PL174445B1 - Filtr do usuwania cząstek ze ścieku - Google Patents

Filtr do usuwania cząstek ze ścieku

Info

Publication number
PL174445B1
PL174445B1 PL94310122A PL31012294A PL174445B1 PL 174445 B1 PL174445 B1 PL 174445B1 PL 94310122 A PL94310122 A PL 94310122A PL 31012294 A PL31012294 A PL 31012294A PL 174445 B1 PL174445 B1 PL 174445B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
filter
bars
tensioning element
filter according
sliding bars
Prior art date
Application number
PL94310122A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310122A1 (en
Inventor
Lars Hedman
Carl-Otto Wallander
Original Assignee
Hochstrasser Erich
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hochstrasser Erich filed Critical Hochstrasser Erich
Publication of PL310122A1 publication Critical patent/PL310122A1/xx
Publication of PL174445B1 publication Critical patent/PL174445B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03FSEWERS; CESSPOOLS
    • E03F5/00Sewerage structures
    • E03F5/14Devices for separating liquid or solid substances from sewage, e.g. sand or sludge traps, rakes or grates
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02BHYDRAULIC ENGINEERING
    • E02B8/00Details of barrages or weirs ; Energy dissipating devices carried by lock or dry-dock gates
    • E02B8/02Sediment base gates; Sand sluices; Structures for retaining arresting waterborne material
    • E02B8/023Arresting devices for waterborne materials
    • E02B8/026Cleaning devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Filtration Of Liquid (AREA)
  • Water Treatment By Sorption (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Insulated Gate Type Field-Effect Transistor (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)

Abstract

1. Filtr do usuwania czastek ze scieku, za- wierajacy konstrukcje z krata skladajaca sie z równolegle ustawionych pretów stalych i pre- tów przesuwalnych tworzacych plaszczyzne nachylona w kierunku przeplywu wody, i ma- jacych krawedzie tworzace stopnie, zwrócone w kierunku naplywu wody, przy czym prety przesuwalne sa polaczone równolegle w co naj- mniej jeden zestaw, który polaczony jest z umieszczonym w górnym koncu filtru, ponad poziomem wody mechanizmem napedowym, wywolujacym ruch pretów przesuwalnych po okreznym torze w plaszczyznie prostopadlej do pretów przesuwalnych, o pionowym skoku wiekszym niz wysokosc stopni pretów, zna- mienny tym, ze mechanizm napedowy (18) polaczony jest, poprzez co najmniej jeden ele- ment naciagowy (29), z mechanizmem lacza- cym, który umieszczony jest przy dolnym koncu filtru, i na którym sa oparte dolne konce pretów przesuwalnych (14). FIG.1 PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest filtr do usuwania cząstek ze ścieku.
Znany jest filtr do usuwania cząstek ze ścieku, który zawiera kratę o pewnej liczbie równolegle usytuowanych prętów nieruchomych i prętów przesuwalnych, tworzących płaszczyznę nachyloną w dół w kierunku przepływu wody. Krawędzie prętów są zwrócone w kierunku wody nabieranej i tworzą stopnie. Pręty przesuwalne są połączone równolegle w co najmniej jeden zestaw, który uruchamiany jest za pomocą mechanizmu napędowego, umieszczonego w górnym końcu filtru ponad przepływem wody i wywołującego ruch po zamkniętym okrężnie torze w płaszczyźnie prostopadłej do prętów przesuwalnych. Tor ruchu prętów przesuwalnych ma składową pionową, przewyższającą wysokość stopni prętów.
174 445
Tego typu filtrjest używany, na przykład przez zakłady usuwania ścieków, do separowania cząstek ze ścieków i między innymi ujawniony jest w szwedzkim opisie patentowym SE 448106.
Z uwagi na występowanie włosów i innych włókien, jak również cząstek ściernych w cieczy, korzystnie jest umieścić mechanizm napędowy i te części ruchome, które są do niego dołączone, ponad powierzchnią ścieku. Wiąże się to z pewną wadą, wynikającą z potrzeby użycia względnie wysokiego i nieporęcznego stojaka przeznaczonego do zainstalowania filtru. Podczas instalowania, konieczne jest wypoziomowanie stojaka i wykonanie dokładnego wyrównania dla wsparciaprzesuwalnej części filtru tak, żeby wały były równoległe. Poprzez umieszczenie łożysk dla przesuwalnych prętów, znacznie wyżej ponad dolnym końcem filtru, siła dźwigni jest wytwarzana, jako wynik nacisku wody na niższą część filtru, co wywołuje naprężenia w konstrukcji, które muszą być kompensowane poprzez poprawę jakości łożysk i grubość materiału.
Istnieją również filtry o prostszej konstrukcji, w których wykorzystuje się środki napędowe do oczyszczania dolnej części przesuwalnego filtru, lecz unika się zamkniętego okrężnie toru w celu obniżenia kosztów produkcji i instalacji. Dlatego też ta część filtru porusza się tylko w przód i w tył, i nie bierze skutecznego udziału w wywoływaniu ruchu ku górze.
Filtr do usuwania cząstek ze ścieku według wynalazku, zawiera konstrukcję z kratą składającą się z równolegle ustawionych prętów stałych i prętów przesuwalnych tworzących płaszczyznę nachyloną w kierunku przepływu wody, i mających krawędzie tworzące stopnie, zwrócone w kierunku napływu wody, przy czym pręty przesuwalne są połączone równolegle w co najmniej jeden zestaw, który połączony jest z umieszczonym w górnym końcu filtru, ponad poziomem wody mechanizmem napędowym, wywołującym ruch prętów przesuwalnych po okrężnym torze w płaszczyźnie prostopadłej do prętów przesuwalnych, o skoku większym niż wysokość stopni prętów.
Filtr według wynalazku charakteryzuje się tym, że mechanizm napędowy połączony jest, poprzez co najmniej jeden element naciągowy, z mechanizmem łączącym, który umieszczony jest przy dolnym końcu filtru i na którym są oparte dolne końce prętów przesuwalnych.
Element naciągowy ma postać łańcucha, drutu lub pręta.
Pręty przesuwalne są połączone z elementami sprężynowymi wymuszającymi ich ruch do dołu filtru.
Mechanizm łączący zawiera pierwszy łącznik, który jest usytuowany między pierwszym punktem zamocowania na konstrukcji filtru, a dolnym końcem elementu naciągowego oraz drugi łącznik, który jest usytuowany między dolnym końcem elementu naciągowego a drugim punktem zamocowania usytuowanym na konstrukcji filtru przy dolnych końcach prętów przesuwalnych.
Element naciągowy jest połączony z mechanizmem napędowym za pośrednictwem czopa mimośrodowego usytuowanego równolegle do osi wału wyjściowego mechanizmu napędowego. Element naciągowy jest połączony z czopem mimośrodowym za pośrednictwem wału korbowego, którego oś jest przesunięta o kilka stopni względem czopu mimośrodowego.
Łącznik korzystnie ma postać łańcucha.
Mechanizm łączący oraz element naciągowy są połączone z dwiema belkami bocznymi usytuowanymi po obu stronach filtru.
Każda belka boczna jest połączona z belką wspierającą, na której są oparte pręty przesuwalne.
Filtr do usuwania cząstek ze ścieku według wynalazku jest prosty w obsłudze i instalacji, jest tańszy i skutecznie usuwa wszystkie rodzaje cząstek stałych ze ścieku.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania, na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia filtr do usuwania cząstek ze ścieku w widoku z boku, fig. 2 - filtr z fig. 1 w widoku z przodu, fig. 3 - filtr z fig. 1 w widoku z góry, z ukazaniem jego mechanizmu napędowego, fig. 4 - dolny koniec filtru w widoku z boku, w powiększeniu, fig. 5 - obudowę mechanizmu łączącego filtru w widoku z boku.
Przedstawiony na fig. 1-4 filtr do usuwania cząstek ze ścieku zawiera kratę 12, która jest umieszczona między dwiema belkami bocznymi 11. Krata 12 zawiera na przemian odpowiednio
174 445 pręty stałe 13 i pręty przesuwalne 14 (patrz fig. 4), które tworzą płaszczyznę nachyloną w dół w kierunku płynącej wody. Pręty stałe 13 i przesuwalne 14 są zagięte w postać stopni. Zestaw prętów stałych 13 i przesuwalnych 14 tworzy więc kratę 12. Pręty przesuwalne 14 mogą poruszać się w płaszczyźnie do nich prostopadłej po zamkniętym okrężnym torze o pionowym skoku większym niż wysokość stopni prętów stałych 13 i przesuwalnych 14. Linie stopni są usytuowane poziomo lub są odchylone nieco do tyłu, na ich przodzie, gdy filtr jest zainstalowany w kanale w pozycji roboczej, pokazanej na fig. 1.
Podczas ruchu zestawu prętów przesuwalnych 14, przedmioty i cząstki są odbierane i przemieszczane poprzez kolejne stopnie do góry, aż będą mogły przejść ponad najwyższym stopniem do następnego, nie ukazanego przenośnika, na przykład przenośnika taśmowego.
Belki boczne 11 są połączone za pomocą dwóch poprzecznych belek dolnej 15 i górnej 16 umieszczonych ponad powierzchnią wody 10. Również pewna liczba poprzeczek 17 łączy obie belki boczne 11 na długości prętów 13, 14. Poprzeczki 17 wspierają pręty stałe 13.
Na belkach bocznych 11 i górnej belce poprzecznej 16 jest zamocowany mechanizm napędowy 18, który ukazany jest bardziej szczegółowo na fig. 3. Mechanizm napędowy 18 zawiera silnik elektryczny 19, skrzynię przekładni redukcyjnej 20 i wał wyjściowy 21. Wał wyjściowy 21 połączony jest z kołami zamachowymi 23, które są zaczopowane obrotowo w obudowie 22 przy każdej belce bocznej 11. Czop mimośrodowy 24 zamontowany jest na każdym kole zamachowym 23 stanowiąc oś belki wspierającej 25, przesuwającej się na zewnątrz każdej belki bocznej 11. Belka wspierająca 25 rozciąga się ku dołowi do dolnego końca filtru i są na niej zamocowane pręty przesuwalne 14 za pośrednictwem poprzeczek 26.
Górna część belki wspierającej 25 porusza się mimośrodowo wokół wału wyjściowego 21 i przenosi ruch na górną część zestawu prętów przesuwalnych 14. Taki ruch mimośrodowy normalnie powodowałby przemieszczenie dolnych części prętów przesuwalnych 14 do dołu, a następnie do tyłu i do przodu. Jednakże w ich dolnej części pręty przesuwalne 14 zawieszone są odpowiednio na mechanizmie łączącym, który w ukazanym przykładzie wykonania zawiera łącznik pierwszy 27 i drugi 28. Punkt połączenia ze sobą łączników pierwszego 27 i drugiego 28 połączonym jest z czopem mimośrodowym 24 poprzez element naciągowy 29, który w ukazanym przykładzie ma postać pręta.
Element naciągowy 29 dołączony jest do czopu mimośrodowego 24 poprzez wał korbowy 24a, którego oś jest przesunięta w niewielkim zakresie względem czopu mimośrodowego 24. Dlatego ruch elementu naciągowego 29 jest przesunięty w fazie o kilka stopni względem ruchu belki wspierającej 25. Wskutek symetrycznego ułożenia łączników pierwszego 27 i drugiego 28 oraz ruchu elementu naciągowego 29, dolna część prętów przesuwalnych 14 jest przemieszczana wzdłuż krzywej 30 pokazanej na fig. 4. Łącznik pierwszy 27 ma postać łańcucha sworzniowego tulejkowego biegnącego od pierwszego punktu zamocowania 31 usytuowanego na konstrukcji filtru, korzystnie na każdej belce bocznej 11, do uchwytu 32, który jest przesuwalnie osadzony poprzez otwór 33 (patrz fig. 5) na elemencie łączącym 29 i jest zablokowany za pomocą gwintowanych nakrętek 34. Łącznik drugi 28 jest łańcuchem sworzniowym tulejkowym, biegnącym od uchwytu 32 do drugiego punktu zamocowania 35 na konstrukcji filtru przy dolnych końcach prętów przesuwalnych 14, korzystnie na każdej z poszczególnych belek wspierających
25. Oba łańcuchy sworzniowe tulejkowe są obudowane odcinkami elastycznymi rury 36, która jest korzystnie zamocowana zaciskami i zawiera smar.
Poprzez elastyczne zawieszenie dolnej części prętów przesuwalnych 14 na łańcuchowych łącznikach pierwszym 27 i drugim 28 redukuje się naprężenia w mechanizmie napędowym 18, jeśli na przykład mały kamień dostałby się ze strumieniem wody na dno kanału do dolnej części filtru. W przeciwnym przypadku prowadziłoby to do przerw w działaniu filtru, gdyby działał całkowicie przy ruchu wymuszonym.
W celu uniknięcia zablokowania filtru, korzystnie pręty przesuwalne 14 mają zęby piłowe 37 na ich krawędziach skierowanych ku dołowi, w tych częściach, które umieszczone są z przodu poprzeczek 17 prętów stałych 13. Za każdym razem, gdy pręty przesuwalne 14 wykonują suw roboczy, zęby piłowe 37 rozdzierają włosy i inne materiały, które przylgnęły do poprzeczek 17.
174 445
Ze względu na swą prostą samopodtrzymującą się konstrukcję z mocnymi belkami bocznymi 11 filtr jest prosty w produkcji instalacji.
W filtrze według wynalazku łańcuchowe łączniki można zastąpić zwykłymi ramionami sztywnymi. Oprócz tego łączniki mogą współpracować w inny sposób niż to ukazano, na przykład łącznik pierwszy 27 może być ułożony między punktami zamocowania pierwszym 31 i drugim 35, zaś łącznik drugi 28 może łączyć punkt zamocowania 35 z dolnym końcem elementu naciągowego 29. Nie jest również konieczne stosowanie mechanizmu przegubowego po każdej stronie filtru. Może być on zamieniony na mechanizm usytuowany centralnie między dwoma, uformowanymi w kształcie V i nachylonymi do siebie, kratami.
Filtr według wynalazku jest instalowany jako nachylona płaszczyzna w kanale lub korycie, w taki sposób, że sięga dna swym dolnym końcem w strumieniu ścieku, który ma podlegać oczyszczeniu. Dolny koniec filtru opiera się o dno kanału, przy czym poziom płynu normalnie sięga w przybliżeniu do poziomu linii 10 na fig. 1.
FIG.3
174 445
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Filtr do usuwania cząstek ze ścieku, zawierający konstrukcję z kratą składającą się z równolegle ustawionych prętów stałych i prętów przesuwalnych tworzących płaszczyznę nachyloną w kierunku przepływu wody, i mających krawędzie tworzące stopnie, zwrócone w kierunku napływu wody, przy czym pręty przesuwalne są połączone równolegle w co najmniej jeden zestaw, który połączony jest z umieszczonym w górnym końcu filtru, ponad poziomem wody mechanizmem napędowym, wywołującym ruch prętów przesuwalnych po okrężnym torze w płaszczyźnie prostopadłej do prętów przesuwalnych, o pionowym skoku większym niż wysokość stopni prętów, znamienny tym, że mechanizm napędowy (18) połączony jest, poprzez co najmniej jeden element naciągowy (29), z mechanizmem łączącym, który umieszczony jest przy dolnym końcu filtru, i na którym są oparte dolne końce prętów przesuwalnych (14).
  2. 2. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że element naciągowy (29) ma postać łańcucha.
  3. 3. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że element naciągowy (29) ma postać drutu.
  4. 4. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że element naciągowy (29) ma postać pręta.
  5. 5. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że pręty przesuwalne (14) są połączone z elementami sprężynowymi wymuszającymi ich ruch do dołu filtru.
  6. 6. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm łączący zawiera pierwszy łącznik (27), który jest usytuowany między pierwszym punktem zamocowania (31) na konstrukcji filtru, a dolnym końcem elementu naciągowego (29) oraz drugi łącznik (28), który jest usytuowany między dolnym końcem elementu naciągowego (29) a drugim punktem zamocowania (35) znajdującym się na konstrukcji filtru przy dolnych końcach prętów przesuwalnych (14).
  7. 7. Filtr według zastrz. 6, znamienny tym, że element naciągowy (29) jest połączony z mechanizmem napędowym (18) za pośrednictwem czopa mimośrodowego (24) usytuowanego równoległe do osi wału wyjściowego (21) mechanizmu napędowego (18).
  8. 8. Filtr według zastrz. 7, znamienny tym, że element naciągowy (29) jest połączony z czopem mimośrodowym (24) za pośrednictwem wału korbowego (24a), którego oś jest przesunięta o kilka stopni względem czopu mimośrodowego (24).
  9. 9. Filtr według zastrz. 6, znamienny tym, że łącznik (27,28) ma postać łańcucha.
  10. 10. Filtr według zastrz. 1 albo 6, znamienny tym, że mechanizm łączący oraz element naciągowy (29) są połączone z dwiema belkami bocznymi (11) usytuowanymi na obu bokach filtru.
  11. 11. Filtr według zastrz. 10, znamienny tym, że każda belka boczna (11) jest połączona z belką wspierającą (25), na której są oparte pręty przesuwalne (14).
PL94310122A 1993-02-08 1995-08-04 Filtr do usuwania cząstek ze ścieku PL174445B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9300396A SE9300396L (sv) 1993-02-08 1993-02-08 Uppfordringsanordning för partiklar som bärs av strömmande vatten
PCT/SE1994/000062 WO1994024373A1 (en) 1993-02-08 1994-01-28 Strainer for removing particles from effluent

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310122A1 PL310122A1 (en) 1995-11-27
PL174445B1 true PL174445B1 (pl) 1998-07-31

Family

ID=20388812

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94310122A PL174445B1 (pl) 1993-02-08 1995-08-04 Filtr do usuwania cząstek ze ścieku

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5770055A (pl)
EP (1) EP0682551B1 (pl)
JP (1) JPH08509277A (pl)
KR (1) KR100192703B1 (pl)
AT (1) ATE155841T1 (pl)
AU (1) AU674930B2 (pl)
BR (1) BR9406757A (pl)
CA (1) CA2155517C (pl)
CZ (1) CZ287492B6 (pl)
DE (1) DE69404445T2 (pl)
ES (1) ES2106511T3 (pl)
FI (1) FI953462A (pl)
HU (1) HU219786B (pl)
MX (1) MX9400886A (pl)
NO (1) NO953054L (pl)
NZ (1) NZ261641A (pl)
PL (1) PL174445B1 (pl)
SE (1) SE9300396L (pl)
SK (1) SK95595A3 (pl)
TW (1) TW263443B (pl)
WO (1) WO1994024373A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19719371A1 (de) * 1997-05-07 1998-11-12 Egner Umwelttech Gmbh Vorrichtung zur maschinellen Feststoffseparation aus Flüssigkeiten
DE19900817B4 (de) * 1999-01-12 2004-04-15 Hans Huber Ag Maschinen- Und Anlagenbau Vorrichtung zum Abscheiden und Herausfördern von Abscheidegut aus einer strömenden Flüssigkeit, insbesondere Abwasser
DE19920074C2 (de) * 1999-05-03 2003-12-18 Hans Huber Ag Masch & Anlagenb Vorrichtung zum Abscheiden und Herausfördern von Abscheidegut aus einer strömenden Flüssigkeit
WO2002046543A1 (de) * 2000-12-05 2002-06-13 Hans Huber Ag Maschinen- Und Anlagenbau Vorrichtung zum abscheiden und abtransport von abscheidegut aus einer strömenden flüssigkeit
US6669854B1 (en) * 2002-01-22 2003-12-30 Hydro-Dyne Engineering, Inc. Stepping screen assembly hydraulically driven
KR20040003594A (ko) * 2002-07-03 2004-01-13 조명구 깊은 수로의 급경사용 계단식 스크린 구동장치 및 그를구비하는 계단식 스크린
KR100746203B1 (ko) * 2007-02-22 2007-08-03 제이에이건설주식회사 간극조절 스크린 및 이를 구비한 맨홀
CN101560755B (zh) * 2009-05-19 2010-12-01 周明泉 潜水平蠕动集污格栅
US11633680B2 (en) * 2020-07-23 2023-04-25 Parkson Corporation Bar screen filter apparatus and method

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1773576A (en) * 1926-03-16 1930-08-19 Dorr Co Bar screen
US1698387A (en) * 1927-04-02 1929-01-08 Ernest L Broome Clearing device for water racks
US1751422A (en) * 1928-09-10 1930-03-18 Charles R Reid Apparatus for removing water-borne material from raceways and the like
US1751421A (en) * 1928-09-10 1930-03-18 Charles R Reid Apparatus for removing water-borne material from raceways and the like
US4853116A (en) * 1982-07-05 1989-08-01 Hydropress Wallander & Co. Device for collecting and discharging solid matter
SE448106B (sv) * 1985-05-24 1987-01-19 Wallander Hydropress Co Ab Anordning for uppsamling och uppfodring av i strommande vatten burna, fasta partiklar
SE458862B (sv) * 1988-03-18 1989-05-16 Ola Mileson Anordning foer separering och transport av material
SE461284B (sv) * 1988-06-10 1990-01-29 Wallander Hydropress Co Ab Anordning vid rensgaller
DE4001859C2 (de) * 1990-01-23 1996-08-29 Schreiber Berthold Siebrechen zur Entnahme von festen Bestandteilen aus strömenden Flüssigkeiten
SE9101663L (sv) * 1991-05-29 1992-11-30 Mellegard Va Maskiner Ab Anordning vid renstrappa

Also Published As

Publication number Publication date
CA2155517C (en) 2002-05-28
SK95595A3 (en) 1995-12-06
SE500019C2 (sv) 1994-03-21
CZ287492B6 (en) 2000-12-13
FI953462A0 (fi) 1995-07-18
SE9300396D0 (sv) 1993-02-08
ES2106511T3 (es) 1997-11-01
HU219786B (hu) 2001-08-28
AU674930B2 (en) 1997-01-16
DE69404445T2 (de) 1998-02-26
AU6047294A (en) 1994-11-08
KR940019940A (ko) 1994-09-15
EP0682551A1 (en) 1995-11-22
KR100192703B1 (ko) 1999-06-15
HUT77971A (hu) 1999-01-28
NZ261641A (en) 1997-11-24
US5770055A (en) 1998-06-23
EP0682551B1 (en) 1997-07-23
CA2155517A1 (en) 1994-10-27
DE69404445D1 (de) 1997-09-04
FI953462A (fi) 1995-07-26
CZ194195A3 (en) 1996-02-14
JPH08509277A (ja) 1996-10-01
TW263443B (pl) 1995-11-21
MX9400886A (es) 1994-08-31
SE9300396L (sv) 1994-03-21
WO1994024373A1 (en) 1994-10-27
NO953054D0 (no) 1995-08-03
PL310122A1 (en) 1995-11-27
BR9406757A (pt) 1996-02-27
HU9502210D0 (en) 1995-09-28
NO953054L (no) 1995-08-03
ATE155841T1 (de) 1997-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU683890B2 (en) Bar screen having compound fine screen bar rack
PL174445B1 (pl) Filtr do usuwania cząstek ze ścieku
US11633680B2 (en) Bar screen filter apparatus and method
KR102003484B1 (ko) 로터리식 제진기
KR100746924B1 (ko) 협잡물 제거용 로타리 자동스크린
KR200381939Y1 (ko) 협잡물 제거용 로타리 자동스크린
EP0954651B1 (en) Raked bar screen
GB2230711A (en) Apparatus for dewatering sludge
US955843A (en) Separating device.
US6869524B1 (en) Scraper arm for rake screen
RU2253718C2 (ru) Агрегат для механической очистки сточных вод
US1875790A (en) Fish screen
JP2725210B2 (ja) 除塵装置
GB2300130A (en) Screening apparatus
HU223447B1 (hu) Uszadék- és hordalékfogó rácsrendszer gereblyékkel, szilárd anyagok áramló folyadékból való eltávolítására, főleg szennyvízkezelésre
EP0810333A1 (en) Improved filter apparatus
AU1943200A (en) Screen with high pressure nozzles
SU1623577A1 (ru) Устройство дл отделени крупных включений навоза
JP2006068703A (ja) 除塵装置、及び、沈砂及び篩渣の除去方法
Deluise et al. Screening and comminution
PL194073B1 (pl) Urządzenie samoczyszczące, zwłaszcza do zgrubnego oczyszczania cieczy
MXPA96005499A (en) Best filter apparatus
EP0780149A1 (en) Continuous filter belt
JP2001115435A (ja) 除塵機
PL214142B1 (pl) Urzadzenie do oczyszczania cieczy

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060128