NL2010749C2 - Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel. - Google Patents

Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel. Download PDF

Info

Publication number
NL2010749C2
NL2010749C2 NL2010749A NL2010749A NL2010749C2 NL 2010749 C2 NL2010749 C2 NL 2010749C2 NL 2010749 A NL2010749 A NL 2010749A NL 2010749 A NL2010749 A NL 2010749A NL 2010749 C2 NL2010749 C2 NL 2010749C2
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
plate
shaped segment
dovetail
profiles
profile
Prior art date
Application number
NL2010749A
Other languages
English (en)
Inventor
Jozef Peter Hendrikus Linssen
Original Assignee
Linssen Holding B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Linssen Holding B V filed Critical Linssen Holding B V
Priority to NL2010749A priority Critical patent/NL2010749C2/nl
Application granted granted Critical
Publication of NL2010749C2 publication Critical patent/NL2010749C2/nl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B3/00Hulls characterised by their structure or component parts
    • B63B3/14Hull parts
    • B63B3/26Frames
    • B63B3/36Combined frame systems
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B3/00Hulls characterised by their structure or component parts
    • B63B3/14Hull parts
    • B63B3/16Shells
    • B63B3/18Shells characterised by being formed predominantly of parts that may be developed into plane surfaces
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B3/00Hulls characterised by their structure or component parts
    • B63B3/14Hull parts
    • B63B3/16Shells
    • B63B3/24Means for diminishing external ridges of protrusions
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B3/00Hulls characterised by their structure or component parts
    • B63B3/14Hull parts
    • B63B3/26Frames
    • B63B3/28Frames of transverse type; Stringers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B73/00Building or assembling vessels or marine structures, e.g. hulls or offshore platforms
    • B63B73/40Building or assembling vessels or marine structures, e.g. hulls or offshore platforms characterised by joining methods
    • B63B73/43Welding, e.g. laser welding
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B73/00Building or assembling vessels or marine structures, e.g. hulls or offshore platforms
    • B63B73/40Building or assembling vessels or marine structures, e.g. hulls or offshore platforms characterised by joining methods
    • B63B73/46Gluing; Taping; Cold-bonding

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)
  • Rigid Containers With Two Or More Constituent Elements (AREA)

Description

Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel
De uitvinding heeft betrekking op een vaartuig voorzien van ten minste een plaatvormig segment en een daarmee verbonden constructieonderdeel.
Bij traditionele scheepsbouw worden vanaf een kiel boogvormige spanten ópgetrokken en worden plaatvormige elementen gebogen en door lassen met de spanten verbonden. Vervolgens worden plaatvormige elementen van het dek bijvoorbeeld door lassen met de romp bevestigd en wordt op het dek de opbouw opgebouwd. De opbouw omvat bijvoorbeeld een kajuit waarvan de wanden plaatvormige elementen omvatten, die onderling aan elkaar vast worden gelast.
Door de lasbewerkingen worden thermische en mechanische spanningen in de plaatvormige elementen aangebracht die leiden tot onder meer ongewenste locale vervormingen van de plaatvormige elementen, zoals deukvorming en het doorvloeien van lasnaden naar een van de las zij de af gekeerde zijde van het plaatvormig segment.
De uitvinding beoogt een vaartuig te verschaffen waarbij het plaatvormig segment en een constructieonderdeel op eenvoudige wijze met elkaar worden verbonden, waarbij de nadelen van het aan elkaar lassen van het plaatvormig segment en het constructieonderdeel worden vermeden.
Dit doel wordt bij het vaartuig volgens de uitvinding bereikt doordat het plaatvormig segment is voorzien van ten minste twee elkaar snijdende, zwaluwstaartachtige groeven, waarbij in elke groef ten minste een zwaluwstaartachtig gedeelte van een profiel is aangebracht, waarbij ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen met elkaar zijn verbonden alsmede het constructieonderdeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
De zwaluwstaartachtige groeven kunnen door een verspanende bewerking of andere omvormtechniek in het plaatvormig segment zijn aangebracht. Vervolgens zijn in de zwaluwstaartachtige groeven bijvoorbeeld door een schuivende verplaatsing zwaluwstaartachtig gedeeltes van de profielen aangebracht. Door het met elkaar verbinden van de in verschillende zwaluwstaartachtige groeven gelegen profielen, zijn de profielen stevig met het plaatvormig segment verbonden. Het constructieonderdeel is met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen verbonden. Bij het onderling verbinden van de profielen en het verbinden van het constructieonderdeel met de profielen, treden in het plaatvormig segment geen thermische en mechanische spanningen op, die bij het aan het plaatvormig segment lassen wel zouden optreden.
Bij voorkeur is het plaatvormige segment voorzien van een raster van elkaar snijdende groeven, waarbij op de kruispunten van elk paar van twee elkaar snijdende groeven, de daarin gelegen profielen met elkaar zijn verbonden.
Een uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat voorafgaande aan het met elkaar verbinden van ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen, het plaatvormig segment vanuit een nagenoeg vlakke uitgangspositie door buigen in een gewenste gebogen positie is gebracht.
De zwaluwstaartachtige gedeeltes van de profielen zijn in de vlakke uitgangspositie van het plaatvormig segment in de zwaluwstaartachtige groeven geschoven. Tijdens het buigen van het plaatvormig segment in een gewenste gebogen positie is het mogelijk dat de zwaluwstaartachtige gedeeltes van de profielen in de zwaluwstaartachtige groeven verschuiven. Na het onderling met elkaar verbinden van de profielen, wordt door de onderlinge verbindingen van de profielen het terugbuigen van het plaatvormig segment naar de vlakke uitgangspositie op eenvoudige wijze verhinderd.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat de profielen door lassen met elkaar zijn verbonden.
Door lassen is een stevige, nagenoeg onlosneembare verbinding tussen de profielen verkregen. Hierbij treden in het plaatvormige element zelf geen ongewenste thermische spanningen of ongewenste vervormingen op.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het constructieonderdeel door lassen met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
Door lassen is een stevige, nagenoeg onlosneembare verbinding tussen het constructieonderdeel en het profiel of de profielen verkregen. Hierbij treden in het plaatvormige element zelf geen ongewenste thermische spanningen of ongewenste vervormingen op.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het plaatvormig segment, het constructiedeel en/of het profiel uit metaal is vervaardigd.
Een metalen plaatvormig segment kan relatief eenvoudig van zwaluwstaartachtige groeven zijn voorzien. Een metalen profiel kan eenvoudig, bijvoorbeeld door extrusie van een zwaluwstaartachtig gedeelte worden voorzien. Metalen constructieonderdelen zoals dragende delen, verbindingsdelen, schotten, spanten, wanddelen etc. kunnen eenvoudig worden vervaardigd. Bovendien kunnen metalen profielen en constructiedelen eenvoudig aan elkaar worden gelast.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het metaal aluminium is.
Door de plaatvormig segmenten, de constructiedelen en de profielen uit aluminium te vervaardigen wordt een vaartuig met een relatief licht gewicht verkregen.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het in de groef van het plaatvormig segment gelegen zwaluwstaartachtig gedeelte van het profiel door een kleefstof met het plaatvormig segment is verbonden.
Door een kleefstof wordt een stevige hechting tussen het profiel en het plaatvormig segment verkregen, waarbij tijdens het tot stand brengen van de kleefstofverbinding in het plaatvormig segment geen ongewenste vervormingen optreden.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het profiel is voorzien van ten minste een kleefstoftoevoeropening die zich vanaf een in de groef gelegen zijde uitstrekt tot een van de groef af gekeerde zijde.
Door de kleefstoftoevoeropening kan de kleefstof eenvoudig in een ruimte tussen de zwaluwstaartachtige groef van het plaatvormig segment en het zwaluwstaartachtige gedeelte van het profiel zijn aangebracht.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het profiel aan een van het zwaluwstaartachtige gedeelte afgekeerde zijde is voorzien van een gleuf waarin een uiteinde van het constructieonderdeel is gelegen.
Door de gleuf wordt een eenvoudige positionering van het constructieonderdeel ten opzichte van het profiel verkregen.
Een verdere uitvoeringsvorm van het vaartuig volgens de uitvinding wordt gekenmerkt doordat het constructieonderdeel een T-profiel is, dat is voorzien van een eerste beendeel en een zich vanaf nagenoeg het midden van het eerste beendeel, zich dwars op het eerste beendeel uitstrekkend tweede beendeel, waarbij een van het eerste beendeel afgekeerd uiteinde van het tweede beendeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
Een dergelijk T-profiel zorgt voor een versteviging van het plaatvormig segment en verhindert op eenvoudige wijze ongewenste buiging van het plaatvormig segment om zich dwars op het eerste beendeel en het tweede beendeel uitstrekkende buigingsassen.
De uitvinding heeft verder betrekking op een werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel, waarbij het plaatvormig segment wordt voorzien van ten minste twee elkaar snijdende, zwaluwstaartachtige groeven, waarbij in een nagenoeg vlakke uitgangspositie van het plaatvormige segment, in elke groef ten minste een zwaluwstaartachtig gedeelte van een profiel wordt aangebracht, waarna het plaatvormige segment door buigen in een gewenste gebogen positie wordt gebracht, vervolgens ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen met elkaar worden verbonden alsmede het constructieonderdeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen wordt verbonden.
Door op een dergelijke werkwijze een plaatvormig segment, profielen en constructieonderdeel met elkaar te verbinden, wordt een samenstel van onderling verbonden plaatvormige segmenten, profielen en constructieonderdelen verkregen waarbij in het plaatvormige segment geen ongewenste thermische spanningen of ongewenste vervormingen optreden.
De uitvinding zal nader worden toegelicht aan de hand van de tekening, waarin figuur 1 een bovenaanzicht van een vaartuig toont, figuur 2A en 2B een bovenaanzicht en vooraanzicht van een plaatsegment van een vaartuig volgens de uitvinding tonen, figuur 3 een dwarsdoorsnede van een profiel van een vaartuig volgens de uitvinding toont, figuur 4 een dwarsdoorsnede van een constructieonderdeel van een vaartuig volgens de uitvinding toont, figuur 5 een uitvergroting van een in figuur 2A met II aangegeven deel van het plaatsegment met daarmee verbonden profielen toont, figuur 6 een dwarsdoorsnede in de in figuur 5 met VI-VI aangegeven richting van het plaatsegment en het daarmee verbonden profiel alsmede met het profiel verbonden constructieonderdeel toont.
In de figuren zijn dezelfde onderdelen voorzien van eenzelfde verwij zingscij fer.
Figuur 1 toont een bovenaanzicht van een vaartuig 1 dat is voorzien van symmetrisch aan weerszijde van een langsas 2 gelegen zijwanden 3, 4 die nabij een voorzijde van het vaartuig 1 nabij de langsas 2 met elkaar zijn verbonden. Nabij een achterzijde van het vaartuig 1 zijn de zijwanden 3, 4 op afstand van elkaar gelegen en met elkaar verbonden door middel van een achterwand 5. Het vaartuig 1 omvat verder een voordek 6, een achterdek 7 en tussen het voordek 6 en het achterdek 7 gelegen kajuit 8 en aan weerszijden van de kajuit 8, zich tussen het voordek 6 en het achterdek 7 uitstrekkende gangboorden 9, 10. Een dergelijk vaartuig 1 is op zichzelf bekend en zal derhalve niet nader worden toegelicht.
Bij het vaartuig 1 volgens de uitvinding omvatten onder meer de zijwanden 3, 4, de achterwand 5 en delen van de kajuit 8 plaatvormige segmenten 11.
De figuren 2A en 2B tonen een dergelijk plaatvormig segment 11 in een vlakke uitgangspositie, voorafgaand aan het buigen van het plaatvormige segment 11 in de gewenste kromming van respectievelijke zijwand 3, 4, achterwand 5 of deel van de kajuit 8. Het plaatvormige segment 11 omvat twee zich evenwijdig aan elkaar uitstrekkende hoofdoppervlakken, waarvan een eerste hoofdoppervlak 12 naar de buitenzijde van het vaartuig 1 is gericht en duidelijk waarneembaar is vanaf de buitenzijde van het vaartuig 1, terwijl een tweede hoofdoppervlak 13 naar de binnenzijde van het vaartuig 1 is gericht of op andere wijze aan het zicht van een gebruiker van het vaartuig 1 is onttrokken. Voor een gebruiker van het vaartuig 1 is het van belang dat van elk plaatvormig segment π het eerste hoofdoppervlak 12 een glad en ononderbroken geheel vormt. Dit verschaft het vaartuig 1 een strak en fraai ui terlijk.
Het tweede hoofdoppervlak 13 van het plaatvormige segment 11 is voorzien van een aantal zich in horizontale en verticale richting uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 14, 15. De onderlinge afstand tussen de horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 14 in verticale richting en de onderlinge afstand tussen de verticaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 15 in horizontale richting wordt bepaald door de met het plaatvormige segment 11 te koppelen constructieonderdelen en de afmetingen daarvan. Een plaatvormig segment 11 is bijvoorbeeld 6 meter lang, 2 meter breed en 6 millimeter dik en de onderlinge afstand tussen twee zich evenwijdig uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 14, 15 is bijvoorbeeld 250 millimeter respectievelijk 500 millimeter.
De horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 14 en de verticaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 15 snijden elkaar in snijpunten 16.
Figuur 3 toont een dwarsdoorsnede van een profiel 21 van een vaartuig 1 volgens de uitvinding, welk profiel 21 is voorzien van een langgestrekt stroolcvormig gedeelte 22 en een daarmee verbonden zwaluwstaartachtig gedeelte 23. Het profiel 21 is verder aan een van het zwaluwstaartachtig gedeelte 23 van het langgestrekte stroolcvormig gedeelte 22 af gekeerde zijde voorzien van langgestrekte gleuf 24 en aan weerszijde van de gleuf 24 op regelmatige afstand van elkaar gelegen kleefstofdoorvoeropeningen 25 die zich dwars door het langgestrekte strookvormige gedeelte 22 heen uitstrekken. Het langgestrekte strookvormige gedeelte 22 is bijvoorbeeld 4 millimeter dik en 25 millimeter breed en enkele centimeters tot enkele meters lang.
Het zwaluwstaartachtige gedeelte 23 omvat een onderzijde 26 en twee onder een hoek A van bijvoorbeeld 60 graden met de onderzijde 26 uitstrekkende zijden 27. De afstand tussen de onderzijde 26 en het strookvormige gedeelte 22 is bijvoorbeeld 2 millimeter, terwijl de breedte van de onderzijde bijvoorbeeld 10-15 millimeter is. De onderzijde 26 is bij voorkeur enigszins naar binnen toe gekromd met een straal R van bijvoorbeeld 100 millimeter.
Figuur 4 toont een dwarsdoorsnede van een constructieonderdeel van een vaartuig 1 volgens de uitvinding. Het constructieonderdeel omvat een T-profiel 31, dat is voorzien van een eerste beendeel 32 en een zich vanaf nagenoeg het midden van het eerste beendeel 32, zich dwars op het eerste beendeel 32 uitstrekkend tweede beendeel 33. Een van het eerste beendeel 32 afgekeerd uiteinde 34 van het tweede beendeel 33 heeft een kromming met een straal die gelijk is aan de helft van de dikte d van het tweede beendeel 33. De kromming is gelijk aan de kromming van de gleuf 24 van het profiel 21. Het T-profiel 31 heeft bijvoorbeeld een hoogte H van 40 millimeter en een breedte B van 30 millimeter.
De werkwijze volgens de uitvinding voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel is als volgt. In een nagenoeg vlakke uitgangspositie van het plaatvormige segment 11, wordt bijvoorbeeld eerst een zwaluwstaartachtig gedeelte 23 van een profiel 21 in de onderste, zich horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groef 14 geschoven. De afmetingen van het zwaluwstaartachtig gedeelte 23 zijn kleiner dan de afmetingen van de zwaluwstaartachtige groeven 14, 15 zodat het zwaluwstaartachtige gedeelte 23 met enige speling in de zwaluwstaartachtige groeven 14, 15 verschuifbaar aan te brengen is. Vervolgens worden zwaluwstaartachtige gedeeltes 23 van relatief korte profielen 21 vanaf weerszijden van de onderste, zich horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groef 14 in de zich verticaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 15 geschoven, zodanig dat vervolgens een zwaluwstaartachtig gedeelte 23 van een relatief lang profiel 21 in de bovenste, zich horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groef 14 kan worden geschoven. Daarna worden zwaluwstaartachtige gedeeltes 23 van relatief korte profielen 21 boven de bovenste, zich horizontaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groef 14 in de zich verticaal uitstrekkende zwaluwstaartachtige groeven 15 geschoven. Aldus zijn in alle zwaluwstaartachtige groeven 14, 15 profielen 21 gelegen.
In figuur 5 is een uitvergroting van het in figuur 2A met II aangegeven detail van het plaatsegment 11 weergegeven. In figuur 5 is duidelijk zichtbaar dat het zich horizontaal uitstrekkende profiel 21 zich over het snijpunt 16 van de groeven 14, 15 uitstrekt, terwijl de zich verticaal uitstrekkende profielen 21 aan weerszijden van het zich horizontaal uitstrekkende profiel 21 zijn gelegen.
Vervolgens wordt het plaatvormige segment 11 met de daarin gelegen profielen 21 vanuit de nagenoeg vlakke uitgangspositie door buigen in een gewenste gebogen positie gebracht, die bijvoorbeeld overeenkomt met de gewenste kromming van de zijwanden 3, 4 of achterwand 5.
Tijdens het buigen zijn de profielen 21 verschuifbaar in de groeven 14, 15 zodat de profielen 21 het buigen van het plaatvormige segment 11 nagenoeg niet hinderen.
Zodra het plaatvormige segment 11 met de daarin gelegen profielen 21 in de gewenste gebogen positie is gebracht, worden de zich horizontaal uitstrekkende profielen 21 door een lasverbinding 41 met de verticaal uitstrekkende profielen 21 verbonden.
Daarna wordt het uiteinde 34 van het T-vormige profiel 31 in de gleuf 24 van het profiel 21 gepositioneerd, waarbij het tweede beendeel 33 zich nagenoeg dwars op de hoofdvlakken 12, 13 van het plaatvormige segment 11 uitstrekt. Het uiteinde 34 van het T-vormige profiel 31 wordt door een lasverbinding 51 met het profiel 21 verbonden.
Vervolgens wordt via de ldeefstofdoorvoeropeningen 25 kleefstof in de tussen de zwaluwstaartachtige groef 14, 15 van het plaatvormige segment 11 en het zwaluwstaartachtige gedeelte van het profiel 21 aanwezige ruimte aangebracht, waardoor een verdere verbinding tussen het plaatvormige segment 11 en het profiel 21 wordt verkregen.
Het plaatvormige segment 11, het T-vormige profiel 31 en de profielen 21 zijn bij voorkeur uit metaal vervaardigd, zoals staal of bij voorkeur aluminium.
Het is ook mogelijk om andersoortige constructieonderdelen met de profielen 21 te verbinden.
Het is ook mogelijk om het constructieonderdeel met een aantal profielen 21 te verbinden.
Het is ook mogelijk om de profielen onderling en/of het constructieonderdeel met het profiel op een andere wijze dan lassen met elkaar te verbinden, zoals door middel van klemverbindingen, schroef- of boutverbindingen, een kleefstof etc.
Het is ook mogelijk dat twee elkaar snijdende zwaluwstaartachtige groeven een hoek van minder dan 90 graden met elkaar insluiten, bijvoorbeeld een hoek van 30, 45 of 60 graden.
Het is ook mogelijk dat de zwaluwstaartachtige groef zich uitstrekt vanaf een enkele zijde van het plaatvormige segment tot op afstand van een andere zijde.
Lijst met verwij zings cijfers 1 vaartuig 2 langsas 3 zijwand 4 zijwand 5 achterwand 6 voordek 7 een achterdek 8 kajuit 9 gangboord 10 gangboord n plaatvormige segmenten 12 hoofdoppervlak 13 hoofdoppervlak 14 zwaluwstaartachtige groef 15 zwaluwstaartachtige groef 16 snijpunt 21 profiel 22 strookvormig gedeelte 23 zwaluwstaartachtig gedeelte 24 gleuf 25 kleefstofdoorvoeropening 26 onderzijde 27 zijde 31 T-profiel 32 beendeel 33 beendeel 34 uiteinde 41 lasverbinding 51 lasverbinding A hoek B breedte H hoogte R straal

Claims (18)

1. Vaartuig voorzien van ten minste een plaatvormig segment en een daarmee verbonden constructieonderdeel, met het kenmerk, dat het plaatvormige segment is voorzien van ten minste twee elkaar snijdende, zwaluwstaartachtige groeven, waarbij in elke groef ten minste een zwaluwstaartachtig gedeelte van een profiel is aangebracht, waarbij ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen met elkaar zijn verbonden alsmede het constructieonderdeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
2. Vaartuig volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat voorafgaande aan het met elkaar verbinden van ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen, het plaatvormige segment vanuit een nagenoeg vlakke uitgangspositie door buigen in een gewenste gebogen positie is gebracht.
3. Vaartuig volgens conclusie 1 of 2, met het kenmerk, dat de profielen door lassen met elkaar zijn verbonden.
4. Vaartuig volgens conclusie 1, 2 of 3, met het kenmerk, dat het constructieonderdeel door lassen met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
5. Vaartuig volgens een der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat het plaatvormige segment, het constructiedeel en/of het profiel uit metaal is vervaardigd.
6. Vaartuig volgens conclusie 5, met het kenmerk, dat het metaal aluminium is.
7- Vaartuig volgens een der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat het in de groef van het plaatvormige segment gelegen zwaluwstaartachtige gedeelte van het profiel door een kleefstof met het plaatvormige segment is verbonden.
8. Vaartuig volgens conclusie 7, met het kenmerk, dat het profiel is voorzien van ten minste een kleefstoftoevoeropening die zich vanaf een in de groef gelegen zijde uitstrekt tot een van de groef afgekeerde zijde.
9. Vaartuig volgens een der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat het profiel aan een van het zwaluwstaartachtige gedeelte afgekeerde zijde is voorzien van een gleuf waarin een uiteinde van het constructieonderdeel is gelegen.
10. Vaartuig volgens een der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat het constructieonderdeel een T-profiel is, dat is voorzien van een eerste beendeel en een zich vanaf nagenoeg het midden van het eerste beendeel, zich dwars op het eerste beendeel uitstrekkend tweede beendeel, waarbij een van het eerste beendeel afgekeerd uiteinde van het tweede beendeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen is verbonden.
11. Werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel, met het kenmerk, dat het plaatvormige segment wordt voorzien van ten minste twee elkaar snijdende, zwaluwstaartachtige groeven, waarbij in een nagenoeg vlakke uitgangspositie van het plaatvormige segment, in elke groef ten minste een zwaluwstaartachtig gedeelte van een profiel wordt aangebracht, vervolgens ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen met elkaar worden verbonden alsmede het constructieonderdeel met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen wordt verbonden.
12. Werkwijze volgens conclusie 11, met het kenmerk, dat voorafgaande aan het met elkaar verbinden van ten minste twee in verschillende groeven gelegen profielen, het plaatvormige segment vanuit een nagenoeg vlakke uitgangspositie door buigen in een gewenste gebogen positie wordt gebracht.
13. Werkwijze volgens conclusie 10, 11 of 12, met het kenmerk, dat de profielen door lassen met elkaar worden verbonden.
14. Werkwijze volgens een der voorgaande conclusies 11-13, niet het kenmerk, dat het constructieonderdeel door lassen met ten minste een van de twee in verschillende groeven gelegen profielen wordt verbonden.
15. Werkwijze volgens een der voorgaande conclusies 11-14, met het kenmerk, dat het plaatvormige segment, het constructiedeel en/of het profiel uit metaal is vervaardigd.
16. Werkwijze volgens conclusie 15, met het kenmerk, dat het metaal aluminium is.
17. Werkwijze volgens een der voorgaande conclusies 11-16, met het kenmerk, dat tijdens het buigen de profielen verschuifbaar in de groeven van het plaatvormige segment zijn gelegen.
18. Werkwijze volgens een der voorgaande conclusies 11-17, met het kenmerk, dat het in de groef van het plaatvormige segment gelegen zwaluwstaartachtige gedeelte van het profiel door een kleefstof met het plaatvormige segment wordt verbonden.
NL2010749A 2013-05-02 2013-05-02 Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel. NL2010749C2 (nl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2010749A NL2010749C2 (nl) 2013-05-02 2013-05-02 Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel.

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2010749A NL2010749C2 (nl) 2013-05-02 2013-05-02 Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel.
NL2010749 2013-05-02

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL2010749C2 true NL2010749C2 (nl) 2014-11-04

Family

ID=49170793

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL2010749A NL2010749C2 (nl) 2013-05-02 2013-05-02 Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel.

Country Status (1)

Country Link
NL (1) NL2010749C2 (nl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT201900015671A1 (it) * 2019-09-05 2021-03-05 Marinoni S P A Sistema e metodo di fissaggio di componenti di allestimento e/o di impiantistica a bordo nave

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1367942A (en) * 1921-02-08 john e
US2644418A (en) * 1945-08-03 1953-07-07 Allegro Giuseppe Welded ship construction
US3220027A (en) * 1964-08-17 1965-11-30 Robert G Metzner Boat hull constructions

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1367942A (en) * 1921-02-08 john e
US2644418A (en) * 1945-08-03 1953-07-07 Allegro Giuseppe Welded ship construction
US3220027A (en) * 1964-08-17 1965-11-30 Robert G Metzner Boat hull constructions

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT201900015671A1 (it) * 2019-09-05 2021-03-05 Marinoni S P A Sistema e metodo di fissaggio di componenti di allestimento e/o di impiantistica a bordo nave

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2008087A (en) Metallic structure
US8915042B2 (en) Steel frame structure using U-shaped composite beam
EP2861807B1 (en) Structural member in framework structures
JP3208721U (ja) 中空凹溝管部材構造
RU2596204C2 (ru) Подъемный кран, в частности мостовой или козловый кран, содержащий крановую балку, и способ установки крановой балки на подъемном кране
JP2019015027A5 (nl)
JP7110000B2 (ja) 柱梁接合部構造
CN104755409A (zh) 起重机,特别是桥式起重机或龙门起重机,具有至少两个起重机梁
NL2010749C2 (nl) Vaartuig alsmede werkwijze voor het onderling verbinden van een plaatvormig segment en een constructieonderdeel.
CN108049554A (zh) 双层跌级吊顶及安装方法
CN107587643A (zh) 快速插接装配的吊顶结构
RU2461715C1 (ru) Щитовое перекрытие для щитовой рудничной крепи
CN102425269A (zh) 可悬吊重物的大板梁及其构筑方法
CN107967879A (zh) 拼装式灯箱
KR101459036B1 (ko) 층고저감형 단부보강 철골보 및 이를 이용한 수평구조체의 시공방법
RU2551600C2 (ru) Металлическая треугольная ферма
RU162845U1 (ru) Металлическая балка с гофрированной стенкой
RU182271U1 (ru) Вагон-цистерна
JP5301700B1 (ja) 付属ユニット及びユニット建物
CN101775845A (zh) 一种矩形截面钢构件扭转交汇焊接相贯节点
CN203867059U (zh) 带肋h型钢和带肋h型钢混凝土结构
CN203729593U (zh) 臂架以及混凝土设备
JP5824378B2 (ja) 建物の横架材補強構造及び横架材補強方法
CN215858218U (zh) 梁柜角接用三维固定件、梁柜三维连接结构及吊装结构
CN207073284U (zh) 铝合金模板楼梯的上三步配模体系及楼梯

Legal Events

Date Code Title Description
MM Lapsed because of non-payment of the annual fee

Effective date: 20160601