge lamp
EP0960432B1 (en) High-pressure discharge lamp
KR100479389B1 (ko) 카본사 램프 히터
HU196014B (en) Current input wire of electric discharge lamp
HU182834B (en) Electric current lead-in, preferably for discharge vessel of high-pressure gas-discharge light-sources
KR200318914Y1 (ko) 카본사 램프 히터
Ekkelboom et al. Electric lamp with SiO 2 vessel and seal therefor