PL178153B1 - Rolka prowadząca - Google Patents

Rolka prowadząca

Info

Publication number
PL178153B1
PL178153B1 PL95319252A PL31925295A PL178153B1 PL 178153 B1 PL178153 B1 PL 178153B1 PL 95319252 A PL95319252 A PL 95319252A PL 31925295 A PL31925295 A PL 31925295A PL 178153 B1 PL178153 B1 PL 178153B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
roller
end portions
longitudinal
central part
inner sleeve
Prior art date
Application number
PL95319252A
Other languages
English (en)
Other versions
PL319252A1 (en
Inventor
John P. Cumberlege
Original Assignee
Alucais Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alucais Inc filed Critical Alucais Inc
Publication of PL319252A1 publication Critical patent/PL319252A1/xx
Publication of PL178153B1 publication Critical patent/PL178153B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G39/00Rollers, e.g. drive rollers, or arrangements thereof incorporated in roller-ways or other types of mechanical conveyors 
    • B65G39/02Adaptations of individual rollers and supports therefor
    • B65G39/07Other adaptations of sleeves
    • B65G39/071Other adaptations of sleeves for aligning belts or sheets

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Valve-Gear Or Valve Arrangements (AREA)
  • Pulleys (AREA)

Abstract

1. Rolka prowadzaca, zawierajaca, mocujacy do ramy przenosnika tasmowego, wzdluzny trzpien, na którym jest osadzony obrotowo korpus rolki w postaci wydrazonej w srodku, cylindrycznej tulei, przy czym korpus rolki jest polaczony z wzdluznym trzpieniem za pomoca elementów obrotowych, które sa usytuowane poprzecznie do wzdluz- nego trzpienia, wzdluz osi poziomego obrotu rolki, prosto- padlej do wzdluznego trzpienia, znamienna tym, ze w korpusie (12, 60), jest usytuowana wewnetrzna tuleja (32) oraz zespól podporowy, polaczony z elementami obrotowy- mi, przy czym zespól podporowy zawiera pare lozysk (34), usytuowanych z odstepem wzgledem siebie i przeciwlegle wzgledem pionowej osi obrotu (24) korpusu (1 2 , 60), nato- miast wzdluzny trzpien (14, 66) jest ulozony wewnatrz wewnetrznej tulei (32), a lozyska (34) s a umieszczone po- miedzy centralna czescia (20, 62, 84) korpusu (12, 60) i wewnetrzna tuleja (32), która jest polaczona z wzdluznym trzpieniem (14, 66), przy czym obwodowa centralna czesci (20, 62, 84) korpusu ma predkosc rózna od predkosci konco- wych czesci (22, 64) korpusu (12, 60), który jest obrotowy wokól pionowej osi obrotu (24), zas korpus (12, 60) rolki po- siada koncowe czesci (22), których obwód zewnetrzny jest rózny od obwodu zewnetrznego jego centralnej czesci (20). F i g . 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest rolka prowadząca.
Tego typu rola jest stosowana zwłaszcza do prowadzenia taśmy przenośnika wzdłuż przeznaczonego dla niej toru.
Z polskiego opisu patentowego nr 143910 znane jest urządzenie do kierowania taśmy przenośnika w celu zapewnienia jej prostoliniowego biegu. Urządzenie to zawiera trzy krążniki kierujące zamocowane do progu zestawu. Położenie krążników jest regulowane za pomocą dźwigni, śrub z nakrętkami i sprężyn. Taśma przenośnika opiera się na środkowym krążniku. Próg z krążnikami jest zawieszony przegubowo i posiada możliwość wychylania się w płaszczyźnie poziomej i pionowej.
Z niemieckich opisów patentowych DE 3505132 i 3543255 znane jest urządzenie do regulacji kierunku przesuwającej się po nim taśmy. Urządzenie zawiera parę wałków obrotowych, mających część środkową w postaci wydrążonej w środku tulei osadzonej na wzdłużnym trzpieniu, połączonym z korpusem za pomocą elementów obrotowych.
Te znane ze stanu techniki urządzenia nie przeciwdziałają w pełni dążeniu taśmy do przesuwania się na boki. Problem ten zaostrza się, kiedy taśma jest długa, musi przenosić duże obciążenie, albo ma duży ciężar. Podczas ustawiania taśmy w prawidłowym, centralnym położeniu, reguluje się ustawienie zarówno rolki napędzającej jak i rolki powrotnej, albo ich obu. Ponieważ taśma będzie zawsze dążyła do poprzecznego przemieszczania w pewnym pośrednim punkcie wzdłuż jej długości, może to spowodować uszkodzenie krawędzi taśmy albo ramy podtrzymującej.
Podczas użytkowania, taśma, która została początkowo ustawiona centralnie, może także po pewnym czasie zacząć przemieszczać się poprzecznie z powodu rozciągnięcia taśmy, występowania dużych obciążeń albo zanieczyszczeń rolek. Z tego powodu powszechną praktyką jest zatrudnienie operatora, który w sposób ciągły reguluje kąt ustawienia rolki napędzającej albo powrotnej w celu wypróbowania i osiągnięcia centralnego ustawienia taśmy. Znane są kosztowne automatyczne regulatory pneumatyczne albo hydrauliczne, ale nie zawsze są one odpowiednie do zastosowania, zwłaszcza przy operacjach górniczych o dużych obciążeniach.
Z opisów patentowych USA 1 510 051, 1 628 614 i 2 725 757 znane są rolki kierujące umieszczone na przeciwnych krawędziach taśmy. Podczas poruszania taśmy poprzecznie na jedną albo drugą stronę, krawędzie taśmy stykają się z rolką, która z kolei powoduje obrót rolki prowadzącej, w celu spowodowania wspomnianego powyżej obrotu albo obrotu poziomego. Gdy rolka prowadząca obraca się poziomo poza poprzeczne ustawienie w linii z taśmą, dąży ona do nakierowania taśmy z powrotem na jej centralny tor, po czym taśma znowu biegnie centralnie wzdłuż przeznaczonego dla niej toru.
Z tym typem rolki kierunkowej związane są różne problemy. Na przykład, okazało się, że krawędź taśmy stykająca się z rolką prowadzącą dąży do znacznego odkształcenia rolki prowadzącej, powodując uszkodzenie rolki prowadzącej i krawędzi taśmy. Ponadto, ten typ rolki kierunkowej wymaga przestrzeni, w której może ona manewrować, toteż często są one nieodpowiednie do zamontowania jako zastępstwo dla rolki standardowej.
Rolka prowadząca, według wynalazku zawierająca, mocujący do ramy przenośnika taśmowego, wzdłużny trzpień, na którym jest osadzony obrotowo korpus rolki w postaci wydrążonej w środku tulei, przy czym korpus rolki jest połączony z wzdłużnym trzpieniem za pomocą elementów obrotowych, które są usytuowane poprzecznie do wzdłużnego trzpienia, wzdłuż osi poziomego obrotu rolki, prostopadłej do wzdłużnego trzpienia, charakteryzuje się tym, że w korpusie, jest usytuowana wewnętrzna tuleja oraz zespół podporowy, połączony z elementami obrotowymi, przy czym zespół podporowy zawiera parę łożysk, usytuowanych z odstępem względem siebie i przeciwległe względem pionowej osi obrotu korpusu, natomiast wzdłużny trzpień jest ułożony wewnątrz wewnętrznej tulei, a łożyska są umieszczone pomiędzy centralną częścią korpusu i wewnętrzną tuleją, która jest połączona z wzdłużnym trzpieniem, przy czym obwodowa centralna części korpusu ma prędkość różną od prędkości końcowych części korpusu, który jest obrotowy wokół pionowej osi obrotu, zaś korpus rolki
178 153 posiada końcowe części, których obwód zewnętrzny jest różny od obwodu zewnętrznego jego centralnej części.
Korzystnie jest gdy elementy obrotowe zawieraj ą obrotowy kołek, który jest usytuowany centralnie w korpusie, a jego końce są ułożone w przeciwległych ścianach wewnętrznej tulei, przy czym środkowa część obrotowego kolka jest osadzona we wzdłużnym trzpieniu.
Korzystnie jest gdy przeciwległe końcowe części korpusu posiadają mniejszą średnicę zewnętrzną niż jego centralna część, a zwłaszcza gdy końcowe części korpusu zwężają się zbieżnie w kierunku od centralnej części.
Korzystnie jest gdy kąt pochylenia zbieżnych końcowych części korpusu jest zawarty pomiędzy 0,5° i 5°, a w szczególności gdy każda końcowa cześć korpusu ma długość dopasowaną do szerokości taśmy na nim usytuowanej, przy czym długość ta jest zawarta pomiędzy jedną czwartą i jedną ósmą szerokości taśmy.
Korzystnie jest gdy każda końcowa część korpusu ma długość dopasowaną do szerokości taśmy na niej usytuowanej, przy czym długość ta jest w przybliżeniu równa jednej szóstej szerokości taśmy.
Korzystnie jest gdy rolka zawiera ślizgowe elementy, zaś przeciwległe końcowe części korpusu posiadają większą średnicę zewnętrzną niż jego centralna część, a zwłaszcza gdy elementy ślizgowe są usytuowane na zewnątrz końcowych części korpusu.
Korzystnie jest gdy każdy ślizgowy element zawiera ślizgowy pierścień, mający większą średnicę zewnętrzną niż końcowa część korpusu, przy czym ślizgowy pierścień jest zamocowany współosiowo z korpusem i obrotowo względem korpusu, a w szczególności gdy ślizgowy pierścień jest zamocowany do korpusu poprzez łożysko.
Korzystnie jest gdy ślizgowy pierścień jest zamocowany z odstępem względem końcowych części, na wzdłużnym trzpieniu.
Rolka prowadząca zapewnia prostoliniowy przebieg taśmy, bez możliwości przesuwania jej na boki. Dzięki proponowanej konstrukcji rolki prowadzącej nie występuje ryzyko uszkodzenia krawędzi bocznej taśmy oraz nie występuje konieczność stosowania dodatkowych urządzeń naprowadzających.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia rolkę kierunkową w widoku perspektywicznym, fig. 2 - rolkę kierunkową w przekroju poprzecznym, fig. 3 - taśmę przenośnika w widoku z góry, zamocowaną z rolką kierunkową oraz fig. 4 i 5 - dwa kolejne przykłady wykonania rolki kierunkowej w przekroju poprzecznym.
Rolka kierująca 10 przedstawiona na fig. 1 jest obrotowo zamocowana na trzpieniu 14 mającym wzdłużną oś 26, przy czym końce trzpienia 14 wystają poza zewnętrzna krawędź 18 rolki kierującej 10. Trzpień 14 jest przeznaczony do mocowania rolki 10 na ramie podtrzymującej zespołu taśmy przenośnika. Korpus 12 rolki 10 jest korzystnie wykonany, albo pokryty odpornym na zużycie materiałem, pracującym bez poślizgu.
Korpus 12 rolki 10 zawiera część centralną 20, która ma kształt walca i stanowi w przybliżeniu 3/4 całkowitej długości korpusu 12 rolki 10. Po obu końcach części centralnej 20 są usytuowane końcowe części 22, które zwężają się zbieżnie od części centralnej 20 pod kątem zawartym w przedziale pomiędzy 0,5° i 5°, korzystnie około 1°.
Korpus 12 rolki 10 obraca się względem trzpienia 14 dookoła osi 24 obrotu poziomego. Korpus 12 obraca się względem wzdłużnej osi trzpienia 14 w kierunku oznaczonym strzałką 26. Korpus 12 jest pusty w środku, toteż obracanie się dookoła osi 24 obrotu poziomego jest ograniczone wolną przestrzenią pomiędzy wnętrzem 28 korpusu 12 i osią trzpienia 14. Zakres ruchu korpusu 12 względem osi trzpienia 14 dookoła jej osi 24 obrotu poziomego jest zaznaczony strzałką 30.
Wewnętrzne ukształtowanie rolki kierunkowej jest pokazane na fig. 2. Korpus 12 jest oparty na tulei wewnętrznej 32 za pomocą pary łożysk 34, oddalonych od siebie i usytuowanych po przeciwległych bokach osi obwodu 24. Kółek obrotowy 36 łączy tuleje wewnętrzna 32 z osią trzpienia 14 poprzez parę łożysk 38, które umożliwiają ruch obrotowy. Zetknięcie się
178 153 końców 40 tulei wewnętrznej 32 z osią trzpienia 14 będzie ograniczało zasięg, do którego rolka kierująca 12 może się obracać dookoła osi obrotu poziomego 24.
Szerokość taśmy którą stosuje się wraz z rolką kierującą 10 oznaczono linią wymiarową 42. Krawędzie taśmy kontaktują się z końcowymi częściami 22 korpusu 12, który rozciąga się poza krawędzie 44 taśmy.
Na podstawie fig. 3 widać w jaki sposób rolka kierująca 10 będzie sterowała położeniem taśmy. Taśma 46 jest przystosowana do poruszania się wzdłuż toru, którego środek jest zaznaczony linią 48. Taśma 46 porusza się w kierunku strzałki 50. Podczas przemieszczania taśmy 46 na zewnątrz jej centralnego toru 48, oznaczonego liniami kropkowymi 52, lewa krawędź taśmy (oznaczona numerem 44a) zaczyna przemieszczać się w dół po części końcowej 22a. Prawa krawędź 44b będzie jednocześnie przemieszczać się na zewnątrz w prawo po części końcowej 22b. Z powodu zwężającego się kształtu części końcowej 22a, prędkość obwodowa części końcowej 22a w punkcie, w którym krawędź taśmy 44a styka się z częścią końcową 22a, będzie mniejsza niż prędkość obwodowa części centralnej 20 korpusu 12. Skutkiem tego taśma 46 będzie ciągnęła część końcową 22a do przodu, to znaczy w kierunku strzałki 54.
Ponieważ korpus 12 obraca się dookoła osi 24 obrotu poziomego, oddziaływanie ciągnące w kierunku strzałki 54 na jeden koniec korpusu 12 spowoduje obracanie korpusem 12 do położenia oznaczonego liniami kropkowymi 56. Obrócona rolka 10 będzie dążyła do nakierowania taśmy 46 z powrotem w kierunku toru centralnego 48 do momentu, kiedy krawędź 46b zacznie się poruszać w dół zwężającej się części końcowej 22b. Korpus 12 ustawi się ponownie prostopadle do toru 48. Tak więc, działanie obracające będzie automatyczne i do kierowania taśmą 46 nie będzie wymagany żaden oddzielny mechanizm sterujący albo inne urządzenie. Jedynie obciążenie będzie powodowane przez taśmę stykająca się z częściami rolki kierującej poruszającymi się z różnymi prędkościami obwodowymi, które powodują ruch obrotowy rolki kierującej. Jest to niewielkie obciążenie ścinające, oddziałujące na samą taśmę 46. Obciążenie to nie spowoduje jakiegokolwiek uszkodzenia taśmy 46.
Rolka kierująca 60 przedstawiona na fig. 4 działa odwrotnie niż rolka 10 z pierwszego przykładu wykonania. Rolka kierująca 60 jest tak samo ukształtowana jest rolka 10 z fig. 1 i dlatego jej poszczególne części nie będą opisywane. Korpus 60 rolki zawiera część centralną 62 i części końcowe 64, które mają większą średnicę niż część centralna 62. Na zewnątrz korpusu 60 jest usytuowana podtrzymywana na wzdłużnym trzpieniu 66 para pierścieni ślizgowych 68, które mają większą średnicę niż część końcowa 64. Rolki ślizgowe 68 są podtrzymywane przez łożyska 70 na wzdłużnym trzpieniu 66, przy czym rolki ślizgowe 68 obracają się z prędkością, która jest mniejsza niż prędkość korpusu 60.
Zgodnie z fig. 4 podczas pracy taśmy 72, jej krawędzie 74 będą poruszać się na rolkach ślizgowych 68. W tych warunkach prędkości obwodowe części centralnej 62 rolek ślizgowych 68 są takie same. Jeśli taśma 72 zacznie przesuwać się w kierunku jednej albo drugiej strony korpusu 60, krawędź 74 po przeciwnej stronie korpusu 60 będzie schodzić z jej rolki ślizgowej 68. Następnie spód 76 taśmy zetknie się z częścią końcową 64 korpusu 60. Ponieważ rejon końcowy 64 porusza się z prędkością obwodową, która jest większa niż prędkość części centralnej 62, skutkiem będzie obrót korpusu 60, dookoła jego osi 78 w sposób podobny do przedstawionego na fig. 3, a w ten sposób nakierowana taśma 72 powróci do jej położenia centralnego, przedstawionego na fig. 4. Tak więc, ta strona taśmy, w kierunku od której przemieszcza się taśma, styka się z częścią końcową 64 o większej średnicy i powoduje obrót w poziomie korpusu 60 oraz powrót taśmy 72 do jej położenia centralnego.
Przykład wykonania przedstawiony na fig. 5 jest podobny do tego z fig. 4, z wyjątkiem tego, że rolki ślizgowe 80 są zamocowane poprzez łożyska 82 do korpusu 84 rolki końcowej 10. Pod innymi względami działa on w taki sam sposób jak opisany powyżej w odniesieniu do fig. 4.
178 153
178 153
3Ζ-
Ν
42- \ 44
178 153
178 153
178 153
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rolka prowadząca, zawierająca, mocujący do ramy przenośnika taśmowego, wzdłużny trzpień, na którym jest osadzony obrotowo korpus rolki w postaci wydrążonej w środku, cylindrycznej tulei, przy czym korpus rolki jest połączony z wzdłużnym trzpieniem za pomocą elementów obrotowych, które są usytuowane poprzecznie do wzdłużnego trzpienia, wzdłuż osi poziomego obrotu rolki, prostopadłej do wzdłużnego trzpienia, znamienna tym, że w korpusie (12, 60), jest usytuowana wewnętrzna tuleja (32) oraz zespół podporowy, połączony z elementami obrotowymi, przy czym zespół podporowy zawiera parę łożysk (34), usytuowanych z odstępem względem siebie i przeciwległe względem pionowej osi obrotu (24) korpusu (12,60), natomiast wzdłużny trzpień (14,66) jest ułożony wewnątrz wewnętrznej tulei (32), a łożyska (34) są umieszczone pomiędzy centralną częścią (20, 62, 84) korpusu (12, 60) i wewnętrzną tuleją (32), która jest połączona z wzdłużnym trzpieniem (14,66), przy czym obwodowa centralna części (20, 62, 84) korpusu ma prędkość różną od prędkości końcowych części (22, 64) korpusu (12, 60), który jest obrotowy wokół pionowej osi obrotu (24), zaś korpus (12, 60) rolki posiada końcowe części (22), których obwód zewnętrzny jest różny od obwodu zewnętrznego jego centralnej części (20).
  2. 2. Rolka według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy obrotowe zawierają obrotowy kołek (36), który jest usytuowany centralnie w korpusie (12, 60), a jego końce są ułożone w przeciwległych ścianach wewnętrznej tulei (32), przy czym środkowa część obrotowego kołka (36) jest osadzona we wzdłużnym trzpieniu (14,66).
  3. 3. Rolka według zastrz. 1, znamienna tym, że przeciwległe końcowe części (22) korpusu (12) posiadają mniejszą średnicę zewnętrzną niż jego centralna część (20).
  4. 4. Rolka według zastrz. 3, znamienna tym, że końcowe części (22) korpusu (12) zwężają się zbieżnie w kierunku od centralnej części (20).
  5. 5. Rolka według zastrz. 4, znamienna tym, że kąt pochylenia zbieżnych końcowych części (22) korpusu (12) jest zawarty pomiędzy 0,5° i 5°.
  6. 6. Rolka według zastrz. 3, znamienna tym, że każda końcowa część (22) korpusu (12) ma długość dopasowaną do szerokości taśmy na nim usytuowanej, przy czym długość ta jest zawarta pomiędzy jedną czwartą i jedną ósmą szerokości taśmy.
  7. 7. Rolka według zastrz. 3, znamienna tym, że każda końcowa część (22) korpusu (12) ma długość dopasowaną do szerokości taśmy na niej usytuowanej, przy czym długość ta jest w przybliżeniu równa jednej szóstej szerokości taśmy.
  8. 8. Rolka według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera ślizgowe elementy, zaś przeciwległe końcowe części (64) korpusu (60) posiadają większą średnicę zewnętrzną niż jego centralna część (6^, 84).
  9. 9. Rolka według zastrz. 8, znamienna tym, że elementy ślizgowe są usytuowane na zewnątrz końcowych części (64) korpusu (60).
  10. 10. Rolka według zastrz. 8 albo 9, znamienna tym, że każdy ślizgowy element zawiera ślizgowy pierścień (68, 80), mający większą średnicę zewnętrzną niż końcowa część (64) korpusu (60, 84), przy czym ślizgowy pierścień (68, 80) jest zamocowany współosiowo z korpusem (60,84) i obrotowo względem korpusu (60, 84).
  11. 11. Rolka według zastrz. 10, znamienna tym, że ślizgowy pierścień (80) jest zamocowany do korpusu (84) poprzez łożysko (82).
  12. 12. Rolka według zastrz. 10, znamienna tym, że ślizgowy pierścień (68) jest zamocowany z odstępem względem końcowych części (64), na wzdłużnym trzpieniu (66).
    178 153
PL95319252A 1994-09-20 1995-09-20 Rolka prowadząca PL178153B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ZA947265 1994-09-20
PCT/AU1995/000618 WO1996009237A1 (en) 1994-09-20 1995-09-20 Conveyor tracking idler

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL319252A1 PL319252A1 (en) 1997-08-04
PL178153B1 true PL178153B1 (pl) 2000-03-31

Family

ID=25584377

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95319252A PL178153B1 (pl) 1994-09-20 1995-09-20 Rolka prowadząca

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5911304A (pl)
EP (1) EP0781248B1 (pl)
CN (1) CN1071266C (pl)
AT (1) ATE190035T1 (pl)
AU (1) AU685005B2 (pl)
BR (1) BR9508859A (pl)
CA (1) CA2200311C (pl)
CZ (1) CZ83897A3 (pl)
DE (1) DE69515319T2 (pl)
PL (1) PL178153B1 (pl)
WO (1) WO1996009237A1 (pl)
ZA (1) ZA957932B (pl)

Families Citing this family (33)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
MY119329A (en) * 1996-06-10 2005-05-31 Tru Trac Rollers Proprietary Ltd Tracking assembly
DE69840917D1 (en) * 1997-10-03 2009-07-30 Savage Paul Alan Bandzentriervorrichtung
DE19816466A1 (de) * 1998-04-14 1999-10-21 Bucher Guyer Ag Masch Fördereinrichtung
AU6044999A (en) * 1998-09-18 2000-04-10 Asgco Manufacturing, Inc. Conveyor belt trainer
US6105899A (en) 1999-01-07 2000-08-22 Visionary Solutions, Llc Web tension equalizing roll and tracking apparatus
FI107795B (fi) * 1999-06-08 2001-10-15 Roxon Oy Ohjausrulla
AU1364801A (en) * 1999-11-09 2001-06-06 Equa-Liner Systems, Llc Web tension equalizing roll and tracking apparatus
AU772441B2 (en) * 1999-12-13 2004-04-29 Tru-Trac Rollers Pty Ltd Tracking of belts and webs
DE20110054U1 (de) * 2001-06-19 2001-08-23 Kverneland Asa, Kverneland Rundballenpresse
WO2003068638A1 (en) 2002-02-11 2003-08-21 Douglas John Cumberlege Conveyor belt training idler roller and installations including same
EP1606200A1 (en) * 2003-03-27 2005-12-21 Douglas John Cumberlege Conveyor belt training idler roller assemblies
DE10316630A1 (de) * 2003-04-11 2004-11-11 Freiberger Lebensmittel Gmbh & Co. Produktions- Und Vertriebs Kg Transportband
ATE342856T1 (de) 2004-08-18 2006-11-15 Fachhochschule Lausitz Anordnung zum zentrierten führen von fördergurten
DE102006040883B9 (de) * 2005-08-31 2010-03-04 Peter Blaha Tragrolle sowie Verfahren zu deren Herstellung
FR2902414B1 (fr) * 2006-06-20 2008-09-12 Thomine Paul Henri Bruno Pierr Rouleau pour convoyeur a bande defilante agence pour provoquer spontanement un centrage de la bande sur son chemin de guidage
DE102007027932A1 (de) 2007-06-18 2009-01-02 Interroll-Holding Ag Über Lagertöpfe gelagerte Förderrolle
DE102007027934B4 (de) * 2007-06-18 2012-12-06 Interroll-Holding Ag Welle-Nabe-Baugruppe mit Spreizelement
WO2009004397A1 (fr) * 2007-07-02 2009-01-08 Paul Henri Thomine Rouleau pour convoyeur a bande defilante agence pour provoquer spontanement un centrage de la bande sur son chemin de guidage
US20090090603A1 (en) * 2007-10-04 2009-04-09 Acrison, Inc. Automatic Belt Tracking System
US7815039B2 (en) * 2007-12-05 2010-10-19 Seiko Epson Corporation Belt skew correction device, belt transportation device, and recording device
US7886895B2 (en) * 2008-11-10 2011-02-15 Superior Industries, Llc Training idler
US8474604B2 (en) 2011-03-28 2013-07-02 Souhel Khanania Systems and methods for belt alignment
US20130164034A1 (en) * 2011-12-23 2013-06-27 Xerox Corporation Passive belt steering apparatus and systems
CA2866605C (en) * 2012-03-08 2020-05-12 Flexible Steel Lacing Company Apparatus and method for tracking conveyor belts
WO2014075113A1 (en) * 2012-11-08 2014-05-15 John Pear Cumberlege Idler
CN103848163A (zh) * 2014-01-10 2014-06-11 洛阳广盈机械设备有限公司 自移式矫正器
CN104097922A (zh) * 2014-07-29 2014-10-15 江苏广盛源科技发展有限公司 松式烘干输送机
CN104355080A (zh) * 2014-10-28 2015-02-18 江西稀有稀土金属钨业集团有限公司 一种提升机用传送带装置
US9469480B2 (en) 2014-12-03 2016-10-18 Asgco Manufacturing, Inc. Trough training idler
CN105083905A (zh) * 2015-09-18 2015-11-25 佛山市金佳机电有限公司 带自动纠偏功能的输送带滚筒
CA3004840C (en) * 2015-11-12 2024-06-04 Flexible Steel Lacing Company Apparatus and method for tracking conveyor belts
WO2018053384A1 (en) * 2016-09-19 2018-03-22 Asgco Manufacturing, Inc. Return idler trainer
US20220371318A1 (en) * 2019-11-18 2022-11-24 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Adjusting a lateral position of a transfer blanket

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1833180A (en) * 1930-07-09 1931-11-24 Robins Conveying Belt Co Training idler for conveyer belts
US2330923A (en) * 1941-05-15 1943-10-05 Robins Conveying Belt Co Training device for conveyer belts
US2655251A (en) * 1950-06-03 1953-10-13 Hewitt Robins Inc Reversible training idler
DE899622C (de) * 1951-08-09 1953-12-14 Josef Von Der Sanden Tragrolle fuer Foerderbaender
GB1473662A (en) * 1974-05-07 1977-05-18 Sharman H Battery cages for poultry incorporating a droppings belt
SU763210A1 (ru) * 1977-03-21 1980-09-15 Украинский Научно-Исследовательский И Конструкторский Институт Продовольственного Машиностроения Устройство дл центрировани ленты конвейера
AU583840B2 (en) * 1984-08-14 1989-05-11 Dennis Mraz Conveyer systems
US4552295A (en) * 1984-10-23 1985-11-12 Smith R.P.M. Corporation Anti-wrinkle device
DE3505132A1 (de) * 1985-02-14 1986-08-14 Bison-Werke Bähre & Greten GmbH & Co KG, 3257 Springe System zur laufreglung endlos langer baender
DE3543255A1 (de) * 1985-12-06 1987-06-11 Hammerwerk Richard Naescher Gm Fuehrungstrommel von stetigfoerderern, insbesondere von gurtfoerderern

Also Published As

Publication number Publication date
CA2200311C (en) 2005-07-12
EP0781248A4 (en) 1997-12-10
DE69515319T2 (de) 2000-10-26
EP0781248B1 (en) 2000-03-01
CN1166817A (zh) 1997-12-03
CN1071266C (zh) 2001-09-19
CZ83897A3 (en) 1997-10-15
WO1996009237A1 (en) 1996-03-28
US5911304A (en) 1999-06-15
EP0781248A1 (en) 1997-07-02
DE69515319D1 (de) 2000-04-06
ZA957932B (en) 1996-04-26
PL319252A1 (en) 1997-08-04
BR9508859A (pt) 1997-10-28
CA2200311A1 (en) 1996-03-28
ATE190035T1 (de) 2000-03-15
AU3558495A (en) 1996-04-09
AU685005B2 (en) 1998-01-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL178153B1 (pl) Rolka prowadząca
US9884722B2 (en) Apparatus and method for tracking conveyor belts
US4887708A (en) Drive apparatus for belt power turns
CA2257899C (en) Tracking assembly for a conveyor belt
AU2022271371A1 (en) Apparatus and method for tracking conveyor belts
US4629062A (en) Belt trainer apparatus for a conveyor
US4936224A (en) Apparatus for conveying motor vehicles into vehicle washing installations
US3939962A (en) Stow roller train for storage and conveyance of cargo
JPS61114910A (ja) ばら荷等の搬送装置
US2821291A (en) Belt training idler
EP1008522A1 (en) Wrapping apparatus
EP1060112B1 (en) Guide conveyor having a laterally adjustable deflector roller at the end
US2712378A (en) Conveyor belt guiding device
US2256685A (en) Self-aligning idler for belt conveyers
EP1627833B1 (de) Anordnung zum zentrierten Führen von Fördergurten
WO1999032378A1 (en) Endless belt assembly
JPS6026518A (ja) ベルトコンベヤのベルト自動調心装置
KR200262976Y1 (ko) 리버싱 컨베어의 자동조심 리턴롤라
SU956370A1 (ru) Ленточно-цепной конвейер
KR20000038000A (ko) 곡선부에서의 운반물 이송용 콘베이어
JPS6251B2 (pl)
CS220205B1 (cs) Reverzní pásový dopravník
MXPA00008034A (en) Guide conveyor having a laterally adjustable deflector roller at the end
JP2004123361A (ja) 搬送装置