LV14844B - Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai - Google Patents

Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai Download PDF

Info

Publication number
LV14844B
LV14844B LVP-13-82A LV130082A LV14844B LV 14844 B LV14844 B LV 14844B LV 130082 A LV130082 A LV 130082A LV 14844 B LV14844 B LV 14844B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
gas
gases
cylinder battery
compressor
neutralization
Prior art date
Application number
LVP-13-82A
Other languages
English (en)
Other versions
LV14844A (lv
Inventor
Andrejs Jurčenko
Aleksandrs POĻAKOVS
Original Assignee
Andrejs Jurčenko
Aleksandrs POĻAKOVS
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Andrejs Jurčenko, Aleksandrs POĻAKOVS filed Critical Andrejs Jurčenko
Priority to LVP-13-82A priority Critical patent/LV14844B/lv
Publication of LV14844A publication Critical patent/LV14844A/lv
Publication of LV14844B publication Critical patent/LV14844B/lv

Links

Landscapes

  • Treating Waste Gases (AREA)
  • Incineration Of Waste (AREA)

Description

Izgudrojuma apraksts
Izgudrojums attiecas uz apkārtējās vides aizsardzību un var tikt izmantots naftas pārstrādes, ķīmijas un citās rūpniecības nozarēs, sadedzinot gāzes ar nepatīkamām smakām.
Zināmo informācijas avotu analīze
Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, naftas produktu pārkraušanas kompleksu un naftas bāzu tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji sūdzas par nepatīkamām smakām, kas nāk no šiem objektiem, īpaši nepatīkamu smaku izplata trūdošais balasta ūdens, kurš tvertnēs atrodas ilgāku laiku (reisi pāri okeānam), kā arī pēc tvertņu mazgāšanas, kurās pārvadāti naftas produkti ar merkaptānu. Parasti šādu ūdeņu apjoms ir neliels, un tie ieplūst neregulāri. Šo smaku likvidēšana ir aktuāls uzdevums. Viena no šādu gāzu neitralizēšanas metodēm ir to sadedzināšana.
Ir pazīstama metode gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizēšanai ir to sadedzināšana [1, 2], Šīs gāzu neitralizēšanas metodes trūkums ir nepietiekama sadegšanas efektivitāte gan mazos, gan lielos apjomos.
Izgudrojuma tehniskajai būtībai un sasniedzamajam rezultātam tuvākā ir somu firmas ANDRITZ OY izstrādātā nepatīkamo gāzu apstrādes metode [3], kura tiek realizēta ķīmiskajā celulozes rūpnīcā. Metodes būtība: ķīmiskās celulozes rūpnīcas gāzes ar nepatīkamu smaku sadedzina atsevišķā dedzināšanas iekārtā, bet atkritumu gāzi novada utilizācijas katlā. Tomēr zināmā metode neļauj sadedzināt nelielu gāzu ar nepatīkamām smakām apjomu (tas ir ekonomiski neizdevīgi), vai, gluži pretēji, lielu gāzu daudzumu (šajā gadījumā netiek nodrošināta ogļūdeņražu pilnīga sadegšana, kā rezultātā rodas vides piesārņojums).
Ir zināmas ierīces [3, 4, 5], kurās, lai realizētu gāzu ar nepatīkamu smaku sadedzināšanas metodi, ietilpst neitralizējamās vides pievades sistēma un sadedzināšanas kamera. No minētajām ierīcēm pēc tehniskās būtības un risināmā uzdevuma ziņā piemērotākā ir gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijas ierīce [3], kas izvēlēta par prototipu, tomēr visu iepriekš minēto ierīču trūkums ir nepietiekama efektivitāte, dedzinot šādas gāzes mazos un lielos apjomos.
Izgudrojuma mērķi un būtība
Tehniskais uzdevums, kuru risina piedāvātā metode, ir palielināt gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijas efektivitāti, neatkarīgi no to apjoma. Piedāvātā metode paredz, ka gāzu neitralizēšana tiek veikta pakāpeniski, turklāt pirmajā posmā gāzes no avota ar nepatīkamam smakām tiek uzkrātas zem spiediena, piemēram, augstspiediena balonu baterija, bet otrajā stadijā (ja ir nepieciešams un ja ir iespējams) gāzes no baterijas tiek novadītas dedzināšanas iekārtā. Turklāt gāze ar nepatīkamām smakām tiek pievadīta sadegšanas lāpai ar gaisu.
Izgudrojuma uzdevums ir arī uzlabot ierīces darba efektivitāti, neitralizējot gāzes ar nepatīkamām smakām, neatkarīgi no to apjoma. Izvirzītā uzdevuma risinājums ir panākts tādējādi, ka zināmā gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijas ierīce, kurā ietilpst vides neitralizācijas pievades sistēma, dedzināšanas kamera un izplūdes caurule, saskaņā ar izgudrojumu ir aprīkota ar kompresoru, augstspiediena balonu bateriju un cauruļvadu sistēmu, kas savieno nepatīkamo smaku avotu ar kompresoru, kompresoru ar balonu bateriju un dedzināšanas kameru, un neitralizējamās vides pievada sistēmā ietilpst gāzu savācējs no nepatīkamo smaku avota. Augstspiediena balonu baterija var būt stacionāra vai pārvietojama, bet cauruļvadu līnijā, kura savieno balonu bateriju ar dedzināšanas kameru, ir uzstādīts drošības aizslēgs. Turklāt par dedzināšanas kameru ir izmantots standarta tvaika katls.
Piedāvāto iekārtu gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizēšanai ilustrē izgudrojuma aprakstam pievienotais rasējums. Iekārtā ietilpst gāzes savācējs (2) virs nepatīkamo smaku avota (1) (degvielas cisterna), kompresors (3), augstspiediena balonu stacionārā baterija (4), vārsts (5) gāzu pievadei no kompresora (3), vārsts (6) gāzes padevei sadegšanas kamerā (10), pazeminošs reduktors (7), pretvārsts (8), vārsts (9) gāzu pievadei sadegšanas kamerā (10), sadegšanas kameras izplūdes caurule (11) ventilācijas vārsts (12). Augstspiediena balonu baterija var būt stacionāra vai pārvietojama.
Piedāvātās iekārtas darbība
Pārstrādājot naftas produktu cisternā (1) (nepatīkamo smaku avots), veidojas ievērojams gāzes ar nepatīkamām smakām daudzums. Tādēļ atveras ventilis (5) un ieslēdzas kompresors (3), un pēc tam viens no baterijas baloniem (vai nepieciešamais balonu skaits atkarībā no gāzes ar nepatīkamam smakām apjoma), kur tiek iesūknētas gāzes ar nepatīkamam smakām. Gāzu atsūknēšanas laikā cisternā (1) veidojas vakuums; tādēļ cisternā ir uzstādīts ventilācijas vārsts (12) ar mehānisku aizslēgu (tas paredzēts rezervuāra gāzes telpas hermetizēšanai un spiediena uzturēšanai šajā telpā noteiktajās robežās, kā arī lai aizsargātu pret liesmas iekļūšanu rezervuārā).
Pabeidzot naftas produkta pārstrādi cisternā (1), aizveras balonu baterija un izslēdzas kompresors (3). Kad augstspiediena balonu baterijā uzkrājas pietiekams gāzu daudzums balonu piepildīšanai, tad to sadedzināšanas laiku saskaņo ar katla (dedzināšanas kameras) darba laiku, piemēram, tehnoloģiskajām vajadzībām (katls nedarbojas pastāvīgi, bet pēc vajadzības).
Lai sadedzinātu gāzes no baterijas, atver vārstu (6) un vārstu (9) un caur reduktoru (7) un pretvārstu (8) gāze nonāk gaisa padeves sistēmā pie degvielas katla dedzināšanas kamerā (10). Pretvārsts (8) ir paredzēts pretsitiena (liesmas) novēršanai, kas rodas, dedzinot gāzes ar nepatīkamam smakām katlā aizsargājamā iekārtā (baloni). Pēc gāzu neitralizēšanas katlā (10) tās caur izplūdes cauruli (11) tiek izvadītas atmosfērā. Gadījumā, ja ražotnē nav sava katla, gāzi var uzkrāt mobilajā augstspiediena balonu baterijā un nogādāt uz citas ražotnes katlu.
Ņemot vērā, ka ražošanā tiek izmantoti standarta tvaika katli ar optimāli projektētu aerodinamiku un augstu sadegšanas temperatūru degšanas kamerā, nav nepieciešams speciāli projektēt utilizēšanas katlu gāzu ar nepatīkamām smakām sadedzināšanai (kā tas ir veikts prototipā). Turklāt standarta katlā ir optimāli aprēķināta gaisa padeve (līdz ar to arī gāzu ar nepatīkamam smakām padeve) - uz lāpas augšdaļu; šajā kurināšanas apjoma posmā liels lokālais gaisa pārpalikums un pazeminātas temperatūras. Šāds režīms visai labvēlīgi ietekmē oksidēšanās procesu attīstību, kuri norisinās pārveidošanās stadijā, ieskaitot līdz formaldehīdam CH2O, kura molekula, pat nesadegot pilnīgi, nerada sarežģītu, grūti sadedzināmu sastāvu. Turklāt ogļūdeņraža molekulas sašķelšana (krekings) simetriskāk notiek pazeminātā temperatūrā, veidojot mazāk komplicētas molekulas. Gluži pretēji, pie augstām temperatūrām krekings nav simetrisks, molekulas sašķeļas vienkāršās un ļoti sarežģītās, pēdējās ir grūti sadedzināmas, un tieši tās iekrāso izplūdes gāzes tumšā krāsā. Tas viss apstiprina iespēju izmantot standarta katlus, lai neitralizētu gāzes ar nepatīkamu smaku.
Izgudrojuma realizācijas piemērs
Degviela, kura atrodas tvertnē ar tilpumu V=90 kubikmetri, tika attīrīta no mehāniskajiem piemaisījumiem recirkulācijas sistēmā caur filtra sūkni SH 80 Q = 35 kubikmetri/h, t.i. attīrīšana norisinās apmēram 3 stundas. Tīrīšanas procesā izveidojās gāzes ar nepatīkamām smakām. Lai gāzes neizplūstu atmosfērā, no cisternas (1) caur savācēju (2) ar kompresoru (3) gāze ar nepatīkamu smaku tika iesūknētā augstspiediena balonu baterijā (4).
Lai izsūknētu gāzi no cisternas (1), tika izmantots kompresors ATLANTIK 100, kura jauda ir 6 kubikmetri stundā un spiediens 150 bāri.
Balonu baterijā ietilpa 5 standarta baloni V=40 1 ar spiedienu 150 bāri, t.i., balonā varēja iesūknēt 6 kubikmetrus gaisa. Balonu kopējā ietilpība bija 30 kubikmetri gaisa. 3 stundas strādājot ar kompresoru, no cisternas balonos tika iesūknēti 18 kubikmetri gāzes ar nepatīkamam smakām.
Kad ražošanas darbību rezultātā visi baloni bija piepildīti, tika īstenota gāzu ar nepatīkamam smakām sadedzināšana. Šim nolūkam tika atvērti ventiļi gāzes padevei uz katlu, piemēram, Ε-1,6/9, un, ņemot vērā katlam padoto gaisu degvielas degšanai, gāzes ar nepatīkamam smakām tika sadedzinātas.
Tādējādi, salīdzinot ar prototipu, piedāvājamā ierīce un paņēmiens ir efektīvāka un ekonomiskāka un nodrošina efektīvu gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizāciju.
Informācijas avoti:
1. A method and system for neutralizing various toxic and explosive gases. Patent US4077777, B01J802, 1978 .
2. Method and device for treating harmful gas. Patent JP57136920, B01D53/68,
1982.
3. CnocoS oSpaSoTKH naxyuHx ra30B xnMHHecKoro penjnojio3Horo 3aBoņa. Patent RU2434089, B01D53/73, 2011.
4. YcTaHOBKa χπα HenTpajīH3auHn tokchhhbk BM0pocoB OKiiramieM. Patent RU2024794, F23G7/06, 1994.
5. ΜετοΛΜ C/KnraHna BpeņHtix npHMecen. http ://do. gendocs.ru/docs/index-39660 html?page=12

Claims (7)

  1. Pretenzijas
    1. Gāzes ar nepatīkamu smaku neitralizācijas paņēmiens, izmantojot sadedzināšanu, saskaņā ar kuru gāzi ar nepatīkamo smaku no gāzes avota padod uz sadedzināšanas iekārtu un sadedzina, bet aizplūdes gāzi padod uz katlu-utilizatoru, kas atšķiras ar to, ka gāzes neitralizēšana tiek veikta pa stadijām: pirmajā stadijā gāzi ar nepatīkamo smaku no tās avota uzkrāj augstspiediena balonu baterijā, bet otrajā stadijā minēto gāzi no augstspiediena balonu baterijas ievada sadedzināšanas iekārtā.
  2. 2. Paņēmiens saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka gāzi ar nepatīkamo smaku padod uz sadedzināšanas iekārtu kopā ar gaisu un iegūto gāzu maisījumu lāpā sadedzina.
  3. 3. Ierīce gāzu ar nepatīkamu smaku neitralizācijai, izmantojot 1. vai 2. pretenzijā definēto paņēmienu, kura satur neitralizējamas vides padeves sistēmu un sadedzināšanas kameru ar izplūdes cauruli, atšķirīga ar to, ka ierīce ir aprīkota ar kompresoru, ar augstspiediena balonu bateriju un ar cauruļvadu sistēmu, kas savieno nepatīkamo smaku avotu ar kompresoru, kompresoru ar balonu bateriju un balonu bateriju ar sadedzināšanas iekārtas kameru, pie tam neitralizējamās gāzes padeves sistēma ir savienota ar gāzes savācēju no nepatīkamo smaku avota.
  4. 4. Ierīce saskaņā ar 3. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka augstspiediena balonu baterija ir stacionāra.
  5. 5. Ierīce saskaņā ar 3. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka augstspiediena balonu baterija ir pārvietojama.
  6. 6. Ierīce saskaņā ar 3. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka par sadedzināšanas kameru ir izmantots standarta tvaika katls.
  7. 7. Ierice saskaņā ar jebkuru no 3. līdz 5. pretenzijai, kas atšķiras ar to, ka uz cauruļvada līnijas, kas savieno balonu bateriju ar sadedzināšanas kameru, ir uzstādīts pretvārsts.
LVP-13-82A 2013-06-20 2013-06-20 Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai LV14844B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-13-82A LV14844B (lv) 2013-06-20 2013-06-20 Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-13-82A LV14844B (lv) 2013-06-20 2013-06-20 Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV14844A LV14844A (lv) 2014-04-20
LV14844B true LV14844B (lv) 2015-01-20

Family

ID=50480281

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-13-82A LV14844B (lv) 2013-06-20 2013-06-20 Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV14844B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV14844A (lv) 2014-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20150037274A1 (en) Methods of filtering multiple contaminants, mitigating contaminant formation, and recycling greenhouse gases using a humic and fulvic reagent
CN204973424U (zh) 沥青废气净化系统
DE102008046879A1 (de) Verfahren zur Biogasaufbereitung und Biogasanlage
RU2652408C1 (ru) Система обустройства месторождения тяжелой нефти и природного битума
KR101653362B1 (ko) 막 분리와 엔진 연소기술을 이용한 바이오메탄 및 전기 동시 생산 장치
CN205061973U (zh) 间接加热式热解炭化生物质的系统
LV14844B (lv) Paņēmiens un ierīce gāzu ar nepatīkamām smakām neitralizācijai
WO2010020023A1 (en) Equipment and process for the capture and purification of biogas and storage of purified gas.
CN113357541B (zh) 储液罐尾气处理系统及其方法
Rettenberger Utilization of landfill gas and safety measures
CN202350056U (zh) 一种污水处理厂恶臭气体的处理装置
CN201159476Y (zh) 废气燃烧系统
CN206545938U (zh) 一种油污泥焚烧处理系统
CN106482131A (zh) 一种污水场废气处理方法
CN111961575B (zh) 城市密集人口区域的垃圾和沼气综合处理方法
CN1205071A (zh) 从含易燃物质,甚至含低浓度易燃物质的介质中回收能量的一种方法和装置
CN211976905U (zh) 一种超净排放废气处理系统
CN208917132U (zh) 一种原油装船油气回收系统
KR101874995B1 (ko) 지역난방열을 이용한 배기가스 내 이산화탄소 포집용 추기 및 전처리 시스템
WO2020097973A1 (zh) 一种可燃垃圾处理装置
CN201424254Y (zh) 酸性水汽提原料水罐除臭装置
RU2229662C2 (ru) Технологическая установка
CN201658939U (zh) 硫化氢消除装置
CN212930032U (zh) 污水处理场废气焦化加热炉装置
ES2356725T3 (es) Procedimiento que comprende el craqueo térmico y la incineración para la obtención de combustibles derivados de residuos.