NL2018310B1 - Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen - Google Patents
Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen Download PDFInfo
- Publication number
- NL2018310B1 NL2018310B1 NL2018310A NL2018310A NL2018310B1 NL 2018310 B1 NL2018310 B1 NL 2018310B1 NL 2018310 A NL2018310 A NL 2018310A NL 2018310 A NL2018310 A NL 2018310A NL 2018310 B1 NL2018310 B1 NL 2018310B1
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- bridge
- abutments
- expanded polystyrene
- beams
- plastic parts
- Prior art date
Links
- 239000004794 expanded polystyrene Substances 0.000 title claims abstract description 18
- 239000004033 plastic Substances 0.000 claims abstract description 25
- 229920003023 plastic Polymers 0.000 claims abstract description 25
- 239000002184 metal Substances 0.000 claims abstract description 10
- 229920002635 polyurethane Polymers 0.000 claims abstract description 6
- 239000004814 polyurethane Substances 0.000 claims abstract description 6
- 239000002023 wood Substances 0.000 claims abstract description 5
- 239000002131 composite material Substances 0.000 description 4
- 239000011248 coating agent Substances 0.000 description 3
- 238000000576 coating method Methods 0.000 description 3
- 238000012423 maintenance Methods 0.000 description 2
- 239000004793 Polystyrene Substances 0.000 description 1
- 230000002349 favourable effect Effects 0.000 description 1
- 238000009434 installation Methods 0.000 description 1
- 229920002223 polystyrene Polymers 0.000 description 1
Landscapes
- Bridges Or Land Bridges (AREA)
Abstract
Een brug 1 heeft twee landhoofden 3 en een overspanningsdeel 5 dat is opgebouwd uit liggers 7 van metaal of hout met daartussen kunststofdelen 9 van geëxpandeerd polystyreen die met de liggers 7 zijn verlijmd. De landhoofden 3 ZIJn opgebouwd uit kunststofdelen 11 met tegen de onder en bovenzijde gelijmde metalen of houten platen 13 en 15. De kunststofdelen 9 en 11 zijn van geëxpandeerd polystyreen en zijn op de aan de buitenzijde van de brug aanwezige zijden gecoat met een laag polyurethaan 17. De brug 1 is tot één deel gevormd dat in het geheel verplaatsbaar is en dat voor het grootste deel bestaat uit geëxpandeerd polystyreen.
Description
BESCHRIJVING:
Gebied van de uitvinding
De uitvinding heeft betrekking op een brug omvattende twee landhoofden en een overspanningsdeel dat zich van het ene tot het andere landhoofd uitstrekt en met de uiteinden op de landhoofden aanwezig is.
Stand van de techniek
Een dergelijke brug is algemeen bekend. Om gewicht te besparen zijn in bekende bruggen brugdelen in composiet uitgevoerd. Deze delen hebben bovendien geen of nauwelijks onderhoud nodig. Hierom wordt bij bekende bruggen vaak het wegdek door composietdelen gevormd.
Samenvatting van de uitvinding
Een doel van de uitvinding is het verschaffen van een brug van de in de aanhef omschreven soort die goedkoper en milieuvriendelijker is dan de bekende brug. Hiertoe is de brug volgens de uitvinding gekenmerkt, doordat de landhoofden en het overspanningsdeel in hoofdzaak van geëxpandeerd polystyreen zijn. Geëxpandeerd polystyreen (EPS) is goedkoper dan composiet en is in tegenstelling tot composiet volledig recyclebaar.
Een uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat het overspanningsdeel liggers van metaal of hout omvat, die zich van het ene landhoofd tot het andere landhoofd uitstrekken en met de uiteinden op de landhoofden aanwezig zijn, waarbij zich tussen de liggers één of meer kunststofdelen van geëxpandeerd polystyreen bevinden.
Een verdere uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat gezien in bovenaanzicht de landhoofden zich tot buiten het overspanningsdeel uitstrekken. De landhoofden vergroten hierdoor het oppervlak waarmee de brug op het land aanwezig is en vormen daardoor funderingen zodat geen afzonderlijke fundering nodig is.
De liggers zijn bij voorkeur in het kunststofdeel of de kunststofdelen ingebed zodat zijn afgeschermd zijn tegen weersinvloeden en daardoor geen onderhoud nodig hebben. Bij voorkeur zijn de kunststofdelen aan de liggers gelijmd.
Nog een verdere uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat de landhoofden metalen of houten platen omvatten, die zich onder en/of boven in de landhoofden en/of het overspanningsdeel bevinden. Hierdoor wordt meer stevigheid aan de landhoofden gegeven.
De platen zijn bij voorkeur op en/of tegen de kunststofdelen gelijmd. Bij voorkeur zijn de bovenzijde van de landhoofden en/of het overspanningsdeel gevormd door de platen. Hierdoor kan het zwaar belaste oppervlak van de EPS-delen niet beschadigd raken.
Een gunstige verdere uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat ten minste delen van de kunststofdelen van geëxpandeerd polystyreen die zich aan de buitenzijde van de brug bevinden en/of delen van de liggers en/of platen die zich aan de buitenzijde van de brug bevinden, gecoat zijn met een laag polyurethaan. Deze laag verhoogt de sterkte van de kunststofdelen aanzienlijk en zorgt ervoor dat deze delen minder snel beschadigd raken De laag polystyreen kan in dikte variëren en is gemiddeld bijvoorbeeld 3 millimeter dik. De kunststofdelen en/of liggers en/of platen kunnen ook alzijdig voorzien zijn van een coating van polyurethaat.
Een voorkeursuitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat de brug tot één deel is gevormd dat in het geheel verplaatsbaar is. Hierdoor kan de brug snel op de gewenste locatie geplaatst worden.
Een verdere uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat de brug leuningen omvat die een geheel vormen met het overspanningsdeel. Hierdoor hoeven na het plaatsten geen afzonderlijk leuningen aangebracht te worden. Bovendien neemt hierdoor de sterkte (draagvermogen) toe waardoor er geen of minder liggers nodig zijn. De leuningen vormen als het ware de belangrijkste liggers van de brug.
Nog een verdere uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding is gekenmerkt, doordat de brug kademuren (damwanden) omvat die eveneens in hoofdzaak uit geëxpandeerd polystyreen zijn vervaardigd en die bevestigd zijn aan de landhoofden en/of het overspanningsdeel. Hierdoor hoeven geen afzonderlijk kademuren aangebracht te worden.
Beknopte omschrijving van de tekeningen
Hieronder zal de uitvinding nader worden toegelicht aan de hand van een in de tekeningen weergegeven uitvoeringsvoorbeelden van de brug volgens de uitvinding. Hierbij toont:
Figuur 1 een eerste uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in perspectief;
Figuur 2 de in figuur 1 weergegeven brug in vooraanzicht;
Figuur 3 een deel van de in figuur 1 weergegeven brug in zijaanzicht;
Figuur 4 een tweede uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in vooraanzicht;
Figuur 5 een derde uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in bovenaanzicht; en
Figuur 6 de in figuur 5 weergegeven brug in vooraanzicht.
Gedetailleerde omschrijving van de tekeningen
In de figuren 1, 2 en 3 is een eerste uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in diverse aanzichten weergegeven. De brug 1 heeft twee landhoofden 3 en een overspanningsdeel 5 dat zich van het ene tot het andere landhoofd uitstrekt en met de uiteinden 5b op de landhoofden 3 aanwezig is. Het overspanningsdeel 5 is opgebouwd uit liggers 7 van metaal of hout met daartussen kunststofdelen 9 van geëxpandeerd polystyreen. Deze kunststofdelen 9 zijn met de liggers 7 verlijmd. Het overspanningsdeel kan voorzien zijn van gaten (niet weergegeven) waarin leuningen geplaatst kunnen worden. Deze gaten bevinden zich in dat geval bij voorkeur in de buitenste liggers.
De liggers 7 strekken zich van het ene landhoofd tot het andere landhoofd uit en zijn met de uiteinden op de landhoofden aanwezig. Aan de uiteinden kan het overspanningsdeel voorzien zijn van dwarsbalken (niet weergegeven) van metaal of hout om de kans op beschadigen en afbrokkelen te reduceren. De landhoofden 3 zijn opgebouwd uit kunststofdelen 11 met tegen de onder en bovenzijde gelijmde metalen of houten platen 13 en 15. De landhoofden 3 strekken zich, gezien in bovenaanzicht, tot buiten het overspanningsdeel 5 uit. De onderste plaat 15 strekt zich tot buiten het kunststofdeel 11 uit en vormt een groot draagvlak dat extra fundering van de brug overbodig maakt.
De kunststofdelen 9 en 11 zijn van geëxpandeerd polystyreen en zijn op de aan de buitenzijde van de brug aanwezige zijden gecoat met een laag polyurethaan 17 van 3 mm dik. De brug 1 is tot één deel gevormd dat in het geheel verplaatsbaar is.
In figuur 4 is een tweede uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in vooraanzicht weergegeven. Alle onderdelen die gelijk zijn aan die van de hiervoor beschreven eerste uitvoeringsvorm zijn met dezelfde verwijzingscijfers aangeduid. Deze brug 21 heeft leuningen 23 die één geheel vormen met het overspanningsdeel 25. Het geheel is één kunststofdeel van geëxpandeerd polystyreen voorzien van een coating 27 van polyurethaan en het wegdek van het overspanningsdeel is gevormd door een metalen of houten plaat 29 die op het kunststofdeel is gelijmd.
In de figuren 5 en 6 is een derde uitvoeringsvorm van de brug volgens de uitvinding in boven- respectievelijk vooraanzicht weergegeven. Alle onderdelen die gelijk zijn aan die van de hiervoor beschreven eerste uitvoeringsvorm zijn met dezelfde verwijzingscijfers aangeduid. Deze brug 31 heeft kademuren 33 die bevestigd zijn (gelijmd) aan de landhoofden 3 en het overspanningsdeel 5. Deze kademuren 33 ofwel damwanden zijn uit geëxpandeerd polystyreen vervaardigd en voorzien van een coating 35 van polyurethaan.
Hoewel in het voorgaande de uitvinding is toegelicht aan de hand van de tekeningen, dient te worden vastgesteld dat de uitvinding geenszins tot de in de tekeningen getoonde uitvoeringsvormen is beperkt. De uitvinding strekt zich mede uit tot alle van de in de tekeningen getoonde uitvoeringsvormen afwijkende uitvoeringsvormen binnen het door de conclusies gedefinieerde kader. Zo kunnen de liggers ook in de kunststofdelen ingebed zijn.
Claims (12)
- CONCLUSIES:1. Brug (1; 21) omvattende twee landhoofden (3) en een overspanningsdeel (5) dat zich van het ene tot het andere landhoofd uitstrekt en met de uiteinden (5b) op de landhoofden aanwezig is, met het kenmerk, dat de landhoofden (3) en het overspanningsdeel (5) in hoofdzaak van geëxpandeerd polystyreen zijn.
- 2. Brug volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat het overspanningsdeel (5) liggers (7) van metaal of hout omvat, die zich van het ene landhoofd (3) tot het andere landhoofd (3) uitstrekken en met de uiteinden (7b) op de landhoofden aanwezig zijn, waarbij zich tussen de liggers (7) één of meer kunststofdelen (9) van geëxpandeerd polystyreen bevinden.
- 3. Brug volgens conclusie 1 of 2, met het kenmerk, dat gezien in bovenaanzicht de landhoofden (3) zich tot buiten het overspanningsdeel (5) uitstrekken.
- 4. Brug volgens conclusie 1, 2 of 3, met het kenmerk, dat de liggers ingebed zijn in het kunststofdeel of de kunststofdelen.
- 5. Brug volgens conclusie 1, 2, 3 of 4, met het kenmerk, dat de kunststofdelen (9) aan de liggers (7) gelijmd zijn.
- 6. Brug volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat de landhoofden (3) en/of het overspanningsdeel (5) metalen of houten platen (13, 15; 29) omvatten, die zich onder en/of boven in de landhoofden en/of het overspanningsdeel bevinden.
- 7. Brug volgens conclusie 6, met het kenmerk, dat de platen (13, 15; 29) op en/of tegen de kunststofdelen (9, 11; 25) gelijmd zijn.
- 8. Brug volgens conclusie 6 of 7, met het kenmerk, dat de bovenzijde van de landhoofden (3) en/of het overspanningsdeel (5) gevormd zijn door de platen (13; 29).
- 9. Brug volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat ten minste delen van de kunststofdelen (9, 11; 23) van geëxpandeerd polystyreen die zich aan de buitenzijde van de brug bevinden en/of delen van de liggers (7) en/of platen (13, 15; 29) die zich aan de buitenzijde van de brug bevinden, gecoat zijn met een laag polyurethaan (17; 27).
- 10. Brug volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat de brug (1; 21) tot één deel is gevormd dat in het geheel verplaatsbaar is.
- 11. Brug volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat de brug (21) leuningen (23) omvat die een geheel vormen met het overspanningsdeel (5).
- 12. Brug volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat de brug (21) kademuren (33) omvat die eveneens in hoofdzaak uit geëxpandeerd5 polystyreen zijn vervaardigd en die bevestigd zijn aan de landhoofden (3) en/of het overspanningsdeel (5).1 /2
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2018310A NL2018310B1 (nl) | 2017-02-06 | 2017-02-06 | Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2018310A NL2018310B1 (nl) | 2017-02-06 | 2017-02-06 | Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NL2018310B1 true NL2018310B1 (nl) | 2018-08-29 |
Family
ID=65235583
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NL2018310A NL2018310B1 (nl) | 2017-02-06 | 2017-02-06 | Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| NL (1) | NL2018310B1 (nl) |
-
2017
- 2017-02-06 NL NL2018310A patent/NL2018310B1/nl not_active IP Right Cessation
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US9765485B2 (en) | Movement joint | |
| CA2888397C (en) | Material handling pallet | |
| KR101056498B1 (ko) | 콘크리트 장척체의 중공형 틀 | |
| US10016948B2 (en) | Method for producing sandwich panel | |
| SE531996C2 (sv) | Lastpall | |
| US20170088309A1 (en) | Pallet and method of making a pallet | |
| NL2018310B1 (nl) | Brug in hoofdzaak bestaande uit geëxpandeerd polystyreen | |
| NL1001117C2 (nl) | Pallet. | |
| NL1026388C2 (nl) | Werkwijze voor het vervaardigen van een bouwconstructie, alsmede bekisting daarvoor. | |
| KR101105404B1 (ko) | 캡 플레이트를 활용한 단부 연속화 데크 플레이트 시스템 | |
| US2120802A (en) | Floor supporting structure | |
| KR101274990B1 (ko) | 중간가로보 및 이를 포함하는 플레이트 거더교 | |
| NL1007790C2 (nl) | Stalvloer voor agrarische stallen, in het bijzonder voor varkensstallen, alsmede vloerpaneel en dwarsligger voor toepassing in de stalvloer. | |
| RU2761153C1 (ru) | Платформа | |
| NL1022056C1 (nl) | Beganegrondvloer voor een gebouw. | |
| NL2014337B1 (nl) | Composietbrugdek en brugconstructie. | |
| KR101415337B1 (ko) | 하중 지지용 신축이음장치 | |
| US20160235234A1 (en) | Laminated mat with endcap | |
| CZ76993A3 (en) | Lifting platform, and process for producing thereof | |
| NL1012674C2 (nl) | Gebouw voorzien van een bouwelement die een tussenlaag met aan weerszijden daarvan aangebrachte buitenlagen omvat. | |
| CN107108182B (zh) | 起重机的主梁 | |
| NL1026387C1 (nl) | Werkwijze voor het vervaardigen van een bouwconstructie, alsmede bekisting daarvoor. | |
| BE1018269A3 (nl) | Profielbalk. | |
| NL1012339C2 (nl) | Beloopbare vloer, in het bijzonder renovatie-vloer voor een gebouw, alsmede daarvoor bestemde ligger, en gebruik van die ligger tijdens het renoveren van een beloopbare vloer. | |
| KR20120006817U (ko) | 브레이크 기능이 있는 철강롤 고정 장치 |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM | Lapsed because of non-payment of the annual fee |
Effective date: 20200301 |