PL179584B1 - lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materialu izolujacego cieplnie PL PL PL PL PL - Google Patents

lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materialu izolujacego cieplnie PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL179584B1
PL179584B1 PL94314909A PL31490994A PL179584B1 PL 179584 B1 PL179584 B1 PL 179584B1 PL 94314909 A PL94314909 A PL 94314909A PL 31490994 A PL31490994 A PL 31490994A PL 179584 B1 PL179584 B1 PL 179584B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cement
layer
amount
bitumen
vapor
Prior art date
Application number
PL94314909A
Other languages
English (en)
Other versions
PL314909A1 (en
Inventor
Maryline Deprick
March Mullier
Original Assignee
Ciments Francais
Francais Ciments
Rockwool Isolation
Rockwool Isolation Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ciments Francais, Francais Ciments, Rockwool Isolation, Rockwool Isolation Sa filed Critical Ciments Francais
Publication of PL314909A1 publication Critical patent/PL314909A1/xx
Publication of PL179584B1 publication Critical patent/PL179584B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage; Sky-lights
    • E04D13/16Insulating devices or arrangements in so far as the roof covering is concerned, e.g. characterised by the material or composition of the roof insulating material or its integration in the roof structure
    • E04D13/1606Insulation of the roof covering characterised by its integration in the roof structure
    • E04D13/1662Inverted roofs or exteriorly insulated roofs
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D11/00Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings
    • E04D11/02Build-up roofs, i.e. consisting of two or more layers bonded together in situ, at least one of the layers being of watertight composition

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Working-Up Tar And Pitch (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)
  • Sealing Material Composition (AREA)

Abstract

1 . Sposób laczenia warstwy paroszczelnej na ba- zie utlenionego bitumu lub bitumu polimeryzacyj- nego i warstwy materialu izolujacego cieplnie, w którym po nalozeniu warstwy paroszczelnej na miejscu montazu pokrycia uszczelniajacego i izolu- jacego naklada sie spoiwo w pascie, a nastepnie pokrywa sie je warstwa materialu izolujacego ciepl- nie, znamienny tym, ze pomiedzy warstwa parosz- czelna (2) na bazie bitumu i warstwa materialu izo- lujacego cieplnie (3) wprowadza sie spoiwo na bazie spoiwa hydraulicznego zasadniczo zawieraja- cego cement w ilosci od 100 do 400 czesci wago- wych, wypelniacz w ilosci od 200 do 500 czesci wagowych, superplastyfikator w ilosci od 0,1% do 1% w stosunku do cementu, oraz ewentualnie koloid w ilosci od 0% do 1% w stosunku do cementu, po- chodna aminowa w ilosci od 0% do 0,1% w stosun- ku do cementu, a takze srodek opózniajacy wiazanie i srodek przyspieszajacy wiazanie, do którego do- daje sie wode w ilosci od 150 do 450 czesci na 600 czesci spoiwa suchego. PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku sposób łączenia warstwy paroszczelnej na bazie utlenionego bitumu, lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materiału izolującego cieplnie.
Znane jest w budownictwie nakładanie warstwy bitumicznej, na którą następnie układa się izolację cieplną.
Taki system stosowany jest zwłaszcza przy wykonaniu szczelnych dachów murowanych. Tak wykonane pokrycie zawiera zwykle następujące warstwy: ekran paroszczelny na bazie utlenionego bitumu, zwłaszcza wojłoku bitumicznego typu znanego pod oznaczeniem 36 S, lub na bazie bitumu polimeryzacyjnego, zwłaszcza pokrycia z elastomerów i plastomerów (typu SBS lub APP); warstwę materiału izolującego cieplnie, zwłaszcza z pianki poliuretanowej, polistyrenu porowatego, perlitu lub wełny mineralnej; warstwę uszczelniającą z bitumu modyfikowanego, która może być chroniona zwłaszcza przez cienką blachę metalową i /lub przytrzymywana przez warstwę granulatu lub przez cienką blachę metalową.
Jeśli chodzi o termin warstwa, to nie oznacza on jednorodnych warstw podstawowych tworzących ostateczne pokrycie, ale różne elementy warstwowe stosowane na budowie do wykonania tego pokrycia, które może być utworzone z kilku warstw podstawowych.
Zwykle wyżej wymienione warstwy połączone są między sobą bitumem kładzionym na gorąco.
Operacje roztapiania i rozdrabniania na gorąco bitumu są szkodliwe i stanowią ryzyko pożaru lub zapalenia, gdyż topienie wymaga użycia kotła bezpośrednio na budowie.
Istnieją również kleje do klejenia na zimno, na bazie poliuretanu lub bitumu odpowiedniego przy tego rodzaju zastosowaniach, ale kleje te zawierają rozpuszczalniki, które czynią je szkodliwymi z punktu widzenia higieny i bezpieczeństwa pracy, lub nawet jakości klejenia.
Celem wynalazku jest uniknięcie niedogodności wynikających ze stosowania znanego sposobu.
Sposób łączenia warstwy paroszczelnej na bazie utlenionego bitumu lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materiału izolującego cieplnie, w którym po nałożeniu warstwy paroszczelnej na miejscu montażu pokrycia uszczelniającego i izolującego nakłada się spoiwo w paście, a następnie pokrywa się je warstwą materiału izolującego cieplnie charakteryzuje się tym, że pomiędzy warstwą paroszczelną na bazie bitumu i warstwą materiału izolującego cieplnie wprowadza się spoiwo na bazie spoiwa hydraulicznego zasadniczo zawierającego cement w ilości od 100 do 400 części wagowych, wypełniacz w ilości od 200 do 500 części wagowych, superplastyfikator w ilości od 0,1% do 1% w stosunku do cementu, oraz ewentualnie koloid w ilości od 0% do 1% w stosunku do cementu, pochodną aminową w ilości od 0% do 0,1% w stosunku do cementu, a także środek opóźniający wiązanie i środek przyspieszający wiązanie, do którego dodaje się wodę w ilości od 150 do 450 części na 600 części spoiwa suchego.
179 584
Korzystnie, koloid do spoiwa dodaje się w ilości od 0,1% do 1% stosunku do cementu.
Korzystnie, koloid wybiera się spośród bentonitu, metylocelulozy lub hydroksymetylocelulozy, stearynianu, alginianu, kazeiny, octanu poliwinylowego, gumy welanowej, gumy ksantenowej.
Korzystnie, pochodną aminową dodaje się w ilości od 0,01% do 0,1% w stosunku do cementu.
Korzystnie, pochodną aminową wybiera się spośród poliaminy i pochodnych, dwupropylenowego łoju trójamianowego i pochodnych, alkiloamido inidazo poliaminy i pochodnych, amin tłuszczowych i pochodnych, w tym poczwórnych soli amonowych.
Korzystnie, środek opóźniający wiązanie dodaje się przy wysokiej temperaturze zewnętrznej.
Korzystnie, środek opóźniający wiązanie wybiera się spośród kwasu hydrokarboksylowego, kwasu szczawiowego, kwasu cukrowego, fosforanu i glukonianu sodu i wapnia, sacharozy, glukozy, lignosulfonianu.
Korzystnie, środek przyspieszający wiązanie dodaje się przy niskiej temperaturze zewnętrznej .
Korzystnie, środek przyspieszający wiązanie wybiera się spośród chlorku wapnia lub sodu, zasady alkalicznej, azotanu, boranu lub tiosiarczanu sodowego.
Korzystnie, cement wybiera się spośród cementu portlandzkiego z dodatkami zawierającymi składniki wtórne, cementu portlandzkiego sztucznego, cementu hutniczego, cementu żużlowego zawierającego klinkier, cementu zawierającego żużel i popioły.
Korzystnie, wypełniacz wybiera się spośród rozkruszonego kamienia wapiennego, wypełniacza krzemionkowego, popiołów lotnych, rozdrobnionego żużla, rozdrobnionej pucolany, dymu krzemowego.
Korzystnie, superplastyfikator wybiera się spośród formaldehydowej melaminy sulfonowej, formaldehydowego naftalenu sulfonowego, kopolimeru akrylowego, kopolimeru estru i winylu, cukrzanu lub węglowodanu sodowego, kwasu polihydroksykarboksylowego, lignosulfonianu.
Korzystnie, miesza się spoiwo na miejscu montażu do postaci pasty przy ilości wody w zakresie od 150 do 450 części na 600 części wagowych spoiwa.
Korzystnie, warstwę paroszczelną pokrywa się na powierzchni górnej warstwą aluminium.
Korzystnie, jako warstwę aluminium stosuje się cienką blachę aluminiową do której przykleja się warstwę materiału izolującego cieplnie.
Korzystnie, na warstwę materiału izolującego cieplnie wybiera się tworzywo spośród pianki z tworzywa sztucznego, a zwłaszcza pianki polistyrenowej lub poliuretanowej, wełny perlitowej i wełny żużlowej, a zwłaszcza wełny żużlowej.
Korzystnie, jako warstwę paroszczelną stosuje się utleniony bitum w postaci wojłoku lub bitum polimeryzacyjny w postaci powłok z elastomerów i plastomerów.
Chociaż, istnieje duża różnorodność spoiw hydraulicznych stosowanych zwłaszcza na budowach i w robotach publicznych, to jednak żadne z tych znanych dotychczas spoiw nie było odpowiednie do klejenia warstwy na bazie bitumu i warstwy izolującej cieplnie. Nieoczekiwanie stwierdzono, że spoiwo hydrauliczne zastosowane w sposobie według wynalazku umożliwia przyleganie warstw izolacyjnych nie tylko do bitumu, ale również do różnych innych materiałów zdolnych tworzyć powierzchnię czołową warstwy uszczelniającej zwróconą w stronę warstwy izolacyjnej. Spoiwo hydrauliczne ma wiele zalet, do których należy wytwarzanie na placu budowy przez zwykłe mieszanie, wytwarzanie na zimno bez konieczności stosowania palników, wytwarzanie dokonywane w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych od 0 do 40°C, ułatwione rozdrabnianie gumowym skrobakiem ze względu na jego gładkość i tiksotropię, utrzymanie tego stałego stanu gładkości lub reologu podczas jednej godziny, sposób kładzenia umożliwiający postęp w pracy, praca mało szkodliwa bez problemów związanych z toksycznością i bezpieczeństwem pracy, (bez pary, bez ogrzewania, bez par toksycznych), możliwość wykorzystania spoiwa na nośniku bitumicznym nieco zwilżonym, brak zjawiska pocenia wówczas, gdy spoiwo jest poddane hydratacji
179 584 we wskazanej proporcji wody, prawie natychmiastowa przyczepność płyty izolacyjnej do bitumicznej warstwy paroszczelnej z możliwością niewielkiego przemieszczenia płyty w czasie około trzydziestu minut, co umożliwia poprawienie niewłaściwego położenia, możliwość chodzenia po płycie izolacyjnej wkrótce po jej zamontowaniu, wytrzymałość na odrywanie wyższa niż w przypadku płyt izolacyjnych, niepalność.
Oczywiście, wynalazek nie jest ograniczony do przykładu opisanego powyżej, a dotyczącego położenia warstwy izolacyjnej z wełny żużlowej na bitumicznej warstwie paroszczelnej.
Wynalazek przewiduje w szczególności następujące możliwości.
Pierwsza i druga warstwa są odpowiednio warstwą izolacyjną i zewnętrzną warstwą uszczelniającą.
Pierwsza i druga warstwa są odpowiednio ekranem paroszczelnym i warstwą izolacyjną, na której mocuje się, za pomocą tego samego spoiwa, zewnętrzną warstwę uszczelniającą. _ _
Pierwsza i druga warstwa są warstwami izolacyjnymi.
Warstwa uszczelniająca jest na bazie bitumu.
Warstwa uszczelniająca zawiera cienką blachę aluminiową na swojej powierzchni przyklejanej do warstwy izolacyjnej.
Warstwa izolacyjna jest na bazie materiału wybranego spośród tworzyw sztucznych, a zwłaszcza polistyrenu lub poliuretanu, wełny perlitowej i mineralnej, a szczególnie wełny żużlowej.
Sposób według wynalazku zostanie wyjaśniony przykładowo w oparciu o pokrycie z uszczelnieniem przedstawione na rysunku, na którym jest ono pokazane w częściowym widoku perspektywicznym.
Na rysunku przedstawiono murowaną konstrukcję dachową 1, na którą nakłada się wytwarzane pokrycie uszczelniające i izolujące cieplnie. To pokrycie zawiera warstwę paroszczelną 2 utworzoną przez wojłok bitumiczny typu 36 S nakładany na konstrukcję dachową 1, do którego przyklejona jest warstwa materiału izolującego cieplnie 3, na przykład z wełny żużlowej. Aby dokonać tego klejenia spoiwo przygotowuje się w postaci pasty przez mieszanie z wodą w określonych proporcjach.
Spoiwo rozdrabnia się równomiernie na warstwie paroszczelnej 2 za pomocą skrobaka lub podobnego narzędzia w ilości około 4 kg na metr kwadratowy, aby otrzymać warstwę 4 o grubości 2 mm. Warstwa materiału izolującego cieplnie 3 może być położona bezpośrednio na tę warstwę spoiwa.
Druga, podobna warstwa może być następnie utworzona na powierzchni górnej warstwy materiału izolującego cieplnie 3, w celu przyklejenia zewnętrznej warstwy uszczelniającej, nie pokazanej, na przykład, na bazie bitumu modyfikowanego.
Przykład
Przygotowano spoiwo o składzie: cement portlandzki z dodatkami w ilości 41,00%, rozdrobniona pucolana jako wypełniacz w ilości 28,16%, rozkruszony kamień wapienny jako wypełniacz w ilości 30,00%, superplastyfikator (kopolimer akrylu) w ilości 0,40%, środek wspomagający zatrzymujący wodę (polioctan winylu) w ilości 0,30%, pochodne aminowe (dwupropylenowy łój trójaminowy) w ilości 0,04%, środek przyspieszający wiązanie (chlorek wapnia) w ilości 0,10%.
Spoiwo doprowadzono do postaci pasty przez mieszanie z wodą w ilości 300 części na 600 części spoiwa suchego. Spoiwo rozdrobniono równomiernie za pomocą skrobaka na warstwie paroszczelnej w ilości 4 kg na metr kwadratowy powierzchni i otrzymano warstwę o grubości 2 mm, na którą bezpośrednio położono warstwę materiału izolującego cieplnie.
Przy przygotowaniu spoiwa zamiast środka przyspieszającego wiązanie (chlorku wapnia) można użyć w tej samej ilości środek opóźniający wiązanie w postaci kwasu szczawiowego.
179 584
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób łączenia warstwy paroszczelnej na bazie utlenionego bitumu lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materiału izolującego cieplnie, w którym po nałożeniu warstwy paroszczelnej na miejscu montażu pokrycia uszczelniającego i izolującego nakłada się spoiwo w paście, a następnie pokrywa się je warstwą materiału izolującego cieplnie, znamienny tym, że pomiędzy warstwą paroszczelną (2) na bazie bitumu i warstwą materiału izolującego cieplnie (3) wprowadza się spoiwo na bazie spoiwa hydraulicznego zasadniczo zawierającego cement w ilości od 100 do 400 części wagowych, wypełniacz w ilości od 200 do 500 części wagowych, superplastyfikator w ilości od 0,1% do 1% w stosunku do cementu, oraz ewentualnie koloid w ilości od 0% do 1% w stosunku do cementu, pochodną aminową w ilości od 0% do 0,1% w stosunku do cementu, a także środek opóźniający wiązanie i środek przyspieszający wiązanie, do którego dodaje się wodę w ilości od 150 do 450 części na 600 części spoiwa suchego.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że koloid do spoiwa dodaje się w ilości od 0,1% do 1% w stosunku do cementu.
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że koloid wybiera się spośród bentonitu, metylocelulozy lub hydroksymetylocelulozy, stearynianu, alginianu, kazeiny, octanu poliwinylowego, gumy welanowej, gumy ksantenowej.
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że pochodną aminową dodaje się w ilości od 0,01% do 0,1% w stosunku cementu.
  5. 5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że pochodną aminową wybiera się spośród poliaminy i pochodnych, dwupropylenowego łoju trójaminowego i pochodnych, alkiloamido inidazo poliaminy i pochodnych, amin tłuszczowych i pochodnych, w tym poczwórnych soli amonowych.
  6. 6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że środek opóźniający wiązanie dodaje się przy wysokiej temperaturze zewnętrznej.
  7. 7. Sposób według zastrz. 6, znamienny tym, że środek opóźniający wiązanie wybiera się spośród kwasu hydrokarboksylowego, kwasu szczawiowego, kwasu cukrowego, fosforanu i glukonianu sodu i wapnia, sacharozy, glukozy, lignosulfonianu.
  8. 8. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że środek przyspieszający wiązanie dodaje się przy niskiej temperaturze zewnętrznej.
  9. 9. Sposób według zastrz. 8, znamienny tym, że środek przyspieszający wiązanie wybiera się spośród chlorku wapnia lub sodu, zasady alkalicznej, azotanu, boranu lub tiosiarczanu sodowego.
  10. 10. Sposób według zastrz. 1 albo 2, albo 4, znamienny tym, że cement wybiera się spośród cementu portlandzkiego z dodatkami zawierającymi składniki wtórne, cementu portlandzkiego sztucznego, cementu hutniczego, cementu żużlowego zawierającego klinkier, cementu zawierającego żużel i popioły.
  11. 11. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wypełniacz wybiera się spośród rozkruszonego kamienia wapiennego, wypełniacza krzemionkowego, popiołów lotnych, rozdrobnionego żużla, rozdrobnionej pucolany, dymu krzemowego.
  12. 12. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że superplastyfikator wybiera się spośród formaldehydowej melaminy sulfonowej, formaldehydowego naftalenu sulfonowego, kopolimeru akrylowego, kopolimeru estru i winylu, cukrzanu lub węglowodanu sodowego, kwasu polihydroksykarboksylowego, lignosulfonianu.
  13. 13. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że miesza się spoiwo na miejscu montażu do postaci pasty przy ilości wody w zakresie od 150 do 450 części na 600 części wagowych spoiwa.
    179 584
  14. 14. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwę paroszczelną (2) pokrywa się na powierzchni górnej warstwą aluminium.
  15. 15. Sposób według zastrz. 14, znamienny tym, że jako warstwę aluminium stosuje się cienką blachę aluminiową, do której przykleja się warstwę materiału izolującego cieplnie (3).
  16. 16. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że na warstwę materiału izolującego cieplnie (3) wybiera się tworzywo spośród pianki z tworzywa sztucznego, a zwłaszcza pianki polistyrenowej lub poliuretanowej, wełny perlitowej i wełny żużlowej, a zwłaszcza wełny żużlowej.
  17. 17. Sposób według zastrz. 1 albo 14, znamienny tym, że jako warstwę paroszczelną (2) stosuje się utleniony bitum w postaci wojłoku lub bitum polimeryzacyjny w postaci powłok z elastomerów i plastomerów.
    * * *
PL94314909A 1993-12-08 1994-12-06 lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materialu izolujacego cieplnie PL PL PL PL PL PL179584B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9314740A FR2713686B1 (fr) 1993-12-08 1993-12-08 Procédé de liaison entre une couche bitumineuse et un isolant thermique.
PCT/FR1994/001419 WO1995016089A1 (fr) 1993-12-08 1994-12-06 Procede de liaison entre une couche bitumineuse et un isolant thermique

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL314909A1 PL314909A1 (en) 1996-09-30
PL179584B1 true PL179584B1 (pl) 2000-09-29

Family

ID=9453708

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94314909A PL179584B1 (pl) 1993-12-08 1994-12-06 lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materialu izolujacego cieplnie PL PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0733143B1 (pl)
AT (1) ATE165415T1 (pl)
AU (1) AU1193795A (pl)
CA (1) CA2178491A1 (pl)
CZ (1) CZ286874B6 (pl)
DE (1) DE69409829T2 (pl)
ES (1) ES2118542T3 (pl)
FR (1) FR2713686B1 (pl)
HU (1) HU219372B (pl)
NO (1) NO962413L (pl)
PL (1) PL179584B1 (pl)
SK (1) SK284347B6 (pl)
WO (1) WO1995016089A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3020064A1 (fr) 2014-04-18 2015-10-23 Total Marketing Services Utilisation d'une composition bitumineuse comme liant de collage
FR3035114B1 (fr) 2015-04-14 2017-05-19 Total Marketing Services Liant de collage bitumineux et son utilisation

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3466222A (en) * 1967-07-26 1969-09-09 Lexsuco Inc Fire retardant insulative structure and roof deck construction comprising the same
AT362709B (de) * 1977-03-07 1981-06-10 Perlmooser Zementwerke Ag Verbindungs-, insbesondere haftver- mittlerschicht und verfahren zu deren her- stellung
AT359907B (de) * 1977-12-30 1980-12-10 Perlmooser Zementwerke Ag Moertel- oder betonmischung
GB2017673B (en) * 1978-02-15 1982-10-06 Fosroc International Ltd Hydraulic cement compositions
FR2432489A1 (fr) * 1978-08-03 1980-02-29 Kraszewski Richard Composition hydrofuge en poudre a base de ciment et son application
DE2925511C2 (de) * 1979-06-25 1985-05-30 Deitermann Kg Chemiewerk, 4354 Datteln Wasserdichter Belag für Flachdächer
US4331579A (en) * 1979-10-04 1982-05-25 Congoleum Corporation Adhesive to adhere impervious and felt backed vinyl sheet material to damp concrete
DE3236711C2 (de) * 1982-10-04 1984-09-13 Rastra AG, Pfäffikon, Freienbach Verfahren und Vorrichtung zum Verbinden von zwei großen Halbplatten
CS250196B1 (cs) * 1984-08-22 1987-04-16 Jan Stranecky Hmota pro lepení a spárování obkladů
FR2623221B1 (fr) * 1987-11-13 1991-11-29 Bonier Sahuc Monique Produit stabilisateur des sols en place et methode de mise en oeuvre
FR2665698B1 (fr) * 1990-08-10 1993-09-10 Conroy Michel Ciment complemente melange a des granulats selectionnes, pour l'obtention de mortier ou beton sans retrait, auto-lissant et auto-nivelant.
JP2730292B2 (ja) * 1990-12-25 1998-03-25 三菱マテリアル株式会社 平滑表面体用無機系接着材
FR2691196B1 (fr) * 1992-05-15 1994-07-08 Siplast Sa Couverture d'isolation etanche, notamment pour terrasse ou analogue.

Also Published As

Publication number Publication date
HU219372B (en) 2001-03-28
CZ167196A3 (en) 1997-03-12
SK284347B6 (sk) 2005-02-04
DE69409829D1 (de) 1998-05-28
NO962413D0 (no) 1996-06-07
DE69409829T2 (de) 1998-09-03
WO1995016089A1 (fr) 1995-06-15
FR2713686B1 (fr) 1996-01-12
EP0733143B1 (fr) 1998-04-22
HU9601353D0 (en) 1996-07-29
NO962413L (no) 1996-06-07
FR2713686A1 (fr) 1995-06-16
AU1193795A (en) 1995-06-27
ES2118542T3 (es) 1998-09-16
EP0733143A1 (fr) 1996-09-25
PL314909A1 (en) 1996-09-30
ATE165415T1 (de) 1998-05-15
CZ286874B6 (en) 2000-07-12
CA2178491A1 (fr) 1995-06-15
HUT76432A (en) 1997-08-28
SK73096A3 (en) 1996-12-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4229225A (en) Cement-based powdered water-repellent composition, and its applications
ES2217093T3 (es) Sistemas de union de particulas recubiertas, para colada de composiciones cementosas hidratables y procedimiento para realizarlas.
JPH0242785B2 (pl)
JPH07914B2 (ja) 建築物のための外部の断熱システム
US10399900B2 (en) Composition and method of using perlite
ES2176105A1 (es) Producto polivalente, aislante, antivibratorio, adhesivo y resistente el fuego para diferentes sectores industriales, especialmente para la construccion.
CA2554252A1 (en) Coating material, use thereof as well as method for the application of the coating material
JPH11116311A (ja) 壁塗り用モルタル組成物
PL179584B1 (pl) lub bitumu polimeryzacyjnego i warstwy materialu izolujacego cieplnie PL PL PL PL PL
US1968489A (en) Acoustical plaster
FI86738C (fi) Aktivbrandskyddsmedel
US4291088A (en) Foam products from furfuryl alcohol-amino-formaldehyde
JPS62156459A (ja) 鉄骨の耐火被覆工法
JP3167019B2 (ja) 積層防水施工法
AU2019204874B1 (en) A light weight adhesive composition
US3486917A (en) Insulating cement compositions
GB1592096A (en) Insulating materials
KR102465516B1 (ko) 알루미늄 박막 접착용 난연성 접착제 조성물
US2443081A (en) Adhesive cements
JPS62123083A (ja) 戸境壁施工方法
JPH05191911A (ja) 建物耐火スラブの貫通部防火構造及び耐火材の充填方法
JPH0579636B2 (pl)
IL275043A (en) Composition and method for using perlite
RU1770333C (ru) Мастика дл устройства безрулонной кровли
JPH04239079A (ja) フレキシブルシート状耐火断熱粘着材及びその複合材並びに耐火・防火構造物

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20101206