HUT73121A - Mobile radio aerial installation - Google Patents

Mobile radio aerial installation Download PDF

Info

Publication number
HUT73121A
HUT73121A HU9600012A HU9600012A HUT73121A HU T73121 A HUT73121 A HU T73121A HU 9600012 A HU9600012 A HU 9600012A HU 9600012 A HU9600012 A HU 9600012A HU T73121 A HUT73121 A HU T73121A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
antenna
channel
channels
antennas
transmission
Prior art date
Application number
HU9600012A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9600012D0 (en
Inventor
Dieter Cluse
Uwe Rosenberg
Original Assignee
Ant Nachrichtentech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6492326&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HUT73121(A) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Ant Nachrichtentech filed Critical Ant Nachrichtentech
Publication of HU9600012D0 publication Critical patent/HU9600012D0/hu
Publication of HUT73121A publication Critical patent/HUT73121A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01QANTENNAS, i.e. RADIO AERIALS
    • H01Q21/00Antenna arrays or systems
    • H01Q21/28Combinations of substantially independent non-interacting antenna units or systems
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01QANTENNAS, i.e. RADIO AERIALS
    • H01Q1/00Details of, or arrangements associated with, antennas
    • H01Q1/12Supports; Mounting means
    • H01Q1/22Supports; Mounting means by structural association with other equipment or articles
    • H01Q1/24Supports; Mounting means by structural association with other equipment or articles with receiving set
    • H01Q1/241Supports; Mounting means by structural association with other equipment or articles with receiving set used in mobile communications, e.g. GSM
    • H01Q1/246Supports; Mounting means by structural association with other equipment or articles with receiving set used in mobile communications, e.g. GSM specially adapted for base stations
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B7/00Radio transmission systems, i.e. using radiation field
    • H04B7/02Diversity systems; Multi-antenna system, i.e. transmission or reception using multiple antennas
    • H04B7/04Diversity systems; Multi-antenna system, i.e. transmission or reception using multiple antennas using two or more spaced independent antennas
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L1/00Arrangements for detecting or preventing errors in the information received
    • H04L1/02Arrangements for detecting or preventing errors in the information received by diversity reception
    • H04L1/06Arrangements for detecting or preventing errors in the information received by diversity reception using space diversity

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

Antennarendszer mobil rádiótelefonhoz
A találmány tárgya antennarendszer mobil rádiótelefonhoz. Az ilyen antennarendszereket mobil rádiótelefon-előfizetőket kiszolgáló távközlési rendszer adó-vevő bázisállomásaiban használják. A rendszer tartalmaz legalább két adócsatornát és az ezekhez hozzárendelt vevőcsatornákat, valamint legalább két antennát. Az adó-vevő bázisállomások adója és vevője elválasztott frekvenciasávban dolgozik. Az antennák redundáns vételhez vannak kialakítva. A rendszer egy másik kiviteli alakja legalább egy adócsatornát és az ehhez hozzárendelt vevőcsatornát, valamint legalább két antennát tartalmaz. Az adó-vevő bázisállomások adója és vevője elválasztott frekvenciasávban dolgozik. Az antennák redundáns vételhez vannak kialakítva.
Az ilyen antennarendszerek mobil rádiótelefonos távközlési rendszerekben váltak ismertté. Az egyik ilyen ismert antennarendszer háromantennás megoldáson alapszik (lásd az 1. ábrát). Ebben a rendszerben az egyik antennát kizárólag adóantennaként használják úgy, hogy a leadandó csatornákat frekvenciaváltókkal vagy csatoló hálózatokkal összefoglalják és az adóantennára táplálják. A két másik antennát csak vételre használják úgy, hogy mindegyik antenna minden csatornát vesz, és az antennák úgy vannak elhelyezve, hogy az antennák vétele független, és így a kívánt redundancia biztosítva van (többutas [diversity] vétel).
Egy másik ismert antennarendszer csak két antennát tartalmaz (lásd a 2. ábrát). Az egyik antenna kombinált adó-vevő antennaként, a másik antenna az üzemeltetett csatornák redundáns vételéhez kizárólag vevőantennaként szolgál. A kombinált antenna adó- és vevőjeleit megfelelő frekvenciaváltó választja szét. Az adócsatornákat ennél a megoldásnál is frekvenciaszűrőkből vagy csatolókból álló kombinációs hálózatokkal kell kombinálni, mielőtt az antennára vezetik őket.
Az ehhez szükség kombinációs hálózatoknak van néhány komoly hátrányuk. A szűrőkön alapuló kombinációs hálózatok csak minimális csatornatávolságot, például a csatornaraszter háromszorosát engedik meg (600 kHz-ről 200 kHz-re). Emellett ezeknek a szűrőknek a dielektromosan nagy jóságú rezonátorok alkalmazása ellenére is jelentős csillapításuk van. Ez a csillapítás 1850 MHz-en például a 2,5 dB értéket is elérheti. Ezek a szűrők rendszerint rögzített csatornafrekvenciára vannak hangolva, és csak egy csatlakoztatott mechanikai hajtással hangolhatóak át más csatornafrekvenciákra. Ez az eljárás tehát nem teszi lehetővé a csatornafrekvenciák gyors változtatását, amit a korszerű rendszerekben gyakran megkívánnak. Szűrőket tartalmazó csatornakombinációs hálózat a 3. ábrán látható. Itt látható, hogy ez a rendszer az ellenőrzéssel és a hangolásvezérléssel együtt milyen nagy és bonyolult.
A hibrideken alapuló kombinációs hálózatok ezzel szemben nagyon kompaktak, szűk csatornatávolságot engednek meg, és a csatornafrekvenciák gyors változtatását is lehetővé teszik a rendszerben, mivel a hangolás elmarad. Mindenesetre az ilyen kombinációs hálózatoknak rendszerfüggőén nagy az átmenő ···· · • · ·· ··· ··· • · · ···· · ···· «·· ·· · · ·
- 3 csillapításuk: a 4. ábra szerinti, 3dB-es csatolókat tartalmazó, négycsatornás kombinációs hálózatban a veszteségteljesítmény mindegyik csatornában több, mint 6 dB.
Az ismert antennarendszerek további hátránya az, hogyha több adójelet egy adóantennára táplálnak rá, akkor intermodulációs termékek keletkeznek, amelyek a rendszer funkcióját negatívan befolyásolhatják. Ekkor a betáplált adócsatornák számával exponenciálisan növekszik annak valószínűsége, hogy ezek az intermodulációs termékek a vevőcsatornák frekvenciasávjaira kerülnek. Ezenkívül az adócsatornák számával a zavarteljesítmény is nagyon erősen növekszik. Ez különösen hátrányosan jelentkezik a kétcsatornás megoldásban (2. ábra), mivel a jelek itt leválasztás nélkül kerülnek a vevőerősítőre, míg az 1. ábra szerinti háromantennás megoldásban kb. 30 dB antennacsatolásmentesítést figyelembe lehet venni. Ezért sok alkalmazási esetben előnyben részesítik a költségesebb háromantennás megoldást.
A 35 08 285 számú német szabadalmi leírásból ismeretes egy mobil rádiótelefonhálózathoz szolgáló rádióközvetítő rendszer. Ebben a rendszerben antennaelrendezésként páros számú, adóvevőegységekkel ellátott körsugárzót alkalmaznak, amelyek egy kör kerületén egyenletesen vannak elosztva. Az adó-vevőegységek vevői diversity-vevőkként vannak kialakítva, amelyekhez egy érkező jel két úton való vételére vevőantennaként az antennaelrendezés kétkét körsugárzója szolgál, és az antennaelrendezés mindegyik körsugárzójának közösen azonos számú adó áll a rendelkezésére.
A 31 45 992 számú német közzétételi irat nagy kapacitású mobil rádiótelefon-rendszert ír le, amelyben a helyhez kötött ·· · * · · · ·· ··♦ ··· • · ····· · ···· ··· ·· · · · digitális állomás számos antennaelemet tartalmaz, amelyek mind vevőirányban, mind adóirányban térbeli diversity-vel működnek.
A két mobil rádiótelefon-rendszer közös vonása, hogy időmultiplex üzemmódban dolgoznak, és kapcsolóval kapcsolnak át a váltakozó adó- vagy vevőüzemre.
Találmányunk célja olyan, a bevezetésben leírt jellegű antennarendszer kialakítása, amely több csatorna működésekor is elkerüli azt, hogy intermodulációs termékek a rendszert negatív módon befolyásolják, és amelynek nagy a csatornarugalmassága és kicsi az átmenő csillapítása. Emellett az antennarendszernek lehetőleg kevéssé költségesnek kell lennie.
Ezt a feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy mindegyik antenna legalább egy csatorna számára adóantennaként . van kihasználva; hogy az adóüzem redundancia nélkül úgy folyik, hogy mindegyik antennát más adócsatorna táplálja; és hogy legalább egy antenna annak a csatornának a redundáns vételére van kialakítva, amely adócsatornaként egy másik antennára van táplálva.
A találmány egyik előnyös kiviteli alakjában mindegyik antenna legalább egy csatorna számára adóantennaként van kihasználva. Legalább egy csatornában az adóüzem is redundanciával folyik, és legalább egy antenna annak a csatornának a redundáns vételére van berendezve, amely adócsatornaként egy másik antennáról ad.
Legalább egy antenna előnyös módon egy csatorna vételére van kialakítva, amelyet ez az antenna ad.
A háromantennás antennarendszerben mindegyik antenna előnyös módon a más antennák által adott csatornák vételéhez van • ·· · ···· · ·· · · · · · • · « · · <·· • · « ·«·· · ···· ··· ·· · · *
- 5 kialakítva .
A kétcsatornás adó-vevő bázisállomások antennarendszerében mindegyik antenna előnyös módon egy adócsatornával van táplálva és mindkét csatorna vételére van kialakítva.
A négycsatornás, kétantennás adó-vevő bázisállomások antennarendszerében mindegyik antenna előnyös módon két adócsatornával van táplálva és mind a négy csatorna vételére van kialakítva.
A kétantennás, három adócsatornás antennarendszerben előnyös módon az egyik antenna két adócsatornával, a másik antenna egy adócsatornával van táplálva, amely utóbbi rádió-műsorszóró funkciókra alkalmazható.
Az antennánként egynél több adócsatornával működő antennarendszerben az adócsatornákat előnyös módon csatoló alapú kombinációs hálózatok foglalják össze.
Az adó- és vevőjeleket előnyös módon frekvenciaváltók választják szét.
A találmány szerinti antennarendszer lehetővé teszi több csatorna üzemét, és nagy csatornarugalmasság, valamint kis átmenő csillapítások jellemzik. Az átmenő csillapítások minden esetben kisebbek az ismert rendszerek átmenő csillapításainál. További jelentős előny, hogy a találmány szerinti antennarendszerben az intermodulációs termékek által gyakorolt negatív hatás nemcsak csökken, hanem gyakorlatilag nem is fordul elő.
Ez nemcsak a D mobil rádiótelefonhálózatban (DMCS 900) történő alkalmazáskor, hanem a tervezett E-hálózatban is jelentkezik. A D-hálózatban a vételi tartomány 890 és 915 MHz között, az adási tartomány 935 és 960 MHz között van. így 25 MHz sávszélesség és 20 MHz távolság esetén még 5 MHz van veszélyeztetve.
Az E-hálózatban a vételi tartomány 1710 és 1785 MHz között, az adási tartomány 1805 és 1880 MHz között van. így itt viszont 75 MHz sávszélesség és 20 MHz távolság esetén 55 MHz van veszélyeztetve. A hagyományos antennarendszerekben különösen kritikusak a három hordozóból keletkező intermodulációs termékek, mivel ezekben nagyobb az energiarészarány.
A találmány szerinti antennarendszer előnye, hogy ezek az intermodulációs termékek teljesen elkerülhetőek, és hogy a rendszer negatív befolyásolása más kéthordozós termékekkel gyakorlatilag az E-hálőzatban is ki van zárva.
Találmányunkat annak példaképpeni kiviteli alakjai kapcsán ismertetjük részletesebben ábráink segítségével, amelyek közül az
5a. ábra egy kétantennás antennarendszer, az
5b. ábra egy négycsatornás antennarendszer.
Az 5a. ábra szerinti antennarendszer két antennából áll, amelyek egy-egy frekvenciaváltóval vannak összekötve. A frekvenciaváltó szétválasztja az adó- és vevőjeleket. A két antennára rávezetünk egy KI, illetőleg egy K2 adócsatornát, míg mindegyik antennáról mindkét csatorna jeleit vesszük. Ennél a megoldásnál tehát elmarad a veszteséggel terhelt kombinációs hálózat a két adócsatorna számára. Ez mintegy 3 dB nyereséget eredményez. Ezenkívül egyáltalán nem keletkezhetnék intermodulációs termékek.
Kettőnél több csatorna üzemeltetése esetén az adócsatornákat el lehet osztani a két antennára. Az 5b. ábrán négycsatornás elrendezés látható, amelyben két-két adócsatorna van egy antennára kapcsolva. Ebben az esetben a két adócsatornát, amelyek egy antennához vannak hozzárendelve, egy 3 dB-es csatolóval kombináljuk, hogy ezután az adás-vétel frekvenciaváltóra vezessük. A csatornák kombinálása következtében ugyan az átmenő csillapítás 3 dB-lel növekszik, de még mindig 3 dB-lel kisebb, mint a csatolós kombinációs hálózatokat tartalmazó hagyományos megoldásokban, amelyek ugyancsak lehetővé teszik a teljes csatornarugalmasságot.
Az 5b. ábra szerinti megoldásban intermodulációs termékek is felléphetnek, mivel két teljesítményadót egy antennával üzemeltetünk. Az állomás negatív befolyásolása azonban nagyon egyszerűen elkerülhető azzal, hogy az adócsatornákat alkalmas módon rendeljük hozzá a két antennához. Ezenkívül a lehetséges intermodulációs termékek száma két adó esetében jóval kisebb, mint a hagyományos antennarendszerekben négy adó esetén. Két adócsatorna alkalmas hozzárendelése ezzel szemben jóval egyszerűbben tervezhető, mint négy adócsatorna ilyen hozzárendelése egy antennához.
Ugyanúgy, mint az 5a. ábra szerinti kétcsatornás kiviteli alakban, a két antenna mindig mind a négy csatornát veszi, és ezzel biztosítja az állomás redundáns vételét.
A találmány szerinti antennarendszer érdekes változata három antennát tartalmaz, amelyeket egy-egy adócsatorna táplál, és amelyek veszik a két másik csatornát. Ekkor az összes adócsatorna maximális teljesítménnyel dolgozik, elmaradnak a fokozott átmenő csillapítású, drága kombinációs hálózatok, és ha mindegyik antenna mindhárom csatornát veszi, akkor kétszer akkora lesz a redundancia.
• ·
- 8 A találmány szerinti háromantennás, illetőleg többantennás antennarendszer akkor is alkalmazható, ha négynél több csatornát kell üzemeltetni. Ekkor mindegyik antennára két adócsatorna is dolgozhat. A háromantennás, hatcsatornás rendszernek így az az előnye, hogy az adócsatornák áteresztési csillapítása 6 dB-lel is kisebb, továbbá az, hogy az intermodulációs termékek elmaradnak, míg hat adócsatornának az 1. ábra szerint egy adóantennára történő kombinálásakor erős negatív befolyást gyakorolnak az elkerülhetetlen intermodulációs termékek.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Antennarendszer mobil rádiótelefonhoz, amely antennarendszert mobil rádiótelefon-előfizetőket kiszolgáló távközlési rendszer adó-vevő bázisállomásaiban használják, és tartalmaz legalább két adőcsatornát és az ezekhez hozzárendelt vevőcsatornákat, valamint legalább két antennát; az adó-vevő bázisállomások adói és vevői elválasztott frekvenciasávban dolgoznak, és az antennák redundáns vételhez vannak kialakítva, azzal jellemezve, hogy mindegyik antenna legalább egy csatorna számára adóantennaként van kihasználva; hogy az adóüzem redundancia nélkül úgy folyik, hogy mindegyik antennát más adócsatorna táplálja; és hogy legalább egy antenna annak a csatornának a redundáns vételére van kialakítva, amely adócsatornaként egy másik antennára van táplálva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti antennarendszer, azzal jellemezve, hogy legalább egy antenna egy csatorna vételére van kialakítva, amelyet ez az antenna ad.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti antennarendszer három antennával, azzal jellemezve, hogy mindegyik antenna a más antennák által adott csatornák vételéhez van kialakítva.
  4. 4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti antennarendszer kétcsatornás adó-vevő bázisállomásokhoz két antennával, azzal jellemezve, hogy mindegyik antenna egy adócsatornával van táplálva és mindkét csatorna vételére van kialakítva.
  5. 5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti antennarendszer négycsatornás, kétantennás adó-vevő bázisállomásokhoz, azzal jellemezve, hogy mindegyik antenna két adócsatornával van táplálva és mind a négy csatorna vételére van kialakítva.
  6. 6. Antennarendszer mobil rádiótelefon-előfizetőket kiszolgáló távközlési rendszer adó-vevő bázisállomásaihoz legalább egy adócsatornával és az ehhez hozzárendelt vevőcsatornával, valamint legalább két antennával; az adó-vevő bázisállomások adója és vevője elválasztott frekvenciasávban dolgozik, és az antennák redundáns vételhez vannak kialakítva, azzal jellemezve, hogy mindegyik antenna legalább egy csatorna számára adóantennaként van kihasználva; hogy legalább egy csatornában az adóüzem is redundanciával folyik; és hogy legalább egy antenna annak a csatornának a redundáns vételére van kialakítva, amely adócsatornaként egy másik antennáról ad.
  7. 7. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti antennarendszer két antennával és három adócsatornával, azzal jellemezve, hogy az egyik antenna két adócsatornával, a másik antenna egy adócsatornával van táplálva, amely utóbbi rádió-műsorszoró funkciókra alkalmazható.
  8. 8. Az 1-3. igénypontok bármelyike vagy a 6. igénypont szerinti antennarendszer antennánként egynél több adócsatornával, azzal jellemezve, hogy az adócsatornákat csatoló alapú kombinációs hálózatok foglalják össze.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti, azzal jellemezve, hogy az adó- és vevőjeleket frekvenciaváltók választják szét.
HU9600012A 1993-07-09 1994-06-15 Mobile radio aerial installation HUT73121A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4322863A DE4322863C2 (de) 1993-07-09 1993-07-09 Mobilfunkantennenanlage

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9600012D0 HU9600012D0 (en) 1996-03-28
HUT73121A true HUT73121A (en) 1996-06-28

Family

ID=6492326

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9600012A HUT73121A (en) 1993-07-09 1994-06-15 Mobile radio aerial installation

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5842117A (hu)
EP (1) EP0707762B1 (hu)
AU (1) AU676331B2 (hu)
DE (2) DE4322863C2 (hu)
ES (1) ES2107823T3 (hu)
FI (1) FI960085A0 (hu)
HU (1) HUT73121A (hu)
WO (1) WO1995002287A1 (hu)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5854986A (en) * 1995-05-19 1998-12-29 Northern Telecom Limited Cellular communication system having device coupling distribution of antennas to plurality of transceivers
JP3100111B2 (ja) * 1995-06-26 2000-10-16 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ 移動無線機のマルチバンド高周波回路
US5722049A (en) * 1995-12-05 1998-02-24 Ericsson Inc. Mobile-link system for a radio communication system wherein diversity combining is performed only for edge/boundary zone signals and not for central zone signals
GB2312790A (en) * 1996-04-30 1997-11-05 Northern Telecom Ltd Omnidirectional antenna arrangement
DE19707057C2 (de) * 1997-02-21 2001-02-15 Siemens Ag Basisstation für ein Funk-Kommunikationssystem
FR2766627B1 (fr) * 1997-07-28 1999-10-01 France Telecom Reseau d'antennes pour station de base de radiocommunication avec des mobiles
FI108196B (fi) * 1999-09-30 2001-11-30 Nokia Networks Oy Järjestely ja menetelmä radiojärjestelmän lähetinvastaanotintoiminnan toteuttamiseksi
US6920315B1 (en) * 2000-03-22 2005-07-19 Ericsson Inc. Multiple antenna impedance optimization
FI20011217A (fi) * 2001-06-08 2002-12-09 Nokia Corp Vastaanottomenetelmä, radiojärjestelmä ja vastaanotin
US6788268B2 (en) * 2001-06-12 2004-09-07 Ipr Licensing, Inc. Method and apparatus for frequency selective beam forming
JP2003087023A (ja) * 2001-09-13 2003-03-20 Toshiba Corp 無線通信アンテナを内蔵した携帯型情報機器
US7453843B2 (en) * 2001-12-11 2008-11-18 Texas Instruments Incorporated Wireless bandwidth aggregator
US7319688B2 (en) * 2002-05-06 2008-01-15 Extricom Ltd. LAN with message interleaving
US20030206532A1 (en) * 2002-05-06 2003-11-06 Extricom Ltd. Collaboration between wireless lan access points
US20030228857A1 (en) * 2002-06-06 2003-12-11 Hitachi, Ltd. Optimum scan for fixed-wireless smart antennas
US7697549B2 (en) * 2002-08-07 2010-04-13 Extricom Ltd. Wireless LAN control over a wired network
US20060209771A1 (en) * 2005-03-03 2006-09-21 Extricom Ltd. Wireless LAN with contention avoidance
US20050195786A1 (en) * 2002-08-07 2005-09-08 Extricom Ltd. Spatial reuse of frequency channels in a WLAN
JP2004140458A (ja) * 2002-10-15 2004-05-13 Toshiba Corp 無線通信機能を有する電子機器及び無線通信用アンテナユニット
WO2004075455A2 (en) 2003-02-18 2004-09-02 Extricom Ltd. Multiplex communication between access points and hub
US20040162037A1 (en) * 2003-02-18 2004-08-19 Eran Shpak Multi-channel WLAN transceiver with antenna diversity
US7813738B2 (en) * 2005-08-11 2010-10-12 Extricom Ltd. WLAN operating on multiple adjacent bands
US20080112373A1 (en) * 2006-11-14 2008-05-15 Extricom Ltd. Dynamic BSS allocation
US8588844B2 (en) 2010-11-04 2013-11-19 Extricom Ltd. MIMO search over multiple access points
DE102012012090A1 (de) * 2012-06-18 2013-12-19 Kathrein-Werke Kg Aktives Antennensystem
US9252483B2 (en) 2012-06-26 2016-02-02 Kathrein-Werke Kg Active antenna system
WO2017120143A1 (en) * 2016-01-04 2017-07-13 Zte Corporation Highly integrated smart microwave digital radio architecture

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3114106A (en) * 1960-11-23 1963-12-10 Mcmauus Robert Paul Frequency diversity system
US3474451A (en) * 1967-04-10 1969-10-21 William E Abel Loop antenna circuit coupling multiple transmitters
US3662268A (en) * 1970-11-17 1972-05-09 Bell Telephone Labor Inc Diversity communication system using distinct spectral arrangements for each branch
US3717814A (en) * 1971-09-23 1973-02-20 Bell Telephone Labor Inc Cophasing diversity communication system with pilot feedback
US4383332A (en) * 1980-11-21 1983-05-10 Bell Telephone Laboratories, Incorporated High capacity digital mobile radio system
JPS57193139A (en) * 1981-05-25 1982-11-27 Nec Corp Harmonic transmitting and receiving system with high sensitivity
DE3423289A1 (de) * 1984-06-23 1986-01-02 Heinrich Pfitzner Gesellschaft für Nachrichtensysteme und Elektronik mbH, 6000 Frankfurt Funknetz
DE3508285C1 (de) * 1985-03-08 1992-03-26 Siemens Ag Funkueberleitstelle fuer ein Mobilfunknetz
JP2702109B2 (ja) * 1985-08-29 1998-01-21 日本電気株式会社 携帯無線機
US4694484A (en) * 1986-02-18 1987-09-15 Motorola, Inc. Cellular radiotelephone land station
JPH01156640U (hu) * 1988-04-19 1989-10-27
US5097484A (en) * 1988-10-12 1992-03-17 Sumitomo Electric Industries, Ltd. Diversity transmission and reception method and equipment
US5048116A (en) * 1989-05-24 1991-09-10 Motorola, Inc. Signal routing system
US5274836A (en) * 1989-08-08 1993-12-28 Gde Systems, Inc. Multiple encoded carrier data link
US5175878A (en) * 1990-02-02 1992-12-29 At&T Bell Laboratories Radio network with switching arrangement for coupling radios to a selected antenna out of a plurality of antennas
DE4016641C1 (hu) * 1990-05-23 1991-07-25 Siemens Ag, 1000 Berlin Und 8000 Muenchen, De
US5287543A (en) * 1991-10-07 1994-02-15 General Electric Co. Multichannel communication system with an amplifier in each channel
AU660063B2 (en) * 1992-02-18 1995-06-08 Alcatel N.V. A system and method for combining multiple transmitters in a multi-channel cellular telephone communication system
US5594939A (en) * 1992-11-23 1997-01-14 Hughes Aircraft Company Synthesizer routing architecture for a switching apparatus
US5471647A (en) * 1993-04-14 1995-11-28 The Leland Stanford Junior University Method for minimizing cross-talk in adaptive transmission antennas

Also Published As

Publication number Publication date
HU9600012D0 (en) 1996-03-28
WO1995002287A1 (de) 1995-01-19
US5842117A (en) 1998-11-24
DE4322863C2 (de) 1995-05-18
EP0707762A1 (de) 1996-04-24
EP0707762B1 (de) 1997-09-03
AU6841494A (en) 1995-02-06
DE59403983D1 (de) 1997-10-09
FI960085A (fi) 1996-01-08
AU676331B2 (en) 1997-03-06
DE4322863A1 (de) 1995-01-19
FI960085A0 (fi) 1996-01-08
ES2107823T3 (es) 1997-12-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT73121A (en) Mobile radio aerial installation
US5329548A (en) Base station for a frequency hopping TDMA radio communication system
US9432095B2 (en) Distributed antenna system for MIMO technologies
JP4491654B2 (ja) アンテナダイバシティ装置とその方法
WO2005015771A1 (en) Antennas array calibration arrangement and method
GB2268027A (en) Trunking radio system with frequency diversity
EP0715786B1 (en) Base station equipment using diversity reception
GB2312355A (en) Spread spectrum radio transmission system with base station repeaters
US6731938B1 (en) Wireless communication system for increasing reverse link capacity
GB2306083A (en) TDMA communication system
EP0762670A2 (en) TDMA communication method for a base station communicating with a plurality of zones using different radio frequencies and receiver therefor
JPH11136735A (ja) 無線通信システム
US9337531B2 (en) Method and system for antenna sharing
EP2640028B1 (en) Method, apparatus and system for transmitting communication signals
US7430188B1 (en) Data transmission method and radio link system
JP2586263B2 (ja) ダイバーシチ送受信方式
EP2122744A1 (en) An apparatus and a method for directing a received signal in an antenna system
KR20010060268A (ko) 전자기 신호용 송신/수신 장치, 송신/수신 셀, 송신/수신국 및 주파수 호핑 방법
CN110800160A (zh) 天线系统、基站以及通信系统
EP2018084A1 (en) Wireless multipoint voice network
JPH0470015A (ja) 制御チャネル構成方法
JPH04373220A (ja) 衛星通信方式及び装置
JPH04274619A (ja) 無線通信装置

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary prot. cancelled due to non-payment of fee