PL180099B1 - Opakowanie butelek PL - Google Patents

Opakowanie butelek PL

Info

Publication number
PL180099B1
PL180099B1 PL31319796A PL31319796A PL180099B1 PL 180099 B1 PL180099 B1 PL 180099B1 PL 31319796 A PL31319796 A PL 31319796A PL 31319796 A PL31319796 A PL 31319796A PL 180099 B1 PL180099 B1 PL 180099B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sheet
bottle
recesses
bottles
rows
Prior art date
Application number
PL31319796A
Other languages
English (en)
Other versions
PL313197A1 (en
Inventor
Karlgustaf Kristoffersson
Original Assignee
Perstorp Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from SE9500879A external-priority patent/SE504281C2/sv
Priority claimed from SE9503803A external-priority patent/SE504280C2/sv
Application filed by Perstorp Ab filed Critical Perstorp Ab
Publication of PL313197A1 publication Critical patent/PL313197A1/xx
Publication of PL180099B1 publication Critical patent/PL180099B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D71/00Bundles of articles held together by packaging elements for convenience of storage or transport, e.g. portable segregating carrier for plural receptacles such as beer cans or pop bottles; Bales of material
    • B65D71/70Trays provided with projections or recesses in order to assemble multiple articles, e.g. intermediate elements for stacking

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Stackable Containers (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Pallets (AREA)
  • Packaging Frangible Articles (AREA)

Abstract

1. Opakowanie butelek, korzystnie zwrotnych i jednorazowych z materialu polimerowego, zwlasz- cza z polichlorku winylu lub politerefitalanu, majace postac co najmniej jednego wielokatnego arkusza, który na wierzchniej stronie ma uksztaltowana pew- na liczbe p zaglebien rozmieszczonych w n rzedach, pomiedzy dwoma przeciwleglymi bokami arkusza i w m szeregach pomiedzy pozostalymi przeciwle- glymi bokami arkusza, przy czym zaglebienia sa przystosowane do umieszczania w nich dennych czesci butelek, zas liczba p zaglebien jest równa iloczynowi liczby n rzedów i m szeregów, a liczby n i m s a niezalezne od siebie i sa wybrane z przedzialu liczb pomiedzy 2 i 200, korzystnie 4 i 20, znamien- ne tym, ze spodnia strona (6) arkusza (1 ,1 ') ma pewna liczbe wystepów (7), pomiedzy którymi sa wybrania w ksztalcie walca, przy czym kazdy z wystepów (7) ma wymiar dopasowany do glówki (9) jednej butelki (2) i jest wsparty na obwodowym pierscieniu (11) szyjki (10) butelki (2), a po prze- ciwleglej stronie arkusza (1,1'), nad kazdym wyste- pem (7), jest uksztaltowana pomiedzy zaglebieniami (4) posrednia czesc (12), dla co najmniej dwóch warstw (13) butelek (2) przedzielonych arkuszem (1,1'), usytuowanych w jednej linii jedna nad dru- ga, przy czym zaglebienia (4) sa rozmieszczone wzgledem siebie i wzgledem boków (14, 15) arku- sza (1,1') w jednej linii. Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest opakowanie butelek.
Tego typu opakowanie jest stosowane, zwłaszcza do transportu lub składowania butelek, korzystnie butelek z polimeru, na przykład polichlorku winylu (PVC) lub politereftalanów alkilenowych (na przykład PET). Opakowanie korzystnie jest stosowane również do
180 099 ustawiania i przechowywania butelek, także pustych, na przykład w pomieszczeniach sklepowych, magazynach itp.
Znane są opakowania w postaci transporterów do przewożenia i magazynowania butelek różnego typu, które są przeznaczone i dostosowane do różnych typów standardowych, zwrotnych i jednorazowych butelek, również szklanych.
Transportery zawierają ścianki boczne, zabezpieczające przed wypadaniem butelek podczas przemieszczania lub przechowywania. Ich konstrukcja powoduje, że transportery zajmują dużą powierzchnię, zarówno z butelkami, jak i bez nich. Ponadto zwykle transportery, zwłaszcza dzielone, nie umożliwiają stosowania tak zwanego pakowania grupowego, przez co rozumie się pakowanie lub układanie dwóch lub więcej butelek, z tekturą lub folią marszczoną.
Znane są opakowania w postaci płaskich arkuszy jednorazowego użytku lub palety do butelek wykonane z tektury lub tym podobnych materiałów. Wadą tego rozwiązania jest niestabilność opakowania, zarówno ze względu na stosowany materiał, jak i sposób ustawiania na nim butelek. Z opisu patentowego PL 171261 znane jest owijanie butelek opaką ze sprężystego tworzywa sztucznego, mającą postać folii marszczonej lub podobnej, jak również różnego typu palety do przekładania z tworzywa sztucznego, w których, lub na których, umieszcza się butelki z bocznym przesunięciem, tak, że szyjka butelki warstwy dolnej znajduje się między dnami butelek warstwy wyższej. Takie opakowanie jest znane z opisu patentowego PL 173983. W tym typie palet do przekładania nie ma możliwości stosowania rozwiązania MultiPack przy transporcie i/lub przechowywaniu.
Opakowanie butelek według wynalazku, korzystnie zwrotnych i jednorazowych z materiału polimerowego, zwłaszcza z polichlorku winylu lub politereftalanu, mające postać co najmniej jednego wielokątnego arkusza, który na wierzchniej stronie ma ukształtowaną pewną liczbę p zagłębień rozmieszczonych w n rzędach, pomiędzy dwoma przeciwległymi bokami arkusza i w m szeregach pomiędzy pozostałymi przeciwległymi bokami arkusza, przy czym zagłębienia są przystosowane do umieszczania w nich dennych części butelek, zaś liczba p zagłębień jest równa iloczynowi liczby n rzędów i m szeregów, a liczby n i m są niezależne od siebie i są wybrane z przedziału liczb pomiędzy 2 i 200, korzystnie 4 i 20, charakteryzuje się tym, że spodnia strona arkusza ma pewną liczbę występów, pomiędzy którymi są wybrania w kształcie walca, przy czym każdy z występów ma wymiar dopasowany do główki jednej butelki i jest wsparty na obwodowym pierścieniu szyjki butelki, a po przeciwległej stronie arkusza, nad każdym występem, jest ukształtowana pomiędzy zagłębieniami pośrednia część, dla co najmniej dwóch warstw butelek przedzielonych arkuszem, usytuowanych w jednej linii jedna nad drugą, przy czym zagłębienia są rozmieszczone względem siebie i względem boków arkusza w jednej linii.
Korzystne jest gdy boczne powierzchnie zagłębień mają kształt wypukły lub stożkowy i są dopasowane do odpowiadającego im wypukłego lub stożkowego dna butelki.
Korzystne jest gdy arkusz ma 6 rzędów i 8 szeregów oraz 48 zagłębień.
Korzystne jest gdy arkusz ma 8 rzędów i 12 szeregów zaś liczba zagłębień wynosi 96.
Korzystne jest gdy arkusz zawiera uchwyt dla wideł podnoszących środków transportowych.
Korzystne jest gdy kształtowany wtryskowo polimerowy, korzystnie polietylenowy lub polipropylenowy arkusz ma stronę spodnią i korzystnie boki w kształcie dopasowanym do transportowania na przenośniku, korzystnie rolkowym, łańcuchowym.
Korzystne jest gdy co najmniej cztery występy mają walcowe wybrania zawierające górną tulejową część dopasowaną do główki butelki, ukształtowaną z szeregiem punktów wsporczych oraz dolną tulejową część dopasowaną do kołnierza butelki, przy czym w położeniu pochylonym butelki, kołnierz jest oparty o jeden z punktów wsporczych dolnej części tulejowej, zaś główka jest oparta na ścianie bocznej górnej tulejowej części.
Korzystne jest gdy główka butelki w położeniu pochylonym ma kąt nachylenia względem płaszczyzny pionowej nie większy niż 20°.
Korzystne jest gdy dolna część tulejową i punkty wsporcze rozmieszczone są co najmniej na występach usytuowanych wzdłuż boków, a korzystnie na wszystkich występach.
180 099
Zaletą opakowania butelek, (także w przypadku pustych butelek), jest zapewnienie stabilności umieszczanych w nim butelek bez użycia pomocniczej folii owijającej lub podobnej. Umożliwia ono stosowanie pakowania Multi-Pack, bez dodatkowych ograniczeń co do liczby butelek umieszczanych w opakowaniu.
Przedmiot wynalazku jest opisany w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia opakowanie w przekroju, fig. 2 - drugi przykład wykonania wynalazku w przekroju wzdłużnym, fig. 3 - trzeci przykład wykonania opakowania według wynalazku, w widoku z góry, fig. 4-6 - kolejny przykład wykonania opakowania, przy czym fig. 4 przedstawia w przekroju części trzech arkuszy z ustawionymi na nich butelkami, jedna na drugiej, zaś fig. 5 i 6 - części arkuszy z umieszczoną górną częścią butelki, w przekroju.
Jak to przedstawiono na fig. 1 butelka 2 jest umieszczona w opakowaniu pomiędzy arkuszami górnym 1 i dolnym 1'. Górny i dolny arkusz 1, 1' są przedstawione w przekroju tak, że widać, w jaki sposób umieszczona jest butelka 2. Inne butelki są umieszczone w taki sam sposób.
Butelka 2 jest ustawiona w arkuszu 1' palety, tak, że jej dno 5 wchodzi w zagłębienie 4, ukształtowane na wierzchniej stronie 3 arkusza 1' palety. Dno zagłębienia 4 jest wypukłe i jest dopasowane do pośrednich części 12 oddzielających sąsiadujące zagłębienia 4. Spodnia strona 6 arkusza 1 i 1' ma występy 7 pomiędzy którymi są wybrania w kształcie walca. Pomiędzy występami 7, w wybraniu arkusza 1 jest umieszczona główka 9 butelki 2, której kołnierz 11, usytuowany powyżej rozszerzającej się części butelki 2 jest oparty o występ 7 lub pierścień wsporczy. Kołnierz 11 wystaje z szyjki 10 butelki 2.
Na fig. 2 przedstawiony jest kolejny przykład wykonania opakowania zawierającego dwa arkusze 1, 1'. Między dwoma arkuszami 1, 1' umieszczone są dwie warstwy 13, 13' butelek 2. Poza tym przedstawione części i przekroje, jak również rozmieszczenie butelek, odpowiadają fig. 1.
Figura 3 przedstawia wierzchnią stroną 3 arkusza 11', przy czym arkusz 1 zaopatrzony jest w 8 x 12 rzędów i szeregów z zagłębieniami 4, a zatem 8 x 12 dopasowanych do nich występami 7, które mają przelotowe otwory walcowe, umieszczone w części pośredniej 12 (patrz fig. 1 i 2) zagłębień 4. Względne położenie zagłębień 4 jest takie, że wszystkie butelki 2 umieszczone w jednym lub dwóch rzędach zawsze są ustawione wzdłuż linii prostej (i równolegle do boków 14, 15) arkusza 1, 1'.
Figury 4-6 przedstawiają kolejny przykład wykonania podobny do przedstawionego na fig. 3. Pomiędzy występami 7 są ukształtowane walcowe wybrania z otworami przelotowymi w części pośredniej zagłębień. Kiedy arkusze 1, 1' układane są jedna na drugiej, butelki 2 znajdują się jedna nad drugą w linii prostej.
Figura 5 przedstawia usytuowanie główki 9 butelki 2 pomiędzy występami 7, która jest ułożona w prawidłowym położeniu w walcowym wybraniu. Wybranie pomiędzy występami 7 zawiera górną część tulejową 16 i dolną część tulejową 18. Butelka 2 zaopatrzona jest w główkę 9 i kołnierz 11, stanowiący jedną część z butelką 2. Górna tulejową część 16 ma wewnętrzną ściankę 20, zaś dolna tuleja ma ściankę wewnętrzną 19.
Zamiast dolnej części tulejowej 18 korzystnie jest ukształtowana pewna liczba punktów wsporczych 17.
Górna tulejową część 16 jest przeznaczona do umieszczania główki 9.
Wszystkie występy 7 arkuszy są ukształtowane zgodnie z powyższym opisem.
Na fig. 6 przedstawiono pewne przechylenie butelki. Butelka 2 jest zabezpieczona przed całkowitym przewróceniem. Przy odchylaniu kołnierz 11 butelki opiera się o jedną stronę ścianki 19 dolnej tulejowej części 18. Równocześnie jedna strona główki 9 opiera się o przeciwległą ściankę boczną 20 górnej tulejowej części 16.
Konstrukcja opakowania jest dostosowana do różnych rozmiarów butelek, a przede wszystkim jest przeznaczona do zwrotnych i jednorazowych butelek z materiału polimerowego, na przykład z polichlorku winylu lub politereftalanów alkilenu, które zaopatrzone są w występ, pierścień wsporczy lub kołnierz wokół szyjki butelki, poniżej główki. Taki występ, pierścień wsporczy lub kołnierz jest znormalizowany we wszystkich butelkach zwrotnych jak również w większości butelek jednorazowych.
180 099
Według wynalazku opakowanie ma postać, wielokątnego arkusza, na którego powierzchni jest pewna liczba zagłębień przelotowych 4 lub częściowych zagłębień, rozmieszczonych w n rzędach między dwoma przeciwległymi bokami 14 i w m rzędów między pozostałymi przeciwległymi bokami 15. Wgłębienia lub tym podobne odkształcenia dostosowane są do umieszczenia dennej części butelki 2.
Liczba przelotowych zagłębień 4 jest równa iloczynowi liczb n i m, gdzie n i m są liczbami całkowitymi, niezależnymi od siebie i są wybrane z zakresu liczb pomiędzy 2 a 200, korzystnie pomiędzy 4 a 20. Arkusz 1, 1' ma na spodniej części 6 pewną ilość występów 7 pomiędzy którymi są wybrania w kształcie walców, jak również otworów przelotowych itp., z których każdy jest przeznaczony do umieszczania główki 9 jednej butelki 2. Arkusz 1, 1' jest na wsporczym występie lub pierścieniu 1, ukształtowanym na części szyjkowej, górnej, każdej z butelek 2. Butelki rozmieszczone w dwóch lub więcej warstwach 13, jedna na drugiej są rozdzielone arkuszem 1, 1' i są umieszczone na jednej linii, jedna nad drugą. Zagłębienia 4 są wzajemnie rozmieszczone w taki sposób, że wszystkie butelki 2 usytuowane w jednym lub więcej niż jednym rzędzie, są zawsze ustawione na jednej linii względem siebie, równolegle do zewnętrznych boków 14, 15 arkusza 1, 1'.
Korzystnie, dolna powierzchnia zagłębień 4 jest od góry wypukła lub stożkowa, i tym samym dopasowana do odpowiedniego dna butelki 2.
Przykłady wykonania, w których liczba zagłębień 4 wynosi 48, przy n wynoszącym 6 i m wynoszącym 8, są przeznaczone, zwłaszcza do butelek 1,5 l, natomiast przykłady wykonania w których liczba zagłębień jest równa 96, i gdzie n wynosi 8, a m wynosi 12, są przeznaczone, zwłaszcza do butelek o objętości 9,5 1. Korzystnie jest, jeżeli arkusz 1, 1' ma szerokość wynoszącą od 40 do 160 cm oraz długość wynoszącą od 60 do 240 cm. Korzystne jest, jeżeli powierzchnia arkusza 1, 1' ma wymiary odpowiadające wielokrotności wielkości standardowego opakowania, na przykład tak zwanej palety EURO o wymiarach wynoszących 120 x 80 cm, dla których rozmiary arkusza wynoszą 60 x 60 cm, 80 x 60 albo 120 x 80 cm.
Opakowanie korzystnie jest zaopatrzone w elementy do przenoszenia palety za pomocą środków transportowych. Dolna część/lub boki arkuszy mogą być ukształtowane tak, że opakowanie wraz z butelkami jest transportowane na przenośniku, na przykład przenośniku rolkowym, przenośniku łańcuchowym lub podobnym.
Arkusz 1, 1' opakowania w różnych przykładach wykonania jest uformowany metodą wtryskową z materiału polimerowego np. polietylenu lub polipropylenu. Innymi materiałami nadającymi się do wykonania arkusza są na przykład polistyren, polichlorek winylu, poliamid, poliwęglan, poliuretan, żywice fenolowe, żywice amidowe itp. Możliwymi do wykorzystania materiałami przy wytwarzaniu są również drewno, karton makulaturowy, tektura lub tektura laminowana. Poza tym, w celu zmniejszenia ciężaru i ilości zużywanego materiału, opakowanie może być wytwarzane jako rama kratowa lub podobna.
Przechylanie butelki 2 jest ograniczone, ponieważ kołnierz 11, lub podobny element opiera się o jeden z punktów wsporczych 17 lub o ściankę boczną dolnej części tulejowej 18, a główka 9 opiera się o przeciwległą boczną ściankę 20 górnej części tulejowej 16. Butelka w położeniu pochylonym ma kąt nachylenia względem płaszczyzny pionowej nie większy niż 20°. Odstęp pomiędzy krawędzią boczną, kołnierza 11 i usytuowanej najbliżej ściany bocznej dolnej tulejowej części 18 jest nie większy niż 3 mm, zaś odstęp pomiędzy bokami główki 9 i najbliżej usytuowanymi ścianami bocznymi górnej tulejowej części 16 jest nie większy niż 5 mm. Dolna część tulejowa 18 i punkty wsporcze 17 rozmieszczone są co najmniej na występach 7 usytuowanych wzdłuż boków 14, 15 arkusza 1, 1', a korzystnie na wszystkich występach 7.
180 099
180 099
180 099
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Opakowanie butelek, korzystnie zwrotnych i jednorazowych z materiału polimerowego, zwłaszcza z polichlorku winylu lub politereftalanu, mające postać co najmniej jednego wielokątnego arkusza, który na wierzchniej stronie ma ukształtowaną pewną liczbę p zagłębień rozmieszczonych w n rzędach, pomiędzy dwoma przeciwległymi bokami arkusza i w m szeregach pomiędzy pozostałymi przeciwległymi bokami arkusza, przy czym zagłębienia są przystosowane do umieszczania w nich dennych części butelek, zaś liczba p zagłębień jest równa iloczynowi liczby n rzędów i m szeregów, a liczby n i m są niezależne od siebie i są wybrane z przedziału liczb pomiędzy 2 i 200, korzystnie 4 i 20, znamienne tym, że spodnia strona (6) arkusza (1, 1') ma pewną liczbę występów (7), pomiędzy którymi są wybrania w kształcie walca, przy czym każdy z występów (7) ma wymiar dopasowany do główki (9) jednej butelki (2) i jest wsparty na obwodowym pierścieniu (11) szyjki (10) butelki (2), a po przeciwległej stronie arkusza (1 1'), nad każdym występem (7), jest ukształtowana pomiędzy zagłębieniami (4) pośrednia część (12), dla co najmniej dwóch warstw (13) butelek (2) przedzielonych arkuszem (1, 1'), usytuowanych w jednej linii jedna nad drugą, przy czym zagłębienia (4) są rozmieszczone względem siebie i względem boków (14, 15) arkusza (1,1') w jednej linii.
  2. 2. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że boczne powierzchnie zagłębień (4) mają kształt wypukły lub stożkowy i są dopasowane do odpowiadającego im wypukłego lub stożkowego dna butelki (2).
  3. 3. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że arkusz (1, 1’) ma 6 rzędów i 8 szeregów oraz 48 zagłębień (4).
  4. 4.Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że arkusz (1, 1') ma 8 rzędów i 12 szeregów zaś liczba zagłębień (4) wynosi 96.
  5. 5. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że arkusz (11') zawiera uchwyt dla wideł podnoszących środków transportowych.,
  6. 6. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że kształtowany wtryskowo polimerowy, korzystnie polietylenowy lub polipropylenowy arkusz (1 1') ma stronę spodnią (6) i korzystnie boki (14, 15) w kształcie dopasowanym do transportowania na przenośniku, korzystnie rolkowym, łańcuchowym.
  7. 7. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że co najmniej cztery występy (7), mają walcowe wybrania zawierające górną tulejową część (16) dopasowaną do główki (9) butelki (2), ukształtowaną z szeregiem punktów wsporczych (17) oraz dolną tulejową część (18) dopasowaną do kołnierza (11) butelki (2), przy czym w położeniu pochylonym butelki (2), kołnierz (11) jest oparty o jeden z punktów wsporczych (17) dolnej części tulejowej (18), zaś główka (9) jest oparta na ścianie bocznej (20) górnej tulejowej części (16).
  8. 8. Opakowanie według zastrz. 7, znamienne tym, że główka (9) butelki (2) w położeniu pochylonym ma kąt nachylenia względem płaszczyzny pionowej nie większy niż 20°.
  9. 9. Opakowanie według zastrz. 7, znamienne tym, że dolna część tulejowa (18) i punkty wsporcze (17) rozmieszczone są co najmniej na występach (7) usytuowanych wzdłuż boków (14,15), a korzystnie na wszystkich występach (7).
PL31319796A 1995-03-13 1996-03-11 Opakowanie butelek PL PL180099B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9500879A SE504281C2 (sv) 1995-03-13 1995-03-13 Transportmellanlägg för flaskor
SE9503803A SE504280C2 (sv) 1995-10-30 1995-10-30 Tippningsförhindrande stöd i ett transportbrätte

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL313197A1 PL313197A1 (en) 1996-09-16
PL180099B1 true PL180099B1 (pl) 2000-12-29

Family

ID=26662251

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL31319796A PL180099B1 (pl) 1995-03-13 1996-03-11 Opakowanie butelek PL

Country Status (11)

Country Link
AT (1) AT1499U1 (pl)
AU (1) AU5017296A (pl)
CZ (1) CZ5281U1 (pl)
DE (1) DE29603307U1 (pl)
ES (1) ES1033364Y (pl)
FI (1) FI2550U1 (pl)
GB (1) GB2312666B (pl)
GR (1) GR960200050U (pl)
HU (1) HU974U (pl)
PL (1) PL180099B1 (pl)
WO (1) WO1996028362A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2195137A1 (en) * 1996-01-18 1997-07-19 Michael James Warwick Crate
NO302114B1 (no) * 1996-04-29 1998-01-26 Dyno Ind Asa Stablebrett for flasker
NO304485B1 (no) * 1997-02-28 1998-12-28 Georg Osbakk Brett for lagring og transport av stÕende flasker
GB2335414A (en) * 1998-03-18 1999-09-22 Apac Rowena Limited A tray for containers
FI990682A0 (fi) * 1999-03-26 1999-03-26 Oyj Hartwall Abp Kuljetustarjotin pulloja varten ja tarjottimen kanssa käytettävä pullopakkaus
NL1015360C2 (nl) * 2000-05-31 2001-12-03 Schoeller Wavin Systems N V Flessendraagbord.
FI109586B (fi) * 2000-10-25 2002-09-13 Oyj Hartwall Abp Kuljetustarjotin pulloja varten
NL1021256C2 (nl) * 2002-08-12 2004-02-13 Huhtamaki Protective Packaging Verpakkingssamenstel.
DE102006003338A1 (de) 2006-01-23 2007-07-26 Khs Ag Gebinde sowie Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines Gebindes
DE102006019563A1 (de) * 2006-04-21 2007-10-25 Logipack Gmbh Verfahren und System zum Distribuieren von Getränken in Mehrwegflaschen
GB2451425A (en) * 2007-07-20 2009-02-04 Avalon Group Ltd Inter-engaging stacking trays
ES2403543B1 (es) * 2011-11-10 2014-03-05 Ribawood S.A. Bandeja para paletización de botellas.
CN108814213A (zh) * 2018-09-10 2018-11-16 肖正彦 一种应用于瓶体的防倒装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2530226A1 (fr) * 1982-07-16 1984-01-20 Saint Gobain Emballage Plateaux intercalaires pour charges palettisees
US4735321A (en) * 1986-05-02 1988-04-05 The Coca-Cola Company Mobile extra display module
JPH0345866U (pl) * 1989-09-11 1991-04-26
FI94044C (fi) * 1992-09-29 1995-07-25 Hartwall Ab Oy Pakkaus pulloja varten
DE4337510A1 (de) * 1993-11-03 1995-05-04 Schoeller Plast Ag Flaschenträger für Kunststoffflaschen
PL179171B1 (pl) * 1994-09-23 2000-07-31 Bjarne Lerum Podstawka do ustawiania butelek w stos PL
NO179636B1 (no) * 1994-10-20 2000-02-21 Hartwall K Oy Ab Stablebrett, saerlig for flasker

Also Published As

Publication number Publication date
AT1499U1 (de) 1997-06-25
CZ5281U1 (cs) 1996-10-14
GB2312666A (en) 1997-11-05
HU9600066V0 (en) 1996-04-29
DE29603307U1 (de) 1996-05-30
ES1033364Y (es) 1997-07-16
GB2312666B (en) 1998-08-19
FI2550U1 (fi) 1996-08-27
ES1033364U (es) 1996-08-16
GR960200050U (en) 1996-11-30
GB9717762D0 (en) 1997-10-29
AU5017296A (en) 1996-10-02
FIU960085U0 (fi) 1996-02-08
WO1996028362A1 (en) 1996-09-19
HU974U (en) 1996-12-30
PL313197A1 (en) 1996-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5031774A (en) Nestable beverage can tray
AU758069B2 (en) Stackable low depth bottle case
US5060819A (en) Nestable low depth tray
US9321572B2 (en) Nestable crate for containers
US5144897A (en) Shipping package combination
US3812996A (en) Bottle carrying case
AU2002322101B2 (en) Stackable low depth tray
US7322475B2 (en) Nestable crate for containers
PL180099B1 (pl) Opakowanie butelek PL
US7086531B2 (en) Stackable low depth bottle case
US20140050556A1 (en) Apparatus and method for aligning and holding egg cartons
PL185383B1 (pl) Pakiet butelek
KR19980701883A (ko) 깊이가 낮은 적층 가능 병 케이스
EP2084072A1 (en) Crate for containers
CA2361121A1 (en) Crate for bottles and other containers
WO2000024636A1 (en) Pallet stacking device
CZ292480B6 (cs) Přepravka pro manipulaci a přepravu lahví
US7207458B1 (en) Low-depth nestable tray for fluid containers
WO2006026783A1 (en) Nestable crate for containers
CA2002417A1 (en) Nestable tray
WO1996040566A1 (en) Case with integral sidewall logo
CA2376290C (en) Low-depth nestable tray for fluid containers
AU2019359021A1 (en) Stackable thermoplastic egg tray and egg packaging carton
WO1999006299A1 (en) Article-retaining trays
US20050224386A1 (en) Lightweight interlocking container

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20090311