PL174804B1 - Syfon do instalacji odpływowej - Google Patents

Syfon do instalacji odpływowej

Info

Publication number
PL174804B1
PL174804B1 PL94305347A PL30534794A PL174804B1 PL 174804 B1 PL174804 B1 PL 174804B1 PL 94305347 A PL94305347 A PL 94305347A PL 30534794 A PL30534794 A PL 30534794A PL 174804 B1 PL174804 B1 PL 174804B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
siphon
housing
opening
inlet
channel
Prior art date
Application number
PL94305347A
Other languages
English (en)
Other versions
PL305347A1 (en
Inventor
Anton Rittmann
Original Assignee
Hutterer Und Lechner Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hutterer Und Lechner Kg filed Critical Hutterer Und Lechner Kg
Publication of PL305347A1 publication Critical patent/PL305347A1/xx
Publication of PL174804B1 publication Critical patent/PL174804B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/12Plumbing installations for waste water; Basins or fountains connected thereto; Sinks
    • E03C1/28Odour seals
    • E03C1/284Odour seals having U-shaped trap
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/12Plumbing installations for waste water; Basins or fountains connected thereto; Sinks
    • E03C1/28Odour seals
    • E03C1/294Odour seals with provisions against loss of water lock
    • E03C1/295Odour seals with provisions against loss of water lock using air-supply valves

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)
  • Jet Pumps And Other Pumps (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)

Abstract

1. Syfon do instalacji odplywowej, zwlasz- cza syfon wbudowany, np. syfon wbudowany pra- lki, z obudowa, zawierajaca zamkniecie szczelne dla zapachów, która ma scianke boczna z otworem do wpuszczania cieczy i w której obszarze dennym przewidziany jest otwór do wypuszczania cieczy, przy czym zamkniecie szczelne dla zapachów zawiera scianke dzialowa, która tworzy ze scian- kami obudowy kanal spadowy, prowadzacy od otworu wlotowego najpierw w dól az do obszaru dennego, przylaczony do niego kanal wzniosowy, biegnacy do góry, dalej przylaczony do tego ostatniego kanal zwrotny, prowadzacy poprzez otwór wlotowy, a wreszcie kanal odplywowy, uchodzacy w dól do otworu wylotowego i przyla- czony do kanalu zwrotnego, znamienny tym, ze jest zaopatrzony w zawór napowietrzajacy (25). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest syfon do instalacji odpływowej, zwłaszcza syfon wbudowany, na przykład syfon wbudowany pralki, z obudową, zawierającą zamknięcie szczelne dla zapachów, która ma ściankę boczną z otworem do wpuszczania cieczy i w której obszarze dennym przewidziany jest otwór do wypuszczania cieczy, przy czym zamknięcie szczelne dla zapachów zawiera ściankę działową, która tworzy ze ściankami obudowy kanał spadowy, prowadzący od otworu wlotowego najpierw w dół aż do obszaru dennego, przyłączony do niego kanał wzniosowy, biegnący do góry, dalej przyłączony do tego ostatniego kanał zwrotny, prowadzący poprzez otwór wlotowy, a wreszcie kanał odpływowy, uchodzący w dół do otworu wylotowego i przyłączony do kanału zwrotnego.
Syfon tego rodzaju, który w praktyce sprawdził się bardzo dobrze dzięki swej płaskiej konstrukcji, jest znany na przykład z austriackiego opisu patentowego nr AT-B-343.55. Dzięki wstawionej w kanał spadowy kuli syfon ten nie dopuszcza do tego, aby występujące niekiedy podpię^zenie brudnej wody z innych urządzeń gospodarstwa domowego, na przykład ze zmywarek do naczyń itp., lub też z samego systemu dopływowego mogło przeniknąć do sprzętu, przyłączonego do syfonu i pozostającego narazie w stanie nieczynnym.
Szczególny rodzaj ukształtowania kanałów, przewidzianych wewnątrz obudowy syfonu, umożliwia - obok konstrukcji szczególnie płaskiej i dlatego z łatwością wstawianej pod tynk w wybranie w ścianie - dużą prędkość przepływu odprowadzanych cieczy w tych miejscach kanałów, w których zanieczyszczenia mogłyby się zbierać, tak, iż takie skupiska zanieczyszczeń w obudowie eliminuje się w dużym stopniu.
Dzięki napełnieniu zarówno obudowy syfonu, jak i położonej za nią instalacji odpływowej z odpływającą cieczą może zdarzyć się wskutek zjawiska zasysania odpływającej cieczy, że świeża ciecz, dopływająca do przyłączonego urządzenia gospodarstwa domowego jest ponownie natychmiast odsysana za pośrednictwem syfonu.
Zastosowanie zaworu zwrotnego do syfonu basenu odpływowego, takiego jak umywalka łazienkowa lub wanna kąpielowa, jest znane jako takie z brytyjskiego opisu patentowego nr GB-A-1.220.982. Ten zawór zwrotnyjest osadzony na króćcu odpływowym, umieszczonym poziomo na syfonie, przeciwdziałając jałowemu zasysaniu syfonu, tak, iż zamknięcie szczelne dla zapachów pozostaje w akcji nawet przy działaniu ssącym odpływającej wody.
Celem wynalazku jest dalsze rozwinięcie opisanego na wstępie syfonu w tym kierunku, aby przeciwdziałać odsysaniu doprowadzonej świeżej cieczy z przyłączonego urządzenia gospodarstwa domowego.
Cel ten został osiągnięty w myśl wynalazku w ten sposób, że syfon jest zaopatrzony w zawór napowietrzający.
W myśl wynalazku zawór napowietrzający jest zamontowany korzystnie na króćcu rurowym, uchodzącym do wnętrza obudowy, przy czym celowe jest, jeśli zawór napowietrzający zawiera element rurowy z pierścieniem samouszczelniającym o przekroju okrągłym i jest wstawiony tym elementem rurowym w króciec rurowy oraz jest zamocowany w nim za pomocą nakrętki kołpakowej.
Korzystny przykład wykonania jest znamienny tym, że króciec rurowy uchodzi otworem przynajmniej częściowo do zstępującej gałęzi kanału zwrotnego i/lub do przyłączonego do niego kanału odpływowego, dzięki czemu możliwe jest dotarcie w prosty sposób - po usunięciu zaworu napowietrzającego - do kanału odpływowego
174 804 urządzeniem oczyszczającym na przykład sprężyną czyszczącą, oraz usunięcie zanieczyszczeń, osadzonych tam i w kanale odpływowym.
Do otworu wlotowego przyłączony jest korzystnie poziomy w przybliżeniu króciec wlotowy, odstający od obudowy na zewnątrz, a króciec rurowy opiera się częściowo o obudowę, częściowo zaś o króciec wlotowy. Wskutek tego zawór napowietrzający leży w pobliżu powierzchni czołowej syfonu, co jest korzystne przy ewentualnym manipulowaniu z zaworem napowietrzającym lub przy jego montażu i demontażu.
Aby móc zabudować syfon w ścianę w prosty sposób, a jednocześnie zapewnić dostęp do zaworu napowietrzającego i jego zabezpieczenie przed materiałem budowlanym, na obudowie osadzona jest nakrywka, otaczająca z odstępem zawór napowietrzający, przy czym celowe jest, jeśli nakrywka ta jest osadzona za pomocą złącza zapadkowego na elementach przytrzymujących, umieszczonych na obudowie i wystających z niej.
Proste rozwiązanie nakrywki jest znamienne tym, że jest ona otwarta ku przodowi, to jest w kierunku tej ścianki bocznej obudowy, na której umieszczony jest otwór wlotowy lub króciec wlotowy, osadzony na otworze wlotowym.
Aby zapobiec w sposób niezawodny, uszkodzeniu syfonu przy i po jego montażu w ścianie, na przykład podczas późniejszego tynkowania ściany lub okładania jej płytkami okładzinowymi oraz zagrodzenia zaworu napowietrzającego materiałem budowlanym, np. zaprawą tynkarską, korzystnie jest przewidzieć kołpak ochronny, zakrywający nakrywkę i przynajmniej tę część obudowy, która niesie otwór wlotowy lub króciec wlotowy, przyłączony do otworu wlotowego, przy czym celowe jest, jeśli kołpak ochronny zawiera swobodne obrzeże, którym nasuwa się go na nakrywkę i przynajmniej częściowo na obudowę.
W celu dopasowania kołpaka ochronnego do głębokości zabudowania syfonu, zaopatruje się korzystnie ścianki boczne tego kołpaka w szereg rowków, równoległych do siebie i do ścianki czołowej kołpaka ochronnego.
Aby ułatwić dopasowanie kołpaka ochronnego, rowki są poprzerywane korzystnie szczelinowymi wybraniami, przechodzącymi przez ścianki boczne, dzięki czemu można w prosty sposób przykładać narzędzie tnące.
Aby pomimo umieszczenia płytki osłonowej, zakrywającej syfon, do zaworu napowietrzającego mogła dopływać dostateczna ilość powietrza, przewidziana jest korzystnie płytka osłonowa, która zawiera otwór do przepuszczenia króćca wlotowego, przyłączonego do otworu wlotowego oraz która jest unieruchamiana za pomocą nakrętki, nakręcanej na króciec wlotowy, przy czym nakrętka przylega do płytki osłonowej za pośrednictwem pierścieniowego kołnierza odstępnikowego, a płytka osłonowa zawiera jeden lub szereg otworów do przepuszczania powietrza, leżących za nakrętką i otaczających obwodowo otwór króćca wlotowego oraz kołnierz odstępnikowy nakrętki.
Aby umożliwić pomimo umieszczenia zaworu napowietrzającego możliwie jak najbardziej płaską postać wykonania syfonu, a tym samym niewielką głębokość jego zabudowania - przy tym jednakże należy zapewnić, jak poprzednio, łatwy dostęp do zaworu napowietrzającego - korzystne jest, jeśli przednia ścianka boczna obudowy, zawierająca otwór wlotowy, jest pochyła, wychodząc od obszaru dennego obudowy, do tyłu ku tylnej ściance obudowy, z jednoczesnym zwężeniem przekroju poprzecznego tej ostatniej.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wbudowany w ścianę syfon w przekroju pionowym, fig. 2 - to samo w przekroju wzdłuż osi II - II na fig. 1, a fig. 3 - to samo w przekroju wzdłuż osi III - III na fig. 2.
Przykład wykonania, przedstawiony na rysunku, dotyczy syfonu wbudowanego pralki. Syfon zawiera wykonaną z tworzywa sztucznego obudowę 1, w której wnętrzu umieszczone jest zamknięcie, szczelne dla zapachów. Ścieki pralki dopływają przez otwór wlotowy 2 do obudowy 1, który to otwór jest przewidziany na przedniej ściance bocznej 3 obudowy 1. W obszarze dennym 4 obudowy 1 przewidziany jest otwór 5 do odprowadzania ścieków. Zarówno do otworu wlotowego 2, jak i do otworu wylotowego 5 przyłączone są króćce 6,7, które są wytworzone korzystnie jako jedna całość z obudową 1. Króciec wlotowy 6
174 804 jest zaopatrzony w gwint zewnętrzny 8, na który nakręca się wąż do odprowadzania ścieków z pralki.
Obudowa 1 ma w przybliżeniu prostokątny, płaski poziomy przekrój poprzeczny, jak to jest uwidocznione zwłaszcza na fig. 3, co daje w wyniku tylko niewielką głębokość 9 zabudowania.
Szczelne dla zapachów zamknięcie jest utworzone przez ściankę działową 10, przewidzianą wewnątrz obudowy oraz przez ścianki 11, 12, 13 obudowy, przy czym ścianka działowa 10 - jak to jest uwidocznione szczególnie wyraźnie na fig. 2 - wychodzi z otworu wylotowego 5, obejmuje otwór wlotowy 2 i ciągnie się swym swobodnym końcem 14 w pobliże dna 4 obudowy 1. Ścianka działowa 10 tworzy zatem ze ściankami 3,11,12 i 13 obudowy kanał spadowy 15, prowadzący od otworu wlotowego najpierw w dół aż do dna 4 obudowy 1, przyłączony do niego kanał wzniosowy 16, biegnący ku górze, dalej przyłączony do tego ostatniego kanał zwrotny 18, prowadzący poprzez otwór wlotowy 2, tj. przez obejmującą otwór wlotowy część 17 ścianki działowej 10, a wreszcie kanał odpływowy 19, uchodzący w dół do otworu wylotowego 5 i przyłączony do kanału zwrotnego 18. Kierunek przepływu odprowadzanych ścieków jest uwidoczniony za pomocą zaznaczonych strzałek P1 do P4.
Do kanału spadowego 15, prowadzącego od otworu wlotowego 2 w dół, wstawiona jest kula 20, która zamyka otwór wlotowy 2 w przypadku podpiętrzenia. Położenie zamknięcia kulą 20 jest uwidocznione na fig. 1 linią przerywaną. Kula 20 jest wykonana z materiału, mającego ciężar właściwy, nieco mniejszy od ciężaru właściwego ścieków.
Poniżej otworu wlotowego 2 znajduje się otwór 23, zamykany za pomocą kołpaka zamykającego 21 i uszczelki 22, który to otwór służy do wprowadzenia kuli 20 oraz umożliwia ponadto oczyszczanie kanału spadowego 15 lub usuwanie ciał obcych, zagradzających ten kanał.
Obudowa 1 zawiera w swej górnej części otwór 24, który według przedstawionego przykładu wykonania uchodzi do kanału zwrotnego 18, a mianowicie przynajmniej częściowo do zstępującej gałęzi 18' kanału zwronego, w której odprowadzane ścieki płyną znowu w dół. Otwór 24 służy do napowietrzania kanału odpływowego wówczas, gdy ten ostatni wywiera działanie ssące wskutek odpływu wody. Dawkowane napowietrzanie następuje za pośrednictwem zaworu napowietrzającego 25, osadzonego na otworze 24. Przez otwór 24 można wprowadzić w szczególnie prosty sposób - po usunięciu zaworu napowietrzającego - sprężynę czyszczącą bezpośrednio do kanału odpływowego, jak to jest uwidocznione za pomocą linii przerywanej F, bez konieczności demontażu syfonu. Otwór 24 jest utworzony przez króciec rurowy 27, umieszczony na obudowie 1 z odstępem od jej tylnej ścianki 13 i oparty za pośrednictwem ścianek oporowych 28 o króciec wlotowy 6 i o górną część obudowy.
Aby pomimo umieszczenia zaworu napowietrzającego 25 można było wykonać syfon jako możliwie płaski i aby wymagał on tylko bardzo niewielkiej głębokości zabudowania, przednia ścianka boczna 3 obudowy 1, zawierająca otwór wlotowy 2, jest pochyła, a mianowicie wychodząc od dna 4 do tyłu ku tylnej ściance 13 obudowy 1, z jednoczesnym zwężeniem przekroju poprzecznego tej ostatniej. Dzięki temu udaje się uzyskać na przedniej ściance bocznej w górnym obszarze obudowy dostateczną wolną przestrzeń do umieszczenia zaworu napowietrzającego 25, tak, iż można przeprowadzać bez trudności w minimalnej przestrzeni manipulacje przy zaworze napowietrzającym 25. Powstające wskutek tego zwężenia przekroju poprzecznego wewnątrz obudowy 1 powodują zwiększenie prędkości przepływu ścieków, a tym samym dobre samooczyszczanie się syfonu.
Zawór napowietrzający 25 zawiera wstawiany w króciec rurowy 27 element rurowy 26, który jest zaopatrzony w pierścień samouszczelniający 26' o przekroju okrągłym. Nakrętka kołpakowa 26 unieruchamia zawór napowietrzający na elemencie rurowym. Dzięki temu można pomimo ciasnych warunków przestrzennych przeprowadzać stosunkowo dogodnie manipulacje przy zaworze napowietrzającym 25 oraz dokonywać w prosty sposób jego montażu i demontażu przy możliwie jak największym zabezpieczeniu przed nieszczelnością.
174 804
Aby umożliwić proste zamontowanie syfonu w ścianie przy zachowaniu swobodnego dostępu do zaworu napowietrzającego 25 ten ostatni jest zaopatrzony w nakrywkę 29, która jest otwarta w kierunku przedniej powierzchni syfonu i która przedłuża ściankę tylną 13 oraz ścianki boczne 11 i 12. Ta nakrywka 29 otacza zawór napowietrzający 25 z odstępem 30, tak, iż zaworem napowietrzającym 25 można łatwo manipulować, a ponadto istnieje dostatecznie dużo miejsca do wprowadzenia sprężyny czyszczącej. Nakrywka 29 jest wykonana korzystnie nie jako jedna całość z obudową 1, lecz jest połączona z tą ostatnią za pośrednictwem złącza zapadkowego 31, przy czym w górnej części obudowy umieszczone są wystające z boku elementy przytrzymujące 32, które są wyposażone na swym końcu w noski zatrzaskowe 33, z którymi współpracują przeciwnoski zatrzaskowe 34 nakrywki.
Aby wykluczyć uszkodzenie syfonu podczas montażu lub aby zapobiec przeniknięciu materiału tynkarskiego lub zanieczyszczeń do nakrywki 29 albo do króćca wlotowego 6, przewidziany jest korzystnie kołpak ochronny 35, wykonany z polipropylenu lub z recyrkulacyjnego tworzywa sztucznego i nasuwany swym swobodnym obrzeżem 36 na nakrywkę 29 i obudowę 1, z jednoczesnym zaskoczeniem w danym przypadku. Ścianka czołowa 37 kołpaka ochronnego 35 jest zaopatrzona we wgłębienie 38, w które wchodzi króciec wlotowy 6, dzięki czemu zapewnione jest dobre przytrzymywanie kołpaka ochronnego 35 na syfonie.
Na zewnętrznej powierzchni kołpaka ochronnego 35 przewidziane są na otaczających ściankę czołową 37 ściankach bocznych w pewnym obszarze równoległe do siebie rowki 39, tak, iż możliwe jest odcięcie i usunięcie w prosty sposób niepotrzebnej części kołpaka ochronnego 35, tj. tej części, która wystaje poza gotową, pokrytą płytkami okładzinowymi lub otynkowaną ścianę 40. Pozostała część kołpaka zostaje zamurowana. Odcinanie można ułatwić za pomocą przerywających rowki 39 wybrań szczelinowych 39', które przebijają ścianki boczne i umożliwiają bezpieczne przyłożenie narzędzia tnącego.
Syfon można osłonić czołową płytką osłonową 41, która zawiera otwór przelotowy 42 na króciec wlotowy 6. Płytkę osłonową 41 nasuwa się otworem przelotowym 42 na króciec wlotowy 6 i unieruchamia na nim za pomocą nakręcanej na niego nakrętki 43 przy ścianie, do której przylega ona swymi obrzeżami. Nakrętka 43 zawiera pierścieniowy kołnierz odstępnikowy 44, który przylega do płytki osłonowej 41. Aby umożliwić dopływ powietrza do syfonu, tj. do zaworu napowietrzającego 25, płytka osłonowa 41 zawiera otwory 45 do przepuszczania powietrza, leżące za nakrętką 43 i otaczające obwodowo otwór 42 oraz kołnierz odstępnikowy 44 nakrętki 43.
Wynalazek nie ogranicza się do przykładu wykonania, przedstawionego na rysunku, lecz może podlegać modyfikacjom w rozmaitych aspektach. Np. możliwe jest zastosowanie syfonu o podobnej konstrukcji do innego sprzętu, np. do zmywarek do naczyń, pomp odsysających itd. Otwór 24 nie musi uchodzić koniecznie do kanału zwrotnego 18, lecz może uchodzić również do kanału odpływowego 19, przyłączonego do kanału zwrotnego 18, lub też do króćca wlotowego 6.
174 804
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (14)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Syfon do instalacji odpływowej, zwłaszcza syfon wbudowany, np. syfon wbudowany pralki, z obudową, zawierającą zamknięcie szczelne dla zapachów, która ma ściankę boczną z otworem do wpuszczania cieczy i w której obszarze dennym przewidziany jest otwór do wypuszczania cieczy, przy czym zamknięcie szczelne dla zapachów zawiera ściankę działową, która tworzy ze ściankami obudowy kanał spadowy, prowadzący od otworu wlotowego najpierw w dół aż do obszaru dennego, przyłączony do niego kanał wzniosowy, biegnący do góry, dalej przyłączony do tego ostatniego kanał zwrotny, prowadzący poprzez otwór wlotowy, a wreszcie kanał odpływowy, uchodzący w dół do otworu wylotowego i przyłączony do kanału zwrotnego, znamienny tym, że jest zaopatrzony w zawór napowietrzający (25).
  2. 2. Syfon według zastrz. 1, znamienny tym, że zawór napowietrzający (25) jest zamontowany na króćcu rurowym (27), uchodzącym do wnętrza obudowy.
  3. 3. Syfon według zastrz. 2, znamienny tym, że zawór napowietrzający (25) zawiera element rurowy (26) z pierścieniem uszczelniającym (26') o przekroju okrągłym i jest wstawiony tym elementem rurowym (26) do króćca rurowego (27) oraz zamocowany w nim za pomocą nakrętki kołpakowej (26).
  4. 4. Syfon według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że króciec rurowy (27) z otworem (24) uchodzi co najmniej częściowo do zstępującej gałęzi (18') kanału zwrotnego (18) i/lub przyłączonego do niego kanału odpływowego (19).
  5. 5. Syfon według zastrz. 4, znamienny tym, że do otworu wlotowego (2) przyłączony jest poziomy króciec wlotowy (6), odstający od obudowy (1) na zewnątrz, przy czym króciec rurowy (27) opiera się częściowo o obudowę (1), częściowo zaś o króciec wlotowy (6).
  6. 6. Syfon według zastrz. 5, znamienny tym, że na obudowie (1) osadzona jest nakrywka (29), otaczająca zawór napowietrzający (25) z odstępem (30).
  7. 7. Syfon według zastrz. 6, znamienny tym, że nakrywka (29) jest osadzona za pomocą złącza zapadkowego (33, 34) na elementach przytrzymujących (32), umieszczonych na obudowie (1) i wystających z niej.
  8. 8. Syfon według zastrz. 6 albo 7, znamienny tym, że nakrywka (29) jest otwarta do przodu, to jest ku tej ściance bocznej (3) obudowy (1), na której umieszczony jest otwór wlotowy (2) lub króciec wlotowy (6), osadzony na otworze wlotowym (2).
  9. 9. Syfon według zastrz. 8, znamienny tym, że przewidziany jest kołpak ochronny (35), zakrywający nakrywkę (29) i przynajmniej tę część obudowy (1), która niesie otwór wlotowy (2) lub króciec wlotowy (6), przyłączony do otworu wlotowego (2).
  10. 10. Syfon według zastrz. 9, znamienny tym, że kołpak ochronny (35) zawiera swobodne obrzeże (36), którym jest nasuwany na nakrywkę (29) i co najmniej częściowo na obudowę (1).
  11. 11. Syfon według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że ścianki boczne kołpaka ochronnego (35) są zaopatrzone w szereg rowków (39), równoległych do siebie i do ścianki czołowej (37) kołpaka ochronnego (35).
  12. 12. Syfon według zastrz. 11, znamienny tym, że rowki (39) są poprzerywane wybraniami szczelinowymi (39'), przechodzącymi przez ścianki boczne.
  13. 13. Syfon według zastrz. 12, znamienny tym, że przewidziana jest płytka osłonowa (41), która zawiera otwór (42) do przepuszczenia króćca wlotowego (6), przyłączonego do otworu wlotowego (2) oraz która jest unieruchamiana za pomocą nakrętki (43), nakręcanej na króciec wlotowy (6), przy czym nakrętka (43) przylega do płytki osłonowej (41) za pośrednictwem pierścieniowego kołnierza odstępnikowego (44), a płytka osłonowa (41) zawiera jeden lub szereg otworów (45) do przepuszczania powietrza, leżących za nakrętką (43) i otaczających obwodowo otwór (42) króćca wlotowego oraz kołnierz odstępnikowy (44) nakrętki (43).
    174 804
  14. 14. Syfon wedhig zastrz . 13, znam it^r^r^y tym, że prz ednia ściar^Jciił^cn^k^n a (13) o bud owy (1), 3iwierająii otwór wlotowy (2), jest nachylona, wychodząc od obszaru dennego (4) obudowy (1), do tyłu ku tylnej ścianie (13) obudowy (1), 3 jednoczesnym zwężeniem przekroju poprzecznego obudowy (1).
    * * *
PL94305347A 1993-10-11 1994-10-07 Syfon do instalacji odpływowej PL174804B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT204093A AT400050B (de) 1993-10-11 1993-10-11 Sifon für eine abflussinstallation

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL305347A1 PL305347A1 (en) 1995-04-18
PL174804B1 true PL174804B1 (pl) 1998-09-30

Family

ID=3526499

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94305347A PL174804B1 (pl) 1993-10-11 1994-10-07 Syfon do instalacji odpływowej

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0647743B1 (pl)
AT (1) AT400050B (pl)
CZ (1) CZ290950B6 (pl)
DE (1) DE59404821D1 (pl)
HR (1) HRP940639B1 (pl)
HU (1) HU213064B (pl)
PL (1) PL174804B1 (pl)
SK (1) SK281563B6 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU202786U1 (ru) * 2020-10-27 2021-03-05 Андрей Владимирович Казанин Сифон для кондиционера

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE198002C (pl) *
US3107682A (en) * 1961-05-08 1963-10-22 Lylc M Young Ventilating system
GB1220982A (en) * 1968-04-09 1971-01-27 Mcalpine James Edward Improvements in liquid sealing traps
AT343555B (de) * 1976-12-10 1978-06-12 Hutterer & Lechner Kg Siphon aus kunststoff fur abflussinstallationen
DE3330617C1 (de) * 1983-08-25 1985-03-14 UK-Vertriebsgesellschaft Hans-Jürgen Klose, 4620 Castrop-Rauxel Unterputzkasten für sanitäre Unterputzinstallationen, wie z.B. Armaturen oder Thermostate
DE8804689U1 (de) * 1988-04-09 1988-08-11 Kuhlmann, Rolf, 33129 Delbrück Isolierbox für Absperr- und Regelarmaturen

Also Published As

Publication number Publication date
SK123894A3 (en) 1995-05-10
CZ290950B6 (cs) 2002-11-13
SK281563B6 (sk) 2001-05-10
AT400050B (de) 1995-09-25
HRP940639A2 (en) 1996-10-31
PL305347A1 (en) 1995-04-18
HUT68880A (en) 1995-08-28
EP0647743B1 (de) 1997-12-17
HU213064B (en) 1997-01-28
ATA204093A (de) 1995-01-15
DE59404821D1 (de) 1998-01-29
HRP940639B1 (en) 2000-06-30
EP0647743A1 (de) 1995-04-12
CZ249894A3 (en) 1995-06-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101796350A (zh) 空气调和机的室内单元
US20050050621A1 (en) Toilet ventilation system and method
FI108875B (fi) Sisäänrakennetulla vesilukolla varustettu pesualtaan venttiili
PL174804B1 (pl) Syfon do instalacji odpływowej
KR100707720B1 (ko) 인버트와 트랩이 일체로 형성된 오수받이의 본체구조
PL174803B1 (pl) Syfon do instalacji odpływowej
WO2002092926A1 (en) Drain-outlet structure
JP4113630B2 (ja) トラップ付き排水桝
JP7110835B2 (ja) 衛生洗浄装置
KR100654309B1 (ko) 하수관로의 물받이 배수트랩
JPH1143975A (ja) 浴室ユニットの浴槽排水構造
KR100421922B1 (ko) 씽크대 배수 구조 및 그에 사용되는 악취 방지캡
KR100698773B1 (ko) 역류방지용 배수트랩
JP3050113U (ja) 防水パン等の排水装置
JPS6014865Y2 (ja) 集合排水トラップ
JP7266874B2 (ja) 圧送水洗便器
JP2001241079A (ja) 排水トラップ及び排水トラップを用いた浴室構造
KR200445976Y1 (ko) 좌변기의 냄새 방출장치
JP2000080695A (ja) 排水トラップ
KR100421924B1 (ko) 씽크대 배수 구조에 사용되는 악취 방지캡
KR102026124B1 (ko) 측방형 착탈식 트랩 장착 집수정
JP5629857B2 (ja) 排水器
JP2008002232A (ja) 排水トラップ
JPH0881990A (ja) トラップ付き排水装置
KR20210144306A (ko) 생활 하수용 배수트랩