PL180008B1 - Paper-making machine head box - Google Patents

Paper-making machine head box

Info

Publication number
PL180008B1
PL180008B1 PL96317944A PL31794496A PL180008B1 PL 180008 B1 PL180008 B1 PL 180008B1 PL 96317944 A PL96317944 A PL 96317944A PL 31794496 A PL31794496 A PL 31794496A PL 180008 B1 PL180008 B1 PL 180008B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pressure plate
turbulence generator
chamber
partition walls
chest according
Prior art date
Application number
PL96317944A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317944A1 (en
Inventor
Jeanpierre Jourdain
Gerard Pionchon
Jeanclaude Roux
Martine Rueff
Original Assignee
Allimand
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9478782&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL180008(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Allimand filed Critical Allimand
Publication of PL317944A1 publication Critical patent/PL317944A1/xx
Publication of PL180008B1 publication Critical patent/PL180008B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F1/00Wet end of machines for making continuous webs of paper
    • D21F1/02Head boxes of Fourdrinier machines
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F1/00Wet end of machines for making continuous webs of paper
    • D21F1/02Head boxes of Fourdrinier machines
    • D21F1/026Details of the turbulence section

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Registering, Tensioning, Guiding Webs, And Rollers Therefor (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Toys (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest skrzynia wlewowa do maszyny papierniczej, a mówiąc dokładniej, dotyczy skrzyni wlewowej do wytwarzania w sposób ciągły arkusza papieru z masy włókiennej rozcieńczonej w ośrodku wodnym i uzupełnionej przez dodanie pewnych znanych środków pomocniczych.
W opisywanej dziedzinie typowe jest umieszczanie roztworu włókiennego w przedziale nazywanym skrzynią wlewową, której zadaniem jest zasilanie gardzieli otwierającej się za pośrednictwem dwóch krawędzi rozstawionych na małej odległości ponad taśmą transportera, którego pierwszym celem jest zapewnienie wypływu roztworu w celu uruchomienia procesów tworzenia arkusza, a drugim zadaniem celem jest transportowanie tego arkusza w kierunku kolejnych składowych zestawów maszyny do wytwarzania papieru w sposób ciągły.
Taka technologia jest powszechnie znana, podobnie jak wymagania nakładane na skrzynię wlewową, która może być zasilana za pośrednictwem tylnego rozdzielacza komunikującego się z samą skrzynią za pośrednictwem płyty z otworami.
Wywoływanie turbulencji w roztworze włókiennym jest uważane za niezbędne w celu utrzymywania dobrej jednorodności i dobrego rozdzielania przed uspokojeniem tego roztworu, przed wejściem do gardzieli dystrybucyjno- rozdzielającej i potem na taśmę transportera.
Stwierdzono, że w takim systemie zasilającym powstawanie prądów lub strumienia sprzyja koncentracji włókien w pewnych obszarach, w wyniku czego powstający arkusz nie jest uważany za jednorodny. Stwierdzono również, że lokalne modyfikacje orientacji włókien również powodują powstawanie niejednorodnych produktów wyjściowych.
Ogólnie mówiąc, dąży się do sterowania koncentracją i orientacją włókien.
W tym celu zaproponowano urządzenia, które obecnie są stosowane i które umożliwiają deformację przynajmniej jednej z krawędzi gardzieli w taki sposób, by zmieniać przekrój przejścia po to, by faworyzować pewne obszary dla dystrybucji - rozdzielania, biorąc pod uwagę szerokość rozdzielania dyszy.
Chodzi więc o pewien rodzaj zespołu regulacyjnego po stronie wyjścia ze skrzynki wlewowej, przyjmując za kierunek odniesienia kierunek zasilania i dystrybucji - rozdzielania w skrzyni wlewowej.
Dzięki takiemu zespołowi, możliwe stało się regulowanie gęstości rozprowadzanej masy, ale stwierdza się przy tym powstawanie uprzywilejowanych kierunków włókien. Taki zespół nie zapewnia więc kontroli żadnego z dwóch wspomnianych parametrów.
Inna technologia została zaproponowana w celu ulepszenia działania skrzyni wlewowej, oraz zniesienia lub zmniejszenia negatywnych cech regulacji, która może być wykonywana za pośrednictwem deformowalnych krawędzi gardzieli.
Ta technologia wpływała na zasilanie skrzyni wlewowej, poprzez instalację dostarczającą roztwór wodny, który jest doprowadzany za pośrednictwem przewodów lub rur doprowadzających do tylnej części skrzyni wlewowej, albo te przewody lub rury są dołączone do złączek rurowych, rozmieszczonych równolegle, jedne do drugich.
Ten sposób umożliwia poprawę nadzorowania lokalnego dopływu, w odniesieniu do klasycznego rozdzielacza, lecz nie wystarcza, do usunięcia dotychczasowych wad.
Zostały zaproponowane ulepszenia tego sposobu, polegające na wydzieleniu w skrzyni komory przyjmującej w celu utworzenia kanałów wewnętrznych, z których każdemu odpowiada jedna mra doprowadzająca. Takie rozwiązanie jest przedstawione w zgłoszeniu WO 88/01318. Jednakże, to rozwiązanie nie dostarcza wszystkich żądanych ulepszeń.
Z kolei w znanych rozwiązaniach proponowano złączenie różnych rur zasilających tył skrzyni w bloki regulujące rozcieńczanie, umożliwiające, dla każdej rury i za pośrednictwem jednego zaworu regulującego, ustalanie, w odniesieniu do niezależnego ośrodka wodnego, właściwego rozcieńczenia roztworu dostarczanego przez każdą rurę. Taka propozycja jest przedstawiona na przykład w zgłoszeniu DE 4019593.
W ten sposób uzyskuje się możliwość regulacji po stronie wejściowej do skrzyni, w celu odpowiedniego sterowania dystrybuowanym i rozdzielanym płatem, co umożliwia wydajniejszą kontrolę i regulację jednorodnej gęstości w kierunku poprzecznym.
180 008
Taka technologia bez wątpienia dostarcza ulepszenia, lecz nie umożliwia absolutnej regulacji. W praktyce okazało się, że zawsze niezbędne jest ponowne wykonywanie regulacji przekroju przejścia gardzieli poprzez odkształcenie jednej lub więcej krawędzi, co prowadzi do lokalnych modyfikacji przekroju przejścia gardzieli, w celu rozwiązywania problemu gęstości i orientacji włókien.
Celem niniejszego wynalazku jest zaproponowanie ulepszeń strukturalnych i funkcjonalnych do skrzyni wlewowej wyposażonej w system zasilający zgodny ze wspomnianą tutaj propozycją.
Ulepszenia według niniejszego wynalazku zmierzają do realizacji bardziej efektywnej kontroli jednorodnego rozdzielania roztworu włókiennego wewnątrz skrzyni wlewowej, w taki sposób, by dostosowanie gęstości, biorąc pod uwagę pewne naturalnie powstające uprzywilejowane strumienie, mogło być kontrolowane za pośrednictwem dostosowania wielkości rozcieńczenia, bez konieczności regulacji obszarów przejścia gardzieli zasilającej, która może powodować różne poszerzania w wyniku czego może powstawać lokalna niepożądana orientacja włókien.
Innym celem niniejszego wynalazku jest dostarczenie środków technicznych dla wspomnianego ulepszenia, które mogą być w łatwy sposób włączone w strukturę skrzyni wlewowej o tradycyjnej konstrukcji, bez konieczności, po jednorazowym zainstalowaniu, częstej i koniecznej precyzyjnej regulacji, które to wymagania byłyby w sprzeczności z filozofią ciągłego procesu wytwarzania, takiego jak ciągłe wytwarzanie arkusza papieru.
Innym celem niniejszego wynalazku jest zaproponowanie statycznego zespołu, który, po jednorazowym zainstalowaniu, nie jest poddawany modyfikacji swego położenia lub jego regulacji, wykonywanej w wyniku okresowego nadzoru, również sprzecznego z procesem ciągłego wytwarzania.
Zaletą wynalazku jest, łatwy i szybki dostęp do elementów składowych skrzyni wlewowej, po to by umożliwić w razie potrzeby szybkie oczyszczenie, bez konieczności długiego i skomplikowanego demontażu.
Przedmiotem wynalazku jest skrzynia wlewowa do maszyny papierniczej zawierająca tylną przyjmującą płytę dociskową z którąjest połączone n rur zasilających doprowadzających masę papierową o kontrolowanym rozcieńczeniu, komorę gaszeniową umieszczoną zaraz za płytą dociskową do której doprowadzone są wszystkie rury, generator turbulencji ograniczający komorę po stronie przeciwnej do płyty dociskowej i oddzielający tę komorę od gardzieli posiadającej krawędzie do dystrybucji -rozdzielania masy na przenośniku taśmowym, odprowadzaj ącym, przy czym wspomniana komora gaszeniowa j est ponadto wyposażona w zamocowane ścianki działowe dzielące ją na tyle kanałów, ile istnieje rur, taka skrzynia wlewowa charakteryzuje się tym, że ścianki działowe są w kontakcie z płytą dociskową i majądługość mniejszą od długości komory gaszeniowej pomiędzy płytą dociskową i generatorem turbulencji.
Płyta dociskowa posiada, dla każdej rury, rozbieżne przejście uchodzące do odpowiedniego kanału swym otworem o większym przekroju.
Długość ścianek działowych jest obliczona ze wzoru d'=KD, gdzie K wielkościąjest z zakresu od 4 do 10, a D odpowiada średnicy hydraulicznej.
Średnica hydrauliczna D odpowiada wzorowi:
gdzie L jest szerokością prostego przekroju kanału komory gaszeniowej, podczas gdy 1 jest wysokością tego samego przekroju.
Ścianki działowe będąc w kontakcie z płytądociskowąsąsztywno przymocowane do ściany spodniej i ściany wierzchniej ograniczających komorę gaszeniową.
Ścianki działowe majądługość różną od długości komory gaszeniowej o wartość z przedziału od 5 do 100 mm.
180 008
Każda ścianka działowa posiada, naprzeciwko generatora, prosty poprzeczny brzeg.
W innym wariancie każda ścianka działowa (36) posiada, naprzeciwko generatora, wycięty poprzeczny brzeg.
Rozbieżne przejścia mają kąt zbieżności od Ido 10°.
Skrzynia ma postać niezależnego zbiornika od generowania turbulencji, przy czym że zbiornik jest zamontowany ruchomo względem generatora turbulencji.
Niezależny zbiornik jest utworzony przez płytę dociskową, wierzchnią ścianę, spodnią ścianę, ścianki działowe i łącznik mocujący do generatora turbulencji.
Zbiornik jest zamontowany w sposób ruchomy wzdłuż prostego toru równoległego do ścianek działowych.
Zbiornik jest zamontowany w sposób obrotowy na osi równoległej do płaszczyzny generatora turbulencji.
Przedmiotem wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematyczny częściowy widok skrzyni wlewowej maszyny wytwarzającej papier w sposób ciągły, a fig. 2 - perspektywiczny przekrój wzdłuż płaszczyzny Π-Π z fig. 1.
Figura 1 przedstawia górną część maszyny 1 wytwarzającej w .sposób ciągły arkusz papieru. Typowo, taka maszyna zawiera ramę 2 lub analogiczną strukturę wspierającą liczne podzespoły funkcjonalne, z których pokazane sąjedynie dwa umieszczone najwyżej. Te dwa zespoły to instalacja zasilająca 3 i taśma 4 bez końca odprowadzającego przenośnika taśmowego, których działanie jest opisane poniżej.
Instalacja 3 zawiera skrzynię wlewową 5 zamontowaną w dowolny odpowiedni sposób na ramie 2 i posiadającą wyjście utworzone przez gardziel 6, wyznaczonąprzez dwie krawędzie 7 i 8, które ograniczają pomiędzy sobą obszar przejścia 9, przez który na taśmę 4 dostaje się roztwór włókienny przeznaczony do późniejszego formowania arkusza. Obszar przejścia 9 jest umieszczony ponad górnym biegiem taśmy 4, która jest zamontowana pomiędzy dwoma wałkami lub rolkami 11, z których przynajmniej jeden jest napędzany w taki sposób, że górny bieg przesuwa się w kierunku oznaczonym strzałką fl.
Jak to zostało schematycznie pokazane, górny bieg 10 jest połączony, swą dolną płaszczyzną z urządzeniem 12 przeznaczonym do odzyskiwania wypływu z górnego biegu 10 i powodowania recyrkulacji odzyskanej cieczy.
Skrzynia wlewowa 5 jest zasilana przez zestaw 13 zawierający butlę 14 dostarczająca roztwór włókienny do n rur 15 lub przewodów, które są bezpośrednio połączone przez odpowiedni układ rurowy z tylną płytą dociskową 16 skrzyni wlewowej 5.
Zgodnie ze znanymi technologiami, tak w literaturze, jak i w większości opracowań dotyczących istoty struktury i funkcjonowania skrzyni wlewowej, powszechnie proponuje się rozmieszczenie w skrzyni, pomiędzy wyjściami różnych przewodów lub rur 15 i gardzielą 6, komory nazywanej gaszeniową której zadaniem jest homogenizacja i uspokojenie strumieni zasilających doprowadzanych z różnych rur 15. Oprócz tego, konieczne jest zapewnienie zespołu do regulacji i deformacji, na przykład krawędzi 8, w celu regulacji i adaptacji profilu dystrybucyjnego kompozycji wodno włókiennej odprowadzanej w sposób ciągły na górny bieg 10.
Taki zespół regulacyjny wprowadza, w wyniku zmieniania obszaru przejścia 9, wstępną orientację włókien zawartych w roztworze i nieregularną dystrybucję, której cechą charakterystyczna jest to, że nie wspiera uzyskiwania jednorodnego arkusza.
W rzeczywistości, homogenizacja odbywająca się w komorze może zostać uznana za skuteczną teoretycznie, jeśli ta komora gaszeniowa posiada wystarczającą długość toru pomiędzy różnymi rurami 15 i gardzielą 6. Tymczasem, taka komora nie może być praktycznie zrealizowana z zachowaniem tego wymogu z powodu kosztu, rozmiaru, j ak również z powodów funkcj onaInych, które taka długość by powodowała, takich jak na przykład zachowanie roztworu włókiennego tworzące ryzyko występowania niekontrolowanej flokulacji.
Zważywszy, że komora uspakajająca nie może zostać usunięta, ulepszenia według niniejszego, wynalazku mają na celu modyfikację struktury i działania takiej komory w celu usunięcia dotychczasowych niezgodności.
180 008
Zgodnie z fig. 2, skrzynia wlewowa 5 zawiera płytę dociskową 16, do której sąprzymocowane, w różnych miejscach, rury 20, do których są przyłączone różne rury lub przewody doprowadzające 15, połączone, każdy, z układem kanalizacyjnym do rozcieńczania 21 kontrolowanym przez zawór 22. Kanalizacja 21 jest przyłączona przed źródłem dostarczania cieczy rozcieńczającej zawiesinę włókienną zabieranej przez rurę 15.
Zgodnie z wynalazkiem, skrzynia wlewowa 5 jest zrealizowana w postaci zbiornika i zawiera ścianę spodnią 23 i ścianę górną 24, które są połączone z płytą dociskową 16 i sztywno połączone przez łącznik 25 z przynajmniej jednym generatorem turbulencji 26, na którym zamocowana jest gardziel 6. Przewidziane są dwie wzdłużne, nie pokazane, ściany, ograniczające przestrzeń użytkowąkomory 30, która jest uważana za komorę gaszeniową. W jednym przykładzie realizacji, generator 26 jest utworzony przez płytę posiadającą przejścia 31, utworzone w odpowiedni sposób by tworzyć strumienie zasilające gardziel 6.
Zgodnie z wynalazkiem, płytę dociskową 16 wykonuje się w taki sposób, że posiada, dla każdej rury 20, przejście o rozbieżnym kształcie, którego większa podstawa jest skierowana do środka komory 30. Przejście rozbieżne 35 ma za zadanie tworzyć strefę przejściową stopniowo zabierającą roztwór włókienny dostarczany przez rurę 15, który zajmuje, w prostym przekroju poprzecznym zwiększoną objętość ułatwiającą narastającą ekspansję pomiędzy odcinkiem rury 15 i komorą 30. Kąt rozbieżności przejść 35 jest zawarty pomiędzy 1 i 10°.
Zgodnie z wynalazkiem komora 30 jest podzielona wewnętrznie przez zamocowane ścianki 36, które są ustawione równolegle względem siebie, w taki sposób by wyznaczyć tyle kanałów 37, ile jest rozbieżnych przejść 35, tego typu, że każde z przejść posiada odpowiedni kanał 37.
Biorąc pod uwagę istnienie wzdłużnych ścian przewidzianych dla niezbędnego ograniczania komory 30 gaszeniowej, w połączeniu z płytą dociskową 16, ścianą spodnią23, ścianągómą24 i generatorem turbulencji 26, ilość ścianek działowych 36 jest równa ilości rozbieżnych przejść 35 pomniejszonej o jeden.
Zgodnie z wynalazkiem, ścianki działowe 3 6 są w kontakcie z płytą dociskową 16 i są sztywno przymocowane do odpowiednich powierzchni ściany spodniej 23 i ściany górnej 24. Poza tym każda ścianka działowa ma długość d7, która j est mniej sza od długości d komory 3 0 gaszeniowej mierzonej pomiędzy przeciwległymi powierzchniami płyty dociskowej 16 i generatora turbulencji 26. Długość d'jest równa według wzoru KD, gdzie K jest wielkością z zakresu od 4 do 10, a D odpowiada średnicy hydraulicznej.
Średnicę hydrauliczną D można wyznaczyć ze wzoru:
d=AL,
L+l gdzie L jest szerokością przekroju poprzecznego kanału 37, tworzącego komorę gaszeniową 30, podczas gdy 1 jest wysokością tego samego przekroju. Różnica długości pomiędzy ściankami działowymi i komorą może być w przedziale od 5 do 100 mm.
Skrzynia wlewowa zrealizowana w podany sposób umożliwia uzyskanie następujących efektów.
Przede wszystkim za pośrednictwem każdego rozbieżnego przejścia 35, masa lub roztwór włókienny, dostarczany przez rury 15, jest poddawany łagodnemu rozszerzaniu ułatwiającymi jego wejście do odpowiedniego kanału 37, który umożliwia kanalizację jego przepływu w sposób nie bezpośrednio wirowy, w czasie całego przemieszczania kierowanego przez ścianki działowe 36. W momencie, gdy roztwór przekroczy wolną krawędź ścianek działowych, wejdzie do części wspólnej, gdzie różne strumienie odpowiadające kanałom 37 mieszająsię częściowo w swych bocznych strefach przed poddaniem ich rozdziałowi ujednorodniającemu za pośrednictwem generatora turbulencji 26.
Gardziel 6 jest również zasilana w sposób ciągły, lecz przy obecności mniej lub bardziej wyraźnych wzdłużnych strumieni, co jest efektem występowania kanałów 37, które kanalizują przepływ każdego strumienia w czasie większej części jego przepływania przez komorę 30 i rea lizują względne poprzeczne rozcieńczanie w czasie przemieszczania się w części wspólnej komory 30 poprzedzającej generator turbulencji 26.
W ten sposób, jest wykonywana efektywna i precyzyjna kontrola poprzez regulacje zaworów 22, które dostarczają dokładną ilość rozcieńczalnika dla każdego strumienia i umożliwiają w związku z tym, utrzymywanie tej ilości pomimo homogenizacji w części wspólnej komory 30, tak, by gardziel 6 była zasilana w sposób jak najbardziej odpowiedni, po to, by profil dystrybucji odpowiadał żądanej gęstości poprzecznej i żądanej orientacji włókien, na taśmie 4 pokazanej na fig. 2. Zgodnie z innym rozwiązaniem niniejszego wynalazku, przewiduje się utworzenie komory 30 gaszeniowej, w postaci niezależnego zbiornika uformowanego przez płytę dociskową 16 oraz spodniej ściany 23 i ściany górnej 24, jak również ewentualnie przez boczne ściany, oraz nadanie jej pewnej możliwości poruszania się, na przykład wzdłuż prostoliniowego kierunku pokazanego strzałką f2, co ma na celu ułatwianie operacji czyszczenia. Względne przemieszczanie może być wykonywane przez dowolny zespół napędowy i umożliwia zbliżanie i oddalanie zbiornika od generatora turbulencji 26, w czasie, gdy pożądane jest umożliwienie dostępu do wnętrz komory 30 i kanałów 37.
W przedstawionej postaci, każda ścianka działowa 36 posiada prosty poprzeczny brzeg 38 rozciągający się prostopadle pomiędzy powierzchniami ściany spodniej 23 i ściany górnej 24. Możliwa jest realizacja ścian działowych 36 z prostym brzegiem 38 nachylonym lub dodatkowo wyciętym 38a jak to zostało pokazane linią a przerywaną.
Połączenie pomiędzy zbiornikiem i generatorem turbulencji 26 jest zrealizowane przez dowolny odpowiedni zespół, na przykład za pośrednictwem łącznika 25, przy wykorzystaniu złącz uszczelniających, nie pokazanych na rysunku.
Jeden z wariantów zapewnienia możliwości ruchu przewiduje zamontowanie zbiornika tworzącego skrzynię wlewową 5 za pośrednictwem prowadnic lub tym podobnych elementów 40 na osi 41 równoległej do płaszczyzny generatora 26, utrzymywanych przez jeden lub więcej uchwytów 42, uformowanych lub zamocowanych na ramie 2 lub na zbiorniku na przeciwko komory 30.
Może być zastosowany dowolny sposób wprawiania w ruch w celu obracania zbiornika w jednym łub drugim kierunku oznaczonym strzałkąf3, wzdłuż kołowej trajektorii umożliwiającej otwieranie skrzyni wlewowej względem generatora turbulencji 26, w celu ułatwienia operacji konserwacyjnych, które zostały wcześniej wspomniane.
Chociaż nie zostało to pokazane, może być zapewniony dowolny sposób wprawiania w ruch, odpowiedni dla specj alistów, maj ący na celu spełnienie tej funkcj i, j ak również, w przypadku możliwości ruchu zgodnego ze strzałką f2, mogą zostać przewidziane zespoły prowadzące skrzynię wlewową 5 pomiędzy skrzynią i ramą 2, albo naprzeciwko zbiornika.
Wynalazek nie ogranicza się do opisanych przykładów, możliwe są liczne zmiany nie wychodzące poza jego ramy.
Wynalazek znajduje korzystne zastosowanie w maszynach do produkcji papieru przeznaczonego do reprografii.
180 008
180 008
180 008
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Skrzynia wlewowa do maszyny papierniczej, zawierająca tylną płytę dociskową, z którą jest połączone n rur zasilających doprowadzających masę papierową o kontrolowanym rozcieńczeniu, komorę gaszeniową umieszczoną zaraz za płytą dociskową do której doprowadza się wszystkie rury, generator turbulencji ograniczającej komorę po stronie przeciwnej do płyty dociskowej i oddzielającej tę komorę od gardzieli, posiadającej krawędzie, do dystrybucji rozdzielania masy na taśmie bez końca odprowadzającej, przy czym wspomniana komora gaszeniowa jest ponadto wyposażona w zamocowane ścianki działowe dzielące jąna tyle kanałów, ile istnieje rur, znamienna tym, że ścianki działowe (36) sąw kontakcie z płytą dociskową (16) i mają długość (dj mniejszą od długości (d) komory (30) gaszeniowej, mierzonej pomiędzy płytą dociskową (16) i generatorem turbulencji (26).
  2. 2. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, że płyta dociskowa (16) posiada, dla każdej rury (15), rozbieżne przejście (35) uchodzące do odpowiedniego kanału (37) swym otworem o większym przekroju.
  3. 3. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, że długość (tf) ścianek działowych (36) jest obliczana ze wzoru d-KD, gdzie Kjestwielkościąz zakresu od 4 do 10, aD odpowiada średnicy hydraulicznej.
  4. 4. Skrzynia według zastrz. 3, znamienna tym, że średnica hydrauliczna D odpowiada wzorowi:
    gdzie L jest szerokością prostego przekroju kanału (37) komory gaszeniowej, podczas gdy 1 jest wysokością tego samego przekroju.
  5. 5. Skrzynia według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że ścianki działowe (36) będąc w kontakcie z płytą dociskową (16) są sztywno przymocowane do ściany spodniej (23) i ściany wierzchniej (24) ograniczających komorę (30) gaszeniową.
  6. 6. Skrzynia według zastrz. 3, znamienna tym, że ścinki działowe (36) majądługość różną od długości komory (30) gaszeniowej o wartość z przedziału od 5 do 100 mm.
  7. 7. Skrzynia według zastrz. 1 albo 3, albo 6, znamienna tym, że każda ścianka działowa (36) posiada, na przeciwko generatora turbulencji (26), prosty poprzeczny brzeg (38).
  8. 8. Skrzynia według zastrz. 1 albo 3, albo 6, znamienna tym, że każda ścianka działowa (36) posiada, na przeciwko generatora turbulencji (26), wycięty poprzeczny brzeg (38a).
  9. 9.Skrzynia według zastrz. 2, znamienna tym, że rozbieżne przejścia (35) mająkąt zbieżności od l do 10°.
  10. 10. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, że jest utworzona w postaci niezależnego zbiornika od generatora turbulencji (26), przy czym zbiornik jest zamontowany ruchomo względem generatora turbulencji (26).
  11. 11. Skrzynia według zastrz. 10, znamienna tym, że niezależny zbiornik jest utworzony przez płytę dociskową (16), wierzchnią ścianę (24), spodnią ścianę (23), ścianki działowe (36) i łącznik (25) mocujący do generatora turbulencji (26).
  12. 12.Skrzynia według zastrz. 10, znamienna tym, że zbiornik jest zamontowany ruchomo wzdłuż prostego toru równoległego do ścianek działowych (36).
  13. 13. Skrzynia według zastrz. 10, znamienna tym, że zbiornik jest zamontowany obrotowo na osi (41) równoległej do płaszczyzny generatora turbulencji (26).
    180 008
PL96317944A 1995-05-02 1996-05-02 Paper-making machine head box PL180008B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9505449A FR2733773B1 (fr) 1995-05-02 1995-05-02 Caisse de tete pour machine a papier
PCT/FR1996/000667 WO1996035017A1 (fr) 1995-05-02 1996-05-02 Caisse de tete pour machine a papier

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317944A1 PL317944A1 (en) 1997-05-12
PL180008B1 true PL180008B1 (en) 2000-11-30

Family

ID=9478782

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96317944A PL180008B1 (en) 1995-05-02 1996-05-02 Paper-making machine head box

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5985099A (pl)
EP (1) EP0772711B1 (pl)
JP (1) JP3219097B2 (pl)
KR (1) KR100453787B1 (pl)
AT (1) ATE184337T1 (pl)
BR (1) BR9606350A (pl)
CA (1) CA2194249C (pl)
DE (1) DE69604146T2 (pl)
ES (1) ES2137708T3 (pl)
FR (1) FR2733773B1 (pl)
PL (1) PL180008B1 (pl)
WO (1) WO1996035017A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10331040A1 (de) * 2003-07-09 2005-01-27 Voith Paper Patent Gmbh Stoffauflauf
DE102005027354A1 (de) * 2005-06-13 2006-12-14 Voith Patent Gmbh Stoffauflauf für eine Maschine zur Herstellung einer Faserstoffbahn, insbesondere einer Papier- oder Kartonbahn

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO119299B (pl) * 1962-04-12 1970-04-27 Karlstad Mekaniska Ab
US3400044A (en) * 1965-05-27 1968-09-03 Beloit Corp Headbox flow control apparatus
FI61737C (fi) * 1980-12-17 1982-09-10 Valmet Oy Reglerbar inloppslaoda foer pappersmaskin
US4534399A (en) * 1984-06-27 1985-08-13 Crown Zellerbach Corporation Paper stock diffuser system
DE3628699A1 (de) * 1986-08-23 1988-03-03 Voith Gmbh J M Stoffauflauf
US4980027A (en) * 1990-06-04 1990-12-25 Sandy Hill Corporation Vari-flow headbox with large and small flow inlet systems
US5707495A (en) * 1990-06-20 1998-01-13 J.M. Voith Gmbh Headbox for papermaking machine with more uniform flow
DE4019593C2 (de) * 1990-06-20 1994-01-20 Voith Gmbh J M Stoffauflauf für Papiermaschinen
DE4323263C2 (de) * 1993-07-12 2001-11-29 Voith Paper Patent Gmbh Verfahren zur sektionalen Beeinflussung der Stoffdichte und der Faserorientierung in einem Stoffauflauf einer Papiermaschine und Stoffauflauf zur Durchführung des Verfahrens
DE9416731U1 (de) * 1994-10-18 1995-01-12 Sulzer-Escher Wyss Gmbh, 88212 Ravensburg Stoffauflauf für eine Papiermaschine
DE4437180C2 (de) * 1994-10-18 1997-03-20 Voith Sulzer Papiermasch Gmbh Verfahren zur Herstellung eines Stoffauflaufes und Zwischenteil eines Stoffaufllaufes einer Papier- oder Kartonmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
JP3219097B2 (ja) 2001-10-15
ES2137708T3 (es) 1999-12-16
ATE184337T1 (de) 1999-09-15
KR970704935A (ko) 1997-09-06
CA2194249C (fr) 2004-08-10
FR2733773B1 (fr) 1997-08-01
JPH10502979A (ja) 1998-03-17
FR2733773A1 (fr) 1996-11-08
PL317944A1 (en) 1997-05-12
DE69604146D1 (de) 1999-10-14
US5985099A (en) 1999-11-16
EP0772711B1 (fr) 1999-09-08
BR9606350A (pt) 1998-07-14
WO1996035017A1 (fr) 1996-11-07
DE69604146T2 (de) 2000-04-27
CA2194249A1 (fr) 1996-11-07
KR100453787B1 (ko) 2004-12-30
EP0772711A1 (fr) 1997-05-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4909904A (en) Headbox for a paper machine with dilution feed lines before a turbulence generator
KR19980070508A (ko) 에지공급장치를 가진 제지기계의 헤드박스
JP3580575B2 (ja) 製紙機械のヘッドボックス及びその原料懸濁液流量の部分的制御方法
EP0635599B1 (en) Method and device in the regulation of the headbox
JP4571718B2 (ja) 抄紙機のフローボックスに補助的な材料を調量するための装置及び方法
CN102216523B (zh) 用于生产纤维材料幅材的机器的流浆箱
EP0629739B2 (de) Stoffauflauf für eine Papiermaschine
US4285767A (en) Headbox having adjustable flow passages
US4812209A (en) Headbox for the production of fibrous stock webs
US5074965A (en) Single-layer or multi-layer headbox for wide flow range with adjustable bypass flow guide
US20090139673A1 (en) Sheet formation process and wet end to produce a pulp web
US3092538A (en) Method and apparatus for feeding stock to paper making machine
US20080023167A1 (en) Headbox for Paper Machine
US2344282A (en) Stock inlet for papermaking machines
US4416730A (en) Wire end section of a paper making machine
PL180008B1 (en) Paper-making machine head box
JPS62162096A (ja) 抄紙機における方法、装置及びその方法により作られる紙ウエブ
US5298126A (en) Headbox for a paper-making machine
US3933966A (en) Method and device for spraying fluid into a headbox
US5993606A (en) Headbox of a paper machine which reduces effective width of liquid feed
US5938896A (en) Hydraulic increaser for a wet end of a paper-making machine
WO1998046823A1 (en) Control flow system (method and device) in the headbox of a paper machine
FI97738B (fi) Paperi- tai kartonkikoneen perälaatikko
FI98385C (fi) Paperi- tai kartonkikoneen perälaatikko
FI110528B (fi) Laitteisto paperikoneen/kartonkikoneen perälaatikon yhteydessä