PL151563B1 - Compost producing harvester - Google Patents

Compost producing harvester Download PDF

Info

Publication number
PL151563B1
PL151563B1 PL1987266583A PL26658387A PL151563B1 PL 151563 B1 PL151563 B1 PL 151563B1 PL 1987266583 A PL1987266583 A PL 1987266583A PL 26658387 A PL26658387 A PL 26658387A PL 151563 B1 PL151563 B1 PL 151563B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
compost
combine
gypsum
mass
drum
Prior art date
Application number
PL1987266583A
Other languages
English (en)
Other versions
PL266583A1 (en
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL266583A1 publication Critical patent/PL266583A1/xx
Publication of PL151563B1 publication Critical patent/PL151563B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05FORGANIC FERTILISERS NOT COVERED BY SUBCLASSES C05B, C05C, e.g. FERTILISERS FROM WASTE OR REFUSE
    • C05F17/00Preparation of fertilisers characterised by biological or biochemical treatment steps, e.g. composting or fermentation
    • C05F17/90Apparatus therefor
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01GHORTICULTURE; CULTIVATION OF VEGETABLES, FLOWERS, RICE, FRUIT, VINES, HOPS OR SEAWEED; FORESTRY; WATERING
    • A01G18/00Cultivation of mushrooms
    • A01G18/20Culture media, e.g. compost
    • A01G18/22Apparatus for the preparation of culture media, e.g. bottling devices
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/141Feedstock
    • Y02P20/145Feedstock the feedstock being materials of biological origin
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W30/00Technologies for solid waste management
    • Y02W30/40Bio-organic fraction processing; Production of fertilisers from the organic fraction of waste or refuse

Description

RZECZPOSPOLITA OPIS PATENTOWY 151 563
POLSKA
cnuiiu
o., jię Patent dodatkowy 0 G Ó LHA
do patentu nr-
Zgłoszono: 87 07 02 /P. 266583/
Pierwszeństwo; 86 07 04 Związek
Socjalistycznych Republik Int. Cl.’ A01G 1/04
Radzieckich C05F 17/02
URZĄD
PATENTOWY Zgłoszenie ogłoszono: 88 08 18
RP Opis patentowy opublikowano: 1991 02 28
Twórcy wynalazku: Jury Noievich Lipov, Alexsndr Viktorovich Khromov,
Anatoly Sergeevioh Vinogradov, Natalya Ivanovna Prozorovskaya
Uprawniony z patentu: Nauchno-Proizvodstvennoe Obiedinenie Po Selakhokhozyaistvennomu Mashinostroeniju NPO VISKH0M, Moskwa /Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich/
KOMBAJN DO WYTWARZANIA KOMPOSTU
Przedmiotem wynalazku jest kombajn do wytwarzania kompostu stosowanego w produkcji pieczarek, zawierający obudowę, na której umieszczone są zbiornik magazynujący składniki podstawowe z przenośnikiem pochylnym i bębnem urabiającym, zespół aktywnej przeróbki składników wykonany w postaci zabierającego bębna palcowego i układu odrzutników dla podawania mieszanego materiału do komory formującej.
Proces przygotowania kompostu jest najbardziej pracochłonną czynnością przy produkcji pieczarek, przy czym pracochłonność operacji przygotowania kompostu wynosi 40% ogólnej pracochłonności w produkcji pieczarek.
Obecnie przy wykonywaniu wszystkich czynności związanych z przygotowaniem kompostu wykorzystywany jest zestaw maszyn obejmujący maszynę do formowania pryzmy kompostowej, maszynę do przerabiania pryzmy kompostowej i maszynę do wysypywania gipsu na powierzchnię pryzmy kompostowej·
Złożoność wymienionego zestawu maszyn wynika z tego faktu, że każda z tych maszyn jest przeznaczona do wykonywania tylko jednej operacji, do realizowania której jest przeznaczona. Cały zestaw jest wysoce niefunkcjonalny, zajmuje dużo miejsca i odznacza się dużym zużyciem metalu potrzebnego na jego wytworzenie. Eksploatacja całego tego zestawu jest bardzo pracochłonna i energochłonna.
Znana jest maszyna do rozprowadzania gipsu na powierzchni pryzmy kompostowej, która zawiera ramę bramową, na której ustawiony jest silnik spalinowy oraz zbiornik dla gipsu z ruchomym dnem.
Praca maszyny prze_dstawia się następująco. Przed rozpoczęciem pracy do zbiornika, za pomocą ładowarki czołowej, ładuje się gips. Naładowana maszyna podjeżdża do początku pryzmy. Przy przemieszczaniu się maszyny powierzchnia pryzmy jest posypywana wymaganą warstwą gipsu.
151 563
151 563
Wadą opisanej maszyny jest to, że nasypuje gips tylko na powierzchnię pryzmy kompostowej, gdzie gips bardzo szybko przekształca się w zlepioną wilgotną skawsloną masę, co przy dalszych przerabianiach pryzmy kompostowej uniemożliwia dokładne przemieszczanie i równomierne rozprowadzenie gipsu w całej masie kompostu, a więc uniemożliwia uzyskanie kompostu wysokiej jakości.
Poza tym maszyna ta wykonuje tylko jedną operację polegającą na rozsypywaniu gipsu i wykorzystanie tej maszyny w warunkach jednohektarowej pieczarkarni w ciągu jednego tygodnia jest bardzo małe. Z tego powodu taka maszyna nie jest rentowna w produkcji pieczarek.
Najbardziej zbliżoną, z punktu widzenia istoty teohnioznej i osiąganego wyniku, maszyną z grupy znanych maszyn stosowanych przy produkcji pieczarek, jest maszyna do przygotowania kompostu przy produkcji pieczarek, zawierająca obudowę, na której umieszczony jest zbiornik do składników podstawowych z przenośnikiem pochylnym i bębnem urabiającym, i zespół aktywnego przerabiania składników, wykonany w postaci zabierającego bębna palcowego i systemu odrzutników przeznaczonego do doprowadzania mieszanego materiału do komory formującej, przy czym rama nośna maszyny składa się z dwóch części, połączonych ze sobą poprzez urządzenie łączące.
Praca tej maszyny przedstawia się następująco. Przy wykonywaniu operacji technologicznych formowania i układania w pryzmę materiału podstawowego do zbiornika magazynującego, za pomocą czołowej ładowarki widłowej, są zasypywane składniki podstawowe /słoma, ptasie odchody, po uprzednim zwilżeniu/. Przenośnik pochylny zbiornika magazynującego podaje podstawowe składniki na zabierający bęben palcowy. Podawana warstwa składników podstawowyoh, schodzących z przenośnika pochylnego, jest regulowana bębnem urabiającym. Nadmiar składników podstawowych jest odrzucany przez bęben urabiający do dolnej części zbiornika magazynującego. Zabierający bęben palcowy zabiera podawaną masę i rzuca na układ odrzutników, przy czym już w tym stadium masa zostaje przemieszana częściowo, wstrząsana i wzbogacana w tlen. Układ odrzutników rozdrabnia masę do uzyskania niezbędnego stopnia rozdrobnienia, jeszcze raz wstrząsa, bardziej intensywnie, wzbogaca w tlen /strumieniem powietrza powstającym przy obracaniu się części roboczych maszyny/ i rzuca do komory do formowania, w której formuje się pryzmę kompostową o niezbędnych wymiarach.
Przy wykonywaniu operacji technologicznej przerabiania kompostu zbiornik magazynujący odłącza się od podstawowej ramy maszyny. Maszyna podjeżdża do czoła pryzmy kompostowej na taką odległość, przy której zęby bębna dotykają czoła pryzmy. Włącza się układ napędowy i zabierający bęben palcowy zabiera z pryzmy masę kompostu i podaje tę masę na układ odrzutników, skąd masa leoi do komory formującej, gdzie ponownie układa się ją w pryzmę o przekroju prostokątnym.
Wadą opisanej maszyny jest to, że jakość przygotowanego kompostu nie jest wysoka. Spowodowane jest to tym, że gips jest wprowadzany za pomocą samodzielnego metalochłonnego urządzenia, wyposażonego we własny układ napędowy, którego działanie jest związane z zużyciem pewnej ilości energii. Poza tym gips jest rozsypywany na powierzchni pryzmy kompostowej tak samo, jak opisywano powyżej, przed jego przerabianiem. Należy szczególnie podkreślić, że gips jest środkiem neutralizującym masę kompostową. Im bardziej równomierne jest jego rozprowadzenie w masie kompostowej, tym bardziej równomierna będzie kwasowość kompostu, a więc i jego lepsza jakość. Opisana maszyna nie zapewnia możliwości uzyskania oczekiwanego wyniku, ponieważ gips jest wprowadzany na powierzchnię pryzmy kompostowej i nie może być rozprowadzony równomiernie w masie kompostowej.
Celem niniejszego wynalazku jest wyeliminowanie wymienionych wyżej niedogodności.
Zadaniem wynalazku jest zaprojektowanie kombajnu do przygotowania kompostu o takiej budowie, która by zapewniła możliwość połączenia wszystkich niezbędnych przy produkcji kompostu operacji poprzez rozszerzenie możliwości technologicznych i polepszenie jakości przy gotowanego kompostu poprzez zwiększenie równomierności rozprowadzania gipsu w całej masie kompostu.
Zadanie zostało rozwiązane w wyniku zaprojektowania kombajnu do przygotowania kompostu, zawierającego obudowę, na której jest ustawiony zbiornik magazynujący składników podstawo151 563 wych z przenośnikiem pochylnym i bębnem urabiającym oraz zespół aktywnego przerabiania składników, wykonany w postaci zabierającego bębna palcowego i układu odrzutników przeznaczonych do odrzucania przemieszanego materiału do komory formującej. Zgodnie z wynalazkiem, na obudowie kombajnu w jego górnej części jest usytuowany zbiornik dla gipsu z oknem wyładowującym usytuowanym bezpośrednio nad strefą, w której przerabiany materiał znajduje się w stanie zawieszenia, które to okno wyładowujące jest połączone z tą strefą poprzez otwór wykonany w obudowie kombajnu. Przy tym dno zbiornika dla gipsu jest ruchoma, a jego okno jest zaopatrzone w zasuwę.
Korzystnym jest, gdy na otworze jest zamontowana osłona zabezpieczająca, której płaszczyzna jest skierowana w dół, w kierunku obracania się zabierającego bębna palcowego, co ma na celu wyeliminowanie możliwości zatykania się okna masą kompostową.
Takie wykonanie konstrukcyjne kombajnu zapewnia możliwość całkowitego połączenia operacji niezbędnych w procesie wytwarzania kompostu oraz polepszenia jakości wytwarzanego kompostu z jednoczesnym zmniejszeniem zużycia energii.
Istota wynalazku polega na tym, że do konstrukcji kombajnu do przygotowywania kompostu, oprócz istniejących organów roboczych urządzeń, wprowadzony został dodatkowy zbiornik dla gipsu. Takie rozwiązanie pozwala przy wykonywaniu pierwszego przerabiania kompostu wprowadzać gips w strefę, w której przerabiany materiał znajduje się w stanie zawieszenia, i przez to równomiernie rozprowadzać gips w całej masie kompostowej - na całej szerokości i głębokości. Umieszczenie zbiornika dla gipsu na obudowie kombajnu daje możliwość wprowadzania gipsu do wymienionej strefy poprzez połączenie okna wyładowczego zbiornika z otworem w obudowie kombajnu.
Ruchome dno zbiornika daje możliwość podania gipsu przez okno wyładowcze, natomiast zasuwa reguluje jego doprowadzenie.
Zasłona zabezpieczająca służy do eliminowania możliwości zatykania otworu w obudowie masą kompostową. Jest to możliwe dzięki temu, że płaszczyzna osłony zabezpieczającej jest skierowana w dół, w kierunku obracania się bębna zabierającego. Poza tym płaszczyzna osłony zabezpieczającej stanowi prowadnicę dla gipsu kierowanego wzdłuż tej osłony do strefy, w której masa znajduje się w stanie zawieszenia.
Połączenie wszystkich operacji wymaganych do przygotowania kompostu w jednym kombajnie zapewnia zmniejszenie zużycia metali na wytwarzanie takich maszyn prawie 2,5 razy i zmniejsza zużycie energii prawie 1,5 raza.
Polepszenie jakości przygotowywanego kompostu, na skutek bardziej równomiernego rozprowadzenia gipsu w masie kompostowej, sprzyja zwiększeniu zbioru pieczarek do 2 kg z jednego metra kwadratowego rocznie.
Przedmiot wynalazku jest bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym przedstawiono schematycznie widok ogólny kombajnu do przygotowywania kompostu według wynalazku.
Kombajn do przygotowywania kompostu ma obudowę 1, na której jest zamocowana spawana rama 2, składająca się z dwóch części. Jedna z nich służy jako konstrukcja nośna dla zbiornika 3 dla składników podstawowych z pochylnym przenośnikiem podającym 4 i bębnem urabiającym 5· Druga część ramy 2 stanowi konstrukcję nośną dla zespołu aktywnego przerabiania składników, wykonanego w postaci zabierającego bębna palcowego 6 i układu odrzutników 7 ustawionych kolejno jeden za drugim odrzucających przerabianą masę do komory formującej 8.
Obydwie części ramy 2 są łączone ze sobą za pomocą urządzenia łączącego 9, które może mieć dowolną znaną postać.
Na obudowie 1 kombajnu w jego części górnej umieszczony jest zbiornik 10 dla gipsu, z oknem wyładowującym 11 usytuowanym bezpośrednio nad strefą A, w której przerabiana masa znajduje się w stanie zawieszenia. Okno wyładowujące 11 zbiornika 10 jest wyposażone w zasuwę 12. Dno zbiornika 10 jest ruchome. W obudowie 1 kombajnu wykonany jest otwór 13, zabezpieczony osłoną zabezpieczającą 14, której płaszczyzna jest skierowana w dół w kierunku obracania się zabierającego bębna palcowego 6.
151 563
Kombajn według wynalazku pracuje w sposób następujący. Podczas realizacji operacji technologicznej polegającej na formowaniu i układaniu w pryzmę materiału wyjściowego, do zbiornika magazynującego 3 za pomocą ładowarki widłowej są zasypywane składniki podstawowe. Pochylny przenośnik 4 zbiornika magazynującego podaje składniki podstawowe /słomę oraz odchody ptasie, uprzednio zmoczone wodą/ na zabierający bęben palcowy 6. Podawana warstwa jest regulowana za pomocą bębna urabiająoego 5, pozostała masa jest odrzucana do dolnej ozęści zbiornika magazynującego. Zabierający bęben palcowy 6 zabiera podawaną masę i rzuca ją na układ odrzutników 7, przy czym już w tym stadium masa częściowo się przemiesza, wstrząsa i wzbogaca w tlen. Odrzutniki rozdrabniają masę do uzyskania niezbędnego stopnia rozdrobnienia, jeszcze raz wstrząsają tę masę, bardziej intensywnie mieszają i wzbogacają w tlen /strumieniem powietrza powstającego przy obracaniu się/, a następnie rzucają masę do komory formującej 8, gdzie formowana ‘jest pryzma o potrzebnych wymiarach. Zbiornik 10 dla gipsu podczas realizacji tej operacji nie pracuje.
Podczas realizacji operracji technologicznej polegającej na pierwszym przerabianiu pryzmy kompostowej jedna z części ramy 2, na której zmontowany jest zbiornik magazynujący 3 z pochylnym przenośnikiem 4 i bębnem urabiającym 5, zostaje odłączona od drugiej części ramy 2. Kombajn, nacierając na pryzmę zabierającym bębnem palcowym 6 zabiera z niej masę i podaje na układ odrzutników 7· Przy tym ruchome dno zbiornika 10 przemieszcza gips /załadowany za pomocą czerpakowej ładowarki ciągnikowej do zbiornika/ przez okno wyładowcze 11 potrzebną określoną warstwą, która jest regulowana zasuwą 12, ku otworowi 13 w obudowie 1 kombajnu. Okno wyładowcze zbiornika dla gipsu jest usytuowane nad otworem w obudowie kombajnu w taki sposób, że gips trafia do strefy A, w której masa przerabiana znajduje się w stanie zawieszenia cząsteczek kompostu, odrzucanych palcami bębna 6. Odrzucane palcami bębna 6 cząsteczki kompostu równomiernie pokrywają się pyłem gipsowym - równomiernie na całej szerokości części roboczej kombajnu, dzięki czemu zachodzi równomierne zasycenie gipsem warstwy kompostowej na całej jej głębokości. Następnie cząsteczki kompostu trafiają na układ odrzutników, po czym proces technologiczny jest realizowany tak samo, jak przy formowaniu pierwszej pryzmy kompostowej. Przy tym cała masa kompostowa równomiernie zostaje nasycona gipsem.
Kolejne operacje przerabiania pryzmy kompostowej są realizowane w sposób analogiczny do opisanego powyżej. Różnica polega jedynie na tym, że wyłączone jest urządzenie do wprowadzania gipsu.
Zastosowanie niniejszego wynalazku daje możliwość wprowadzenia gipsu już przy pierwszym przerabianiu pryzmy kompostowej. Połączenie wszystkich operacji skraca liczbę przerabian z czterech do trzech.
Niniejszy wynalazek może być efektywnie wykorzystany w różnych działach rolnictwa, zajmujących się produkcją roślinną na sztucznie przygotowanych podłożach, oraz przy uprawie grzybów pod osłonami.

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Kombajn do wytwarzania kompostu, zawierający obudowę, na której umieszczone są: zbiornik magazynujący składniki podstawowe z przenośnikiem pochylnym i bębnem urabiającym, oraz zespół aktywnej przeróbki składników wykonany w postaci zabierającego bębna palcowego i układu odrzutników dla podawania mieszanego materiału do komory formującej, z n a m i en n y tym, że na obudowie /1/ kombajnu w jego górnej części umieszczony jest zbiornik /10/ dla gipsu, wyposażony w okno wyładowcze /11/ usytuowane bezpośrednio nad strefą /A/, w której przerabiany materiał znajduje się w stanie zawieszenie, i połączone z tą strefą poprzez otwór /13/ wykonany w obudowie /1/ kombajnu.
  2. 2. Kombajn według zastrz. 1, znamienny tym, że dno zbiornika /10/ jest ruchome, a jego okno /11/ jest wyposażone w zasuwę /12/.
  3. 3. Kombajn według zastrz. 1, znamienny tym, że na obudowie /1/ umieszczona jest osłona zabezpieczająca /14/ dla otworu /13/, której płaszczyzna jest skierowana w dół w kierunku obracania się zabierającego bębna palcowego.
    151 563
PL1987266583A 1986-07-04 1987-07-02 Compost producing harvester PL151563B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SU864086852A SU1523074A1 (ru) 1986-07-04 1986-07-04 Машина дл приготовлени компоста при производстве шампиньонов

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL266583A1 PL266583A1 (en) 1988-08-18
PL151563B1 true PL151563B1 (en) 1990-09-28

Family

ID=21244936

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1987266583A PL151563B1 (en) 1986-07-04 1987-07-02 Compost producing harvester

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0305520A1 (pl)
JP (1) JPH01500109A (pl)
BG (1) BG48583A1 (pl)
DK (1) DK114188D0 (pl)
FI (1) FI880935A0 (pl)
GR (1) GR871061B (pl)
HU (1) HU200643B (pl)
PL (1) PL151563B1 (pl)
PT (1) PT85253A (pl)
SU (1) SU1523074A1 (pl)
WO (1) WO1988000005A1 (pl)
YU (1) YU124387A (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19604311A1 (de) * 1996-02-07 1997-08-14 Ralph Peter Dr Ing Hegler Verbundrohr mit Muffe und Verfahren zu seiner Herstellung
DE19651657A1 (de) * 1996-10-09 1998-04-23 Mitteldeutsche Hartstein Ind A Verfahren und Vorrichtung zum Kompostieren von zerkleinerten biologischen Abfallstoffen
CN103053333B (zh) * 2013-02-04 2014-04-02 洛阳佳嘉乐农业产品开发有限公司 一种食用菌种植用到的层转移装置
RU2658388C1 (ru) * 2017-04-04 2018-06-21 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Донской государственный аграрный университет" (ФГБОУ ВО Донской ГАУ) Устройство ускоренного компостирования органических отходов

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU410720B2 (en) * 1965-12-13 1971-03-02 Douglas Griffin Gordon Composting machine
SU882479A1 (ru) * 1975-01-13 1981-11-23 Всесоюзный Ордена Трудового Красного Знамени Научно-Исследовательский Институт Сельскохозяйственного Машиностроения Им. В.П.Горячкина Смеситель торфоперегнойной массы
GB1540999A (en) * 1976-05-10 1979-02-21 Kidd A Device for dispensing feed
SU1135446A1 (ru) * 1982-01-25 1985-01-23 Запорожский Научно-Исследовательский Конструкторско-Технологический Институт По Машинам Для Подготовки Внесения В Почву Минеральных Удобрений Смесительна установка дл минеральных удобрений

Also Published As

Publication number Publication date
JPH01500109A (ja) 1989-01-19
PT85253A (pt) 1988-07-29
YU124387A (en) 1990-04-30
PL266583A1 (en) 1988-08-18
GR871061B (en) 1987-11-09
HUT46181A (en) 1988-10-28
DK114188A (da) 1988-03-03
BG48583A1 (en) 1991-04-15
FI880935A (fi) 1988-03-01
WO1988000005A1 (en) 1988-01-14
EP0305520A4 (de) 1988-11-16
HU200643B (en) 1990-08-28
DK114188D0 (da) 1988-03-03
FI880935A0 (fi) 1988-03-01
EP0305520A1 (de) 1989-03-08
SU1523074A1 (ru) 1989-11-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20070186463A1 (en) Blended mulch products for spray application to a surface
US20060160907A1 (en) Process for the treatment of palm waste
DE1592657C3 (de) Kompostumsetzmaschine
PL151563B1 (en) Compost producing harvester
US5395417A (en) Apparatus and process used in working windrowed ingredients to produce pre-wet cycle mushroom compost
CN108566818A (zh) 柠条收获机及柠条收获设备
Andreev et al. Technological process of application of mineral fertilizers by self-loading machine
CN108371899B (zh) 种植土用搅拌结构及成分搅拌调整一体机
RU2279777C1 (ru) Устройство для измельчения твердых органических удобрений и формования из них гряд
CN210328514U (zh) 一种粉碎式撒肥机
SK279194B6 (sk) Spôsob výroby granulovaného prostriedku na zlepšov
JP3115224U (ja) 法面緑化吹付基盤材繰り出し用ホッパー。
JP3666802B2 (ja) 基盤材の散布機とその散布方法
CN108424824A (zh) 一种连续智能酿酒系统
CN109287179A (zh) 一种秸秆解梱铺料方法及果园秸秆覆盖机
CN213529522U (zh) 一种调节软弱土含水率的太阳能集热式振动拌和设备
DE4315858A1 (de) Kontinuierliches Verfahren zur Tiefenmelioration von Böden mittels Schaufelrad
CN211064786U (zh) 一种农业管理植保施药装置
CN220342851U (zh) 一种稻田施用粉状有机肥装置
CN210753662U (zh) 一种用于生物有机肥的筛选装置
Byshov et al. Recycling the tailings as fertilizer
JP2006246722A (ja) 緑化基盤材生産システム及び緑化基盤材の生産方法
Walczyk et al. Technical and technological progress in Polish forest nurseries
SU927206A2 (ru) Разбрасыватель подстилки
JP4462821B2 (ja) 吹付け用木片コンクリートの製造システム