LT5148B - Kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos ir jų gavimo būdas - Google Patents

Kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos ir jų gavimo būdas Download PDF

Info

Publication number
LT5148B
LT5148B LT2003051A LT2003051A LT5148B LT 5148 B LT5148 B LT 5148B LT 2003051 A LT2003051 A LT 2003051A LT 2003051 A LT2003051 A LT 2003051A LT 5148 B LT5148 B LT 5148B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
glucosamine
formula
metal
water
process according
Prior art date
Application number
LT2003051A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2003051A (lt
Inventor
Triptikumar Mukhopadhyay
Ravi Gajanan Bhat
E S Sreekumar
Original Assignee
Nicholas Piramal India Limited
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nicholas Piramal India Limited filed Critical Nicholas Piramal India Limited
Publication of LT2003051A publication Critical patent/LT2003051A/lt
Publication of LT5148B publication Critical patent/LT5148B/lt

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Šis išradimas yra susijęs su naujomis kristalinėmis gliukozamino sulfato metalų druskomis, skirtomis ūmioms ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms ir visoms patologinėms būklėms, atsirandančioms dėl kaulų-sąnarių audinių metabolinių sutrikimų, gydyti. Konkrečiau, šis išradimas yra susijęs su naujomis kristalinėmis gliukozamino sulfato metalų druskomis, turinčiomis nedidelį metalo kiekį, kuriose šis metalas gali būti natris arba kalis. Šis išradimas taip pat yra susijęs su naujųjųkristalinių gliukozamino sulfato metalų druskų, turinčių nedidelį metalo kiekį, gavimo būdais panaudojant tirpiklius ir nenaudojant tirpiklių, ir su farmacinėmis kompozicijomis, į kurias įeina naujosios kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos, turinčios nedidelį metalo kiekį. ą

Description

Išradimo sritis
Šis išradimas yra susijęs su naujomis kristalinėmis gliukozamino sulfato metalų druskomis, skirtomis ūmioms ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms ir visoms patologinėms būklėms, atsirandančioms dėl kaulų-sąnarių audinių metabolinių sutrikimą gydyti. Konkrečiau, šis išradimas yra susijęs su naujomis kristalinėmis gliukozamino sulfato metalų druskomis, turinčiomis nedidelį metalo kiekį, kuriose šis metalas gali būti natris arba kalis. Šis išradimas taip pat yra susijęs su naujųjų kristalinių gliukozamino sulfato metalų druską turinčių nedidelį metalo kiekį, gavimo būdais panaudojant tirpiklius ir nenaudojant tirpiklių ir su farmacinėmis kompozicijomis, į kurias įeina naujosios kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos, turinčios nedidelį metalo kiekį.
Išradimo kilmė
Ir ūmios, ir chroniškos reumatinių ir artritinių ligų formos yra susijusios su sąnarių skausmu ir uždegimu ir todėl tokiomis ligomis sergantiems pacientams sukelia daug kančią Labiausiai vyraujanti artrito forma yra osteoartritas - degeneracinė sąnarių liga. Ši liga yra daugiausiai paplitusi tarp pagyvenusių žmonių. Standartiškai gydant osteoartritą dažniausiai naudojamas aspirinas, kortikosteroidai, nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NSAID), pvz. ibuprofenas, naproksenas ir t..t., o dar dažniau COX-2 inhibitoriai, pvz. rofekoksibas, celekoksibas. Tačiau visi šie vaistai yra susiję su vienu arba daugiau šalutinių poveikių, kurie kai kuriais atvejais gali būti ilgalaikiai. Idealus osteoartrito gydymas turėtų būti efektyvi skausmo kontrolė bei sąnarių degeneracijos sulėtinimas arba sustabdymas, sukeliant mažiau šalutinių poveikių. 1970-jų metų pradžioje buvo atrasta, kad gamtinė medžiaga - gliukozaminas - gali sulėtinti osteoartrito progresavimą ir sumažinti su šia liga susijusį skausmą [Kurtz J. F. et ai.: Z. Algemeinmed
46(21):1090-1095 (1970); Vinel P. et ai.: Therapeutique, 47(10): 839-843 (1971)].
Gliukozaminas (aminosacharidas) padeda sustiprinti sąnario struktūrą tokiu būdu pagerindamas judrumą. Iki šiol yra aprašyti 4 pagrindiniai gliukozamino šaltiniai, būtent gliukozamino hidrochloridas, gliukozamino hidrojodidas, gliukozamino sulfatas ir N-acetilgliukozaminas. Tinkamiausia iš jų gliukozamino forma yra gliukozamino sulfatas ir jis yra plačiausiai naudojamas osteoartritui ir kitoms ūmioms ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms gydyti. Gliukozamino sulfato naudojimo privalumai gydant osteoartritą ir kitas artritines ligas bei šio vaisto saugumas ir efektyvumas yra pakankamai gerai įrodytas [Dormant A. et ai.: din. Ther.
3(4): 260-272 (1980); Vaz A.L.: Curr. Med. Res. Opin. 8(3): 142-149 (1982); Tapadinhas M.J.: Pharmaceutica 3: 157-168 (1982); Reichelt A. et ai.: Arzneim. Forschung 44: 75-80 (1994)].
Nors gliukozamino sulfatas yra labai efektyvus, dėl didelio jo higroskopiškumo laisvoje formoje jis yra nestabilus, o jo aminogrupė lengvai oksiduojasi. Taigi, šio vaisto peroralinio vartojimo formose, tokiose kaip kapsulės, tabletės, yra antioksidantų. Tačiau tai neišsprendžia jo higroskopiškumo problemos. Norint išspręsti šią problemą paprastai gliukozamino sulfatas yra sumaišomas su metalų druskomis, geriausia natrio arba kalio druskomis. Literatūroje yra gerai žinomos mišrios gliukozamino hidrochlorido druskos su šarminių metalų arba žemės šarminių metalų sulfatais, tokiais kaip natrio arba kalio sulfatai. Paprastai gliukozamino sulfato metalų druskos yra pagaminamos išeinant arba iš gliukozamino hidrochlorido, arba iš gliukozamino laisvos bazės.
Gliukozamino sulfato gavimas yra aprašytas Didžiosios Britanijos patente Nr. 1056331, JAV patente Nr. 3683076 ir Šveicarijos patente Nr. 525861.
Gliukozamino sulfato ir natrio chlorido mišrių druskų gavimas yra aprašytas JAV patente Nr. 4642340, kur iš pradžių pagamintas gliukozamino sulfatas yra veikiamas natrio chlorido tirpalu, o po to pridedama skystos nusodinančios medžiagos mišriai druskai nusodinti. Šis būdas apima tiesioginį gliukozamino sulfato panaudojimą kuris turi būti griežtai laikomas aplinkoje, kurios drėgmė yra ne didesnė nei 30 %, o temperatūra ne aukštesnė nei 15 °C; taigi šiuo atveju reikia laikytis tinkamų atsargumo priemonių.
EP 214642 aprašomas mišrios gliukozamino sukfato ir kalio chlorido druskos gavimo būdas išeinant iš gliukozamino laisvos bazės, kuriame gliukozamino laisva bazė vandenyje yra veikiama koncentruota sulfato rūgštimi ir į gautą tirpalą pridedama kalio chlorido. Metalo druska išsodinama iš tirpalo pridedant skystos nusodinančios medžiagos. Tai yra ilgas gavimo būdas, nes jis apima pirmiausia gliukozamino laisvos bazės išskyrimą iš gliukozamino hidrochlorido, o po to eina tolimesnės stadijos. Be to, šis būdas duoda mažas išeigas.
JAV patente Nr. 5847107 aprašomas mišrių gliukozamino sulfato druskų kristalinių formų gavimo būdas, kuriame gliukozamino hidrochloridas yra veikiamas metalo sulfatu, pvz. natrio sulfatu, vandeniniame tirpiklyje ir stabili kristalinė gliukozamino sulfato forma yra nusodinama iš tirpalo pridedant skystos nusodinančios medžiagos.
JAV patentuose Nr. 5843923 ir 5902801 naudojamas tas pats būdas gliukozamino sulfato metalų druskoms gauti, tačiau šiais atvejais nededama skysto nusodinančio agento, bet į jį įeina tirpalo, gauto gliukozamino hidrochlorido ir metalo sulfato reakcijoje, liofilizavimas.
Nors mišrios gliukozamino sulfato metalų druskos - JAV patentuose Nr. 5847107 ir 5902801 aprašyti produktai - yra tinkamos reumatinėms ir artritinėms ligoms gydyti, jos turi proporcingai didelį kiekį metalo, pvz. natrio arba kalio. Reumatinės ir artritinės ligos yra daugiausiai paplitę tarp vyresnių žmonių, kurie turi didelę riziką susirgti kitomis ligomis, tokiomis kaip hipertenzija ir širdies ir kraujagyslių ligos. Hiperkaliemija (didelis kalio kiekis kraujyje) taip pat yra rimtas elektrolitų sutrikimas, kuris dažniausiai išsivysto pagyvenusiems žmonėms. Tokiais atvejais pacientams yra patariama riboti natrio arba kalio suvartojimą priklausomai nuo konkretaus atvejo. Be to, žmonėms, sergantiems inkstų funkcijos sutrikimu, reikia naudoti mažai natrio. Todėl gliukozamino sulfato mišrių druskų, turinčių proporcingai didelį natrio arba kalio kiekį, skyrimas pacientams, kurie taip pat turi hipertenziją širdies ir kraujagyslių susirgimus, inkstų funkcijos sutrikimą hiperkaliemiją ir kitas ligas, reikalaujančias riboti natrio ir kalio suvartojimą gali būti nepatartinas. Turint omenyje įrodytą gliukozamino sulfato saugumą ir efektyvumą lyginant su kitais įprastais vaistais nuo artritinių ligų, atsiranda poreikis sukurti specifinę gliukozamino sulfato formą kurią būtų galima saugiai skirti natriui arba kaliui jautriems pacientams.
Šie išradėjai dabar rado naujas kristalines gliukozamino sulfato metalų druskas, turinčias mažą metalo kiekį, kur metalas gali būti arba natris, arba kalis. Šio išradimo kristalinių gliukozamino sulfato natrio arba kalio druskų naudojimas ne tik efektyviai gydo visus artritinius pacientus, bet jos taip pat yra saugus vaistas tokiems pacientams, kurie turėjo arba turi ryšį su ligomis, reikalaujančiomis apriboti natrio arba kalio naudojimą.
Išradimo tikslai
Pagrindinis šio išradimo tikslas yra pateikti naujas kristalines gliukozamino sulfato metalų druskas, turinčias nedidelį metalo kiekį, tinkančias ūmioms ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms ir visoms patologinėms būklėms, atsirandančioms dėl kaulų-sąnarių audinių metabolinių sutrikimų gydyti.
Kitas šio išradimo tikslas yra pateikti naujas kristalines gliukozamino sulfato metalų druskas, turinčias nedidelį metalo kiekį, kuriose šis metalas gali būti arba natris, arba kalis, kaip efektyvų ir saugų vaistą natriui arba kaliui jautriems artritiniams pacientams.
Dar kitas šio išradimo tikslas yra pateikti kristalinių gliukozamino sulfato metalų druskų turinčių nedidelį metalo kiekį, gavimo būdus panaudojant tirpiklius ir nenaudojant tirpiklių.
Ir dar vienas šio išradimo tikslas yra pateikti farmacinę kompoziciją į kurią įeina naujosios kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos, turinčios nedidelį metalo kiekį.
Išradimo santrauka
Taigi, šio išradimo tikslas yra pateikti naujas kristalines gliukozamino sulfato metalų druskas, turinčias nedidelį metalo kiekį, kurios yra atvaizduojamos toliau duodama formule I:
ch2oh
H/
O
HO
H NH2
OH
MHSO4- 2CI kurioje M reiškia Na arba K (toliau vadinama I junginiu).
I junginyje (M = Na) natrio kiekis yra tik 4,22 %, lyginant su 8 % natrio, kuris yra mišrioje gliukozamino sulfato natrio druskoje - produkte, aprašytame anksčiau (JAV patentai Nr. 5847107 ir 5902801). Be to, kalio kiekis I junginyje (M = K) yra tik 7,16 %, lyginant su 12,9 % kalio, kuris yra produkte, aprašytame JAV patentuose Nr. 5847107 ir 5902801.
Taigi šio išradimo I formulės junginiai yra daug pranašesni už anksčiau aprašytus junginius jų tinkamumo specifiniam artritinių pacientų, kurie yra jautrūs natriui ir kaliui, gydymui prasme.
Pagal kitą šio išradimo aspektą yra pateikiamas I formulės junginių gavimo būdas, naudojant tirpalus, kuris apima tokias stadijas:
i. gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato, pasirinkto iš natrio rūgščiojo sulfato ir kalio rūgščiojo sulfato, stechiometrinių kiekių sąveiką tirpiklyje;
ii. gautos gliukozamino sulfato metalo druskos nusodinimą esant su vandeniu besimaišančio organinio tirpiklio;
iii. reakcijos masės nufiltravimą gaunant I formulės junginį.
Šiame būde (i) reakcijos stadijoje naudojamas tirpiklis gali būti vanduo.
Be to, minėtos gauto gliukozamino sulfato metalo druskos nusodinimo stadijos gali būti arba gauto (i) stadijos tirpalo supylimas į su vandeniu besimaišantį organinį tirpiklį, arba su vandeniu besimaišančio organinio tirpiklio supylimas į gautą (i) stadijos tirpalą ir po to gauto tirpalo maišymas tam tikrą nustatytą laiką. Tada ši gerai sumaišyta reakcijos masė filtruojama, gaunant norimą I formulės junginį.
Pagal kitą šio išradimo aspektą prieš reakcijos masės filtravimą (iii) stadijoje reakcijos masė paliekama atšalti tam tikrą nustatytą laiką ir po to filtruojamma, gaunant I formulės junginį.
Terminas “stechiometriniai kiekiai” būde, kuriame naudojami tirpikliai, reiškia gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato 2:1 santykį.
Su vandeniu besimaišantys organiniai tirpikliai gali būti pasirinkti iš etanolio, propanolio, izopropanolio, acetono, acetonitrilo, tetrahidrofurano, dioksano, dimetilformamido ir panašių. Tinkamiausias tirpiklis yra izopropanolis.
Su vandeniu besimaišantis organinis tirpiklis yra imamas nuo keturių iki dešimties dalių santykiu skaičiuojant pagal (i) stadijos tirpalo tūrį. Geriausia pridėti (i) stadijos tirpalą į 6 kartus didesnį su vandeniu besimaišančio tirpiklio tūrį.
Laikas, reikalingas tirpalų supylimui, gali kisti nuo 5 minučių iki 4 valandą geriausiai tinka 1 valanda.
Gautas (i) stadijos tirpalas supilamas į su vandeniu besimaišantį organinį tirpiklį, arba su vandeniu besimaišantis organinis tirpiklis supilamas į gautą (i) stadijos tirpalą kambario temperatūroje, apimančioje nuo 17 °C iki 35 °C, geriau nuo 20 iki 25 °C.
Gautas mišinys, kuriame yra nuosėdos, yra maišomas nuo maždaug 2 iki 6 valandą geriausia 4 valandas, kambario temperatūroje, apimančioje nuo 17 °C iki 35 °C, geriau nuo 20 iki 25 °C. Tada ši gerai sumaišyta reakcijos masė filtruojama vakuume. Produktas plaunamas, gaunant gliukozamino sulfato druską kuri yra balta kieta medžiaga, ir ji džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume.
Pagal kitą šio išradimo aspektą ši gerai maišoma masė gali būti atšaldoma iki 0-20 °C, geriau iki 0-10 °C, dar geriau iki 0-5 °C ir išlaikoma šioje temperatūroje 1-24 valandas, geriau 1-20 valandą dar geriau 1-16 valandų. Produktas plaunamas, gaunant gliukozamino sulfato druską kuri yra balta kieta medžiaga, ir ji džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume.
Pagal kitą šio išradimo aspektą yra pateikiamas I formulės junginių gavimo būdas nenaudojant tirpiklią kuris apima mišinio, sudaryto iš gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato stechiometrinių kiekią trynimą į miltelius kambario temperatūroje tam tikrą apibrėžtą laiką.
Terminas “stechiometriniai kiekiai būde, kuriame nenaudojami tirpikliai, reiškia gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato 2:1 santykį.
Terminas “kambario temperatūra” būde, kuriame nenaudojami tirpikliai, reiškia temperatūrą apimančią nuo 17 °C iki 35 °C, geriau nuo 20 iki 25 °C, temperatūrų intervalus.
Mišinys sutrinamas į miltelius naudojant tinkamą įrangą tokią kaip rutulinis malūnas, daugiaveiksmis malūnas, plaktukinis malūnas, ir panašias; arba piestą ir grūstuvą Sutrynimui į miltelius geriausia naudoti piestą ir grūstuvą.
Trinama į miltelius maždaug nuo 0,2 iki 2 valandą geriausia 0,5-1 valandą.
šio išradimo I formulės junginiai yra stabilūs kambario temperatūroje ir drėgmėje. Produkto išeiga yra 75 - 85 %, kai yra taikomas būdas, kuriame naudojami tirpikliai. Produkto išeiga yra 97 - 99,5 %, kai yra taikomas būdas, kuriame nenaudojami tirpikliai.
šio išradimo I formulės junginiai tinka naudoti ir ūmioms, ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms, ypatingai osteoartritui, ir bendrai visoms patologinėms būklėms, atsirandančioms dėl kaulų-sąnarių audinių metabolinių sutrikimą gydyti.
Geriausia šio išradimo junginius vartoti peroralinių kompoziciją vaisto forma, kaip antai tabletėmis arba kapsulėmis, arba injekcijų forma. Šis išradimas taip pat apima ir kitas vaisto formas, kuriose yra šio išradimo junginių.
Taigi, dar vienas šio išradimo aspektas yra pateikti farmacinę kompoziciją į kurią įeina šio išradimo I formulės junginys. Šio išradimo farmacinė kompozicija gali būti pagaminama pagal standarines metodikas, sumaišant I formulės junginį su vienu arba daugiau farmakologiškai priimtinų pagalbinių ir/arba papildomų medžiagą tokių kaip užpildai, emulsikliai, tepalai, skonį slepiančios, nuspalvinančios arba buferinės medžiagos, ir paverčiant mišinį tinkama vaisto forma, tokia kaip tabletės, padengtos tabletės, kapsulės, arba parenteriniam vartojimui tinkamos suspensijos arba tirpalai.
Šio išradimo apimtis ir tikslai toliau bus pailiustruoti pavyzdžiais, kurie jokiu būdu neturi būti laikomi apribojančiais ši išradimą pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 mi). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 1 valandą sulašinamas į intensyviai maišomą izopropanoiį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 16 vallandų. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
6,6 g > 300 °C +59° (c 2, vanduo)
4,22 %.
Išeiga:
Lyd. temp. Wd25: natrio kiekis:
pavyzdys:
Gliukozamino sulfato kalio druskos gavimas (mažas kalio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir kalio rūgštusis sulfatas (2,040 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 1 valandą sulašinamas į intensyviai maišomą izopropanoiį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 16 vallandų. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
Išeiga:
Lyd. temp.
[a]o25:
6,94 g > 300 °C +58,5° (c 2, vanduo) kalio kiekis: 7,16%.
pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas intensyviai maišomas ir į jį 25 °C (kambario temperatūroje) per 1 valandą sulašinamas izopropanolis (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 16 vallandų. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
Išeiga: 6,34 g
Lyd. temp. > 300 °C [a]o25: +60° (c 2, vanduo) pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 1 valandą sulašinamas į intensyviai maišomą izopropanolį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas ir nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
Išeiga: 6,35 g
Lyd. temp. > 300 °C [a]D 25: +60,6° (c 2, vanduo) v
,u LT 5148 B pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 1 valandą sulašinamas į intensyviai maišomą izopropanolį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 2 valandas. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
Išeiga: 6,86 g
Lyd. temp. > 300 °C [a]o2S +60,4° (c 2, vanduo) pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) Ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 1 valandą sulašinamas į intensyviai maišomą izopropanolį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 4 valandas. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
Išeiga:
Lyd. temp.
[<x]d25:
6,9 g > 300 °C +59,5° (c 2, vanduo).
pavyzdys:
Gliukozamino sulfato natrio druskos gavimas (mažas natrio kiekis )
Į kolbą sudedamas gliukozamino hidrochloridas (6,45 g, 0,03 mol) ir natrio rūgštusis sulfatas (1,8 g, 0,015 mol) ir ištirpinama vandenyje (25 ml). Gautas tirpalas kambario temperatūroje per 5 minutes supilamas į intensyviai maišomą izopropanolį (150 ml). Kolbos turinys dar pamaišomas 4 valandas, po to laikomas 0-5 °C temperatūroje 16 valandų. Nuosėdos nufiltruojamos vakuume (150 mm Hg). Produktas perplaunamas du kartus (kiekvieną kartą po 25 ml izopropanolio). Gaunama baltos kietos medžiagos pavidalo gliukozamino sulfato druska, kuri džiovinama 25 °C temperatūroje vakuume (2 mm Hg).
išeiga: 6,68 g
Lyd. temp. > 300 °C [a]o25: +60,0° (c 2, vanduo) pavyzdys:
Gliukozamino hidrochloridas (12,9 g, 0,06 mol) sudedamas į natrio rūgštųjį sulfatą (3,6 g, 0,03 mol), mišinys sutrinamas į miltelius naudojant piestą ir grūstuvą ir gaunama gliukozamino sulfato druska.
Išeiga: 16,1 g
Lyd. temp. > 300 °C [<x]d25: +51° (c 2, vanduo)
Metalo kiekio mišrioje gliukozamino sulfato metalo druskoje nustatymas
Natrio kiekis mišrioje gliukozamino sulfato natrio druskoje arba atitinkamai kalio kiekis mišrioje gliukozamino sulfato kalio druskoje buvo nustatytas naudojant indukuotos plazmos metodą. Natrio kiekis buvo išmatuotas esant 589,592 nm, o kalio kiekis buvo išmatuotas esant 766,491 nm bangų ilgiams.
Prietaisas: Indukuotos plazmos spektrometras
Modelis: Spectrofiame Modula Type FSM A 81 A.

Claims (20)

1. Naujos kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos, turinčios nedidelį metalo kiekį, atvaizduojamos toliau duodama formule I:
CH2OH ί + ?H MHSO4- 2CI
I kurioje M reiškia metalą pasirinktą iš Na arba K.
2.1 formulės junginys pagal 1 punktą kuriame M yra Na (natris).
3.1 formulės junginys pagal 1 punktą kuriame M yra K (kalis).
4. i formulės junginio pagal 1 punktą gavimo būdas, besiskiriant i s tuo, kad jis apima tokias stadijas:
(i) gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato, kurio formulė
MHSO4, kurioje M yra toks, kaip apibūdinta aprašant aukščiau duotą I formulę, stechiometrinių kiekių sąveiką vandeniniame tirpiklyje, gaunant gliukozamino sulfato metalo druską (ii) gautos gliukozamino sulfato metalo druskos, esančios gautame (i) stadijos tirpale, nusodinimą naudojant su vandeniu besimaišantį organinį tirpiklį;
(iii) gautos (ii) stadijoje reakcijos masės nufiltravimą gaunant I formulės gliukozamino sulfato metalo druską.
5. Būdas pagal 4 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas (i) stadijoje naudojamas vandeninis tirpiklis yra vanduo.
6. Būdas pagal 4 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta gautos gliukozamino sulfato metalo druskos nusodinimo stadija apima arba (i) stadijoje gauto tirpalo supylimą į su vandeniu besimaišantį organinį tirpiklį arba su vandeniu besimaišančio organinio tirpiklio supylimą į (i) stadijoje gautą tirpalą tinkamoje temperatūroje per tam tikrą apibrėžtą laiką ir po to gauto reakcijos mišinio maišymą
7. Būdas pagal 6 punktą besiskiriantis tuo, kad supilama nuo 17 °C iki 35 °C temperatūroje.
8. Būdas pagal 6 punktą besiskiriantis tuo, kad supilama per laiko tarpą apimantį nuo 5 minučių iki 4 valandų.
9. Būdas pagal 4 arba 6 punktą besiskiriantis tuo, kad gauto (i) stadijoje tirpalo ir su vandeniu besimaišančio organinio tirpiklio santykis yra nuo 1:4 iki 1:10.
10. Būdas pagal 4 arba 6 punktą besiskiriantis tuo, kad su vandeniu besimaišantis organinis tirpiklis gali būti pasirinktas iš etanolio, propanolio, izopropanolio, acetono, acetonitrilo, tetrahidrofurano, dioksano, dimetilformamido ir panašių.
11. Būdas pagal 6 punktą besiskiriantis tuo, kad gautas reakcijos mišinys yra maišomas tinkamoje temperatūroje tam tikrą apibrėžtą laiką.
12. Būdas pagal 11 punktą besiskiriantis tuo, kad gautas reakcijos mišinys yra maišomas nuo 2 iki 6 valandų.
13. Būdas pagal 11 punktą besiskiriantis tuo, kad reakcijos mišinys yra maišomas 17 - 35 °C temperatūroje.
14. Būdas pagal 4 punktą besiskiriantis tuo, kad prieš minėtą (iii) reakcijos masės filtravimo stadiją reakcijos masė atšaldoma iki tinkamos temperatūros ir palaikoma šioje temperatūroje tam tikrą apibrėžtą laiką.
15. Būdas pagal 14 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta reakcijos masė yra atšaldoma iki 0-20 °C.
16. Būdas pagal 14 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta reakcijos masė yra palaikoma minėtoje temperatūroje 1-24 valandas.
17.1 formulės junginio pagal 1 punktą gavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad jis apima gliukozamino hidrochlorido ir metalo rūgščiojo sulfato, kurio formulė
MHSO4, kurioje M reiškia metalą pasirinktą iš Na arba K, stechiometrinių kiekių mišinio pavertimą į miltelius, naudojant atitinkamą įtaisą kambario temperatūroje per tam tikrą nustatytą laiko tarpą.
18. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad paverčiama į miltelius per 0,2-2,0 valandas.
19. Farmacinė kompozicija, besiskirianti tuo, kad į ją įeina efektyvus kiekis I formulės junginio pagal 1 punktą.
20. Junginys pagal 1 punktą skirtas panaudoti ir ūmioms, ir chroniškoms reumatinių ir artritinių ligų formoms bei visoms patologinėms būklėms, atsirandančioms dėl kaulų-sąnarių audinių metabolinių sutrikimų gydyti.
LT2003051A 2000-12-01 2003-05-29 Kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos ir jų gavimo būdas LT5148B (lt)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IN1087MU2000 2000-12-01
IN394MU2001 2001-04-26

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2003051A LT2003051A (lt) 2004-02-25
LT5148B true LT5148B (lt) 2004-07-26

Family

ID=30772079

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2003051A LT5148B (lt) 2000-12-01 2003-05-29 Kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos ir jų gavimo būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5148B (lt)

Citations (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1056331A (en) 1963-01-18 1967-01-25 Rotta Res Lab Process for preparing glucosamine salts
CH525861A (it) 1970-07-20 1972-07-31 Rotta Research Lab Procedimento per la preparazione di glucosamina base e di suoi sali terapeuticamente attivi
US3683076A (en) 1968-10-26 1972-08-08 Luigi Rovati Pharmaceutically active glucosamine salts useful in the treatment of osteoarthritis and rheumatoid arthritis
US4642340A (en) 1981-04-30 1987-02-10 Rotta Research Laboratorium S.P.A. Stable compounds of glucosamine sulphate
EP0214642A2 (en) 1985-09-09 1987-03-18 Orion-Yhtymä Oy Fermion Mixed salts of glucosamine sulphate and a process for the preparation of the same
US5843923A (en) 1998-05-22 1998-12-01 Jame Fine Chemicals, Inc. Glucosamine sulfate potassium chloride and process of preparation thereof
US5847107A (en) 1996-08-19 1998-12-08 Rotta Research B.V. Amsterdam (Swiss Branch) Method of preparing mixed glucosamine salts
US5902801A (en) 1998-05-22 1999-05-11 Jame Fine Chemicals, Inc. Glucosamine sulfate metal chloride compositions and process of preparing same

Patent Citations (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1056331A (en) 1963-01-18 1967-01-25 Rotta Res Lab Process for preparing glucosamine salts
US3683076A (en) 1968-10-26 1972-08-08 Luigi Rovati Pharmaceutically active glucosamine salts useful in the treatment of osteoarthritis and rheumatoid arthritis
CH525861A (it) 1970-07-20 1972-07-31 Rotta Research Lab Procedimento per la preparazione di glucosamina base e di suoi sali terapeuticamente attivi
US4642340A (en) 1981-04-30 1987-02-10 Rotta Research Laboratorium S.P.A. Stable compounds of glucosamine sulphate
EP0214642A2 (en) 1985-09-09 1987-03-18 Orion-Yhtymä Oy Fermion Mixed salts of glucosamine sulphate and a process for the preparation of the same
US5847107A (en) 1996-08-19 1998-12-08 Rotta Research B.V. Amsterdam (Swiss Branch) Method of preparing mixed glucosamine salts
US5843923A (en) 1998-05-22 1998-12-01 Jame Fine Chemicals, Inc. Glucosamine sulfate potassium chloride and process of preparation thereof
US5902801A (en) 1998-05-22 1999-05-11 Jame Fine Chemicals, Inc. Glucosamine sulfate metal chloride compositions and process of preparing same

Non-Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
KURZ JF.: "Amino sugar in arthroses", Z ALLGEMEINMED., 1970, pages 1090 - 1095
VINEL P.: "Clinical study of a new drug for arthrosis", THERAPEUTIQUE, 1971, pages 839 - 843

Also Published As

Publication number Publication date
LT2003051A (lt) 2004-02-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR900000869B1 (ko) 소염 및 진통작용을 갖는 화합물의 수용성염류의 제조방법
US7622576B1 (en) Halide-free glucosamine base and method of preparation
RU2128646C1 (ru) Гидрат кальципотриола, фармацевтическая композиция
JPH0128757B2 (lt)
US6812223B2 (en) Crystalline glucosamine sulfate metal salts and processes for preparing the same
IL194329A (en) Crystalline form of tigecycline ii and its processes
AU2002217416A1 (en) Crystalline glucosamine sulphate metal salts
JP2023509242A (ja) 新規なエンパグリフロジンの共結晶
SK302003A3 (en) Stable gabapentin having pH within a controlled range
LT5148B (lt) Kristalinės gliukozamino sulfato metalų druskos ir jų gavimo būdas
JP3734531B2 (ja) 1−(5−イソキノリンスルホニル)ホモピペラジン塩酸塩3水和物
JPH1087683A (ja) 混合グルコサミン塩の製造法
CN1064681C (zh) 杂环化合物
ZA200304185B (en) Crystalline glucosamine sulphate metal salts
US6060498A (en) Composition containing antitumor agent
UA74600C2 (uk) Кристалічна металева сіль глюкозамінсульфату та спосіб одержання (варіанти)
US7683042B1 (en) Stabilized halide-free glucosamine base and method of preparation
WO2022004873A1 (ja) クルクミンモノグルクロニドの塩
ITMI930749A1 (it) Derivato dell&#39;acido iodesossicolico
JPS60163896A (ja) 胆汁酸誘導体

Legal Events

Date Code Title Description
PC9A Transfer of patents

Owner name: PIRAMAL ENTERPRISES LIMITED, IN

Effective date: 20140429

PD9A Change of patent owner

Owner name: PIRAMAL ENTERPRISES LIMITED, IN

Effective date: 20140429

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20151203