PL174097B1 - Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych - Google Patents

Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych

Info

Publication number
PL174097B1
PL174097B1 PL94303679A PL30367994A PL174097B1 PL 174097 B1 PL174097 B1 PL 174097B1 PL 94303679 A PL94303679 A PL 94303679A PL 30367994 A PL30367994 A PL 30367994A PL 174097 B1 PL174097 B1 PL 174097B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
locking
locking elements
lift
elements
locking element
Prior art date
Application number
PL94303679A
Other languages
English (en)
Other versions
PL303679A1 (en
Inventor
Klaus Delle
Original Assignee
Zoeller Kipper
Zoellerkipper Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zoeller Kipper, Zoellerkipper Gmbh filed Critical Zoeller Kipper
Publication of PL303679A1 publication Critical patent/PL303679A1/xx
Publication of PL174097B1 publication Critical patent/PL174097B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65FGATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
    • B65F3/00Vehicles particularly adapted for collecting refuse
    • B65F3/02Vehicles particularly adapted for collecting refuse with means for discharging refuse receptacles thereinto
    • B65F3/04Linkages, pivoted arms, or pivoted carriers for raising and subsequently tipping receptacles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65FGATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
    • B65F3/00Vehicles particularly adapted for collecting refuse
    • B65F3/02Vehicles particularly adapted for collecting refuse with means for discharging refuse receptacles thereinto
    • B65F2003/025Constructional features relating to actuating means for lifting or tipping containers
    • B65F2003/0253Means for synchronising or coupling two or more discharging devices, e.g. for allowing the discharge of one large container or the simultaneous discharge of two or more containers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Refuse-Collection Vehicles (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Replacement Of Web Rolls (AREA)
  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Steering-Linkage Mechanisms And Four-Wheel Steering (AREA)

Abstract

1 Urzadzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnosnych urzadzen do podno- szenia i przechylania lub przechylania do oprózniania pojemników na smiecie, z co najmniej jednym ele- mentem ryglujacym, który jest zamocowany ruchomo na wózku podnosnym i w polozeniu zaryglowania wspólpracuje z elementem mocujacym, zamocowa- nym na drugim wózku podnosnym, oraz z elementem urucham iajacym , zam ocow anym na elem encie ryglujacym, znamienne tym, ze co najmniej dwa ele- menty ryglujace (12,14) sa zamocowane obok siebie na wózku podnosnym (50), przy czym ruch pierwsze- go elementu ryglujacego (12) jest przenoszony przez srodki przenoszace w przeciwnym kierunku na drugi element ryglujacy (14), a elementy ryglujace (12,14) wchodza z róznych stron w element mocujacy (30), przy czym w polozeniu zaryglowania elementy ryglu- jace (12, 14) z elementem mocujacym (30) tworza zlacze z zamknieciem ksztaltowym 57 56 52 10 32 58 15 50 56 57 30 32 59 16 14 2 4 12 Fig.1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych.
Za pomocą takiego urządzenia ryglującego, dwa umieszczone obok siebie wózki podnośne urządzenia do podnoszenia i przechylania lub przechylania są ze sobą zaryglowane, jak to stosuje się przykładowo w pojazdach-śmieciarkach w celu opróżniania pojemników na śmieci o różnej wielkości do pojazdu.
Pojemniki na śmieci są zawieszone w grzebieniach, które są umieszczone na górnym końcu wózków podnośnych, następnie są unoszone z tych wózków podnośnych i przechylane, tak, że zawartość pojemników jest opróżniana do pojazdu-śmieciarki. Zazwyczaj na pojazdach-śmieciarkach są umieszczone obok siebie dwa wózki podnośne, przy czym wózki podnośne są tak ukształtowane, że mogą każdorazowo przyjmować zwykły pojemnik na śmieci domowe, tz. pojemnik pojedynczy. W celu opróżnienia dużego pojemnika na śmieci domowe, tzw. kontenera na śmieci, obydwa wózki podnośne są ze sobą ryglowane. W grzebieniach zaryglowanych ze sobą wózków podnośnych jest zawieszany wówczas kontener na śmieci i uniesiony przez połączone ze sobą wózki podnośne, które wówczas poruszają się już jako jeden wózek podnośny oraz opróżnione do pojazdu-śmieciarki. Inne duże pojemniki, które nie są zawieszane swoją krawędzią, lecz zawierają czopy po bokach, są uchwycone przez dwa wychylne ramiona i uniesione.
Tego rodzaju urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych jest znane z opisu zgłoszeniowego DE- nr 3123 191. Opisane w nim urządzenie ryglujące zawiera kołek łączący lub kołek blokujący, który jest zamocowany ruchomo na wózku podnośnym i za pomocą siłownika pneumatycznego lub hydraulicznego jest przesuwany wzdłuż swojej osi, aby zazębić się z wybraniem na innym wózku podnośnym i sprzęgnąć ze sobą obydwa wózki podnośne. Uruchomienie siłownika pneumatycznego lub hydraulicznego można realizować automatycznie przez przechylenie ramion wychylnych w położenie robocze łub przez ręczne uruchomienie zaworu sterującego.
Dzięki temu połączeniu w postaci złącza wtykowego uniemożliwiony jest ruch wózków podnośnych względem siebie w kierunku wychylenia, mogą poruszać się w kierunku wychylania jedynie jako zespół zamknięty. Istotną niedogodnością tych znanych urządzeń ryglujących jest to, że wózki podnośne mogą wykonywać względem siebie ruch poprzeczny, tak więc mogą odsuwać się wzajemnie prostopadle do kierunku wychylenia. Ma to ten skutek, że znane urządzenie ryglujące nie może przenosić momentu skręcającego w płaszczyźnie wózków podnośnych, co jest przykładowo wywołane przez mimośrodowe działanie siły na wózki podnośne przez duże pojemniki, zawieszone na ramionach wychylnych. Wskutek tego wózki podnośne mogą przekręcać się względem siebie, tak, że w niekorzystnych okolicznościach duże pojemniki swoimi czopami wysuwają się z wybrań ramion wychylnych, spadają i zostają uszkodzone lub też blokują całe urządzenie podnoszące i przechylające. Również w przypadku kontenerów na śmieci, zawieszonych w grzebieniach wózków podnośnych, wózki podnośne mogą odsuwać się od siebie i w niekorzystnych okolicznościach mogą uszkodzić urządzenia do podwieszania, umieszczone na kontenerach do śmieci, z wyżej opisanymi skutkami.
Zadaniem wynalazku jest udostępnienie urządzenia do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych urządzeń do podnoszenia i przechylania lub przechylania do opróżniania pojemników na śmieci o różnej wielkości, które w taki sposób łączy ze sobą wózki podnośne, że uniemożliwiony jest ruch wózków podnośnych względem siebie w kierunku wychylenia, jak i ruch wózków podnośnych względem siebie prostopadle do kierunku wychylania, i które może przyjmować moment skręcający w płaszczyźnie wózków podnośnych.
Zadanie to rozwiązano dzięki temu, że co najmniej dwa elementy rygluj ące są zamocowane ruchomo obok siebie na wózku podnośnym, przy czym ruch pierwszego elementu ryglującego jest przenoszony przez środki przenoszące w przeciwnym kierunku na drugi element ryglujący, a elementy ryglujące wchodzą z różnych stron w element mocujący, i w położeniu zaryglowania elementy ryglujące z elementem mocującym tworzą złącze z zamknięciem kształtowym. Przez przenoszenie ruchu pierwszego elementu ryglującego na drugi element ryglujący w przeciwnym kierunku uzyskuje się po pierwsze to, że do uruchomienia urządzenia ryglującego musi być poruszony tyko jeden element ryglujący, przykładowo ręcznie, a po drugie uzyskuje się to, ze
174 097 obydwa elementy ryglujące wchodzą z różnych stron w element mocujący, który jest umieszczony na sąsiednim wózku podnośnym, przez co w położeniu zaryglowania wytwarza się złącze kształtowe między elementami ryglującymi a elementem mocującym, a tym samym między obydwoma wózkami podnośnymi. W ten sposób powstaje urządzenie ryglujące, które w położeniu ryglowania odpowiada zasadniczo sztywnemu mocowaniu czteropunktowemu, tak, że można również skutecznie zapobiegać ruchom skręcającym.
W korzystnej postaci wykonania środki przenoszące składają się z zębów, które są umieszczone na elementach ryglujących. Przez wykorzystanie zębów jako środków przenoszących możliwe jest proste, bezproblemowe przenoszenie ruchu pierwszego elementu ryglującego na drugi element ryglujący w przeciwnym kierunku, przy czym jednocześnie mogą być przyjmowane duże siły.
W dalszym ukształtowaniu wynalazku zęby są stale zazębione ze sobą, wskutek czego położenie elementów ryglujących względem siebie jest zawsze dokładnie określone i jednocześnie ustalone.
Według dalszej postaci wykonania, elementy ryglujące składają się każdorazowo z płaskiej płyty o kształcie zasadniczo ćwierćkołowym. W szczególnie korzystnej postaci wykonania zęby są umieszczone na łuku obwodowym elementów ryglujących o kształcie zasadniczo ćwierćkołowym i są skierowane na zewnątrz, tak, że elementy ryglujące stanowią zasadniczo wycinek czołowego koła zębatego.
Korzystnie elementy ryglujące są ułożyskowane każdorazowo obrotowo na własnej osi, usytuowanej prostopadle do ich powierzchni górnej, przy czym osie elementów ryglujących są ustawione równolegle względem siebie i są tak umieszczone, że koło toczne zębów pierwszego elementu ryglującego i koło toczne zębów drugiego elementu ryglującego stykają się w jednym punkcie i dzięki temu zęby obydwu elementów ryglujących są ze sobą stale zazębione.
Korzystnie osie elementów ryglujących są umieszczone pionowo jedna nad drugą i prostopadle do powierzchni wózka podnośnego na pierwszym wózku podnośnym w ten sposób, że elementy ryglujące w położeniu spoczynku swoim prostym bokiem zwróconym do drugiego wózka podnośnego kończą się na krawędzi pierwszego wózka podnośnego. Przez taki układ elementów ryglujących uzyskuje się po pierwsze to, że elementy ryglujące swoją powierzchnią górną leżą równolegle do powierzchni wózka podnośnego i przekręcają się równolegle do płaszczyzny wózka podnośnego, a po drugie uzyskuje się to, że w położeniu spoczynku nie rozciągają się one przestrzennie poza obwód wózka podnośnego i dzięki temu żadne wystające części nie utrudniają zawieszania pojemników na śmieci w wózku podnośnym, ani nie uniemożliwiają ruchu innego wózka podnośnego.
W korzystnej postaci wykonania element mocujący zawiera sworznie z kołnierzem na wolnym końcu, przy czym oś wzdłużna sworzni jest umieszczona równolegle do osi obrotu elementów ryglujących, jeżeli wózki podnośne znajdują się w tym samym położeniu. Korzystnie element mocujący składa się z części ramy drugiego wózka podnośnego, na którym sworznie są umieszczone pionowo jeden nad drugim i prostopadle do płaszczyzny wózka podnośnego.
Korzystnie elementy ryglujące zawierają wybrania, w które wchodzą sworznie elementu mocującego, jeżeli elementy ryglujące znajdują się w położeniu ryglowania. Korzystnie wybrania są umieszczone na prostym boku, zwróconym w położeniu spoczynku do drugiego wózka podnośnego.
Według dalszej postaci wykonania elementy są ustalane w położeniu spoczynku i w położeniu zaryglowania.
W korzystnej postaci wykonania element uruchamiający jest ukształtowany jednocześnie jako urządzenie ustalające. Korzystnie element uruchamiający jest ukształtowany jako dźwignia, która jest zamocowana na krawędzi pierwszego elementu ryglującego w odstępie od jego osi obrotu, tak, że ramię dźwigni służy do obrotu elementu ryglującego i odstaje pionowo od jego powierzchni górnej.
Według szczególnie korzystnej postaci wykonania, element uruchamiający zawiera obciążony sprężyną element chwytakowy, który w położeniu spoczynku i w położeniu zaryglowania wchodzi w wybrania elementu ustalającego, zamocowanego na pierwszym wózku podnośnym. Korzystnie obciążony sprężyną element chwytakowy jest umieszczony współśrodkowo na
174 097 dźwigni, stanowiącej element uruchamiający i przez obciążenie sprężyny jest dociskany w kierunku elementu ryglującego. Korzystnie element ustalający zawiera dwa wybrania, które są usytuowane każdorazowo w punktach końcowych drogi wychylenia dźwigni uruchamiającej i ograniczają ruchy wychylania dźwigni uruchamiającej. W wybrania elementu ustalającego wchodzi element chwytakowy swoją stroną, zwróconą do elementu ryglującego, tak że elementy ryglujące są ustalane w położeniu spoczynku i w położeniu zaryglowania.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia dwa umieszczone obok siebie wózki podnośne z urządzeniem ryglującym w stanie niezaryglowanym, w widoku, fig. 2 - dwa umieszczone obok siebie wózki podnośne, połączone ze sobą za pomocą urządzenia ryglującego według wynalazku, fig. 3 - urządzenie ryglujące, w widoku perspektywicznym, a fig. 4 - urządzenie ustalające, w przekroju.
Na figurze 1 jest przedstawione urządzenie do podnoszenia i przechylania, w widoku z tyłu, na którym są przedstawione zasadniczo tylko obydwa umieszczone obok siebie wózki podnośne 50, 52. W górnym obszarze wózków podnośnych 50, 52 są przewidziane grzebienie przyjmujące 56 z zębami zwróconymi do góry, do zawieszania pojemników na śmieci. W celu przyjmowania zbiorników na śmieci, zaopatrzonych w boczne czopy, wózki podnośne są zaopatrzone odpowiednio w jedno ramię wychylne 57. W celu połączenia ze sobą wózków podnośnych, w środkowym obszarze wózków podnośnych 50, 52 jest umieszczone urządzenie ryglujące 10, które na fig. 1 jest przedstawione w stanie niezaryglowanym.
Urządzenie ryglujące 10, którejest widoczne szczegółowo nafig. 3, zawiera dwa płytkowe elementy ryglujące 12,14 o kształcie zasadniczo ćwierćkołowym, które są umieszczone wychylnie na pierwszym wózku podnośnym 50, a w położeniu zaryglowania zazębiają się ze sworzniami 32 elementu mocującego 30, który jest usytuowany na drugim wózku podnośnym 52. Elementy ryglujące 12, 14 są ułożyskowane każdorazowo obrotowo na własnych poziomych osiach 15, 16, przy czym osie 15, 16 są umieszczone równolegle do siebie i prostopadle do płaszczyzny wózków podnośnych jedna nad drugą na ramie 58 pierwszego wózka podnośnego 50, tak, że płytkowe elementy ryglujące 12, 14 wychylają się równolegle do płaszczyzny wózków podnośnych. Pierwszy element ryglujący 12 jest poruszany przez element uruchamiający 42, przy czym ruch pierwszego elementu ryglującego 12 jest przenoszony przez środek przenoszący w przeciwnym kierunku na drugi element ryglujący 14. W opisanej tutaj postaci wykonania, środki przenoszące składają się z zębów 24, które są umieszczone na płytkowych elementach ryglujących 12, 14 o zasadniczo ćwierćkołowym kształcie na obwodzie łuku, tak, że elementy ryglujące 12,14 tworzą zasadniczo postać wycinka koła zębatego. Zęby 24 obydwu elementów ryglujących 12, 14 są tak usytuowane, że koła toczne obydwu segmentów koła zębatego stykają się w jednym punkcie. Ponadto elementy ryglujące 12, 14 są tak umieszczone na pierwszym wózku podnośnym 50, że w położeniu spoczynku swoją prostą krawędzią 18,19, zwróconą do drugiego wózka podnośnego, kończą się na krawędzi pierwszego wózka podnośnego 50, a więc nie wychodzą poza obwód pierwszego wózka podnośnego, tak, że obydwa wózki podnośne 50, 52 mogą się poruszać niezależnie od siebie.
Jeżeli pierwszy element ryglujący 12 zostaje wychylony za pomocą elementu uruchamiającego 42 z położenia spoczynku w kierunku drugiego wózka podnośnego 52, wówczas drugi element ryglujący 14 zostaje przechylony w przeciwnym kierunku, ale również w kierunku drugiego wózka podnośnego 52 (fig. 2). Na drugim wózku podnośnym 52 jest umieszczony element mocujący 30, który zawiera dwa sworznie 32 z każdorazowo jednym kołnierzem 34 na wolnym końcu, które są zamocowane na ramie 59. Ze sworzniami 32 zazębiają się elementy ryglujące 12, 14 swoimi wybraniami 20, 22, które są usytuowane na ich prostym boku 18, 19, zwróconym do drugiego wózka podnośnego, przy czym każdy element ryglujący 12,14 zazębia się każdorazowo z przyporządkowanym mu sworzniem 32. Przez ruch wychylania elementów ryglujących 12,14 w przeciwnym kierunku, zazębiają się one przy tym każdorazowo z różnych, naprzeciwległych stron ze sworzniami 32 elementu mocującego 30, dzięki czemu powstaje kształtowe połączenie między obydwoma wózkami podnośnymi 50, 52.
Pierwszy element ryglujący 12 jest wychylany za pomocą elementu uruchamiającego w postaci dźwigni 42, na której jest umieszczony element chwytakowy 44 (fig. 4). Dźwignia 42 jest umieszczona na krawędzi pierwszego elementu ryglującego 12 i rozciąga się pionowo z
174 097 powierzchni górnej elementu ryglującego 12 na zewnątrz, przy czym element chwytakowy 44 jest umieszczony współśrodkowo na wolnym końcu dźwigni 42 i jest tak obciążony sprężyną, ze jest dociskany w kierunku elementu ryglującego 12. Obciążony sprężyną element chwytakowy 44 tworzy w połączeniu z drugim elementem ustalającym 46, umieszczonym na pierwszym wózku podnośnym, urządzenie ustalające 40, za pomocą którego urządzenie ryglujące 10 jest ustalane w położeniu spoczynku i w położeniu ryglowania. Drugi element ustalający 46 zawiera dwa wybrania 48, które są tak usytuowane, że każdorazowo tworzą punkty końcowe drogi wychylenia 43 dźwigni uruchamiającej 42 i w które może wchodzić obciążony sprężyną ręczny element chwytakowy 44 swoim bokiem zwróconym do elementu ryglującego 12 tak, że w położeniu spoczynku, jak i w położeniu zaryglowania.
Fig. 2
174 097
Fig. 3
Fig. 4
174 097
56 52 10 32 58
32 59 16
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych urządzeń do podnoszenia i przechylania lub przechylania do opróżniania pojemników na śmiecie, z co najmniej jednym elementem ryglującym, który jest zamocowany ruchomo na wózku podnośnym i w położeniu zaryglowania współpracuje z elementem mocującym, zamocowanym na drugim wózku podnośnym, oraz z elementem uruchamiającym, zamocowanym na elemencie ryglującym, znamienne tym, że co najmniej dwa elementy ryglujące (12, 14) są zamocowane obok siebie na wózku podnośnym (50), przy czym ruch pierwszego elementu ryglującego (12) jest przenoszony przez środki przenoszące w przeciwnym kierunku na drugi element ryglujący (14), a elementy ryglujące (12,14) wchodzą z różnych stron w element mocujący (30), przy czym w położeniu zaryglowania elementy ryglujące (12,14) z elementem mocującym (30) tworzą złącze z zamknięciem kształtowym.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że środki przenoszące zawierają zęby (24), które są umieszczone na elementach ryglujących (12, 14).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zęby (24) są stale zazębione ze sobą.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że elementy ryglujące (12,14) składają się każdorazowo z płaskiej płyty o kształcie zasadniczo ćwierćkołowym.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zęby są umieszczone na łuku obwodowym elementów ryglujących (12, 14) o kształcie zasadniczo ćwierćkołowym i są skierowane na zewnątrz, tak że elementy ryglujące (12, 14) stanowią zasadniczo wycinek czołowego koła zębatego.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, żż, elementy ryglujące 112, 14) są ułożyskowane każdorazowo obrotowo na własnej osi (15,16), usytuowanej prostopadle do ich powierzchni górnej, przy czym osie (15, 16) elementów ryglujących (12, 14) są umieszczone równolegle względem siebie w taki sposób, że koło toczne zębów (24) pierwszego elementu ryglującego (12) i koło toczne zębów (24) drugiego elementu ryglującego (14) stykają się w jednym punkcie.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element mocujący (30) zawiera sworzeń (32) z kołnierzem (34) na wolnym końcu, przy czym oś wzdłużna sworzni (32) jest umieszczona równolegle do osi obrotu (15, 16) elementów ryglujących (12, 14), jeżeli wózki podnośne (50, 52) znajdują się w tym samym położeniu.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że elementy ryglujące (12,14) zawierają wybrania (20, 22), w które wchodzą sworznie (32) elementu mocującego (30), jeżeli elementy ryglujące (12,14) znajdują się w położeniu zaryglowania.
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, żż Cemenny ryglujące 112 , 14) są ustalane w położeniu spoczynku i w położeniu zaryglowania.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że element uruchamiający (42) jest ukształtowany jednocześnie jako urządzenie ustalające (40).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że element uruchamiający (42) zawiera obciążony sprężyną element chwytakowy (44), który w położeniu spoczynku i w położeniu zaryglowania wchodzi w wybrania (48) elementu ustalającego (46), zamocowanego na pierwszym wózku podnośnym (50).
    174 097
PL94303679A 1993-06-02 1994-06-01 Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych PL174097B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4318269A DE4318269C1 (de) 1993-06-02 1993-06-02 Vorrichtung zum Verriegeln von nebeneinander angeordneten Hubwagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL303679A1 PL303679A1 (en) 1995-01-09
PL174097B1 true PL174097B1 (pl) 1998-06-30

Family

ID=6489424

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94303679A PL174097B1 (pl) 1993-06-02 1994-06-01 Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0627370B1 (pl)
AT (1) ATE147049T1 (pl)
CZ (1) CZ289024B6 (pl)
DE (2) DE4318269C1 (pl)
DK (1) DK0627370T3 (pl)
ES (1) ES2095700T3 (pl)
GR (1) GR3022256T3 (pl)
HU (1) HU216488B (pl)
PL (1) PL174097B1 (pl)
SK (1) SK279370B6 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19952483C1 (de) * 1999-10-29 2001-02-22 Zoeller Kipper Verriegelungsvorrichtung für nebeneinander angeordnete Hubwagen
DE102021118295B3 (de) * 2021-07-15 2022-09-29 Zöller-Kipper Gesellschaft mit beschränkter Haftung Hub-Kipp-Vorrichtung
DE102021006560B3 (de) 2021-07-15 2022-11-03 Zöller-Kipper Gesellschaft mit beschränkter Haftung Hub-Kipp-Vorrichtung

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3123191A1 (de) 1980-06-11 1982-03-25 Glover Webb & Liversidge Ltd., Hamble, Hampshire Vorrichtung zum anheben und kippen von muellcontainern
FR2484368B1 (fr) * 1980-06-13 1985-06-28 Schaeffer Odile Emballage pour articles ou objets plats destines a etre conditionnes plies en deux

Also Published As

Publication number Publication date
EP0627370A1 (de) 1994-12-07
HU216488B (hu) 1999-07-28
DE4318269C1 (de) 1994-09-08
CZ289024B6 (cs) 2001-10-17
ATE147049T1 (de) 1997-01-15
ES2095700T3 (es) 1997-02-16
EP0627370B1 (de) 1997-01-02
CZ134694A3 (en) 1994-12-15
GR3022256T3 (en) 1997-04-30
DE59401447D1 (de) 1997-02-13
SK279370B6 (sk) 1998-10-07
SK65194A3 (en) 1995-04-12
HU9401654D0 (en) 1994-09-28
PL303679A1 (en) 1995-01-09
HUT69549A (en) 1995-09-28
DK0627370T3 (pl) 1997-03-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11479406B2 (en) Multi-use garbage truck
US4461607A (en) Refuse container gripping apparatus
EP1025025B1 (en) Container grabbing device
US4708570A (en) Universal container grabber apparatus for a refuse collection vehicle
AU620619B2 (en) Transportable frame and equipment frame for use with load handling system
CN101208232B (zh) 活节式多用途运货车
US6139244A (en) Automated front loader collection bin
CA2914075C (en) Lifter for a refuse collection container
US4239437A (en) Heavy duty receptacle unloading device for trucks
US7472937B2 (en) Method and apparatus for gripping containers
US3923175A (en) Hitch for portable conveyor
US3472404A (en) Material handling device
PL174097B1 (pl) Urządzenie do ryglowania umieszczonych obok siebie wózków podnośnych
US8100622B2 (en) Articulated lift arm
US2847135A (en) Vehicle loader
CN212197025U (zh) 一种高效环保的车载垃圾输送装置
CN211335695U (zh) 侧倾倒式工作拖车
US5169195A (en) Container handling equipment
US4027808A (en) Receptacle transporting vehicle
RU2245804C2 (ru) Кран-манипулятор металловозный самосвального типа
US3404793A (en) Load carrier
JPH0512164Y2 (pl)
CN210339142U (zh) 一种双开门可侧翻的拉臂式环保箱
EP0436972B1 (en) Trailer and container adapted therefor
PL196165B1 (pl) Urządzenie ryglujące dla umieszczonych obok siebie wózków podnośnych