LV13975B - Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku - Google Patents

Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku Download PDF

Info

Publication number
LV13975B
LV13975B LVP-07-162A LV070162A LV13975B LV 13975 B LV13975 B LV 13975B LV 070162 A LV070162 A LV 070162A LV 13975 B LV13975 B LV 13975B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
magnets
motor
magnetic field
axis
housing
Prior art date
Application number
LVP-07-162A
Other languages
English (en)
Other versions
LV13975A (lv
Inventor
Valērijs BEZRUKOVS
Nikolajs Levins
Vladislavs PUGAČEVS
Original Assignee
Ventspils Augstskola
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ventspils Augstskola filed Critical Ventspils Augstskola
Priority to LVP-07-162A priority Critical patent/LV13975B/lv
Publication of LV13975A publication Critical patent/LV13975A/lv
Publication of LV13975B publication Critical patent/LV13975B/lv

Links

Landscapes

  • Magnetic Treatment Devices (AREA)
  • Percussion Or Vibration Massage (AREA)

Description

TERAPEITISKA IERĪCE AR PULSĒJOŠU MAGNĒTISKO LAUKU \^7) Kopsavilkums: Izgudrojums attiecas uz medicīnas jomu un var tikt izmantots cilvēku ārstēšanai ar magnetoterapijas metodi, izmantojotzemas frekvences mainīgus magnētiskos laukus, kurus iegūst ar mehāniskās kustības palīdzību. Piedāvātā izgudrojuma pirmā varianta mērķis ir magnētiskā lauka intensitātes frekvences un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžas regulēšana. Otrajā variantā mērķis ir magnētiskā lauka intensitātes frekvences un amplitūdas regulēšana un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžas nodrošināšana. Terapeitiskā ierīce (fig.l) sastāv no korpusa (1), piedziņas elektrodzinēja (2), kura enkura tinuma izvadi ir paredzēti pieslēgšanai strāvas avotam, un magnētiem (3, 4), kas savienoti vismaz vienā pārī un novietoti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes (5), pie kam uz piedziņas elektrodzinēja (2) vārpstas ir novietots ekscentra slogs (6), elektrodzinējs (2) iir novietots minētā korpusa (1) iekšpusē, bet magnēti (3,4) ir izvietoti uz tā ārējās virsmas. Elektrodzinēja (2) rotācijas ass ir novietota koaksiāli magnētu (3,4) pāru magnetizētībasass līnijai. Elektrodzinēja (2) enkura tinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru (7). Pie tam ekscentra sloga (6) smaguma centrs ir novietots uz magnētu (3,4) pāra magnetizētības ass līnijas, bet elektrodzinēja (2) rotācijas ass ir novietota perpendikulāri magnētu (3, 4) pāra magnetizētības ass līnijai.
TERAPEITISKA IERĪCE AR PULSĒJOŠU MAGNĒTISKO LAUKU
Izgudrojuma apraksts
Izgudrojums attiecas uz medicīnas jomu un var izmantot cilvēku ārstēšanai ar magnetoterapijas metodi, izmantojot zemas frekvences mainīgus magnētiskos laukus, kurus iegūst ar mehāniskās kustības palīdzību.
Magnētisko lauku diezgan sen izmanto medicīnā terapeitiskiem nolūkiem, piemēram, ir zināma ierīce [1], kas sastāv no diviem magnētu pāriem, kas uzstādīti uz kopīgas ferromagnētiskās pamatnes ar mainīgu polaritāti. Pie tam pārskaita magnētu galiem ir polaritāte N, bet nepārskaita magnētiem brīvo galu polaritāte ir S. Šīs ierīces izmantošana dod iespēju iedarboties uz cilvēka ķermeņa daļu ar pastāvīgā magnēta magnētisko lauku. Šajā gadījumā magnēts ar savu laikā nemainīgo magnētisko lauku ierobežoti iedarbojas uz problemātisko ķermeņa daļu.
Terapeitiskos nolūkos praktizē arī pulsējošu magnētisko lauku iedarbību uz cilvēka organismu. Ierīcē [2] šim nolūkam izmanto sfērisku magnētu, kurš var rotēt attiecībā pret divām savstarpēji perpendikulārām asīm, viena no kurām ir saistīta ar piedziņas dzinēju. Šāda ierīce rada terapeitisku masējošu efektu. Šīs ierīces trūkums ir tas, ka nav iespēju regulēt magnētiskā lauka viļņa amplitūdu.
Šim izgudrojumam vistuvākais tehniskais risinājums ir terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku [3], kas sastāv no vismaz viena pāra magnētu, kas izvietoti uz kopīgas magnētiskās pamatnes, kura rotē ar piedziņas elektrodzinēja palīdzību ap asi, kura sakrīt ar magnētu magnetizētības virzienu. Pie tam piedziņas elektrodzinēja vārpstas rotācijas ass ir paralēla magnētu rotācijas asij. Ierīces trūkums ir tās konstrukcijas ierobežotās iespējas, kas dod iespēju radīt pulsējošu magnētisko lauku ar konstantu amplitūdu tikai vienā plaknē, kura ir perpendikulāra pret magnētu rotācijas asi.
Piedāvātā izgudrojuma pirmā varianta mērķis ir magnētiskā lauka intensitātes frekvences un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžas regulēšana, bet otrā varianta mērķis ir magnētiskā lauka intensitātes frekvences un amplitūdas un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžas regulēšana.
Mērķis tiek sasniegts tādējādi, ka tiek izmantota terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku, kas sastāv no korpusa, piedziņas elektrodzinēja, kura enkura tinuma izvadi ir paredzēti pieslēgšanai strāvas avotam, un magnētiem, kas savienoti vismaz vienā pārī un novietoti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes, pie kam:
- atbilstoši izgudrojuma pirmajam variantam uz piedziņas elektrodzinēja vārpstas ir novietots ekscentrisks slogs, pie tam: dzinējs ir novietots minētā korpusa iekšpusē, bet magnēti ir izvietoti uz tā ārējās virsmas; elektrodzinēja rotācijas ass ir novietota koaksiāli magnētu pāru magnetizētības ass līnijai, bet elektrodzinēja enkura tinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru;
- atbilstoši izgudrojuma otrajam variantam uz piedziņas elektrodzinēja vārpstas ir novietots ekscentrisks slogs, pie tam: dzinējs ir novietots minētā korpusa iekšpusē, bet magnēti ir izvietoti uz tā ārējās virsmas; elektrodzinēja rotācijas ass ir novietota perpendikulāri magnētu pāru magnetizētības ass līnijai, bet elektrodzinēja enkura tinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru, bez tam ir mērķtiecīgi:
- ekscentriskā sloga smaguma centru novietot uz magnētu pāra magnetizētības ass līnijas un
- elektrodzinēja rotācijas asi novietot perpendikulāri magnētu pāra magnetizētības ass līnijai.
Izgudrojuma būtību paskaidro pievienotie rasējumi, kur:
- Fig.1 shematiski ir parādīts elektrodzinēja ar slogu uz vārpstas, magnētu pāra ar poliem N un S ierīces korpusā un regulatora, kas pārveido spriegumu Uconst izejā pēc lieluma regulējamā spriegumā Uvar magnētiskā lauka magnetizētības pulsāciju frekvences regulēšanai, savstarpējais novietojums,
- Fig.2 ir parādīts magnētu novietojums attiecībā pret elektrodzinēju ar slogu magnētiskā lauka intensitātes pulsāciju amplitūdas un frekvences regulēšanai.
Rasējumos ir izmantoti šādi apzīmējumi: terapeitiskā ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku sastāv no korpusa 1, piedziņas elektrodzinēja 2, kura enkura tinuma izvadi ir paredzēti pieslēgšanai strāvas avotam, un magnētiem 3 un 4, kas savienoti vismaz vienā pārī un novietoti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes 5, pie kam: uz piedziņas elektrodzinēja 2 vārpstas ir novietots ekscentrisks slogs 6; elektrodzinējs 2 ir novietots minētā korpusa 1 iekšpusē, bet magnēti 3 un 4 ir izvietoti uz tā ārējās virsmas; elektrodzinēja 2 rotācijas ass ir novietota koaksiāli magnētu 3 un 4 pāru magnetizētības ass līnijai, bet elektrodzinēja 2 enkura tinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru 7; ekscentriskā sloga 6 smaguma centrs ir novietots uz magnētu 3 un 4 pāra magnetizētības ass līnijas, bet elektrodzinēja 2 rotācijas ass ir novietota perpendikulāri magnētu 3 un 4 pāra magnetizētības ass līnijai.
Ierīces konstrukcija ir paredzēta magnētiskā lauka intensitātes zemfrekvences pulsāciju radīšanai lokālā zonā. Tas tiek realizēts, cikliski pārvietojot magnētus 3 un 4, kas ir piestiprināti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes un veido polu N un S magnētisko pāri, telpā attiecībā pret to magnetizētības ass līniju. Magnētu 3 un 4 svārstība ir saistīta ar elektrodzinēja 2 rotora, uz kura vārpstas ir piestiprināts slogs 6, rotāciju. Tā rezultātā, ka sloga 6 smaguma centrs ir nobīdīts attiecībā pret tā rotācijas asi, ierīcē rodas sitieni, kuri rada elektrodzinēja 2 vibrāciju. Tā kā korpuss 1 ir nekustīgi saistīts ar elektrodzinēju 2, vibrācijas tiek nodotas uz magnētiem 3 un 4, kas ir piestiprināti uz šī korpusa ārējās virsmas.
Atkarībā no magnētu 3 un 4 novietojuma uz korpusa 1 to pārvietošanās attiecībā pret virsmu, kurai pieskaras poli N un S, var būt vienā plaknē, kā tas parādīts Fig.1, vai divdimensionāla, kā tas parādīts Fig.2. Magnētu 3 un 4 pārvietošanās vienā plaknē (Fig.1) rada magnētiskā lauka intensitātes pulsāciju lokālā zonā. Pie tam, tā kā magnētu 3 un 4 poli pārvietojas, neattālinoties no ķermeņa virsmas, tad pulsācija notiek bez to amplitūdas lieluma izmaiņām.
Magnētu 3 un 4 novietojums plaknē (Fig.2), kad magnētu pāru ass līnija ir perpendikulāra elektrodzinēja 2 rotācijas asij, dod iespēju pārvietot magnētus 3 un 4 divos savstarpēji perpendikulāros virzienos vienlaicīgi. Tā rezultātā uz ķermeņa zonu, kura atrodas zem poliem N un S, iedarbojas magnētiskais lauks ar lielāku pulsāciju amplitūdu.
Korpusa 1 svārstību amplitūda un atbilstoši intensitātes amplitūda ir atkarīga no ekscentriskā sloga 6, kurš ir novietots uz elektrodzinēja vārpstas, rotācijas frekvences. Pie tam elektrodzinēja 2 izejas vārpstas rotācijas frekvenci var mainīt ar sprieguma regulatora 7 palīdzību.
Gadījumā, kad magnētu 3 un 4 gali ir piespiesti virsmai un korpusa 1 vibrācijas tiek nodotas problemātiskās ķermeņa daļas dziļumā, ierīce rada masāžas efektu savienojumā ar pulsējoša magnētiskā lauka iedarbību.
Tādējādi piedāvātajā ierīcē tiek realizēta zemas frekvences magnētiskā lauka pulsāciju frekvences un amplitūdas regulēšanas funkcija savienojumā ar virsmas masāžu terapeitiskajai iedarbībai pakļautās ķermeņa problemātiskās daļas zonā.
Informācijas avoti:
1. Patents US 5312321, kas publicēts 17.05.1994, SPK5 A61B 17/52.
2. Patents 2005187423, kas publicēts 25.08.2005, SPK7 A61B17/52; A61N2/00; A61N2/12; A61B17/50; A61N2/00; (IPC1-7): A61B17/52; A61N2/00.
3. Patents US 4727857, publicēts 01.03.1988, SPK4 A61N2/12; A61N2/00 (prototips).

Claims (4)

1. Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku, kas sastāv no korpusa, piedziņas elektrodzinēja, kura enkura tinuma izvadi ir paredzēti pieslēgšanai strāvas avotam, un magnētiem, kas savienoti vismaz vienā pārī un novietoti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes, kas atšķiras ar to, ka, ar mērķi regulēt magnētiskā lauka pulsāciju frekvenci un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžu, uz piedziņas elektrodzinēja vārpstas ir novietots ekscentrisks slogs, pie kam elektrodzinējs ir novietots minētā korpusa iekšpusē, bet magnēti ir izvietoti uz tā ārējās virsmas, elektrodzinēja rotācijas ass ir novietota koaksiāli magnētu pāru magnetizētības ass līnijai, bet elektrodzinēja enkura tinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru.
2. Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku, kas sastāv no korpusa, piedziņas elektrodzinēja, kura enkura tinuma izvadi ir paredzēti pieslēgšanai strāvas avotam, un magnētiem, kas savienoti vismaz vienā pārī un novietoti uz kopīgas ferromagnētiskas pamatnes, kas atšķiras ar to, ka, ar mērķi regulēt magnētiskā lauka intensitātes amplitūdu un frekvenci un problemātiskās ķermeņa daļas virsmas masāžu, uz piedziņas elektrodzinēja vārpstas ir novietots ekscentrisks slogs, pie tam elektrodzinējs ir novietots minētā korpusa iekšpusē, bet magnēti ir izvietoti uz tā ārējās virsmas, elektrodzinēja rotācijas ass ir novietota perpendikulāri magnētu pāru magnetizētības ass līnijai, bet elektrodzinēja enkurtinuma izvadi ir savienoti ar sprieguma regulatoru.
3. Ierīce saskaņā ar 2. pretenziju, kas a t š ķ i r a s ar to, ka, ekscentriskā sloga smaguma centrs ir novietots uz magnētu pāra magnetizētības ass līnijas.
4. Ierīce saskaņā ar 2. pretenziju, kas a t š ķ i r a s ar to, ka, elektrodzinēja rotācijas ass ir novietota perpendikulāri magnētu pāra magnetizētības ass līnijai.
LVP-07-162A 2007-12-28 2007-12-28 Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku LV13975B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-07-162A LV13975B (lv) 2007-12-28 2007-12-28 Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-07-162A LV13975B (lv) 2007-12-28 2007-12-28 Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV13975A LV13975A (lv) 2009-07-20
LV13975B true LV13975B (lv) 2009-11-20

Family

ID=41694531

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-07-162A LV13975B (lv) 2007-12-28 2007-12-28 Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV13975B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV13975A (lv) 2009-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6001055A (en) Magnetic therapy device
JP5224209B2 (ja) 二次元共鳴振動モーター
JP5630717B2 (ja) マッサージ機
ES2877723T3 (es) Estructura de fijación para su uso en aparato controlador de dispositivo de limpieza eléctrico
KR20090130140A (ko) 전기-기계적 마사지 디바이스 및 착용 가능한 마사지 장치
JPH10118200A (ja) 生体用磁気刺激装置
KR20120050934A (ko) 개인용 피부 관리 기구를 위한 모터
US10615677B2 (en) Actuator, air pump, beauty treatment device, and laser scanning device
US20140018713A1 (en) Personal vibration appliance
RU2566182C2 (ru) Медицинское устройство
US9787167B2 (en) Oscillating motor for a personal care appliance
Sendoh et al. Direction and individual control of magnetic micromachine
WO2015175683A1 (en) Oscillating motor for a personal care appliance
WO2017140179A1 (zh) 用于生物体体表清洁的电动清洁毛刷
WO2009084937A1 (fr) Dispositif thérapeutique à champ magnétique pulsé
JP2013208231A (ja) 頭皮ケア装置
RU2388451C1 (ru) Массажное устройство
LV13975B (lv) Terapeitiska ierīce ar pulsējošu magnētisko lauku
JP6853542B2 (ja) 揺動モータに使用される制御方法および揺動モータ
KR102067323B1 (ko) 세차운동 방식 마사지 장치
JP2013188250A (ja) 振動ヘアブラシ
EP0429602B1 (en) Compact bi-directional torque motor
JP4928833B2 (ja) 共鳴振動モーター
JP3758972B2 (ja) 磁気保健器
JP4261530B2 (ja) 磁気保健器