PL166348B1 - Urządzenie do vytaarzamia dymu - Google Patents

Urządzenie do vytaarzamia dymu

Info

Publication number
PL166348B1
PL166348B1 PL91297975A PL29797591A PL166348B1 PL 166348 B1 PL166348 B1 PL 166348B1 PL 91297975 A PL91297975 A PL 91297975A PL 29797591 A PL29797591 A PL 29797591A PL 166348 B1 PL166348 B1 PL 166348B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tank
container
inner container
air
side wall
Prior art date
Application number
PL91297975A
Other languages
English (en)
Inventor
Hermann Link
Original Assignee
Hermann Link
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hermann Link filed Critical Hermann Link
Priority claimed from PCT/DE1991/000500 external-priority patent/WO1992003043A1/de
Publication of PL166348B1 publication Critical patent/PL166348B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; CARE OF BIRDS, FISHES, INSECTS; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K55/00Bee-smokers; Bee-keepers' accessories, e.g. veils

Abstract

1· Urządzenie do wytwarzania dymu, przeznaczone do wykorzystania w pszczelarstwie, składające się z posiadającego co najmniej jeden dolny kanał wlotowy powietrza, oraz jeden górny kanał wylotowy powietrza zbiornika ze zdejmowaną lub odchylaną pokrywką, albo przestawną obrotowo klapą otwierającą, oraz z umieszczonego w zbiorniku pojemnika wewnętrznego na materiał palny, sięgającego w zasadzie na całą wysokość wnętrza zbiornika i mającego w dnie otwory przepuszczające powietrze, a między jego ścianką boczną lub jego ściankami bocznymi i ścianką wewnętrzną zbiornika utworzonajest pierścieniowa przestrzeń, która łączy się również z kanałem wylotowym tak jak otwarte ku górze wnętrze pojemnika wewnętrznego, znamienne tym, że pojemnik wewnętrzny (14) zbiornika (10) w przynajmniejjednej ściance bocznej lub wjego obwodowej ściance bocznej ma przelotowe otwory (23) przepuszczające powietrze.

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wytwarzania dymu stosowanego w pszczelarstwie. Tego rodzaju urządzenia wykorzystuje się do spalania traw lub podobnych materiałów palnych, które podczas spalania wytwarzają dym umożliwiający pszczelarzowi spokojną pracę przy rojach, gdyż podczas zadymiania pszczoły zajmują się w większym stopniu pobieraniem pokarmu.
Wada znanych tego rodzaju urządzeń polega przede wszystkim na tym, że nie pozwalają one na dostateczny dopływ świeżego powietrza zawierającego tlen, przez co już po krótkim czasie od zapłonu materiału palnego następuje stłumienie procesu spalania.
Ponadto cyrkulacja powietrza wewnątrz zbiornika i odprowadzanie powietrza działają hamująco na spalanie, gdyż nie ma dostatecznego ciągu powstającego dymu, a wskutek skraplania się składników zawartych w dymie wzrasta wilgotność, która także powoduje tłumienie ognia. Tak więc po wygaszeniu ognia pszczelarz musi otworzyć przyrząd do wytwarzania dymu, aby ewentualnie wymienić materiał palny i ponownie go zapalić.
Celem przeciwdziałania przedwczesnemu wygaszaniu płomienia zaproponowano już wyposażenie urządzenia dymowego w mieszek służący do pompowania powietrza do kanałów wlotowych. Ma to zapobiegać wytłumianiu płomienia lub żaru. Jednak ten sposób nie pozwala skompensować niedostatecznego odprowadzania dymu i braku cyrkulacji powietrza. Dlatego zaproponowano urządzenia do wytwarzania dymu, które w w strefie pokrywki mają szyjkę gwizdkową z ustnikiem, przy czym szyjka ta ma uchodzącą do wnętrza pokrywki dyszę, przez którą można wdmuchiwać powietrze. Dysza ta jest skierowana w stronę kanału wylotowego powietrza. Po zapłonie materiału palnego strumień powietrza wdmuchiwanego przez ustnik, działając na zasadzie zwężki Venturiego, zasysa gazy z wnętrza zbiornika, co ma przyczynić się do podtrzymania procesu spalania. Jednak i w tym rozwiązaniu konieczne jest ciągłe wdmuchiwanie powietrza, aby zapobiec stłumieniu spalania.
We francuskim opisie patentowym nr FR-A-713903 proponuje się wprawdzie wytwornicę dymu, która posiada mający dolny kanał wlotowy powietrza i górny kanał wylotowy powietrza zbiornik, w którym umieszczono wewnętrzny pojemnik na materiał palny, który sięga w zasadzie na całą wysokość wnętrza zbiornika i jest ograniczony od góry i od dołu kratkami, przy czym między jego ścianką boczną lub ściankami bocznymi i ścianką wewnętrzną zbiornika utworzona jest przestrzeń pierścieniowa. Jednak wadą tej wytwornicy dymu jest to, że strumień powietrza przepływającego z boku przy ściance wewnętrznej zbiornika może powodować zawirowania, które utrudniają wentylowanie wnętrza dymem pochodzącym ze spalania. Dlatego w wytwornicy tej jest też konieczne ciągłe wdmuchiwanie powietrza, żeby nie dopuścić do stłumienia spalania.
Dlatego zadaniem niniejszego wynalazku jest takie udoskonalenie wymienionego na wstępie urządzenia do wytwarzania dymu, aby nastąpiło polepszenie cyrkulacji powietrza w komorze spalania celem uniknięcia stłumienia procesu spalania.
166 348
Zgodnie z wynalazkiem, zadanie to w urządzeniu do wytwarzania dymu zostało rozwiązane dzięki temu, że wewnętrzny pojemnik zbiornika w przynajmniej jednej ściance bocznej łub w jego płaszczu bocznym ma otwory przepuszczające powietrze. W dalszym rozwinięciu wynalazku zbiornik posiada w swojej dolnej części mające kształt rowka i wystające do przestrzeni wewnętrznej oraz rozciągające się pierścieniowo na całym płaszczu wewnętrznym kołnierze, na których leży wyjmowalnie pojemnik wewnętrzny, przy czym kołnierze są wykonane jako wpusty rowkowe.
Korzystnie otwory przelotowe dla powietrza, znajdujące się w ścianie bocznej lub w obwodowej ściance bocznej, są umieszczone w części dolnej powierzchni pojemnika wewnętrznego a część górna ściany bocznej lub obwodowej ścianki bocznej jest co najmniej na przestrzeni jednej czwartej jej wysokości konstrukcyjnej zamknięta na całej powierzchni. Część dolna rozciąga się maksymalnie na obszarze 50%, a zwłaszcza na obszarze jednej trzeciej wysokości konstrukcyjnej pojemnika wewnętrznego.
Korzystnie otworami przelotowymi dla powietrza są rozmieszczone szeregami i rzędami, równoległe okrągłe otwory lub szczeliny. Dno zbiornika wewnętrznego posiada rozmieszczone współśrodkowo, zwłaszcza równoległe otwory okrągłe lub szczeliny, przy czym średnica otworu okrągłego lub szerokość szczeliny wynosi 3 do 5 mm. Pojemnik wewnętrzny posiada na swoim górnym końcu co najmniej trzy wystające promieniowo podpórki dystansowe, służące do wycentrowania go w zbiorniku, przy czym podpórki dystansowe są wykonane jako wywinięcia krawędzi górnej. Zbiornik i pojemnik wewnętrzny posiadają głównie kształty cylindryczne lub prostopadłościenne. Przestrzeń pierścieniowa między ścianami bocznymi lub obwodowymi ściankami bocznymi posiada szerokość stanowiącą 5 do 10% średnicy wewnętrznej pojemnika wewnętrznego. Przestrzeń wytworzona poniżej dna pojemnika wewnętrznego z wyjątkiem kanału wlotowego powietrza i otworów przelotowych dla powietrza tworzy dolną, w dużym stopniu hermetycznie zamkniętą przestrzeń. Zbiornik jest zamykany od góry dzwonową, półkulistą lub stożkową pokrywką.
Korzystnie pokrywka posiada skierowaną skośnie do góry tulejkę wylotową i uchwyt do otwierania.
Korzystnie też jest, gdy pokrywka jest wyposażona w posiadającą dyszę szyjkę gwizdkową zakończoną ustnikiem i w kanał wylotowy powietrza. Dysza prowadzi do górnej środkowej części przestrzeni wewnętrznej pokrywki i/lub jest skierowana w stronę kanału wylotowego powietrza. W szyjce gwizdkowej jest umieszczony przed dyszą regulowany zawór przelotowy.
Zgodnie z wynalazkiem dno pojemnika wewnętrznego kończy się w przybliżeniu w obszarze dolnej krawędzi zbiornika zewnętrznego, przy czym dno zbiornika wewnętrznego posiada dookoła kołnierz, który jest połączony z dolną krawędzią zbiornika zewnętrznego lub leży na tamtejszej skierowanej do wewnątrz pierścieniowej powierzchni przylegania. Pojemnik wewnętrzny kończy się swoją górną krawędzią nieznacznie poniżej płaszczyzny wyznaczonej przez brzeg zamkniętej pokrywki.
Urządzenie według wynalazku jest wykonane jako przenośne urządzenie ręczne i posiada pałąkowaty uchwyt, który zwłaszcza jest ukształtowany jako zawieszenie. Dzięki wykonaniu otworów w ścianie bocznej lub w obwodowej ściance bocznej pojemnika wewnętrznego uzyskuje się podwójne prowadzenie powietrza i dymu we wnętrzu zbiornika.
„Zużyte powietrze, powstające w wyniku wykorzystania zawartego w nim tlenu, może według wynalazku odpływać zarówno bezpośrednio do góry jak i częściowo przez boczne otwory przelotowe płynąc do przestrzeni pierścieniowej, która również prowadzi w górę do kanału wylotowego. Tym samym powietrze i dym są więc prowadzone dwiema drogami we wnętrzu zbiornika, który konstrukcyjnie jest podzielony co najmniej na dwie komory. Dzięki zapewnieniu niezbędnej cyrkulacji powietrza wytwarzanie dymu jest dopasowane do wymagań w tym zakresie i równomierne, bez obawy tłumienia spalania. Posługiwanie się miechem lub dmuchanie przez ustnik może być ewentualnie wykorzystywane do zapoczątkowania procesu spalania, lecz później staje się zbędne. Zapobiega się przy tym także nadmiernemu, niepożądanemu wytwarzaniu dymu w przestrzeni spalania, co głównie jest powodowane opisanym poprzednio wykraplaniem. Dzięki temu, że otwory przelotowe są wykonane w dolnej części obwodowej ścianki bocznej istnieje gwarancja, że powietrze płynące do komory pierścieniowej nie może wpływać w jej górnej części ponownie do drugiej komory, którą stanowi przestrzeń wewnętrzna pojemnika wewnętrznego.
166 348
Urządzenie do wytwarzania dymu może jednak także posiadać na powierzchni zbiornika zewnętrznego uszy do przymocowywania zamknięć klipsowych, karabińczyków lub podobnych elementów do pasków nośnych.
Przedmiot wynalazku jest bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do wytwarzania dymu wykonane jako urządzenie ręczne, w ujęciu schematycznym i w przekroju poosiowym, fig. 2 - pojemnik wewnętrzny w widoku perspektywicznym, fig. 3 - dalszy przykład wykonania z urządzeniem do dmuchania ustnego, w ujęciu schematycznym i w przekroju poosiowym, fig. 4a, b - przykłady wykonania urządzenia do wytwarzania dymu według fig. 3, w widoku z boku.
Przedstawione na fig. 1 urządzenie ręczne składa się głównie z cylindrycznego zbiornika zewnętrznego 10, który jest wykonany w kształcie garnka i z którego górną krawędzią jest połączona za pomocą zawiasy lub przegubu 11 zasadniczo półkolista pokrywka 12. Pokrywkę tą można zamykać garnek od góry. Zbiornik 10 posiada znajdujący się w jego dolnej części pierścieniowy wpust rowkowy 13, który równocześnie służy jako podpórka pod pojemnik wewnętrzny 14. W ten sposób powstają trzy komory. Pierwszy z nich, a mianowicie dolna komora 15, jest odgraniczona i zamknięta od góry przez dno 16 pojemnika wewnętrznego (aż do otworów przelotowych dla powietrza, opisanych dalej). Drugą komorę stanowi przestrzeń wewnętrzna 17 pojemnika wewnętrznego, którą z kolei otacza trzecia komora, jaką tworzy przestrzeń pierścieniowa 18 między pojemnikiem wewnętrznym 14 a zbiornikiem 10. Komory 17 i 18 prowadzą do góry, do wytworzonej przez pokrywę 12 przestrzeni 19, z której powietrze wraz z dymem może odpływać przez kanał wylotowy lub w niniejszym przypadku przez tulejkę wylotową 20. Dolna część zbiornika 10 posiada jeden lub kilka kanałów wlotowych 21 powietrza, przez które powietrze może dopływać z zewnątrz do komory 15. Dno 16 zbiornika jest zaopatrzone w umieszczone współśrodkowo otwory przelotowe 22 powietrza, które umożliwiają przedostawanie się powietrza z komory 15 do komory 17. Ściana boczna pojemnika wewnętrznego, która w niniejszym przypadku ma kształt cylindryczny, posiada w swojej dolnej części mniej więcej do połowy wysokości konstrukcyj nej również otwory przelotowe 23 dla powietrza, w postaci rozmieszczonych szeregami i rzędami otworów okrągłych (patrz fig. 2). Przez te otwory 23 powietrze może odpływać promieniowo w bok do przestrzeni pierścieniowej 18.
W celu umożliwienia wycentrowania pojemnika wewnętrznego 14 w zbiorniku 10, pojemnik ten posiada na swojej górnej krawędzi wystające promieniowo podpórki dystansowe 24, które w najprostszym przypadku mogą być wykonane jako wywinięcia krawędzi górnej.
Urządzenie do wytwarzania dymu posiada ponadto pokazany na fig. 1 uchwyt 25, który jest wykonany w kształcie pałąka i równocześnie może być używany do zawieszania. Na pokrywce 12 jest ponadto przewidziany uchwyt 26, służący do jej otwierania. Urządzenie do wytwarzania dymu może ponadto posiadać umocowaną na całym obwodzie siatkę ochronną 27, która jednak jest w dużym stopniu zbędna, gdyż promieniowanie cieplne wytworzone podczas spalania jest już ekranowane w stosunku do zbiornika 10 przez ściankę pojemnika wewnętrznego. Ponadto na zbiorniku 10 lub na siatce 27 może być jeszcze zamontowany znany ze stanu techniki miech (nie pokazany na rysunku). Wysokość konstrukcyjna urządzenia ręcznego w tej konkretnej postaci wykonania wynosi około 20 cm, zaś średnica zbiornika zewnętrznego około 7 do 8 cm. Średnica pojemnika wewnętrznego jest o około 1 cm mniejsza.
Figura 3 pokazuje postać wykonania urządzenia do wytwarzania dymu z urządzeniem do dmuchania ustnego. Urządzenie do wytwarzania dymu posiada zbiornik 28 w kształcie garnka, na którego górnej powierzchni zewnętrznej znajduje się gwint zewnętrzny lub odpowiednie wyjęcie dla połączenia bagnetowego. Zachodzi nań gwint wewnętrzny lub kołnierze jako część wymienionego połączenia bagnetowego pokrywki 30, która poprzez oznaczone murem 29 połączenie rozłączne jest połączona ze zbiornikiem 28. Za pomocą wywinięcia 31, łączącego się z odpowiednim kołnierzem pierścieniowym 32, zbiornik zewnętrzny jest połączony swoim dolnym brzegiem z dnem 16 pojemnika wewnętrznego 14 lub z jego dolnym brzegiem. Dno 16 jest lekko przesunięte do wewnątrz w stosunku do płaszczyzny, jaką tworzy wywinięcie.
Pokrywka 30 posiada dwie nasadki 33 i 34 w kształcie rurek, których osie podłużne leżą na jednej linii prostej 35. W nasadce 33 jest umieszczona szyjka gwizdkowa 36, której wolny koniec jest zaopatrzony w ustnik 37. Szyjka gwizdkowa ma w pokazanym przykładzie kształt litery U z połączonym z nią kątnikiem, lecz również może mieć inne kształty znane dla gwizdków.
166 348
W szyjce gwizdkowej 36 jest przewidziany regulowany zawór przelotowy 38, który w najprostszym przypadku składa się z wkręconej w odpowiedni otwór gwintowany śruby, wystającej do wnętrza kanału przelotowego gwizdka. W obszarze nasadki 33 kanał przelotowy szyjki gwizdkowej jest ukształtowany w postaci dyszy 44.
Powietrze wdmuchiwane przez ustnik 37 do przestrzeni wewnętrznej pokrywki porywa przez zasysanie gazy znajdujące się w przestrzeni wewnętrznej 17 i w przestrzeni pierścieniowej 18, tak że są one odprowadzane przez wylot 34. Budowa pozostałej części urządzenia jest jednakowa jak budowa postaci wykonania przedstawionej na fig. 1, z wyjątkiem dolnej przestrzeni 15, która tu nie występuje.
Pokazane na fig. 4a, b zbiorniki zewnętrzny 391 wewnętrzny 40 są zasadniczo zbudowane tak jak to podano w opisie fig. 3. Różnią się one tylko ukształtowaniem dna. Zbiornik zewnętrzny 39 posiada własne, przesunięte do wewnątrz dno pierścieniowe 41, które od strony osi podłużnej kończy się pionową krawędzią pierścieniową 42. Garnek wewnętrzny 40 ma dolną, pierścieniową krawędź odsadzoną 43, którą ustawia się na dnie pierścieniowym 41. Podpórki dystansowe mogą być wykonane np. także jako urządzenia do zawieszania w odpowiednio wykonanych rowkach lub podobnie.
FIG. 2
FIG. 4
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1 zł.

Claims (22)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie do wytwarzania dymu, przeznaczone do wykorzystania w pszczelarstwie, składające się z posiadającego co najmniej jeden dolny kanał wlotowy powietrza, oraz jeden górny kanał wylotowy powietrza zbiornika ze zdejmowaną lub odchylaną pokrywką, albo przestawną obrotowo klapą otwierającą, oraz z umieszczonego w zbiorniku pojemnika wewnętrznego na materiał palny, sięgającego w zasadzie na całą wysokość wnętrza zbiornika i mającego w dnie otwory przepuszczające powietrze, a między jego ścianką boczną lub jego ściankami bocznymi i ścianką wewnętrzną zbiornika utworzona jest pierścieniowa przestrzeń, która łączy się również z kanałem wylotowym tak jak otwarte ku górze wnętrze pojemnika wewnętrznego, znamienne tym, że pojemnik wewnętrzny (14) zbiornika (10) w przynajmniej jednej ściance bocznej lub w jego obwodowej ściance bocznej ma przelotowe otwory (23) przepuszczające powietrze.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zbiornik (10) w swojej dolnej strefie ma żłobkowe i wystające do wnętrza oraz ciągnące się przez cały płaszcz wewnętrzny kołnierze (13), na których spoczywa wyjmowalny pojemnik wewnętrzny (14) zbiornika (10).
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że kołnierze (13) są ukształtowane jako wklęsłe rowki.
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory przelotowe (23) dla powietrza, znajdujące się w ścianie bocznej lub w obwodowej ściance bocznej, są umieszczone w części dolnej powierzchni pojemnika wewnętrznego (14), a część górna ściany bocznej lub obwodowej ścianki bocznej jest co najmniej na przestrzeni jednej czwartej jej wysokości konstrukcyjnej zamknięta na całej powierzchni.
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że część dolna rozciąga się maksymalnie na obszarze 50%, a zwłaszcza na obszarze jednej trzeciej wysokości konstrukcyjnej pojemnika wewnętrznego (14).
6. Urządzenie według zastrz. 4 albo 5, znamienne tym, że otworami przelotowymi (22,23) dla powietrza są rozmieszczone szeregami i rzędami, równoległe otwory okrągłe lub szczeliny.
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że dno (16) zbiornika wewnętrznego (14) posiada rozmieszczone współśrodkowo, zwłaszcza równoległe otwory okrągłe lub szczeliny.
8. Urządzenie według zastrz. 6 lub 7, znamienne tym, że średnica otworu okrągłego lub szerokość szczeliny wynosi 3 do 5 mm.
9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pojemnik wewnętrzny (14) posiada na swoim górnym końcu co najmniej trzy wystające promieniowo podpórki dystansowe (24), służące do wycentrowania go w zbiorniku (10).
10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że podpórki dystansowe (24) są wykonane jako wywinięcia krawędzi górnej.
11. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zbiornik (10) i pojemnik wewnętrzny (14) posiadają kształty cylindryczne lub prostopadłościenne.
12. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przestrzeń pierścieniowa (18) między ścianami bocznymi lub obwodowymi ściankami bocznymi posiada szerokość stanowiącą 5 do 10% średnicy wewnętrznej pojemnika wewnętrznego (14).
13. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że poniżej dna (16) pojemnika wewnętrznego ma przestrzeń (15), która z wyjątkiem kanału wlotowego (21) powietrza i otworów przelotowych (22) dla powietrza jest, w dużym stopniu hermetycznie zamknięta.
14. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zbiornik (10) jest zamykany od góry dzwonową, półkulistą lub stożkową pokrywą (12).
15. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że pokrywa (12) posiada skierowaną skośnie do góry tulejkę wylotową (20) i/lub uchwyt do otwierania.
16. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że , pokrywa (30) jest wyposażona w posiadającą dyszę (44) szyjkę gwiazdkową (36) zakończoną ustnikiem (37) i w kanał wylotowy (34) powietrza.
166 348
17. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, ze dysza (44) prowadzi do górnej środkowej części przestrzeni wewnętrznej pokrywki i jest skierowana w stronę kanału wylotowego (34) powietrza.
18. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że w szyjce gwiazdkowej (36) jest umieszczony przed dyszą (44) regulowany zawór przelotowy (38).
19. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że dno (16) pojemnika wewnętrznego (14) kończy się w przybliżeniu w obszarze dolnej krawędzi zbiornika zewnętrznego.
20. Urządzenie według zastrz. 19, znamienne tym, że dno zbiornika wewnętrznego (16) posiada dookoła kołnierz (32), który jest połączony z dolną krawędzią zbiornika zewnętrznego (28) lub leży na tamtejszej skierowanej do wewnątrz pierścieniowej powierzchni (41) przylegania.
21. Urządzenie według zastrz. 1 lub 19 znamienne tym, że pojemnik wewnętrzny (14) kończy się swoją górną krawędzią nieznacznie poniżej płaszczyzny wyznaczonej przez brzeg zamkniętej pokrywki.
22. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jest ono wykonane jako przenośne urządzenie ręczne i posiada pałąkowaty uchwyt (25), który zwłaszcza jest ukształtowany jako zawieszenie.
PL91297975A 1990-08-17 1991-06-15 Urządzenie do vytaarzamia dymu PL166348B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9011931U DE9011931U1 (pl) 1990-08-17 1990-08-17
PCT/DE1991/000500 WO1992003043A1 (de) 1990-08-17 1991-06-15 Raucherzeugungsvorrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL166348B1 true PL166348B1 (pl) 1995-05-31

Family

ID=6856612

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91297975A PL166348B1 (pl) 1990-08-17 1991-06-15 Urządzenie do vytaarzamia dymu

Country Status (4)

Country Link
AR (1) AR243317A1 (pl)
DE (1) DE9011931U1 (pl)
PL (1) PL166348B1 (pl)
TR (1) TR25736A (pl)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR713903A (fr) * 1931-03-26 1931-11-04 Enfumoir pour abeilles
DE3835948A1 (de) * 1987-10-23 1989-05-03 Friedrich Wienold Rauchstoff

Also Published As

Publication number Publication date
AR243317A1 (es) 1993-08-31
DE9011931U1 (pl) 1990-11-08
TR25736A (tr) 1993-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5687704A (en) Portable grill
US5425352A (en) Portable grill
US10070755B2 (en) Fuel efficient grill for direct and indirect cooking
US3788301A (en) Smoke generator
BR0204819B1 (pt) forno a álcool.
PL166348B1 (pl) Urządzenie do vytaarzamia dymu
CA2088670A1 (en) Smoke generator
KR101964559B1 (ko) 직화조리가 가능한 이중 조리용기
CN106388628A (zh) 用于直接和间接烹饪的燃料经济性烤架
US136104A (en) Improvement in portable-lamp cooking apparatus
HRP921191A2 (en) Smoke producing device
US1397160A (en) Combination gas stove and burner
RU223416U1 (ru) Защитный колпак для курительной чаши кальяна
US1193740A (en) townsend
CN218246903U (zh) 一种内循环节能无烟烧烤炉
US234767A (en) Chaeles h
CN212787411U (zh) 一种便于携带的水烟壶
CN220937739U (en) Cooking equipment with smoking function
JPS5832095Y2 (ja) 暖房機の加湿装置
JP3184300U (ja) 携帯調理器
CN208927165U (zh) 香器
JPS5848985Y2 (ja) 暖房機の加湿装置
JP2002209757A (ja) 無煙ロースター
JPH0424263Y2 (pl)
JPS6035129Y2 (ja) 石油ランプ