PL163771B1 - Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania zywicy syntetycznej do pekniec w betonie PL PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania zywicy syntetycznej do pekniec w betonie PL PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL163771B1
PL163771B1 PL90286394A PL28639490A PL163771B1 PL 163771 B1 PL163771 B1 PL 163771B1 PL 90286394 A PL90286394 A PL 90286394A PL 28639490 A PL28639490 A PL 28639490A PL 163771 B1 PL163771 B1 PL 163771B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
ring
injection
plastic body
sealant
plastic
Prior art date
Application number
PL90286394A
Other languages
English (en)
Other versions
PL286394A1 (en
Inventor
Manfred Haage
Willi Haug
Dieter Biskop
Original Assignee
Fischer Artur Werke Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE3929776A external-priority patent/DE3929776A1/de
Application filed by Fischer Artur Werke Gmbh filed Critical Fischer Artur Werke Gmbh
Publication of PL286394A1 publication Critical patent/PL286394A1/xx
Publication of PL163771B1 publication Critical patent/PL163771B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • E04G23/0203Arrangements for filling cracks or cavities in building constructions
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • E04G23/0203Arrangements for filling cracks or cavities in building constructions
    • E04G23/0211Arrangements for filling cracks or cavities in building constructions using injection

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)
  • Consolidation Of Soil By Introduction Of Solidifying Substances Into Soil (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Pipe Accessories (AREA)
  • Polyoxymethylene Polymers And Polymers With Carbon-To-Carbon Bonds (AREA)

Abstract

1. Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwa- nia zywicy syntetycznej do pekniec w betonie, który posiada podluzny korpus z tworzywa sztucznego z biegnacym na wylot w kierunku wzdluznym kanalem wtryskowym, przy czym na tylnym koncu korpusu z tworzywa sztu- cznego do kanalu wtryskowego prowadzi zlaczka wtryskowa, znamienny tym, ze korpus (1) z tworzywa sztucznego jest na swym przed- nim koncu otoczony wykonanym z materialu bardziej miekkiego niz korpus (1) z tworzywa sztucznego pierscieniem samouszczelniajacym (3) na zasadzie polaczenia ksztaltowego. F ig. 1 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania żywicy syntetycznej do pęknięć w betonie, który posiada podłużny korpus z tworzywa sztucznego z biegnącym na wylot w kierunku wzdłużnym kanałem wtryskowym i posiadający złączkę wtryskową.
Z opisu RFN nr DE-OS 32 03 871 znany jest uszczelniacz wtryskowy, który składa się z tulei z tworzywa sztucznego o zwężającym się ku przedniemu końcowi płaszczu i posiada nasadzaną na tylny koniec złączkę wtryskową . Przy pomocy swojego zwężającego się płaszcza ten znany uszczelniacz wtryskowy daje się zaklinować w wywierconym otworze, przy czym występują na skutek tego znaczne siły rozpierające. Jeżeli ten znany uszczelniacz wtryskowy zostanie wbity w silnie nachylony otwór wiertniczy, wówczas duże siły rozpierające mogą prowadzić do tego, że z muru betonowego będą odpadać kawałki.
163 771 3
Uszczelniacze wtryskowe wbijane są często w otwory, które są wykonywane pod kątem 45° w przeznaczonym do naprawy elemencie betonowym. Otwór jest przy tym tak głęboko wywiercony w betonie, że zostają przecięte przeznaczone do napełniania żywicą syntetyczną pęknięcia. Żywica epoksydowa może być wciskana przy pomocy uszczelniacza wtryskowego i przez prowadzący dalej otwór do przeznaczonych do naprawy pęknięć pod ciśnieniem od 100 do 150 bar.
Celem wynalazku jest stworzenie uszczelniacza wtryskowego, który będzie można bez problemów osadzać również w nachylonych otworach i który posiadać będzie dużą wytrzymałość w celu umożliwienia wtrysku żywicy syntetycznej pod dużym ciśnieniem.
Ceł ten został osiągnięty za pomocą uszczelniacza wtryskowego, charakteryzującego się według wynalazku tym, że korpus z tworzywa sztucznego jest na swym przednim końcu otoczony wykonanym z materiału bardziej miękkiego niż korpus z tworzywa sztucznego pierścieniem samouszczelniającym na zasadzie połączenia kształtowego. Poprzez zastosowanie pierścienia samouszczelniającego na przednim końcu uszczelniacza wtryskowego osiągnięte zostało to, że przy wbitym uszczelniaczu wtryskowym wychodzące z pierścienia samouszczelniającego ciśnienie rozpierające wchodzi stosunkowo głęboko w otwór, a w związku z tym zostaje znacznie obniżone niebezpieczeństwo odłupywania się części betonu w porównaniu do zwykłych uszczelniaczy wtryskowych, które są mocowane w murze głównie w obszarze otworów wiertniczych. Pierścień samouszczelniający jest poza tym wykonany z miękkiego materiału, tak że osiągnięte jest w ten sposób optymalne uszczelnienie i równomierny rozkład sił rozpierających. Korpus z tworzywa sztucznego, na którym jest umieszczony pierścień samouszczelniający, jest wykonany ze znacznie twardszego materiału, przeważnie poliamidu zbrojonego włóknem szklanym. Ten twardy materiał ma tę zaletę, że uszczelniacz wtryskowy może być bez problemów wbijany w otwór wiertniczy, a po procesie wtryskiwania wystająca nad otworem część uszczelniacza wtryskowego może być odbijana przy użyciu młotka itp.
Pierścień samouszczelniający jest przeważnie tak wykonany, że wystaje znacznie poza korpus z tworzywa sztucznego na jego przednim końcu, dzięki czemu na przednim końcu uszczelniacza wtryskowego powstaje elastyczny obszar, który ułatwia wbijanie uszczelniacza wtryskowego i posiada łączący się z kanałem wtryskowym osiowy kanał przelotowy.
Pierścień samouszczelniający posiada leżące jeden za drugim kołnierzem oporowe, które posiadają zwężające się ku przedniemu końcowi powierzchnie zewnętrzne w postaci stożka ściętego, tak że uszczelniacz wtryskowy daje się łatwiej wbić w otwór wiertniczy. Przeważnie cały pierścień samouszczelniający zwęża się ku przedniemu końcowi, przy czym jego maksymalna średnica zewnętrzna jest większa niż średnica odpowiedniego otworu wiertniczego w celu szczelnego zamocowania uszczelniacza wtryskowego w otworze wiertniczym.
Pierścień samouszczelniający jest przeważnie natryskiwany dwuskładnikową metodą wtrysku na wykonany wcześniej korpus z tworzywa sztucznego, przy czym na korpusie z tworzywa sztucznego w obszarze pierścienia samouszczelniającego wykonane są wyprofilowania, które powodują kształtowe połączenie między pierścieniem samouszczelniającym i korpusem z tworzywa sztucznego. Takie połączenie kształtowe jest z powodu wysokich nacisków, które występują podczas procesu wtryskiwania, bardzo korzystne, ponieważ dzięki temu jest zapewnione wyjątkowo stabilne mechaniczne połączenie między korpusem z tworzywa sztucznego i pierścieniem samouszczelniającym.
Wykonany z miękkiego materiału pierścień samouszczelniający zaczepia o kołnierze pierścieniowe korpusu z tworzywa sztucznego, które rozszerzają się ku jego przedniemu końcowi. Ma to tę wielką zaletę, że przesuw osiowy korpusu z tworzywa sztucznego w kierunku otworu wiertniczego wytwarza w obszarze kołnierzy pierścieniowych ciśnienie rozpierające, które oddziałuje w istocie promieniowo na pierścień samouszczelniający i dociska go w związku z tym jeszcze silniej do ściany otworu.
Korzystnie pierścień samouszczelniający jest wykonany z polietylenu lub poliuretanu, a korpus z tworzywa sztucznego ze zbrojonego włóknem szklanym poliamidu.
Przeważnie kołnierze pierścieniowe mają płaszcze o kształcie ściętego stożka, które na zasadzie połączenia kształtowego są chwytane przez pierścień samouszczelniający. Każdy z kołnierzy oporowych działa przy tym jak element rozprężny, który przy przesuwie osiowym rozszerza pierścień samouszczelniający. Na skutek wysokiego ciśnienia wtrysku w przeznaczonym do
163 771 naprawy obszarze otworu skierowana osiowo w kierunku otworu wiertniczego składowa siły może oddziaływać na korpus z tworzywa sztucznego. Składowa siły wytwarza w obszarze mających kształt stożka ściętego lub stożkowych powierzchni płaszczowych kołnierzy pierścieniowych promieniową składową siłę, która wpływa korzystnie na szczelne naciśnięcia pierścienia samouszczelniającego w otworze wiertniczym.
Próby pokazały, że część przewidzianych na zewnątrz na pierścieniu samouszczelniającym kołnierzy oporowych może mieć większą średnicę niż trzpień korpusu z tworzywa sztucznego, który jest dopasowany do średnicy otworu wiertniczego. Elastyczne kołnierze oporowe o zwiększonej średnicy zapewniają stabilne mechaniczne połączenie między pierścieniem samouszczelniającym i ścianą otworu, które to połączenie nie traci swych funkcji uszczelniających również przy wysokich ciśnieniach.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia uszczelniacz wtryskowy z pierścieniem samouszczelniającym, fig. 2 -osadzony w nachylonym otworze wiertniczym uszczelniacz wtryskowy według fig. 1, a fig. 3 - inny przykład wykonania uszczelniacza wtryskowego.
Przedstawiony na fig. 1 uszczelniacz wtryskowy składa się z korpusu 1 z tworzywa sztucznego ze złączką wtryskową 2 i pierścieniem samouszczelniającym 3, który jest wykonany metodą wtrysku na przednim końcu korpusu 1 z tworzywa sztucznego. Korpus 1 z tworzywa sztucznego jest wykonany ze zbrojonego włóknem szklanym poliamidu, podczas gdy pierścień samouszczelniający 3 jest wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego, przykładowo poliuretanu lub polietylenu.
Złączka wtryskowa 2 prowadzi do kanału wtryskowego 4, który przechodzi osiowo przez cały uszczelniacz wtryskowy. Część kanału wtryskowego 4 jest utworzona z kanału przelotowego 5 pierścienia samouszczelniającego 3.
Pierścień samouszczelniający 3 posiada kilka umieszczonych jeden za drugim kołnierzy oporowych, które w przekroju wzdłużnym przedstawione są jako uzębienie. Kołnierze oporowe 6 są wykonane w postaci stożka ściętego, przy czym ich średnica zmniejsza się w stronę przedniego końca. Poza tym pierścień samouszczelniający 3 zwęża się jako całość w kierunku przedniego końca 7, tak że również średnica poszczególnych kołnierzy oporowych 6 zmniejsza się w kierunku przedniego końca 7. W wyniku w przybliżeniu stożkowego zarysu pierścienia samouszczelniającego 3 osiągnięte jest to, że pierścień samouszczelniający 3 zaciska się na stałe w otworze 8 (fig. 2) i zakleszcza szczelnie uszczelniacz wtryskowy. Istotne jest przy tym, że pierścień samouszczelniający 3 i korpus 1 z tworzywa sztucznego są połączone ze sobą na stałe, w którym to celu na korpusie 1 z tworzywa sztucznego w obszarze pierścienia samouszczelniającego 3 przewidziane jest wyprofilowanie 9, które wytwarza kształtowe połączenie z pierścieniem samouszczelniającym 3. Pierścień samouszczelniający 3 jest natryskiwany metodą dwuskładnikowego wtrysku na korpus 1, z two rzywa sztucznego, w wyniku czego otrzymywane jest optymalne połączenie z korpusem 1.
Na fig. 2 przedstawiony jest wbity w otwór 8 uszczelniacz wtryskowy. Otwór 8 przecina przeznaczone do wypełnienia żywicą syntetyczną pęknięcie 10, które na powierzchni muru betonowego 11 wyposażone jest w uszczelnienia 12. Poprzez złączkę wtryskową 2 przy pomocy znanej prasy wysokociśnieniowej żywica epoksydowa może być wtryskiwana poprzez uszczelniacz wtryskowy do otworu 8 i dalej do pęknięcia 10. Ciśnienie wtrysku może przy tym wynosić od 100 do 150 bar, lub więcej.
W przykładzie wykonania według fig. 3 korpus 1 z tworzywa sztucznego posiada w obszarze, który wchodzi w pierścień samouszczelniający 3, kilka umieszczonych jeden za drugim kołnierzy oporowach 20, do których przylegają wykonane odpowiednio stożkowo wewnętrzne powierzchnie 21 pierścienia samouszczelniającego 3. W celu otrzymania kształtowego połączenia między pierścieniem samouszczelniającym 3 i korpusem 1 z tworzywa sztucznego pierścień samouszczelniający 3 jest natryskiwany dwuskładnikową metodą wtrysku na korpus 1 z tworzywa sztucznego. Dwa kołnierze oporowe 61,62 pierścienia samouszczelniającego 3 mają w tym przykładzie wykonania nieco większą średnicę niż prosty trzpień S korpusu 1 z tworzywa sztucznego.
163 771
163 771
F ig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 10 000 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania żywicy syntetycznej do pęknięć w betonie, który posiada podłużny korpus z tworzywa sztucznego z biegnącym na wylot w kierunku wzdłużnym kanałem wtryskowym, przy czym na tylnym końcu korpusu z tworzywa sztucznego do kanału wtryskowego prowadzi złączka wtryskowa, znamienny tym, że korpus (1) z tworzywa sztucznego jest na swym przednim końcu otoczony wykonanym z materiału bardziej miękkiego niż korpus (1) z tworzywa sztucznego pierścieniem samouszczelniającym (3) na zasadzie połączenia kształtowego.
  2. 2. Uszczelniacz według zastrz. 1, znamienny tym, że pierścień samouszczelniający (3) wystaje znacznie poza przedni koniec korpusu (1) z tworzywa sztucznego i posiada łączący się z kanałem wtryskowym (4) osiowy kanał przelotowy (5).
  3. 3. Uszczelniacz według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pierścień samouszczelniający (3) posiada rozmieszczone na swej długości wystające kołnierze oporowe (6), które mają powierzchnie zewnętrzne w postaci stożka ściętego.
  4. 4. Uszczelniacz według zastrz. 3, znamienny tym, że pierścień samouszczelniający (3) zwęża się w kierunku przedniego końca (7) uszczelniacza wtryskowego.
  5. 5. Uszczelniacz według zastrz. 4, znamienny tym, że korpus (1) z tworzywa sztucznego posiada w obszarze pierścienia samouszczelniającego (3) wyprofilowanie (9) przy pomocy karbów, rowków pierścieniowych lub temu podobnych, w które wczepia się pierścień samouszczalniający (3) na zasadzie połączenia kształtowego.
  6. 6. Uszczelniacz według zastrz. 1 albo 2 albo 4 albo 5, znamienny tym, że pierścień samouszczelniający (3) jest wykonany z polietylenu lub poliuretanu, a korpus (1) z tworzywa sztucznego ze zbrojonego włóknem szklanym poliamidu.
  7. 7. Uszczelniacz według zastrz. 5, znamienny tym, że korpus (1) z tworzywa sztucznego posiada na wchodzącej w pierścień samouszczelniający (3) części,kilka umieszczonych jeden za drugim kołnierzy oporowych (20), których średnica zwiększa się w kierunku przedniego końca (7) korpusu (1) z tworzywa sztucznego.
  8. 8. Uszczelniacz według zastrz. 7, znamienny tym, że kołnierze oporowe (20) mają powierzchnie o zarysie stożka ściętego.
  9. 9. Uszczelniacz według zastrz. 8, znamienny tym, że pierścień samouszczalniający (3) otacza wykonanymi w kształcie stożka powierzchniami wewnętrznymi (21) powierzchnie o zarysie stożka ściętego kołnierzy oporowych (20).
  10. 10. Uszczelniacz według zastrz. 1 albo 9, znamienny tym, że pierścień samouszczelniający (3) wystaje w kierunku promieniowym poza przyległy trzpień (S) korpusu (1) z tworzywa sztucznego co najmniej jednym zewnętrznym kołnierzem oporowym (61, 62).
PL90286394A 1989-09-07 1990-08-08 Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania zywicy syntetycznej do pekniec w betonie PL PL PL PL PL PL PL PL163771B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3929776A DE3929776A1 (de) 1989-09-07 1989-09-07 Injektionspacker zum injizieren von kunstharz in betonrisse
DE3936040A DE3936040A1 (de) 1989-09-07 1989-10-28 Injektionspacker zum injizieren von kunstharz in betonrisse

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL286394A1 PL286394A1 (en) 1991-04-08
PL163771B1 true PL163771B1 (pl) 1994-05-31

Family

ID=25884865

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL90286394A PL163771B1 (pl) 1989-09-07 1990-08-08 Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania zywicy syntetycznej do pekniec w betonie PL PL PL PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5079881A (pl)
EP (1) EP0421072B1 (pl)
AT (1) ATE95267T1 (pl)
CA (1) CA2024468C (pl)
CZ (1) CZ279405B6 (pl)
DE (2) DE3936040A1 (pl)
DK (1) DK0421072T3 (pl)
ES (1) ES2046612T3 (pl)
HU (1) HU208352B (pl)
PL (1) PL163771B1 (pl)
PT (1) PT95210B (pl)
RU (1) RU2012755C1 (pl)
SK (1) SK278244B6 (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8910744U1 (pl) * 1989-09-08 1991-01-17 Schmidt, Rene P., Oberweningen, Ch
FR2698899B1 (fr) * 1992-12-09 1995-03-10 Marc Bidaux Dispositif de cheville pour l'injection et la retenue d'un produit traitant dans une paroi de maçonnerie.
DE9312858U1 (de) * 1993-08-27 1994-08-04 Schreiner Klaus Vorrichtung zur Injektion von fließfähigen Materialien in Mauerwerke, Betonbauteile, Holz o.dgl.
US6226948B1 (en) * 1999-05-26 2001-05-08 John F. Trout Method and apparatus for waterproofing concrete
FR2802957B1 (fr) * 1999-12-28 2002-08-02 Olivier Bidaux Dispositif d'injection pour le traitement d'ouvrages en maconnerie
KR100376991B1 (ko) * 2000-05-24 2003-03-26 송병창 콘크리트 구조물의 균열보수를 위한 저압주입기 및 이를이용한 저압주입공법
KR20020005927A (ko) * 2000-07-11 2002-01-18 쇼본도 겐세츠 가부시키가이샤 접착제 주입장치용 와셔, 접착제 주입장치 및 접착제주입방법
KR100458992B1 (ko) * 2002-03-16 2004-12-03 삼성물산 주식회사 플라스틱 마이크로 패커 및 이를 이용한 중압 균열보수 공법
KR100655850B1 (ko) * 2005-09-27 2006-12-13 황병권 콘크리트 구조체 균열 보수용 패커
CN101261264B (zh) * 2007-03-09 2011-07-20 郑州优特基础工程维修有限公司 半刚性基层路面病害检测与高聚物注浆维修方法
US7686519B2 (en) * 2007-06-18 2010-03-30 Adc Telecommunications, Inc. Hardened fiber optic housing and cable assembly
CN101256181B (zh) * 2008-03-20 2011-11-23 山东省交通科学研究所 路面病害破损检测方法
ES2343055B1 (es) * 2009-01-20 2011-06-06 Alberto Gonzalo Carracedo Procedimiento de reparacion de cimentaciones de aerogeneradores.
WO2011143588A2 (en) * 2010-05-13 2011-11-17 Structural Group, Inc. System and method for leaking crack repair
JP5871584B2 (ja) * 2011-11-24 2016-03-01 末吉 三浦 コンクリート躯体補修方法及びそれに使用されるコンクリート躯体補修用挿入型注入プラグ
CN105625154B (zh) * 2015-12-18 2017-10-03 安徽优特公路养护科技有限公司 在道路基层病害处准确填充高聚物进行道路修复的方法
CN114382310A (zh) * 2021-12-23 2022-04-22 珠海华发人居生活研究院有限公司 一种负三层底板地坪开裂处理方法

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE528512A (pl) *
US3572956A (en) * 1968-07-30 1971-03-30 Halliburton Co Apparatus for grouting
DE2746482A1 (de) * 1977-10-15 1979-04-26 Fischer Artur Dr H C Verankerung eines befestigungselementes in einem bohrloch eines mauerwerks
US4286900A (en) * 1979-10-24 1981-09-01 Tokyo Chika Koji Kabushiki Kaisha Injection device of chemical fluids for improvements of the ground
JPS58106013A (ja) * 1981-12-16 1983-06-24 Nippon Soiru Kogyo Kk 薬液注入工法およびその装置
DE3203871A1 (de) * 1982-02-05 1983-08-18 Artur Dr.H.C. 7244 Waldachtal Fischer Hochdruckpacker zum injizieren von kunstharz in betonrisse
DE3426088A1 (de) * 1984-07-14 1986-01-16 Polyplan Werkzeuge Hans-Jürgen Borowski GmbH, 2000 Hamburg Vorrichtung zum abdichten von rissen und dergl. in bauteilen
DE8523152U1 (de) * 1985-08-10 1985-10-03 Remmertz, Helmut, 4050 Mönchengladbach Einschlagbarer Hochdruck-Injektionspacker
JPS6312563U (pl) * 1986-07-11 1988-01-27
DE8700534U1 (pl) * 1987-01-13 1987-02-26 Borowski, Hans-Juergen, 2000 Hamburg, De

Also Published As

Publication number Publication date
PL286394A1 (en) 1991-04-08
PT95210A (pt) 1992-03-31
CZ279405B6 (cs) 1995-04-12
HU208352B (en) 1993-09-28
US5079881A (en) 1992-01-14
HUT58847A (en) 1992-03-30
CA2024468A1 (en) 1991-03-08
EP0421072B1 (de) 1993-09-29
ES2046612T3 (es) 1994-02-01
CA2024468C (en) 1995-07-18
RU2012755C1 (ru) 1994-05-15
DE59002915D1 (de) 1993-11-04
SK278244B6 (en) 1996-05-08
CS427190A3 (en) 1992-03-18
ATE95267T1 (de) 1993-10-15
DE3936040A1 (de) 1991-05-29
DK0421072T3 (da) 1993-11-08
PT95210B (pt) 1998-06-30
EP0421072A1 (de) 1991-04-10
HU905748D0 (en) 1991-03-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL163771B1 (pl) Uszczelniacz wtryskowy do wtryskiwania zywicy syntetycznej do pekniec w betonie PL PL PL PL PL PL PL
US5735653A (en) Anchor rod for composite anchors
US4512123A (en) High-pressure packing device for injecting synthetic resin into cracks in concrete
CA2757519C (en) A grout delivery system for a rock bolt
US4247223A (en) Rock bolt
IE64780B1 (en) Anchor rod for a synthetic resin adhesive anchor
DE102006006748B4 (de) Zweischritt-Inliner-Hohlstabvollverbundanker
FI66679B (fi) Sjaelvarbetande borrpropp
DE102006058458A1 (de) Zweiphasen Patronen - Mischanker, Herstellung und Setzverfahren
US4382720A (en) Injection liner for a borehole closure
US5033952A (en) Injection adapter
KR970001774A (ko) 확개 압력없이 앵커식 고정을 생성하기 위한 방법과 이에 사용하기 위한 장치 및 선단 절개형 압입 볼트
DE102006011652B4 (de) Zweischritt-Hohlstabverbundanker für Kleberpatronen und Klebergranulat
US7779908B2 (en) Arrangement for affixing an expandable packer in a hole
WO1997049929A1 (en) Self drilling masonry anchor
CS198273B2 (en) Dowel for anchoring in the drilled hole of the masonry
KR100367676B1 (ko) 콘크리트 구조물의 균열 보수용 패커 및 이를 이용한균열보수 시공방법
US20040184872A1 (en) Connecting an anchoring rod to a drilling tool
US5988964A (en) Drive-in dowel
US4175757A (en) Sealant system for roof drilling apparatus
US20030133758A1 (en) Method for setting anchoring bolts in mines
PL171351B1 (pl) Sonda nasycajaca PL
JPH0996112A (ja) クラック補修用接着剤注入具
DE4208834A1 (de) Bolzenanker zum verankern in einem bohrloch eines bauteiles mittels einem klebstoffkoerper
CA2409071A1 (en) Equipment for use in mines and method of use