PL176152B1 - Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu - Google Patents

Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu

Info

Publication number
PL176152B1
PL176152B1 PL93309645A PL30964593A PL176152B1 PL 176152 B1 PL176152 B1 PL 176152B1 PL 93309645 A PL93309645 A PL 93309645A PL 30964593 A PL30964593 A PL 30964593A PL 176152 B1 PL176152 B1 PL 176152B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
formula
compound
hydrogen
alkyl
groups
Prior art date
Application number
PL93309645A
Other languages
English (en)
Other versions
PL309645A1 (en
Inventor
Andrew S. Wells
Norman J. Lewis
Timothy Ch. Walsgrove
Paul Oxley
Joseph M. Fortunak
Original Assignee
Smithkline Beecham Corp
Smithkline Beecham Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Smithkline Beecham Corp, Smithkline Beecham Plc filed Critical Smithkline Beecham Corp
Publication of PL309645A1 publication Critical patent/PL309645A1/xx
Publication of PL176152B1 publication Critical patent/PL176152B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D209/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D209/02Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom condensed with one carbocyclic ring
    • C07D209/04Indoles; Hydrogenated indoles
    • C07D209/30Indoles; Hydrogenated indoles with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, directly attached to carbon atoms of the hetero ring
    • C07D209/32Oxygen atoms
    • C07D209/34Oxygen atoms in position 2

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu o wzorze (I): (I) w którym n oznacza 1 do 3; kazda grupa R oznacza niezaleznie wodór lub grupe C1-4-al- kilowa; a R 1 oznacza wodór, grupe hydroksylowa lub C 1 -4 -alkoksylowa, albo jego farmace- utycznie dopuszczalnej soli, znam ienny tym , ze poddaje sie redukcji zwiazek o wzorze (II) (II ) w którym n, R i R 1 m aja znaczenia podane dla wzoru (I), przy czym redukcja jest prowa- dzona na niklu Raney’a w rozpuszczalniku bedacym alkoholem C 1 _ 4 , w temperaturze miedzy pokojowa a temperatura wrzenia rozpuszczalnika, a wytworzony zwiazek o wzorze (I) ewen- tualnie przeksztalca sie w inny zwiazek o wzorze (I) albo w sól. P L 1 7 6 1 5 2 B1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest ulepszony sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu. Takie związki są opisane w europejskim opisie patentowym EP- 113964-B jako użyte176 152 czne w terapii chorób sercowo-naczyniowych, a w europejskim opisie patentowym EP-299602-A jako czynniki użyteczne w leczeniu choroby Parkinsona.
Sposoby wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu zostały opisane np. w opisach patentowych EP-113964-B, EP-300614-A1 i WO 91/16306, sposoby te nie ujawniają etapu redukcji pochodnych izatynowych.
Odkryliśmy, że podstawione pochodne indolonów mogą być wytwarzane z wysoką wydajnością i o wysokiej czystości za pomocą redukcji odpowiednich izatynowych związków prekursorowych. Wysokąwydajność i czystość w procesie składającym się z wielu etapów reakcji osiąga się generalnie o wiele bardziej efektywnąi ekonomicznądrogąprowadzącądo produktu końcowego.
Znane ze stanu techniki sposoby zapewniają wytworzenie produktu z dużo niższą wydajnością, i tak sposób ujawniony przez Molby’a (patent US 3882236) zapewnia wydajność około 54%, a sposób ujawniony przez DeMarinis (J. Med. Chem. 1986,29, str. 939-947) zapewnia wydajność około 46%.
Jak można obliczyć z danych z przykładu I, redukcja sposobem według wynalazku zachodzi z wydajnością około 88%.
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu o wzorze (I):
(CH ) NR I ż n ż
() w którym n oznacza 1 do 3; każda grupa R oznacza niezależnie wodór lub grupę C ^alkilową; a R1 oznacza wodór, grupę hydroksylową lub CM-alkoksylową, albo jego farmaceutycznie dopuszczalnej soli, charakteryzujący się tym, że poddaje się redukcji związek o wzorze (II)
(II) w którym n, R i R1 mają znaczenia podane dla wzoru (I), przy czym redukcja jest prowadzona na niklu Raney’a w rozpuszczalniku będącym alkoholem CM, takim jak izopropanol, w temperaturze między pokojową a temperaturą wrzenia rozpuszczalnika, a wytworzony związek o wzorze (I) ewentualnie przekształca się w inny związek o wzorze (I) albo w sól.
Korzystnie sposobem według wynalazku poddaje się redukcji związek, w którym obie grupy R oznaczają grupę C| ^-alkilową, n oznacza 2, a R1 ma znaczenie wyżej podane.
W innym korzystnym sposobie poddaje się redukcji związek, w którym jedna z grup R oznacza grupę C1 -j-alkilową, a druga grupa oznacza wodór, n i R1 mająznaczcnie podane w zastrz. 1
Korzystnie wytworzoną pochodną indolonu o wzorze (I) poddaje się redukcyjnej alkilacji z utworzeniem pochodnej indolonu o wzorze (I), w której obie grupy R oznaczaj ą grupę C1 - -alkilową.
17(5152
Szczególnie korzystnie sposobem według wynalazku wytwarza się chlorowodorek
4-[2-(di-n-propyloamino)etylo]-l,3-dihydro-2H-indolo-2-onu w wyniku poddawania redukcji 4-(2-di-n-propyloamino)etyloetyloizatyny.
Korzystnie stosuje się nadmiar niklu Raney’a w stosunku do związku o wzorze (II) i mieszaninę ogrzewa się w temperaturze wrzenia, w izopropanolu jako rozpuszczalniku.
Odpowiednio, jedna z grup Rjest atomem wodoru, a druga atomem wodoru lub grupąC„-alkilową korzystnie obie grupy R są grupami C, „alkilowymi, w szczególności n-propylowymi.
Odpowiednio, n oznacza liczbę 1-3, korzystnie n oznacza 2. Odpowiednio, R1 2 oznacza atom wodoru, grupę hydroksylową lub grupę C „-alkoksylową, takąjak metoksylową; korzystnie R1 oznacza atom wodoru.
Korzystnymi solami związków o wzorze (I) są sole opisane w europejskim opisie patentowym EP- 113694-B, a szczególnie korzystne sąaddycyjne sole kwasowe, takie jak chlorowodorek.
Powyższy sposób jest szczególnie użyteczny do wytwarzania chlorowodorku 4-[2-(di-npropyloamino)etylo]-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu (INN: ropinirole), związku użytecznego w leczeniu choroby Parkinsona (EP-299-602-A).
Niektóre związki o wzorze (I) można przekształcać w inne związki o wzorze (I). W szczególności, związki o wzorze (I), w którym obie grupy R są atomem wodoru lub jedna grupa R jest atomem wodoru, a druga grupą C, „alkilową można przekształcać w związki o wzorze (I), w którym obie grupy R są grupami C„-alkilowymi, stosując znane sposoby, takie jak redukcyjne alkilowanie za pomocą aldehydów, np. z zastosowaniem cyjanoborowodorku sodowego albo wodoru jako środków redukujących. Ta metoda jest szczególnie przydatna do wytwarzania chlorowodorku 4-[2-(di-n-propyloamino)etylo]-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu, jak to opisano w podanych przykładach.
Związki o wzorze (II) można wytwarzać znanymi specjalistom metodami. Np., związek o wzorze (II) można syntetyzować według następującego schematu:
(CH) X z n
(V)
NCS
2. MeSCH CO Me Et3N
1. NBS
2. H O.MeOH
V
(II)
(III)
W powyższym schemacie, R, R*i n mająznaczenie podane dla związków o wzorze (I) a X oznacza grupę odchodzącą lub grupę o wzorze N(R)2, gdzie R ma znaczenie podane dla wzoru (I),NBS oznacza N-bromosukcynimid, aNCS oznacza N-chlorosukcymmid. Do korzystnych grup odchodzących X należy atom chlorowca, w szczególności bromu, oraz grupy zawierające atom tlenu, takie jak p-toluenosulfonylooksylowa. Należy zwrócić uwagę, że gdy X oznacza grupę N(R)2, wówczas otrzymane związki o wzorze (II) są związkami o wzorze (II).
Związki izatynowe o wzorze (III), w którym X oznacza grupę odchodzącą, można, stosując opisane uprzednio metody, redukować do indolonów o wzorze (VI):
(VI) w którym n i Rl mająznaczenie podane dla związków o wzorze (III) a X oznacza grupę odchodzącą. Otrzymane związki o wzorze (VI) można następnie podawać reakcji z aminąo wzorze (R)2NH i otrzymywać związki o wzorze (I). Jeśli stosuje się aminę pierwszorzędową o wzorze RNH2, w którym R oznacza grupę C,^-alkilową, otrzymuje się związek o wzorze (I), w którym jeden podstawnik Rjest atomem wodoru a drugi grupą CM-alkilową. W razie potrzeby, takie związki można poddawć redukcyjnemu alkilowaniu, jak to wspomniano uprzednio, w celu wprowadzenia drugiej grupy C^-alkilowej. Takie postępowanie może w szczególności być stosowane do wytwarzania związków o wzorze (I), w którym każda z grup Rjest inną grupą C, ^-alkilową.
Związki o wzorach (II), (III) i (IV) są nowymi związkami.
Związki o wzorze (VI), w którym X oznacza atom chlorowca, można także poddawać reakcji z azydkiem sodowym i następnie redukować powstały azydoindolon i otrzymywać związki o wzorze (I), w którym obie grupy R oznaczają atom wodoru.
Związki o wzorze (V) można wytwarzać stosując znane sposoby. Np., związek o wzorze (V), w którym X oznacza grupę p-toluenosulfonylooksyłowąmożna wytwarzać poddając odpowiedni alkohol reakcji z chlorkiem p-toluenosulfonylu i trietyloammą
Poniżej przedstawione przykłady llustrująwynalazek Wszystkie temperatury sąpodane w stopniach Celsjusza.
Przykład I (według wynalazku). Chlorowodorek 4-(2-di-n-propyloaminoetylo)-l ,3-dihydro-2H-indol-2-onu
Do zawiesiny 2,74 g (10,0 mmoli) 4-(2-di-n-propyloamino)etyloizatyny w 70 ml izopropanolu dodano 16,0 g (mokra masa) aktywnego niklu Raneya (50% zawiesina w wodzie, stopień aktywności około W-2). Otrzymaną zawiesinę ogrzewano w ciągu 18 godzin w temperaturze wrzenia, po czym ochłodzono do temperatury otoczenia i przemyto na warstwie ziemi okrzemkowej 100 ml izopropanolu. Po odparowaniu izopropanolu do objętości około 30 ml i zakwaszeniu za pomocą nasycenia gazowym chlorowodorem otrzymano mętny roztwór. Całość mieszano w temperaturze 0°C w ciągu kilku godzin, po czym wytrącony osad odsączono i suszono pod zmniejszonym ciśnieniem do stałej wagi. Otrzymano 2,40 g tytułowego związku o temperaturze topnienia 228-229,5°C.
Przykład II (u zupełniający) . Chlorowodorek 4-(2-dipropy loaminoetylo)-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu.
Mieszaninę 30,0 g (0,118 mola) 4-(2-propyloaminoetylo)-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu, 3,0 g 10% platyny na węglu aktywnym, 65,8 g (1,18 mola) aldehydu propionowego, 300 ml destylowanej wody i metanol załadowano do reaktora Buchi’ego i uwodorniano pod ciśnieniem 0,413 7 MPa w ciągu 75 minut. Mieszaninę przesączono przez ziemię okrzemkową, po czym me6
176 152 tanol i nadmiar aldehydu propionowego odparowano pod zmniejszonym ciśnieniem. Pozostałą fazę wodną przemyto 150 ml i 75 ml chlorku metylenu a następnie zakwaszono 6,0 g (0,15 mola) wodorotlenku sodowego w 40 ml wody i ekstrahowano produkt 100 ml i 2 x 40 ml chlorku metylenu. Ekstrakty organiczne suszono nad siarczanem magnezu i zatężono pod zmniejszonym ciśnieniem. Pozostały olej rozpuszczono w 315 ml izopropanolu w temperaturze 80°C i do roztworu dodano 12 ml (d=l, 18, 0,14 mola) kwasu solnego. Mieszaninę pozostawiono do ochłodzenia do temperatury 40°C a następnie ziębiono w ciągu 15 minut w temperaturze 0°C. Wytrącony osad odsączono, przemyto małą ilością izopropanolu i suszono w temperaturze 80°C w ciągu 24 godzin. Otrzymano 31,3 g (90%) tytułowego związku w postaci bladożółtego, stałego produktu.
Przykład III (u zupełni aj ący). 4-(2-dipropyloaminoetylo)-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu.
Do 7 objętości propyloaminy dodano 0,12 mola 4-(2-bromoetylo)-l,3-dihydro-2H-mdol2-onu i mieszaninę ogrzewano w ciągu 1 godziny w temperaturze wrzenia. Nadmiar propyloaminy oddestylowano, dodano izopropanolu i następnie odparowano go pod zmniejszonym ciśnieniem. Do pozostałości dodano 2 równoważniki aldehydu propionowego i 1,3 równoważnika cyjanoborowodorku sodowego w 15 objętościach metanolu. Po upływie 1 godziny dodano jeszcze dla zakończenia reakcji 1 równoważnik aldehydu propionowego i 0,3 równoważnika cyjanoborowodorku sodowego. Mieszaninę następnie zakwaszono stężonym kwasem solnym i metanol oraz nadmiar aldehydu propionowego odparowano pod zmniejszonym ciśnieniem. Surowy produkt rozpuszczono w 15 objętościach mieszaniny 4:1 wody i metanolu i ekstrahowano octanem etylu. Warstwę wodnązalkalizowano do pH 9 wodorotlenkiem potasowym i produkt ekstrahowano octanem etylu. Rozpuszczalnik wymieniono na izopropanol, ochłodzono do temperatury 0°C i ucierano z octanem etylu. Otrzymano chlorowodorek 4-(2-aminoetylo)-l,3-dihydro-2H-indol-2-onu.
Przykład IV (uzupełniający). Chlorowodorek 4-(2-dipropyloaminoetylo)-l,3-dihy.dro-2H-indol-2-onu.
A. 4-(2-azydoetylo)-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu
Mieszaninę 12,02 g (50 mmoli) 4-(2’-bromoetylo)-l,3-dihydro-2H-mdol-2-onu, 100 ml odgazowanej azotem wody, 16,26 g (250 mmoli) azydku sodowego 150 ml odgazowanego próżniąglikolu etylenowego ogrzewano w temperaturze 95-98°C i mieszano pod azotem. W temperaturze 80°C dodano 8-10 ml bezwodnego etanolu w celu rozpuszczenia wyjściowego materiału. Mieszaninę następnie ogrzewano w ciągu 4 godzin, po czym ochłodzono i mieszano w ciągu nocy. Wytrącony osad odsączono, przemyto zawróconym ługiem macierzystym i dwukrotnie 40 ml wody. Osad suszono w temperaturze 40°C i otrzymano 9,2 g (91%) tytułowego związku w postaci brunatnego produktu o temperaturze topnienia 114-116°C.
B. Chlorowodorek 4-(2-aminoetylo)-l,3-dihydro-2H-indol-2-onu
Do kolby ciśnieniowej aparatu Parra o pojemności 500 ml załadowano 2,0 g zawierającego 50% wody 5% palladu na węglu aktywnym, 8,0 g (39,6 mmoli) 4-(2-azydoetylo)-l,3-dihydro-2H-indol-2-onu i 300 ml bezwodnego metanolu. Mieszaninę reakcyjną uwodorniano w ciągu 3 godzin pod ciśnieniem 60-65 psi, po czym odsączono katalizator i roztwór zakwaszono nadmiarem gazowego chlorowodoru. Około 2/3 rozpuszczalnika odparowano pod zmniejszonym ciśnieniem, wytrącony osad odsączono, przemyto zawróconym przesączem i suszono w temperaturze 40°C. Otrzymany biały osad rekrystalizowano z mieszaniny 2:1 etanolu i wody i otrzymano 5,5 g (65%) tytułowego związku w postaci brunatnego produktu o temperaturze topnienia 3 00°C (z rozkładem).
C. Chlorowodorek 4-(2-dipropyloaminoetylo)-l,3-dihydro-2H-indol-2-onu
Do kolby ciśnieniowej aparatu Parra o pojemności 250 ml załadowano 300 mg zawierającego 50%, wody 5% palladu na węglu aktywnym, 1,4 g (5 mmoli) chlorowodorku 4-(2-aminoetylo)-1,3-dihydro-2H-indol-2-onu, 50 ml kwasu octowego lodowatego i 1,5 ml (20 mmoli) aldehydu propionowego. Mieszaninę uwodorniano w temperaturze 68°C, pod ciśnieniem 0,4827 MPa, w ciągu 5 godzin. Katalizator odsączono i przesącz odparowano pod zmniejszonym ciśnieniem. Pomarańczową, oleistą pozostałość rozpuszczono we wrzącym etanolu i roztwór wysycono chlorowodorem. Roztwór ochłodzono, wytrącony osad odsączono, przemyto eterem etylowym i suszono. Otrzymano 1,07 g (68%) tytułowego związku w postaci żółtego produktu o temperaturze topnienia 240-243°C.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu o wzorze (I):
    (I) w którym n oznacza 1 do 3; każda grupa R oznacza niezależnie wodór lub grupę CM-alkilową; aR1 oznacza wodór, grupę hydroksylowąlub C-j-alkoksylową, albo jego farmaceutycznie dopuszczalnej soli, znamienny tym, że poddaje się redukcji związek o wzorze (II) w którym n, R i Ri mają znaczenia podane dla wzoru (I), przy czym redukcja jest prowadzona na niklu Raney’a w rozpuszczalniku będącym alkoholem CM, w temperaturze między pokojowąa temperaturą wrzenia rozpuszczalnika, a wytworzony związek o wzorze (I) ewentualnie przekształca się w inny związek o wzorze (I) albo w sól.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że poddaje się redukcji związek, w którym obie grupy R oznaczają grupę C j .-j-alkilową, n oznacza 2, a Rima znaczenie podane w zastrz. 1.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że poddaje się redukcji związek, w którym jedna z grup R oznacza grupę C1-j-alkilową, a druga grupa oznacza wodór, n i R1 mająznaczenie podane w zastrz. 1.
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że wytworzoną pochodną indolonu o wzorze (I) poddaje się redukcyjnej alkilacji z utworzeniem pochodnej indolonu o wzorze (I), w której obie grupy R oznaczają grupę CM-alkilową.
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w przypadku wytwarzania chlorowodorku
    4-[2-(di-n-propyloamino)etylo]-1,3-dihydro-2H-indolo-2-onu poddaje się redukcji 4-(2-din-propyloamino)etyloetyloizatynę.
PL93309645A 1993-01-08 1993-12-27 Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu PL176152B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB939300309A GB9300309D0 (en) 1993-01-08 1993-01-08 Process
PCT/EP1993/003706 WO1994015918A1 (en) 1993-01-08 1993-12-27 Process for the preparation of substituted indolone derivatives

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL309645A1 PL309645A1 (en) 1995-10-30
PL176152B1 true PL176152B1 (pl) 1999-04-30

Family

ID=10728465

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93309645A PL176152B1 (pl) 1993-01-08 1993-12-27 Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu

Country Status (7)

Country Link
FI (1) FI114094B (pl)
GB (1) GB9300309D0 (pl)
HU (1) HUT72075A (pl)
MA (1) MA23081A1 (pl)
NO (1) NO305363B1 (pl)
PL (1) PL176152B1 (pl)
WO (1) WO1994015918A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2237307B1 (es) * 2003-10-14 2006-11-01 Urquima, S.A. Procedimiento para la preparacion de ropinirol.
WO2005074387A2 (en) * 2003-12-30 2005-08-18 Sun Pharmaceutical Industries Limited Novel crystal forms of 4-[2-di-n-propylamino)ethyl]-2 (3h)- indolone hydrochloride
WO2005105741A1 (en) * 2004-02-11 2005-11-10 Sun Pharmaceutical Industries Limited Substantially pure 4-[2-(di-n-propylamino)ethyl]-2(3h)-indolone hydrochloride
WO2005080333A1 (en) * 2004-02-19 2005-09-01 Torrent Pharmaceuticals Ltd Process for purification of ropinirole
WO2008075169A2 (en) * 2006-12-15 2008-06-26 Orchid Chemicals & Pharmaceuticals Limited A process for the purification of ropinirole hydrochloride
WO2011030330A2 (en) * 2009-09-09 2011-03-17 Taro Pharmaceutical Industries Ltd. Process for the purification of ropinirole hydrochloride
EP3640240B1 (en) 2017-06-16 2020-12-09 Zhejiang Huahai Licheng Pharmaceutical Co., Ltd. Method for purifying ropinirole hydrochloride

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3882236A (en) * 1973-12-26 1975-05-06 Lilly Co Eli Pharmaceutical compositions containing substituted 2-oxo-indolines and the use thereof to treat anxiety and tension
US4314944A (en) * 1980-08-22 1982-02-09 Smithkline Corporation 4-Aminoalkyl-7-hydroxy-2(3H)-indolones
US4452808A (en) * 1982-12-07 1984-06-05 Smithkline Beckman Corporation 4-Aminoalkyl-2(3H)-indolones
US4593106A (en) * 1984-06-04 1986-06-03 Smithkline Beckman Corporation 4-[2-(dialkylamino)ethyl]-7-hydroxyisatins
GB8712073D0 (en) * 1987-05-21 1987-06-24 Smith Kline French Lab Medicament
GB8714371D0 (en) * 1987-06-19 1987-07-22 Smith Kline French Lab Process
GB9008605D0 (en) * 1990-04-17 1990-06-13 Smith Kline French Lab Process

Also Published As

Publication number Publication date
WO1994015918A1 (en) 1994-07-21
FI953361A0 (fi) 1995-07-07
HUT72075A (en) 1996-03-28
GB9300309D0 (en) 1993-03-03
NO305363B1 (no) 1999-05-18
MA23081A1 (fr) 1994-10-01
NO952713L (no) 1995-07-07
NO952713D0 (no) 1995-07-07
FI953361A (fi) 1995-07-07
FI114094B (fi) 2004-08-13
PL309645A1 (en) 1995-10-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2550456B2 (ja) 縮合ピラジン誘導体
US4880810A (en) Quinazolinediones and pyridopyrimidinediones
EP0434561B1 (fr) Dérivés de la napht-1-yl pipérazine, leur procédé de préparation et les compositions pharmaceutiques qui les contiennent
US7378439B2 (en) Process for the preparation of 4-(2-dipropylaminoethyl)-1,3-dihydro-2H-indol-2-one hydrochloride
CA2046495A1 (fr) Derives de la piperidine, de la tetrahydropyridine et de la pyrrolidine, leur procede de preparation et les compositions pharmaceutiques qui les contiennent
US5256664A (en) Antidepressant 3-halophenylpiperazinylpropyl derivatives of substituted triazolones and triazoldiones
CA2196769C (en) Benzimidazole derivatives having dopaminergic activity
SK130694A3 (en) 1-£2h-1-benzopyran-2-on-8-yl| pyperazine derivatives, method of their production, pharmaceutical agents containing these compounds as effective matters and their using
JP2846042B2 (ja) インドールカルボン酸誘導体の製造法
JP2788548B2 (ja) 置換インドロン誘導体の改良製造方法
US2689853A (en) Certain i
PL176152B1 (pl) Sposób wytwarzania podstawionych pochodnych indolonu
SK281243B6 (sk) Spôsob výroby ondasetrónu a karbazolónové deriváty ako medziprodukty na jeho výrobu
IE51510B1 (en) 4h-1,2,4-triazole derivatives
EP1751104B1 (en) Synthesis methods and intermediates for the manufacture of rizatriptan
JP2008531642A (ja) 薬学活性化合物イルベサルタンおよびその合成中間体を得る方法
US4797403A (en) Quinazolinediones and pyridopyrimidinediones
Mátyus et al. Synthesis, antihypertensive and α-adrenoceptor activity of novel 2-aminoalkyl-3 (2H)-pyridazinones
NZ553294A (en) Method for producing 3-(4-piperidinyl)-2,3,4,5-tetrahydro-1,3-benzodiazepin-2(1H)-one
US3311641A (en) Hydrohalides of novel cyclohepta[b]-pyrrole derivatives and a process for preparing the same as well as intermediates and process for their preparations
CA2268157C (en) Acridone derivatives and method of preparation of 8-hydroxy imidazoacridinone derivatives
US4292323A (en) Phenyl-1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles and use thereof
Roman N-Alkylation of benzimidazoles with ketonic Mannich bases and the reduction of the resulting 1-(3-oxopropyl) benzimidazoles
US5041460A (en) Heter-aliphatic carboxamides
FR2485534A1 (fr) 6-hydrazono-pyrido(2,1-b)quinazoline-11-ones et procede pour leur preparation

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20121227