LT5893B - Spyna ir raktas - Google Patents

Spyna ir raktas Download PDF

Info

Publication number
LT5893B
LT5893B LT2012014A LT2012014A LT5893B LT 5893 B LT5893 B LT 5893B LT 2012014 A LT2012014 A LT 2012014A LT 2012014 A LT2012014 A LT 2012014A LT 5893 B LT5893 B LT 5893B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
cylinder
lock
key
housing
axial
Prior art date
Application number
LT2012014A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2012014A (lt
Inventor
Jiri Holda
Original Assignee
Assa Abloy Rychnov, S. R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Assa Abloy Rychnov, S. R. O. filed Critical Assa Abloy Rychnov, S. R. O.
Publication of LT2012014A publication Critical patent/LT2012014A/lt
Publication of LT5893B publication Critical patent/LT5893B/lt

Links

Landscapes

  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Snaps, Bayonet Connections, Set Pins, And Snap Rings (AREA)
  • Packaging For Recording Disks (AREA)
  • Hinge Accessories (AREA)
  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)

Abstract

Spyna ir raktas, kuriame spyna turi du bendraašius fiksavimo cilindrus (1), kiekvienas jų savo korpusuose (2) sukasi aplink ašį. Tarp cilindrų ant ašies pritvirtintas spynos valdantysis kumštelis (5). Išlenkti radialiniai grioveliai (12), išdėstyti išilgai cilindro (1) cilindrinio korpuso, turi bent vieną spyruoklinių pusmėnulio formos diskų (11) eilę. Diskai (11) slenka į šiuos radialinius griovelius (12) išsikišimais (13), esančiais kiekvienos plokštelės (11) išorinėje pusėje ir siekiančiais korpuse (2) esančius vidinius radialinius griovelius (20). Korpuse (2) šie išsikišimai (13) yra pakreipti vienas nuo kito kampu ir vidiniame cilindriniame korpuso (2) paviršiuje veikia kartu su ašiniais grioveliais (14). Ašinių griovelių (14) skaičius ir kampinis poslinkis atitinka išsikišimų (13) kampinį poslinkį; atskirų diskų (11) išsikišimų (13) poslinkis į atitinkamą ašinį griovelį (14) yra valdomas pirmąja kombinacija (15), kuri yra sukuriama vienoje briaunos pusėje arba atitinkamoje spynos plokščio rakto (7) šoninėje pusėje, į kurią lanksčiai įstumiama plokštelė (11) po, to kai į spyną įkišamas raktas (7). Norint išvengti cilindro (1) pasukimo su įkištu teisėtu plokščiu raktu (7), į cilindrą (1), į vidinio galo sritį, įkišamas ribojantis kaištis; išorinė išsikišusi ribojančio kaiščio (21) dalis yra išdėstoma taip, kad galėtų įslinkti į išilginį griovelį (22), sukuriamą korpuse (2), kuris, valdančiojo kumštelio (5) kryptimi, kerta radialinį korpuso (2) griovelį (23). Funkcinėje padėtyje, įkišus teisėtą plokščią raktą (7), kuriame visi diskai (11) pasukami taip, kad jų išoriniai išsikišimai (13) atitinka išilginius ašinius

Description

TECHNIKOS SRITIS
Išradimo objektas yra spynos konstrukcija su dviem bendraašiais fiksavimo cilindrais ir raktas spynai valdyti.
TECHNIKOS LYGIS
Šiuo metu yra žinomos cilindrinių spynų su plokščiais raktais konstrukcijos (žiūrėti dokumentą EP 0211602), kuriose pirmoji kombinacija siauresnėje rakto pusėje valdo reguliavimo kaiščius, kurie besisukančiame cilindre išdėstyti eile išilginėje rakto kanalo plokštumoje. Šis kanalas veikia kartu su spyruokliniais fiksavimo kaiščiais, išdėstytais spynos korpuse. Tuo pačiu metu kitoje rakto pusėje esanti antroji kombinacija valdo pusmėnulio formos diskus, slenkančius prieš grąžinimo spyruoklės jėgą į besisukančio cilindro perimetre esančius išlenktus griovelius. Šie diskai veikia kartu su išilgine fiksavimo juosta, [rengta radialiai ir įstumiama į cilindrą bei pratęstoje fiksavimo padėtyje susijungiančia su išilginiu fiksavimo grioveliu, esančiu spynos korpuso cilindrinėje ertmėje. Nors tokios konstrukcijos užtikrina gana didelį kombinacijų skaičių jos nepašalina neteisėto spynos atrakinimo galimybės naudojant dinaminį metodą (cilindrinės šerdies išmušimo metodą), kurio metu kaiščiai ir fiksavimo kaiščiai yra taip drebinami rakto aplikatoriaus smūgiais, kad sukuriama skiriančioji plokštuma ir atsiranda galimybė pasukti cilindrą. Patobulintas cilindrinės spynos išdėstymas, atsparesnis dinaminis atrakinimas, yra aprašytas CZ naudingojo modelio 20509 patente. Patobulinimas buvo pasiektas dėl tam tikrų pusmėnulio formos diskų (kaiščių) ir jų bendro veikimo su cilindrų ir korpuso sienelėmis, įskaitant išilginę fiksavimo juostą. Tačiau patikimą spynos movos veikimą neigiamai veikia padidėjęs rakto galiuko nusidėvėjimas. Rakto galiukas, po jo [kišimo į cilindrą atsiremia tiesiai į movos korpuso stabdantįjį paviršių ir nustumia movą į spynos valdantįjį kumštelį.
IŠRADIMO ESMĖ
Šio išradimo esmė yra spyna ir raktas, kuriame spyna turi du bendraašius fiksavimo cilindrus, kiekvienas jų savo korpusuose sukasi aplink ašį. Tarp cilindrų yra ant ašies pritvirtintas valdantysis kumštelis, abu korpusai tarpusavyje sujungti
-2apatinėje dalyje esančia jungiamąja dalimi. Taip pat abu cilindrus jungia apsauginės jungtys ir tam, kad spyna galėtų veikti, kiekviena jų turi movą, kuri yra tuo pačiu įrengta valdančiojo kumštelio korpuso sukimosi ašyje, kur korpusas slenka, bet nesisuka prieš valdantįjį kumštelį. Šio išradimo esmė yra tame, kad išlenkti radialiniai grioveliai, išdėstyti išilgai cilindro cilindrinio korpuso, turi bent vieną eilę spyruoklinių pusmėnulio formos diskų, kurie slenka į šiuos radialinius griovelius išsikišimais, esančiais kiekvienos plokštelės išorinėje pusėje ir siekiančiais korpuse esančius vidinius radialinius griovelius. Korpuse šie išsikišimai yra pakreipti kampu vienas nuo kito ir vidiniame cilindriniame korpuso paviršiuje veikia kartu su ašiniais grioveliais. Ašinių griovelių skaičius ir kampinis nuokrypis atitinka išsikišimų skaičių ir kampinį nuokrypį. Atskirų diskų išsikišimų poslinkis į atitinkamą ašinį griovelį yra valdomas pirmąja kombinacija, kuri yra sukuriama vienoje briaunos pusėje arba atitinkamoje spynos plokščio rakto šoninėje pusėje, į kurią lanksčiai įstumiama plokštelė po, to kai į spyną įkišamas raktas. Norint išvengti cilindro pasukimo po to, kai įkišamas teisėtas plokščias raktas, į cilindrą, į vidinio galo sritį, įkišamas apribojantis kaištis; išorinė išsikišusi ribojančio kaiščio dalis yra išdėstoma taip, kad galėtų įslinkti į išilginį griovelį, sukuriamą korpuse, kuris, valdančiojo kumštelio kryptimi, kerta radialinį korpuso griovelį. Funkcinėje padėtyje, įkišus teisėtą plokščią raktą, kuriame visi diskai pasukami taip, kad jų išoriniai išsikišimai atitinka išilginius ašinius griovelius, ir po to, kai veikiant plokščio rakto kotelio stabdančiajai daliai į spyną įstumiamas cilindras, cilindro ašinio poslinkio apribojantis kaištis atsiras korpuso radialiniame griovelyje nustatytoje ašinėje padėtyje ir dėl šios priežasties bus galima toliau pasukti cilindrą korpuse.
Spynos konstrukcija pagal šį išradimą padeda pašalinti problemą, susijusią su neteisėtu spynos atrakinimu, naudojant aukščiau aprašytą dinaminį metodą (šerdies išmušimo). Priešingai nei klasikinėje cilindro konstrukcijoje, kur, mova yra aktyvuojama (movos sujungimas su spynos valdomuoju kumšteliu) perstumiant raktą čia mova aktyvuojama tik atlikus vėlesnį cilindro ašinį poslinkį, kai spyna yra veikiama teisėto rakto stabdančiosios dalies koteliu. Taigi patikimo movos veikimo neįtakoja rakto galiuko nusidėvėjimas, priešingai nei, pavyzdžiui, motorinių transporto priemonių komutatorių spynas.
-3Alternatyvioje šios spynos konstrukcijoje išlenkti cilindro cilindrinio korpuso radialiniai grioveliai turi dvi eiles slankiojančių spyruoklinių diskų su išsikišimais. Išsikišimai yra išdėstyti vienas priešais kitą ir veikia kartu su ašiniais grioveliais korpuso vidiniame cilindriniame paviršiuje; kiekvienos eilės diskai yra valdomi atitinkama pirmąja arba antrąja įkišto rakto kombinacija, kuri taip pat būna sukuriama abejose rakto briaunos pusėse arba rakto šoninėse pusėse. Tai padidina kombinacijų skaičių ir spynos patikimumą.
Cilindro ašinis poslinkis spynoje veikia prieš cilindro spyruoklės spaudimą cilindro kitas galas atsiremia į spynos valdančiojo kumštelio briauną. Tai palengvina cilindro veikimą.
Vienoje iš galimų spynos konstrukcijų cilindro vidinio galo paviršius turi skersinę įpjovą kuri turi slankiojantį, plokštelę primenantį movos korpusą nuolat stumdomą į valdančiojo kumštelio briauną movos korpusas turi išilginę įpjovą kuri yra atvira valdančiojo kumštelio briaunos kryptimi, kur praplėtimo ribotuvo movos kaištis pasiekia šią įpjovą ir atriboja movos galinę ašinę padėtį.
Kitoje šios spynos konstrukcijoje radialinių velenų viršutiniai galai, išdėstyti eile, veda į cilindre esantį rakto kanalą. Radialiniuose velenuose yra slankiojantys reguliavimo kaiščiai, kurių viršutiniai galai veikia kartu su trečiąja kombinacija, sukuriama plokščio rakto apatinėje siauresnėje pusėje, o į kaiščių apatiniuosius galus nusileidžia fiksavimo kaiščių viršutiniai paviršiai. Fiksavimo kaiščiai su spyruoklėmis yra įrengti korpuso kiaurymėse, toje pačioje ašyje su atitinkamais cilindro velenais, cilindro funkcinėje užrakintoje padėtyje.
Šis papildomas spynos klasikinis priedas padidina kombinacijų skaičių ir saugumą.
į šio išradimo objektą taip pat įeina plokščias raktas, kurį sudaro galvutė, praplatinta pereinamoji dalis ir kotelis, kuriame bent vienas ir abiejų šoninių paviršių arba abidvi kotelio briaunos pusės turi įrengtą pirmąją arba antrąją kombinaciją o rakto apatinė siauresnė dalis gali turėti įrengtą trečiąją kombinaciją skirtą kai kurių aukščiau aprašytos spynos konstrukcijų valdymui. Šio rakto
-4stabdančiąją dalį sudaro grupė pasirinktų priemonių, veikiančių atskirai arba kombinacijose, pereinamosios praplatintos dalies apatinis paviršius, bent vienas į šonus pratęstas šoninis išsikišimas, esantis šioje praplatintoje pereinamoje dalyje arba praplatintos pereinamosios dalies paviršiuje.
Spynos cilindras atrakinamas trimis etapais: rakto įkišimas; papildomas judesys, kuriuo įkišamas visas cilindras, kai į korpusą įkištas raktas; cilindro pasukimas pasukant įkištą raktą.
TRUMPAS BRĖŽINIU FIGŪRŲ APRAŠYMAS
Pridėtuose brėžiniuose (fig.) pateikti išradimo konstrukcijos pavyzdžiai. 1 brėžinyje pateiktas išmontuotos spynos aksonometrinis vaizdas, kuriame matomi du bendraašiai fiksavimo cilindrai, išdėstyti atitinkamuose korpusuose, kuriuose yra įrengtas spyną valdantis kumštelio korpusas. Kumštelis valdomas raktui veikiant movą.
brėžinyje pavaizduotas vieno iš spynos cilindrų padidinto mastelio vertikalus skerspjūvis. Pavaizduotas cilindras yra neaktyvioje padėtyje, prieš įkišant raktą su antros kombinacijos briaunos grioveliu, su ašiniais grioveliais, išdėstytais vienas nuo kito kampiniu nuokrypiu spynos korpuso cilindriniame vidiniame paviršiuje. Čia, spynos korpuse, pusmėnulio formos diskų išsikišimai spyruoklėmis nustumiami iš ašinių griovelių srities į cilindrinį vidinį paviršių.
brėžinyje pavaizduotas vieno iš spynos cilindrų vertikalus skerspjūvis. Pagal 2 brėžinį, įkišus raktą su briaunos grioveliu antrai kombinacijai, su ašiniais grioveliais, išdėstytais vienas nuo kito kampiniu nuokrypiu užrako korpuso cilindriniame vidiniame paviršiuje. Čia, spynos korpuse, vienoje eilėje esančių pusmėnulio formos diskų išsikišimai yra nustumiami spyruoklėmis į šiuos ašinius griovelius. 4 brėžinyje pavaizduotas išdėstymas pagal 3 brėžinį, po to, kai buvo įkištas raktas su briaunos grioveliu ir šoniniu grioveliu antrajai/trečiajai kombinacijai, kurioje dvejose eilėse esančių pusmėnulio formos diskų išdėstytų vienas priešais kitą išsikišimai yra nustumiami spyruoklėmis į spynos korpuso vidiniame cilindriniame paviršiuje esančius ašinius griovelius. 5 brėžinyje ir 6
-5brėžinyje pavaizduotas spynos cilindro 3D vaizdas iš priekinės išorinės pusės ir jai priešingos vidinės pusės.
brėžinyje pavaizduotas šios spynos valdymui skirtas raktas, turintis šoninį griovelį, kuris atitinka 3 brėžinyje nurodytą konstrukciją. 8 brėžinyje pavaizduotas raktas su briaunos ir šoniniais grioveliais, atitinkančiais 4 brėžinyje nurodytą konstrukciją.
brėžinys yra vertikalus išilginis spynos dalies su galine aktyvaus cilindro sritimi pjūvis. Aktyvus cilindras su įkištu raktu funkcinėje padėtyje prieš cilindro poslinkį, kai mova dar nėra susijungusi su veikiančiuoju kumšteliu. 10 brėžinyje pavaizduotas horizontalus spynos dalies pjūvis pagal 9 brėžinį į cilindro ašį vedančia plokštuma.
brėžinyje pateikiamas 9 ir 10 brėžiniuose pavaizduoto išdėstymo (funkcinė padėtis prieš nustumiant cilindrą į spyną) vaizdas iš viršaus. 12 brėžinys atitinka 11 brėžinį ir vaizduoja spynos išsidėstymą funkcinėje padėtyje su į spynos korpusą įstumtu cilindru, kai spynos mova yra spynos valdančiojo kumštelio įpjovoje, su kuria jis yra susijungęs. 13 brėžinyje pateiktas pasuktas dalies vaizdas pagal 12 brėžinį, 14 brėžinys yra vertikalus spynos srities pjūvis pagal 13 brėžinį. 15 brėžinys vaizduoja spyną vertikaliame išilginiame pjūvyje.
ir 17 brėžiniuose pateikti du rakto stabdančiosios dalies konstrukcijos pavyzdžiai. Rakto stabdančiosios dalies konstrukcija yra skirta tam, kad būtų galima perduoti ašinę jėgą į spynos cilindrą. Taip pat perduoti sukimo momentui po to, kai cilindras yra nustumiamas į spynos korpuso galinę padėtį ir mova susijungusi su veikiančiuoju kumšteliu.
ir 19 brėžiniuose pateikiami išardytos spynos dalies 3D vaizdai. Pavyzdyje nurodoma diskų eilė, kurios poslinkis yra valdomas plokščio rakto šoninėje įpjovoje sukuriama kombinacija.
-6TINKAMIAUSI ĮGYVENDINIMO VARIANTAI
Pagal šį išradimą spyna turi du bendraašius fiksavimo cilindrus i su rakto kanalu 6, skirtu plokščiam raktui 7, o kiekvienas cilindras savo korpuse 2 sukasi apie ašį, abu korpusai yra sujungti apatinėje dalyje esančia jungiamąja dalimi 3. Abu cilindrus 1 kartu jungia apsauginės jungtys ir tam, kad spyna galėtų veikti, jos turi įrengtą movą 4, kuri slankioja, bet nesisuka valdančiojo kumštelio 5 korpuso, įrengto tarpe tarp abiejų cilindrų Jį, sukimosi ašyje. į rakto kanalą 6 veda viršutiniai radialinių velenų galai, išdėstyti eilėje, kurioje esantys reguliavimo kaiščiai 8 yra slankiojantys. Reguliavimo kaiščių 8 viršutiniai galai veikia kartu su trečiąja kombinacija 9, kuri yra sukuriama plokščio rakto 7 apatinėje siauresnėje pusėje, o į kaiščių 8 apatiniuosius galus nusileidžia fiksavimo kaiščių 10 viršutiniai paviršiai. Fiksavimo kaiščiai 10 su spyruoklėmis yra įrengti korpuso 2 kiaurymėse, bendroje ašyje su atitinkamais cilindro 1 velenais, cilindro 1 funkcinėje užrakintoje padėtyje.
Tam kad padidėtų kombinacijų skaičius, apatinę kaiščių eilę (reguliavimo kaiščiai 8) ir fiksavimo kaiščius 10 papildo diskų 11. eilė. Diskai U. atskirai slenka į cilindro cilindrinio korpuso išlenktus radialinius griovelius 12. Diskai Ijį yra pusmėnulio formos ir išorinėje savo pusėje visada turi du kampu pasuktus išsikišimus 13, kurie veikia kartu su ašiniais grioveliais 14 vidiniame cilindriniame korpuso 2 paviršiuje (Brėžiniai 2 ir 3). Šių ašinių griovelių 14 kampinis nuokrypis sutampa su pusmėnulio formos diskų jĮJ. išorinių išsikišimų 13 kampiniu nuokrypiu. Išorinės išlenktos diskų 11 pusės atsiremia į korpuso 2 cilindrinės ertmės sienelę, kiekvienos plokštelės H vidinė išlenktos pusės dalis yra vedama per atitinkamo išlenkto radialinio griovelio 12 apačią. Plokštelės poslinkis JM yra valdomas pirmąja kombinacija 15, kuri yra sukuriama plokščio rakto 7 kotelio šone. į plokščią raktą 7 plokštelės spyruokle 16 įstumiamas vienas pusmėnulio formos plokštelės U galas (vienas iš išorinių išsikišimų 13 atsiranda jos priešingame gale). Ši spyruoklė 16 įrengiama cilindro 1 įpjovoje 17, o jos išorinis galas atsiremia į plokštelės U vidiniame perimetre esantį išsikišimą 18.
Tam kad padidėtų spynos kombinacijų (plokštelės uždarymų) skaičius, minėtoji diskų 11 eilė, kurios diskai slenka atskirai į cilindro 1 cilindriniame korpuse esančius išlenktus radialinius griovelius 12, gali būti sukuriama abejose cilindro 1
-7pusėse (Brėžinys 4). Kitoje cilindro 1. šoninėje pusėje esančių diskų poslinkis JI yra valdomas antrąja kombinacija 19, sukuriama plokščio rakto 7 kotelio šoninėje pusėje (priešingoje plokščio rakto 7 kotelio pusėje).
Jei įprastino cilindro atrakinimas vyksta dviem etapais, pavyzdžiui, įkišant raktą ir pasukant cilindrą kai įkištam raktui taikomas sukimo momentas, pagal šį išradimą konstrukcija reikalauja papildomo judesio, kuriuo visas cilindras būtų įkištas į korpusą. Kai įkišamas teisėtas raktas ir tarp kaiščių (reguliavimo kaiščių 8) bei visose kiaurymėse esančių fiksavimo kaiščių 10 (radialinių velenų) sukuriama skiriančioji plokštuma, cilindras i paslenka (naudojant ašinę jėgą ant rakto 7 stabdančiosios dalies) į tokią padėtį korpuse 2, kurioje naudojant sukimo momentą įkištam raktui 7 būtų galima pasukti cilindrą i. Šioje padėtyje atskiri diskai JJ. sukasi atitinkamuose išlenktuose radialiniuose grioveliuose 12 iki tokios padėties, kurioje veikiant rakto 7 kotelio briaunai ar šoniniams išsikišimams (pirmoji arba antroji kombinacija 15, 19), jų išoriniai išsikišimai 13 patenka į atitinkamus ašinius griovelius J4, esančius vidiniame cilindriniame korpuso 2 paviršiuje. Tada, veikiant rakto 7 stabdančiajai daliai, cilindras 1 yra pastumiamas. Tik tada, kai cilindras 1 bus įkištas į spyną mova 4 bus pastumta į valdantįjį kumštelį 5 (į jo briaunos įpjovą) ir su vėlesniu cilindro 1 pasukimu valdantysis kumštelis 5 taip pat pasisuks.
Taigi tam, kad būtų galima atlikti cilindro i su įkištu raktu ašinį judesį link valdančiojo kumštelio 5, būtina perkelti kaiščius į tokią padėtį, kurioje visi fiksavimo kaiščiai JI būtų iki galo įstatyti į cilindro I korpusą 2 (sukuriama skiriančioji plokštuma) ir, tuo pačiu metu, visi pusmėnulio formos diskai JI būtų pasukti taip, kad jų išoriniai išsikišimai J3, siekiantys korpuso 2 vidinius radialinius griovelius 20. atitiktų vidiniame cilindriniame korpuso 2 paviršiuje esančius ašinius griovelius J4. Korpuse 2 esančių vidinių radialinių griovelių 20 yra dvigubai daugiau nei cilindro J cilindriniame korpuse esančių beveik išlenktų radialinių griovelių J2.
Tam, kad būtų galima užkirsti kelią cilindro 2 pasukimui, kai įkištas teisėtas raktas 7, cilindras i turi ribojantį kaištį 2J, kurio į išorę atsikišusi dalis slankioja korpuse 2 sukuriamame išilginiame griovelyje 22. Šis griovelis 22 atriboja cilindro
-81 su įkištu raktu 7 ašinio judėjimo ilgį valdančiojo kumštelio 7 kryptimi. Valdančiojo kumštelio 7 kryptimi jis patenką į korpuso 2 radialinį griovelį 23, kuris leidžia korpuse 2 pasukti cilindrą 1 po to, kai jis yra stumiamas į spyną į tiksliai nustatytą ašinę padėtį. Tam, kad būtų galima palengvinti spynos veikimą, ašine kryptimi cilindras 1_ gali turėti įrengtą spyruoklę (cilindro ašinis judėjimas veiks prieš cilindro spyruoklės 27 spaudimą o kitas galas remsis į spynos valdančiojo kumštelio 5 briauną). Cilindro i vidinio galo paviršius turi skersinę įpjovą 24, kuri turi slankiojantį, plokštelę primenantį movos 4 korpusą, kurį dvi movos korpuso spyruoklės 28 nuolat stumia į spynos valdančiojo kumštelio 5 briauną. Spyna turi įpjovą skirtą movai 4 judėti tada, kai ji yra sukibusi su valdančiuoju kumšteliu 5. Cilindro 1 vidinio galo srityje esanti cilindro anga turi movos 4 pratęsimo ribotuvo kaištį 25. Plokštelę primenantis movos 4 korpusas turi išilginę įpjovą atvirą valdančiojo kumštelio 5 briaunos kryptimi, ir movos 4 pratęsimo ribotuvo kaištis 25, atribojantis movos galinę ašinę padėtį, pasiekia šią įpjovą.
Kaip ir aprašyta aukščiau, spynos cilindro 1 atrakinimas atliekamas trimis etapais: rakto [kišimas; papildomas judesys, kuriuo įkišamas visas cilindras 1, kai į korpusą 2 įkištas raktas; cilindro pasukimas pasukant įkištą raktą. Ašinė jėga, kuri atsiranda kišant į korpusą 2 cilindrą 1 su įkištu raktu, yra sukeliama rakto 7 kotelio 26 stabdančiąja dalimi, kurią gali sudaryti rakto galvutėje esantis praplatintos pereinamosios dalies apatinis paviršius, bent vienas į šonus pratęstas šoninis išsikišimas, esantis šioje pereinamoje praplatintoje dalyje arba pereinamosios praplatintos dalies paviršiuje, arba jų kombinacija.
Pagal šį išradimą spyna turi didelį galimų kombinacijų skaičių ir yra žymiai atsparesnis neteisėtam atrakinimui, kai naudojamas dinaminis metodas (cilindrinės šerdies išmušimo metodas).
Nuorodų sąrašas
... cilindras
... korpusas
... jungiamoji dalis
-94 ... mova
... valdantysis kumštelis
... rakto kanalas
... raktas
... reguliavimo kaiščiai
... trečioji kombinacija
... fiksavimo kaiščiai
... diskai
... išlenkti radialiniai grioveliai
... išoriniai diskų išsikišimai
... ašiniai grioveliai, esantys vidiniame cilindriniame korpuso paviršiuje
... pirmoji kombinacija
... plokštelės spyruoklė
... įpjova
... išsikišimas
... antroji kombinacija
... vidiniai radialiniai grioveliai korpuse
... ribojantis kaištis
... išilginis griovelis korpuse
... radialinis griovelis korpuse
... cilindro skersinė įpjova
... movos ribotuvo kaištis
... stabdančioji rakto dalis
... cilindro spyruoklė
... movos korpuso spyruoklė

Claims (7)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Spyna ir raktas, kuriame spyna turi du bendraašius fiksavimo cilindrus (1), kiekvienas cilindras savo korpuse (2) sukasi aplink ašį, apatinėje dalyje abu korpusus tarpusavyje jungia jungiamoji dalis (3), abu cilindrus (1) taip pat kartu laiko apsauginės jungtys ir kiekvienas cilindras turi individualiai pritaikytą movą (4), skirtą spynos valdymui, kuri slankioja, bet nesisuka aplink ašį priešais valdantįjį kumštelį (5), šio valdančiojo kumštelio (5) korpuso sukimosi ašyje, b e s i s k i r i a n t y s tuo, kad išlenkti radialiniai grioveliai (12), išdėstyti išilgai ties cilindro (1) cilindriniu korpusu, turi bent vieną spyruoklinių pusmėnulio formos diskų (11) eilę, kurie slenka į šiuos radialinius griovelius (20) dėl išsikišimų (13), esančių kiekvienos plokštelės (11) išoriniame paviršiuje ir siekiančių vidinius radialinius griovelius (20), esančius korpuse (2), kur šie išsikišimai (13) yra kampu pakreipti vienas nuo kito ir veikia kartu su ašiniais grioveliais (14) vidiniame cilindriniame korpuso (2) paviršiuje, kur korpuse (2) tam tikras ašinių griovelių skaičius ir kampinis poslinkis atitinka tam tikrą išsikišimų (13) skaičių ir kampinį poslinkį, kai atskirų diskų (11) išsikišimų (13) poslinkis į atitinką ašinį griovelį yra valdomas pirmąja kombinacija (15), sukuriama vienoje briaunos pusėje arba atitinkamoje šoninėje plokščio rakto (7) pusėje, į kurį lanksčiai stumiama plokštelė (11) po to, kai į spyną įkišamas raktas (7), kurtam, kad būtų sukliudyta cilindro (1) pasukimui po to, kai įkišamas teisėtas plokščias raktas (7), ribojantis kaištis (21) įkišamas į cilindrą (1), į šio cilindro vidinio galo sritį, išorinė išsikišusi ribojančio kaiščio (21) dalis yra slankioja išilginiame griovelyje (22), kuris yra sukuriama korpuse (2), kuris, valdančiojo kumštelio (5) kryptimi, patenka į korpuso (2) radialinį griovelį (23), ir kur funkcinėje padėtyje, po to, kai įkišamas teisėtas plokščias (7) raktas, kuriame visi diskai (11) yra pasukti taip, kad jų išoriniai išsikišimai (13) atitinka išilginius ašinius griovelius (14), ir tada po to, kai veikiant plokščio rakto (7) kotelio stabdančiajai daliai, į spyną įstumiamas cilindras (1), cilindro ašinio veleno ribojantis kaištis (21) atsiranda korpuso (2) radialiniame griovelyje (23) nustatytoje ašinėje padėtyje ir galima pasukti korpuse (2) esantį cilindrą (1).
  2. 2. Pagal 1 teiginį Spyna ir raktas pagal 1 punktą besiskiriantys tuo, kad cilindro (1) cilindrinio korpuso išlenkti radialiniai grioveliai (12) turi dvi eiles
    - 11 slankiojančių spyruoklinių diskų (11) su išsikišimais (13), kurie yra išdėstyti vienas priešais kitą ir kurie veikia kartu su ašiniais grioveliais (14) korpuso (2) vidiniame cilindriniame paviršiuje, kiekvienoje eilėje esantys diskai (12) valdomi atitinkama pirmąją arba antrąją įkišto rakto (7) kombinacija (1519), kuri taip pat būna sukuriama abejose rakto (7) briaunos pusėse arba rakto šoninėse pusėse.
  3. 3. Spyna ir raktas pagal 1 arba 2 punktą besiskiriantys tuo, kad ašinis cilindro (1) poslinkis spynoje veikia prieš cilindre esančios spyruoklės (27) spaudimą kur kita cilindro pusė yra atsirėmusi į spynos valdančiojo kumštelio briauną.
  4. 4. Spyna ir raktas pagal vieną iš punktų nuo 1 iki 3, besiskiriantys tuo, kad cilindro (1) vidinio galo paviršius turi skersinę įpjovą (24), kuri turi slenkantį, plokštelę primenantį movos (4) korpusą nuolat stumiamą prieš valdančiojo kumštelio (5) briauną ir turintį išilginę įpjovą atvirą valdančiojo kumštelio (5) briaunos kryptimi, kur movos (4) pratęsimo ribotuvo kaištis (25) pasiekia šią įpjovą ir atriboja movos (4) galinę ašinę padėtį.
  5. 5. Spyna ir raktas pagal vieną iš punktų nuo 1 iki 4, besiskiriantys tuo, kad į cilindre (1) esantį rakto kanalą (6) veda viršutiniai radialinių velenų galai, išdėstyti eile, kurioje yra slankiojantys reguliavimo kaiščiai (8), kurių viršutiniai galai veikia kartu su trečiąja kombinacija (9), sukuriama plokščio rakto (7) siauresnėje apatinėje pusėje, o į kaiščių apatiniuosius galus nusileidžia fiksavimo kaiščių (10) viršutiniai paviršiai, kur fiksavimo kaiščiai (10) su spyruoklėmis yra įrengti korpuso (2) kiaurymėse, bendroje ašyje su atitinkamais cilindro (1) velenais, cilindro (1) funkcinėje užrakintoje padėtyje.
  6. 6. Plokščias raktas, kurį sudaro galvutė, praplėsta pereinamoji dalis ir kotelis, kur bent vienas iš abiejų kotelio briaunos šoninių paviršių arba abejų pusių yra pritaikytas pirmajai arba antrajai kombinacijai (15,19) tam, kad būtų galima valdyti spyną, pagal vieną iš punktų nuo 1 iki 4, besiskiriantis tuo, kad jo stabdančiųjų dalį (26) sudaro grupė pasirinktų priemonių veikiančių atskirai arba kombinacijose, pereinamosios praplatintos dalies apatinis paviršius, bent vienas į
    -12šonus pratęstas šoninis išsikišimas, esantis šioje praplatintoje pereinamoje dalyje arba praplatintos pereinamosios dalies paviršiuje.
  7. 7. Plokščias raktas, kurį sudaro galvutė, praplėsta pereinamoji dalis ir kotelis, kur bent vienas iš abiejų kotelio briaunos šoninių paviršių arba abejų pusių yra pritaikytas pirmajai arba antrajai kombinacijai (15, 19), o apatinė šiauresnioji rako pusė yra pritaikyta trečiajai kombinacijai (9) tam, kad būtų galima valdyti spyną pagal vieną iš punktų nuo 1 iki 5, besiskiriantis tuo, kad jo stabdančiąją dalį (26) sudaro grupė pasirinktų priemonių, veikiančių atskirai arba kombinacijose, pereinamosios praplatintos dalies apatinis paviršius, bent vienas į šonus pratęstas šoninis išsikišimas, esantis šioje praplatintoje pereinamoje dalyje arba praplatintos pereinamosios dalies paviršiuje.
LT2012014A 2011-05-05 2012-03-05 Spyna ir raktas LT5893B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110262A CZ2011262A3 (cs) 2011-05-05 2011-05-05 Zámek a klíc

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2012014A LT2012014A (lt) 2012-11-26
LT5893B true LT5893B (lt) 2013-01-25

Family

ID=44506046

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2012014A LT5893B (lt) 2011-05-05 2012-03-05 Spyna ir raktas

Country Status (8)

Country Link
CZ (1) CZ2011262A3 (lt)
HR (1) HRP20120353A2 (lt)
LT (1) LT5893B (lt)
LV (1) LV14609B (lt)
PL (1) PL220694B1 (lt)
RO (1) RO128306B1 (lt)
SI (1) SI23741A (lt)
SK (1) SK288371B6 (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0211602A1 (en) 1985-08-07 1987-02-25 Yale Security Inc Lock cylinder having two sets of tumblers and key therefor
CZ20059A3 (cs) 2005-01-07 2006-11-15 Vysoká skola chemicko - technologická Zpusob modifikace tokových vlastností vodných suspenzí elektrárenských popílku

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3000869C2 (de) * 1980-01-11 1985-03-14 C. Ed. Schulte Gmbh, 5620 Velbert Drehschließzylinder mit Stiftzuhaltungen
US4326396A (en) * 1980-01-14 1982-04-27 Chicago Lock Co. Plate tumbler for a cylinder lock mechanism
EP0115568B1 (de) * 1983-02-04 1987-12-23 EVVA - Werk Spezialerzeugung von Zylinder-und Sicherheitsschlössern Gesellschaft m.b.H. & Co. Kommanditgesellschaft Zylinderschloss mit Zylindergehäuse und einem Zylinderkern sowie Schlüssel
JPH0721776Y2 (ja) * 1989-11-10 1995-05-17 株式会社東海理化電機製作所 シリンダ錠
WO2005124067A1 (fr) * 2004-06-18 2005-12-29 Guozhong Chen Barillet de serrure incrochetable et antivol
CZ20509U1 (cs) * 2009-12-09 2010-02-08 Fab, S.R.O. Válcový zámek s plochým klícem

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0211602A1 (en) 1985-08-07 1987-02-25 Yale Security Inc Lock cylinder having two sets of tumblers and key therefor
CZ20059A3 (cs) 2005-01-07 2006-11-15 Vysoká skola chemicko - technologická Zpusob modifikace tokových vlastností vodných suspenzí elektrárenských popílku

Also Published As

Publication number Publication date
RO128306B1 (ro) 2015-10-30
SK500092012A3 (en) 2013-01-02
LT2012014A (lt) 2012-11-26
CZ302686B6 (cs) 2011-08-31
LV14609A (lv) 2012-11-20
CZ2011262A3 (cs) 2011-08-31
LV14609B (lv) 2013-01-20
SI23741A (sl) 2012-11-30
HRP20120353A2 (hr) 2012-11-30
PL398804A1 (pl) 2012-11-19
PL220694B1 (pl) 2015-11-30
RO128306A2 (ro) 2013-04-30
SK288371B6 (sk) 2016-07-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8746025B2 (en) Key, lock and locking mechanism
US9587415B2 (en) Sidebit operated interchangeable core control lug
EP2173954B1 (en) Hierarchical cylinder lock system
EP1389253B1 (de) Schliesszylinder, insbesondere für kraftfahrzeuge
US7802455B2 (en) Programmable lock having incidental change control
US20030154752A1 (en) Anti-pick mogul cylinder
US5964111A (en) Pick-resistant pin-tumbler lock
US20130340493A1 (en) Multi-blade and locking system
US9598880B2 (en) Lock cylinder including modular plug
US20070137272A1 (en) Cylinder lock with an axially moving sidebar
FI113078B (fi) Avain ja sylinteri varmuuslukkoa varten
EP1784550A2 (en) Lock system with improved auxiliary pin tumbler stack
EP2963209B1 (en) An improved structure of key cylinder
KR20010102411A (ko) 기동 스위치용 전자식 키와 같은 식별 공급기의 수용 및고정을 위한 장치
GB2244756A (en) Lock and key system.
CA2278853A1 (en) Improved cylinder lock system
LT5893B (lt) Spyna ir raktas
JP6458021B2 (ja) 鍵及び鍵付き回転シリンダ錠
US4018069A (en) Key-actuated barrel-type locks
CZ2010843A3 (cs) Válcový zámek s otocným klícem
CZ22428U1 (cs) Zámek a klíč
EP2626489B1 (en) Key, or key blank, for a cylinder lock
EP1366256B1 (en) Rotating pin tumbler side bar lock with side bar control
GB2314375A (en) Cylinder Locks
HU216958B (hu) Kettős felvezetőperemmel ellátott kulcs és henger biztonsági hengerzárhoz

Legal Events

Date Code Title Description
FG9A Patent granted

Effective date: 20130125

PD9A Change of patent owner

Owner name: ASSA ABLOY CZECH & SLOVAKIA, S.R.O., CZ

Effective date: 20140701

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20200305