LT4139B - Cold-rolled reinforcing steel and process for its manufacture - Google Patents

Cold-rolled reinforcing steel and process for its manufacture Download PDF

Info

Publication number
LT4139B
LT4139B LT96-105A LT96105A LT4139B LT 4139 B LT4139 B LT 4139B LT 96105 A LT96105 A LT 96105A LT 4139 B LT4139 B LT 4139B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
reinforcing steel
embossing
rod
rolled
steel
Prior art date
Application number
LT96-105A
Other languages
English (en)
Other versions
LT96105A (en
Inventor
Neskelbiama
Original Assignee
Inst Stahlbeton Bewehrung Ev
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6507949&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT4139(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Inst Stahlbeton Bewehrung Ev filed Critical Inst Stahlbeton Bewehrung Ev
Publication of LT96105A publication Critical patent/LT96105A/xx
Publication of LT4139B publication Critical patent/LT4139B/lt

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B1/00Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations
    • B21B1/16Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations for rolling wire rods, bars, merchant bars, rounds wire or material of like small cross-section
    • B21B1/163Rolling or cold-forming of concrete reinforcement bars or wire ; Rolls therefor
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C5/00Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
    • E04C5/01Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
    • E04C5/02Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of low bending resistance
    • E04C5/03Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of low bending resistance with indentations, projections, ribs, or the like, for augmenting the adherence to the concrete

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)
  • Heat Treatment Of Steel (AREA)
  • Heat Treatment Of Sheet Steel (AREA)
  • Metal Rolling (AREA)
  • Wire Processing (AREA)

Description

Armatūrinio plieno ruošiniai (plieno ruošiniai pradinei įvaržai), skirti gelžbetoniui (iš anksto įveržtam gelžbetoniui) sustiprinti, pasižymi tvirtu ryšiu tarp plieninių detalių ir betono briaunų. Dėl to užtikrinamas toks jėgos perdavimas tarp plieninių detalių ir betono, kad jį naudojant, reikalingos trumpos tvirtinimo ir perdavimo detalės.
Vystymosi eigoje pasikeitė daugelis armatūrinio plieno ruošinių, ypač šaltai formuotų armatūrinio plieno ruošinių, tokių kaip, pavyzdžiui, armatūrinio plieno grotelių arba žiedinių armatūrinio plieno ruošinių, gamybos sąlygos. Prie pasikeitimų priskirtinos ir, pavyzdžiui, naujos žinios apie netiesinius matmenų suteikimo būdus gelžbetonio konstrukcijose. Iki šiol, nagrinėjant armatūrinio plieno sujungimo diagramas, būdavo atsižvelgiama tik į įtempimo ir santykinio pailgėjimo linijas elastingumo srityje. Tačiau netiesiniai matmenys taip pat taikomi ir tarpusavyje sujungtų elementų sąveikai plieninės detalės plastinės deformacijos srityje (DE-A1-4011487). Pasirodė, kad dėl “per standaus” sujungimo, kurį sudaro plieno strypo iškilimai betono plyšyje, plieninė detalė santykinai per mažai pailgėja. Reikia siekti tokio sujungimo, kuris konstrukcijos panaudojimo būsenoje leistų taikyti lig šiol naudojamą konstrukcinį techninį reguliavimą, kad plastinės deformacijos srityje armatūrinio plieno detalės ir betono sujungimas būtų ne per standus.
Didelė dalis armatūrinio plieno ruošinių, apdorojant karštu arba šaltu formavimu, vyniojami į ritinius ir po to perdirbami į plieno strypus arba armatūrinio plieno groteles. Norint plieno ruošiniui suteikti armatūrai tinkamą formą, jį reikia lyginti tam tikslui skirtomis staklėmis. Plieno ruošiniai su iškilimais visuomet turi apskritimiškumo nukrypimus. Be to, lyginant, kaip taisyklė, iškilimai labai nusidėvi. Aplink strypą esantys iškilimai sukelia žymų triukšmą lyginimo metu. Kai armatūrinio plieno ruošiniai suvyniojami į ritinius, lyginimo savybės pagerėja, o lyginant triukšmas būna mažesnis. Armatūrinio plieno ruošinių iškilimai sudaro žymią medžiagos masės dalį. Iškilimams suformuoti reikia ruošinį deformuoti iki 25 %, o tam suvartojama daug energijos. Atsižvelgiant į energijos taupymą, reikėtų mažinti suvartojamą energiją iškilimams formuoti.
Ką tik aptarti ruošinių deformacijos laipsniai šalto apdorojimo metu žymiai sumažina pradinius tąsumo parametrus Agt (santykinį pailgėjimą) ir Rm/Re (stiprumo ir takumo ribų santykį). Pageidautinos nominalinės parametrų vertės (žiūr. ENV 10080) sunkiai pasiekiamos.
Armatūrinio plieno grotelės suvirinamos įrenginiais, kurie atlieka 120 taktų per minutę. Pastoviai gerą suvirinimo sujungimą galima pasiekti tada, kai ruošinio neapskritimiškumas, kurį apsprendžia iškilimai, yra kiek galima mažesnis. Tai ypač būtina, kai virinami dvigubi strypai. Atsižvelgiant į tai, reikėtų stengtis, kad strypai būtų kuo apvalesni, o jų paviršiai būtų kuo lygesni.
Remiantis tuo, kas pasakyta, reikia stengtis, kad būtų įvykdyti žemiau nurodyti reikalavimai:
Gaminant:
Mažos formavimo sąnaudos, medžiagiškai ir techniškai palankesnis šaltas formavmas, o tuo pačiu mažesnės energijos sąnaudos ir mažesnis valcavimo staklių išdilimas, gaminant ruošinio paviršiaus reljefą.
Atliekant tolimesnį apdorojimą:
Geras ruošinio tiesinamumas, sukeliant mažesnį triukšmą, pagerintas suvirinamumas, armatūrinio plieno ruošinių paviršių pažeidimų išvengimas ir lyginimo įrankio dilimo sumažinimas.
Naudojant armatūrai:
Pakankamas sujungimas naudojimo metu ir veiksmingas armatūrinio plieno detalės santykinis pailgėjimas betono plyšyje (plastiškas šarnyras), didelės Agt ir Rm/Re reikšmės. Nedidelis įtempimų kiekis ir dėl to didelis atsparumas nuovargiui.
Bandymai parodė, kad atsižvelgiant į siekiamus tikslus, geriausiai tinkami armatūrinio plieno ruošiniai yra tokie, kaip nurodyta apibrėžties 1 punkte.
Apie tokio tipo armatūrinio plieno ruošinius žinoma iš DE-AS 1084464.
Šioje publikacijoje aprašomos armatūrinio plieno vielos arba armatūrinio plieno strypai, ypač skirtini gelžbetonio konstrukcijai su pradine įvarža, ir kurių paviršiuje yra taisyklingai ir pasikartojančiai išsidėsčiusios įspaudos. Tos įspaudos yra elipsės formos ir apima beveik pusę strypo perimetro. Trumpųjų elipsės ašių srityje įspaudos yra atskirtos viena nuo kitos siaurais borteliais, kurie yra išsidėstę įstrižai strypo ašies. Šie borteliai, kaip ir įstriži iškilimai, išvalcuojami įrenginiais, kuriuose yra atitinkamos įpjovos.
GB-PS 1343757 aprašomas armatūrinio plieno ruošinys, artimas 1 apibrėžties punktui, kurio įspaudos yra elipsės formos. Be to, elipsės ilgoji ašis yra pasvirusi į strypo ašį nuo 30° iki 70° kampu. Norint pagerinti strypo lenkimo savybes, šoninės įspaudų sienelės išdėstytos simetriškai, o jų pasvirimo kampas apribotas 50°.
Šio išradimo tikslas yra suformuoti armatūrinio plieno ruošinio paviršiaus konfigūraciją taip, kad su mažiausiomis formavimo sąnaudomis būtų pasiekiami geriausi plastiškumo parametrai Agt ir Rm/Re ir būtų garantuojamas pakankamas sujungimas. Tai pasiekiama, įvedant armatūrinio plieno ruošinio plastinį deformavimą (nelinijinis matavimas), t.y. plastišką sujungimą, kuris leidžia santykinai didesnius poslinkius tarp armatūrinio plieno detalės ir betono. Tuo pačiu metu, atsižvelgiant į gerą tiesinamumą ir geresnį suvirinamumą, armatūrinio plieno ruošiniai gaminami kuo apvalesni, o jų paviršiai kuo lygesni. Atsižvelgiant į aukštą atsparumą nuovargiui, vietinė įtempimų koncentracija išlaikoma kaip galima mažesnė. Be to, siūlomas armatūrinio plieno ruošinių, pasižyminčių minėtomis savybėmis, gamybos būdas.
Armatūrinio plieno ruošiniai pagal išradimą yra apibūdinti 1 apibrėžties punkte. Tinkamiausios šių ruošinių formos nusakytos 2-12 punktuose. Jų gavimo būdas nusakytas 13 apibrėžties punkte, o tinkamiausi gamybos būdo variantai - likusiuose kituose punktuose.
Norint pasiekti armatūrinio plieno ruošinių pagal DE-AS 1084464, ypač tų, kurie numatyti gelžbetonio konstrukcijoms su pradine įvarža, tolygų didelį tvirtumą ir gerą plieninių detalių sukibimą su betonu, vykdoma šalta deformacija šaltai temptos lygios apvalios vielos, kurioje išvalcuojami iškilimai, į išorę išspaudžiant medžiagą, o. armatūrinio plieno ruošiniuose pagal šį išradimą tai pasiekiama, įvalcavus tik negilias įspaudas; dėl to deformacija yra nedidelė, o plastiškumas išlieka didelis. Išskyrus tik įvalcuotas įspaudas, apvalus strypo paviršius išlieka lygus, t.y. išvengiama nelygumų formavimo. Tai daroma, atsižvelgiant į tiesinamumo pagerinimą, taip pat ir į galimybę sudaryti “plastišką” plieninės detalės su betonu sujungimą gelžbetonio konstrukcijos eksploatacijos metu.
Suformavus skirtingų gylių įspaudas, bei suformavus iškyšulius arba griovelius įspaudų dugne, sukuriamas laiptuotas sujungimo “defektu” būdas. Prieš nuglemžiant gelžbetonio šarnyrą didelės įspaudos vietoje, pirmiausia jis nuglemžiamas nedidelės įspaudos vietoje, ir dėl to atsiranda laisvas kelias strypui pailgėti. Panašiai atsitinka, kai įspaudos dugne yra suformuotas iškyšulys arba griovelis. Šis mechanizmas leidžia santykinai didesnius poslinkius tarp plieno detalės ir betono. Armatūrinio plieno ruošiniai pagal išradimą ypač tinka kaip armatūros elementas gelžbetonio konstrukcijų dalims, kuriose numatoma panaudoti vietines plastiškas armatūros deformacijas.
Kadangi įspaudų ribos linija sudaryta iš apskritimo lankų, o tiesių atkarpų, kuriose galėtų koncentruotis vietiniai įtempimai, nėra, o be to, įspaudų šoninės sienelės sklandžiai pereina į dugno plotą, todėl, esant armatūros plieno detalės apkrovai, išvengiama vietinių įtempimų, kurie turi didelę įtaką atsparumui nuovargiui.
Esant beveik elipsės formos {spaudoms (pvz., palyginus su apvalios formos {spaudomis), padidinama tarpusavyje sąveikaujančių lygių paviršių apimtis, dėl to pagerinamas tiesinamumas ir suvirinamumas. Be to, gero tiesinamumo požiūriu gretimų išilginių eilių {spaudos turi būti viena kitos atžvilgiu pasislinkusios išilgai strypo.
Pageidautinų plastiškumo parametrų Agt ir Rm/Re požiūriu, valcuojant įspaudas, iš viso neturi būti mažinamas ne tik skerspjūvis, bet ir gaminant armatūrinio plieno ruošinius, turi būti naudojamas daugiapakopis metodas. Tokiu būdu iš valcuotos vielos, kurios skerspjūvis sumažinamas nuo 8 iki 15 %, per pirmąją šalto formavimo operaciją išvalcuojamas apvalus plieno strypas, o per kitą šalto formavimo operaciją, sumažinus skerspjūvį nuo 2 iki 7 %, {valcuojamos {spaudos. Vietoj pirmosios šalto formavimo operacijos, esant reikalui, gali būti numatytos dvi arba net trys šalto formavimo operacijos, kurių metu išvalcuojams apvalus mažesnio skerspjūvio strypas dar prieš {valcuojant įspaudas.
Išradimui išsamiau paaiškinti duodami septyniomis figūromis pailiustruoti pavyzdžiai.
Fig.l - armatūrinio plieno ruošiniai pagal išradimą su trimis išilginėmis eilėmis elipsės formos įspaudų,
Fig.2 - didesnio mastelio įspaudos pjūvio II-II vaizdas,
Fig.3 - išilginė eilė strypo ašies atžvilgiu įstrižai išsidėsčiusių elipsės formos įspaudų, atitinkančių fig.l.
Fig.4 - diagrama, vaizduojanti armatūrinio plieno ruošinių sujungimo savybių palyginimą su žinomo armatūrinio plieno ruošinių su iškilimais sujungimo savybėmis,
Fig.5 - kitokio plieno ruošinio užpildymo pavyzdžio skerspjūvis, atitinkantis fig.2, ir
Fig.6 ir 7 - kitokių armatūrinio plieno ruošinių, atitinkančių fig.2 ir 3, vaizdai.
Fig.l išklotinėje pavaizduota armatūrinio plieno ruošinio dalis, kurioje parodyta trys eilės (1, 2, 3) įspaudų (4). Išilginės eilės yra tolygiai pasiskirsčiusios aplink strypą. Gretimų išilginių eilių įspaudos yra nutolusios viena kitos atžvilgiu išilgine kryptimi. To nuotolio matmuo, esant trims išilginėms eilėms, yra lygus vienam trečdaliui atstumo tarp dviejų gretimų vienos eilės įspaudų. Išskyrus įspaudas (4), yra suformuojamas lygus strypo paviršius, t.y. jis atitinka lygų apvalų strypą.
Įspaudos ribos linija, pavaizduota armatūrinio plieno ruošinio fig.l išklotinėje, sudaryta iš nelygių spindulių apskritimo lankų (6) ir (7), kurie, esant reikalui, išsidėstę simetriškai išpaudos (4) ašies atžvilgiu. Mažesnio spindulio lankai (6) yra simetriški simetrijos ašiai (8), o didesnio spindulio lankai yra simetriški simetrijos ašiai (9). Esant išpildymo pavyzdžiui pagal fig.l, didesnio spindulio lankų (7) simetrijos ašis sudaro 90° kampą su strypo ašimi, t.y. ji yra skersai strypo ašies, o simetrijos ašis (8) yra lygiagretė strypo ašiai.
Įspaudų (4) dydis ir atstumas, esant išpildymo pavyzdžiui pagal fig.l, yra tokie:
D «0,75 ds,
B «0,72 ds, s « 0,25 ds, b « 0,80 ds, t« 0,06 ds, kur ds - strypo nominalinis skersmuo, D - įspaudos apimtis strypo perimetro kryptimi,
B - įspaudos apimtis išilgine kryptimi, matuojama D apimties viduryje, s - atstumas tarp gretimų įspaudų ribos linijų strypo išilgine kryptimi, matuojamas apimties D viduryje, b - atstumas tarp gretimų įspaudų ribos linijų strypo skersine kryptimi, ir t - įspaudos gylis.
Esant šiems užduotiems matmenims, įspaudų bendras plotas sudaro maždaug 40 % viso strypo paviršiaus ploto.
Fig.2 pavaizduotas įspaudos skerspjūvis išilgine strypo kryptimi. Iš figūros matyti, kad įspaudą negili, ji įvalcuota strypo paviršiuje pastoviu gyliu t ir apribota stačiomis šoninėmis sienelėmis (10). Šoninės sienelės (10) sujungtos su įspaudos dugnu (12) mažo spindulio apvaliu paviršiumi (11).
Dėl skersai išsidėsčiusių strypo ašies atžvilgiu elipsės formos įspaudų, nors jos ir negilios, galima pasiekti pakankamą tarpusavyje sujungtų elementų (plieno detalės ir betono) sąveiką. Armatūrinio plieno ruošinio paviršiaus konfigūracija pagal išradimą turi geresnius parametrus, negu armatūrinio plieno ruošiniai, kurių paviršiuje yra iškilimai, kadangi paviršiuje pagal išradimą galimos vietinės plastiškos armatūros deformacijos, t.y. galimas “plastiškas” sujungimas.
Fig.3 pavaizduota dalis įspaudų eilės kitokio plieno ruošinio, kuris yra kitas išradimo išpildymo variantas. Šiuo atveju įspaudos yra išsidėsčiusios skersai strypo ašies. Kampas, pažymėtas a, turi būti 60-90° ribose. Kampas a = 90° atitinka išpildymo variantą pagal fig. 1.
Priimant dėmesin minėtąją įspaudų dydžio ir atstumo matavimo taisyklę, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad įspaudos apimtis B išilgai strypo matuojama apimties D viduryje, o tai reiškia, kad matuojama išilgai tos eilės vidurinės linijos. Lygiai taip pat matuojamas ir parametras s, t.y. atstumas tarp gretimų įspaudų ribos linijų išilgine kryptimi.
Aprašyto armatūrinio plieno ruošinio gamybos būdas pagal šį išradimą skiriasi nuo žinomo gamybos būdo tuo, kad visų pirma per pirmąją šalto formavimo operaciją iš valcuotos apvalios vielos išvalcuojamas apvalus plieno strypas, o per kitą šalto formavimo operaciją įvalcuojamos negilios įspaudos. Pirmasis šalto formavimo etapas, kuris gali būti suskirstytas į dvi šalto formavimo operacijas, skirtas armatūrinio plieno ruošiniams sustiprinti. Priklausomai nuo pradinės medžiagos (o tai gali būti valcuota viela 380 iki 420 pagal BSTM kokybės indeksavimą) ruošinio skerspjūvio pasikeitimas būtinai bus nuo 10 iki 20 %, o išskirsčius šalto formavimo stadiją į 2 arba 3 operacijas, šis pasikeitimas gali būti atitinkamai sumažintas. Tuo atveju, kai numatytos trys šalto formavimo operacijos, galima pagaminti pageidautinų matmenų tiksliai apvalų strypą. Daugelyje armatūrinio plieno detalių gamybos šalto formavimo etapų ruošinio skerspjūvis turi būti mažinamas daugiau pirmojoje formavimo operacijoje, negu paskesnėse apvalaus strypo gamybos operacijose.
Kadangi visų pirma apvalios valcuotos vielos skerspjūvis mažinamas šaltu formavimo būdu palaipsniui, tai esant tokiam formavimo būdui, išvengiama maksimalių įtempimų. Per užbaigiamąją šalto formavimo operaciją, t.y. įvalcuojant negilias įspaudas, skerspjūvis sumažinamas iki 7 %, daugumoje atvejų 5 %; be to, jspaudžiant tik negilias įspaudas, per šalto formavimo operaciją plieno ruošinys yra santykinai tolygiai slegiamas. Tokiu būdu, visas formavimas, įskaitant įspaudų įvalcavimą, vyksta tolygiai ir švelniai dviem arba daugiau pakopų, dėl to, ryšium su armatūrinio plieno ruošinio paviršiaus geometrija, gali būti pasiekti aukšti takumo parametrai Agt ir Rm/Re. Kadangi dėl armatūrinio plieno ruošinio geometrijos pasiekiamas plastiškas sujungimas, tai šie plieno ruošiniai ypatingai tinka gelžbetonio konstrukcijoms, kai reikia pasinaudoti vietinėmis plastiškomis deformacijomis (paslankiais šarnyrais).
Armatūrinio plieno ruošiniai pagal išradimą, pvz., armatūrinė viela, visų pirma numatyta armatūrinėms grotelėms gaminti. Šiems ruošiniams nustatyta minimali takumo riba yra 500 N/mm2. Kaip pradinė medžiaga armatūrinio plieno ruošiniams gaminti ypač tinka valcuotos vielos, kurių takumo riba yra nuo 380 iki 420 N/mm , o jų analizės duomenys yra tokie:
anglis: 0,04-0.14 masės %, manganas: 0,35-0,70 masės %, silicis: 0,20-0,30 masės %.
Toliau aprašomas konkretus išpildymo pavyzdys.
Pagal šio išradimo būdą per pirmąją formavimo operaciją iš lygios valcuotos vielos, kurios skersmuo 8,0 mm, išvalcuota 7,5 mm skersmens apvali viela. Skerspjūvis sumažėjo 11 %.
Valcuotos vielos, panaudotos pradine medžiaga, duomenys tokie:
Nominalus skersmuo Ovališkumas: Stiprumas tempimui:
8,0 mm nuo 7,85 iki 8,17 421 N/mm2
Santykinis pailgėjimas (A10): 34 %
Cheminė sudėtis: C: 0,07; Mn: 0,61; Si: 0,20; P: 0,016; Si: 0,037;
Cu: 0,26; Cr: 0,11; Ni: 0,14; Mo: 0,02; N: 0,009.
Apvalioje išvalcuotoje vieloje per formavimo operaciją buvo jvalcuotos trys lygiagretės eilės įspaudų, kurių gylis 0,6 mm, pagal fig.3. Kampas išilginės ašies atžvilgiu buvo 60°. Vielos įtempimai nebuvo mechaniškai pašalinti. Gauti tokie stiprumo rodikliai:
takumo riba: 508 - 536 N/mm2;
stiprumas tempiant 1,07 -1,10 takumo riba santykinis pailgėjimas, esant didžiausiai apkrovai (Agt): 4,7 - 7,1 %
Aukščiau nurodytos reikšmės, daug kartų bandant, pasikartodavo nurodytose ribose.
Norint patikrinti pagamintų pagal išradimą plieno ruošinių sujungimo savybes, buvo atlikti ištraukimo iš gelžbetonio konstrukcijos bandymai, t.y. buvo traukiami apatinėje ir viršutinėje konstrukcijos dalyse įtvirtinti bandomieji strypai. Be to, buvo atlikti bandymai traukiant šaltai rifliuotą vielą, kurioje buvo trys išilginės eilės įstrižų iškilimų.
Bandymų parametrai:
Plieno strypų padėtis: įtvirtinti viršuje ir įtvirtinti apačioje;
Betonavimas skersai ašies;
Apsauginis betono sluoksnis: 1,75 . strypo skersmens;
Betono kokybė: B 25.
Fig.4 duotoje diagramoje ženklais Iv ir Ia pažymėtas vielos pagal išradimą bandymo rezultatas, kur indeksai v arba a atitinkamai reiškia “įtvirtinta viršuje” ir “įtvirtinta apačioje”. Palyginamosios vielos rezultatas pažymėtas ženklais IIV arba IIa. Abscisėje atidėtas ištraukimo kelias s, o ordinatėje - gelžbetonio įtempimas.
Kreivių palyginimas rodo, kad nežymių santykinių poslinkių srityje (ε < 0,1), t.y. panaudojimo būsenoje, gelžbetonio įtempimai yra įprastinėse išsibarstymo ribose. Maksimalūs poslinkiai, esant didžiausiai apkrovai, kai yra viela su iškilimais: 0,2 arba 0,35 mm, ir viela pagal išradimą: 0,3 arba 0,9 mm.
Taigi armatūrinio plieno ruošiniai pagal išradimą eksploatacijoje pasižymi tokiu geru sukibimu, dėl kurio galimi didesni poslinkiai.
Turint omenyje “plastišką” sujungimą, galima pasiekti dar didesnį pagerinimą, jeigu bus numatomos priemonės, kurios leistų realizuoti “defektinį būdą”. Tokios priemonės pavaizduotos fig.5 arba fig.6 ir 7.
Armatūrinio plieno strype pagal fig.5 (padidintas strypo išilginio pjūvio vaizdas per įspaudos vidurį pavaizduotas fig.2) suformuotos skirtingų gylių tl ir t2 įspaudos. Esant apkrovai, pirmiausia nuglemžiamas gelžbetonio standus sujungimas mažų įspaudų tl srityje, o po to nuglemžiamas standus sujungimas didelių įspaudų t2 srityje. Dėl to padidėja santykinio pailgėjimo reikšmė, o tuo pačiu pasiekiamas plastiškas sujungimas.
Pakopinis “defektinis metodas” taip pat pasiekiamas, esant skirtingoms įspaudų (4) skersinėms apimtims D (palyg. fig.3), kurios matuojamos statmenai strypo ašiai tarp lygiagrečių ašiai liestinių ir įspaudų ribos linijų.
Be to, toks pat efektas pasiekiamas, kai bent dalis įspaudų turi iškilimus (13) (žiūr. fig.6 ir 7, kurie atitinka fig.2 ir3). Vietoj iškilimų įspaudų dugne taip pat galėtų būti grioveliai.

Claims (15)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Šaltai valcuotas armatūrinio plieno ruošinys, kurio suformuotame maždaug apskritimo formos skerspjūvio plieniniame strype įvalcuotos įspaudos (4), kurios profilyje yra tolygiai išsidėsčiusios 2-6, geriau 3, išilginėmis eilėmis, ir kiekvienos įspaudos ribos linija armatūrinio plieno ruošinio išklotinėje sudaryta iš skirtingų spindulių apskritimo lankų (6,7), kurie įspaudos ašių atžvilgiu išsidėstę simetriškai, besiskiriantis tuo, kad įvalcuotos strypo (5) paviršiuje įspaudos (4) yra apribotos Šoninėmis sienelėmis (10), kurios ties ribos linija (6, 7) su ruošinio paviršiaus liestine sudaro 60° -80° kampą β ir įspaudų (4) gylį lemia maksimalus 7% skerspjūvio sumažėjimas, {valcuojant įspaudas (4) į apvalaus skerspjūvio plieną.
  2. 2. Armatūrinio plieno ruošinys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad įspaudos (4) ribos linija sudaryta iš dviejų vienas prieš kitą esančių didesnio spindulio apskritimo lankų (7) ir dviejų tarpusavyje susijungiančių, vienas prieš kitą esančių mažesnio spindulio apskritimo lankų (6).
  3. 3. Armatūrinio plieno ruošinys pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad didesnio spindulio lankų (7) simetrijos ašis (9) su strypo ašimi sudaro nuo 60° iki 90° kampą.
  4. 4. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-3 punktų, besiskiriantis tuo, kad numatytos trys išilginės eilės (1,2, 3) įspaudų (4).
  5. 5. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-4 punktų, besiskiriantis tuo, kad gretimų išilginių eilių (1/2, 2/3, 3/1) įspaudos (4) viena kitos atžvilgiu perstumtos strypo ašies kryptimi.
  6. 6. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-5 punktų, besiskiriantis tuo, kad bendras įspaudų (4) paviršiaus plotas armatūrinio plieno ruošinio išklotinėje yra tarp 20 % ir 50 % viso strypo ploto.
  7. 7. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-6 punktų, besiskiriantis tuo, kad įspaudos (4) yra skirtingų gylių (tl, t2) ir/arba įvairaus dydžio skersinių apimčių (D), matuojamų statmenai išilginei ašiai tarp liestinių, lygiagrečių išilginei ašiai prie ribos linijos.
  8. 8. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-7 punktų, besiskiriantis tuo, kad įspaudų (4) dugne (12) numatyti iškilimai ir/arba grioveliai.
  9. 9. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-8 punktų, besiskiriantis tuo, kad strype esant nuo 2 iki 6 išilginių eilių įspaudų, įspaudų dydis ir atstumas yra tokie:
    b = (0,15 - 0,45).ds,
    D = (1,12 -l,42).ds, kai n = 2, (0,6 - 0,90).ds, kai n = 3, (0,3 - 0,69).ds, kai n = 4, (0,1 - 0,35).ds, kai n = 6,
    B = (0,30 - 0,85).ds, s = (0,1 - l,5).ds, t = (0,025 - 0,08).ds, kur ds - strypo nominalinis skersmuo,
    D - įspaudos apimtis strypo perimetro kryptimi, matuojama statmenai išilginei ašiai tarp lygiagrečių ašiai liestinių prie ribos linijos,
    B - įspaudos apimtis strypo išilgine kryptimi, matuojama skersinės apimties D viduryje, s - atstumas tarp gretimų įspaudų ribos linijų išilgai strypo, matuojamas skersinės apimties D viduryje, b - atstumas tarp gretimų eilių įspaudų ribos linijų, t - įspaudos gylis ir n - įspaudų išilginių eilių kiekis.
  10. 10. Armatūrinio plieno ruošinys pagal 9 punktą, besiskiriantis tuo, kad įspaudų dydis ir atstumas, kai n = 3, yra tokie:
    D « 0,75 ds,
    B « 0,72 ds, s « 0,25 ds, b « 0,80 ds, t = 0,06 ds.
  11. 11. Armatūrinio plieno ruošinys pagal vieną iš 1-10 punktų, besiskiriantis tuo, kad įspaudų dydis ir atstumas yra taip parinkti, kad bortelių plotas fR būtų tarp 0,02 ir 0,045.
  12. 12. Armatūrinio plieno ruošinys pagal llpunktą, besiskiriantis tuo, kad bortelių plotas fR yra tarp 0,02 ir 0,045.
  13. 13. Šaltai valcuoto armatūrinio plieno ruošinio pagal punktus 1-12, gamybos būdas, kai pirmoje šalto formavimo operacijoje išvalcuoja apvalaus plieno strypą sumažinant skerspjūvį nuo 8 iki 20% , o paskutinėje šalto formavimo operacijoje įvalcuoja įspaudas (4), kurios ribojamos stačia šonine įspaudos sienele (10) ir išdėstytos profilyje tolygiai po
    2-6, geriausiai po 3, išilginėmis eilėmis, besiskiriantis tuo, kad įspaudas įvalcuoja sumažinant skerspjųvį nuo 2 iki 7 % ir kiekvienos įspaudos ribos linija armatūrinio plieno ruošinio išklotinėje sudaroma iš skirtingų spindulių apskritimo lankų, kurie įspaudos ašių atžvilgiu išsidėstę simetriškai.
  14. 14. Būdas pagal 15 punktą, besiskiriantis tuo, kad vietoj pirmosios šalto formavimo operacijos numatytos dvi arba trys šalto formavimo operacijos, kurių metu iš valcuotos vielos išvalcuoja apvalaus plieno strypą, sumažinant skerspjūvį daugiausia 20 %.
  15. 15. Būdas pagal 13 arba 14 punktą, besiskiriantis tuo, kad valcuotos vielos liejinio analizė turi būti tokia:
    C: 0,04-0,14,
    Mn: 0,35-0,70,
    Si: 0,20-0,30, bei įprasti legiravimo elementai ir priemaišos, o likusi dalis - geležis.
    Fig. 4
    SBUJldlUB}! 0IU0ĮBqZ|99
    Ištraukimo kelias (mm)
    Fig. 5
    Fig. 6 Fig. 7
LT96-105A 1994-01-14 1996-07-02 Cold-rolled reinforcing steel and process for its manufacture LT4139B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4400974A DE4400974A1 (de) 1994-01-14 1994-01-14 Betonstahl

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT96105A LT96105A (en) 1996-11-25
LT4139B true LT4139B (en) 1997-04-25

Family

ID=6507949

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT96-105A LT4139B (en) 1994-01-14 1996-07-02 Cold-rolled reinforcing steel and process for its manufacture

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0738361B2 (lt)
AT (1) ATE158634T1 (lt)
CZ (1) CZ289576B6 (lt)
DE (2) DE4400974A1 (lt)
DK (1) DK0738361T4 (lt)
HU (1) HU217903B (lt)
LT (1) LT4139B (lt)
PL (1) PL177898B1 (lt)
SK (1) SK282802B6 (lt)
WO (1) WO1995019480A1 (lt)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU2002300805B2 (en) * 2001-08-28 2007-02-15 The Australian Steel Company (Operations) Pty Ltd Metal mesh and method for producing a wire component therefor
DE102007027015A1 (de) * 2007-06-08 2008-12-11 Schöck Bauteile GmbH Bewehrungsstab

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4011487A1 (de) 1990-04-09 1991-10-10 Henkel Kgaa Tensidmischung fuer die verwendung in wasch- und reinigungsmitteln

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE499128A (lt) * 1949-11-04
CH313327A (de) * 1953-02-14 1956-04-15 Tektonik Ag Armierungsnetz für Eisenbeton
DE1084464B (de) * 1953-09-03 1960-06-30 Moossche Eisenwerke Ag Bewehrungsdraht oder -stab, insbesondere fuer Spannbeton, sowie Verfahren und Vorrichtung zu seiner Herstellung
FR1089781A (fr) * 1953-12-21 1955-03-22 Moossche Eisenwerke Ag Armature pour béton
US2821727A (en) * 1955-05-16 1958-02-04 John C Corckran Corrugated nail making machine having a combined wire feeding and rolling means
BE563074A (lt) * 1957-01-22
DE1072949B (de) * 1957-09-28 1960-01-14 Bau-Stahlgewebe G.m.b.H., Düsseldorf-Oberkassel Verfahren zum Herstellen von an Teilen seines Umfanges quer gerilltem Bewehrungsstahl
LU37094A1 (lt) * 1958-04-12
FR1207928A (fr) * 1958-05-05 1960-02-19 Mauser Kg Natte d'armature pour béton, à barres d'armature nervurées
FR1240643A (fr) * 1959-07-29 1960-09-09 Barre d'acier pour armature de béton
NL265616A (lt) * 1960-06-21
US3256727A (en) * 1965-07-21 1966-06-21 Takaishi Yoshio Method and apparatus for producing deformed steel bars
FR2080184A5 (lt) * 1970-02-26 1971-11-12 Scholtes Ets Eugen
US3928998A (en) * 1973-11-28 1975-12-30 Aurelio Leonardo Francisco Metal rod for reinforced concrete and process for producing said rod
SU1025832A1 (ru) * 1982-02-15 1983-06-30 Научно-Исследовательский Институт Бетона И Железобетона Госстроя Ссср Арматурна проволока периодического профил
SU1364675A1 (ru) * 1986-07-16 1988-01-07 Магнитогорский горно-металлургический институт им.Г.И.Носова Арматурна проволока периодического профил
DE4011486A1 (de) * 1990-04-09 1991-10-10 Inst Stahlbeton Bewehrung Ev Betonrippenstahl mit kaltgewalzten schraegrippen und dessen verwendung

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4011487A1 (de) 1990-04-09 1991-10-10 Henkel Kgaa Tensidmischung fuer die verwendung in wasch- und reinigungsmitteln

Also Published As

Publication number Publication date
SK282802B6 (sk) 2002-12-03
WO1995019480A1 (de) 1995-07-20
SK90996A3 (en) 1997-01-08
HU217903B (hu) 2000-05-28
DK0738361T4 (da) 2005-04-25
EP0738361A1 (de) 1996-10-23
LT96105A (en) 1996-11-25
CZ9602010A3 (en) 1996-10-16
EP0738361B1 (de) 1997-09-24
EP0738361B2 (de) 2005-04-06
DK0738361T3 (da) 1998-02-16
HUT76083A (en) 1997-06-30
DE59500715D1 (de) 1997-10-30
CZ289576B6 (cs) 2002-02-13
DE4400974A1 (de) 1995-07-20
HU9601912D0 (en) 1996-09-30
ATE158634T1 (de) 1997-10-15
PL177898B1 (pl) 2000-01-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3214877A (en) Deformed steel wire
US4960649A (en) Reinforcing metal fibers
HUE027818T2 (en) Improved battery grille
RU2091655C1 (ru) Профильная труба
CA1150986A (en) Method for producing i-beam having centrally corrugated web and rolls for producing such i-beam
US3034197A (en) Process of manufacturing expanded steel member
US3136054A (en) Rod rolling method
EP1595608A1 (de) Flexibles Walzen von Leichtmetallen
LT4139B (en) Cold-rolled reinforcing steel and process for its manufacture
US4034587A (en) Concrete reinforcement rods
JP3968435B2 (ja) 大ひずみ導入加工方法とカリバー圧延装置
JP3288499B2 (ja) 異形断面帯板の製造方法
JPH06285539A (ja) 断面形状が連続的に変化する金属形材の押出し加工法
GB2306526A (en) Floor decking
JP3194262B2 (ja) 圧延板材の造管方法
JP3684124B2 (ja) 異形線条材
RU2148450C1 (ru) Способ производства гнутого сортового профиля
JPH0547295B2 (lt)
WO1999046460A1 (en) An elongate building element, sheet material for forming same and method of manufacture thereof
JP3422605B2 (ja) 中空形材
JPS58159901A (ja) 異形断面条の製造方法
RU2333059C1 (ru) Способ производства арматурного периодического профиля
EP1157761A1 (en) Method of attaining a reduction of the rupture and tensile strength of an ultra-high strength steel blank
JPH09108706A (ja) 左右非対称継手を有する連続継手型形鋼およびその圧延方法
JPH09216001A (ja) 連続継手型形鋼の圧延方法

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20110116