LT3893B - Pharmaceutical composition with nalmefene for treating alcoholism - Google Patents
Pharmaceutical composition with nalmefene for treating alcoholism Download PDFInfo
- Publication number
- LT3893B LT3893B LTIP1486A LTIP1486A LT3893B LT 3893 B LT3893 B LT 3893B LT IP1486 A LTIP1486 A LT IP1486A LT IP1486 A LTIP1486 A LT IP1486A LT 3893 B LT3893 B LT 3893B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- alcohol
- nalmefene
- patient
- treatment
- rats
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K31/00—Medicinal preparations containing organic active ingredients
- A61K31/33—Heterocyclic compounds
- A61K31/395—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
- A61K31/435—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having six-membered rings with one nitrogen as the only ring hetero atom
- A61K31/47—Quinolines; Isoquinolines
- A61K31/485—Morphinan derivatives, e.g. morphine, codeine
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P25/00—Drugs for disorders of the nervous system
- A61P25/30—Drugs for disorders of the nervous system for treating abuse or dependence
- A61P25/32—Alcohol-abuse
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Emergency Medicine (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Addiction (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Psychiatry (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Neurology (AREA)
- Neurosurgery (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Steroid Compounds (AREA)
Description
Šis išradimas yra susijęs su nalmefeno, kurio formulė:
panaudojimu, gaminant farmacines kompozicijas, skirtas alkoho lizmo gydymui, kur per ribotą skaičių seansų pašalinamas refleksas vartoti alkoholį.
JAV patente Nr. 4 882 335 aprašomi narkotiniai antagonis tai, tokie kaip naloksonas, naltreksonas, cikloazocinas, diprenofinas, etazocinas, levalorfanas, metazocina.s, nalorfinas bei jų druskos, blokuojantys reflekso alkoholiui sustip rinimą. Tačiau šie antagonistai pasižymi įvairiais trūkumais. Iš jų tik naloksonas ir naltreksonas tinka nespecializuotam naudojimui. Naloksono negalima naudoti per burną. Naltreksonas gali būti panaudotas per burną, bet dėl didelio pirminio metabolizmo jo įsisavinimas,vartojant šiuo būdu, yra tik 5 %. Dėl naudojamo per burną naltreksono pirminio metabolizmo pokyčių jo dozavimą sunku numatyti.
Naltreksonas dabar yra laikomas stipriu kepenų nuodu.
Piktnaudžiavimas alkoholiu dažnai yra lydimas sutrikimų kepenyse. Naltreksono negalima duoti pacientams, sergantiems kepenų ciroze, ir abejotina, ar jis tinka kitiems alkoholikams, kuriems dar neišsivystė cirozė.
Šio išradimo tikslas yra pasiūlyti kitą narkotinį antagonistą - nalmefeną,- kurį pakartotinai duodant alkoholizmu sergančiam pacientui, galvos smegenyse blokuojamas reflekso alkoholiui sustiprinimas, ir kuris neturi aukščiau minėtų trūkumų. Rekomenduojama vartoti farmacines kompozicijas su nalmefenu per keletą gydymo seansų, kurių metu alkoholikas vartoja nalmefeną, o po to alkoholį. Tuo metu jo kraujyje yra pakankamas kiekis nalmefeno, kuris gali blokuoti reflekso alkoholiui sustiprinimą.
Pacientai buvo paskirstyti į alkoholikų arba girtuoklių grupes, atsižvelgiant į tokias kontraindikacijas, kaip Korsakovo sindromas. Po to jiems buvo duotos kompozicijos su nalmefenu. Jas galima duoti įšvirkštimų forma, per odą, nosį, supozitorijaus pavidalu į tiesiąją žarną, po liežuviu ir t.t., bet labiau tinkamas vartojimo būdas yra per burną. Ankstesni tyrimai parodė, kad per burną gali būti naudojamos dozės iki 300 mg be esminių klinikinių pašalinių efektų (Dixon ir kt., Clin. Pharmacol., Vol. 27, p. 233-239, 1987). Be to, Yeomans ir kt. (Psycopharmacology, vol. 100, p. 426-432, 1990) nustatė, kad pacientai sugeba atskirti nalmefeną ir placebo, jei nalmefeno yra 5 mg ir daugiau, bet nesugeba - jei nalmefeno yra 2,5 mg. Slopinimo seanso išoriniai faktoriai ir paprastas alkoholio vartojimas yra panašūs, todėl pacientui, sverian3 čiam maždaug 70 kg, slopinimo efektyvumui atstatyti geriausia tinka pirminė dozė 2,5 mg. Nalmefeną galima duoti kapsulėje, bet procedūra, pasiūlyta Yeomans ir kt. (1990), duoti jį su greipfruto sultimis arba kitais nealkoholiniais gėrimais, turinčiais karstelėjusį skonį, bus mažiau atgrasi.
Nalmefeną galima panaudoti potraukio alkoholiui atgrasin ti selektyvinėje ir neselektyvinėje programoje. Pagal neselek tyvinę programą nalmefenas duodamas du kartus per dieną ir pa cientams leidžiama gerti alkoholį be kontrolės. Kadangi gydymo metu pastoviai yra aktyvus nalmefeno kiekis, refleksas alkoholio naudojimui nesustiprinamas. Gydymą nalmefenu dėl atgrasymo tęsia tol, kol paciento sunaudojamas alkoholio kiekis sumažėja iki lygio, nebesukeliančio abstinencijos simptomų. Tada nalmefeno nebeduoda, ir pacientą gydo pagal bendrą atgrasymo nuo potraukio gerti schemą.
Selektyvinio atgrasymo nuo potraukio gerti alkoholį programoje paprastai nalmefeną duoda prieš 1 valandą- iki vakarinio atgrasymo seanso. To seanso metu pacientas kontroliuojamas geria alkoholį atitinkamai pagal jo arba jos alkoholio naudojimo įprastą praktiką, kuri išaiškinta iš ankstesnio pokalbio su pacientu arba jo artimaisiais. Po seanso 4-6 vai. abstinencija labai paryškėja iki kito vakarinio nalmefeno panaudojimo. Pavyzdžiui, laikant pacientą gydymo centre visą laiką, tik išskyrus atgrasymo seansus, seansai' reflekso slopi nimui kartais gali būti vykdomi dienos metu tiems pacientams, kurie ankstyvose gydymo stadijose sakė, kad jie jaučia didelį norą išgerti, arba jaučia prasidedančią abstinenciją.
Neselektyvinis atgrasymas turi pranašumą, nes jį paprasčiau panaudoti, ir dar, gal būt, dėl natūralesnio potraukio alkoholiui pasireiškimo. Iš kitos pusės, selektyvinis atgrasymas turi tą pranašumą, kad reakcija alkoholio vartojimui ryškiai susilpnėja per keletą gydymo dienų, tfiti refleksai, tokie kaip noras valgyti labai skanų maistą (šis noras taip pat stiprinamas per narkotinę sistemą), gali būti susilpnintas vieno atgrasymo seanso metu, jeigu jis pasireiškė, esant didelėms nalmefeno koncentracijoms. Tačiau šie refleksai atgauna savo jėgą, kai pasireiškia nesant nalmefeno, ir kitą dieną vėl sustiprėja. Refleksas alkoholiui, kuris gali pasireikšti tik tuo metu, kai jo sustiprinimas blokuotas, pradeda palaipsniui silpnėti per kiekvieną atgrasymo seansą. Potraukis alkoholio naudojimui priklauso nuo naudojamo alkoholio stiprumo. Palyginus su visomis konkuruojančiomis reakcijomis, selektyvinis atgrasymas bus efektyvesnis, jeigu konkuruojančios reakcijos bus sustiprinamos per narkotinę sistemą. Be to, ji neleis šalutiniams efektams susilpninti kitas reakcijas.
Nereikia laukti, kad tik selektyvinis arba neselektyvinis reakcijos alkoholiui slopinimas pasirodys sėkmingas, gydant nuo alkoholizmo, kadangi pacientas gali lengvai atstatyti refleksą, jeigu bandys vartoti alkoholį, pabaigęs naudoti nalmafeną. Tačiau po to, kai atgrasymas baigtas, noras išgerti turi būti taip pat žymiai susilpnėjęs. Taigi, žinomi būdai padidinti motyvaciją ir paskatas dėl liekamosios abstinencijos turi būti pakankami, kad neįvyktų recidyvas.
Kiekvieno paciento būtina gydymo trukmė priklausys nuo jo arba jos ligos sunkumo ir susijusių su alkoholio naudojimu specifinių situacijų skaičiaus, kurių metu potraukis alkoholio naudojimui turi būti nuslopintas. Todėl atgrasymo programos trukmė gali keistis maždaug nuo 1 iki 5 savaičių.
. Po to, kai reakcija alkoholio naudojimui pakankamai susilpninta, paskutiniuose atgrasymo seansuose gali būti panaudoti prievartos elementai. Nors prievarta yra neefektyvi, jeigu taip pat vykdomas ir teigiamas stiprinimas, tačiau ji gali būti naudinga tada, kai teigiamas sustiprinimas blokuotas. Vienas iš prievartos pavyzdžių yra silpnas elektrošokas alkoholio naudojimo metu, arba susidarymas bjauraus skonio su vėmimu arba be jo, kai alkoholio dozės labai didelės, arba gydymas pasibjaurėjimo pagrindu, panaudojant medžiagas, didinančias jautrumą alkoholiui, tokias kaip disulfiramą arba cianamidą ir panašias.
Po paskutinio atgrasymo seanso pacientui pasakoma apie būtinybę ateityje nevartoti jokio alkoholio; galima panaudoti įvairias procedūras, kad būtų garantuotas paciento tikras susilaikymas nuo alkoholio vartojimo. Iš tokių procedūrų yra pokalbiai, psichoterapija, terapija šeima, terapija darbu, Anoniminių Alkoholikų sambūrio sukūrimas. Reikia pasistengti padėti pacientui pradėti normalų produktyvų gyvenimą ir išvengti situacijų ir kitų stimulų, susijusių su alkoholio vartojimu .
Pacientą taip pat galima informuoti apie tai, kad nors jo ar jos reakcija alkoholio vartojimui blokuota dažniausiai pasitaikančioms situacijoms, susijusioms su alkoholio varto6 jimu, bet, gal būt, kai kurios buvo praleistos. Todėl jeigu pacientas paklius arba susidurs su situacija, kurioje reakcija dar neblokuota, tai jis arba ji turi pareikalauti papildomų seansų įjungimui naujos situacijos į blokavimą nalmefenu.
Tai gali būti sujungta su programos eiliškumu, pagal kurią pacientą instruktuoja pirmiau priimti nalmefeną, o po to įjungti visą veiklą, kuri įprasta naudojant alkoholį, bet susilaikyti nuo realaus alkoholio naudojimo. Jeigu pacientas pasiekia pergalę ir negeria, tai pakartotinai atliekant programą, turi būti atstatytas sugebėjimas nenaudoti alkoholio, bet jei pacientui nelauktai nepasisekė susilaikyti, tai alkoholio vartojimas, esant nalmefenui, sudarys papildomą atgrasymo seansą, dar labiau susilpninantį reakciją alkoholio naudojimui. Kaip alternatyvą pacientas gali pasilikti palaikymo programą, nepertraukiamai vartodamas nalmefeną.
Farmacinių kompozicijų su nalmefenu panaudojimas potraukio alkoholiui slopinimui neturi trūkumų, pasireiškiančių vartojant naloksoną ir naltreksoną, ir turi keletą pranašumų.
Nalmefeną galima vartoti per burną, nes tada jo įsisavinimas yra 40-50 %. Be to, pirminis metabolizmas iš esmės nekinta nuo nalmefeno įvedimo. Nalmefeno vartojimas per burną teikia žinomų pranašumų (pvz., yra labiau priimtinas pacientui) ir yra svarbus pranašumas prieš injekciją specifinėje atgrasymo procedūroje. Būtent pati injekcija gali veikti kaip ryškus stimulas, skiriantis gydymo seansus ir įprastą alkoholio vartojimą, ir tokiu būdu sumažinti atgrasymo efektyvumą.
Platūs tyrimai parodė, kad nalmefenas nepavojingas žmogui ir dabartiniu metu nepastebėti pašaliniai efektai arba neigiamos reakcijos, dėl kurių būtų galima apriboti jo naudojimą alkoholikų gydymui.
Nalmefeno skilimo pusperiodis žmogaus organizme yra 8 vai., todėl farmacines kompozicijas su nalmefenu galima naudoti aukščiau aprašytam selektyviam ir neselektyviam atgrasymui nuo pomėgio alkoholiui.
Nalmefenas yra gerokai stipresnis negu naloksonas - 28 kartus stipresnis, pagreitinant žiurkių abstinenciją nuo narkotinės priklausomybės, kuri buvo matuojama kaip staigus temperatūros pakilimas uodegos odoje (Katovich ir kt., Substances and Alkoh. Act. /Misuse, Vol.5, p.87-95, 1984) - ir be to aktyvesnis už naltreksoną. Nalmefenas yra labai specifinis narkotinis antagonistas be specifinio antagonistinio aktyvumo, tai yra be specifinio pripratimo galimybės prie jo paties. Subjektyvūs antagonisto efektai minimalūs: pavyzdžiui, nauji dirginimo tyrimai (Yeomans ir kt., Psychopharmacology, 1990, vol.100, p. 426-432) parodė tik truputį padidėjusį nerimo jausmą ir sugebėjimo įvertinti tiek nuovargį, tiek ir pakilumą sumažėjimą.
Taigi nalmefenas yra tinkamas naudoti, gaminant farmacines kompozicijas, skirtas alkoholizmo gydymui, sumaišant jį su farmaciškai tinkamais nešikliais ir užpildais bei pagalbinėmis medžiagomis.
Šis išradimas toliau iliustruojamas žemiau duodamu pavyzdžiu, kuris parodo, kad nalmefenas yra labai efektyvus, slopinant žiurkių potraukį alkoholiui, tikriausiai slopinant jų reakciją į alkoholį, ir kad nalmefenas, pavartotas per burną, yra taip pat efektyvus.
Pavyzdys
Potraukio alkoholiui slopinimas nalmefenu
Metodikos
Naudojome AA linijos F^g kartos žiurkių patinus. Žiurkių AA liniją dauginome Suomijos Valstybinės Kompanijos Alkoholio Gamybos Alko Ltd. firmos laboratorijoje, vykdydami selektyvinį kryžminimą, kai žiurkės naudojo daug alkoholio. Atrodo, kad tai yra tinkamiausias gyvūnų modelis, tiriant farmakologinio poveikio efektą, gydant nuo alkoholizmo, bei sunkių jo formų, sukeltų genetinio polinkio.
Trisdešimčiai žiurkių leidome pasirinkti 10 % (tūrio %) etanolio tirpalą ar vandenį, esančius graduotuose 100 ml talpos Richterio mėgintuvėliuose. Alkoholis buvo pastoviai prieinamas per pirmas 36 dienas, bet vėliau tik vieną valandą per dieną (nuo 15^θ iki 16^θ). Standartinis žiurkių maistas buvo visada prieinamas; indus su pašaru svėrėme kiekvieną dieną maždaug 20 min. prieš atidarant priėjimą prie alkoholio. Apdorojimas nalmefenu pradėtas po 85 dienų,nuo galimybės prieiti prie alkoholio ( kai vidutinis svoris + st. paklaida buvo 399 + 9 g). Naudojant alkoholį (absoliutaus etanolio gramai kilogramui kūno svorio) per paskutines 4 dienas, sudaroma atskaitos linija gyvuliukų paskirstymui į dvi grupes. Vienai grupei po oda injekavome 0,36 mg/kg nalmefeno (0,18 mg/ml normaliame fiziologiniame tirpale), o kitai grupei - tik ekvivalentinį fiziologinio tirpalo kiekį; tai buvo daroma 4 dienas 20 minučių prieš atidarymą priėjimo prie alkoholio.
Rezultatai brėž. duotas akivaizdus AA linijos žiurkių potraukio alkoholiui slopinimas, gautas per keturis seansus po 1 valandą kasdien naudojant alkoholį po nalmefeno davimo (vidurkis + standartinė paklaida). Matoma, kad nalmefeno davimas prieš atidarant priėjimą prie alkoholio palaipsniui mažino alkoholio sunaudojimą. Kiekvieną gydymo dieną alkoholio naudojimas žymiai mažesnis, negu kiekvieno gyvuliuko išeities linijoje (*** p< 0,0001, **** p < 0,00001, ***** p < 0,000001) ir taip pat žymiai mažesnis negu kontrolinių žiurkių (gavusių fiziolo ginį tirpalą) sunaudojimas tomis pat dienomis (pažymėta 0 1 brėž.). Alkoholio naudojimas po trečios ir ketvirtos injekcijos abu kartus buvo daug mažesnis, negu po pirmos injekcijos, t.y. 86 dieną (S p = 0,022, SS p = 0,002); tai parodo laipsnišką mažėjimą. Šio fakto negalima paaiškinti tiesioginiu nalmefeno veikimo efektu. Nalmefeno skilimo pusperiodis žiurkių organizme yra apie 1 vai., ir nėra jokio -susikaupimo specifiniuose audiniuose. Matyt visas nalmefenas iš vienos in jekcijos išsiskiria per 24 valandas, kol bus daroma kita injekcija. Sisteminės koncentracijos yra vienodos kiekvieną gydymo dieną. Gydoma 4 dienas. Taigi laipsniškas mažėjimas yra slopinimo rezultatas ir reiškia, ko ir buvo galima laukti, kad reakcija alkoholio naudojimui silpnėja kiekvieną dieną, kada priėjimas prie jo atsilaisvina, tuo pat metu blokuojant reakcijos alkoholiui sustiprinimą.
Praėjus dienai po paskutinės injekcijos, alkoholio varto jimas kaip ir anksčiau buvo daug mažesnis negu išeities linijoje (** p = 0,0002), ir daug mažesnis, lyginant su kontrole (p = 0,014). Kadangi tuo metu nalmefeno jau visai neliko žiurkių organizme, sumažėjimas negali būti priskirtas tiesioginiam antagonisto veikimui. Tai atitinka prielaidą, kad reakcija alkoholio naudojimui palaipsniui silpnėjo per keturias dienas.
Ankstesni tyrimai parodė, kad alkoholis yra labiau stiprinantis reakciją AA linijos žiurkėms, negu neselektyvinėms jų linijoms, ir kad AA linijos žiurkės greičiau išsiugdo sustiprintas alkoholio naudojimo reakcijas. Sutinkamai su šiais faktais, šie AA linijos gyvuliukai greitai atstatė savo pomėgį alkoholiui ir jų pomėgis buvo nesumažintas jau antrą dieną po gydymo pabaigos.
Nėra jokių esminių skirtumų vandens naudojime bet kurią dieną tarp gavusių na.lmefeną ir kontrolinės grupės žiurkių, taip pat pašarų sunaudojimo arba kūno masės pakitimo. Nėra jokių duomenų, kad nalmefenas rodytų ardantį poveikį.
Oralinis p a n1 a u'd o jim’a's
Vėliau visoms žiurkėms leidome laisvai prieiti prie etanolio. Po to, kai etanolio vartojimas stabilizavosi, 115-tą dieną nuo etanolio naudojimo pradžios į maistą pridėjome nalmefeno toms žiurkėms, kurios anksčiau (pirmojoje tyrimų dalyje) buvo kontrolinės, t.y. kurioms buvo injekuotas fiziologinis tirpalas. Nalmefeno kiekį išskaičiavome pagal naudojamą maistą, kad kiekvieną dieną gautų 18 mg/kg kūno masės (t.y. 404 mg/kg pašaro); oralinė dozė maždaug lygi dozei 0,36 mg/kg, įvedamai injekcijų forma.
Oralinis nalmefeno davimas taip pat sumažina alkoholio naudojimą. Kiekvienos iš 15 žiurkių, gaunančių nalmefeną, alkoholio naudojimas sumažėjo (vidurkis + standartinė paklaida) nuo 6,51+0,25 g/kg, naudoto savaitę prieš nalmefeno gavimą, iki 4,80+0,34 pirmą nalmefeno gavimo dieną (t - 8,86, 14 df, P=0,0000004, lyginant su jų atskaitymų pradžia; t = 6,52, df, p = 0,0000005) lyginant su 15 gyvuliukų, negaunančių nalmefeno, kurių alkoholio naudojimas liko palyginti pastovus (6,31+0,22 lyginant su 6,15+0,28 g/kg).
Alkoholio naudojimas per visas 4 dienas, kai nalmefenas buvo pašare, sumažėjo iš esmės (t = 12,81, 14 df, p = 0,000000004 lyginant su išeities linija; t - 4,79, 28 df, p = 0,00005 lyginant su kontroliniu bandymu). Pašaro davimo nenutraukėme aktyviu tamsiu periodu nei vieną dieną, o vėliau prieš 6 vai. iki jo pradžios grąžinome pašarą be nalmefeno. Kitą naktį, nors žiurkių organizmo sistemose iš esmės nebuvo nalmefeno, alkoholio naudojimas liko žymiai sumažėjęs (4,96+ +0,33 g/kg; t = 7,0, 14 df, p = 0,000002, lyginant su išeities tašku; t = 3,55, 28 df, p = 0,001, lyginant su kontroliniu bandymu). Vėliau alkoholio naudojimas grįžo į tą patį tašką, koks buvo prieš nalmefeno panaudojimą.
Šie rezultatai rodo, kad nalmefenas buvo veiksmingas, slopinant žiurkių potraukį alkoholiui ne tik injekuojant, bet ir naudojant jį oraliniu būdu.
Claims (2)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Nalmefeno, kurio formulė (I):panaudojimas, gaminant farmacines kompozicijas, skirtas alkoholizmui gydyti, pakartotinai duodant jas alkoholizmu sergančiam pacientui, kad būtų blokuojamas jo organizmą veikiantis alkoholio stimuliacinis efektas ir kartojant kompozicijos ir alkoholio davimo stadijas tol, kol nuslopinama reakcija į alkoholio naudojimą.
- 2. Panaudojimas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad farmacinės kompozicijos yra skirtos oraliniam vartojimui.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US07/532,424 US5086058A (en) | 1990-06-04 | 1990-06-04 | Method for treating alcoholism with nalmefene |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LTIP1486A LTIP1486A (en) | 1995-09-25 |
LT3893B true LT3893B (en) | 1996-04-25 |
Family
ID=24121726
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LTIP1486A LT3893B (en) | 1990-06-04 | 1993-11-25 | Pharmaceutical composition with nalmefene for treating alcoholism |
Country Status (19)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5086058A (lt) |
EP (1) | EP0531415B1 (lt) |
JP (1) | JP3059213B2 (lt) |
AT (1) | ATE145329T1 (lt) |
AU (1) | AU642748B2 (lt) |
CA (1) | CA2084519C (lt) |
DE (1) | DE69123247T2 (lt) |
DK (1) | DK0531415T3 (lt) |
ES (1) | ES2097209T3 (lt) |
FI (1) | FI925513A0 (lt) |
GR (1) | GR3022289T3 (lt) |
HU (1) | HU210637B (lt) |
IE (1) | IE77333B1 (lt) |
LT (1) | LT3893B (lt) |
LV (1) | LV10190B (lt) |
NZ (1) | NZ238391A (lt) |
RU (1) | RU2090190C1 (lt) |
WO (1) | WO1991018605A1 (lt) |
ZA (1) | ZA914185B (lt) |
Families Citing this family (57)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4882335A (en) * | 1988-06-13 | 1989-11-21 | Alko Limited | Method for treating alcohol-drinking response |
US6271239B1 (en) * | 1992-04-13 | 2001-08-07 | Regents Of The University Of Minnesota | Delta opioid receptor-selective benzylidene-substituted morphinans |
US5352680A (en) * | 1992-07-15 | 1994-10-04 | Regents Of The University Of Minnesota | Delta opioid receptor antagonists to block opioid agonist tolerance and dependence |
US5580876A (en) * | 1992-09-21 | 1996-12-03 | Albert Einstein College Of Medicine Of Yeshiva University, A Division Of Yeshiva University | Method of simultaneously enhancing analgesic potency and attenuating dependence liability caused by morphine and other bimodally-acting opioid agonists |
USRE36547E (en) * | 1992-09-21 | 2000-02-01 | Albert Einstein College Of Medicine Of Yeshiva University | Method of simultaneously enhancing analgesic potency and attenuating dependence liability caused by exogenous and endogenous opioid agonists |
US6096756A (en) | 1992-09-21 | 2000-08-01 | Albert Einstein College Of Medicine Of Yeshiva University | Method of simultaneously enhancing analgesic potency and attenuating dependence liability caused by morphine and other bimodally-acting opioid agonists |
US5298622A (en) * | 1993-05-12 | 1994-03-29 | Regents Of The University Of Minnesota | Spiroindane opiate analogs |
US5457208A (en) | 1993-06-21 | 1995-10-10 | Regents Of The University Of Minnesota | Kappa opioid receptor antagonists |
US5587381A (en) * | 1995-03-27 | 1996-12-24 | Sinclair; John D. | Method for terminating methadone maintenance through extinction of the opiate-taking responses |
WO1997018781A1 (en) * | 1995-11-20 | 1997-05-29 | University Of Miami | Method of treating nicotine dependence |
US5878750A (en) * | 1996-11-14 | 1999-03-09 | Clemens; Anton H. | Method of treating the syndrome of coronary heart disease risk factors in humans |
US5780479A (en) * | 1997-04-04 | 1998-07-14 | Regents Of The University Of Minnesota | Use of opioid antagonists to treat impulse-control disorders |
KR100417490B1 (ko) | 1997-12-22 | 2004-02-05 | 유로-셀티크 소시에떼 아노뉨 | 오피오이드 제형의 남용을 방지하는 방법 |
US6375957B1 (en) | 1997-12-22 | 2002-04-23 | Euro-Celtique, S.A. | Opioid agonist/opioid antagonist/acetaminophen combinations |
PT1685839E (pt) | 1997-12-22 | 2013-07-08 | Euro Celtique Sa | Forma de dosagem farmacêutica por via oral compreendendo uma combinação de um agonista opióide e de um antagonista opióide |
WO2001040269A2 (en) * | 1999-11-30 | 2001-06-07 | Corixa Corporation | Compositions and methods for therapy and diagnosis of breast cancer |
US6716449B2 (en) | 2000-02-08 | 2004-04-06 | Euro-Celtique S.A. | Controlled-release compositions containing opioid agonist and antagonist |
AU776904B2 (en) | 2000-02-08 | 2004-09-23 | Euro-Celtique S.A. | Controlled-release compositions containing opioid agonist and antagonist |
US20040024004A1 (en) * | 2001-05-04 | 2004-02-05 | Sherman Barry M. | Novel compositions and methods for enhancing potency or reducing adverse side effects of opioid agonists |
US6846831B2 (en) | 2000-08-15 | 2005-01-25 | Cpd, Llc | Method of treating the syndrome of lipodystrophy |
US6528520B2 (en) * | 2000-08-15 | 2003-03-04 | Cpd, Llc | Method of treating the syndrome of coronary heart disease risk factors in humans |
US6262062B1 (en) * | 2000-08-15 | 2001-07-17 | Cpd, Llc | Method of treating the syndrome of coronary heart disease risk factors in humans |
DE60238756D1 (de) | 2001-05-11 | 2011-02-10 | Endo Pharmaceuticals Inc | Opioid enthaltende arzneiform gegen missbrauch |
US7879211B2 (en) * | 2001-07-13 | 2011-02-01 | Arkray, Inc. | Analyzing instrument, lancet-integrated attachment for concentration measuring device provided with analyzing instrument, and body fluid sampling tool |
WO2003007802A2 (en) * | 2001-07-18 | 2003-01-30 | Euro-Celtique, S.A. | Pharmaceutical combinations of oxycodone and naloxone |
US20030044458A1 (en) * | 2001-08-06 | 2003-03-06 | Curtis Wright | Oral dosage form comprising a therapeutic agent and an adverse-effect agent |
JP4504013B2 (ja) | 2001-08-06 | 2010-07-14 | ユーロ−セルティーク エス.エイ. | 放出可能な及び封鎖されたアンタゴニストを有するオピオイドアゴニスト製剤 |
AU2002324624A1 (en) * | 2001-08-06 | 2003-02-24 | Euro-Celtique S.A. | Sequestered antagonist formulations |
WO2003015783A1 (en) * | 2001-08-14 | 2003-02-27 | Biotie Therapies Corporation | Method of treating alcoholism or alcohol abuse |
DE20308437U1 (de) | 2002-04-05 | 2003-11-13 | Euroceltique S.A., Luxemburg/Luxembourg | Matrix zur verzögerten, gleichbleibenden und unabhängigen Freisetzung von Wirkstoffen |
US7501433B2 (en) * | 2002-05-17 | 2009-03-10 | Jenken Biosciences, Inc. | Opioid and opioid-like compounds and uses thereof |
US7923454B2 (en) * | 2002-05-17 | 2011-04-12 | Jenken Biosciences, Inc. | Opioid and opioid-like compounds and uses thereof |
EP1509182A4 (en) * | 2002-05-31 | 2009-12-30 | Titan Pharmaceuticals Inc | IMPLANTABLE POLYMERS DEVICE FOR THE DELAYED RELEASE OF BUPRENORPHINE |
EP2422775A3 (en) | 2002-09-20 | 2012-04-18 | Alpharma, Inc. | Sequestering subunit and related compositions and methods |
MXPA05010450A (es) | 2003-03-31 | 2005-11-04 | Titan Pharmaceuticals Inc | Dispositivo polimerico implantable para la liberacion prolongada de agonistas de dopamina. |
US20040202717A1 (en) * | 2003-04-08 | 2004-10-14 | Mehta Atul M. | Abuse-resistant oral dosage forms and method of use thereof |
US20050038062A1 (en) * | 2003-04-14 | 2005-02-17 | Burns Lindsay H. | Methods and materials for the treatment of pain comprising opioid antagonists |
MY135852A (en) * | 2003-04-21 | 2008-07-31 | Euro Celtique Sa | Pharmaceutical products |
US8017622B2 (en) * | 2003-05-16 | 2011-09-13 | Jenken Biosciences, Inc. | Opioid and opioid-like compounds and uses thereof |
US20060009478A1 (en) * | 2003-10-15 | 2006-01-12 | Nadav Friedmann | Methods for the treatment of back pain |
EP1604666A1 (en) * | 2004-06-08 | 2005-12-14 | Euro-Celtique S.A. | Opioids for the treatment of the Chronic Obstructive Pulmonary Disease (COPD) |
EP1702558A1 (en) * | 2005-02-28 | 2006-09-20 | Euro-Celtique S.A. | Method and device for the assessment of bowel function |
SI2484346T1 (sl) | 2006-06-19 | 2017-05-31 | Alpharma Pharmaceuticals Llc | Farmacevtski sestavki |
CA2666846C (en) * | 2006-10-20 | 2018-04-10 | Cpd, Llc | Method of restoring the incretin effect |
US8623418B2 (en) * | 2007-12-17 | 2014-01-07 | Alpharma Pharmaceuticals Llc | Pharmaceutical composition |
US20100151014A1 (en) * | 2008-12-16 | 2010-06-17 | Alpharma Pharmaceuticals, Llc | Pharmaceutical composition |
AU2008346870A1 (en) * | 2007-12-17 | 2009-07-16 | Alpharma Pharmaceuticals, Llc | Pharmaceutical composition |
EP2291380B1 (en) * | 2008-04-24 | 2011-09-07 | Janssen Pharmaceutica N.V. | Nalmefene prodrugs |
US20110053971A1 (en) * | 2008-04-24 | 2011-03-03 | Janssen Pharmaceutica Nv | Nalmefene di-ester prodrugs |
MY150600A (en) * | 2008-07-07 | 2014-01-30 | Euro Celtique Sa | Use of opioid antagonists for treating urinary retention |
PT2405915T (pt) | 2009-03-10 | 2019-01-29 | Euro Celtique Sa | Composições farmacêuticas de libertação imediata compreendendo oxicodona e naloxona |
US20140005217A1 (en) * | 2012-06-27 | 2014-01-02 | H. Lundbeck A/S | Nalmefene for reduction of alcohol consumption in specific target populations |
WO2014170353A1 (en) * | 2013-04-17 | 2014-10-23 | H. Lundbeck A/S | Nalmefene for treatment of patients with sleep disorder |
NZ716267A (en) | 2013-07-23 | 2017-05-26 | Euro Celtique Sa | A combination of oxycodone and naloxone for use in treating pain in patients suffering from pain and a disease resulting in intestinal dysbiosis and/or increasing the risk for intestinal bacterial translocation |
TW201625252A (zh) * | 2014-04-22 | 2016-07-16 | 大塚製藥股份有限公司 | 藥物 |
WO2016073615A1 (en) | 2014-11-07 | 2016-05-12 | Regents Of The University Of Minnesota | Salts and compositions useful for treating disease |
AU2017253228B2 (en) * | 2016-04-22 | 2020-04-09 | Taiwanj Pharmaceuticals Co., Ltd. | Nalmefene, naltrexone or derivatives thereof for use in treating (non)-alcoholic steatohepatitis or non-alcoholic fatty liver disease |
Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4882335A (en) | 1988-06-13 | 1989-11-21 | Alko Limited | Method for treating alcohol-drinking response |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4857533A (en) * | 1988-12-15 | 1989-08-15 | Baker Cummins Pharmaceuticals, Inc. | Method of treatment for autoimmune diseases |
US4863928A (en) * | 1989-01-04 | 1989-09-05 | Baker Cummins Pharmaceuticals, Inc. | Method of treatment for arthritic and inflammatory diseases |
US5096715A (en) * | 1989-11-20 | 1992-03-17 | Alko Ltd. | Method and means for treating alcoholism by extinguishing the alcohol-drinking response using a transdermally administered opiate antagonist |
-
1990
- 1990-06-04 US US07/532,424 patent/US5086058A/en not_active Expired - Lifetime
-
1991
- 1991-05-10 AT AT91910595T patent/ATE145329T1/de not_active IP Right Cessation
- 1991-05-10 EP EP91910595A patent/EP0531415B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1991-05-10 ES ES91910595T patent/ES2097209T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1991-05-10 WO PCT/US1991/003241 patent/WO1991018605A1/en active IP Right Grant
- 1991-05-10 JP JP3509984A patent/JP3059213B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1991-05-10 RU RU9192016403A patent/RU2090190C1/ru active
- 1991-05-10 DK DK91910595.7T patent/DK0531415T3/da active
- 1991-05-10 AU AU79740/91A patent/AU642748B2/en not_active Expired
- 1991-05-10 CA CA002084519A patent/CA2084519C/en not_active Expired - Lifetime
- 1991-05-10 DE DE69123247T patent/DE69123247T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-05-10 HU HU9203835A patent/HU210637B/hu unknown
- 1991-06-03 ZA ZA914185A patent/ZA914185B/xx unknown
- 1991-06-04 IE IE188891A patent/IE77333B1/en not_active IP Right Cessation
- 1991-06-04 NZ NZ238391A patent/NZ238391A/en not_active IP Right Cessation
-
1992
- 1992-12-04 FI FI925513A patent/FI925513A0/fi unknown
-
1993
- 1993-08-31 LV LVP-93-1052A patent/LV10190B/en unknown
- 1993-11-25 LT LTIP1486A patent/LT3893B/lt not_active IP Right Cessation
-
1997
- 1997-01-16 GR GR960403307T patent/GR3022289T3/el unknown
Patent Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4882335A (en) | 1988-06-13 | 1989-11-21 | Alko Limited | Method for treating alcohol-drinking response |
Non-Patent Citations (2)
Title |
---|
DIXON AT AL.: "Clin.Pharmacol., Vol.27, 1987", pages: 233 - 239 |
YEOMANS ET AL.: "Psycopharmacology, vol. 100, 1990", pages: 426 - 432 |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LTIP1486A (en) | 1995-09-25 |
IE77333B1 (en) | 1997-12-03 |
IE911888A1 (en) | 1991-12-04 |
ZA914185B (en) | 1992-07-29 |
HU9203835D0 (en) | 1993-03-29 |
RU2090190C1 (ru) | 1997-09-20 |
DE69123247T2 (de) | 1998-01-15 |
LV10190A (lv) | 1994-10-20 |
JPH06506665A (ja) | 1994-07-28 |
EP0531415A1 (en) | 1993-03-17 |
WO1991018605A1 (en) | 1991-12-12 |
LV10190B (en) | 1995-06-20 |
FI925513A (fi) | 1992-12-04 |
DK0531415T3 (da) | 1996-12-09 |
US5086058A (en) | 1992-02-04 |
HUT65523A (en) | 1994-06-28 |
ATE145329T1 (de) | 1996-12-15 |
DE69123247D1 (de) | 1997-01-02 |
NZ238391A (en) | 1997-06-24 |
JP3059213B2 (ja) | 2000-07-04 |
GR3022289T3 (en) | 1997-04-30 |
CA2084519A1 (en) | 1991-12-05 |
ES2097209T3 (es) | 1997-04-01 |
EP0531415B1 (en) | 1996-11-20 |
FI925513A0 (fi) | 1992-12-04 |
AU7974091A (en) | 1991-12-31 |
CA2084519C (en) | 1999-02-09 |
AU642748B2 (en) | 1993-10-28 |
HU210637B (en) | 1995-06-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
LT3893B (en) | Pharmaceutical composition with nalmefene for treating alcoholism | |
Hoehn-Saric et al. | Effects of clonidine on anxiety disorders | |
Oswald et al. | Some experiments in the chemistry of normal sleep | |
Olson et al. | Endogenous opiates: 1997 | |
Papp et al. | Toxic effects of iproniazid in a patient with angina | |
JP2013527132A (ja) | 中枢神経系(cns)の自己免疫性脱髄性疾患の治療において使用するためのジアゾキシド | |
JP2008201796A (ja) | アルコール依存症治療用の薬剤 | |
EP1681057A1 (en) | Use of naloxone for treating eating disorders | |
EP0563336A1 (en) | Pharmaceutical composition containing gamma-hydroxybutyric acid or its lactone in the treatment of drug dependence and nutritional disorders | |
KR100425045B1 (ko) | 약물중독의치료를위한멜라토닌함유약학적조성물 | |
JP2007529547A (ja) | アルコール中毒の処置方法 | |
KR100712571B1 (ko) | 코카인 중독증의 치료용 약제를 제조하기 위한플루마제닐의 용도 | |
BG62876B1 (bg) | Използване на мелатонин за лечение на пациенти,страдащи от лекарствена зависимост | |
US6437093B1 (en) | Methods of treatment comprising administration of Substance P | |
Treiman et al. | Increasing plasma concentration tolerability study of flunarizine in comedicated epileptic patients | |
US4861772A (en) | Method and composition to treat panic syndrome | |
WO2017196857A1 (en) | Treatment of alcoholism and depression and/or dysphoric mood using ibudilast | |
Parrott et al. | Behaviour of pigs given corticotrophin-releasing hormone in combination with flumazenil or diazepam | |
Nagain‐Domaine et al. | Modulation by alcohol and methadone of 2‐deoxyglucose‐stimulated pancreatic secretion in the rat | |
Taylor | Alcohol and the brain | |
FR2515044A1 (fr) | Composition medicale pour controler le rythme biologique diurne et nocturne de l'organisme humain et plus specifiquement pour combattre les troubles sexuels de l'etre humain |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PC9A | Transfer of patents |
Free format text: CONTRAL CLINICS OY,TAPIOLAN KESKUSTORNI 6KRS, FIN-02100 ESPOO,FI,990910 |
|
MK9A | Expiry of a patent |
Effective date: 20131125 |