NL2004136C2 - Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze. - Google Patents

Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze. Download PDF

Info

Publication number
NL2004136C2
NL2004136C2 NL2004136A NL2004136A NL2004136C2 NL 2004136 C2 NL2004136 C2 NL 2004136C2 NL 2004136 A NL2004136 A NL 2004136A NL 2004136 A NL2004136 A NL 2004136A NL 2004136 C2 NL2004136 C2 NL 2004136C2
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
stair
nose
steps
applying
layer
Prior art date
Application number
NL2004136A
Other languages
English (en)
Other versions
NL2004136A (nl
Inventor
Johannes Matheus Hendrikus Steyvers
Original Assignee
Steijvers Beheer B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=44279861&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=NL2004136(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Steijvers Beheer B V filed Critical Steijvers Beheer B V
Priority to NL2004136A priority Critical patent/NL2004136C2/nl
Priority to PCT/NL2011/000004 priority patent/WO2011096794A2/en
Priority to EP11718513.2A priority patent/EP2526241B1/en
Priority to PL11718513T priority patent/PL2526241T3/pl
Priority to DK11718513.2T priority patent/DK2526241T3/en
Publication of NL2004136A publication Critical patent/NL2004136A/nl
Application granted granted Critical
Publication of NL2004136C2 publication Critical patent/NL2004136C2/nl

Links

Classifications

    • E—FIXED CONSTRUCTIONS
    • E04—BUILDING
    • E04F—FINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00—Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02—Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/104—Treads
    • E04F11/108—Treads of wood or with an upper layer of wood
    • E—FIXED CONSTRUCTIONS
    • E04—BUILDING
    • E04F—FINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00—Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02—Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/104—Treads
    • E—FIXED CONSTRUCTIONS
    • E04—BUILDING
    • E04F—FINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00—Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02—Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/104—Treads
    • E04F11/16—Surfaces thereof; Protecting means for edges or corners thereof
    • E—FIXED CONSTRUCTIONS
    • E04—BUILDING
    • E04F—FINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00—Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02—Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/104—Treads
    • E04F11/16—Surfaces thereof; Protecting means for edges or corners thereof
    • E04F11/17—Surfaces
    • E04F11/175—Covering panels for tread restoration

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Steps, Ramps, And Handrails (AREA)

Description

Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze
De onderhavige uitvinding betreft een traptredenelement, zoals een traptredenelement of een traptrede, voor het verschaffen van een duurzaam oppervlak met een vooraf bepaald uiterlijk aan een traptrede, met een opper-vlakteafwerkingslaag aan de achterzijde van een neusele-ment soortgelijk aan een oppervlakteafwerkingslaag van de bovenzijde van het traptredenelement. Voorts betreft de onderhavige uitvinding een traprenovatieornament met bij voorkeur een soortgelijke oppervlakteafwerkingslaag als het traptredenelement. Voorts betreft de onderhavige uitvinding en kit voor toepassing bij traprenovatie of trap-ornamentatie. Voorts betreft de onderhavige uitvinding een werkwijze voor het vervaardigen van een traptredenelement.
Voor het renoveren van een trap wordt er zoals bekend gebruikgemaakt van traptredenelementen met een geïntegreerde neusafdekking hetgeen het renoveren van de trap eenvoudig uitvoerbaar maakt. Het is echter een nadeel van de onderhavige elementen dat de hoogte van de geïntegreerde neusafdekking steeds moet worden aangepast aan de dikte van de te behandelen treden. Deze omstandigheid veroorzaakt kosten door het produceren van verschillende formaten en of het aanpassen van de neushoogte bij het installeren .
Teneinde dit nadeel te ondervangen verschaft de onderhavige uitvinding een traptredenelement, zoals een traptredeafdekelement of traptrederenovatieelement, voor het verschaffen van een duurzaam oppervlak met een vooraf bepaald uiterlijk aan een traptrede, waarbij het traptredenelement omvat: - een tijdens gebruik op het loopvlak van een traptrede rangschikbaar loopvlakelement, - een tijdens gebruik tegen de neus van de traptrede rangschikbaar neuselement, welk neuselement is verbonden met het loopvlakelement, en - een oppervlakteafwerkingslaag voor het afdekken en beschermen van de tijdens gebruik bovenzijde van het loopvlakelement en de voorzijde van het neuselement waarbij de achterzijde van het neuselement eveneens is voorzien van een oppervlakteafwerkingslaag.
Door de toepassing van de oppervlakteafwerkingslaag aan de achterzijde van het neuselement wordt mogelijk gemaakt dat een relatief lang neuselement wordt toegepast dat bij open trappen gezien mag worden. Hierdoor behoeft er geen tijd te worden besteed aan het op maat maken van het neuselement. Anderszins behoeven er geen verschillende formaten traptredenelementen, althans deze elementen daarvan te worden vervaardigd en aangehouden. Hierdoor kan de productie efficiëntie van de traptredenelementen worden verhoogd. Een verder voordeel is dat een traptredenelement met een relatief hoog neuselement een positieve uitstraling verschaft aan het traptredenelement tijdens het gebruik daarvan in de gemonteerde positie. De traptrede lijkt hoger en daardoor steviger ofwel massiever .
In een eerste voorkeursuitvoeringsvorm is van het traptredenelement de oppervlakteafwerkingslaag aan de achterzijde van het neuselement dezelfde als de oppervlakteafwerkingslaag aan de voorzijde. Hierdoor wordt het voordeel van het uiterlijk tijdens gebruik verder vergroot. Voorts is het hierdoor mogelijk om de vervaardiging verder efficiënt te houden.
In een verdere voorkeursuitvoeringsvorm heeft het neuselement een hoogte die groter is dan het gemiddelde van de hoogte van traptrede die worden voorzien van het traptredenelement, bij verdere voorkeur groter is dan 70 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 80 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 90 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 95 % van deze traptreden. Hierdoor wordt het in toenemende mate mogelijk om met een variant van het traptredenelement te kunnen werken. De beschikbaarheid van het juiste element is in een groter aantal van de toepassingsge-vallen mogelijk met één en hetzelfde element.
Bij verdere voorkeur is de hoogte van het neusele-ment groter is dan 50 mm, bij voorkeur groter dan 55 mm, bij verdere voorkeur groter dan 60 mm, bij verdere voorkeur groter of gelijk aan 63 mm.
Bij verdere voorkeur is de oppervlakteafwerkings-laag een laminaatlaag, zoals een vloerlaminaatlaag. Hierdoor wordt op op zichzelf bekende wijze middels een efficiënte productietechniek een uitstraling van een echte houten trap verschaft.
Een verder aspect volgens de onderhavige uitvinding betreft een traprenovatieornament voor het verschaffen van een eenvoudig plaatsbare betrouwbare ornamentering van een wangzijde of achterzijde van een traptrede tijdens bij voorkeur een renovatie, het traprenovatieornament omvattende : - een lichaam, - een ornamentzijde van het lichaam, - een bevestigingszijde van het lichaam, waarbij: - de bevestigingszijde van het lichaam tenminste een bevestigingsorgaan omvat voor samenwerking met een be-vestigingselement dat rangschikbaar is aan de trap of een deel van een trap, zoals een achterzijde van een trede of een wangzijde van een trede.
Middels een dergelijk traprenovatieornament wordt het mogelijk om de achterzijde van een traptrede een wenselijke afwerking te verschaffen. Deze afwerking is bij voorkeur dezelfde als de afwerking van de traptrede. Het is echter evenzeer mogelijk om een contrasterende uitstraling te verschaffen aan het traprenovatieornament.
In een verdere voorkeursuitvoeringsvorm omvat het traprenovatieornament een scheidingsorgaan voor het afscheiden van een voor vooraf bepaalde toepassingen overtollig deel van het ornament. Hierdoor wordt het mogelijk om het formaat van het traprenovatie-element aan te passen aan de toepassingsbreedte van dit traprenovatie-element in een specifieke situatie. Hiertoe kan een reeks van for-maatbepalende scheidingsorganen worden toegepast.
In een verdere voorkeursuitvoeringsvorm omvat het traprenovatieornament een ontvangstsleuf voor het ontvangen van een plaat. Middels een dergelijke ontvangstsleuf wordt een wenselijke passing met de respectieve plaat verschaft .
Een verder aspect volgens de onderhavige uitvinding betreft een renovatiekit voor het renoveren van traptreden van een trap omvattende een traptredenelement volgens de onderhavige uitvinding, waarbij de kit omvat: - een vooraf bepaald aantal traptredenelementen van een eerste type voor een eerste tredediepte voor het toepassen daarvan op traptreden met de eerste tredediepte; - een vooraf bepaald aantal traptredenelementen van een tweede type voor een tweede tredediepte voor het toepassen daarvan op traptreden met een tredediepte die hoger is dan de eerste tredediepte of met een variabele tredediepte, zoals hoektreden.
Een voordeel van dit aspect is dat op specifieke toepassingen toegesneden kits kunnen worden samengesteld op basis waarvan een renovatie in specifieke toepassing kan worden uitgevoerd. Hierdoor wordt de samenstelling van dergelijke kits vereenvoudigd en zijn er minder verschillende nodig.
Bij voorkeur omvat een dergelijke kit maximaal veertien traptredenelementen van het eerste type aangevuld met enkele traptredenelementen van het tweede type en/of verdere typen. Bij verdere voorkeur omvat een dergelijke kit maximaal veertien traptredenelementen van het eerste type aangevuld met traptredenelementen die aan twee zijden zijn voorzien van een neuselement.
Bij verdere voorkeur omvat een dergelijke kit ook een passende hoeveelheid traprenovatieornamenten volgens de onderhavige uitvinding.
Een verder aspect volgens de onderhavige uitvinding betreft een werkwijze voor het vervaardigen van een traptredenelement volgens een of meer van de conclusies 1 tot en met 5, omvattende stappen voor: - het verschaffen van een onafgewerkt traptredenelement , - het aanbrengen van een decoratielaag op het onafgewerkte traptredenelement, bij voorkeur door middel van het aanbrengen van een print of een vel met een print, - het aanbrengen van een afwerkingsmateriaal, zoals een beschermingslaag, zoals een folie of een plakmate-riaal, verder omvattende stappen voor: - het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement.
Een voordeel van een dergelijke werkwijze is dat een traptredenelement volgens de onderhavige uitvinding wordt verkregen.
In een eerste voorkeursuitvoeringsvorm omvat de werkwijze stappen voor het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement worden uitgevoerd in dezelfde bewerkingsstap voor het aanbrengen van deze lagen op de voorzijde van het neuselement. Hierdoor wordt op een efficiënte wijze in een bewegingstap zowel voor als achterzijde behandeld met als resultaat de aanwezigheid van de decoratielaag.
Bij verdere voorkeur omvat de werkwijze stappen voor het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement en de rest van het neuselement in een bewerkingsrichting worden uitgevoerd. Een dergelijke werkwijze maakt het mogelijk een behandelingsmachine voor het aanbrengen van de beschermingslaag en de decoratielaag efficiënt uit te voeren.
Op alternatieve wijze omvat de werkwijze stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement wordt uitgevoerd in een afzonderlijke bewerkingsstap ten opzichte van de bewerkingsstap en voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de voorzijde van het neuselement. Hierdoor is het bijvoorbeeld mogelijk om een uiterlijk contrasterende achterzijde ten opzichte van de voorzijde te verschaffen.
Verdere voordelen, kenmerken en details van de onderhavige uitvinding zullen in het navolgende in groter detail worden beschreven aan de hand van een of meerdere voorkeursuitvoeringsvormen onder verwijzing naar de aangehechte figuren.
Fig. 1 toont een voorkeursuitvoeringsvorm volgens de onderhavige uitvinding in doorsnede in zijaanzicht.
Fig. 2 toont de voorkeursuitvoeringsvorm van Fig.
1 in een toepassing.
Fig. 3 toont de voorkeursuitvoeringsvorm van Fig.
1 in een verdere toepassing alsmede een verdere voorkeursuitvoeringsvorm.
Fig. 4 toont de verdere voorkeursuitvoeringsvorm van Fig. 3 in groter detail.
Fig. 5 toont de verdere voorkeursuitvoeringsvorm van Fig. 3 in een verdere toepassing.
Een eerste voorkeursuitvoeringsvorm (Fig. 1) volgens de onderhavige uitvinding betreft een traprenovatie-element 1. Deze omvat een horizontaal getoonde tredeplaat 5 en een kopse zijde 6 die onderling aan elkaar bevestigd zijn teneinde één traptredenelement te vormen. Het trede-plaatdeel 5 is voorzien van een coating 2. Deze coating 2 is eveneens aangebracht aan de voorzijde van de kopse zijde 6 en aan de achterzijde van de kopse zijde 6. De coating 2 kan een kleurcoating, omvattende een verf zijn, maar kan eveneens een laminaatcoating zijn die ook op la-minaatvloeren wordt toegepast.
Het aanbrengen van de laminaatcoating 2 wordt uitgevoerd op een wijze die op zichzelf bekend is bij het vervaardigen van laminaatvloeren.
Een aspect van de onderhavige uitvinding is dat het mogelijk gemaakt is om deze coating zowel aan de bovenzijde van het tredeplaatdeel als de voorzijde van de kopse zijde als de achterzijde van de kopse zijde aan te brengen. Hierdoor wordt het als in het voorgaande is genoemd mogelijk om wanneer de lengte van de achterzijde van de kopse zijde groter is dan de hoogte van een traptrede 11, het aanzicht ofwel de uitstraling van het uitstekende deel in overeenstemming te brengen met de rest van de trap.
In Fig. 2 is het traptredenelement in gemonteerde toestand op een traptrede 11 getoond. Hieruit wordt duidelijk dat de achterzijde van het kopse deel onder de traptrede 11 uitsteekt. De behandelde achterzijde is daardoor zichtbaar en doordat deze hetzelfde uiterlijk geeft als de voorzijde wordt een voordelige uitstraling verschaft.
In Fig. 4 is een traprenovatieornament in dwarsdoorsnede op schematische wijze getoond. Het traprenovatieornament is bij voorkeur een langgerekt ornament voor het afdekken van bijvoorbeeld de achterzijde van een traptrede of de bovenzijde van de wang van een traptrede. Het traprenovatieornament heeft in hoofdzaak een U-vorm. De basis 37 wordt aan weerszijden begrensd door een opstaand element 35. Het buitenoppervlak van de basis en de opstaande delen 97 is voorzien van een uiterlijk dat bij voorkeur aansluit bij het besproken traptredenelement. In hoofdzaak nabij het midden van de basis 37 is een bevesti-gingsorgaan 32 gerangschikt. Dit bevestigingsorgaan kan worden gevormd door een langgerekte sleuf of door discrete openingen die in een langgerekte reeks zijn gerangschikt.
Aan weerszijden zijn voorts tussen de basis 97 en de opstaande elementen 35 sleuven 33, 36 gerangschikt. De sleuf 33 is bedoeld voor het opnemen van bijvoorbeeld de tijdens gebruik achterzijde van het tredeplaatdeel of een wangplaat 46 (zie Fig. 5). De sleuf 36 is bedoeld voor het daarin plaatsen van afbreeksleuven 34 voor het verschaffen van de mogelijkheid van het afbreken van het opstaande element 35 aan die zijde. De reden hiervoor is dat het traprenovatieornament kan worden toegepast voor het afdekken van de wang van de trap aan de zijde van een muur 47 terwijl de sleuf 33 dient aan te sluiten op de wangplaat (zie Fig. 5). Op alternatieve wijze kan de sleuf 36 geschikt gemaakt zijn voor het opnemen van eveneens een plaat, zoals een wangplaat of een tredeplaatdeel. Een voordeel hiervan is dat het traprenovatie-element in dat geval symmetrisch kan zijn vormgegeven hetgeen voordelen verschaft bij de productie daarvan.
In Fig. 3 is een toepassing van het traprenovatie-ornament 31 getoond. De sleuf 33 is zodanig gerangschikt dat deze de plaat 5 opneemt. In de achterzijde van de traptrede 11 is een bevestigingspen geschroefd waarbij de vorm van de bevestigingspen zodanig is dat deze op klikba-re wijze in de hiertoe geschikt vormgegeven sleuf 32 klikt. In Fig. 3 is het traprenovatieornament 31 getoond op een wijze waarbij deze is afgebroken bij afbreeksleuven 34. Het is evenzeer voorzien dat het mogelijk is dat ook in deze situatie het traprenovatieornament in zijn geheel zou zijn geplaatst waardoor deze er zou uitzien zoals getoond in Fig. 4.
In Fig. 5 is een traprenovatieornament getoond in een toepassing van een afwerking van een wangplaat 46 aan de zijde van een trap. Hierbij is een nieuwe wangplaat 46 geplaatst tegen een oude wangplaat 48 die op zijn beurt is gerangschikt tegen een muur 47. Bij een dergelijke trapre-novatie is het van belang dat de bovenzijde van de wangplaat mooi wordt afgewerkt. Hiertoe wordt aan de bovenzijde van de oude wang een montageblokje 44 gerangschikt en/of bevestigd. In het montageblokje 44 wordt een bevestigingspen 41 geschroefd voor het daarop klikken van de sleuf 32 van het traprenovatieornament 31. De breedte van het traprenovatieornament wordt aangepast op de afstand tussen de sleuf 33 en de muur. Eventuele oneffenheden in de muur kunnen worden gecamoufleerd met een kit in de betekenis van vulmiddel.
Het is mogelijk om voor het op maat maken de afbreeksleuven 34 toe te passen. Op alternatieve wijze is het mogelijk om het traprenovatieornament op de juiste breedte af te zagen of te snijden.
De werkwijze voor het vervaardigen van het traptredenelement volgens de onderhavige uitvinding omvat stappen voor het verschaffen van het traptredenelement zonder coating of laminaatcoating. Hierna wordt het traptredenelement voorzien van een motief door middel van bijvoorbeeld printen of het aanbrengen van een laag met het motief. Vervolgens wordt een verstevigingslaag ofwel een slijtagebestendige laag aangebracht. Deze lagen worden gehard en/of gefixeerd middels op op zichzelf voor het aanbrengen van een laminaat bekende wijzen. Het aanbrengen van de laag met het motief en/of de verstevigingslaag wordt bij voorkeur in een bewerkingshandeling uitgevoerd. Het is echter evenzeer mogelijk om de laag voor de voorzijde van de neus en de achterzijde van de neus afzonderlijk aan te brengen. Hierdoor wordt flexibiliteit met betrekking tot het variëren van het motief gerealiseerd.
In het voorgaande is de onderhavige uitvinding beschreven aan de hand van enkele voorkeursuitvoeringsvormen. Verschillende aspecten van verschillende uitvoeringen worden beschreven geacht in combinatie met elkaar waarbij alle combinaties die bij lezing door een vakman van het vakgebied op basis van dit document door een vakman binnen het begrip van de uitvinding vallen beschouwd worden te zijn meegelezen. Deze voorkeursuitvoeringsvormen zijn niet beperkend voor de beschermingsomvang van dit document. De gevraagde rechten worden bepaald in de aangehechte conclusies .

Claims (16)

1. Traptredenelement, zoals een traptredeafdekelement of trap- trederenovatieelement, voor het verschaffen van een duurzaam oppervlak met een vooraf bepaald uiterlijk aan een traptrede, waarbij het traptredenelement omvat: - een tijdens gebruik op het loopvlak van een traptrede rangschikbaar loopvlakelement - een tijdens gebruik tegen de neus van de trap trede rangschikbaar neuselement, welk neuselement is verbonden met het loopvlakelement, en - een oppervlakteafwerkingslaag voor het afdekken en beschermen van de tijdens gebruik bovenzijde van het loopvlakelement en de voorzijde van het neuselement waar bij de achterzijde van het neuselement eveneens is voorzien van een oppervlakteafwerkingslaag.
2. Traptredenelement volgens conclusie 1 waarbij de oppervlakteafwerkingslaag aan de achterzijde van het neuselement dezelfde is als de oppervlakteafwerkingslaag aan de voorzijde.
3. Traptredenelement volgens conclusie 1 of 2 waarbij het neuselement een hoogte heeft die groter is dan het gemiddelde van de hoogte van traptrede die worden voorzien van het traptredenelement, bij een verdere voorkeur groter is dan 70 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 80 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 90 % van deze traptreden, bij verdere voorkeur groter is dan 95 % van deze traptreden.
4. Traptredenelement volgens een of meer van de voorgaande conclusies waarbij de hoogte van het neuselement groter is dan 50 mm, bij voorkeur groter is dan 55mm, bij verdere voorkeur groter is dan 60 mm, bij verdere voorkeur groter of gelijk is aan 63 mm.
5. Traptredenelement volgens een of meer van de voorgaande conclusies waarbij de oppervlakteafwerkingslaag een laminaatlaag, zoals een vloerlaminaatlaag is.
6. Renovatiekit voor het renoveren van traptreden van een trap omvattende traptredenelement en volgens een meer van voorgaande conclusies, waarbij de kit omvat: - een vooraf bepaald aantal traptredenelementen van een eerste type voor een eerste tredediepte voor het toepassen daarvan op traptreden met de eerste tredediepte; een vooraf bepaald aantal traptredenelementen van een tweede type voor een tweede tredediepte voor het toepassen daarvan op traptreden met een tredediepte die hoger is dan de eerste tredediepte of met een variabele tredediepte , zoals hoektreden.
7. Kit volgens conclusie 6 omvattende maximaal veertien traptredenelementen van het eerste type aangevuld met enkele traptredenelementen van het tweede type en/of verdere typen.
8. Kit volgens conclusie 6 of 7 omvattende maximaal 14 traptredenelementen van het eerste type aangevuld met traptredenelementen die aan twee zijden zijn voorzien van een neuselement.
9. Kit volgens één der voorgaande conclusies, verder omvattende een passende hoeveelheid traprenovatieornamenten, geschikt voor het verschaffen van een eenvoudig plaatsbare ornamentering van een wangzijde of achterzijde van een traptrede.
10. Kit volgens conclusie 10, met het kenmerk dat het traprenovatieornament: - een lichaam, - een ornamentzijde van het lichaam, en - een bevestigingszijde van het lichaam omvat, waarbij: - de bevestigingszijde van het lichaam tenminste een bevestigingsorgaan omvat voor samenwerking met een bevestigingselement dat rangschikbaar is aan de trap of een deel van een trap, zoals een achterzijde van een trede of een wangzijde van een trede.
11. Kit volgens conclusie 9 of 10, met het kenmerk dat het traprenovatieornament een scheidingsorgaan voor het afscheiden van een voor voorafbepaalde toepassingen overtollig deel van het ornament bevat.
12. Kit volgens één der conclusies 9 tot 11 met het kenmerk, dat het traprenovatieornament een ontvangstsleuf voor het ontvangen van een plaat omvat.
13. Werkwijze voor het vervaardigen van een traptredenelement volgens een of meer van de conclusies 1 tot en met 5, omvattende stappen voor: - het verschaffen van een onafgewerkt traptreden element, - het aanbrengen van een decoratielaag op het onafgewerkte traptredenelement, bij voorkeur door middel van het aanbrengen van een print of een vel met een print, - het aanbrengen van een afwerkingsmateriaal, zoals een beschermingslaag, zoals een folie of een plak materiaal, verder omvattende en stap voor: - het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement.
14. Werkwijze volgens conclusie 13 waarbij het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement worden uitgevoerd in dezelfde bewerkingsstap voor het aanbrengen van deze lagen op de voorzijde van het neuselement.
15. Werkwijze volgens conclusie 13 of 14 waarbij het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement en de rest van het neuselement in een bewerkingsrichting worden uitgevoerd.
16. Werkwijze volgens conclusie 13 waarbij het uitvoeren van de stappen voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de achterzijde van het neuselement wordt uitgevoerd in een afzonderlijke bewerkingsstap ten opzichte van de bewerkingsstap en voor het aanbrengen van de decoratielaag en de beschermingslaag voor de voorzijde van het neuselement.
NL2004136A 2010-01-22 2010-01-22 Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze. NL2004136C2 (nl)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2004136A NL2004136C2 (nl) 2010-01-22 2010-01-22 Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze.
PCT/NL2011/000004 WO2011096794A2 (en) 2010-01-22 2011-01-24 Stair tread element, stair renovation ornament, kit and method
EP11718513.2A EP2526241B1 (en) 2010-01-22 2011-01-24 Stair tread element, stair renovation ornament, kit and method
PL11718513T PL2526241T3 (pl) 2010-01-22 2011-01-24 Element stopnicy, element ozdobny, zestaw i sposób renowacji stopnia schodowego
DK11718513.2T DK2526241T3 (en) 2010-01-22 2011-01-24 STEP STEP ELEMENT, STEP RENOVATION DECORATION, KIT AND PROCEDURE

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2004136A NL2004136C2 (nl) 2010-01-22 2010-01-22 Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze.
NL2004136 2010-01-22

Publications (2)

Publication Number Publication Date
NL2004136A NL2004136A (nl) 2011-08-03
NL2004136C2 true NL2004136C2 (nl) 2014-09-03

Family

ID=44279861

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL2004136A NL2004136C2 (nl) 2010-01-22 2010-01-22 Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze.

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP2526241B1 (nl)
DK (1) DK2526241T3 (nl)
NL (1) NL2004136C2 (nl)
PL (1) PL2526241T3 (nl)
WO (1) WO2011096794A2 (nl)

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE335910B (nl) * 1970-08-03 1971-06-14 A Johnsson
DE3725422A1 (de) * 1987-07-31 1989-02-09 Erwin Stern Verfahren zum erneuern der sichtflaechen einer treppenwange aus holz
DE9214771U1 (de) * 1992-10-30 1992-12-17 Bergmann, Gunther, 5908 Neunkirchen Stirnseitenverblendung für Treppen
DE29711104U1 (de) 1997-06-25 1998-11-19 Zenkner, Cosima, 64658 Fürth Treppenbauelement
DE20305142U1 (de) * 2003-03-31 2003-06-18 BHK Holz- und Kunststoff KG - H. Kottmann, 33142 Büren Verkleidung für Treppenstufen o.dgl.
DE20321440U1 (de) * 2003-05-24 2007-04-26 Hämker, Heinz Für Treppenstufen vorgesehene Platte mit einem Holzträger
DE102004028235A1 (de) * 2004-06-11 2005-12-29 Ronny Kunze Aus einem Bausatz bestehende selbsttragende Konstruktion für die Sanierung von Treppen und Verfahren zur Herstellung der Bauelemente
BE1016411A6 (nl) * 2005-01-13 2006-10-03 Flooring Ind Ltd Trapprofiel.
FR2881157B1 (fr) * 2005-01-25 2007-03-09 Depro France Sarl Ensemble de finition multifonction pour revetement de sol, procede de fabrication et procede d'installation dudit ensemble
US20070283654A1 (en) * 2006-05-25 2007-12-13 Pfleiderer Schweiz Ag Break-away multi-purpose flooring transition

Also Published As

Publication number Publication date
EP2526241A2 (en) 2012-11-28
EP2526241B1 (en) 2018-03-07
WO2011096794A3 (en) 2011-09-29
WO2011096794A9 (en) 2011-11-10
NL2004136A (nl) 2011-08-03
DK2526241T3 (en) 2018-05-07
WO2011096794A2 (en) 2011-08-11
PL2526241T3 (pl) 2018-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20130305635A1 (en) Stair tread overlay and manufacturing process
US8640404B2 (en) Hardwood stair tread overlay
RU2526009C2 (ru) Способ изготовления напольной панели и напольная панель, изготовленная таким способом
US20130055666A1 (en) Step re-tread system and apparatus
KR101064781B1 (ko) 바닥마감재 시공용 접착제의 수평도포장치
GB2582677A (en) Bull nose stair nosing
WO2013122474A2 (en) Stair element and method for cladding thereof
US6960273B2 (en) Process for renovation of a staircase
NL2004136A (nl) Traptredenelement, traprenovatieornament, kit en werkwijze.
JP3924313B2 (ja) 階段用補修材及びこれを用いた階段の補修方法
US20040139666A1 (en) Stair tread non-skid treatment
KR20190095674A (ko) 건축 자재 및 그 제조 방법
NL2016122B1 (nl) Werkwijze voor de productie van een traptrede-element.
CA2809074C (en) Stair tread overlay and manufacturing process
CA2893446A1 (en) Method for manufacturing a display panel to enable content to be displayed on a step of an escalator
JP3359600B2 (ja) 階段の踏板
BE1025653B1 (nl) Multifunctioneel profiel voor traprenovatie
JP6685028B2 (ja) 階段
JP2009144497A5 (nl)
AU2018100804A4 (en) Staircase assembly
JP3575385B2 (ja) 視認性向上踏板
CA2375711A1 (en) Anti-slip stair tread
JPH0420602A (ja) 防滑施工法
JPH1046775A (ja) 階段用踏板
JP2004162329A (ja) 安全踏板階段

Legal Events

Date Code Title Description
SD Assignments of patents

Effective date: 20150210