PL174376B1 - Odbierak prądu - Google Patents

Odbierak prądu

Info

Publication number
PL174376B1
PL174376B1 PL94302661A PL30266194A PL174376B1 PL 174376 B1 PL174376 B1 PL 174376B1 PL 94302661 A PL94302661 A PL 94302661A PL 30266194 A PL30266194 A PL 30266194A PL 174376 B1 PL174376 B1 PL 174376B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
vehicle
roof
collector according
collector
base frame
Prior art date
Application number
PL94302661A
Other languages
English (en)
Other versions
PL302661A1 (en
Inventor
Hans-Joachim Korth
Werner Utrecht
Original Assignee
Stemmann Technik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stemmann Technik Gmbh filed Critical Stemmann Technik Gmbh
Priority to PL94302661A priority Critical patent/PL174376B1/pl
Priority to HU9401196A priority patent/HU218136B/hu
Priority to SK498-94A priority patent/SK282882B6/sk
Priority to BG98741A priority patent/BG61105B1/bg
Priority to CZ941038A priority patent/CZ285265B6/cs
Priority to RO9500300A priority patent/RO117779B1/ro
Publication of PL302661A1 publication Critical patent/PL302661A1/xx
Publication of PL174376B1 publication Critical patent/PL174376B1/pl

Links

Landscapes

  • Current-Collector Devices For Electrically Propelled Vehicles (AREA)

Abstract

1. Odbierak pradu, dla pojazdu z napedem ele- ktrycznym, który posiada co najmniej dwa palaki, umieszczone w odstepie od siebie i podtrzymywane przez co najmniej jeden górny dzwigar nozycowy i co najmniej jeden dolny dzwigar nozycowy, ulozysko- wany wychylnie na dachu pojazdu, dociskane do prze- wodu jezdnego sila sprezysta i obnizane, po poko- naniu sily sprezystej, w kierunku do dachu pojazdu przez sile cofajaca napedu elektrosilnikowego, zna- mienny tym, ze elektrosilnikowy naped opuszczania (22, 38), wytwarzajacy sile cofajaca, umieszczony jest posrednio na dachu (2) pojazdu, który jest izolowany elektrycznie co najmniej posrednio nie tylko wobec dolnego dzwigara nozycowego (5, 9, 12), ale takze wobec dachu (2) pojazdu. FIG 7 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy odbieraka prądu dla pojazdów z napędem elektrycznym.
Odbieraki prądu są znane z licznych rozwiązań w postaci odbieraków cztero-, dwu- i jednodźwigarowych. One z reguły są ułożyskowane wychylnie w ramie podstawy, która jest zamocowana na dachu pojazdu, zaopatrzonego w napęd elektryczny. Styk odbieraka do przewodu jezdnego jest zapewniony przez co najmniej jedną sprężynę podnoszącą, która jednym końcem jest zamocowana do ramy podstawy, a drugim końcem, poprzez dźwignię wychylną, jest połączona przegubowo z wałem wychylnym, połączonym z dolnym dźwigarem nożycowym odbieraka. Jeżeli odbierak prądu powinien być obniżony od przewodu jezdnego, to odbywa się to z wnętrza pojazdu przez linę opuszczania. Jest to połączone z szeregiem niedogodności, które z jednej strony wynikają z prowadzenia liny od odbieraka prądu, przez odpowiedni otwór w dachu pojazdu do wnętrza pojazdu oraz w dostępności liny opuszczania, a z drugiej strony z warunków pogodowych, na które jest narażona codziennie lina opuszczania. Przez to odbierak prądu może niekorzystnie odchylać się od przewodu jezdnego.
Z opisu PL nr 128 731 jest znane samoczynne opuszczanie odbieraka prądu w przypadkach awaryjnych za pomocą układu elektropneumatycznego utworzonego z siłownika pneumatycznego i zaworu elektropneumatycznego, którego obwód cewki jest sprzężony z zestykami przekaźnika pośredniczącego, mającego dwa równoległe obwody sterowania. W jeden obwód sterowania są włączone zestyki wyłącznika krańcowego, z którym współpracuje krzywka, zamocowana na wahliwym wałku odbieraka prądu.
Znany jest również elektryczny siłownik liniowy do napędu ruchu liniowego zespołów wykonawczych, przedstawiony w opisie PL nr 150 824, który ma silnik elektryczny, którego wirnik osadzony jest na wydrążonym wrzecionie, wewnątrz którego osadzona jest nakrętka napędzająca śrubę.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie odbieraka prądu, dociskanego optymalnie do przewodu jezdnego i opuszczanego za pomocą napędu elektrosilnikowego zapewniającego pewną pracę, niezależnie od pogody.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że elektrosilnikowy napęd opuszczania, wytwarzający siłę cofającą, umieszczony jest pośrednio na dachu pojazdu, który jest izolowany elektrycznie co najmniej pośrednio nie tylko wobec dolnego dźwigara nożycowego, ale także wobec dachu pojazdu.
Korzystnie napęd opuszczaniajest ukształtowany jako napęd wrzecionowy, który zawiera obudowę z napędzanym silnikowo wrzecionem i rurową nakrętką, przy czym jeden koniec wrzeciona poprzez izolatory jest połączony przegubowo, co najmniej pośrednio z dachem pojazdu, a drugi koniec jest połączony poprzez izolator przez dźwignię wychylną z wałem wychylnym, jako częścią składową ramy podstawy dla dolnego dźwigara nożycowego, za4
174 376 mocowanego na dachu pojazdu i zawierającego co najmniej jedną sprężynę podnoszącą, połączoną przez dźwignię wychylną z wałem wychylnym.
W celowym wykonaniu koniec napędu opuszczaniajest sprzężony z ręcznym urządzeniem uruchamiającym i jest zamocowany poprzez izolatory bezpośrednio do dachu pojazdu, względnie koniec napędu opuszczania poprzez izolatory jest przyłączony przegubowo do ramy podstawy lub koniec napędu opuszczania poprzez izolatory jest przyłączony przegubowo do ramy pomocniczej, zamocowanej rozłącznie do ramy podstawy.
Według wynalazku rama pomocnicza posiada dwa dźwigary nośne, przebiegające wzajemnie równolegle, które jednymi odcinkami końcowymi są zamocowane do ramy podstawy, a drugimi odcinkami końcowymi są połączone między sobą, przy czym napęd opuszczania rozciąga się pomiędzy dźwigarami nośnymi.
W innym wykonaniu koniec napędu opuszczania jest zamocowany poprzez izolatory bezpośrednio do dachu pojazdu, a drugi koniec jest sprzężony ze sprężyną podnoszącą.
Inna postać wykonania napędu opuszczania polega na tym, że posiada on, elektrycznie izolowaną od dachu pojazdu, obudowę z wyprowadzonym z niej poprzecznie wałem napędowym, który jest połączony z dźwignią wychylną, do której jest przyłączony poprzez izolator drąg wychylny, który z drugiej strony poprzez dźwignię wychylną z wałem wychylnym, jako częścią składową ramy podstawy, jest zamocowany do dolnego dźwigara nożycowego, zamocowanej do dachu pojazdu i niosącej co najmniej jedną sprężynę podnoszącą, połączoną poprzez dźwignię wychylną z wałem wychylnym.
Korzystnie obudowa poprzez izolatory jest zamocowana bezpośrednio do dachu pojazdu lub poprzez izolatory jest umieszczona w ramie pomocniczej, zamocowanej do ramy podstawy, względnie obudowa poprzez izolatory jest umieszczona na ramie podstawy.
Zgodnie z wynalazkiem rama podstawy jest izolowana elektrycznie od dachu pojazdu.
Według wynalazku w obszarze pomiędzy pałąkami jest umieszczona poprzecznica, połączona z górnym dźwigarem nożycowym, rozciągająca się równolegle do pałąków, która od strony końców zawiera łączniki, które są sprzęgnięte przegubowo poprzez dwa wodziki ukośne z listwą, przebiegającą poniżej każdego łącznika, przy czym od strony końców listew są usytuowane elementy sprężyste podchwytujące pałąk.
Zgodnie z wynalazkiem odbierak prądu jest ukształtowany jako odbierak czterodźwigarowy lub dwudźwigarowy albo jako odbierak jednodźwigarowy.
Zaletą wynalazku jest to, że napęd opuszczania jest elektrycznie izolowany nie tylko od pojazdu, ale także od odbieraka prądu. Tego rodzaju napęd opuszczania pozwala na niezależne od pogody wysuwanie i opuszczanie odbiornika prądu, a także niezależne od stanujazdy pojazdu.
Napęd opuszczania jest prosto zbudowany, zwarty przestrzennie i bez trudności umieszczony w różnych położeniach na dachu pojazdu.
Nawet przy braku prądu ręcznie można oddziaływać na napęd opuszczania i obniżyć odbierak prądu od przewodu jezdnego. Zaletą jest to, że silnik elektryczny w napędzie opuszczania z jednej strony i dźwignia ręczna, sprzęgnięta z giętkim wałkiem, mogą oddzielnie oddziaływać na wrzeciono napędu podnoszenia. Uruchomienie awaryjne napędu opuszczania jest dzięki temu zagwarantowane. Dzięki specjalnemu podparciu pałąka, jest wytworzona fikcyjna oś obrotu przebiegająca powyżej pałąka, która zapewnia szczególnie korzystne warunki styku pałąka z przewodem jezdnym.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w schematycznym widoku z boku czterodźwigarowy odbierak prądu, fig. 2 odbierak z fig. 1, patrząc w kierunku strzałki II, fig. 3 - w schematycznym widoku dwudźwigarowy odbierak prądu, fig. 4 - odbierak z fig. 3, patrząc w kierunku strzałki IV, fig. 5 - w schematycznym widoku jednodźwigarowy odbierak prądu, fig. 6 - odbierak z fig. 5, patrząc w kierunku strzałki VI, a fig. 7-14 - w widoku z boku i w widoku z góry jednodźwigarowy odbierak prądu według fig. 5 i 6 razem z elektrosilnikowym napędem opuszczania w różnorodnych układach, fig. 15-20 - jednodźwigarowy odbierak prądu z fig. 5 i 6 w schematycznym widoku z boku i widoku z góry, razem z elektrosilnikowym napędem opuszczania według dalszej postaci wykonania w różnorodnych układach, fig. 21 - w powiększeniu widok na górną część odbieraka
174 376 z fig. 5 według strzałki XXI, w dwóch różnych położeniach roboczych, a fig. 22 - górną część odbieraka z fig. 21 w położeniu normalnym i w położeniu przechylonym.
Figury 1 i 2 pokazują czterodźwigarowy odbierak prądu 1 na dachu 2 pojazdu, zaopatrzonego w napęd elektrosilnikowy, przykładowo tramwaju. Odbierak 1 jest ułożyskowany na ramie podstawy 3 i poprzez elektryczne izolatory 4 odsunięty od dachu 2 pojazdu. Składa się on z dwóch, parami umieszczonych dolnych dźwigarów nożycowych 5 i dwóch, również parami umieszczonych górnych dźwigarów nożycowych 6 oraz z dwóch pałąków 7, osadzonych na wahaczu 47 połączonych z górnymi dźwigarami nożycowymi 6. Leżące obok siebie górne dźwigary nożycowe 6 są usztywnione krzyżowo.
Na figurach 3 i 4 jest przedstawiony dwudźwigarowy odbierak prądu 8, który również jest umieszczony na ramie podstawy 3, która poprzez izolatory 4 jest oddalona od dachu 2 pojazdu. Odbierak prądu 8 składa się z dwóch dolnych dźwigarów nożycowych 9, dwóch trapezowych górnych dźwigarów nożycowych 10 i dwóch pałąków 7, osadzonych na wahaczu 47, połączonych przegubowo z górnymi dźwigarami nożycowymi 10.
Figury 5 i 6 pokazują jednodźwigarowy odbierak prądu 11, który jest ułożyskowany wychylnie na ramie podstawy 3, oddalonej poprzez izolatory 4 od dachu 2 pojazdu. Odbierak prądu 11 posiada dolny dźwigar nożycowy 12, trapezowy górny dźwigar nożycowy 13 oraz dwa pałąki 7, osadzone na wahaczu 47, połączone przegubowo z górnym dźwigarem nożycowym 13. Odbierak posiada także wodzik stabilizujący 14.
Rama podstawy 3 dla odbieraków prądu 1811 z fig. 1 do fig. 6, przedstawiona na fig. 7 i 8, posiada dwie poprzecznice 15, leżące w odstępie od siebie, które swoimi końcami poprzez izolatory 4 widoczne z fig. 1 do 6 są zamocowane do dachu 2. Współśrodkowo do poprzecznie 15 rozciąga się podłużnica 16, która na wolnym końcu jest zaopatrzona w poprzecznie skierowaną podporę 17, dla dwóch sprężyn śrub rozciąganych 18, umieszczonych w odstępie od siebie. Drugie końce sprężyn śrubowych rozciąganych 18 są przyłączone przegubowo do dźwigni wychylnych 19 jako części składowych wału wychylnego 20, który rozciąga się równolegle do poprzecznic 15 i końcami jest ułożyskowany w uchwytach 21.
Na wale wychylnym 20 jest zamocowany także dolny dźwigar nożycowy 12 odbieraka prądu 11.
Sprężyny śrubowe rozciągane 18 dążą do wyprostowania dolnego dźwigara nożycowego 12 i dzięki temu dociskają odbierak prądu 11 do przewodu jezdnego.
Do odsunięcia odbieraka prądu 12 od przewodu jezdnego służy napęd opuszczania 22, przedstawiony na fig. 7 do 14, w postaci napędu wrzeciona podnośnikowego. Zawiera on obudowę 23 z napędzanym silnikowo wrzecionem 24 i rurową nakrętką 25. Na jednym końcu 26 napędu opuszczania 22 jest przewidziany giętki wałek 27, który przechodzi przez dach 2 do wnętrza pojazdu i służy jako ręczne urządzenie uruchamiające, w sensie uruchamiania awaryjnego 28 jest oznaczone elektryczne doprowadzenie do napędu opuszczania 22.
W postaci wykonania według fig. 7 i 8 koniec 26 napędu opuszczania 22 poprzez izolatory 29 jest zamocowany bezpośrednio na dachu 2 pojazdu. Drugi koniec 30 napędu opuszczania 22 jest przyłączony przegubowo do dźwigni wychylnej 31, która jest połączona z wałkiem wychylnym 20. Na końcu 30 napędu opuszczania 22 połączonego z dźwignią wychylną 31 znajduje się elektryczny izolator 32.
W postaci wykonania odbieraka prądu 11, według fig. 9 i 10 koniec 26 napędu opuszczania 22, od strony pojazdu, jest przyłączony przegubowo poprzez izolatory 29 do ramy pomocniczej 33. Ta rama pomocnicza 33 posiada dwa dźwigary nośne 34, przebiegające wzajemnie równolegle. Są one swoimi jednymi odcinkami końcowymi 35 zamocowane rozłączalnie do ramy podstawy 3, a od strony czołowej ich drugie odcinki końcowe 36 są usztywnione przez poprzecznicę 37. Drugi koniec 30 napędu opuszczania 32 jest jak w przykładzie wykonania według fig. 7 i 8 połączony z wałkiem giętkim odbieraka prądu 11.
Na figurach 11 i 12 jest pokazana postać wykonania odbieraka prądu 11, w której koniec 26, od strony pojazdu napędu opuszczania 22 jest połączony z wałem wychylnym 20.
W postaci wykonania odbieraka prądu 11 według fig. 13 i 14 koniec 26 napędu opuszczania 22 od strony pojazdu poprzez izolatory 29 jest zamocowany bezpośrednio do dachu 2
174 376 pojazdu. Drugi koniec 30 napędu opuszczania 22 jest połączony bezpośrednio ze sprężyną śrubową rozciąganą 18.
Postać wykonania odbieraka prądu 11 według fig. 15 do 20 posiada napęd opuszczania 38 z obudową 39, izolowaną elektrycznie od dachu 2 pojazdu. W obudowie 29 jest umieszczony silnik elektryczny oraz przekładnia. Z obudowy 39 poprzecznie jest wyprowadzony wał napędowy 40, który jest połączony z dźwignią wychylną 41. Do dźwigni wychylnej 41 jest przyłączony przegubowo drąg;, wychylny 42 z izolatorem 43. Drugi koniec drąga wychylnego 42 poprzez dźwignię wychylną 44 jest połączony z wałem wychylnym 20, ułożyskowanym w uchwytach21 na ramie głównej 3. W przypadku postaci wykonania według fig. 15 i 16obudowa39 poprzez izolatory 45 jest zamocowana bezpośrednio do dachu 2 pojazdu.
Postać wykonania według fig. 17 i 18 odróżnia się od fig. 15, 16 tylko tym, że obudowa 39 poprzez izolatory 45 jest umieszczona na ramie pomocniczej 46, która ze swojej strony jest zamocowana do ramy podstawy 3.
Postać wykonania według fig. 19 i 20 odróżnia się od fig. 15-18 tym, że obudowa 39 poprzez izolatory 45 jest zamocowana bezpośrednio do ramy podstawy 3.
Wszystkie postacie wykonania według fig. 7 do 20 odnoszą się do wszystkich rodzajów odbieraków prądu z fig. 1-6.
Na figurach 21 i 22 jest przedstawiona górna część odbieraków prądu 18,11, zwana także wahaczem 47. Ten wahacz 47 zawiera dwa pałąki 7, przebiegające w odstępie obok siebie, których obszar środkowy 48 dochodzi do styku z przewodem jezdnym. Pomiędzy pałąkami 7 rozciąga się równoległa do nich mocna poprzecznica 49. Końce poprzecznicy 49 podparte górnymi dźwigarami nożycowymi 13 są zamocowane współśrodkowo przez łączniki 50. Do łączników 50 od strony końców są zamocowane przegubowo, skierowane ukośnie do dołu wodziki ukośne 51, których drugi koniec jest przyłączony przegubowo do listwy. 52, które rozciągają się poniżej łączników 50. Listwy 52 służą jako nośniki garnków 53, w których umieszczone są sprężyny naciskowe, które oddziaływują na drągi sprężyste, otoczone przez osłony mieszkowe 54, które współpracują z pałąkami 7. W ten sposób każdy pałąk 7 jest podchwytywany przez dwa elementy sprężyste 54 i może przemieszczać się z położenia normalnego, uwidocznionego linią ciągłą do położenia ukośnego, oznaczonego linią przerywaną, co nie wywołuje zakleszczenia pomiędzy pałąkami 7 z jednej strony a ramą podstawy 3 z drugiej strony.

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Odbierak prądu, dla pojazdu z napędem elektrycznym, który posiada co najmniej dwa pałąki, umieszczone w odstępie od siebie i podtrzymywane przez co najmniej jeden górny dźwigar nożycowy i co najmniej jeden dolny dźwigar nożycowy, ułożyskowany wychylnie na dachu pojazdu, dociskane do przewodu jezdnego siłą sprężystą i obniżane, po pokonaniu siły sprężystej, w kierunku do dachu pojazdu przez siłę cofającą napędu elektrosilnikowego, znamienny tym, że elektrosilnikowy napęd opuszczania (22, 38), wytwarzający siłę cofającą, umieszczony jest pośrednio na dachu (2) pojazdu, który jest izolowany elektrycznie co najmniej pośrednio nie tylko wobec dolnego dźwigara nożycowego (5, 9,12), ale także wobec dachu (2) pojazdu.
  2. 2. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że napęd opuszczania (22) jest ukształtowany jako napęd wrzecionowy, który zawiera obudowę (23) z napędzanym silnikowo wrzecionem (24) i rurową nakrętkę (25), przy czym jeden koniec (26) wrzeciona (24) poprzez izolatory (29) jest połączony przegubowo, co najmniej pośrednio z dachem (2) pojazdu, a drugi koniec (30) jest połączony poprzez izolator (32) przez dźwignię wychylną (31) z wałem wychylnym (20), jako częścią składową ramy podstawy (3) dla dolnego dźwigara nożycowego, zamocowanego na dachu (2) pojazdu i zawierającego co najmniej jedną sprężynę podnoszącą (18), połączoną przez dźwignię wychylną (19) z wałem wychylnym (20).
  3. 3. Odbierak według zastrz. 2, znamienny tym, że koniec (26) wrzeciona (24) jest sprzężony z ręcznym urządzeniem uruchamiającym (27).
  4. 4. Odbierak według zastrz. 3, znamienny tym, że koniec (26) wrzeciona (24) jest zamocowany poprzez izolatory (29) bezpośrednio do dachu (2) pojazdu.
  5. 5. Odbierak według zastrz. 3, znamienny tym, że koniec (26) wrzeciona (24) poprzez izolatory (29) jest przyłączony przegubowo do ramy podstawy (31).
  6. 6. Odbierak według zastrz. 3, znamienny tym, że koniec (26) wrzeciona (24) poprzez izolatory (29) jest przyłączony przegubowo do ramy pomocniczej (33), zamocowanej rozłączalnie do ramy podstawy (3).
  7. 7. Odbierak według zastrz. 6, znamienny tym, że rama pomocnicza (33) posiada dwa dźwigary nośne (34), przebiegające wzajemnie równolegle, które jednymi odcinkami końcowymi (35) są zamocowane do ramy podstawy (3), a drugimi odcinkami końcowymi (36) są połączone między sobą, przy czym napęd opuszczania (22) rozciąga się pomiędzy dźwigarami nośnymi (34).
  8. 8. Odbierak według zastrz. 3, znamienny tym, że koniec (26) wrzeciona (24) jest zamocowany poprzez izolatory (29) bezpośrednio do dachu (2) pojazdu, a drugi koniec (30) jest sprzężony ze sprężyną podnoszącą (18).
  9. 9. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że napęd opuszczania (38) posiada, elektrycznie izolowaną od dachu (2) pojazdu, obudowę (39) z wyprowadzonym z niej poprzecznie wałem napędowym (40), który jest połączony z dźwignią wychylną (41), do której jest przyłączony poprzez izolator (43) drąg wychylny (42), który z drugiej strony poprzez dźwignię wychylną (44) z wałem wychylnym (20), jako częścią składową ramy podstawy (3) jest zamocowany do dolnego dźwigara nożycowego (5, 9), zamocowanej do dachu (2) pojazdu i niosącej co najmniej jedną sprężynę podnoszącą (18), połączoną poprzez dźwignię wychylną (19) z wałem wychylnym (20).
  10. 10. Odbierak według zastrz. 9, znamienny tym, że obudowa (39) poprzez izolatory (45) jest zamocowana bezpośrednio do dachu (2) pojazdu.
  11. 11. Odbierak według zastrz. 9, znamienny tym, że obudowa (39) poprzez izolatory (45) jest umieszczona w ramie pomocniczej (46), zamocowanej do ramy podstawy (3).
  12. 12. Odbierak według zastrz. 9, znamienny tym, że obudowa (39) poprzez izolatory (45) jest umieszczona na ramie podstawy (3).
    174 376
  13. 13. Odbierak według zastrz. 1 albo 5 albo 6 albo 9 albo 12, znamienny tym, że rama podstawy (3) jest izolowana elektrycznie od dachu (2) pojazdu.
  14. 14. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że w obszarze pomiędzy pałąkami (7) jest umieszczona poprzecznica (49), połączona z górnym dźwigarem nożycowym (6, 10, 33), rozciągająca się równolegle do pałąków (7), która od strony końców zawiera łączniki (50), które są sprzęgnięte przegubowo poprzez dwa wodziki ukośne (51) z listwą (52), przebiegającąponiżej każdego łącznika (50), przy czym od strony końców listew (52) są usytuowane elementy sprężyste (53) podchwytujące pałąk (7).
  15. 15. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że jest ukształtowany jako odbierak czterodźwigarowy (6).
  16. 16. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że jest ukształtowany jako odbierak dwudźwigarowy (8).
  17. 17. Odbierak według zastrz. 1, znamienny tym, że jest ukształtowany jako odbierak jednodźwigarowy (11).
PL94302661A 1994-03-17 1994-03-17 Odbierak prądu PL174376B1 (pl)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL94302661A PL174376B1 (pl) 1994-03-17 1994-03-17 Odbierak prądu
HU9401196A HU218136B (hu) 1994-03-17 1994-04-26 Áramszedő
SK498-94A SK282882B6 (sk) 1994-03-17 1994-04-28 Prúdový zberač
BG98741A BG61105B1 (bg) 1994-03-17 1994-04-28 токоснемател
CZ941038A CZ285265B6 (cs) 1994-03-17 1994-04-28 Proudový sběrač
RO9500300A RO117779B1 (ro) 1994-03-17 1995-02-16 Troleu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL94302661A PL174376B1 (pl) 1994-03-17 1994-03-17 Odbierak prądu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL302661A1 PL302661A1 (en) 1995-09-18
PL174376B1 true PL174376B1 (pl) 1998-07-31

Family

ID=20061999

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94302661A PL174376B1 (pl) 1994-03-17 1994-03-17 Odbierak prądu

Country Status (6)

Country Link
BG (1) BG61105B1 (pl)
CZ (1) CZ285265B6 (pl)
HU (1) HU218136B (pl)
PL (1) PL174376B1 (pl)
RO (1) RO117779B1 (pl)
SK (1) SK282882B6 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2586645A2 (en) 2011-10-31 2013-05-01 EC Engineering Sp. z o.o. Pantograph

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108944460B (zh) * 2018-07-09 2021-09-03 南京兴鼎升电气设备有限公司 一种网络控制的自动升降弓装置及其方法
DE102021107676A1 (de) 2021-03-26 2022-09-29 Stemmann-Technik Gmbh Stromabnehmer

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2586645A2 (en) 2011-10-31 2013-05-01 EC Engineering Sp. z o.o. Pantograph
EP2586645A3 (en) * 2011-10-31 2014-11-12 EC Engineering Sp. z o.o. Pantograph

Also Published As

Publication number Publication date
HUT70240A (en) 1995-09-28
CZ103894A3 (en) 1995-11-15
BG61105B1 (bg) 1996-11-29
HU9401196D0 (en) 1994-07-28
HU218136B (hu) 2000-06-28
SK282882B6 (sk) 2003-01-09
CZ285265B6 (cs) 1999-06-16
PL302661A1 (en) 1995-09-18
BG98741A (bg) 1995-11-30
RO117779B1 (ro) 2002-07-30
SK49894A3 (en) 1995-10-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4548438A (en) Mobile camping apparatus
PL174376B1 (pl) Odbierak prądu
RO112973B1 (ro) Comutator in trepte
JP7359946B2 (ja) 位置決めユニットと接触方法
US20060059782A1 (en) Cord support for window regulator
AU2010206300A1 (en) Drive system for a door
EP0224983B1 (en) Trolley pole raising and lowering apparatus
JPH0138756B2 (pl)
WO2021058221A1 (de) Ladestation für einen fahrzeugseitigen energiespeicher
US7108299B2 (en) Latch for a top of a vehicle
EP0427573A2 (en) Power seat lifter for automotive seat assembly
EP0347368B1 (de) Einrichtung zum Steuern eines Krans
JP4446846B2 (ja) 集電舟装置
CN211908193U (zh) 一种液压阀调控装置及绝缘斗臂车
RU2800163C1 (ru) Токоприёмник для электрического транспортного средства
CN1541436A (zh) 用于电力供应及分配系统的开关设备的隔离开关触头的驱动装置
CN220596152U (zh) 一种物料阻挡分离装置及加工产线
CN215989942U (zh) 电气开关柜组装系统
RU193893U1 (ru) Асимметричный токоприемник для электроподвижного состава
KR200216722Y1 (ko) 캡틸팅시스템의록킹와이어조정구조
CN116352217A (zh) 用于间接焊接的辅助电极组件
CN111416296A (zh) 一种液压阀调控装置及绝缘斗臂车
SU1079723A1 (ru) Станок рельсорезный
DE207484C (pl)
DE151549C (pl)