NO147477B - Anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive dekk - Google Patents
Anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive dekk Download PDFInfo
- Publication number
- NO147477B NO147477B NO1462/73A NO146273A NO147477B NO 147477 B NO147477 B NO 147477B NO 1462/73 A NO1462/73 A NO 1462/73A NO 146273 A NO146273 A NO 146273A NO 147477 B NO147477 B NO 147477B
- Authority
- NO
- Norway
- Prior art keywords
- tire
- bowls
- casing
- cups
- stem
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C35/00—Heating, cooling or curing, e.g. crosslinking or vulcanising; Apparatus therefor
- B29C35/02—Heating or curing, e.g. crosslinking or vulcanizing during moulding, e.g. in a mould
- B29C35/0227—Heating or curing, e.g. crosslinking or vulcanizing during moulding, e.g. in a mould using pressure vessels, e.g. autoclaves, vulcanising pans
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29D—PRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
- B29D30/00—Producing pneumatic or solid tyres or parts thereof
- B29D30/06—Pneumatic tyres or parts thereof (e.g. produced by casting, moulding, compression moulding, injection moulding, centrifugal casting)
- B29D30/52—Unvulcanised treads, e.g. on used tyres; Retreading
- B29D30/54—Retreading
- B29D30/542—Retreading using envelopes or membranes provided with sealings for curing
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29D—PRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
- B29D30/00—Producing pneumatic or solid tyres or parts thereof
- B29D30/06—Pneumatic tyres or parts thereof (e.g. produced by casting, moulding, compression moulding, injection moulding, centrifugal casting)
- B29D30/52—Unvulcanised treads, e.g. on used tyres; Retreading
- B29D30/58—Applying bands of rubber treads, i.e. applying camel backs
- B29D2030/582—Venting air inclusions, e.g. air trapped between tread and carcass
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
- Thermal Sciences (AREA)
- Heating, Cooling, Or Curing Plastics Or The Like In General (AREA)
- Tyre Moulding (AREA)
- Tires In General (AREA)
Description
Denne oppfinnelse angår en anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive gummidekk for kjøretøyer ved påvulkanisering av vulkaniserte slitebaner i ring- eller båndform ved hjelp av bindegummi i plateform eller løsninger på dekkets stamme i en autoklav under utelukkende anvendelse av ringformede sideskåler med kanttetninger ved konfeksjoneringen eller i forbindelse med en toppomhylling eller en omhylling som tettende omslutter det konfeksjonerte dekk henholdsvis dettes regummierte eller reparerte område v.exl.anvendelse av undertrykk.
Det er tidligere kjent ved regummiering og reparasjon (banepålegging) av gummidekk å benytte på forhånd vulkaniserte slitebanestrimler anbragt i elastiske omhyl-linger som helt omslutter dekket når slitebanen vulkaniseres til dekkstammen. Det er også blitt foreslått, i stedet for å anvende omhyIlinger, å foreta en prevulkanisering av de områder, på hvilke banestrimmelen uten omhylling og uten prevulkanisering ville løsne ved normal oppheting på grunn av bindegummiens avtagende klebeevne. Ved prevulkaniseringen oppstår der allerede en binding på disse steder før klebe-evnen har avtatt i nevneverdig grad. Dertil slutter seg den egentlige vulkanisering som fører til sluttvulkanisering av den resterende bindegummi (se SE-AS 392 425).
Ved sistnevnte fremgangsmåte legges der særlig vekt på påføringen av slitebanen på dekkstammen og spesielt på den etterfølgende eliminering av luftinneslutninger mellom slitebanen og dekkstammen. For å sikre dette er foreslått forskjellige hjelpemidler, av hvilke den velkjente på-valsingsrulle som rulles over slitebanen, har vist seg å være særlig virkningsfull. Virkningen kan understøttes ved at overgangssonen mellom slitebanen og dekkstammen settes under vakuum under pårullingen.
Blant annet er det i forbindelse med den nevnte fremgangsmåte foreslått å danne et vakuum under pårullingen ved at der på begge sider av dekket som skal konfeksjoneres, anordnes stive flenser, mellom hvilke der spennes en membran. Denne membran legger seg under virkningen av vakuumet an mot slitebanen; trykkrullen virker utenfra mot membranen. I stedet for membranen kan der også anvendes en såkalt toppomhylling som skiller seg fra membranen ved at den bare griper over selve slitebanen og dekker denne fullstendig.
Denne og andre fremgangsmåter ved konfeksjonering av et gummidekk før opphetingen i en autoklav har vist seg å være meget omstendelig og tidkrevende. Også de hittil kjente tetninger ved tildekning av omhyllingsendene, an-bringelsen av en jern- eller metallring med skarpe kanter, innsettingen av lepperinger i form av en halvmåne, oppviser forskjellige svake punkter. Således oppsto der f. eks. ved tetning av dekkstammeflankene utettheter som følge av de sideprofileringer som utgjøres av fabrikk- og dimensjons-angivelser og andre tekniske data, hvilket førte til proble-mer under fremstillingen og fabrikasjonsfeil. Også de om-hyllinger som anvendes ved dekk for anleggskjøretøy og andre store dekk med høye profiler, kan bevirke utettheter, da de må ha så stor utvidelsesevne at de kan trenge inn i fordypninger i profilbunnene. De blir av denne grunn meget hurtig utette, således at deres levetid forkortes i uønsket grad.
Hensikten med oppfinnelsen er å tilveiebringe
en ny anordning for omslutning av dekkstammen fra vulst til vulst under opphetingen i autoklaven og særlig forbedre stabiliteten av det konfeksjonerte dekk for å unngå ubalanse og andre uregelmessigheter ved dekket.
For å løse denne oppgave foreslås ifølge oppfinnelsen at sldeskålene, for å unngå deformasjon av dekket under oppvarmingen i autoklaven, fremstilles av et i en viss grad elastisk materiale og har indre fremspring og/eller radiale indre kanter i det minste i dekkvulstens område, med hvilke skålene ligger tettende an mot dekkets sider. Derved unngås deformasjon av dekket under oppvarmingen i autoklaven.
Sideskålene har hensiktsmessig mindre tverrsnitts-radius enn stammens sideflater, således at sideskålenes radialt ytre og indre kanter bringes til tettende anlegg før midtpartiet og selve skålene suges fast.
Tetningen av omhyllingen eller delomhyIlingene ved dekkets omkrets, ved flankene eller ved vulsten, kan skje ved hjelp av en eller flere høyelastiske snorer som tetter ved stramming av omhyllingen mot ujevnheter i dekket. Snoren kan være utformet som enkeltsnor .eller flerdelt snor i myk utførelse med rundt tverrsnitt, f. eks. av porøs gummi, skumgummi e. 1., fortrinnsvis med en spesifikk vekt som tilsvarer vannets. Disse ringer har en lang levetid og er så sterkt dimensjonert og så elastisk at trykket mot omhyllingen eller sideskålene sikrer feilfrie tetnings-' flater ved dekket om omhyllingen. For i denne forbindelse å motvirke store utvidelser av omhyllingen under påkrymping på dekket og ved inntrengning inn i profilene og allikevel å oppnå lett og sikker tilslutning av samme, benyttes om-hyllinger som f. eks. er større enn det som trenges for om-slutningen av dekket, mens det til tetning legges en profilsnor på dekkets midte på dets største omkrets; omhyllingsendene legges overlappende om profilsnoren. Diameteren økes på stedet for tilslutningskanten på grunn av profilsnoren og likeså økes tilslutningsstrammingen. På denne måte sikres en god, feilfri tetning, selv om omhyllingen er større enn det dekk som den omslutter. For også å sikre en tetning ved vulstene anbringes en profilsnor med stor elastisitet og mykhet ved hjelp av felgringen, således at dekket kan repareres bare på yttersiden. På samme sted på vulsten kan der ytterligere også avtettes en indre omhylling .
Ved å utføre sideskåler med en mindre krumningsradius enn dekkstammesideflaten som er dekket av samme og fremstille sideskålene av et elastisk materiale, oppnås en selvsugevirkning som skyldes de forskjellige krumnings-radier og elastisiteten av de to deler.
Sideskålene fremstilles fortrinnsvis av plast eller annet lett materiale. Formen tilpasses etter behov. Således kan f. eks. sideskålenes ytre ringkant være bøyd utad eller danne en rille for lettere tetning. I sideflate-ne kan der også være innarbeidet noter eller spor for opptak av tetninger. Videre kan sideskålene være sammensatt av flere deler eller/og bestå av forskjellige materialer. Sideskålenes innerflate kan være profilert i en eller annen form, f. eks. med vorter, tall, tegn, billedlige fremstil-linger osv. som skal overføres til dekksideflaten. For bedre tetning kan rundtgående fremspring eller ribber være anordnet på sideskålenes indre sideflater for bedre tetning mot dekket, hvilke fremspring begrenser adskilte undertrykkområder.
Oppfinnelsen skal forklares nærmere ved eksempler under henvisning til tegningene av skjematiske snitt, idet fig. 1 viser en tetning av sideskålen ved dekkstammens rot og vulst, fig. 2 viser en tetning av sideskålene med en leppetetning ved vulsten, fig. 3 viser en tetning av sideskålene med en dobbelt rundsnor og en felgring, og fig. 4 viser en tetning av sideskålene ved skålkanten; fig. 5 viser en tetning ved vulsten og en ved toppomhyllingen, fig. 6 viser det samme som fig. 5 med toppomhyllingen dekkende en del av sideflaten, fig. 7 viser det samme som fig. 5 med en rille ved sideskålens ytterkant og tetning mot toppomhyllingen utført med en rund snor, fig. 8 viser en tetning ved vulsten og ved slitebanens skulder uten omhylling, fig. 9 viser til forskjell fra fig. 8 en tetning mot slitebanen, og fig. 10 viser en tetning av sideskålene ved hjelp av en
stabiliserende ring.
På tegningene er dekkstammen betegnet med 1,
en slitebanestrimmel med 2 og sideskåler med 3. Fig. 1 - 4 viser noen utførelseseksempler på tetning av sideskålene ved dekkets vulst, f. eks. med en profilert snor 4 ved vulsten eller en snor 5 ved dekkets rot eller f. eks. med~ en leppetetning 6. Der kan også benyttes rundsnorer 7 som fastholdes ved hjelp av en felgring 8, se fig. 3. Ifølge fig. 4 er en sideskålforlengelse lagt under vulsten og tetter med sin vulstkant 9. Når sideskålene 3 kombineres med en toppomhyIling 11 (fig. 5), kan de forløpe opp til en slitebanestrimmel 2 og tettes mot toppomhyllingen 11 over eller under sideskålene. En gassavledningstilslutning er betegnet med 12. Fig. 6 viser toppomhyllingen med kant-partiet bøyd rundt en ytterkant 13 av sideskålene 3 og fig. 7 viser en rille 14 utformet ved sideskålens ytterkant og en rundsnor 7 som er lagt inn mot rillen. For å hindre at tetningsdelene skal falle fra hverandre kan der på om-
hyllingen være utformet klem- eller kantvulster 9, 10,
som vist på fig. 4-7, inntil fastholdelsen overtas av undertrykket etter utsuging mellom tetningene 7 og 15,
fig. 7.
Hvis der benyttes en tetning som forløper fra vulst til vulst, kan utsugingen av gassrester skje under ett, idet rommene under tetningene forbindes med hverandre.
Fremgangsmåten kan også utføres uten toppomhyIling, idet sideskålene 3 f. eks. føres opp til i høyde med slite-banestrimmelen 2 og sammen med en tetning 16 (fig. 8) tetter mot slitebanens flanke, eller fires over slitebanens kant og tetter mot slitebanens topp ved hjelp av en tetning 17 (fig. 9). Fig. 8 viser også at sideskålenes 3 innerflater kan være utformet med profiler 18 for overføring av skrift-eller billedtegn til dekkstammens sideflate. 'Fig. 9 viser sideskålen 3 utført med mindre krumningsradius enn dekkstammens sideflate, således at sideskålen til å begynne med bare vil komme til anlegg mot stammen 1 langs sirkellinjer a og b og først senere bringes til fullt anlegg langs midtpartiet c ved fastsuging.
Hvis en stabilisatorring 19 legges på slitebane-strimmelen, som vist på fig. 10, kan denne tettes mot sideskålene 3 ved hjelp av tetninger, såsom leppetetninger 6. Sideskålenes 3 innerside kan ha fremspring eller ribber 20 som øker tetningsvirkningen og danner vakuum-eller sugefelt.
Ved -en annen utførelse av fremgangsmåten kan toppomhyllingen 11 være erstattet av en varmsfast høytrykks-folie som trenger inn i profilbunnen og også kan tettes ved sideskålenes ytterkanter og innerkanter, f. eks. ved påkrymping. Det må da dog påses at foliens plastifiserings-temperatur er høyere enn vulkaniseringstemperaturen. På figurene er sideskålene 3 i de fleste tilfelle vist med kantutvidelser som rager under dekkvulsten. Av fabrika-sjonshensyn fremstilles sideskålene som svakt hvelvede eller buede ringer. Det er uten videre mulig å forskyve tetningene inn på skålenes kant og så utforme tetningen således at den rager inn under dekkvulsten.
For å lette bortføringen av gassrester fra mellom-rommene, kan man legge inn et grovmasket vevstoff eller lignende for å danne et nett av strømningsbaner mot utsu-gingstilkoblingen.
For tetning av omhyllingen er det viktig at der bygges opp et undertrykk eller vakuum mellom dekkstammen og omhyllingen. En eller flere ventiler 12 eller steng-bare tilslutninger kan være innsatt i omhyllingen
(fig. 5 - 7).
I det tilfelle at.der anvendes en todelt omhylling hhv. en toppomhylling 11 og sideskåler 3, foretas en ytterligere tetning mot vulstene, såsom 4 og/eller 5 på fig. 1, som kan fastholdes av en felgring 8, som vist på fig. 3.
Ringsnorens diameter kan velges etter behov for
å oppnå den nødvendige tilslutningsstramming. Ringsnorens elastisitet velges således at den antar sin opprinnelige form etter bruken.
Da rundsnoren er meget elastisk, er den særlig egnet til tetning av ujevnhetene mot dekkets flanker, hvor der finnes forskjellige opplysninger angående fabrikkmerke, størrelse osv.
En særlig fordelaktig utførelse av omhyllingen består i at dens kantpartier utføres med mindre diameter enn omhyllingen forøvrig, således at kantpartiene ved en omhylling som er trukket inn på dekket, alltid vil være utsatt for større stramming enn resten av omhyllingens materiale. Derved oppnås en økning av tetningsvirkningen. Når en profilsnor legges inn under omhyllingens kantpartier, vil tetningen bli enda bedre og sikrere.
Claims (4)
1. Anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive gummidekk for kjøretøyer ved påvulkanisering av vulkaniserte slitebaner i ring- eller båndform ved hjelp av bindegummi i plateform eller løsninger på dekkets stamme (1) i en autoklav under utelukkende anvendelse av ringformede sideskåler (3) med kanttetninger (4, 6, 7, 16, 17) ved konfeksjoneringen eller i forbindelse med en toppomhylling (11) eller en omhylling (22, 24) som tettende omslutter det konfeksjonerte dekk henholdsvis dettes regummierte eller reparerte område ved anvendelse av undertrykk, karakterisert ved at sideskålene (3) for å unngå deformasjon av dekket under oppvarmingen i autoklaven, er fremstilt av et til en viss grad elastisk materiale og har indre fremspring (20) og/eller radiale indre kanter (b), i det minste i dekkvulstens område, med hvilke skålene ligger tettende an mot dekkets sider.
2. Anordning i henhold til krav 1, karakterisert ved at sideskålene (3) har mindre tverrsnitts-radius enn stammens sideflater, således at sideskålenes radialt ytre og indre kanter (a og b) bringes i tettende anlegg før midtpartiet (c) og selve skålene suges fast (fig. 9) .
3. Anordning til krav 1 eller 2, karakterisert ved at sideskålene (3) er fremstilt av plast eller et annet materiale som muliggjør en tynnvegget frem-stilling .
4. Anordning i henhold til et av kravene 1-3, karakterisert ved at fremspringene (20) på innsiden av sideskålen (3) er rundtgående for bedre tetning mot dekket, hvilke fremspring (20) begrenser adskilte undertrykkområder.
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE19722217293 DE2217293C3 (de) | 1972-04-11 | 1972-04-11 | Vorrichtung zum Runderneuern und Reparieren von Fahrzeugluft -oder Vollgummireifen |
| DE2217244A DE2217244C3 (de) | 1972-04-11 | 1972-04-11 | Vulkanisationsverfahren |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NO147477B true NO147477B (no) | 1983-01-10 |
| NO147477C NO147477C (no) | 1983-04-20 |
Family
ID=25763035
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NO1462/73A NO147477C (no) | 1972-04-11 | 1973-04-10 | Anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive dekk. |
Country Status (9)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US3895985A (no) |
| CA (1) | CA1017114A (no) |
| CH (1) | CH554742A (no) |
| FI (1) | FI60519C (no) |
| FR (1) | FR2179910B1 (no) |
| GB (1) | GB1428198A (no) |
| NL (1) | NL7304773A (no) |
| NO (1) | NO147477C (no) |
| SE (1) | SE410418B (no) |
Families Citing this family (24)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| US4025259A (en) * | 1974-10-21 | 1977-05-24 | Harald Howe | Apparatus for the production of prefabricated building components such as wall elements, room cells or the like clad with ceramic plates |
| US4098936A (en) * | 1976-03-01 | 1978-07-04 | National-Standard Company | Pre-cured tread for recapping tires and method for the use thereof |
| US4174239A (en) * | 1976-06-21 | 1979-11-13 | Russell Symmes | Method and apparatus for retreading tires |
| FR2437928A1 (fr) * | 1978-10-04 | 1980-04-30 | Michelin & Cie | Dispositif de rechapage de pneumatiques au moyen d'une enveloppe souple |
| US4309234A (en) * | 1980-06-23 | 1982-01-05 | Long Mile Rubber Company | Tire retreading envelope seal |
| US4579619A (en) * | 1985-04-01 | 1986-04-01 | Sym-Trac, Inc. | Tire retreading apparatus |
| US4634357A (en) * | 1985-11-08 | 1987-01-06 | Bandag Licensing Corporation | Bead seal ring unit |
| EP0333889B1 (en) * | 1988-03-22 | 1992-08-19 | Oliver Rubber Company | Method and apparatus for replacing sidewall and tread rubber of tire |
| DK0492048T3 (da) * | 1990-12-27 | 1995-11-06 | Bandag Licensing Corp | Hvælvet slidbane |
| US5098509A (en) * | 1991-05-13 | 1992-03-24 | Leslie Bubik | Tire envelope sealing device |
| FR2706805A1 (no) * | 1993-06-25 | 1994-12-30 | Michelin & Cie | |
| FR2790995A1 (fr) | 1999-03-19 | 2000-09-22 | Michelin Soc Tech | Moule elastique pour bande de roulement |
| FR2790994A1 (fr) * | 1999-03-19 | 2000-09-22 | Michelin Soc Tech | Procede de chapage d'une carcasse de pneumatique |
| CN100400274C (zh) * | 2000-09-22 | 2008-07-09 | 米其林技术公司 | 为轮胎胎体加装胎面的装置 |
| US6783343B2 (en) * | 2001-11-19 | 2004-08-31 | Tripoint Llc | Two-piece retread envelope |
| JP5513612B2 (ja) * | 2009-06-26 | 2014-06-04 | ミシュラン ルシェルシュ エ テクニーク ソシエテ アノニム | タイヤ更生中にトレッドバンドを保持するための改善された装置 |
| BRPI0925054B1 (pt) | 2009-06-30 | 2019-11-26 | Compagnie Generale Des Etablissements Michelin | pneu recauchutado e método para a sua fabricação |
| CN102458812B (zh) | 2009-06-30 | 2014-05-07 | 米其林集团总公司 | 用于翻新轮胎的重量减小的预固化胎面带 |
| JP2012531348A (ja) | 2009-06-30 | 2012-12-10 | ミシュラン ルシェルシュ エ テクニーク ソシエテ アノニム | ベーストレッドに整合したトレッドバンドを有するリトレッドタイヤ |
| US8651152B2 (en) | 2009-06-30 | 2014-02-18 | Michelin Recherche Et Technique S.A. | Tread band for retreaded tire |
| US9370971B2 (en) | 2010-12-29 | 2016-06-21 | Compagnie Generale Des Etablissements Michelin | Methods for retreading a tire |
| JP5788680B2 (ja) * | 2011-01-14 | 2015-10-07 | 株式会社ブリヂストン | タイヤの製造方法及び加硫治具 |
| FR3015349B1 (fr) * | 2013-12-23 | 2016-08-05 | Michelin & Cie | Procede de rechapage d'un pneumatique au moyen d'air chaud |
| BR202014012293U2 (pt) * | 2014-05-21 | 2016-02-10 | Borrachas Vipal S A | configuração aplicada em envelope para recauchutagem de pneumático |
Family Cites Families (4)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| US2014010A (en) * | 1934-12-17 | 1935-09-10 | Akron Standard Mold Co | Art of retreading tires |
| US2468121A (en) * | 1945-12-10 | 1949-04-26 | Elwood F Shell | Tire recapping mold |
| DE1157381B (de) * | 1962-02-06 | 1963-11-14 | Wilhelm Schelkmann | Aus luftdichten, elastischen Werkstoffen bestehende Huelle zum Umhuellen zu reparierender Reifen waehrend der Vulkanisation |
| BE755056A (fr) * | 1969-11-10 | 1971-02-01 | Schelkmann Wilhelm | Procede de vulcanisation. |
-
1973
- 1973-03-26 CH CH436573A patent/CH554742A/xx not_active IP Right Cessation
- 1973-04-05 NL NL7304773A patent/NL7304773A/xx not_active Application Discontinuation
- 1973-04-10 SE SE7305031A patent/SE410418B/xx unknown
- 1973-04-10 US US349787A patent/US3895985A/en not_active Expired - Lifetime
- 1973-04-10 NO NO1462/73A patent/NO147477C/no unknown
- 1973-04-10 CA CA168,973A patent/CA1017114A/en not_active Expired
- 1973-04-10 GB GB1717973A patent/GB1428198A/en not_active Expired
- 1973-04-10 FR FR7312840A patent/FR2179910B1/fr not_active Expired
- 1973-04-11 FI FI1141/73A patent/FI60519C/fi active
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| GB1428198A (en) | 1976-03-17 |
| SE410418B (sv) | 1979-10-15 |
| CA1017114A (en) | 1977-09-13 |
| CH554742A (de) | 1974-10-15 |
| US3895985A (en) | 1975-07-22 |
| FR2179910B1 (no) | 1977-02-04 |
| FI60519C (fi) | 1982-02-10 |
| NO147477C (no) | 1983-04-20 |
| NL7304773A (no) | 1973-10-15 |
| FI60519B (fi) | 1981-10-30 |
| FR2179910A1 (no) | 1973-11-23 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| NO147477B (no) | Anordning for regummiering og reparasjon (konfeksjonering) av pneumatiske eller massive dekk | |
| US2587470A (en) | Pneumatic tire | |
| US2563787A (en) | Pneumatic tire | |
| DK149743B (da) | Fremgangsmaade og apparatur til paavulkanisering af en forvulkaniseret slidbane paa en karkasse | |
| US3884740A (en) | Method of retreading tires | |
| JPH0911706A5 (no) | ||
| BR0316303B1 (pt) | Método e aparelho para moldar e curar um pneu para rodas de veículo | |
| RU2247657C2 (ru) | Устройство формирования протектора на каркасе пневматической шины | |
| US2731063A (en) | Sealing strip for tubeless tires | |
| EP1163110B1 (fr) | Procede de chapage d'une carcasse de pneumatique | |
| US3933551A (en) | Stabilization of tread strip during bonding to tire | |
| US5007978A (en) | Apparatus for tire retreading | |
| US4571277A (en) | Cold recapping method for tires utilizing uncured rubber and compressible mold | |
| NO783796L (no) | Fremgangsmaate til banepaalegging paa dekk | |
| US2025992A (en) | Method and apparatus for vulcanizing tire casings | |
| US1919911A (en) | Pneumatic tire and rim construction | |
| CN211105057U (zh) | 刚性内模、轮胎模具及硫化装备 | |
| US2283183A (en) | Method of producing self-sealing tubes | |
| US1268298A (en) | Cushion-tire and process of producing the same. | |
| US2282579A (en) | Method of retreading tire casings | |
| RU2836925C1 (ru) | Способ восстановления протектора пневматических шин | |
| US1373485A (en) | Inner tube for tires | |
| US1487033A (en) | Apparatus for making the covers of pneumatic tires | |
| CN111002767A (zh) | 一种自修复充气轮胎及其制作工艺 | |
| BRPI0520715B1 (pt) | método e aparelho para fabricar pneus |