LT3225B - Copper complex bactericide/fungicide and method of making same - Google Patents

Copper complex bactericide/fungicide and method of making same Download PDF

Info

Publication number
LT3225B
LT3225B LTIP447A LTIP447A LT3225B LT 3225 B LT3225 B LT 3225B LT IP447 A LTIP447 A LT IP447A LT IP447 A LTIP447 A LT IP447A LT 3225 B LT3225 B LT 3225B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
copper
acid
aqueous solution
polycarboxylic acid
partially neutralized
Prior art date
Application number
LTIP447A
Other languages
English (en)
Inventor
Evelyn Jean Taylor
Mark Allen Crawford
Original Assignee
Griffin Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Griffin Corp filed Critical Griffin Corp
Publication of LTIP447A publication Critical patent/LTIP447A/xx
Publication of LT3225B publication Critical patent/LT3225B/lt

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N59/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing elements or inorganic compounds
    • A01N59/16Heavy metals; Compounds thereof
    • A01N59/20Copper
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N37/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids
    • A01N37/02Saturated carboxylic acids or thio analogues thereof; Derivatives thereof
    • A01N37/04Saturated carboxylic acids or thio analogues thereof; Derivatives thereof polybasic

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)

Description

Šis išradimas apskritai skirtas baktericidams ir fungicidams ir, konkrečiau, baktericidui/fungicidui, kurio pagrindą sudaro vario ir dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties kompleksas.
Baktericidai/fungicidai yra žinomi kaip agentai, naudojami apsaugoti žemės ūkio derlių nuo žalos, sukeltos patogeninių bakterijų/grybelių. Tokių produktų panaudojimą apsprendžia dideli nuostoliai, kurių priežastimi yra šie organizmai. Kad būtų ekonomija sustabdant augalo ligas, taikant baktericido/fungicido produktą, kainą turi kompensuoti padidėjęs derlius ir jo kokybė.
Žemės ūkio baktericidai/fungicidai yra įvairių priemonių sudėtyje, įskaitant drėkstančius miltelius, koncentratus emulsijoms padaryti, tokias priemones, kurių pagrindą sudaro vanduo ir birios sausos priemonės (taip pat žinomos kaip vandenyje išsisklaidančios granulės). Sausi birūs produktai apskritai yra nedulkantys, laisvai ištekantys granuliuoti produktai. Sausos birios priemonės tapo populiariausiomis tarp vartotojų, kadangi jos turi tokius pranašumus, kaip ilgesnį galiojimo laiką, yra iš esmės nedulkančios, lengvai pilstomos, turi didesnį aktyvios komponentės kiekį, patogiau pakuojamos negu kitokios priemonės.
Baktericidai/fungicidai, kurių pagrindą sudaro varis, yra plačiai naudojami žemės ūkyje. Kelios žinomos sausos birios priemonės, kurių pagrindas yra varis, yra: Kocide DF , turimas iš Griffin Corporation of Valdosta, Džordžija; Blueshield DF ir Nu-Cop WDG , turimas iš Micro Fio Company of Lakeiand, Florida; Sandoz COC DF irSandoz Cu2O DF , turimą iš Sandoz Ltd iš Šveicarijos.
Vario hidroksidas pats yra nestabilus. Tačiau yra žinoma, kad vario hidroksidas gali būti stabilizuotas, apdorojant fosfatu. U.S. pat. Nr. Re. 24 324 (kurio aprašymas yra čia įtrauktas kaip nuoroda) skirtas vario hidroksido stabilizavimo metodui. U.S. Pat. Nr. 3 428 731 (kurio a rašymas taip pat čia įtrauktas kaip nuoroda) skirtas fosfatu stabilizuoto vario hidroksido dispersijoms. Šis patentas atskleidžia, kad labai susmulkintu fosfatu paveikto vario hidroksido vandeninės dispersijos gali būti paruoštos, rūpestingai reguliuojant dispersijos pH ir vandeninio nešiklio kalcio kietumą. Patentas taip pat atskleidžia, kad reikėtų pridėti (maždaug 1-3% vandeninio nešiklio svorio) dispergento, prieš įdedant fosfatu paveiktą vario hidroksidą. Tinkami dispersiniai agentai yra atskleisti kaip turintys savyje natrio lignosulfonato, polimerinės karboksilo rūgšties natrio druskos, sulfoninto naftaleno, techninio proteino koloido, riebaus dimetilobenziloamonio chlorido, polimerizuotos alkiloarilosulforūgšties natrio druskos, kokoso riebių rūgščių specialios frakcijos dietanolamidų, kondensuotų mono-naftaleno sulforūgšties ir izooktilfenilpolietoksi etanolio natrio druskos.
Anksčiau žinomi baktericidiniai/fungicidiniai produktai, kurių pagrindą sudaro varis, reikalauja santykinai didelio vario kiekio, kad liga būtų efektyviai sustabdyta. Tas palyginus didelis vario kiekis mažina kainos efektyvumą, sukelia dirvožemio liekanų problemas ir pakelia potenciškumą fitotoksiškumui. Be to, šių iki šiol žinomų produktų gamybos būdų kaina nevisada efektyvi.
Vario (II) jonų su iš dalies neutralizuota poliakrilo rūgštimi ir iš dalies neutralizuota polimetakrilo rūgštimi vandens terpėje kompleksai yra žinomi. Žiūr.
pvz., F. Wall ir S. Gili Interaction of Cupric Ions with Poliacrylic Acid (Vario jonų ir poliakrilo rūgšties tarpusavio sąveika), J. American Chem, Coc., Vol. 77, p.3692 (955). Iki šiol nebuvo žinoma, kad vario kompleksai su dalinai neutralizuotomis polikarboksilo rūgštimis turi baktericidines ir fungicidines savybes. Konkrečiai, tokie kompleksai anksčiau nebuvo žinomi kaip efektyvūs baktericidai arba fungicidai naudojami žemės ūkyje; dar taip pat kaip iš esmės nefitotoksiniai. Be to, anksčiau nebuvo žinoma, kad tokie kompleksai būtų efektyvūs baktericidai arba fungicidai prieš variui pakančias bakterijas.
Todėl egzistuoja poreikis baltericidinėms/fungicidinėms priemonėms, turinčioms biologinį aktyvumą, ypač prieš variui pakančias bakterijas, ir iš esmės nefitotoksiškoms.
Šis išradimas patenkina aukščiau aprašytus poreikius, pateikdamas pagerintą baktericidą/fungicidą ir jo pagerintą gamybos būdą. Šio išradimo pagerintas baktericidas/fungicidas yra paruošiamas, pagaminant vandeninį dalinai neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties tirpalą, turintį molekulinę masę tarp maždaug 1000 ir 300000 ir pH tarp apytikriai 3 ir 9. Į šį vandeninį tirpalą pridedama vario turinčio junginio, kuris, sumaišytas su minėtu vandeniniu tirpalu, išlaisvinta vario (II) jonus, kurie sudaro vandenyje tirpų kompleksą su minėta iš dalies neutralizuota polikarboksilo rūgštimi.
Šio išradimo baktericidas/fungicidas naudojamas sustabdyti augalų ligas, pritaikant augalams baktericidą/ fungicidą, susidedantį iš esmės iš vario komplekso su dalinai neutralizuota, vandenyje tirpia polikarboksilo rūgštimi, turintį molekulinę masę tarp apytikriai 1000 ir 300000 ir pH tarp apytikriai 3 ir 9.
Todėl pateikti pagerintą baktericidą/fungicidą ir pagerintą jo gamybos būdą yra šio išradimo tikslas.
Kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/ fungicidą, kuris yra iš esmės nefitotoksinis augalams, kuriems taikomas.
Tolesnis šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/ fungicidą, kuris gali būti padarytas iš Įvairių vario šaltinių.
Dar kitas fungicidą, pakančias šio išradimo tikslas pateikti baktericidą/ kuris gali būti panaudotas sunaikinti variui bakterijas.
Kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/ fungicidą, kuris gali būti panaudotas augalų ir derlių, pažeistų Įprastais baktericidais/fungicidais, kurių pagrindą sudaro varis, kai naudojamas optimaliais santykiais, susirgimų kontrolei.
Dar kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/fungicidą, kuris yra iš esmės tirpus vandenyje, taip kad gali būti santykinai lengvai pašalintas iš derliaus ir augalų, kuriems taikomas, taip, kad jis gali būti taikomas derliui, vėliau, augimo cikle ir/arba po derliaus nuėmimo.
Kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/fungicidą, kuris nepalieka spalvotų liekanų ant derliaus arba augalų, kuriems taikomas.
Tolimesnis šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/fungicidą kuris yra naudingas lapijai - ligų sustabdymui.
Dar kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/fungicidą, kuris reikalauja mažesnio vario kiekio tam pačiam apsaugojimo lygiui, kurį duotų baktericidai/fungicidai su vario hidroksido pagrindu.
Toliau šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/ fungicidą, kuris gali būti panaudotas apdoroti sėklas prieš sodinimą.
Kitas šio išradimo tikslas yra pateikti baktericidą/ fungicidą, kuris sustabdys bakterijų ir/arba grybelių augimą ant įvairių medžiagų substratų.
Šie ir kiti išradimo tikslai, savybės ir pranašumai taps akivaizdūs po toliau einančio smulkaus atskleistų įgyvendinimų aprašymo, pridedamų brėžinių ir išradimo apibrėžties.
Trumpas figūrų aprašymas fig. vario koncentracijos priklausomybės nuo neutra-lizuotos poliakrilo rūgšties pH grafikas, esant 1 sv.% (kietų medžiagų) koncentracijai, trims skirtingiems vario šaltiniams.
fig. vario koncentracijos priklausomybės nuo neutralizuotų polikarboksilo rūgščių pH grafikas, esant 1 sv.% (kietų medžiagų) koncentracijai, trims skirtingoms polikarboksilo rūgštims.
fig. vario koncentracijos priklausomybės nuo neutralizuotos polikarboksilo rūgšties (kietų medžiagų) koncentracijos grafikas trims skirtingoms polikarboksilo rūgštims.
fig. vario koncentracijos priklausomybės nuo paskaičiuotos pagal neutralizuotos polikarboksilo rūgšties tirpalų pH grafikas trims skirtingoms polikarboksilo rūgštims.
fig. vario koncentracijos priklausomybės nuo pH neutralizuotos poliakrilo rūgšties grafikas trims skirtingiems neutralizuojantiems agentams.
fig. Alternaria solani kolonijos diametro (mm) grafikas, paskaičiuotas pagal vario koncentraciją m. d. trims skirtingiems vario šaltiniams.
Šis išradimas skirtas pagerintai žemės ūkio baktericidinei/fungicidinei priemonei ir baktericido/fungicido, kurio pagrindą sudaro varis, gamybai. Naujas šio išradimo produktas siūlo pagerintą biologinį aktyvumą, palyginus su tipiškais produktais, turinčiais vario pagrindą, tuo tarpu reikalauja mažiau vario savo sudėtyje. Sumažintas vario turinys sumažina baktericidinės/fungicidinės priemonės indėli 1 vario kaupimąsi dirvožemyje. Šio išradimo baktericidas/ fungicidas yra taip pat iš esmės nefitotoksinis augalams, kuriems jis taikomas; ir ypač palyginus su kitomis vandenyje tirpiomis priemonėmis, kurių pagrindą sudaro varis.
Baktericidinė/fungicidinė priemonė gali būti pagaminta pagal šį išradimą šiomis stadijomis. Vandeninis polikarboksilo rūgšties tirpalas yra paruošiamas, sumaišant su vandeniu vandenyje tirpią polikarboksilo rūgštį. Čia vartojamas polikarboksilo rūgšties terminas reikš karboksilo rūgščių homopolimerus ir kopolimerus. Vandeninis polikarboksilo rūgšties tirpalas yra dalinai neutralizuojamas bazine medžiaga. Į vandeninį vandenyje tirpaus, dalinai neutralizuoto polikarboksilo tirpalą yra pridedama vario turinčio junginio, kuris, įdėtas į vandeninį tirpalą, išlaisvina vario (II) jonus (arba vario jonus), kurie reaguos su iš dalies neutralizuota polikarboksilo rūgštimi, kad tuoj pat sudarytų kompleksą. Gautas vario kompleksas bus iš esmės vandenyje tirpus.
Kaip atskleista čia, vario ir polikarboksilo rūgšties komponenčių svoriai yra nustatyti kaip vandeninio tirpalo svorio procentai (jei specialiai nenustatyta kitaip). Šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti paruoštas kaip sausas mišinys, išdžiovinant sudarytą vandeninį tirpalą. Akivaizdu, kai vanduo pašalinamas iš vario komplekso vandeninio tirpalo, vario ir polikarboksilo rūgšties procentinis svoris pasikeis. Tačiau šiuos pasikeitimus bus lengva apskaičiuoti įgudusiam šioje srityje, remiantis komponenčių vandeniniame tirpale procentiniais svoriais.
Polikarboksilo rūgštys, kurios yra naudingos, šiame išradime apima polikarboksilo rūgštis, turinčias molekulinę masę tarp apytikriai 1000 ir 300000; geriau tarp apytikriai 2000 ir 50000. Tiksli polikarboksilo rūgšties struktūra nėra kritiška šiam išradimui. Polikarboksilo rūgščių, kurios yra naudingos šiame išradime, pavyzdžiai apima poliakrilo rūgštį, akrilo rūgšties ir akrilamido rūgšties ir metakrilamido rūgšties ir akrilo eterių rūgšties ir metakrilo rūgšties ir rūgšties ir karboksimetilceliuliozę, maleino rūgšties ir butadieno kopolimerus, maleino rūgšties ir maleino anhidrido polimerus, maleino rūgšties ir akrilo rūgšties kopolimerus, metilvinileterio ir maleino anhidrido kopolimerus.
polimetakrilo kopolimerus, kopolimerus, kopolimerus, kopolimerus, kopolimerus, kopolimerus, rūgštį, akrilo akrilo akrilo akrilo akrilo rūgšties esterių anhidrido metakrilo maleino
Polikarboksilinės rūgštys, kurios pačios nėra vandenyje tirpios, gali būti padarytos naudingos šiame išradime, paverčiant vandenyje netirpią polikarboksilo rūgštį į vandenyje tirpią polikarboksilo rūgšties druską. Būdai, pagal kuriuos tokios druskos yra gaminamos, yra gerai žinomi šioje srityje. Tačiau, apskritai kalbant, šios druskos yra paruošiamos, paveikiant polikarboksilo rūgštį bazinėmis medžiagomis, tokiomis kaip natrio hidroksidas; kalio hidroksidas; NaHCO3; Na2CO3; NH4OH, R4N+OH, kur R yra arba CH3, arba C2H5; pirminiais aminais, tokiais kaip metilo, etilo, n-propilo, izopropilo, t-butilo; antriniais aminais, tokiais kaip dimetilo, dietilo, di-n-propilo ir di-izopropilo; ir tretiniais aminais, tokiais kaip trimetilo, trietilo, tri-n-propilo.
Nėra konkrečios viršutinės ribos polikarboksilo rūgšties koncentracijai vandeniniame tirpale. Polikarboksilo rūgštis gali būti pridėta į vandenį, kad sudarytų tirpalą kiekiais, pakankamais reaguoti su vario turinčiu junginiu ir tuoj pat sudarytų kompleksą. Tačiau kadangi polikarboksilo rūgšties koncentracija didėja, tirpalo klampumas taip pat didėja. Tai ypač teisinga santykinai didelio molekulinio svorio polikarboksilo rūgštims. Apskritai nėra pageidaujama, kad vandeninio tirpalo klampumas efektyviai susimaišytų su vario
Praktiškai kalbant, polikarboksilo koncentracijos, naudingos šiame išradime, apytikriai 0.2 ir 80 svorio %; geriau tarp apytikriai 0.75 ir 20 svorio%.
būtų didelis, kad turinčiu junginiu.
rūgšties yra tarp
Kai polikarboksilo rūgštis yra sumaišoma su vandeniu, kad sudarytų tirpalą, tirpalas paprastai turi rūgštų pH. Kritinis šio išradimo aspektas yra tas, kad polikarboksilo rūgštis yra dalinai neutralizuojama bazine medžiaga, taip kad tirpalo pH yra tarp maždaug 3 ir 9; geriau tarp maždaug 3.5 ir 5. Apskritai buvo pastebėta, kad vario kiekis, kuris gali būti sujungtas su dalinai neutralizuota polikarboksilo rūgštimi, yra priklausomas bent iš dalies nuo dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties vandeninio tirpalo pH. Vario koncentracija komplekse pasiekia maksimumą tarp pH reikšmių, minėtų aukščiau. Už pH 3-9 ribų vario kiekis, kuris sudarys kompleksą su iš dalies neutralizuota polikarboksilo rūgštimi, praktiškai nėra naudingas.
Bazinių medžiagų, naudojamų neutralizuoti polikarboksilo rūgštį, prigimtis nėra kritiška šiam išradimui. Tinkami neutralizuojantys agentai apima natrio hidroksidą; kalio hidroksidą; NaHCO3; Na2CO3; NH4OH; R4 +OH;, kur R yra arba CH3, arba C2H5; pirminius aminus, tokius kaip metilo, etilo, n-propilo, izobutilo, tbutilo; antrinius aminus, tokius kaip dimetilo. dietilo, di-n-propilo ir di-izopropilo; ir tretinius aminus, tokius kaip trimetilo, trietilo ir tri-npropilo.
Gaunama dalinai neutralizuota polikarboksilinė rūgštis yra polikarboksilinės rūgšties kopolimero ir jos polikarboksilinės druskos, tokios kaip natrio poliakrilatas, kombinacija. Tinkamos dalinai neutralizuotos polikarboksilinės rūgštys yra komerciškai turimos. Tokie komerciniai turimi produktai apima Goodrite K752, turimą iš B.F. Goodrich Co. of Cleveland, Ohio. Goodrite K-752 yra poliakrilo rūgštis, dalinė natrio druska vandenyje, turinti formulę (C3H4O2) x (C3H3NaO2) y; ir DPG-2696 ir DISPEX N40, abi polimerinės karboksilo rūgšties vandeniniame tirpale druskos, turimos iš Allied Colloids, Ine, of Suffolk, Virdžinija.
Vario turintys junginiai, kurie yra naudingi šiame išradime, yra tie junginiai, kurie, sumaišyti su dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties vandeniniu tirpalu, duoda vario (II) jonus, kurie sudaro kompleksą su dalinai neutralizuota polikarboksilo rūgštimi. Vario io turintys junginiai, kurie yra naudingi šiame išradime, apima Cu(OH)2, CuSO4, Cu(ClO4)2, Cu2O; Cu(NO3)2, CuCl2, vario oksichloridą, bazinį vario karbonatą ir tribazinį vario sulfatą. Vario oksichloridas turi cheminę formulę 3Cu(OH)2, ·CuCi2. Bazinis vario karbonatas turi formulę Cu (OH) 2.CuCO3. Tribazinis vario sulfatas turi formulę 3Cu (OH) 2.CuSO4.
Vario turintis junginys gali būti arba vandenyje tirpus, toks kaip CuSO4, Cu(C104)2, Cu(NO3)2 ir CuCl2, arba iš esmės vandenyje netirpus, toks kaip Cu(OH)2, Cu2O, tribazinis vario sulfatas, bazinis vario karbonatas ir vario oksichloridas. Vandenyje netirpūs vario turintys junginiai iki šiol nebuvo žinomi kaip sudarantys kompleksus.
Vario hidroksido junginiai, kurie yra naudingi šiame išradime, apima ir techninį vario hidroksidą (fosfatu stabilizuotas, naudojant procesą, atskleistą U.S. patente Nr. Re. 24 324 ir 3 428 731, kurio aprašymai čia įtraukti nuorodomis), ir vario hidratą, gryną vario hidroksido formą. Kitos vario hidroksido formos gali būti panaudotos taip pat.
Vario turintys junginiai, naudojami šiame išradime, yra turimi komerciškai. Tokie komerciškai turimi produktai apima KOCIDE® vario hidroksidą, fosfato stabilizuotą vario hidroksido priemonę, pagerintą žemės ūkio fungicidą, turintį 88% vario hidroksido ir 12% tirpiklių, turimą iš Griffin Corporation of Valdosta, Džordžija. Fosfatu stabilizuoto vario hidroksido pagaminimas yra taip pat atskleistas U. S. pat. Nr. 3 428 731 ir Nr. Re 24 324.
Vario turinčio junginio kiekis, kuris pridedamas į vandeninį dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties tirpalą, yra toks kiekis, kuris bus naudojamas galiniame produkte kaip baktericidas/fungicidas. Apskritai kalbant, gaminant šio išradimo baktericidą/ fungicidą, pageidaujama sudaryti kompleksą su kuo daugiau vario ir dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties, kiek tai įmanoma. Faktoriai, kurie veikia vario kiekį, kuris gali sudaryti kompleksą su dalinai neutralizuota polikarboksilo rūgštimi, yra dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties vandeninio tirpalo pH, polikarboksilo rūgšties molekulinė masė ir dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties koncentracij a.
Apskritai buvo pastebėta, kad kai yra vandenyje netirpstančio vario turinčio junginio, kuris reaguoja, kad sudarytų kompleksą su polikarboksilo rūgštimi, perteklius, šis gausus vario turintis junginys netirpsta vandens tirpale. Tai gali būti pageidaujama arba nepageidaujama situacija. Jei kietas vandenyje netirpus vario turintis junginys yra nereikalingas šio išradimo mišinyje, jis gali būti atskirtas iš skystos dalies įprastais būdais, tokiais kaip filtravimas. Vandenyje tirpaus vario turinčio junginio perteklius sukelia , neįeinančių į kompleksą vario jonų buvimą tirpale. Tokie neįjungti į kompleksą vario jonai gali būti tirpalo fitotoksiškumo priežastimi. Todėl, kai vario šaltinis komplekso su dalinai neutralizuota polikarboksilo rūgštimi yra iš vandenyje tirpaus vario turinčio junginio, tokio vario turinčio junginio kiekis, kuris yra naudojamas, turi būti kiekis, pakankamas reaguoti su polikarboksilo rūgštimi, bet ne toks kiekis, kuris gamins neąjungtus į kompleksą jonus, kurie tada sukels tirpalo fitotoksiškumą.
Vario kiekis vario turinčiame junginyje, kuris yra naudingas šiame išradime, yra tarp apytikriai 0.1 ir 5 svorio% (vario metalo ekvivalentas); geriau tarp maždaug 0.1 ir 3.2 svorio% (vario metalo ekvivalentas).
Vandeninis vario kompleksinis tirpalas gali būti panaudotas apdoroti augalus jo skysta forma, kaip pagaminama aukščiau aprašytu procesu, arba jis gali būti išdžiovintas, kad duotų iš esmės sausus produktus, kurie gali būti disperguotas vandenyje, kad sudarytų vandeninius tirpalus purškimui. Vandeninis vario komplekso tirpalas gali būti išdžiovintas įprastame džiovinimo įrenginyje, tokiame kaip džiovinimo spinta arba purkštuvas-džiovintuvas, arba džiovinimo užsaldant technika. Džiovinimui purškiant, purkštuvas-džiovintuvas įrengiamas arba su vienu skysčio purkštuvu, arba su hidrauliniu purkštuvu, arba gali būti panaudotas besisukantis diskinis atomizatorius.
Tokie purkštuvai-džiovintuvai paprastai turėtų turėti įėjimo temperatūrą tarp maždaug 177°C(350°F) ir 249°C(480°F) ir išėjimo temperatūrą apytikriai tarp 65,5°C(150°F) ir 127°C (260°F) . Džiovinimo purškiant įrengimai ir metodai dispersijų ir tirpalų džiovinimui purškiant yra gerai žinomi šioje srityje. Panašiai džiovinimo užšaldant Įrengimai ir metodai dispersijų ir tirpalų džiovinimui užšaldant taip pat yra žinomi šioje srityje. Panaudojant metodus, gerai žinomus šioje srityje, šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti pagamintas įvairiose formose, tokiose kaip drožlės, milteliai, granulės, tabletės ir tirpalai.
Šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti pritaikytas tiesiai augalo lapams sustabdyti bakterines/ grybelines ligas. Baktericidas/fungicidas yra taikomas savo skysta forma, kaip pagamintas aukščiau aprašytu būdu arba sumaišant sausą formą su vandeniu vėl, kad susidarytų vandeninis tirpalas, ir purškiant gautą tirpalą ant augalų, kuriuos reikia gydyti, panaudojant įprastus žemės ūkyje purkštuvus ir purškimo būdus, gerai žinomus šioje srityje. Šio išradimo bakteriLT 3225 B cidas/fungicidas skysta forma yra atskiedžiamas vandeniu ir taikomas augalų lapams apipurškiant (arba orą, arba žemę) arba chemizacija santykiu tarp apytikriai 45,4 g ir 2722 g/0,4 ha metalinio vario ekvivalento tarp maždaug 3,78 1 ir 3028 1/0,4 ha vandens tūryje.
liucerna, runkeliai,
Šio išradimo baktericidas/fungicidas yra naudingas, gydant bakterines ir grybelines ligas įvairiuose augaluose, įskaitant citrusinius, tokius kaip greipfrutai, citrinos, citrinos rūšis lime, apelsinai, mandarinai; laukų augalus, tokius kaip avižos, žemės riešutai, bulvės, cukriniai kviečiai ir miežiai; uogakrūmius, tokius kaip gervuogės, spanguolės, serbentai, agrastai, avietės ir braškės; medžių vaisius, tokius kaip migdolas, obuolys, abrikosas, avokado, bananas, kakava, vyšnia, kava, riešutas, mango, nektarinas, alyva, pekano riešutas, slyva, ir daržoves, tokias kaip pupos, kopūstai, kopūstas, muskuso žiedinis kopūstas, amerikinis persikas, graikiškas brokoliai, melionas, kaliaropė, svogūnai, kriaušė, riešutas; Briuselio morka, salieras, melionas agurkas, baklažanas, lipčius, žirniai, pipirai, moliūgas, pomidoras ir arbūzas; vynmedžius, tokius kaip vynuogės, apyniai ir kivi; įvairius, kaip ženšenis, ąžuolas ir klevas; dekoratyviniai, tokie kaip aralija, azalija, begonija, svogūnėliai (lelijos, tulpės, gladijolės), raudonasis gvazdikas, chrizantema, astra, ožekšnis eunimus, indiška gudobelė, ieva, pachisandra, žiemė, filodendra, pyracantha, rožė ir juka (Adams-Needle).
Šio išradimo baktericidas/fungicidas yra naudingas augalų gydymui nuo bakterinių ir grybelinių ligų, tokių kaip melanozė, rauplės, rožinės duobelės, gličios dėmės, rudi puvėsiai, fitoftora, citrusinė kirmgrauža, ksantomonas ir cerosporinės lapų dėmės, juodos lapų dėmės (alternarij a), alternarinis amaras, botrytis amaras, miltligė, ksantomoninės lapų dėmės, antraknozė, pseudomoninės lapų dėmės, septorinės lapų dėmės, estomosporinės lapų dėmės, volutelinis lapų amaras, fomopsinis kamieno amaras, bakterinės lapų dėmės, ugninis amaras, juodos dėmės, raityti lapai, korinebakterinis amaras, žiedų amaras, pseudomoninis amaras, kevalo ir branduolio puvėsiai (Phytophtora cactorum), juostinės lapų dėmės (Cristulariella pyramidalis), riešutų amaras, bakterinis amaras (spindintis ir paprastas), rudos dėmės, juodi puvėsiai (xanthomonas), banguota miltligė, cerkosporinis ankstyvasis amaras, septorinis vėlyvasis amaras, sudžiuvusių lapų dėmės, fomopsis, purpuriniai spuogai, bakteriniai taškeliai, pilki lapų pelėsiai, septorinės lapų dėmės, sunykę pumpurai (Pseudomonas syringae), Erwinia herbicola, Pseudomonas fluorescens, kamieno amaras, kamuolinės kerpės, leptosfaerulinės lapų dėmės, helmitosporiniai dėmėti spuogai, lapų dėmės, nendrių dėmės, vaisių puvėsiai, žiedų rudi puvėsiai, bakterinis kenkėjas (pseudomonas), europietiška kirmgrauža, vainiko arba kaklelio puvėsiai, sigotoka, juodos dėmelės, juoda ankštis, kavos uogų liga (Collectotrichum coffeanum), lapų rūdys (Hemileia vastatrix), geležinės dėmės (Cercospora coffeicola), purpurinė liga (Corticium salmonicolor), rytinis lombardinio riešuto amaras, povo dėmės.
Kai kurie bakterijų kamienai priešinasi gydymui įprastais baktericidais, kurių pagrindą sudaro varis. Tačiau šio išradimo baktericidas/fungicidas yra ypač gerai tinkantis sustabdyti variui pakančias bakterijas, tokias kaip Xanthomonas campestris ir Pseudomonas syringae.
Kadangi šio išradimo baktericidas/fungicidas yra vandenyje tirpus, jis gali būti pritaikytas Įvairiems augalams arba derliams ir paskui santykinai lengvai pašalintas plaunant arba purškiant su vandeniu. Todėl šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti taikomas derliui vėliau jo augimo cikle, negu būtų galima su įprastais baktericidais/fungicidais. Be to, šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti panaudotas apdoroti minėtus vaisius, tokius kaip apelsinai, citrusai, agurkai ir obuoliai, suteikiant apsauginį sluoksnį, kuris gali būti lengvai pašalintas plaunant.
Kai šio išradimo baktericidas/fungicidas naudojamas augalams ir po to išdžiūsta, jis nepalieka spalvotų likučių ant augalų, kaip daro įprasti baktericidai/ fungicidai, kurių pagrindą sudaro varis. Todėl šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti panaudotas gydyti vaikų kambarių kultūras ir oranžerijų dekoratyvinius augalus.
Sumažintas šio išradimo baktericido/fungicido fitotoksiškumas leidžia jį naudoti gydyti variui jautrius augalus ir kultūras, tokias kaip persikai, kriaušės, obuoliai ir salotos, kurie kitais atvejais būtų pažeisti, naudojant įprastus baktericidus/fungicidus, turinčius vario pagrindą, kai naudojami optimaliu santykiu ligos sustabdymui.
Šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti panaudotas apdoroti sėklą prieš sodinimą. Šis baktericidas/fungicidas gali būti taikomas sėklai, panaudojant įprastus sėklų apdorojimo įrengimus, žinomus šioje srityje, apipurškiant baktericidu/fungicidu sėklą ir leidžiant jam ten išdžiūti, tuo pačiu suteikiant sėklai apvalkalą. Be to, apdorota sėkla gali būti imama rankomis ir sodinama įprastu būdu sėklai, kuri apdorota su žinomais turinčiais vario pagrindą baktericidais/ fungicidais. Šio išradimo baktericidas/fungicidas yra ypač naudingas, prižiūrint inokuliatą ir išvengiant šio išradimo apdorojant sėklą sėklą kultūroms, , sojos pupelės, augančių daigų infekcijos. Nors baktericidas/fungicidas yra naudingas, apskritai, jis ypač naudingas, gydant tokioms kaip ryžiai, kviečiai, medvilnė pupos, kukurūzai ir žemės riešutai.
Ilgesnis šio išradimo baktericido/fungicido išsilaikymas ant augalo paviršiaus, neapsaugojus nuo lietaus, gali būti pasiektas, pridedant tam tikrus funkcionalinius agentus į koncentruotą mišinį arba purškiamą tirpalą. Tokie junginiai, kurie yra naudingi šiame išradime, apima, bet neapsiriboja polivinilpirolidonu (PVP), polioksietilenu, polivinilalkoholiu ir poliakrilamidu. Šie junginiai yra žinomi šioje srityje kaip surišantys junginiai. Šie junginiai yra pridedami tokiu kiekiu, kuris duoda reikalingą atsparumą lietui be negero poveikio baktericidinėms/fungicidinėms vario kompleksinio tirpalo savybėms. Apskritai surišančio junginio, kuris įdedamas į vario kompleksinį tirpalą ir yra naudingas šiame junginyje, kiekiai yra tarp 0.1 ir 10 svorio%.
Buvo pastebėta, kad vario kiekis, kuris gali būti įjungtas į kompleksą su dalinai neutralizuota polikarboksilo rūgštimi, yra susijęs su polikarboksilo rūgšties molekuline mase. Apskritai kuo didesnė polikarboksilo rūgšties molekulinė masė, tuo daugiau vario galima įdėti į kompleksą. Tačiau, kaip pasakyta anksčiau, didėjant polikarboksilo rūgšties molekulinei masei, didėja ir klampumas. Todėl, parenkant polikarboksilo rūgštį naudojimui šiame išradime, turi būti balansuojama tarp konkuruojančių vario turinio ir klampumo faktorių.
Ypatingai tikimasi, kad šio išradimo baktericidas/ fungicidas taip pat gali būti naudojamas apdoroti kitokius substratus, negu augalai ir kultūros. Pvz., santykiu, bakterijų paviršiaus šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti naudojamas apsaugoti prieš bakterijų ir/arba grybelių augimą įvairiuose negyvuose substratuose, tokiuose kaip tekstilė, plastikai, metalai, stiklas, medžiai, popierius, putos, betonas, akmuo ir pan. Šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti pritaikytas ant substrato paviršiaus gerai žinomais šioje srityje būdais, tokiais kaip purškimas, tepimas, įmerkimas ir pan. Be to dėl tinkamų medžiagų šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti impregnuotas tokiame substrate. Šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti panaudotas išvengti bakterijų ir grybelių augimo ligoninių arba medicininėje aplinkoje, tokioje kaip drabužiai, baltiniai, kilimai, plytelių arba linoleumo grindys ir plastiniai bufetų paviršiai. Tokiems taikymams šio išradimo vario kompleksas taikomas pakankamu užkirsti kelią arba slopinti ir/arba grybelių augimą ant apdoroto
Vario komplekso taikymo santykis keisis priklausomai nuo medžiagų, kurioms taikomas, ir sąlygų, kuriose substratas bus laikomas. Apskritai šio išradimo baktericidas/fungicidas gali būti taikomas substratams santykiu, kuris duoda tarp apytikriai 1 ir 1,000 mg vario (metalo ekvivalentų) kvadratiniam substrato paviršiaus centimetrui.
Toliau pateikiami pavyzdžiai yra šio išradimo iliustratyvūs pavyzdžiai ir jais nenorima apriboti šio išradimo galimybių kaip išdėstyta toliau pridedamoje išradimo apibrėžtyje.
pavyzdys
Vandeninis tirpalas paruošiamas, sumaišant 959 g vandens ir 40 g Goodrite K-752 (63% poliakrilo rūgšties tirpalas vandenyje, molekulinė masė 2100), kuris yra neutralizuojamas iki pH 7 50% NaOH. Tirpalas maišomas aplinkos temperatūroje, kad užtikrintų visišką dalinai neutralizuotos Goodrite K-752 ištirpimą vandenyje. Į šį tirpalą pridedama 1.42 g Cu(OH)2 (56.4% metalinis varis). Mišinys maišomas 12-24 valandas, kad užtikrintų visišką Cu(OH)2 ištirpimą. Gautas skaidrus mėlynas tirpalas analizuojamas dėl vario. Analizė parodo, kad vandeninis tirpalas turi 800 m.d. vario.
pavyzdys
Vandeninis Goodrite K-752 tirpalas prie pH 4.5 paruošiamas, ištirpinant 113.4 gramų Goodrite K-752 433.8 gramuose vandens ir neutralizuojant 21.4 g 50% NaOH. Dalinai neutralizuota Goodrite K-752 yra pridedama į 789 g vandens ir maišoma, kol tirpalas tampa homogeniniu. Į šį tirpalą pridedami 32.3 g vario hidrato (62% metalinio vario). Mišinys maišomas 12-24 valandas, kad būtų užtikrintas višiškas vario hidrato ištirpimas. Gautas skaidrus mėlynas tirpalas turi 2% pagal svorį vario metalinio ekvivalento.
pavyzdys
Vandeninis tirpalas paruošiamas, sumaišant 940 g dejonizuoto vandens ir 60 g Goodrite K-752 (63% poliakrilo rūgšties tirpalas vandenyje, molekulinė masė 2100), kuris neutralizuojamas su 50% natrio hidroksidu iki pH apytikriai 7. Mišinys maišomas aplinkos temperatūroje, kad būtų užtikrintas visiškas Goodrite K-752 ištirpimas vandenyje. Į dalinai neutralizuotą vandeninį Goodrite K-752 tirpalą pridedama 10 g Cu(OH)2. Vandeninė dispersija maišoma 24-48 valandas, kad būtų pakankamai laiko pilnai vario hidroksido reakcijai su dalinai neutralizuota poliakrilo rūgštimi. Kadangi vario hidroksidas yra iš esmės netirpus vandenyje, neištirpusio vario hidroksido perteklius lieka dispersijoje kietame pavidale. Tada dispersija filtruojama, kad būtų atskirta skysta fazė nuo kieto vario hidroksido, panaudojant 0.20 μιη filtrą. Tada filtrate analizuojamas varis. Analizė parodė, kad vandeninis tirpalas turi 1270 m. d. Cu (metalo ekvivalentas).
pavyzdys
Vandeninis tirpalas paruošiamas, sumaišant 989 g vandens ir 10 g Goodrite K-752 (63% poliakrilo rūgšties tirpalas vandenyje, molekulinė masė 2100), kuris neutralizuojamas 50% natrio hidroksidų iki pH apytikriai 7. Tirpalas maišomas aplinkos temperatūroje, kad būtų užtikrintas visiškas Goodrite K-752 ištirpimas vandenyje. 1 dalinai neutralizuotą vandenini Goodrite K-752 tirpalą pridedama 1.0 g CuSO4. Mišinys maišomas 30 minučių, kad būtų užtikrintas visiškas vario sulfato ištirpimas. Tada tirpale analizuojamas varis. Analizė parodė, kad vandeninis tirpalas turi 800 m. d. Cu (metalo ekvivalentas). Tirpalas tikrinamas dėl biologinio aktyvumo ir demonstruoja, kad iš esmės nėra fitotoksiškumo, panašaus į įprastų vandeninių vario hidroksido dispersijų fitotoksiškumą, esant vienodam vario kiekiui. Vienodi laisvo joninio vario kiekiai iš vario sulfato sukelia žymų augalo pažeidimą ir nekrozę.
pavyzdys
Vandeninis tirpalas paruošiamas, sumaišant 1000 g vandens ir 20 g Goodrite K-752 (poliakrilo rūgštis, turinti molekulinę masę apytikriai 2100). Tirpalas maišomas aplinkos temperatūroje, kad būtų užtikrintas visiškas Goodrite K-752 ištirpimas vandenyje. Į šį tirpalą pridedama pakankamai natrio hidroksido, kad būtų neutralizuotas Goodrite K-752 iki pH maždaug 7. Į dalinai neutralizuotą vandeninį Goodrite K-752 tirpalą pridedama 2 g CuCl2. Mišinys maišomas 30 minučių, kad vario chlorido ištirpimas, varis. Analizė parodė, kad
1000 m. d. Cu (metalo būtų užtikrintas visiškas Tada tirpale analizuojamas vandeninis tirpalas turi ekvivalentas) .
pavyzdys
Vandeninis tirpalas paruošiamas, sumaišant 960 g vandens ir 40 g Goodrite K-752 (63% poliakrilo rūgšties tirpalas vandenyje, molekulinė masė 2100), kuris neutralizuojamas 50% natrio hidroksidu iki pH apytikriai 7. Mišinys maišomas aplinkos temperatūroje, kad būtų užtikrintas visiškas Goodrite K-752 ištirpimas vandenyje. Į dalinai neutralizuotą vandeninį Goodrite K-752 tirpalą pridedama 10 g vario oksichlorido. Vandeninė dispersija maišoma 24-48 valandas, kad būtų pakankamai laiko susidaryti vario ir polimero kompleksui. Kadangi vario oksichloridas yra iš esmės netirpus vandenyje, neištirpusio vario oksichlorido perteklius iš esmės palieka dispersijoje kieto pavidalo likučius. Tada dispersija filtruojama, kad būtų atskirta skysta fazė nuo kieto vario hidroksido, panaudojant 0.20 ųm filtrą. Tada filtrate analizuojamas varis. Analizė parodė, kad vandeninis tirpalas turi 325 m. d. Cu (metalo ekvivalentas).
pavyzdys
Paruošiama šešių pavyzdžių, turinčių 800 m. d. vario, serija (4X įvertintas LD90 200 m. d. santykis Colletotrichum lagenarium kontrolei agurkų augalams). Sudaromas vario ir vandeninių polikarboksilo rūgšties (Goodrite K-752), dalinai neutralizuotos iki pH 7 natrio hidroksidu, tirpalų kompleksas. Skirtingi pavyzdžiai turi tokias koncentracijas: 4%, 2%, 1%, 0.75%, 0.5% ir 0.25%. Pavyzdžiui, turintys 4%, 2% ir 1% polimerus, duoda skaidrius mėlynus tirpalus, nors spalva tampa žalesnė, kai polimero kiekis mažėja. Kai polimero kiekis mažiau 0.75%, susidaro mėlynai-žalios nuosėdos, paliekančios bespalvi viršutini sluoksnį. Tikima, kad dėl vario pertekliaus polimeras tampa netirpus per skersinį ryšį. Pavyzdžiui, turintys 4%0.75% polimero, rodo, kad iš esmės nėra fitotoksiškumo ant šiltnamio agurkų pavyzdžių, turinčių 1% ir 0.75% polimero, rodančio mažiausią fitotoksiškumo kiekį. Tie pavyzdžiai taip pat rodo pavyzdžių, kaip baktericidų/fungicidų, efektyvumą Colletotrichum lagenarium atžvilgiu ant agurkų augalų. Agurkų augalai, apdoroti tuo pačiu santykiu laisvo joninio vario iš vario sulfato, yra smarkiai pažeisti ir nekrotiniai. Augaluose, apdorotuose vario sulfatu, efektyvumas negali būti įvertintas dėl didelio pažeidimo.
pavyzdys
Polikarboksilo rūgščių vario kompleksai yra paruošiami pagal 1 ir 4 pavyzdžius aukščiau, panaudojant atskirai CuSO4 ir Cu(OH)2 kaip vario šaltinius. Kiekvieno vario šaltinio pavyzdžiai yra paruošiami 800 m. d., 400 m.
d., 200 m. d. ir 100 m. d. vario koncentracijomis (metalo ekvivalentas). Kumuliatyvus fitotoksiškumo testas yra atliekamas pomidorų ir pipirų augalams. Kiekvienas pavyzdys yra taikomas augalams 4 kartus kas savaitę. Jokio fitotoksiškumo nepastebėta.
f pavyzdys
Polikarboksilo rūgščių vario kompleksai yra paruošiami pagal 1 pavyzdį, išskyrus tai, kad molekulinė poliakrilo rūgšties masė, kaip ir dalinai neutralizuotos poliakrilo rūgšties pH, yra keičiami įvairiuose pavyzdžiuose. Keli poliakrilo rūgšties pavyzdžiai, turintys skirtingas molekulines mases, yra gauti iš B. F. Goodrich. Šie pavyzdžiai yra Goodrite KLT 3225 B
752 (molekulinė masė 2100); Goodrite K-732 (molekulinė masė 5100); Goodrite Κ-ΧΡ82 (molekulinė masė 2800); ir Goodrite Κ-ΧΡ83 (molekulinė masė 5800) . Paruošiami vandeniniai polimero tirpalai; kiekvienas tirpalas turi medžiagos hidroksidu
Pavyzdžiai yra iki pH reikšmių, kompleksai yra paruošiami iš
1.6% polimero kietos neutralizuojami natrio pateiktų žemiau. Vario kiekvieno iš neutralizuotų pavyzdžių, panaudojant Cu (OH)2 pertekliaus kiekius. Pavyzdžiai filtruojami per 0.22 m švirkštiną filtrą ir analizuojamas varis. Rezultatai yra parodyti 1 lentelėje žemiau.
LENTELE
Poliakrilo Na PAR pH Filtruoto komplekso pH Cu (m.d.)
rūgštis (PAR)
Goodrite K-752 5.0 6.9 2940
Goodrite K-752 5.7 7.6 1320
Goodrite K-752 6.7 9.2 503
Goodrite K-752 7.0 9.5 500
Goodrite K-752 7.6 9.9 770
Goodtite K-732 5.0 7.0 3086
Goodrite K-732 5.5 8.0 2840
Goodrite K-732 6.0 8.6 1095
Goodrite K-732 6.6 9.5 444
Goodrite K-732 7.1 9.8 795
Goodrite K-732 7.6 100 200
Goodrite Κ-ΧΡ82 7.1 9.7 119
Goodrite Κ-ΧΡ83 7.1 9.7 217
Kaip galima matyti iš 1 lentelėje pateiktų duomenų, nors yra žymus rezultatų keitimasis, pH aiškiai turi žymiai didesnį poveikį vario kiekiui, kuris gali sudaryti kompleksą, negu molekulinė masė 2100-5800 ribose.
Papildomi pavyzdžiai buvo paruošti, kaip aprašyta aukščiau, panaudojant tris skirtingus polimerus ir vario hidratą kaip vario šaltinį. Šie trys panaudoti polimerai buvo Goodrite K-752 (poliakrilo rūgštis, molekulinė masė 2100); Colloid WJ61 (poliakrilo rūgštis, molekulinė masė 60000), turimi iš RhonePoulenc ir Colloid 204 (poliakrilo rūgštis, molekulinė masė 10000), taip pat turimi iš Rhone-Poulenc. Šio palyginimo rezultatai yra parodyti fig. 2, kur vario koncentracija (metalo ekvivalentas) yra lyginant su neutralizuoto polimero poliakrilo rūgšties kietos medžiagos trims skirtingiems polimerams. Vėl, kaip galima matyti iš fig. 2, dominuojantis faktorius vario, įjungiamo į kompleksą kiekiui, yra neutralizuoto polimero pH, bet didžiausios molekulinės masės polimeras (Colloid WJ61) padaro komplekse žymiai daugiau vario, negu kiti polimerai, pH esant ribose 3.5-6.
parodyta, pH, esant 1% koncentracij ai,
Panaudojant tuos pačius vario komplekso tirpalus, aprašytus aukščiau, vario, įjungto į kompleksą, kiekis matuojamas tirpaluose, kuriuose dalinai neutralizuotos polikarboksilo rūgšties pH yra optimalus vario komplekso sudarymui ir polimero kiekis svyruoja tarp 1% ir 10% poliakrilo rūgšties kietos medžiagos svorio. Šio testo rezultatai yra parodyti fig. 3, kur vario kiekio grafikas yra palygintas su polimero koncentracijomis kiekvienam iš trijų skirtingų polimerų.
pavyzdys
Polikarboksilo rūgšties vario kompleksai yra paruošiami pagal 3 pavyzdį, išskyrus tai, kad dalinai neutralizuotos poliakrilo rūgšties pH keičiamas skirtingiems pavyzdžiams. Kompleksai yra sudaromi, paruošiant vandeninius tirpalus, turinčius 1% svorio poliakrilo rūgšties (Goodrite K-752), kuri yra dalinai neutraLT 3225 B lizuota, panaudojant natrio hidroksidą iki pH ribose apytikriai nuo 3 iki maždaug 8.5. Tada vario pertekliaus kiekiai iš trijų skirtingų vario šaltinių yra pridedami i dalinai neutralizuoto polimero tirpalus. Vienas šaltinis yra techninis vario hidroksidas (fosfatu stabilizuotas, naudojant procesą, atskleistą U.S. patente Nr. Re 24 324 ir 3 428 731); kitas šaltinis yra vario hidratas (gryno pavidalo vario hidroksidas). Trečias šaltinis yra bazinis vario karbonatas. Pavyzdžių skystos dalys yra atskiriamos nuo kietų vario turinčių junginių ir skystose dalyse analizuojamas varis. Testo rezultatai yra parodyti fig. 1., kur vario koncentracija (metalo ekvivalentas m. d.) yra nubrėžta, palyginant su neutralizuoto polimero tirpalų pH kiekvienam iš skirtingų pavyzdžių.
Iš grafiko galima matyti, kad kai techninis vario hidroksidas yra naudojamas kaip vario šaltinis, maksimalus vario kiekis, kuris gali būti Įjungtas į kompleksą, pasirodo esąs prie pH maždaug 4.5. Tačiau kai vario hidratas yra naudojamas kaip vario šaltinis, maksimalus vario kompleksavimas yra esant tam pačiam pH, bet gali būti įjungta 35% daugiau vario, panaudojant tą patį poliakrilo rūgšties kiekį. Techninio vario hidroksido priemaišos, labiausiai tikėtina, kad liekanų druskos, aiškiai veikia polimero sugebėjimą sudaryti kompleksą su variu.
pavyzdys
Poliakrilo rūgšties vario kompleksai yra paruošiami iš įvairių vario šaltinių, pridedant vario turinčių junginių į vandeninį 4% Goodrite K-752, dalinai neutralizuoto iki pH 7, panaudojant natrio hidroksido tirpalą. Pavyzdžiai yra paruošiami pagal metodikas, aprašytas 3 ir 4 pavyzdžiuose aukščiau, priklausomai nuo to, ar varis yra vandenyje tirpus, ar netirpus.
Vario šaltiniai, naudojami paruošti šiuos kompleksus, yra vario chloridas, vario oksichloridas, vario oksidas ir bazinis vario karbonatas. Visi vario šaltiniai sudarė kompleksus su dalinai neutralizuota poliakrilo rūgštimi.
pavyzdys
Poliakrilo rūgšties vario kompleksas yra paruošiamas, pridedant 1.5% vario (metalo ekvivalentas) iš vario hidroksido i vandeninį 12 pagal svorį% kieto polimero Goodrite K-752, dalinai neutralizuoto iki pH 4.8, panaudojant natrio hidroksidą, tirpalą. Mišinys maišomas apytikriai 12 valandų, pagaminant skaidrų tamsiai mėlyną tirpalą be neištirpusio vario hidroksido. Po to tirpalas išdžiovinamas šaldant, panaudojant Labconco liofilizatorių, esant -50°C ir vakuumui. Gautas produktas yra mėlyna, akyta puri kieta medžiaga, kuri lengvai vėl ištirpinama vandenyje, ir duoda mėlynai žalią tirpalą. Sausas produktas turi 8.57% vario ir 5% vandens. Sausų miltelių rentgeno
spindulių difrakcinis spektras neturi pikų. Tai rodo,
kad sausas struktūros. vario kompleks, as neturi kristalinės
13 pavyzdys
Poliakrilo rūgščių vario kompleksai (gauti iš
Polisciences), turintys įvairias molekulines mases, paruošiami pridedant vario pertekliaus kiekius iš vario hidroksido i 1% pagal svorį vandeninį, dalinai neutralizuotą polimerą, iki pH 5 (neutralizuotas, naudojant natrio hidroksidą), tirpalą. Skysta dalis yra atskiriama nuo kieto vario hidroksido filtruojant ir joje analizuojamas varis. 2 lentelėje žemiau surašyti maksimalūs vario, sudariusio kompleksus su šiais pavyzdžiais, kiekiai.
LENTELĖ
Molekulinė masė Cu koncentracija (m.d.)
2000 2330
5000 2730
50000 3500
90000 3530
150000 3200
pavyzdys
Paruošiami polikarboksilo rūgščių, paruoštų iš skirtingų polimerų, vario kompleksai. Trys polikarboksilo rūgštys yra Alcosperse 475-2, 70/30 akrilo rūgšties ir maleino rūgšties kopolimeras, turintis 20000 molekulinę masę, gautas iš Alco Chemical Corp., Gantrez AN-119, 50/50 metilvinilo eterio ir maleino rūgšties kopolimeras, turintis 20000 molekulinę masę, gautas iš GAF Corp., ir Goodrite K-752. Kompleksai sudaromi, paruošiant vandeninius tirpalus, turinčius 1 pagal svorį% poliakrilo rūgšties (Goodrite K-752), kuri yra dalinai neutralizuota, panaudojant natrio hidroksidą, iki pH maždaug 2.5-9 ribose, kietų polimerų. Tada vario hidroksido perteklius pridedamas į polimero tirpalus. Skysta dalis yra atskiriama nuo neištirpusio kieto vario hidroksido filtruojant ir analizuojamas varis. Testo rezultatai yra parodyti fig. 4,, kur vario koncentracija kompleksiniame produkte yra nubrėžta, palyginant su neutralizuoto polimero tirpalų pH. Analizė parodo, kad visi trys polimerai sudaro kompleksus su variu. Šie vario kompleksai biologiškai veikia prieš Alternaria solani ir Xanthomonas campestris pv. vescatoria.
pavyzdys efektyvumo, vescatoria. kultūrinės
Poliakrilo rūgšties vario kompleksai yra paruošiami pagal 3 ir 4 pavyzdžius aukščiau, priklausomai nuo to, ar vario šaltinis yra vandenyje tirpus, ar ne. Skystos vario kompleksų dalys yra tikrinamos dėl lyginant su Xanthomonas campestris pv.
Atskirti casitone yeast ekstrakto (CYE) terpės pavyzdžiai yra pagerinami su vario kompleksais, kad būtų gautos atitinkamai 1, 2, 4, 6, 8, 10, 20, 40, 60, 80 ir 100 m. d. metalinio vario koncentracijos.
Visi palyginimai daromi su vario sulfatu tais pačiais santykiais, kadangi šis vario pavidalas žinomas kaip biologiškai aktyvus agaro terpėje. Bakterinės kultūros, pagamintos CYE terpėje, yra štrichuoj amas ant agaro ir inkubuojamos 5 dienas 27°C temperatūroje. Kontrolė paremta nustatymu yra ar nėra bakterijų kolonijų. Visi vario komplekso pavyzdžiai ir vario sulfato pavyzdžiai naikina bakterijas, esant 6 m. d. ir aukščiau. Šie testai demonstruoja, kad vario komplekso pavyzdžiai, padaryti pagal šį išradimą, yra aktyvūs sulfato pavyzdžiai. Testo rezultatai yra lentelėje žemiau.
kaip vario parodyti 3
LENTELE
Polikarboksilo rūgštis Vario šaltinis LD95 CYE terpėje Agaras, m.d. Cu
poliakrilo rūgštis vario hidroksidas 6
poliakrilo rūgštis vario sulfatas 6
poliakrilo rūgštis Cu(C104)2 6
poliakrilo rūgštis Cu2O 6
poliakrilo rūgštis Cu(NO3)2 6
poliakrilo rūgštis CuC12 6
poliakrilo rūgštis vario oksichloridas 6
poliakrilo rūgštis tribazinis vario sulfatas 6
poliakrilo rūgštis bazinis vario karbonatas 6
poliakrilo rūgštis vario hidratas 6
polimetakrilo rūgštis vario hidratas 6
akrilo rūgšties ir akrilamido kopolimeras vario hidroksidas 6
akrilo rūgšties ir metakrilamido kopolimeras vario hidroksidas 6
akrilo rūgšties ir akrilato esterių kopolimeras vario hidroksidas 6
akrilo rūgšties ir metakrilo rūgšties kopolimeras vario hidroksidas 6
akrilo rūgšties ir meta- krilato esterių kopolimeras vario hidroksidas 6
akrilo rūgšties ir maleino anhidrido kopolimeras vario hidroksidas 6
karboksimetilceliuliozė vario hidroksidas 6
maleino rūgšties ir butadieno kopolimeras vario hidroksidas 6
maleino rūgšties ir maleino anhidrido kopolimeras vario hidroksidas 6
naleino rūgšties ir akrilo rūgšties kopolimeras vario hidroksidas 6
metil vinil eterio ir maleino anhidrido kopolimeras vario hidroksidas 6
jokia vario sulfatas 6
pavyzdys
Poliakrilo rūgšties vario kompleksai yra sudaromi pagal 5 pavyzdžius, surašytus 4 lentelėje žemiau. Tada yra tikrinamas skystų vario kompleksų dalių efektyvumas prieš Alternaria solani. Vario kompleksai yra tikrinami
CYE kultūrinėje terpėje, inokuliuotoj e su objekto grybeliais. Atskiri kultūrinės terpės pavyzdžiai yra praturtinami vario kompleksais, kad būtų gautos atitinkamai 1, 10, 20, 40, 80 ir 100 m. d. metalinio vario koncentracijos. Visi palyginimai atliekami su vario sulfatu tais pačiais santykiais, kadangi šis vario pavidalas yra žinomas kaip aktyvus agaro terpėje. Aktyviai augančių Alternaria solani kultūrų pavyzdžiai paimami 7 mm kamščiu su anga apie išorini kolonijos apskritimą ir padedami kultūros indų centre, turinčiame variu praturtintą terpę. Šie pavyzdžiai inkubuojami 28°C temperatūroje 10 dienų. Radialinės kultūros diametrai yra matuojami, kad būtų nustatytas vario poveikis grybelių augimui. Vario komplekso pavyzdžių LD90 yra 100 m. d. vario, tuo tarpu, kai LD90 vario sulfatui yra 80 m. d. vario. Šie testai demonstruoja, kad vario komplekso pavyzdžiai, padaryti pagal šį išradimą, yra iš esmės aktyvūs kaip vario sulfato pavyzdžiai. Efektyvumo testų pavyzdžiai įvairioms polikarboksilo rūgštims ir įvairiems vario šaltiniams yra pateikti 4 lentelėje žemiau ir fig. 6.
LENTELĖ
Kie- tos PAR kone. PAR mole- kulinis svoris Iš dalies neutrali- zuotos PAR pH Vario šaltinis Prepa- rato pavyz- dys Vario kone. karpi. tirpale 1¾ Agaras m. d. Cu
2.50 2100 7.0 vario hidroksidas 3 1270 ppm 100
1.67* 2100 7.0 vario hidroksidas 1 800ppm 100
0.42* . 2100 7.0 vario hidroksidas 4 800 ppm 100
6.67 2100 5.3 vario hidratas 1 1.0% 100
6.67 2100 5.0 vario hidratas 1 1.0% 100
0.64 2100 4.8 vario hidroksidas 1 1000 ppm 100
1.74 2100 4.8 vario hidroksidas 1 2000 ppm 100
1.30 2100 4.8 vario hidroksidas 1 2000 ppm 100
12.00* ** 2100 4.8 vario hidroksidas 12 1.5% 100
1.20 2100 7.0 vario chloridas 5 1030 ppm 100
1.67 2100 7.0 vario oksichloridas 6 325 ppm 10
7.14 2100 4.5 vario hidratas 2 2.0% 100
20.00 2100 4.5 vario hidratas 1 3.5% 100
1.00 5000 5.2 vario hidroksidas 3 2730 ppm 100
1.60 5800 7.1 vario hidroksidas 3 220 ppm 100
5.00 10000 4.1 vario hidratas 3 1,2% 100
1.00 50000 5.0 vario hidroksidas 3 3500 ppm 100
2.85 60000 4.1 vario hidratas 1 1.0% 100
1.00 90000 5.0 vario hidroksidas 3 3530 ppm 100
1.00 150000 5.0 vario hidroksidas 3 3200 ppm 100
1.00 240000 5.0 vario hidroksidas 3 3150 ppm 100
Joks vario sulfatas 80
* Kompleksai, panaudoti teste, pateikti fig. 6.
** Yra tikrinamas vario komplekso tirpalas ir 5 išdžiovinta šaldant medžiaga, turinti 8.57% vario, paruošta 12 pavyzdyje.
pavyzdys
Poliakrilo rūgščių vario kompleksai yra paruošiami pagal pavyzdžius, pateiktus sąraše 5 lentelėje žemiau. Buvo tikrinamas vario kompleksų skystų dalių efektyvumas prieš Xantomonas campestris pv. vescatoria kamieną, kuris yra žinomas kaip atsparus įprastiems baktericidams/fungicidams, kurių pagrindą sudaro varis.
Medžiaga, paruošta pagal 12 pavyzdį, ištirpinama agare tikrinimui. Vario kompleksai yra tikrinami CYE agare, inokuliuotame su objekto bakterija. Atskiri kultūrinės terpės pavyzdžiai yra praturtinami vario kompleksais, kad būtų gauti terpės pavyzdžiai, turintys atitinkamai 50, 100, 200 ir 300 m. d. metalinio vario koncentracijas. Visi palyginimai atliekami su vario sulfatu tais pačiais santykiais, kadangi šis vario pavidalas yra žinomas kaip biologiškai aktyvus agaro terpėje. Bakterinės kultūros, pagamintos CYE terpėje, praturtintoje 25 m. d. vario, yra štrichuojamos ant agaro ir inkubuojamos 5 dienas 27°C temperatūroje. Kontrolė yra atliekama, priklausomai nuo to, yra ar nėra bakterinės kolonijos. Vario komplekso pavyzdžiai naikina variui pakančias bakterijas, esant 300 m. d., ir vario sulfatas naikina bakterijas, esant 100 m. d. Efektyvumo testų rezultatai pateikti 5 lentelėje.
LENTELĖ
Kietos PAR Iš dalies Vario Prepa- Vario Uįo
PAR moleku- neutrali- šaltinis rato kone. Agaras
kone. linis svoris zuotos PAR pH pavyz- dys kompl. tirpale m. d. Cu
1.67 2100 7.0 vario hidroksidas 1 800 ppm 300
0.42 2100 7.0 vario sulfatas 4 800 ppm 300
6.67 2100 5.3 vario hidratas 1 1.0% 300
6.67 2100 5.0 vario hidratas 1 1.0% 300
12.00** 2100 4.8 vario hidroksidas 12 1.5% 300
0.80 2100 4.8 vario hidratas 1 2000 ppn 300
1.06 2100 4.8 vario hidratas 1 2000 ppn 300
1.60 2100 4.8 vario hidratas 1 2000 ppn 300
3.75 2100 4,5 vario hidratas 1 1.0% 300
6.25 2100 4.5 vario hidratas 1 1.0% 300
8.00 2100 4,5 vario hidratas 1 1.0% 300
7.14 2100 4.1 vario hidratas 2 2.0% 300
20.00 2100 4.5 vario hidratas 1 3.5% 300
5.00 10000 4.1 vario hidratas 3 1,2% 300
2.50 60000 3.8 vario hidratas 3 1.0% 300
Joks vario sulfatas 100
* Yra tikrinami vario komplekso tirpalas ir išdžiovinta šaldant medžiaga, turinti 8.57% vario, paruošti 12 pavyzdyje.
pavyzdys
Vario komplekso tirpalas, paruoštas pagal 2 pavyzdį, yra taikomas kviečių sėklai, esant 7, 14 ir 28 gramų
Cu/apsk. sv. sėklai, apipurškiant sėklą, naudojant laboratorinį sėklos purkštuvą. Apdorota sėkla yra išdžiovinama oru padėkluose prieš sodinimą. 50 sėklų yra pasodinama dirvožemyje plokščiuose induose, kad būtų įvertintas dygimas ir augimas po sudygimo. Visi apdorojimai yra lyginami su įprastais baktericidais/fungicidais, turinčiais vario kompleksą (Kocide Seed Dressing), esant 28 gramams Cu/apsk. sv. . Dygimas ir augimas yra panašūs visiems apdorojimams (žiūr. 6 lentelę žemiau). Nepastebėta jokio pasirodančių daigų f itoto'ksiškumo.
LENTELĖ
Apdoroj imas g/apsk.sv.sėkloms Dygimas, %
Kocidinis sėklos apvalkalas 28 47
2 pavyzdys 7 48
2 pavyzdys 14 48
2 pavyzdys 28 48
Neapdorota 0 45
pavyzdys
Vario komplekso tirpalas, paruoštas pagal 2 pavyzdį, taikomas apelsinams 100, 500 ir 1000 m. d. pamerkiant vaisių į atitinkamus tirpalus ir leidžiant tirpalui nudžiūti ant vaisiaus paviršiaus. Prieš pamerkiant vaisius, jie yra inokuliuojami Alternaria citri, Phytophthora citrophthora, Penicillium diqatatum ir Colletotrichum gloeosporioides. Vaisiai laikomi 5°C temperatūroje ir 80% santykinėje drėgmėje 14 dienų, po kurių suskaičiuojami sergantys vaisiai. Bandymo pabaigoje 100% neapdorotų vaisių suserga ir 35%, 10% ir 8% apdorotų atitinkamai 100, 500 ir 1000 m. d. Cu, suserga. Nepastebėta randų ant vaisių arba spalvos praradimo.
pavyzdys
Vario komplekso tirpalas, paruoštas pagal 2 pavyzdį, taikomas pelargonijos augalams, esant 1000 m. d. Cu, penkis kartus kas savaitę. Bandymo pabaigoje liekanos yra įvertinamos ir lyginamos su įprastais baktericidais/fungicidais, kurių pagrindas yra varis, su tuo pačiu vario santykiu. Palyginus su įprastais apdoLT 3225 B rojiniais, liekanos nėra aiškiai matomos plika akimi. Po to, kai liekanos yra įvertinamos, augalai drėkinami iš viršaus, kai augalai išdžiūsta, liekanos vėl įvertinamos. Įprastas apdorojimas fungicidu palieka aiškiai matomus likučius, tuo tarpu augalai, apdoroti vario kompleksu, beveik neturi liekanų pėdsakų. Jokios rūšies fitotoksiškumas nepastebėtas.
pavyzdys
Vario komplekso tirpalas, paruoštas pagal 2 pavyzdį, taikomas medvilniniam šiurkščiam audiniui. Atskiri audinio pavyzdžiai apdorojami, pamerkiant audinį į 1000 m. d. vario komplekso tirpalą ir atitinkamai į vario sulfato tirpalą. Kitas audinio pavyzdys neapdoroj amas iš viso. Audinio pavyzdžiai po to užkasami nesteriliame lauko dirvožemyje 2 mėnesiams. Bandymo pabaigoje neapdorotas audinys yra iš dalies suiręs, o apdoroti vario kompleksu ir vario sulfatu pavyzdžiai yra iš esmės nepaliesti ir nesuirę.
pavyzdys
Vario komplekso tirpalas paruošiamas pagal 3 pavyzdį, išskyrus tai, kad poliakrilo rūgštis yra neutralizuojama trimis skirtingais baziniais junginiais iki pH 3-6 ribose. 3 baziniai junginiai yra natrio hidroksidas, kalio hidroksidas ir amonio hidroksidas. Pavyzdžiai turi 1 svorio % kietų polimerų Goodrite K752. Skirtinguose pavyzdžiuose analizuojamas varis. Testo rezultatai yra parodyti fig. 5, kur vario koncentracijos yra nubrėžtos priklausomai nuo neutralizuotos poliakrilo rūgšties pH trims skirtingiems neutralizuojantiems junginiams.
Reikėtų, žinoma, suprasti, kad priešeinanti medžiaga susijusi tik su tam tikrais atskleistais šio išradimo įgyvendinimais ir kad daugybė modifikacijų arba pakeitimų gali būti padaryta, nenukrypstant nuo išradimo dvasios ir srities, kaip yra išdėstyta toliau pridedamoje išradimo apibrėžtyje.

Claims (16)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Kovos su augalų bakterinėmis/ grybelinėmis ligomis būdas, besiskiriantis tuo, kad sudaro minėtų augalų sąlytį su baktericidiniu/ fungicidiniu kiekiu kompozicijos, sudarytos iš vario ir dalinai neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties komplekso, turinčio molekulinę masę tarp 1000 ir 300000, dalinai neutralizuotai rūgščiai turint pH tarp 3 ir 9, kai minėta polikarboksilo rūgštis yra vandeninis tirpalas prieš sudarant kompleksą su minėtu variu.
    rūgšties esterių
  2. 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtą polikarboksilo rūgštį parenka iš poliakrilo rūgšties, polimetakrilo rūgšties, akrilo rūgšties ir akrilamido kopolimerų, akrilo rūgšties ir metakrilamido kopolimerų, akrilo rūgšties ir akrilato esterio kopolimerų, akrilo rūgšties ir metakrilo akrilo rūgšties ir metakrilato akrilo rūgšties ir maleino anhidrido kopolimerų, karboksimetilceliuliozės, maleino rūgšties ir butadieno kopolimerų, maleino rūgšties ir maleino anhidrido polimerų, maleino rūgšties ir akrilo rūgšties kopolimerų, metilo vinilo eterio ir maleino anhidrido kopolimerų.
    kopolimerų, kopolimerų,
  3. 3. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėta molekulinė masė yra tarp 2000 ir 50000.
  4. 4. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtas pH yra tarp 3.5 ir 5.
  5. 5. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad vario turinčius junginius parenka iš Cu(OH)2, CuSO4, Cu(C104)2, Cu2O, Cu(NO3)2, CuC12, vario oksichlorido, tribazinio vario sulfato ir bazinio vario karbonato.
  6. 6. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad vario junginius parenka iš Cu(OH)2, Cu2O, tribazinio vario sulfato, bazinio vario karbonato ir vario oksichlorido.
  7. 7 . Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėto vario junginio prideda ą vandeninį tirpalą nuo 0.1 svorio % iki 5 svorio % (metalinio vario ekvivalentas).
  8. 8. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėto vario junginio prideda ą vandeninį tirpalą nuo 0.1 svorio % iki 3.2 svorio % (metalinio vario ekvivalentas).
  9. 9. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad pakanka tokio minėtos polikarboksilo rūgšties kiekio, kad minėtas varis nenusėstų vandeniniame tirpale.
  10. 10. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos polikarboksilo rūgšties prideda į vandeninį tirpalą nuo 0.2 svorio % iki 80 svorio %.
  11. 11. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos polikarboksilo rūgšties prideda į vandeninį tirpalą nuo 0.75 svorio % iki 20 svorio %.
  12. 12. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėti bakteriniai augalo patogenai yra variui tolerantiški.
  13. 13. Kovos su augalų bakterinėmis/ grybelinėmis ligomis būdas, besiskiriantis tuo, kad sudaro minėtų augalų sąlyti su baktericidine/ fungicidine kompozicija, sudaryta iš vario komplekso ir dalinai neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties, turinčios molekulinę masę tarp 1000 ir 300000, minėtai dalinai neutralizuotai polikarboksilo rūgščiai turint pH vandeniniame tirpale tarp 3 ir 9, kai minėta polikarboksilo rūgštis yra vandeniniame tirpale, prieš sudarant kompleksą su variu, kur minėtas varis gautas pakeitimo keliu iš beveik vandenyje netirpaus vario junginio, parinkto iš grupės, susidedančios iš vario hidroksido, vario oksido, tribazinio vario sulfato, bazinio vario karbonato ir vario oksichlorido.
  14. 14. Kovos su augalų derliaus bakterinėmis/ grybelinėmis ligomis būdas, besiskiriantis tuo, kad sudaro minėtų augalų nuimto derliaus sąlytį su baktericidiniu/ fungicidiniu kiekiu kompozicijos, sudarytos iš vario komplekso ir dalinai neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties komplekso vandeninio tirpalo, turinčio molekulinę masę tarp 1000 ir 300000, minėtai dalinai neutralizuotai polikarboksilo rūgščiai turint pH vandeniniame tripale tarp 3 ir 9 prieš komplekso sudarymą su minėtu variu.
  15. 15. Kovos su augalų sėklų baktericidinėmis/ .grybelinėmis ligomis būdas, besiskiriantis tuo, kad sudaro minėtų sėklų sąlytį su baktericidiniu/ fungicidiniu kiekiu kompozicijos, sudarytos iš vario ir iš dalies neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties komplekso vandeninio tirpalo, turinčio molekulinę masę tarp 1000 ir 300000, minėtai dalinai neutralizuotai polikarboksilo rūgščiai turint pH vandeniniame tirpale tarp 3 ir 9, kai ši polikarboksilo rūgštis yra vandeniniame tirpale, prieš sudarant kompleksą su variu.
  16. 16. Kovos su dekoratyvinių augalų bakterinėmis/ grybelinėmis ligomis būdas, besiskiriantis tuo, kad sudaro minėtų augalų lapų sąlytį su baktericidiniu/ fungicidiniu kiekiu kompozicijos, 5 sudarytos iš vario ir dalinai neutralizuotos, vandenyje tirpios polikarboksilo rūgšties komplekso vandeninio tirpalo, turinčio molekulinę masę tarp 1000 ir 300000, minėtai neutralizuotai polikarboksilo rūgščiai turint pH vandeniniame tirpale tarp 3 ir 9, kai ši polikarboksilo rūgštis yra vandeniniame tirpale, prieš sudarant kompleksą su minėtu variu.
LTIP447A 1992-04-03 1993-03-19 Copper complex bactericide/fungicide and method of making same LT3225B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US86321792A 1992-04-03 1992-04-03

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP447A LTIP447A (en) 1994-09-25
LT3225B true LT3225B (en) 1995-04-25

Family

ID=25340590

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP447A LT3225B (en) 1992-04-03 1993-03-19 Copper complex bactericide/fungicide and method of making same

Country Status (25)

Country Link
EP (1) EP0565266B1 (lt)
JP (1) JP3470976B2 (lt)
KR (1) KR930021064A (lt)
CN (1) CN1060616C (lt)
AT (1) ATE176128T1 (lt)
AU (1) AU658275B2 (lt)
BR (1) BR9301186A (lt)
CA (1) CA2091136C (lt)
CO (1) CO4180383A1 (lt)
DE (1) DE69323229T2 (lt)
DK (1) DK0565266T3 (lt)
ES (1) ES2125947T3 (lt)
GE (1) GEP20002223B (lt)
GR (1) GR3030066T3 (lt)
HU (1) HU216092B (lt)
IL (1) IL105197A0 (lt)
LT (1) LT3225B (lt)
LV (1) LV10364B (lt)
MX (1) MX9301833A (lt)
NZ (1) NZ247274A (lt)
OA (1) OA09872A (lt)
PT (1) PT101248B (lt)
RU (1) RU2094988C1 (lt)
TW (1) TW272116B (lt)
ZA (1) ZA931681B (lt)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0891708A1 (en) * 1997-07-17 1999-01-20 The Procter & Gamble Company Anti-microbic agent
FR2792501B1 (fr) * 1999-04-26 2004-02-06 Elf Atochem Agri Sa Traitement phytosanitaire des plantes par un chelate de cuivre soluble libere graduellement in situ a partir d'une source de cuivre non chelate et d'un chelate et compositions utilisables a cet effet
US6918715B2 (en) 1999-06-11 2005-07-19 Anchor Wall Systems, Inc. Block splitting assembly and method
EG22120A (en) * 1999-11-02 2002-08-30 Delta Agro Chemical Fungicide formulations contain copper and their method for preparation
US6891079B2 (en) 2001-12-20 2005-05-10 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Wipe
US7154018B2 (en) 2001-12-20 2006-12-26 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article
US7485110B2 (en) 2001-12-20 2009-02-03 Kimberly Clark Worldwide, Inc. Wipe comprising a pathogen selective antimicrobial
JP2003238316A (ja) * 2002-02-20 2003-08-27 Dainichiseika Color & Chem Mfg Co Ltd 有用植物の胴枯性病菌の生育抑制剤及び胴枯性病防除方法
US6874494B2 (en) 2002-03-20 2005-04-05 Anchor Wall Systems, Inc. Block splitting assembly and method
US7390774B2 (en) * 2004-04-08 2008-06-24 Rohm And Haas Company Antibacterial composition and methods of making and using the same
US7427316B2 (en) 2005-12-30 2008-09-23 E.I. Du Pont De Nemours And Company Tropolone complexes as wood preservatives
US7497901B2 (en) 2005-12-30 2009-03-03 E. I. Dupont De Nemours And Company Tungstate and molybate wood preservatives
US7462227B2 (en) 2005-12-30 2008-12-09 E.I. Du Pont De Nemours And Company Ibuprofen complexes as wood preservatives
US7540906B2 (en) * 2005-12-30 2009-06-02 E.I. Du Pont De Nemours & Company Metal salts of hydrolyzed olefin/maleic anhydride copolymers and their use as wood preservatives
US20110105333A1 (en) * 2007-08-16 2011-05-05 Rafel Israels Seed Treatment Compositions and Methods
DE102009032895B4 (de) 2009-07-10 2016-06-23 Chevita Tierarzneimittel-Gesellschaft M.B.H. Zusammensetzung und Verfahren zur Prävention und Behandlung von Feuerbrand
CL2013003667A1 (es) 2013-12-20 2014-08-08 Sebastian Herreros Composición acuosa, que comprende complejo de cobre polimérico y aloe vera barbadensis, bactericida y fungicida, donde la concentración de cobre expresado como cobre metálico puede variar entre 2000 y 3000 ppm; uso de dicha composición en el tratamiento de heridas, de humanos y en animales, tales como mastitis en vacas, inmersión post-ordeño y prevención de la mastitis en vacas.
CN105123765A (zh) * 2015-10-08 2015-12-09 苏州科大微龙农业科技有限公司 一种甲壳素乳酸铜灰霉病防治剂的制备方法
JP6757181B2 (ja) * 2016-05-31 2020-09-16 株式会社日本触媒 抗菌剤
CN106222718B (zh) * 2016-08-30 2018-06-26 武汉理工大学 一种羧甲基纤维素的电沉积方法
RU2667300C1 (ru) * 2017-06-26 2018-09-18 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "ОРЛОВСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ имени И.С. ТУРГЕНЕВА" (ОГУ им. И.С. Тургенева) Антиадгезионное покрытие фунгицидного действия
CN111138582B (zh) * 2020-01-10 2021-01-08 中国科学院大学温州研究院(温州生物材料与工程研究所) 一种含铜离子的阴离子聚合物水凝胶及制备方法与应用

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US24324A (en) 1859-06-07 Improvement in sewing-machines
US3428731A (en) 1965-10-19 1969-02-18 Mary A Furness Stable dispersions of finely divided phosphate-process cupric hydroxide

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5312572B2 (lt) * 1973-12-22 1978-05-02
JPS5948804B2 (ja) * 1977-08-08 1984-11-29 三菱化学株式会社 植物ウイルス病防除薬剤
DE2807293A1 (de) * 1978-02-21 1979-08-23 Bp Chem Int Ltd Homogenes, fluessiges, einen cuprammonium-komplex umfassendes praeparat
US4227911A (en) * 1978-10-10 1980-10-14 Conklin Company, Inc. Wetting agent and use thereof in agriculture
GR75196B (lt) * 1980-05-03 1984-07-13 Basf Ag
DE3017123A1 (de) * 1980-05-03 1981-11-05 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Fungizid
DE3608681A1 (de) * 1986-03-15 1987-09-17 Basf Ag Kupferhaltiges mittel zur bekaempfung von pilzen und bakterien
US5242685A (en) * 1986-03-15 1993-09-07 Basf Aktiengesellschaft Copper-containing agent for controlling fungi and bacteria
JPH0317160A (ja) * 1989-06-14 1991-01-25 Asahi Chem Ind Co Ltd 消臭・殺菌性合成樹脂成形物
JPH03179063A (ja) * 1989-09-27 1991-08-05 Saiden Kagaku Kk 水性防藻,防黴,防汚塗料組成物
CA2051716C (en) * 1990-10-01 2002-05-14 James H. Lefiles Copper hydroxide dry flowable bactericide/fungicide and method of making and using same
FR2668031B1 (fr) * 1990-10-19 1997-01-31 Nippon Oils & Fats Co Ltd Bouillies bordelaises et leur procede de preparation.

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US24324A (en) 1859-06-07 Improvement in sewing-machines
US3428731A (en) 1965-10-19 1969-02-18 Mary A Furness Stable dispersions of finely divided phosphate-process cupric hydroxide

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
F. WALL S. GILL: "Interaction of cupric ions with poliacrylic acid", J. AMERICAN CHEM. COC., 77, pages 3692

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0624912A (ja) 1994-02-01
DE69323229T2 (de) 1999-08-19
CA2091136A1 (en) 1993-10-04
ES2125947T3 (es) 1999-03-16
LV10364A (lv) 1995-02-20
IL105197A0 (en) 1993-07-08
LV10364B (en) 1996-02-20
NZ247274A (en) 1994-06-27
DE69323229D1 (de) 1999-03-11
TW272116B (lt) 1996-03-11
EP0565266B1 (en) 1999-01-27
LTIP447A (en) 1994-09-25
PT101248A (pt) 1994-06-30
OA09872A (en) 1994-08-15
ZA931681B (en) 1993-12-07
AU658275B2 (en) 1995-04-06
CO4180383A1 (es) 1995-06-07
ATE176128T1 (de) 1999-02-15
MX9301833A (es) 1994-02-28
CA2091136C (en) 2001-01-02
CN1060616C (zh) 2001-01-17
AU3547893A (en) 1993-10-07
PT101248B (pt) 1999-10-29
RU2094988C1 (ru) 1997-11-10
GR3030066T3 (en) 1999-07-30
GEP20002223B (en) 2000-09-25
EP0565266A1 (en) 1993-10-13
CN1076829A (zh) 1993-10-06
BR9301186A (pt) 1993-10-13
HU9300973D0 (en) 1993-07-28
HUT64182A (en) 1993-12-28
KR930021064A (ko) 1993-11-22
DK0565266T3 (da) 1999-09-13
JP3470976B2 (ja) 2003-11-25
HU216092B (hu) 1999-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6471976B1 (en) Copper complex bactericide/fungicide and method of making same
LT3225B (en) Copper complex bactericide/fungicide and method of making same
EP0480614B1 (en) Copper hydroxide dry flowable bactercide/fungicide and method of making and using same
US7018643B2 (en) Pesticide delivery system
US8221796B2 (en) Copper-based fungicide/bactericide
US8192766B2 (en) Copper-based fungicide/bactericide
US20040220056A1 (en) Pest control compositions
AU2002211330A1 (en) Pesticide delivery system
EP2012590A1 (en) Copper-based fungicide/bactericide
EP2081437A2 (en) Methods for treating or preventing infestation
CN116138258A (zh) 一种含辛酸铜和氟啶胺的杀菌组合物
EP0189971A2 (en) Composition containing a thiadiazole derivative and method for treating plants against bacteria
JPS5828845B2 (ja) 農園芸用殺菌剤

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20010319