NL2000288C2 - Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. - Google Patents
Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. Download PDFInfo
- Publication number
- NL2000288C2 NL2000288C2 NL2000288A NL2000288A NL2000288C2 NL 2000288 C2 NL2000288 C2 NL 2000288C2 NL 2000288 A NL2000288 A NL 2000288A NL 2000288 A NL2000288 A NL 2000288A NL 2000288 C2 NL2000288 C2 NL 2000288C2
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- lid
- edge
- lip
- assembly
- holder
- Prior art date
Links
- 239000002184 metal Substances 0.000 claims abstract description 8
- 239000011521 glass Substances 0.000 claims abstract description 4
- 238000005452 bending Methods 0.000 claims description 4
- 235000013305 food Nutrition 0.000 claims description 4
- 230000013011 mating Effects 0.000 claims description 3
- 235000013311 vegetables Nutrition 0.000 abstract description 2
- 235000013399 edible fruits Nutrition 0.000 abstract 1
- 239000003570 air Substances 0.000 description 3
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 3
- 239000000463 material Substances 0.000 description 3
- 238000004806 packaging method and process Methods 0.000 description 2
- 235000015067 sauces Nutrition 0.000 description 2
- 101100298225 Caenorhabditis elegans pot-2 gene Proteins 0.000 description 1
- ATJFFYVFTNAWJD-UHFFFAOYSA-N Tin Chemical compound [Sn] ATJFFYVFTNAWJD-UHFFFAOYSA-N 0.000 description 1
- 239000012080 ambient air Substances 0.000 description 1
- 230000000712 assembly Effects 0.000 description 1
- 238000000429 assembly Methods 0.000 description 1
- 235000008452 baby food Nutrition 0.000 description 1
- 235000010633 broth Nutrition 0.000 description 1
- 230000001419 dependent effect Effects 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65D—CONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
- B65D51/00—Closures not otherwise provided for
- B65D51/16—Closures not otherwise provided for with means for venting air or gas
- B65D51/1672—Closures not otherwise provided for with means for venting air or gas whereby venting occurs by manual actuation of the closure or other element
- B65D51/1683—Closures not otherwise provided for with means for venting air or gas whereby venting occurs by manual actuation of the closure or other element by actuating a separate element in the container or closure
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Closures For Containers (AREA)
Description
Samenstel omvattende een houder en deksel, alsmede een dergelijk deksel.
De onderhavige uitvinding betreft een samenstel omvattende: • een houder met een door een houderrand begrensde toegangsopening; en 5 · een deksel met een dekselrand voor afsluiting van die toegangsopening; waarbij de dekselrand en de houderrand afdichtend ineengrijpen om een hermetische afsluiting te vormen; en waarbij in de afgesloten houder een onderdruk heerst.
Dergelijke samenstellen zijn algemeen bekend en worden veelvuldig gebruikt voor het 10 verpakken van voedingsproducten, zoals appelmoes, groentes, bouillon, babyvoeding etc. Met het oog op de houdbaarheid is het hierbij van belang dat de houder en het deksel hermetisch, dat wil zeggen luchtdicht, op elkaar afsluiten. Bij de vervaardiging en het verpakken wordt de inhoud van de houder, doorgaans een voedingsproduct, in warme of zelfs hete toestand in de houder gedaan en wordt het deksel op de houder 15 geplaatst en hermetisch gesloten terwijl de inhoud nog warm of heet is. Het gevolg hiervan is dat bij het afkoelen van de inhoud, in het inwendige van de houder, ten opzichte van de omgeving buiten de houder, een onderdruk ontstaat. Deze onderdruk, door de consument ook wel ‘vacuüm’ genoemd, heeft tot gevolg dat, zoals algemeen bekend, bij een dergelijk samenstel een aanzienlijke kracht nodig is om het deksel te 20 openen. Veel mensen lukt dit niet of niet gemakkelijk. Er zijn dan ook velerlei trucjes en gereedschappen bekend om een dergelijk samenstel gemakkelijker, in het bijzonder met minder kracht, te openen. Een voorbeeld van een dergelijk trucje is bijvoorbeeld het prikken van een gaatje in het deksel om het ‘vacuüm’ op te heffen, waarna dit zich eenvoudig en met nauwelijks krachtinspanning laat verwijderen. Een voorbeeld van 25 een gereedschap is bijvoorbeeld een griptang waarmee men het deksel kan vastgrijpen om deze middels een door de tang verschafte hefboom met relatief geringe kracht open te draaien. Dergelijke gereedschappen alsmede de voor dergelijke trucjes benodigde hulpmiddelen zijn niet altijd beschikbaar.
30 De onderdruk of het ‘vacuüm’ in het samenstel volgens de uitvinding kan ook anders zijn ontstaan, bijvoorbeeld doordat de inhoud onder onderdruk of‘vacuüm’ is verpakt.
2
De onderhavige uitvinding heeft tot doel om een samenstel volgens de aanhef van conclusie 1, zodanig te verbeteren dat een ieder het samenstel, vanuit de hermetisch gesloten toestand, eenvoudig kan openen zonder afhankelijk te zijn van additionele gereedschappen of hulpmiddelen.
5
Voomoemd doel wordt volgens de uitvinding bereikt door te verschaffen een samenstel omvattende: • een houder met een door een houderrand begrensde toegangsopening; en • een deksel met een dekselrand voor afsluiting van die toegangsopening; 10 waarbij de dekselrand en de houderrand afdichtend ineengrijpen om een hermetische afsluiting te vormen; waarbij in de afgesloten houder een onderdruk heerst; met het kenmerk, dat het samenstel verder omvat een lip, die zodanig, op de dekselrand aangrijpend en aan de buitenzijde van het samenstel uitstekend, is voorzien dat deze lip door een persoon manipuleerbaar is om tussen de houderrand en dekselrand een de 15 hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen.
Door een dergelijke lip te manipuleren laat de dekselrand zich eenvoudig iets van de houderrand oplichten om een blijvende of tijdelijke spleet te verschaffen. De dekselrand en/of houderrand zal hierbij, tijdelijk of blijvend, iets deformeren. Zodra de 20 spleet er is, zal men bij goed luisteren een geluidje van ontsnappende lucht kunnen horen. Zoals duidelijk zal zijn is dit geluid geen ontsnappende lucht maar juist de houder in stromende lucht.
Met het oog op een gemakkelijk openen van het deksel, is het hierbij in het bijzonder 25 van voordeel wanneer de hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen is door manipulatie van de lip bij stationair deksel. Immers het verdraaien of anderszins losmaken van het deksel gaat ten gevolge van de nog op te heffen onderdruk moeizaam.
30 Met het oog op een eenvoudige, voor een ieder begrijpbare en door een ieder goed uitvoerbare manipulatie is het volgens de uitvinding van voordeel wanneer die de hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen is door de lip rond een ten opzichte van de omtrek van het deksel tangentiele buighartlijn te buigen en daarbij 3 middels de lip op de dekselrand een, ten opzichte van het inwendige van de houder, buitenwaarts gerichte kracht uit te oefenen. Een dergelijke zwenk beweging en trekbeweging is eenvoudig uitvoerbaar en vergt bij geschikte dimensionering van de lip geen grote krachten.
5
Een lip voor een samenstel volgens de uitvinding is op velerlei manieren te voorzien. De lip kan bijvoorbeeld een strip materiaal zijn, die niet aan de houder of het deksel gefixeerd is, maar los tussen de houderrand en de dekselrand ingeklemd ligt. Teneinde het tijdens fabricage vullen en sluiten van het samenstel niet onnodig met een extra 10 handeling te belasten, is het volgens de uitvinding van voordeel wanneer de lip aan de dekselrand is bevestigd. De lip wordt dan eenvoudig voorzien tegelijk met het deksel. De lip is dan al bij vervaardiging van het deksel aan het deksel te bevestigen of hier zelfs als een geheel mee te vormen.
15 Volgens verdere van voordeel zijnde uitvoeringsvormen van de uitvinding: • zijn de dekselrand en de houderrand elk voorzien van onderling parende schroefdraad - hiermee is doeltreffend een hermetische afdichting te vormen en de schroefdraad vergemakkelijkt het vormen van de genoemde spleet en/of • is de houder vervaardigd van glas; en/of 20 · is het deksel vervaardigd van metaal - de dekselrand laat zich dan doorgaans relatief gemakkelijk blijvend deformeren -; en/of • is de lip van metaal - een dergelijke lip zal niet gauw voortijdig afbreken of afscheuren en/of • is de houder een voedingsproduct voorzien.
25
Volgens een verder aspect heeft de uitvinding betrekking op een deksel geschikt voor, in het bijzonder bestemd voor, een samenstel volgens de uitvinding, waarbij het deksel een op de dekselrand aangrijpende aan de buitenzijde van het deksel uitstekende lip omvat.
30
De uitvinding zal in het navolgend onder verwijzing de tekening nader toegelicht worden.
4
De tekening toont schematisch en perspectivisch een samenstel 1 volgens de uitvinding. Het samenstel omvat een glazen pot 2 met daarin bijvoorbeeld appelmoes. Deze pot is hermetisch gesloten door een metalen deksel 3, doorgaans vervaardigd van blikmateriaal of lichtmetaal. In de door het deksel 3 gesloten pot 2 heerst, beschouwd 5 ten opzichte van de omgeving buiten de pot, een onderdruk.
Het deksel heeft een dekselrand 4. De pot heeft een de toegangsopening tot de pot omgevende houderrand 5. De binnenzijde van de dekselrand 4 en de buitenzijde van de houderrand 5 zijn voorzien van onderling parende schroefdraad 6.
10
Op het deksel is een lip 7 bevestigd. De lip heeft in dit voorbeeld een stijfheid tegen buiging rond een buighartlijn, die evenwijdig aan de tangentiele richting van het deksel verloopt. Deze stijfheid is ongeveer even groot of groter dan, beschouwd ter plaatse van de lip 7, de weerstand van de dekselrand 4 tegen radiaal buitenwaarts buigen. Aldus 15 wordt bereikt dat, wanneer men de lip 7 onderwerpt aan een kracht die radiaal buitenwaarts gericht is om de lip als het ware te willen verbuigen rond een tangentieel gerichte buighartlijn 8, de lip 7 niet of niet zozeer verbuigt en de dekselrand 4 ter plaatse van de lip juist iets gedeformeerd wordt om de spleet te vormen voor het in de houder laten stromen van omgevingslucht. Een relatief gering en weinig kracht vergend 20 opwippen van de lip 7 volstaat dan.
Opgemerkt wordt dat het ook mogelijk is om de lip 7 van relatief slap materiaal uit te voeren, waarbij de lip dan juist substantieel verbuigt rond een tangentiele buighartlijn 8. De dekselrand 4 laat zich dan iets deformeren voor vorming van de spleet door aan 25 de lip, die bijvoorbeeld haaks van de houder afkan staan, in radiale richting te trekken. Wanneer de lip over meer dan 90 graden verbogen is laat de dekselrand 4 zich iets deformeren voor vorming van de spleet door deze in opwaartse richting omhoog te trekken.
30
Claims (10)
1] Samenstel omvattende: • een houder met een door een houderrand begrensde toegangsopening; en 5 · een deksel met een dekselrand voor afsluiting van die toegangsopening; waarbij de dekselrand en de houderrand afdichtend ineengrijpen om een hermetische afsluiting te vormen; waarbij in de afgesloten houder een onderdruk heerst; met het kenmerk, 10 dat het samenstel verder omvat een lip, die zodanig, op de dekselrand aangrijpend en aan de buitenzijde van het samenstel uitstekend, is voorzien dat deze lip door een persoon manipuleerbaar is om tussen de houderrand en dekselrand een de hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen. 15
2] Samenstel volgens conclusie 1, waarbij die de hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen is door manipulatie van de lip bij stationair deksel.
3] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij die de hermetische afsluiting verbrekende spleet te vormen is door de lip rond een ten opzichte van de 20 omtrek van het deksel tangentiele buighartlijn te buigen en daarbij middels de lip op de dekselrand een, ten opzichte van het inwendige van de houder, buitenwaarts gerichte kracht uit te oefenen.
4] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij de lip aan de 25 dekselrand is bevestigd.
5] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij de dekselrand en de houderrand elk zijn voorzien van onderling parende schroefdraad. 30
6] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij de houder is vervaardigd uit glas.
7] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij het deksel is vervaardigd van metaal.
8] Samenstel volgens conclusie 7, waarbij de lip van metaal is. 5
9] Samenstel volgens een der voorgaande conclusies, waarbij in de houder een voedingsproduct is voorzien.
10] Deksel geschikt voor, in het bijzonder bestemd voor, een samenstel volgens en 10 der voorgaande conclusies, waarbij het deksel een op de dekselrand aangrijpende aan de buitenzijde van het deksel uitstekende lip omvat.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2000288A NL2000288C2 (nl) | 2006-10-24 | 2006-10-24 | Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. |
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2000288 | 2006-10-24 | ||
| NL2000288A NL2000288C2 (nl) | 2006-10-24 | 2006-10-24 | Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NL2000288C2 true NL2000288C2 (nl) | 2008-04-25 |
Family
ID=37909860
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NL2000288A NL2000288C2 (nl) | 2006-10-24 | 2006-10-24 | Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| NL (1) | NL2000288C2 (nl) |
Citations (4)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB117924A (en) * | 1917-07-12 | 1918-08-15 | Alfred John Henry Haddan | Improvements in Sealing Closures for Receptacles. |
| GB287185A (en) * | 1926-09-17 | 1928-03-19 | George Herbert Bennett | Improvements in hermetic closures for jars, bottles, metal cans or boxes and like containers |
| GB410775A (en) * | 1932-11-14 | 1934-05-14 | Vacseal Containers Ltd | Improvements in closures for jars, bottles and like containers |
| US2244316A (en) * | 1939-10-06 | 1941-06-03 | Owens Illinois Glass Co | Jar closure |
-
2006
- 2006-10-24 NL NL2000288A patent/NL2000288C2/nl not_active IP Right Cessation
Patent Citations (4)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB117924A (en) * | 1917-07-12 | 1918-08-15 | Alfred John Henry Haddan | Improvements in Sealing Closures for Receptacles. |
| GB287185A (en) * | 1926-09-17 | 1928-03-19 | George Herbert Bennett | Improvements in hermetic closures for jars, bottles, metal cans or boxes and like containers |
| GB410775A (en) * | 1932-11-14 | 1934-05-14 | Vacseal Containers Ltd | Improvements in closures for jars, bottles and like containers |
| US2244316A (en) * | 1939-10-06 | 1941-06-03 | Owens Illinois Glass Co | Jar closure |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US11697530B2 (en) | Tamper evident container | |
| US10494161B2 (en) | Tamper evident container | |
| CA2930513C (en) | Tamper-proof container | |
| MA29670B1 (fr) | Emballage refermable | |
| CN101500910A (zh) | 垃圾箱和容器的盖 | |
| PL365539A1 (en) | Closing device for a container | |
| EP2476626A3 (en) | A container and container closure | |
| FR2718115A1 (fr) | Boîtes destinées à l'emballage de produits alimentaires. | |
| JP2020512957A (ja) | 製品、特に食品の密閉貯蔵のための容器 | |
| EP3231726B1 (en) | Hinged lid container with frangible tamper-evidence means | |
| JP2017056961A (ja) | 包装用容器 | |
| JP6100505B2 (ja) | 電子レンジ用食品容器 | |
| WO2016189108A3 (en) | Resealable container for consumer articles | |
| EP2735524A1 (fr) | Contenant comprenant un recipient et un couvercle | |
| NL2000288C2 (nl) | Samenstel omvattende een houder en deksel,alsmede een dergelijk deksel. | |
| FR2827841A1 (fr) | Couvercle destine a fermer le contenant d'un emballage ainsi qu'un emballage incorporant un tel couvercle | |
| EP0723919A1 (en) | Metal lids for vacuum-sealing of packagings for foodstuff preserves | |
| US3371811A (en) | Container closure | |
| FR3039138A3 (fr) | Structure de conteneur a temoin d'inviolabilite | |
| CA2662751A1 (en) | Non-round moisture-tight re-sealable containers with round sealing surfaces | |
| US11225368B1 (en) | Vented sealable bag | |
| JP2006282174A (ja) | 容器の蓋 | |
| US20140197190A1 (en) | Anti-tamper container | |
| NL1018529C2 (nl) | Deksel. | |
| USD831431S1 (en) | Hanging apparatus for cookware or bakeware closures or lids |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD2B | A search report has been drawn up | ||
| V1 | Lapsed because of non-payment of the annual fee |
Effective date: 20130501 |