PL175084B1 - Rama odchylna do plakatu - Google Patents

Rama odchylna do plakatu

Info

Publication number
PL175084B1
PL175084B1 PL94314874A PL31487494A PL175084B1 PL 175084 B1 PL175084 B1 PL 175084B1 PL 94314874 A PL94314874 A PL 94314874A PL 31487494 A PL31487494 A PL 31487494A PL 175084 B1 PL175084 B1 PL 175084B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
profile
poster
strip
bearing element
Prior art date
Application number
PL94314874A
Other languages
English (en)
Other versions
PL314874A1 (en
Inventor
Norbert Hetzer
Original Assignee
Meto International Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Meto International Gmbh filed Critical Meto International Gmbh
Publication of PL314874A1 publication Critical patent/PL314874A1/xx
Publication of PL175084B1 publication Critical patent/PL175084B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G1/00Mirrors; Picture frames or the like, e.g. provided with heating, lighting or ventilating means
    • A47G1/06Picture frames
    • A47G1/0605Picture frames made from extruded or moulded profiles, e.g. of plastic or metal
    • A47G1/0611Picture frames made from extruded or moulded profiles, e.g. of plastic or metal the profiles having clamping action; Elongated clips
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F15/00Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like
    • G09F15/0006Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels
    • G09F15/0018Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels panel clamping or fastening means

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Mirrors, Picture Frames, Photograph Stands, And Related Fastening Devices (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Shaping Of Tube Ends By Bending Or Straightening (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Display Devices Of Pinball Game Machines (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Special Wing (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Displays For Variable Information Using Movable Means (AREA)

Abstract

1. Rama odchylna do plakatu lub innego plaskie- go elementu, skladajaca sie z szeregu dzwigarów, tworzacych wielokat, które skladaja sie z profilu do- lnego, majacego powierzchnie przylegania dla plaka- tu, element lozyskowy i profilu górnego, podpartego wychylnie na elemencie lozyskowym, przy czym pro- fil górny jest przez element sprezysty w ten sposób za- mocowany w kierunku do srodka plakatu na elemencie lozyskowym, ze element sprezysty zapew- nia zamkniecie profilu górnego, a plakat przy za- mknietym dzwigarze jest utrzymywany, zaciskowo pomiedzy powierzchnia przylegania a wolnym obsza- rem krawedziowym profilu górnego, znamienna tym, ze profil dolny (5) posiada zebro wewnetrzne (22), wystajace od strony tylnej ramy zwlaszcza pro- stopadle do plaszczyzny plakatu, na którego wolnym koncu jest tak uksztaltowana powierzchnia przylega- nia (17) dla sciany tylnej (10) plakatu, ze plaszczyzna, w której lezy sciana tylna (10) znajduje sie w odstepie od powierzchni przylegania (34) profilu dolnego (5). Fig. 3 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest rama odchylna do plakatu lub innego płaskiego elementu.
Rama odchylna do plakatu, znana z DE-OS 20 62 466 składa się z szeregu dźwigarów, tworzących wielokąt, które składają się z profilu dolnego, mającego powierzchnię przylegania dla plakatu i element łożyskowy, oraz z profilu górnego, podpartego wychylnie na elemencie łożyskowym, przy czym profil górny jest przez element sprężysty w ten sposób zamocowany w kierunku do środka plakatu na elemencie łożyskowym, że element sprężysty zapewnia zamknięcie profilu górnego, a plakat przy zamkniętym dźwigarze jest utrzymywany zaciskowo pomiędzy powierzchnią przylegania a wolnym obszarem krawędziowym profilu górnego.
W tej ramie widoczne jest jako niedogodność to, że plakat bezpośrednio przylega do ściany, na której znajduje się odchylna rama. Ponieważ przez to występuje niewłaściwe przewietrzanie plakatu od tyłu, może dochodzić, zwłaszcza przy swobodnie montowanych ramach do falistości lub zawilgocenia plakatu. Poza tym istnieje przy tym niebezpieczeństwo, że woda deszczowa gromadzi się w dolnym profilu ramy, a ułożony plakat zasysa ciecz jak bibuła. Przez to jest on szybko niszczony i musi być wtedy wymieniany.
Z opisu wzoru użytkowego DE-U-92 03 737 znana jest odchylna rama, która składa się z szeregu prostych, dwuczęściowych profili, przy czym każdy profil składa się z profilu ramy ze st^ł^łą, cylindryczną osią, która przez żebro, rozciągające się na całej długości, jest ukształtowane jednoczęściowo i ma odpowiedni profil przykrywający, który posiada rowek w postaci półkola, w którym w stanie zmontowanymjest osadzona oś profilu ramy, oraz co najmniej jedną sprężynę płytkową w każdym dwuczęściowym profilu, która wchodzi w odpowiedni rowek w profilu ramy i profilu przykrywającym. Prostopadle do kierunku przebiegujest wykonane wcięcie, które przechodzi nie tylko przez obszar profilu przykrywającego, tworzący rowek w postaci półkola, ale także przez cylindryczną, oś profilu ramy, a w nacięciu jest umieszczona tarcza, której zarys jest dopasowany do zarysu zewnętrznego profilu przykrywającego w obszarze tego rowka. Sprężyna płytowa z jednej strony jest umieszczona w zaokrąglonym rowku, wykonanym na górnej zewnętrznej krawędzi profilu ramy, który rozciąga się na całej długości profilu. Ten zaokrąglony rowek częściowo jest ukształtowany przez występ na profilu, który połączony jest wspomnianym żebrem z osią profilu ramy. Z drugiej strony sprężyna płytowa jest osadzona w rowku, wykonanym na stronie wewnętrznej profilu przykrywającego, którego nosek dociska przezroczysta osłona np. ze szkła do poziomego ramienia profilu ramy. Za tą osłoną znajduje się np. plakat, umieszczony na płycie nośnej, która jest osadzona w rowku w postaci U.
Zadaniem wynalazkujest dalsze udoskonalenie odchylnej ramy, w której unika się tworzenia skroplin, a plakat przez dłuższy okres nie podlega wpływom pogody.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem zostało rozwiązane dzięki temu profil dolny posiada żebro wewnętrzne, wystające od strony tylnej ramy zwłaszcza prostopadle do płaszczyzny plakatu, na którego wolnym końcujest tak ukształtowana powierzchnia przylegania dla ściany tylnej plakatu, że płaszczyzna, w której leży ściana tylna znajduje się w odstępie od powierzchni przylegania profilu dolnego.
Korzystnie powierzchnia przylegania jest utworzona przez listwę przylgową, przebiegającąrównolegle do strony tylnej ramy, która to listwa przylgowa posiada w pobliżu profilu górnego drugą powierzchnię przylegania dla elementu przykrywającego plakat i ma przekrój
175 084 poprzeczny w postaci U, przy czym wolne końce ramion są skierowane w kierunku do środka ramy.
Według wynalazku przestrzeń pośrednia pomiędzy ramionami tworzy razem z żebrem poprzecznym element ustalający dla ściany tylnej plakatu, a leżące wewnątrz ramię jest dłuższe od leżącego na zewnątrz ramienia.
Korzystnie żebro wewnętrznejest ukształtowane zasadniczo współśrodkowo na stronie tylnej leżącego wewnątrz ramienia.
Zgodnie z wynalazkiem wolny koniec profilu górnego rozciąga się poza leżące na zewnątrz ramię listwy przylgowej, a na wolnym końcu profilu górnego znajduje się zgrubienie dociskowe.
W korzystnym wykonaniu element przykrywający na co najmniej dwóch równoległych końcach posiada odcinek zawinięty, skierowane w kierunku do strony tylnej ramy.
Poza tym na wolnym końcu profilu górnego znajduje się przebiegający wzdłużnie karb dla zaczepienia narzędzia otwierającego.
Według wynalazku profil dolny jest ukształtowany jako wydrążony korpus, który jest utworzony z tylnej listwy przylgowej, żebra wewnętrznego i listwy, korzystnie w przybliżeniu równoległej do niego, a przyporządkowany do profilu dolnego element łożyskowyjest ukształtowany na listwie przedłużającej listwy, która przebiega korzystnie w przybliżeniu równolegle do tylnej listwy przylgowej i jest utworzony z listwy o kołowym przekroju poprzecznym, która na swojej stronie zewnętrznej jest otoczona przez kołowy w przekroju poprzecznym zewnętrzny element łożyskowy, przyporządkowany profilowi górnemu.
Korzystnie kąt otoczenia elementu łożyskowego przyporządkowanego do profilu górnego, jest większy od 180°, korzystnie wynosi około 270°, a pomiędzy elementem łożyskowym a listwą znajduje się podparcie dla elementu sprężystego.
Według wynalazku profil dolny posiada rowek dla przesunięcia narożnika łącznika mocującego sąsiedniego profilu dolnego.
Zaletą wynalazku jest to, że płaszczyzna plakatu jest utrzymywana w stosunkowo dużym oddaleniu od ściany, do której jest mocowana rama, przez co jest osiągnięte dobre przewietrzanie od tyłu. Wilgoć ściany lub wilgotne powietrze, docierające za ramą nie może z tego powodu niekorzystnie oddziaływać na plakat.
Przy całkowicie otwartym profilu górnym, linia oddziaływania elementu sprężystego pozostaje w przybliżeniu prostopadła do płaszczyzny ramy a jednocześnie oś łożyska wychylnego znajduje się przed wspomnianą linią oddziaływania tak, że jest osiągnięte zatrzaskiwane zamykanie i otwieranie każdego dźwigara przy przekroczeniu niestabilnego położenia pośredniego, nie tylko w kierunku ruchu wskazówek zegara, ale także przeciwnie.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok prostokątnej odchylnej ramy, fig. 2 - przekrój według linii II-II na fig. 1 w przybliżeniu w powiększonej podziałce, a fig. 3 - w jeszcze większym powiększeniu przekrój przez jeden dźwigar.
W przykładzie wykonania odchylna rama składa się z czterech prostych dźwigarów 1 do 4, które każdorazowo sąumieszczone wzajemnie prostopadle i na końcach sązukosowane (fig. 1). Każdy dźwigar 1do 4 posiada profil dolny 5 oraz przykrywający profil górny 6 oraz co najmniej jeden element sprężysty 7. Profil dolny i górny 5 i 6 sąpołączone między sobąprzegubowo przez łożysko wychylne 8. Rama służy do zaciskowego zamocowania np. plakatu 9 lub innego wytworu drukarskiego. Jeżeli plakat 9 nie ma wystarczającej stabilności własnej, to plakat 9 przylega do ściany tylnej 10, która zapewnia potrzebne usztywnienie. Poza tym plakat 9 jest chroniony za pomocą folii przykrywającej 11. Element sprężysty 7 może być znanym elementem pierścieniowym, a więc przykładowo owalnym, przeciętnym pierścieniem, którego oba końce mają przeciwne kierunki lub w przypadku ich zachodzenia na siebie mające przeciwstawne kierunki.
Każdy element sprężysty 7 opiera się na podporze 12, przyporządkowanej do profilu górnego 6 i do podpory 13, przyporządkowanej do profilu dolnego 5. Przy zamkniętym dźwigarze 1 linia oddziaływania 14 elementu sprężystego 7 przebiega poza łożyskiem wychylnym 8. Jeżeli
175 084 profil górny 6 jest wychylany w kierunku strzałki 15, a więc gdy profil górny 6 jest otwierany, aby móc ułożyć lub zabrać plakat 9, to linia oddziaływania 14 każdego elementu sprężystego 7 tego dźwigara 1 jest wychylana poza oś 16 łożyska wychylnego 8. Jeżeli linia oddziaływania 14 przecina oś 16, to profil górny 6 znajduje się w neutralnym lub nietrwałym położeniu, z którego na podstawie samej siły sprężystości obraca się w obu kierunkach.
Z figury 3 wynika, że patrząc od przodu oś łożyskowa 16 jest umieszczona z tyłu przedłużonej linii oddziaływania 14 elementu sprężystego 7. Przy całkowicie otwartej ramie oś 16 znajduje się oczywiście poza, względnie przed przedłużoną linia oddziaływania 14.
Plakat 9 opiera się - w przykładzie wykonania bezpośrednio przed ścianątylną 10 - na pierwszej powierzchni przylegania 17 listwy przylgowej 18 profilu dolnego 5. On przez wolny obszar krawędziowy 19 profilu górnego 6 jest utrzymywany zaciskowo, przy czym także w przykładzie wykonania unieruchomienie odbywa się bezpośrednio przez folię przykrywającą
11. W wolnym obszarze krawędziowym 19 profilu górnego 6 znajduje się elastyczne zgrubienie dociskowe 20, które zapewnia nienaganne równomierne i siłowe przyleganie profilu górnego 6. Powyżej zgrubienia dociskowego jest umieszczony przebiegający wzdłużnie karb 21, który pozwala na przyłożenie odpowiednio ukształtowanego narzędzia otwierającego. Profil górny 6 nie może i nie powinien być ręcznie lub tylko z trudnością otwierany, aby uniemożliwić nieuprawnione wyjmowanie plakatu 9.
Listwa przylgowa 18 znajduje się na wolnym końcu żebra wewnętrznego 22 dźwigara 1, rozciągającego się prostopadle do płaszczyzny ramy lub plakatu. Korzystnie równolegle do niego przebiega listwa 23 profilu dolnego 5, która posiada element łożyskowy 24, mający kołowy przekrój poprzeczny. Żebro wewnętrzne 22 i listwa 23 są między sobą połączone przez tylną listwę przylgową25, która przylega do ściany, do której powinna być zamocowana rama. Żebro wewnętrzne 22 i obie listwy 23,25 tworząrazem z listwąprzedłużającą26 listwy profilu dolnego 23 istotne elementy profilu dolnego 5, przy czym na listwie przedłużającej 26 znajduje się podparcie sprężyste 13, a na przeciwległym końcu element łożyskowy 24.
Listwa przylgowa 18 posiada zjednej strony już wspomnianąpierwsząpowierzchnię przylegania 17 dla pośredniego i bezpośredniego przylegania plakatu 9, a z drugiej strony drugą powierzchnię przylegania 27 dla folii przykrywającej 11 lub płyty przykrywającej. Oczywiście musi ona być przestawiona w wysokości, w odniesieniu do płaszczyzny ramy, wobec pierwszej powierzchni przylegania 17. W szczególnie uprzywilejowany sposób w przykładzie wykonania listwa przylgowa 18 ma przekrój poprzeczny w postaci U, przy czym wolne końce ramion są skierowane do środka ramy. Ramiona 28, 29 według fig. 3 są nierównej długości, mianowicie leżące wewnątrz ramię 28 jest dłuższe od leżącego na zewnątrz ramienia 29. Żebro wewnętrzne 22 jest osadzone w przybliżeniu współśrodkowo do strony tylnej leżącego wewnątrz ramienia 28. Oba ramiona 28 i 29 tworząrazem z żebrem poprzecznym 30 element ustalający 31 dla krawędzi zewnętrznej ściany tylnej 10. Krawędź czołowa plakatu 9 leży naprzeciwko wolnej krawędzi leżącego na zewnątrz ramienia 29.
Ponadto widać z fig. 3, że wolny koniec profilu górnego 6 swoim zgrubieniem dociskowym 20 przechwytuje leżące na zewnątrz ramię 29 listwy przylgowej 18 tak, że zgrubienie dociskowe 20 poprzez folię przykrywającą 11 dociska plakat 9.
Folia przykrywająca 11 korzystnie jest zawinięta na wszystkich czterech krawędziach, przy czym ten odcinek zawinięty 32 przechwytuje korzystnie w nieznacznym odstępie żebro poprzeczne U listwy przylgowej 18 tak, że jest osiągane dobre ustalenie folii przykrywającej 11 wobec profilu dolnego 5. W przykładzie wykonania odcinek zawinięty 32 jest ze swojej strony jeszcze raz zawinięty w kierunku przeciwnym, przy czym jego wolna krawędź 33 rozciąga się przy tym w przybliżeniu równolegle do tylnej listwy przylgowej 25. Poza wspomnianym ustaleniem osiąga się także dobrą ochronę przed wnikającym deszczem itp., a przez takie kształtowe ukształtowanie folii przykrywającej 11 osiąga się także jeszcze jej dobrą ochronę przed wyrywaniem przez siły wiatru itp.
Żebro wewnętrzne 22, listwa 23 i listwa przylgowa 25, tworząrazem wydrążony korpus, który w połączeniu z listwąprzylgową 18 dba o to, żeby plakat 9 posiadał od płaszczyzny przyle6
175 084 gania 34 do ściany możliwie duży dostęp, przez co jest osiągnięte dobre przewietrzanie od tyłu. Poza tym dopuszcza się, przykładowo gdy ściana tylna 10 jest ukształtowana jako przezroczysta lub przeświecająca, np. jako tablica ze szkła mlecznego, względnie umieszczenie oświetlenia, za pomocą którego plakat 9 może być oświetlony od swojej strony tylnej.
Jakjuż wspomniano, element łożyskowy 24, przyporządkowany profilowi dolnemu 5, jest bezpośrednio uformowany na wolnym końcu listwy przedłużającej 26. Element łożyskowy 24, przyporządkowany profilowi dolnemu 5 jest otoczony przez zewnętrzny element łożyskowy 35, kołowy w przekroju poprzecznym, przyporządkowany profilowi górnemu 6. Kąt otoczenia wynosi w przykładzie wykonania około 270°, dlatego też profil górny 6 musi być wsuwany w kierunku osi 16 na element łożyskowy 24 przyporządkowany profilowi dolnemu 5. Element sprężysty lub elementy sprężyste 14 dociskają zatem zewnętrzny element łożyskowy 35 do elementu łożyskowego 24. Profil górny 6 jest więc ustalony z zabezpieczeniem przed zgubieniem na profilu dolnym 5.
Wspomniany wydrążony profil dolny 5 posiada więc wewnętrzny rowek 36, ograniczony przed dwa krótkie występy 37 i 38, który służy do mocowania narożnika nie przedstawionego łącznika mocującego sąsiedni profil dolny 5.
175 084
Fig. 3
36'
175 084
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rama odchylna do plakatu lub innego płaskiego elementu, składaj ąca się z szeregu dźwigarów, tworzących wielokąt, które składają się z profilu dolnego, mającego powierzchnię przylegania dla plakatu, element łożyskowy i profilu górnego, podpartego wychylnie na elemencie łożyskowym, przy czym profil górny jest przez element sprężysty w ten sposób zamocowany w kierunku do środka plakatu na elemencie łożyskowym, że element sprężysty zapewnia zamknięcie profilu górnego, a plakat przy zamkniętym dźwigarzej est utrzymywany zaciskowo pomiędzy powierzchnią przylegania a wolnym obszarem krawędziowym profilu górnego, znamienna tym, że profil dolny (5) posiada żebro wewnętrzne (22), wystające od strony tylnej ramy zwłaszcza prostopadle do płaszczyzny plakatu, na którego wolnym końcuj est tak ukształtowana powierzchnia przylegania (17) dla ściany tylnej (10) plakatu, że płaszczyzna, w której leży ściana tylna (10) znajduje się w odstępie od powierzchni przylegania (34) profilu dolnego (5).
  2. 2. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że powierzchnia przylegania (17) jest utworzona przez listwę przylj^<^ow£4(18), przebiegającą równolegle do strony tylnej ramy.
  3. 3. Rama według zastrz. 2, znamienna tym, że listwa przylgowa (18) posiada w pobliżu profilu górnego (6) drugąpowierzchnię przylegania (27) dla elementu przykrywającego (11) plakat (9).
  4. 4. Rama według zastrz. 3, znamienna tym, że listwa przylgowa (18) ma przekrój poprzeczny w postaci U, przy czym wolne końce ramion (28,29) są skierowane w kierunku do środka ramy.
  5. 5. Rama według zastrz. 4, znamienna tym, że przestrzeń pośrednia pomiędzy ramionami (28,29) tworzy razem z żebrem poprzecznym (30) element ustalający (31) dla ściany tylnej (10) plakatu (9).
  6. 6. Rama według zastrz. 5, znamienna tym, że leżące wewnątrz ramię (28) jest dłuższe od leżącego na zewnątrz ramienia (29).
  7. 7. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że żebro wewnętrzne (22) jest ukształtowane zasadniczo współśrodkowo na stronie tylnej leżącego wewnątrz ramienia (28).
  8. 8. Rama według zastrz. 3, znamienna tym, że wolny koniec profilu górnego (6) rozciąga się poza leżące na zewnątrz ramię (29) listwy przylgowej (18).
  9. 9. Rama według zastrz. 8, znamienna tym, że na wolnym końcu profilu górnego (6) znajduje się zgrubienie dociskowe (20).
  10. 10. Rama według zastrz. 3, znamienna tym, że element przykrywający (11) na co najmniej dwóch równoległych końcach posiada odcinek zawinięty (32), skierowane w kierunku do strony tylnej ramy.
  11. 11. Rama według zastrz. 9, znamienna tym, że na wolnym końcu profilu górnego (6) znajduje się przebiegający wzdłużnie karb (21) dla zaczepienia narzędzia otwierającego.
  12. 12. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że profil dolny (5) jest ukształtowany jako wydrążony korpus, który jest utworzony z tylnej listwy przylgowej (25), żebra wewnętrznego (22) i listwy (23), korzystnie w przybliżeniu równoległej do niego.
  13. 13. Rama według zastrz. 12, znamienna tym, że przyporządkowany do profilu dolnego (5) element łożyskowy (24) jest ukształtowany na listwie przedłużającej (26) listwy (23), która przebiega korzystnie w przybliżeniu równolegle do tylnej listwy przylgowej (25).
  14. 14. Rama według zastrz. 13, znamienna tym, że element łożyskowy (24) jest utworzony z listwy o kołowym przekroju poprzecznym, która na swojej stronie zewnętrznej jest otoczona przez kołowy w przekroju poprzecznym zewnętrzny element łożyskowy (35), przyporządkowany profilowi górnemu (6).
    175 084
  15. 15. Rama według zastrz. 14, znamienna tym, że kąt otoczenia elementu łożyskowego (35) przyporządkowanego do profilu górnego (6), jest większy od 180°, korzystnie wynosi około 270°.
  16. 16. Rama według zastrz. 15, znamienna tym, że pomiędzy elementem łożyskowym (24) a listwą (23) znajduje się podparcie (13) dla elementu sprężystego (7).
  17. 17. Rama według zastrz. 12, znamienna tym, że profil dolny (5) posiada rowek (36) dla przesunięcia narożnika łącznika mocującego sąsiedniego profilu dolnego (5).
    * * *
PL94314874A 1993-12-08 1994-11-11 Rama odchylna do plakatu PL175084B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4341742A DE4341742A1 (de) 1993-12-08 1993-12-08 Aufklappbarer Rahmen
PCT/EP1994/003733 WO1995016257A1 (de) 1993-12-08 1994-11-11 Klapprahmen für ein plakat

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL314874A1 PL314874A1 (en) 1996-09-30
PL175084B1 true PL175084B1 (pl) 1998-10-30

Family

ID=6504414

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94314874A PL175084B1 (pl) 1993-12-08 1994-11-11 Rama odchylna do plakatu

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0733255B1 (pl)
AT (1) ATE166481T1 (pl)
AU (1) AU675026B2 (pl)
BR (1) BR9408190A (pl)
CA (1) CA2178625A1 (pl)
CZ (1) CZ284700B6 (pl)
DE (2) DE4341742A1 (pl)
ES (1) ES2116709T3 (pl)
FI (1) FI962368A0 (pl)
HU (1) HU217322B (pl)
NO (1) NO312385B1 (pl)
PL (1) PL175084B1 (pl)
SK (1) SK281385B6 (pl)
WO (1) WO1995016257A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU689753B3 (en) * 1997-08-26 1998-04-02 Snapper Display (Proprietary) Limited Frame assembly
FR2836273B1 (fr) * 2002-02-18 2004-05-28 Panocolor Fenetre pour dispositif d'affichage
DK175722B1 (da) * 2003-09-18 2005-02-07 Tech View As Tang og fremgangsmåde til at montere tangen langs en kantregion på et tyndt objekt
FR2885441A1 (fr) * 2005-05-04 2006-11-10 Panocolor Soc Par Actions Simp Porte-affiche a pince.
JP2009516867A (ja) * 2005-11-22 2009-04-23 エム.ティー レクラム ヴェ パザルラマ サナイ ティカレット リミテッド シルケティ 広告ディスプレイおよびポスター配置の更新
FR2946449B1 (fr) 2009-06-05 2014-01-17 Jean Paul Lacroix Dispositif d'affichage.
DE202022001450U1 (de) 2022-06-24 2023-09-28 Eurompex B.V. Rahmeneinheit

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4519152A (en) * 1983-08-08 1985-05-28 Marketing Displays, Inc. Tamper proof poster display device
US4702025A (en) * 1985-11-25 1987-10-27 M & M Displays Display frame
DE4004918A1 (de) * 1990-02-17 1991-08-22 Display & Design Helmut Amelun Tafelfoermiger werbetraeger
CH678901A5 (pl) * 1990-11-28 1991-11-15 Julius Mueller
CH682296A5 (en) * 1991-05-27 1993-08-31 Techno Apparate Ag Foldable clip-on picture frame - composed of several, straight, two-part profile sections in which are incisions into which plate is pressed

Also Published As

Publication number Publication date
CA2178625A1 (en) 1995-06-15
ATE166481T1 (de) 1998-06-15
HUT74472A (en) 1996-12-30
HU217322B (hu) 1999-12-28
DE4341742A1 (de) 1995-06-14
WO1995016257A1 (de) 1995-06-15
NO962282D0 (no) 1996-06-03
SK69696A3 (en) 1996-11-06
FI962368A (fi) 1996-06-07
PL314874A1 (en) 1996-09-30
AU1064495A (en) 1995-06-27
NO312385B1 (no) 2002-04-29
AU675026B2 (en) 1997-01-16
EP0733255B1 (de) 1998-05-20
FI962368A0 (fi) 1996-06-07
EP0733255A1 (de) 1996-09-25
NO962282L (no) 1996-06-03
CZ164896A3 (cs) 1998-10-14
CZ284700B6 (cs) 1999-02-17
SK281385B6 (sk) 2001-03-12
HU9601546D0 (en) 1996-08-28
BR9408190A (pt) 1997-08-26
ES2116709T3 (es) 1998-07-16
DE59406054D1 (de) 1998-06-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4541508A (en) Foldable or retractable ladder for mounting in a ceiling
JP4384811B2 (ja) 主枠およびサッシ被覆部材を備えた屋根窓
PL175084B1 (pl) Rama odchylna do plakatu
DK0679776T3 (da) Tagvindue
FI93255B (fi) Ovilevy
KR890005334A (ko) (dddr mounted ironing board assembly) 다림질판 조립체가 장치된 문
CZ236193A3 (en) Cover strip of a channel sunk in a vehicle roof
PL213375B1 (pl) Zawias do okna dachowego ze skrzydlem obrotowym
PL189251B1 (pl) Skrzydło obrotowe drzwi do pojazdów mechanicznych, zwłaszcza samochodów
FI84645B (fi) Svaengbar glasbelaeggning.
ATE200554T1 (de) Ein oben aufgehängtes fenster
PL208664B1 (pl) Element obróbki blacharskiej oraz zestaw arkuszowej obróbki blacharskiej
PL176303B1 (pl) Okno, zwłaszcza okno dachowe
US20030159392A1 (en) Insect screen comprising partially overlapping segments
CA1106171A (en) Illuminated sign
BR9813906A (pt) Canal de drenagem com tampa ou grade dobrável
PL184581B1 (pl) Rozkładana rama do umieszczania plakatów lub tym podobnych
ATE164911T1 (de) Lagerelement eines oberen drehlagers für einen wenigstens drehbar gelagerten flügel eines fensters, einer tür oder dergleichen
EP4281631A1 (en) Covering apparatus
FI57694C (fi) Svetsmask
NO161816B (no) Glasslistprofil for lukket glasselement.
LT4181B (en) Roof window
JPH068683U (ja) ドア枢支装置
PL61945Y1 (pl) Skrzynka na listy
JPH0549437U (ja) 車両の雨除け庇