LT3563B - A crushing apparatus for frangible or friable material - Google Patents
A crushing apparatus for frangible or friable material Download PDFInfo
- Publication number
- LT3563B LT3563B LTIP859A LTIP859A LT3563B LT 3563 B LT3563 B LT 3563B LT IP859 A LTIP859 A LT IP859A LT IP859 A LTIP859 A LT IP859A LT 3563 B LT3563 B LT 3563B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- head
- shaft
- chamber
- hopper
- axis
- Prior art date
Links
Landscapes
- Crushing And Pulverization Processes (AREA)
Description
Įrenginys skirtas trapioms bei lūžioms medžiagoms smulkinti ir priklauso sukamojo judesio Įrenginių tipui.
Smulkintuvai trapioms bei lūžioms medžiagoms smulkinti turi besisukantį smulkinimo mechanizmą (giroskopą). Tipinis besisukantis smulkintuvas sudarytas iš kūginio sukamojo elemento, besisukančio apie centrinę kūginės kameros ašį. Tarp kameros ir sukamojo elemento susidaro žiedinis plyšys. Sukamasis elementas sukamas apie kameros vertikaliąją ašį, bet apie savąją sukimosi ašį jis nesisuka [ US 2901189; TPI B02C 2/04 (25. 08. 59); FR 1411834; TPI B02C 2/04 (24. 12. 65)] . Šie smulkintuvai buvo nenašūs.
Siekiant pašalinti šį trūkumą pradėti naudoti smulkinimo įrengimai, kuriuose vidinio ir išorinio kūgio geometrinis susikirtimo taškas aukščiau vidinio kūgio [SU 425642; TPI B02C 2/04 (07. 01. 83)]. Vadinasi, sukimasis praktiškai esti horizontalus, todėl vienoje pusėje tarp sukamojo kūgio ir kameros sienelės santykinai susidaro palyginti mažas plyšys, o priešingoje pusėje didelis. Dėl to medžiaga susmulkinama labai nevienodai. Jeigu reikia, kad susmulkintos dalelės būtų tam tikro dydžio, tai iki 40% jų smulkinama pakartotinai. Tai verčia ilgiau naudoti smulkintuvą, vadinasi, jis greičiau sudyla.
Buvo sukurtas įrenginys, kurio ekscentriniame mechanizme centrinė įvorė turi sferinį paviršių, sąveikaujantį su tokiu pačiu paviršiumi smulkinimo kūgyje [SU 986488; TPI B02C 2/04 (07. 01. 83)]. Nors šio įrenginio kostrukcija buvo paprastesnė nei ankstesnių analogų ir leido sumažinti eksploatacijos išlaidas, tačiau susidėvėjimas ir energijos sąnaudos liko didelės.
Šiam išradimui artimiausias techninio sprendimo esme yra Įrenginys aprašytas [ SU 1061837; TPI B02C 2/04 (23.
12. 83)] . Įrenginys turi nejudamai sumontuotą išorinį kūgį, veleną, sudarytą iš apatinės vertikaliosios ir viršutinės pasvirusios dalių, kurių geometrinės ašys susikerta, ant viršutinės veleno dalies užtvirtintas smulkinantis kūgis, tarp šių kūgių susidaro smulkinimo kamera. Išilginiame pjūvyje kūgių paviršiai sudaro tolygiai tolstančias linijas tiek į viršų tiek į apačią nuo horizontalios minimalaus ekscentrjsiteto plokštumos, be to, žemiau minimalaus ekscentrisiteto kūgių sudaromosios yra hiperbolės.
Tokia kūgių konstrukcija sumažina smulkinamosios medžiagos slydimą smulkinančiuoju paviršiumi ir todėl kūgiai mažiau dyla bei padidėja įrenginio našumas.
Tačiau, vidinį kūgį sukantys smuikintuvo apatinės dalies elementai yra sudėtingos ir preciziškos konstrukcijos, todėl juos pakeisti labai brangiai kainuoja ir ne tik dėl pačių elementų brangumo, bet ir dėl smuikintuvo prastovų taip pat dėl to, kad jo techniniam aptarnavimui bei remontui nereikia aukštos kvalifikacijos specialistų.
Išradimo tikslas yra išsiskirianti iš iki tipo smulkintuvą sukurti naujo šiol naudotų smulkintuvų. Šio tipo smulkintuvų smulkinimo procesas turi būti efektyvesnis, turi sumažėti smulkinimo mechanizmo techninio aptarnavimo ir remonto išlaidos.
sukamojo judesio
Toks Įrenginys trapioms bei lūžioms medžiagoms smulkinti turi šias dalis:
- bunkerį su kamera medžiagoms pakrauti. Bunkerio pagrinde yra iškrovimo anga, kuri formuoja žioties, turinčios gaubiančiąją arba periferinę sienelę, kontūrą;
iškrovimo angos centre, žioties sienelių sudaro suktųsi ir svyruotų, ji e, kuris ir yra sukimosi c;
sukamąją galvutę, įtaisytą Atstumas nuo galvutės iki žiedinį plyšį. Kad galvutė visą laiką lieka angos cent taškas;
- mechanizmą sukamajam ir teikti.
svyruoj amaj am judesiui su10 Bunkeryje esanti medžiaga smulkinama judant galvutei žioties sienelės atžvilgiu. Galvutės priešingoms pusėms sąveikaujant su gaubiančiąja sienele, per visą galvutės svyravimo ciklą išlaikomas nustatyto dydžio plyšys.
Šiame tekste sukimosi ašis terminas reiškia asą, kurios atžvilgiu sukamoji smulkinimo galvutė yra simetriška, o sukimosi kampas - tai kampas tarp bunkerio sukimosi ašies ir centrinės ašies.
Būtų geriausia, kad smulkintuvo kameros centre būtų velenas, kuris suktųsi apie centrinę asą ir kurio aksialinis galas kameros viduje su galvute būtų sujungtas fiksuotu kampu, kad susidarytų reliatyvaus galvutės ir veleno sukimosi galimybė.
Fiksuotą kampą geriausia nustatyti pasukamuoju kaiščiu, kuris įterpiamas tarp veleno ir galvutės. Be to kaištis sutampa su galvutės sukimosi ašimi, todėl susidaro reliatyvaus galvutės sukimosi veleno atžvilgiu galimybė.
Išradimo esmė aiškinama toliau aprašomais tinkamiausiais variantais. Pateikti variantai pavaizduoti brėžiniuose :
1. fig. - smulkintuvo scheminis vaizdas iš šono; parodytas smulkintuvo sukimosi principas;
4 | |||
2 . | fig. | - vaizdas iš viršaus; vutės sritis; | parodyta smulkintuvo gal- |
3. | fig. | - smulkintuvo pirmojo | vai iant o pjūvi s; |
4 . | fig. | - smulkintuvo antrojo | varianto pjūvis .ir |
5. fig. - išmontuoto veleno vaizdas: pasukamasis kaištis, galvutė ir smulkintuvo pirmojo varianto kumštei i.s .
Kad būtų vaizdžiau, brėžiniuose (konkrečiai 1 fig.) galvutės sukimosi kampas yra padidintas, tačiau iš tikrųjų sukimosi kampas esti gerokai smailesnis, nei vaizduojama brėžiniuose. Iš išradimo aprašymo matyti, kad šis kampas gali būti ir bukas.
Abu variantai turi sukamojo tipo mechanizmą dužioms ir lūžioms medžiagoms smulkinti. 1-je figūroje parodyta sukamojo smulkintuvo 11 kūrimo koncepcija. Smulkintuvas 11 sudarytas iš bunkerio 13, smulkinimo galvutės 17 ir pavaros ' bei atraminių blokų, išdėstytų priešingose galvutės pusėse. Be to, pavaros ir atramos blokai turi kumšteli 19, sumontuotą prie bunkerio 13 pagrindo ir veleną 21, esanti virš smulkinimo galvutės 17, taip pat pasukamąjį kaištį 23, montuojamą tarp veleno 21 ir smulkinimo galvutės 17 .
Bunkeryje 13 yra vidinė kūginė kamera 15 (2. fig.), viršuje turinti apvalią kiaurymę 25. Pro ją i kamerą 15, patekusi medžiaga smulkinama tarp smulkinimo galvutės ir bunkerio sienelių 37 bei 39. Bunkerio 13 apačioje yra iškrovimo anga 27,- pro kurią išbyrinąma susmulkinta medžiaga. Iškrovimo anga 27 formuoja žioties 38 su gaubiančiąja kūgine sienele 39 kontūrą. Jos viduje yra smulkinimo galvutė 17. Kamera 15 paprastai esti simetriška ašies AC atžvilgiu ir gali būti daroma' kartu su gaubiančiąja kūgine sienele 24, kurios kūgiškumas daromas priešingas nei žioties sienelės 39. Taigi, sienelė 24 siaurėja į vidų angos 25 atžvilgiu bunkerio iškrovimo angos link. Tuo siekiama sudaryti jungtą su žiotimi. Gaubiančioji sienelė 39 paprastai platėja i išorę nuo kameros 15 bunkerio 13 pagrindo link. Taigi, sienelių 24 ir 39 sujungimo vieta gali suformuoti apskritimo kontūrą 29 bunkerio viduje, nors visai nebūtina, kad kokios nors konkrečios bunkerio formos arba jo kontūrai suformuotų suspaudimo plyšį.
Kumštelis 19 nejudamai sumontuotas bunkerio iškrovimo angos 27 centre ir dažniausiai turi pusiau sferini paviršių 31, nukreiptą i kameros 15 vidų. .Pusiau sferinis paviršius 31 sudaro guolį arba vietą galvutei 17 sumontuoti bei nustatyti universalaus pasukamojo sujungimo kontūrą. Kontūras leidžia galvutei suktis arba svyruoti kumštelio paviršiuje apie sukimosi tašką B, sutampantį su kameros 15 centro ašimi AC.
Smulkinimo galvutė 17 paprastai esti nupjautinio kūgio pavidalo. Jo viršūs 33 daromas plokščias ir apskritas, o skersmuo šiek tiek mažesnis nei apskritiminio suspaudimo kontūro 29. Smulkinimo galvutės 17 kūgio apatinis paviršius 35 lygiagretus su paviršiumi 33 ir taip pat plokščias bei apskritas, o jo skersmuo didesnis nei suspaudimo kontūro 29. Tarp plokštumų 33 ir 35 įsiterpęs kūginis smulkinimo paviršius 37. Galvutės 17 paviršiaus 35 centre yra įduba, kuri, sąveikaudama su kumštelio 18 paviršiumi 31, atlieka atraminio paviršiaus bei guolio funkcijas. Kaip taisyklė šios įdubos sąveikos su pusiau sferiniu kumštelio paviršiumi galvutė gali sukiotis apie tašką B. Kumštelis 19 ir galvutė 17 turi būti itin tikslios konfigūracijos, kad galvutė tiksliai tilptų iškrovimo zonoje 27 ir smulkinimo paviršius 3'7 nusistatytų tam tikru atstumu nuo sienelės 39 ir žioties 38 bei įsiterptų pro kontūrą 29 ir šitaip tarp sienelės 39 ir galvutės smulkinimo paviršiaus 37 susidarytų žiedinio suspaudimo plyšys 41. Vadinasi, galvutės 17 skersmuo žemiau paviršiaus 35 bus mažesnis už maksimalų iškrovimo angos 27 skersmenį, todėl aksialine kryptimi stumdant bunkerį atžvilgiu galvutės ir kumštelio atžvilgiu arba ta pačia kryptimi stumdant galvutę su kumšteliu bunkerio atžvilgiu bus galima reguliuoti plyšio tarp smulkinimo paviršiaus 37 ir sienelės 39 dydį. Galvutės viršutiniame paviršiuje 33 padaryta apvali įduba 49, kurios ašis statmena paviršiui 33 ir sutampa su galvutės sukimosi ašimi. Į įdubą 49 įstatomas vienas galvutę 17 ir veleną 21 jungiančiojo kaiščio 23 galas.
Velenas 21 montuojamas prie bunkerio viršutinėje dalyje esančio sukiklio 43, kuris suka veleną apie kameros 15 centrinę ašį AC. Veleno aksialinio galo 47 paviršius pasviręs dešiniosios veleno dalies atžvilgiu.
Išradimo pirmajame variante veleno aksialinio galo 47, kaip ir galvutės 17, paviršiuje yra apvali įduba 51. Įdubos 51 centrinė ašis statmena galiniam paviršiui ir paslinkta tam tikru atstumu nuo veleno centrinės ašies
AC. Įduba 51 skirta kaiščio 23 antrajam galui įtvirtinti; šitaip velenas sujungiamas su galvute.
Pasukamasis kaištis 23 yra taisyklingo cilindro formos, todėl abu jo darbiniai galai, galintys pasisukti tiek veleno, tiek galvutės atžvilgiu, įmontuoti įdubose 49 ir 51, kad nustatytų galvutę 17 tam tikru kampu ašies AC atžvilgiu ir kartu sudarytų reliatyviojo judesio tarp galvutės bei veleno galimybę ir būtų galvutei suktis smulkinimo kameros 15 centrinės ašies atžvilgiu AC. Vadinasi, įdubų 49 ir 51 ir kaiščio 23 centrinės ašys sutampa su galvutės 17 sukimosi ašimi GB.
Aksialinis kaiščio 23 ilgis gali būti didesnis už bendrą įdubų 49 ir 51 gylį, kad susidarytų tam tikras atstumas tarp apatinio 47 ir viršutinio 33 paviršių ir kad pasukamojo kaiščio srityje sąveikautų tik veleno ir galvutės darbiniai paviršiai. Kad į kaiščio ir įdubų sritį nepatektų smulkinamosios medžiagos dulkių, galinis 47 ir viršutinis 33 paviršiai užsandarinti (sandarinimo įtaisas brėžinyje neparodytas). Kituose, brėžinyje neparodytuose, išradimo variantuose atstumą tarp paviršių 47 ir 33 galima sudaryti kitokiais būdais, pavyzdžiui, kūginio cilindrinio guolio vidinį ir išorinį žiedus išdėsčius priešpriešiais.
Smulkintuvo darbo metu hidromotoras (brėžiniuose nerodomas) tiesiogiai suka sukiklį 43, o šis suka veleną 21 apie kameros centrinę ašį AC. Velenui sukantis, smulkintuvo galvutė 17 turės suktis apie kumštelio 19 sukimosi tašką B nustatytu kampu smulkinimo kameros 15 centrinės ašies AC atžvilgiu, nors apskritai smulkinimo galvutė bunkerio ir veleno atžvilgiu apie ašį BG gali suktis bet kuria kryptimi. Kadangi taškas B korpuso ir smulkinimo galvutės atžvilgiu yra žemai dėl suspaudimo taško 29 specifinės padėties bei konfigūracijos, taip pat dėl žioties sienelės 39 ir galvutės 37 paviršiaus kūgiškumo susidaro tokia situacija, kad per visą veleno 43 apsisukimą žioties 35 apatinio paviršiaus vidiniame pakraštyje H plyšio 41 dydis pasikeičia labai nedaug ir atvirkščiai - pakraštys arba galvutės viršutinio paviršiaus 33 apskritimas arti bunkerio susiaurėjimo 29 paprastai smarkiai keičia plyšio dydį per to paties veleno 43 apsisukimą. Jei, velenui sukantis apie ašį AC, smulkinimo galvutė esti visai neapkrauta, ji gali suktis bunkerio ir veleno atžvilgiu. Tačiau, jei į kamerą 15 pro angą 25 pakrauta trapi ar lūži medžiaga pasiskirsto žiediniame plyšyje 41, tai ji priešinasi galvutės sukimuisi bunkerio atžvilgiu. Vadinasi, velenas 21 tolydžiai suksis apie ašį AC, o smulLT 3563 B kinimo galvutė pakankamai svyruos apie tašką B. Svyruodama galvutė pati suksis apie sukimosi ašį. Jos sukimosi apie ašį GB periodas bus apytikriai lygus sukimosi apie centrinę ašį AC periodui, tačiau gali būti ir nedidelių nukrypimų, susijusių su smulkinamosios medžiagos trinties tarp smulkinimo sienelės ir galvutės smulkinimo paviršiuose efektu. Todėl sukantis galvutei, jos išorinis taška-s . H gali pasislinkti apskritimo lanku prieš arba pagal laikrodžio rodyklę gretimo apskritiminės sienelės 39 taško atžvilgiu.'
Taigi, patekusi i suspaudimo plyšį 41 medžiaga stabdys galvutės 17 sukimasį ir sukels reliatyvųjį veleno 21 ir galvutės sukimąsį. Vadinasi, galvutė suksis apie ašį GB ir svyruos apie kumštelio tašką B. Dėl tokio svyravimo galvutės paviršiuje galiausiai atsiras taškas, kuris svyruos per tašką B einančioje vertikalioje plokštumoje lanko trajektorija. Vadinasi, suspaudimo plyšio 41 esančią medžiagą visada veiks smulkinimo galvutės svyruojamojo sukimosi arba vertikalaus svyravimo judesys arba koks nors šių svyravimų derinys. Dėl tokio tipo smulkinamojo poveikio smulkinimo jėgos efektyviai pasiskirsto suspaudimo plyšyje, todėl sumažėja smūgių i medžiagą ir suspaudimo jėgos tolydžiai gniaužia ją priešingų juostų suartėjimo srityje.
Nors brėžiniuose tai neparodyta, tačiau kaip tik dėl šio svyravimo, o ne dėl galvutės sukimosi įvairiose smulkinimo galvutės paviršiaus dalys pakaitomis sudaro maksimalius ir minimalius suspaudimo plyšius suspaudimo srityje. Tačiau sąveikaujančios smulkinimo galvutės paviršiaus dalys išsidėsto įžambiai priešingose galvutės paviršiuose, kad palinkus’galvutei i vieną pusę (žr. 1 fig.) jos paviršiaus taškai F ir H numatytų minimalų suspaudimo srities plyšį. Tuo pat metu priešingi taškai F ir I suformuos maksimalų suspaudimo plyšį. Tačiau nepriklausomai nuo smulkinimo galvutės padėties bet kuriuo momentu vienoje jos pusėje susidarys maksimalūs, o kitoje minimalūs plyšiai. Nors 1 fig. šis išradimo aspektas parodytas nepakankamai aiškiai, nes smulkinimo galvutė pavaizduota padidintu masteliu, tačiau jis gerai pailiustruotas kitų variantų aprašymuose. Reikia pažymėti, kad jei suspaudimo srities viena dalis - ar viršūnėje, ar galvutės apačioje keičia plyšio dydį nuo minimalaus iki maksimalaus, tai visiškai kitokia situacija susidaro kitoje galvutės pusėje, kad bent iš dalies medžiaga būtų stumiama žemyn pro šią sritį; tuo tarpu priešingoje pusėje byra susmulkinta masė, kol plyšys visiškai sumažėja. Pavyzdžiui, jei viršutinėje galvutės pusėje susidarys maksimalus suspaudimo plyšys, o apatinėje galvutės pusėje minimalus suspaudimo plyšys tai medžiaga paklius į V formos įdubą. Bet, keičiantis suspaudimo plyšio dydžiui forma pamažu pradeda keistis, kol pagaliau viršutinėje galvutės dalyje atsiranda minimalus, o apatinėje maksimalus plyšys. Vadinasi, medžiaga esanti maksimaliame plyšyje, pamažu bus smulkinama, o esanti minimaliame plyšyje spaudžiama vis mažiau ir išbyrės pro iškrovimo angą. Taip po daugkartinių svyravimų medžiaga praeina pro suspaudimo plyšį. Vadinasi, šiuo atveju smulkinimo procesas esti efektyvesnis, nes susmulkinama didesnė dalis medžiagos, tačiau gal būt mažesniu našumu .
Šis variantas pranašesnis tuo, kad, palaikant smulkinimo galvutės viršutinio ir apatinio paviršiaus nuoseklius svyravimus bet kurioje maksimalaus ar minimalaus suspaudimo vietoje smulkinamosios medžiagos dalelių maksimalus ir minimalus dydžiai skiriasi nedaug, ir priklauso nuo suspaudimo srities 41 plyšio iš kurio medžiaga laisvai išbyra pro iškrovimo angą 27. Tai leidžia tiksliai nustatyti susmulkintos mežiagos dalelių dydi ir visiškai atsisakyti pakartotinio smulkinimo, arba pakartotinai smulkinama visai nedaug io medžiagos. Plyšio dydį labai paprasta reguliuoti aksialine kryptimi keliant arba nuleidžiant bunkerio viduje kumštelį 19 arba atvirkščiai - kilnojant bunkerį kumštelio atžvilgiu. Šitaip galima reguliuoti suspaudimo plyšio dydį kompensuojant smulkinimo galvutės paviršiaus 37 arba pusiau sferinio paviršiaus 31 nudilimą.
3- je figūroje pavaizduotas pirmasis smulkintuvo variantas, kuris yra glaudžiai susijęs su konceptualiniu smulkinimo aiškinimu. Todėl atitinkami blokai ...ir elementai žymimi tais pačiais skaitmenimis kaip ir aiškinant konceptualiąja smulkintuvo konstrukcija.
Pirmasis išradimo variantas šiek tiek skiriasi nuo konceptualioj o.
Bunkerio 13 konstrukcija yra segmentinė, jo vidinė dalis 13a įmontuota išoriniame rėme 13b ir gali būti reguliuojama. Rėmas 13a turi pagrindą 13a ir viršutinę dalį 13d, kuri iškyla virš angos 25, kad sudarytų stiprią guolių atramą velenui 21 įmontuoti. Kad tarp galvutės 17 ir žioties 38 pakliuvusi netrupanti medžiaga nepažeistų jų paviršių, naudojamas paprastas saugos mechanizmas (konstrukcija brėžinyje neparodyta).
4- je figūroje parodytas antrasis smulkintuvo variantas, kuris gerokai skiriasi nuo pirmojo, tačiau remiasi jau aprašytu konceptualiuoju variantu. Todėl šiame pavyzdyje atitinkami blokai žymimi tais pačiais skaitmenimis kaip ir konceptualiajame išradimo aprašymo variante.
Antrasis variantas skiriasi nuo pirmojo tuo, -jog rėmo viršutinė dalis 13d pratęsta virš smulkintuvo angos 25, kad susidarytų dviguba atrama velenui 21 sumontuoti. Vadinasi, šiame variante galima panaudoti kitokios konstrukcijos veleną 21, todėl sukiklis 43 gali būti gerokai pailgintas, kad sudarytų išorini guolių kakLT 3563 B liuką 53 vidinėje rėmo dalyje 13d, diametraliai pailgintoje išorės dalyje 55, ir vidinį kakliuką 57 diametraliai pailgintoje rėme dalyje 59. Bunkeryje sukiklis 43 simetriškai kūgiškai nusmailinamas nuo pagrindinio aksialinio galo 47. Aksiaiiniame gale 47 padarytas skersgalis 61, kurio, plenarinis paviršius kaip ir ankstesniame variante, yra nustatytas įžambiai kameros centrinės ašies ir veleno 33 išorinio paviršiaus atžvilgiu, paviršiaus atžvilgiu. Skersgalio 61 išoriniame paviršiuje 63 nėra apvalios Įdubos, skersgalis padarytas išvien su pasukamuoju kaiščiu 23, kad centrinis kaištis didėtų į Išorę keičiant padėtį reikiamu dydžiu veleno centrinės ašies atžvilgiu. Kaip ir ankstesniame variante, pasukamasis kaištis 23 montuojamas taip, kad ji būtų galima pasukti įduboje 49, padarytoje smulkinimo galvutės plokščiajame paviršiuje 33. Vadinasi, kaip ir ansktesniame variante, velenas sukdamasis suteikia galvutei tiek sukamąjį tiek svyruojamąjį judesį.
Viename iš šio išradimo variantų kaištis 23 gali būti padarytas išvien su galvute 17 ir Įmontuotas taip, kad galėtų pasisukti įduboje 31, veleno išoriniame plokščiame paviršiuje 63.
Vienoje iš ankstesnių išradimo variantų modifikacijų smulkinimo galvutės 17 paviršius gali būti ne tik nupjautinio kūgio, bet ir bet kurios kitos formos. Vadinasi, norint sumažinti plyšį tarp galvutės 37 ir bunkerio 39 smulkinimo paviršių nuo susiaurėjimo taško 9 iki smulkintuvo iški sier lė 39 kaip tik tokios
Dar ioname šio išradimo vn vutės 17 atžvilgiu gali bū-, tai padaryta brėžiniuose.
rvos angos 27, gaubiančioji rmos ir turėtų būti.
iante taško B padėtis gaiaukščiau arba žemiau, kaip
Galimas ir toks variantas, kai tarp viršutinio galvutės paviršiaus 33 ir veleno apatinio paviršiaus 47 įmontuojamas atraminis guolis.
Šios konstrukcijos smulkintuvų pranašumai, lyginant su iki šiol naudotais yra šie:
1. Kadangi tokie smulkintuvai yra paprastos konstrukcijos ir turi mažiau komplektuojamųjų dalių labai atpinga gamyba. Pavyzdžiui, jau žinomi smulkintuvai turi ne mažiau kaip 30 pagrindinių dalių, tuo tarpu šio išradimo tipiniame variante jų bus tik aštuonios.
2. Žinomų konstrukcijų smulkintuvai turi 14 ir net daugiau judančių dalių, o šio išradimo tipiniame variante jų yra tik trys.
3. Naujos konstrukcijos smulkintuvams reikia daug mažiau atsarginių dalių, juos rečiau reikia techniškai aptarnauti bei remontuoti.
4. Šios konstrukcijos smulkintuvams tinka paprasta hidraulinė pavara, tuo tarpu esamiems smulkintuvams būtina naudoti elektros variklius ir greičių dėžes.
5. Dėl smulkintuvo dalių paprastumo nesusidaro tepimo problemų, tuo tarpu esamus smulkintuvus tepti gana sudėtinga .
6. Labai sumažėjus smulkintuvo deralių skaičiui jo techniniam aptarnavimui sugaištama kur kas mažiau laiko.
7. Kadangi naudojami kokybiškesni mechanizmai, smulkintuvas naudoja kur kas mažiau energijos nei kiti nagrinėjamo tipo smulkintuvai, kurių naudingumo koeficientas tik 65%.
8. Šios konstrukcijos smulkintuvo naudingumo koeficientas iš tikrųjų gali siekti 100%, pakartotinai smulkinti reikia visai nedidele dali medžiagos, tuo tarpu kitais smulkintuvais pakartotinai smulkinama' iki 60%.
9. Šios konstrukcijos smulkintuvu medžiagą galima susmulkinti iki mažesnių nei už 1/16 colio dalelių, todėl nereikia jų pakartotinai smulkinti, tuo tarpu žinomais smulkintuvais madžiagą sunku susmulkinti iki 3/16 colio dalelių (todėl 40% ir daugiau susmulkintos medžiagos reikia smulkinti pakartotinai).
10. Lyginant su jau žinomomis smulkintuvo konstrukcijomis naujos konstrukcijos smulkintuvo darbo mechanizmas turi mažesnį išcentrinį debalansą (priklausomai nuo veleno išorės konstrukcijos jos gali ir visai nebūti). Vadinasi, dilimas, energijos sąnaudos ir debalansas čia yra sumažinti iki minimumo, todėl galima gaminti didelių matmenų smulkintuvus, ko nebuvo įmanoma anksčiau.
±1. Dėl konstrukcijos paprastumo ir mažo dalių skaičiaus, šiuos smulkintuvus galima gaminti nedidelius, tinkamus vežioti individualiu transportu ir naudoti nedidelės apimties darbams. Esami transportuojamieji smulkintuvai labai brangūs ir didelių matmenų, todėl jiems gabenti reikia specialaus sunkiasvorio transporto .
Reiki a tik .% k i ritu1 smulk. ‘ nimo v· pabrėžti, kad išradimo apimti.
.io aprašymo variantu. Naujos i
- galima naudoti ne tik kai . i, bet ir kitose pramonės š : Ksmo čia neriboja komponento , neapsiriboja vien nstrukcijcs smulpramonėje rūdai se, nes smui Χίο lis .
Claims (13)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Įrenginys trapioms bei lūžioms medžiagoms smulkinti, sudarytas iš bunkerio, turinčio kamerą medžiagai pakrauti ir centrinę iškrovimo angą, pagrinde, kuri, be to, formuoja žioties su gaubiančiąja sienele kontūrą, sukamosios smulkinimo galvutės, kuri yra iškrovimo angos centre tam tikru atstumu nuo žioties sienelės, kad susidarytų tarp jos ir galvutės išorinio paviršiaus žiedinis suspaudimo plyšys, smulkinimo galvutės, palaikomos apie sukimosi centrinį tašką, kad ji suktus! ir svyruotų, ir įtaisų, suteikiančių galvutei svyruojamąjį judesį, besiskiriantis tuo, kad bunkeryje esanti medžiaga smulkinama galvutei judant sienelės atžvilgiu, taip pat tuo, kad galvutė įmontuota taip, kad jos priešingos pusės sąveikauja su sienele, taip išlaikomas suspaudimo plyšys per visą galvutės svyravimo ciklą.
- 2. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtus įtaisus sudaro sukamasis velenas, kuris yra įmontuotas kameros centre ir sukamas apie centrinę ašį ir kurio aksialinis galas yra kameros viduje, sukabintas su galvutės priekiniu aksialiniu galu taip, jog galvutė užfiksuoja nustatytu kampu veleno centrinės ašies atžvilgiu ir, velenui sukantis, tarp jo ir galvutės susidaro reliatyvusis judesys.
- 3. Įrenginys pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad nustatytas kampas fiksuojamas kaiščiu, kuris yra įstaromas tarp galvutės ir veleno ir kurio centrinė ašis sutampa su galvutės sukimosi ašimi ir todėl yra galimybė reliatyviajam judesiui tarp galvutės ir veleno susidaryti.
- 4. Įrenginys pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad kaiščio kampo padėtis fiksuojama to paties kaiščio aksialiniu galu, kuris yra sujungtas su perstumto veleno aksialiniu galu ir pastatytas įžambiai veleno centrinės ašies atžvilgiu taip, kad kaiščio centrinė ašis būtų fiksuota kampu, o jo aksialinis galas būtų sukabintas su galvutės aksialiniu galu tokioje padėtyje, kad sutaptų su galvutės sukimosi ašimi ir, kad kaiščio ašis sutaptų su galvutės sukimosi ašimi.
- 5. įrenginys pagal 4 punktą, besiskiriantis tuo, kad kaištis yra apvalaus cilindro formos, o jo aksialiniai galai sudaro į išorę išsikišančias atramines dalis, kurios įstatomos į atitinkamuose veleno ir galvutės išsikišimuose esančias įdubas galvutei bei kaiščiui fiksuoti nustatytu kampu.
- 6. Įrenginys pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad reikalingam atstumui tarp atitinkamų galvutės ir veleno aksialiniu galų sudaryti kaiščio ilgis aksialine kryptimi gali būti didesnis už įdubų gylių sumą.
- 7. Įrenginys pagal 6 punktą, besiskiriantis tuo, kad tarpe tarp atitinkamų galvutės ir veleno aksialiniu galų yra įtaisytas sandariklis, nepraleidžiantis į įdubas bunkeryje esančių medžiagos dalelių.
- 8. Įrenginys pagal vieną iš 1-7 punktų, besiskiriantis tuo, kad bunkerio atžvilgiu smulkinimo galvutę palaiko universali pasukamoji jungtis, leidžianti galvutei suktis ir svyruoti apie sukimosi tašką, be to, toji jungtis turi porą vienas kitą atrinkančių komponentų, kurių vienas įtaisomas bunkerio.. įgrinde esančios iškrovimo angos centre, o antras alvutės aksialiniame gale.
- 9. Įrenginys pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad vienas komponentas turi kumštelį, kurio pagrindas įtvirtintas nejudamai, o kito komponento galvutės užpakalinio aksiaiinio galo centre yra Įduba, kumštelis turi pusrutulio formos paviršių, atsuktą kameros pusėn, o įduboje yra papildomas pusrutulio formos darbinis paviršius, į kurį įstatytas kumštelis sudaro atraminį paviršių arba lizdą, kuriame laisvai gali suktis ir svyruoti galvutė.
- 10. Įrenginys pagal 8 ir 9 punktą, besiskiriantis tuo, kad vienas jo komponentas yra reguliuojamas aksialine kryptimi bunkerio atžvilgiu, o tai leidžia reguliuoti žiedinį suspaudimo plyšį.
- 11. Įrenginys pagal vieną iš 1-10 punktų, besiskiriantis tuo, kad smulkinimo galvutė yra taisyklingo nupjautinio kūgio formos, jos. priekinis ir užpakalinis aksialiniai galai sudaro lygegriačių apvalių paviršių kontūrą, o tarp jų yra apvalus kūginis paviršius, be to, priekinis kūgio paviršius yra šiek tiek mažesnio skersmens nei užpakalinis paviršius, kūginiam paviršiui sąveikaujant su žioties sienele, susidaro žiedinis suspaudimo plyšys, o gaubiantysis paviršius nebūtinai turi būti lygus.
- 12. Įrenginys pagal 1-11 punktus, besiskiriantis tuo, kad kamera turi angą, pro kurią pakraunama medžiaga, ir gaubiantįjį paviršių, kuris sueina į vidų iškrovimo angos link ir su ja susijungia, o žioties gaubiančioji sienelė driekiasi nuo kameros į išorę bunkerio link ir iškrovos, angos sujungimo vietoje susidaro apvalus susiaurėjimo kontūras.
- 13. Įrenginys pagal bet kurį iš 1-12 punktų, besis k i r i a n t i s tuo, kad turi veleną, kuris sukamas mechanine arba elektrine pavara.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP859A LT3563B (en) | 1993-08-13 | 1993-08-13 | A crushing apparatus for frangible or friable material |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP859A LT3563B (en) | 1993-08-13 | 1993-08-13 | A crushing apparatus for frangible or friable material |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LTIP859A LTIP859A (en) | 1995-04-25 |
LT3563B true LT3563B (en) | 1995-12-27 |
Family
ID=19721167
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LTIP859A LT3563B (en) | 1993-08-13 | 1993-08-13 | A crushing apparatus for frangible or friable material |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT3563B (lt) |
Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2901189A (en) | 1954-08-23 | 1959-08-25 | Pettibone Mulliken Corp | Cone crushing mechanism |
FR1411834A (fr) | 1964-08-03 | 1965-09-24 | Richier Sa | Concasseur giratoire |
SU425642A1 (ru) | 1972-07-17 | 1974-04-30 | Д. П. Добжинский Томский инженерно строительный институт | Конусная дробилка |
SU986488A1 (ru) | 1981-06-22 | 1983-01-07 | Томский инженерно-строительный институт | Конусна дробилка |
SU1061837A1 (ru) | 1981-12-23 | 1983-12-23 | Томский инженерно-строительный институт | Конусна дробилка |
-
1993
- 1993-08-13 LT LTIP859A patent/LT3563B/lt not_active IP Right Cessation
Patent Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2901189A (en) | 1954-08-23 | 1959-08-25 | Pettibone Mulliken Corp | Cone crushing mechanism |
FR1411834A (fr) | 1964-08-03 | 1965-09-24 | Richier Sa | Concasseur giratoire |
SU425642A1 (ru) | 1972-07-17 | 1974-04-30 | Д. П. Добжинский Томский инженерно строительный институт | Конусная дробилка |
SU986488A1 (ru) | 1981-06-22 | 1983-01-07 | Томский инженерно-строительный институт | Конусна дробилка |
SU1061837A1 (ru) | 1981-12-23 | 1983-12-23 | Томский инженерно-строительный институт | Конусна дробилка |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LTIP859A (en) | 1995-04-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR100384704B1 (ko) | 미세분쇄장치 | |
CN208711789U (zh) | 一种用于农作物加工的高效胶体磨 | |
JPH02501046A (ja) | 廃棄物などの材料の粉砕装置 | |
JP3468467B1 (ja) | 粉砕装置 | |
US5035368A (en) | Gyratory crusher | |
US2190036A (en) | Ore crusher | |
GB2305373A (en) | A support assembly for a gyratory crusher | |
LT3563B (en) | A crushing apparatus for frangible or friable material | |
JPS59500754A (ja) | 回転板を有する破砕機 | |
CN209476370U (zh) | 一种空冷式排料粉碎机 | |
AU618545B2 (en) | Gyratory crusher | |
CN1277076A (zh) | 无菌粉碎整粒机 | |
JP2005040745A (ja) | 粉砕装置 | |
JPH0611108Y2 (ja) | リングロ−ルミル | |
CN113019577B (zh) | 一种稀土粉碎用锤式制砂机 | |
RU2015727C1 (ru) | Измельчитель | |
US4570864A (en) | Disc crusher | |
JPS6113082Y2 (lt) | ||
JPS6261341B2 (lt) | ||
JPH0673637B2 (ja) | 連続式の揺動式分散・粉砕装置 | |
SU889094A1 (ru) | Дробилка дл кормов | |
JPH0350580B2 (lt) | ||
JPH03151061A (ja) | 竪型粉砕機 | |
JPH10309485A (ja) | 粉砕装置 | |
CN1141823A (zh) | 振动式辊磨机 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 20010813 |