HUT68349A - Channel acquisition method and apparatus for a communication system - Google Patents

Channel acquisition method and apparatus for a communication system Download PDF

Info

Publication number
HUT68349A
HUT68349A HU9303267A HU9303267A HUT68349A HU T68349 A HUT68349 A HU T68349A HU 9303267 A HU9303267 A HU 9303267A HU 9303267 A HU9303267 A HU 9303267A HU T68349 A HUT68349 A HU T68349A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
channel
communication
communication unit
requesting
base station
Prior art date
Application number
HU9303267A
Other languages
English (en)
Inventor
Stelios Patsiokas
Amico Thomas D
Charles D Suter
Raul A Pombo
Original Assignee
Motorola Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola Inc filed Critical Motorola Inc
Publication of HUT68349A publication Critical patent/HUT68349A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W72/00Local resource management
    • H04W72/04Wireless resource allocation
    • H04W72/044Wireless resource allocation based on the type of the allocated resource
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W72/00Local resource management
    • H04W72/20Control channels or signalling for resource management
    • H04W72/21Control channels or signalling for resource management in the uplink direction of a wireless link, i.e. towards the network

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Measurement And Recording Of Electrical Phenomena And Electrical Characteristics Of The Living Body (AREA)
  • Radar Systems Or Details Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás és elrendezés csatorna megszerzésére kommunikációs rendszerekben, előnyösen pedig rádiótelefonnal működő kommunikációs rendszerekben.
A rádiótelefont alkalmazó kommunikációs rendszerek, úgymint a második generációs vezetéknélküli telefonok, vagy a Digital European Cordless telefon rendszer, úgy vannak kialakítva, hogy a rendszerhez tartozik számos alapállomás, amelyek egy-egy telephelyen vannak kialakítva, és telepontoknak is nevezik, valamint tartozik a rendszerhez számos rádiótelefon, amelyet tulajdonképpen kézibeszélőnek is nevezhetünk. A második generációs vezetéknélküli telefonok (CT2) úgy működnek, hogy a rádiótelefon felhasználója az egy másik rádiótelefont használóval vagy előfizetővel a nyilvános kapcsolt telefonhálózaton (PSTN) és az alapállomáson keresztül tud kapcsolatba lépni. Ezek az alapállomásként szolgáló telephelyek éppen ezért bizonyos területekben, például bevásárló központokban viszonylag nagy számban vannak jelen, itt ugyanis számos olyan személy tartózkodik, aki a rádiótelefonon hívást kíván kezdeményezni, és az alapállomások nagy száma az alapállomások által lefedett földrajzi területek közötti hézagot csökkenti. Ezek az alapállomások azonban egymással nincsenek szinkronizálva. Abban az esetben, ha a rádiótelefon felhasználója hívást kíván végrehajtani, a rádiótelefon egységével csatorna kérő jelet kell először adnia. Mivel mindegyik alapállomás a CT2 rendszerhez tartozó csatornákat figyeli és ellenőrzi, és ezt a csatornafigyelést egymástól függetlenül teszi, az alapállomás, amely a csator·♦·· «« ·· ·· *· • » «ν V* · « * • ·· ·♦ ·· na kérésre az engedélyező jelet kiadja, nem biztos, hogy egy olyan alapállomás lesz, amely a legközelebb esik ahhoz rádiótelefon egységhez, amely a csatorna kérő jelet továbbította. Ebből számos probléma fakadhat, mivel a felhasználónak alapállomás hatókörzetéből esetleg ki kell lépnie, ami azt is jelentheti, hogy a kommunikációs kapcsolat adott esetben megszakad. Másrészt abban az esetben, ha a legközelebbi alapállomást használja fel a csatorna engedélyezéshez, úgy a rádiótelefon felhasználója a kommunikációt akkor is folytatni tudja, ha egy nagyobb földrajzi területen mozog. Felmerült tehát az igény, hogy egy olyan eljárást illetőleg eljárást megvalósító elrendezést dolgozzunk ki, amely az előbb említett problémákat a csatorna megszerzése szempontjából kiküszöböli.
A találmány tehát eljárás és berendezés, amelynek segítségével amikor a kommunikációs egység kezdeményezi a csatorna kérést, biztosítjuk azt, hogy a legközelebbi alapállomás legyen az, amelyen a kommunikációs csatorna engedélyezésre kerül. Az alapállomás a csatorna kérő jelet veszi, ezt követően megméri a vett jel erősségét (RSS) , és abban az esetben, ha a vett jel erősségének a szintje egy első küszöbérték fölött van, úgy az adott kommunikációs csatorna a kérő egység számára engedélyezésre kerül, és ílymódon a kommunikációs kapcsolat is létre tud jönni. Ezt követően az alapállomás a kommunikációs kapcsolatot mindaddig fenntartja, amíg a vett jel erősségének a szintje (RSS1) egy második küszöbérték alá nem csökken, amely második küszöbérték lényegesen
alacsonyabb, mint az első, már említett küszöbérték volt.
A találmány tehát eljárás az alapállomások használatának egyszerűsítésére olyan kommunikációs rendszerekben, amelyekben olyan alapállomások vannak, amelyek egy adott kommunikációs egység felől érkező csatornát kérő jelre válaszként kommunikációs csatornát tudnak kijelölni és kiosztani, és mindegyik alapállomás, amely a csatorna kérést veszi, képes a kommunikációs csatorna hozzárendelésére anélkül azonban, hogy figyelembe venné, hogy a kérő kommunikációs egység melyik alapállomáshoz van közelebb.
Az eljárás lényege abban van, hogy a kommunikációs csatornát a kérő kommunikációs egységhez azt követően rendeljük hozzá, hogy előtte meghatározzuk azt, hogy bármelyik másik alapállomás a kérő kommunikációs egységnek nem jelölt-e ki kommunikációs csatornát.
Előnyös a találmány szerinti eljárás, ha
a. ) meghatározzuk, hogy a kommunikációs csatorna a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egység számára hozzáférhető-e, majd
b. ) a kommunikációs csatornát a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egységhez azt követően rendeljük, hogy megállapítjuk azt, hogy egy másik alapállomás nem rendelte ezt a kommunikációs csatornát a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egység számára amikor megállapításra került, hogy a kommunikációs csatorna elérhető.
Ugyancsak előnyös a találmány szerinti eljárás akkor, ha a kommunikációs egység felöl
a. ) a csatorna kérő jelet továbbítunk, az alapállomás viszonylatában pedig
b. ) a csatorna kérő jelet vesszük, majd
c. ) megmérjük a vett csatorna kérő jel erősségét,
d. ) a kommunikációs egységhez azt a kommunikációs csatornát rendeljük, ahol a csatorna kérő jel szintje egy előre megadott első küszöbérték fölött van, és ezt követően hozzuk létre a kommunikációs egységgel csak a kommunikációs kapcsolatot,
e. ) a kommunikációs egység felől érkező vett jelet mérjük, és
f. ) a kommunikációs kapcsolatot mindaddig fenntartjuk, amíg a kommunikációs egység felől érkező vett jel egy olyan második küszöbérték fölött van, amelynek értéke az első küszöbértéknél lényegesen kisebb.
A találmányt a továbbiakban példakénti kiviteli alakjai segítségével a mellékelt ábrákon ismertetjük részletesebben. Az
1.
ábrán látható a találmány szerinti kommunikációs rendszer egyszerűsített blokkvázlata, a
2.
ábrán a találmány szerint kialakított alapállomás egy példakénti kiviteli alakjának blokkvázlata látható, a
3.
ábrán a találmány szerinti eljárással megvalósított csatorna szerzés folya6 matábrája látható, a
4. ábrán pedig a találmány szerinti eljárás egy további csatorna megszerzésére kialakított foganatosítási módjának a folyamatábrája látható.
Visszatérve az 1. ábrára, itt látható a találmány szerinti kommunikációs rendszer egyszerűsített vázlatos rajza. Az ábrán látható egy 10 kommunikációs egység, amely lehet például egy rádiótelefon, és amely egy, a már korábbiakban említett vezeték nélküli kommunikációs rendszerrel működik. Tartozik még a rendszerhez legalább egy első 12 és második 14 alapállomás. Maga a rendszer természetesen több alapállomást illetőleg telephelyet tartalmazhat, és tartalmazhat több kommunikációs egységet is. A közöttük lévő kapcsolatot 16 nyilvános kapcsolt telefon hálózat valósítja meg. A példakénti kiviteli alaknál a 10 kommunikációs egység az első 12 alapállomáshoz közelebb helyezkedik el, mint a második 14 alapállomáshoz. Ha tehát a 10 kommunikációs egység felhasználója hívást kezdeményez, úgy a 10 kommunikációs egység egy csatorna kérő jelet továbbít, amely magába foglalja az adott 10 kommunikációs egységhez tartozó azonosító számot, és csatorna lefoglalást kér. A 10 kommunikációs egység beleesik mind az első 12, mind pedig a második 14 alapállomás hatóterületébe. Ilymódon tehát az ismert CT2 rendszereknél bármelyik 12 vagy 14 alapállomás tud a kérő 10 kommunikációs egység számára kommunikációs jelcsatornát biztosítani, és újabb kommunikációs kapcsolatot létrehozni. Abban az eset ben, ha a második 14 alapállomás az első, amely a csatorna kérő jelet veszi, úgy természetesen ő engedélyezi a csator nát a 10 kommunikációs egység számára. Ebben az esetben azonban a 10 kommunikációs egység felhasználója számára problémát jelent, ha a második 14 alapállomás fedési tartományából elmozdul. Ekkor ugyanis a 10 kommunikációs egység is kiesik a második 14 alapállomás fedési tartományából, és a kommunikációs kapcsolat megszűnik. A találmány szerinti megoldásnál azonban az első 12 alapállomás az, amelyik a 10 kommunikációs egység számára a kommunikációs csatornát engedélyezi, és ílymódon az a probléma, amely a távolabbi, második 14 alapállomással kapcsolatban az előbb felmerült, megoldódik.
A 2. ábrán egy nyilvános 20 alapállomás vagy vezeték nélküli rádiótelefon esetén telefon központot képező nyilvános 20 alapállomás látható, amely a találmány szerint van kialakítva. A nyilvános 20 alapállomás mindegyik elemét egyegy önmagában ismert egység képviseli. A nyilvános 20 alapállomás 38 vezérlő egységgel van ellátva, és tartalmaz még egy 30 rádió adó-vevőt, amely rádiófrekvenciás tartományban működik, tartalmaz egy, a vett jelet mérő (RSS1) 32 detektort, továbbá egy 36 memóriát, amely az információs adatok tárolására szolgál. Ilyen adatok például azoknak a kommunikációs egységeknek az azonosító kódjai, amelyek csatorna kérő jelet továbbítanak. Maga a 16 memória úgy van kiképezve, hogy minden esetben az adott időszaknak megfelelő előfizetői információkat tartalmazza.
• · ·
A 32 detektor szerepe az, hogy a nyilvános 20 alapállomás által vett jelnek a szintjét (RSS1) mérje és elleőrizze. A nyilvános 20 alapállomáshoz tartozik még a 38 vezérlő egység, amely általában mikroprocesszoros vezérlő egység, és amely képes arra, hogy CT2 csatornákat letapogassa, és megkeresse a csatorna kérő jeleket. A 38 vezérlő egység alkalmas arra is, hogy megállapítsa, hogy a vett jel egy adott jelszintet vagy jelerősséget elért-e, azaz a vett jelnek a szintje egy előre megadott küszöbérték alatt vagy fölött van, továbbá tartalmaz adott esetben még digitális jelfeldolgozó rendszert ((DSP), amelyeknek segítségével a hang jeleket digitális jellé alakítja át, és ezeket a jól ismert digitális jelfeldolgozási módszerekkel dolgozza fel a továbbiakban. A 38 vezérlő egységhez van egy 40 szolgáltatás-egység csatlakoztatva, amely a pillanatnyi és statisztikus adatokat biztosítja a nyilvános 20 alapállomás számára, és egyúttal a 18 vezérlő egységnek információt küld arról is, hogy milyen szolgáltatásokra van szükség. Ugyancsak tartozik még a rendszerhez egy PSTN-interface, amely a nyilvános 20 alapállomás és az 1. ábrán bemutatott 16 nyilvános kapcsolt telefon hálózat közötti illesztést hozza létre. A nyilvános 20 alapállomás lehetővé teszi, hogy a 10 kommunikációs egység olyan egyéb kommunikációs egységekkel lépjen kapcsolatba, amelyek vagy ugyanabba, vagy egy másik kommunikációs hálózatba tartoznak, és így minden olyan információhoz és szolgáltatáshoz, amelyek a 38 vezérlő egységen keresztül elérhetők hozzáférjenek. Mivel a nyilvános 20 alapállomásnak megvan a saját 36 memóriája, az egyes előfizetőkre vonatkozó memória minták és adatok ide bevihetők, ílymódon tehát a nyilvános 20 alapállomásnak lehetősége van arra, hogy a kért szolgáltatást és/vagy információt a kérő előfizetőnek anélkül továbbítsa, hogy folyamatosan lenne kapcsolva 38 vezérlő egységhez.
A 3. ábrán látható egy olyan folyamatábra, amely a találmány szerinti csatorna elérési eljárás egyes lépéseit foglalja magába. A 100 lépésben az alapállomás, például a nyilvános 20 alapállomás letapogatja az egyes CT2 csatornákat, hogy van-e azokon csatorna kérő jel. A 102 lépésben történik annak a megállapítása, hogy a csatorna kérő jel érzékelésre került-e. Az alapállomás, például a nyilvános 20 alapállomás megvizsgálja a csatorna kérő jeleket, és megméri, hogy a vett jel erőssége (RSS) egy adott első küszöbértéket elér-e, vagy afölött van. Az első küszöbérték a 20 alapállomás teljes érzékenységének felel meg. Ha a 20 alapállomáson az kerül érzékelésre és mérésre - ez történik a 102 lépésben -, hogy a RSS1 érték azon a csatornán, amely a hozzáférést kérte, egy adott küszöbérték fölött van-e. Ha igen, úgy továbblép a folyamatábra 104 lépésébe a rendszer. Az előre meghatározott küszöbszint lényegében a 20 alapállomás maximális érzékenységi szintje fölötti előre meghatározott decibel érték.
Ezt az értéket az alapállomástól való megadott és kívánt távolság függvényében választjuk ki éspedig azon a 20 alapállomáson, amely a kommunikációs csatornát engedélyezi. Ha például ez a távolság 15 m vagy ennél kisebb, úgy az adott alapállomásnál célszerű az engedélyezést kiadni. Ha az alapállomás a 104 lépésben azt állapítja meg, hogy a vett jel erősségének a szintje egy második küszöbértéken vagy efölött van, úgy a 106 lépésben a kérő 10 kommunikációs egységnek a 20 alapállomás a csatornát engedélyezi, ás ilymódon a 20 alapállomás és a 10 kommunikációs egység között létrejön a kommunikációs kapcsolat. Ez a kommunikációs kapcsolat mindaddig fennmarad, amíg a 10 kommunikációs egység felöl vett jelnek a szintje nem csökken az első küszöbérték alá. Ezt követően azután a 20 alapállomás folytatja a letapogatást, mégpedig a teljes érzékenységgel.
A 4. ábrán a találmány szerinti eljárással megvalósított csatorna hozzáférés egy további foganatosítási módjának a folyamatábrája látható. Itt az első lépésben, amely a 200 lépés, történik a csatorna kérő jeleknek a letapogatása. A következő lépés a 202 lépés, amelyben azt állapítja meg a rendszer, hogy van-e csatorna kérő jel, és ez a csatorna kérő jel érvényes-e, azaz megfelelő digitális információ tartalommal rendelkezik. A 204 lépésben, amikor az alapállomás csatorna kérő jelet veszi az egyik csatornán, kiolvassa a vett csatorna kérő jelnek a jelszintjét (RSS1). A 206 lépésben azután megállapításra kerül, hogy a vett jel erősségének a szintje egy adott küszöbértékkel megegyezik-e, vagy afölött van. Az előre megadott küszöbérték annak a maximális távolságnak felel meg, ahonnan az alapállomás még megfelelő kommunikációs kapcsolatot tud létrehozni az adott alapállo11 mással. Ha a vett jel küszöbértéke nincs a küszöbérték alatt, azaz megegyezik vagy nagyobb, mint a küszöbérték, úgy engedélyezére kerül egy csatorna a kérő 10 kommunikációs egység számára a 208 lépésben. Ha a vett jel erősségének a szintje egy adott küszöbérték alatt van, úgy a 210 lépésben az kerül először megállapításra, hogy az adott 10 kommunikációs egységhez tartozó azonosító szám az adott 20 alapállomás 16 memóriájában tárolva van-e egyáltalán. Az azonosító szám a csatorna kérő jelben van. Ha a kérő 10 kommunikációs egység azonosító száma nincsen tárolva a 10 alapállomás 16 memóriájában, úgy a 20 alapállomásban lévő 38 vezérlő egység a 212 lépésben egy késleltetési időt számít ki. Ez a késleltetési idő fordítottan arányos a mért vett jel szintértékével. Ilymódon tehát minél nagyobb a vett jel szintje, annál rövidebb ez a késleltetés. A 218 lépésben azután meghatározza a rendszer, hogy az adott késleltetési idő letelt-e vagy sem. Ha a késleltetési idő letelt, úgy a kérő 10 kommunikációs egység azonosító számát (ID) a 222 lépésben a 20 alapállomás 16 memóriája letárolja és a csatorna hozzáférés kijelölés visszatér a 200 lépésbe. Ha a késleltetési idő nem telt le, és ezt a 220 lépésben állapítja meg a rendszer, úgy az kerül megállapításra, hogy az adott kommunikációs csatorna hozzáférést kapott-e a kérő 10 kommunikációs egységhez egy másik alapállomás, vagy egy másik adó-vevő segítségével, amely azonban ugyanezen az telephelyen van. Az alapállomás ezt úgy tudja megállapítani, hogy a szinkronizáló adatokat, például a kézi beszélőnek azt az információs jelét méri, amelyet a 10 kommunikációs egység továbbított akkor, amikor a csatorna hozzáférést megkapta.
A 210 lépésben az kerül megállapításra, hogy a 10 kommunikációs egység azonosító száma illetőleg kódja tárolásra került-e, a 214 lépésben annak megállapítása történik, hogy a kérő 10 kommunikációs egység egy másik alapállomástól kapott-e csatorna hozzáférést. Ha csatorna hozzáférst nem kapott, úgy a csatorna engedélyező jel a 224 lépés ben a kommunikációs egység felé továbbításra kerül. Ha a 214 lépésben az kerül megállapításra, hogy a csatorna engedélyezés megtörtörtént, a 10 kommunikációs egység azonosító száma illetőleg kódja a 16 memóriából törlésre kerül, és a csatorna lefoglalás! eljárás visszatér a 200 lépésbe.
Hasonló módon a többi alapállomás is, amely elég közel van ahhoz, hogy csatorna kérő jelet vegyen, végrehajtja a fent leírt lépéseket. Ha egy adott 20 alapállomás közeleb van a kérő 10 kommunikációs egységhez, minta többi, úgy a közelebb eső alapállomásnál rövidebb lesz a késleltetési idő, és ílymódon ez a kommunikációs kapcsolatot hamarabb fogja létrehozni, mint a távolabb lévő alapállomások. Ha egy távolabbi alapállomás érzékeli, hogy a kommunikációs kapcsolat a kommunikációs egység és a hozzá közelebb eső alapállomás között létrejött, például a szinkronozó jeleknek a mérésével, úgy nem tesz további kísérletet, hogy az adott 10 kommunikációs egység számára kommunikációs csatornát biztosítson. ílymódon tehát a második alapállomás hosszabb késleltetési ideje lehetővé teszi, hogy az első alapállomás a
kívánt kommunikációs kapcsolatot létrehozza, és így azok a problémák, amelyek akkor lépnek fel, ha egy távolabbi alapállomás ad csatorna engedélyező jelet, elkerülhetők.

Claims (9)

1. Eljárás az alapállomások használatának egyszerűsítésére olyan kommunikációs rendszerekben, amelyekben olyan alapállomások vannak, amelyek egy adott kommunikációs egység felől érkező csatornát kérő jelre válaszként kommunikációs csatornát tudnak kijelölni és kiosztani, és mindegyik alapállomás, amely a csatorna kérést veszi, képes a kommunikációs csatorna hozzárendelésére anélkül azonban, hogy figyelembe venné, hogy a kérő kommunikációs egység melyik alapállomáshoz van közelebb, azzal jellemezve, hogy a kommunikációs csatornát a kérő kommunikációs egységhez azt követően rendeljük hozzá, hogy előtte meghatározzuk azt, hogy bármelyik másik alapállomás a kérő kommunikációs egységnek nem jelölt-e ki kommunikációs csatornát.
2. Eljárás az alapállomások használatának egyszerűsítésére olyan kommunikációs rendszerekben, amelyekben olyan alapállomások vannak, amelyek egy adott kommunikációs egység felől érkező csatornát kérő jelre válaszként kommunikációs csatornát tudnak kijelölni és kiosztani, és mindegyik alapállomás, amely a csatornakérést veszi, képes a kommunikációs csatorna hozzárendelésére anélkül, hogy a kérő kommunikációs egység melyik alapállomáshoz van közelebb, azzal jellemezve, hogy
a.) meghatározzuk, hogy a kommunikációs csatorna a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egység számára hozzáférhető-e, majd
b.) a kommunikációs csatornát a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egységhez azt követően rendeljük, hogy megállapítjuk azt, hogy egy másik alapállomás nem rendelte ezt a kommunikációs csatornát a kommunikációs csatornát kérő kommunikációs egység számára amikor megállapításra került, hogy a kommunikációs csatorna elérhető.
3. Eljárás kommunikációs csatorna kijelölésére olyan kommunikációs rendszerekben, amelyekben számos kommunikációs egység és alapállomás van, azzal jellemezve, hogy a kommunikációs egység felől
a. ) a csatorna kérő jelet továbbítunk, az alapállomás viszonylatában pedig
b. ) a csatorna kérő jelet vesszük, majd
c. ) megmérjük a vett csatorna kérő jel erősségét,
d. ) a kommunikációs egységhez azt a kommunikációs csatornát rendeljük, ahol a csatorna kérő jel szintje egy előre megadott első küszöbérték fölött van, és ezt követően hozzuk létre a kommunikációs egységgel csak a kommunikációs kapcsolatot,
e. ) a kommunikációs egység felől érkező vett jelet mérjük, és
f. ) a kommunikációs kapcsolatot mindaddig fenntartjuk, amíg a kommunikációs egység felől érkező vett jel egy olyan második küszöbérték fölött van, amelynek értéke az első küszöbértéknél lényegesen kisebb.
4. Eljárás kommunikációs csatorna kijelölésére olyan kommunikációs rendszerekben, amelyekben számos kommunikációs egység és alapállomás van, azzal jellemezve, hogy
a. ) letapogatjuk a csatorna kérő jeleket,
b. ) a kommunikációs egység felől érkező csatorna kérő jeleket jelezzük, ha ezen csatornakérő jeleknek egy adott szintje van,
c. ) a vett jel erősségének a szintjét, amely a kommunikációs egység felől érkező csatornakérő jelre vonatkozik, megmérjük, a kommunikációs egységhez azt a csatornát rendeljük, és hozzuk létre a kommunikációs egységgel a kommunikációs kapcsolatot, ahol a vett jel szintje egy előre megadott küszöbérték fölött van.
5. A 4. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy
e.) folytatjuk a csatornakérő jelet letapogatását.
6. A 4. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy
a. ) a csatornakérő jeleket letapogatjuk,
b. ) megnézzük azokat a kommunikációs egység felől érkező csatorna kérő jeleket, amelynél vett jel erősségi szint mérhető, és ahol a csatornakérő jelek magukba foglalják az adott kommunikációs egység azonosító számát,
c. ) a vettcsatorna kérő jel erősségét megmérjük,
d. ) meghatározzuk, hogy a csatorna kérő jel egy előre meghatározott küszöbérték fölött van-e,
e. ) a kommunikációs csatornát a kommunikációs egységhez rendeljük, ha a csatorna kérő jel olyan erősségű, amely egy • · · · «· adott küszöbszint fölött van,
f. ) meghatározzuk, hogy az adott kommunikációs egységhez tartozó azonosítási szám tárolva van-e,
g. ) késleltetési időt számítunk, ha az azonosítási szám nem volt tárolva,
h. ) megállapítjuk, hogy a késleltetési idő letelt-e,
i. ) az azonosítási számot tároljuk, ha a késleltetési idő letelt,
j. ) megállapítjuk, hogy a kommunikációs csatorna hozzá lette rendelve a kommunikációs egységhez,
k. ) visszatérünk a a.) lépésbe, ha azt állapítjuk meg a j.) lépésben, hogy kommunikációs csatorna már hozzárendelésre került a kommunikációs egységhez, és
l. ) visszatérünk a h.) lépéshez, a a kommunikációs egységhez még nem rendeltünk kommunikációs csatornát.
7. A 6. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy (fi) meghatározzuk, hogy a kommunikációs csatorna hozzárendelésre került-e a kommunikációs egységhez, amikor az azonosító szám tárolva volt, (f2) a kommunikációs csatornát hozzárendeljük a kommunikációs egységhez, ha a fi lépésben megállapítottuk, hogy a kommunikációs csatornát nem rendeltük a kommunikációs egységhez.
8. A 7. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy (f3) a tárolt azonosítási számot töröljük akkor, ha a fi lé* · pésben megállapítást nyer, hogy a kommunikációs csatornát hozzárendeltük a kommunikációs egységhez, és (f4) visszatérünk az (a) lépésbe.
9. Alapállomás kommunikációs kapcsolat létrehozására kommunikációs egységgel, azzal jellemezve, hogy tartalmaz egy csatorna kérő jeleket figyelő elrendezést, tartalmaz továbbá a kommunikációs egység felől érkező csatorna kérő jeleket mérő elemet, és egy olyan elemet, amely a kommunikációs egység felől érkező csatornát kérő jelek erősségének a szintjét méri, továbbá tartalmaz egy olyan elrendezést, amely a kommunikációs egységhez a kommunikációs csatornát rendeli, és létrehozza a kommunikációs egységgel a kommunikációs kapcsolatot, ha a vett jel egy előre megadott küszöbszint fölött van.
HU9303267A 1991-05-17 1992-03-30 Channel acquisition method and apparatus for a communication system HUT68349A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US70342891A 1991-05-17 1991-05-17

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HUT68349A true HUT68349A (en) 1995-06-28

Family

ID=24825346

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9303267A HUT68349A (en) 1991-05-17 1992-03-30 Channel acquisition method and apparatus for a communication system

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5396648A (hu)
EP (1) EP0610209A1 (hu)
AU (1) AU660993B2 (hu)
BR (1) BR9206002A (hu)
CA (1) CA2107765A1 (hu)
FI (1) FI935091A (hu)
HU (1) HUT68349A (hu)
MX (1) MX9201955A (hu)
NO (1) NO934074L (hu)
WO (1) WO1992021214A1 (hu)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2268854A (en) * 1992-07-15 1994-01-19 Orbitel Mobile Communications Telecommunication system
JP3187190B2 (ja) * 1993-02-18 2001-07-11 株式会社東芝 移動無線通信システムとその基地局
US5485634A (en) * 1993-12-14 1996-01-16 Xerox Corporation Method and system for the dynamic selection, allocation and arbitration of control between devices within a region
FR2720572B1 (fr) * 1994-05-31 1996-07-12 Sagem Procédé d'établissement, à partir d'un combiné radio mobile, d'une liaison avec un réseau de transmission d'informations.
FI97660C (fi) * 1994-07-20 1997-01-27 Nokia Telecommunications Oy Menetelmä radiojärjestelmän tukiasemaympäristön häiriötason mittaamiseksi, sekä solukkoradiojärjestelmä
KR0142955B1 (ko) * 1995-06-17 1998-08-01 김광호 니어-파 문제를 해소한 무선통화방법
KR100201939B1 (ko) * 1995-12-15 1999-06-15 윤종용 교환시스템의 신호 링크 선택 방법
US5740537A (en) * 1996-01-30 1998-04-14 Telefonaktiebolaget L M Ericsson (Publ) Method and circuitry for selectively permitting communication in a multi-user communication system
SE506064C2 (sv) * 1996-02-29 1997-11-03 Ericsson Telefon Ab L M Förfarande och anordning för uppkoppling av en förbindelse i ett radiokommunikationsnät
US5887265A (en) * 1997-01-13 1999-03-23 Motorola, Inc. Channel selection for radio communication supportable with repeaters
US6216009B1 (en) * 1997-04-10 2001-04-10 Hughes Electronics Corporation Method and apparatus for resolving multiple call accesses in a wireless communication system
US7395067B2 (en) * 2002-04-15 2008-07-01 Aol Llc, A Delaware Limited Liability Company Systems and methods for sectoring antennas in a wireless network
US7472194B2 (en) * 2002-06-28 2008-12-30 Qualcomm Incorporated Data channel resource optimization for devices in a network
US6862452B2 (en) * 2002-08-21 2005-03-01 Qualcomm Inc. System and method for piggybacking data across an open data channel of a wireless device
JP4251841B2 (ja) * 2002-09-24 2009-04-08 京セラ株式会社 無線装置、チャネル割当方法、およびチャネル割当プログラム
EP1753252A4 (en) * 2004-05-17 2011-04-06 Nec Corp MOBILE COMMUNICATION SYSTEM AND ITS TRANSFER METHOD TO SMALL BASE RADIO STATION
US7280828B1 (en) * 2004-05-24 2007-10-09 Cingular Wireless Ii, Llc Service grant for GSM wireless networks based on signal strength
US8036665B2 (en) * 2004-10-28 2011-10-11 At&T Mobility Ii Llc Wireless mobile station call handoff
US7966439B1 (en) * 2004-11-24 2011-06-21 Nvidia Corporation Apparatus, system, and method for a fast data return memory controller
US7706745B2 (en) * 2004-12-03 2010-04-27 M&Fc Holding, Llc Method, system, apparatus, and computer program product for communications relay
EP1908322A4 (en) * 2005-07-05 2013-07-10 Nokia Corp IMPROVED DETECTION OF INVALID CHANNEL ACCESS REQUIREMENTS
FI20055389A0 (fi) * 2005-07-05 2005-07-05 Nokia Corp Parannettu virheellisten kanavansaantipyyntöjen havaitseminen
KR20160027861A (ko) * 2014-09-02 2016-03-10 삼성전자주식회사 통신 채널 운용 방법 및 이를 지원하는 전자 장치
KR102117028B1 (ko) 2014-10-07 2020-06-09 삼성전자주식회사 무선 통신 시스템에서 페어링 방법 및 장치

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS58129843A (ja) * 1982-01-27 1983-08-03 Nec Corp 自局呼出照合器
US4485486A (en) * 1982-08-03 1984-11-27 Motorola, Inc. Method and apparatus for assigning duplex radio channels and scanning duplex radio channels assigned to mobile and portable radio telephones in a cellular radiotelephone communications system
FR2584884B1 (fr) * 1985-07-09 1987-10-09 Trt Telecom Radio Electr Procede et dispositif de recherche de canal libre pour un systeme de radio mobile
JPH0626320B2 (ja) * 1986-04-09 1994-04-06 日本電気株式会社 無線送受信装置
CA1250900A (en) * 1986-11-18 1989-03-07 Northern Telecom Limited Private cellular system
JP2705773B2 (ja) * 1987-03-02 1998-01-28 エヌ・ティ・ティ移動通信網 株式会社 通信中チヤンネル切換方式
EP0283683B1 (en) * 1987-03-20 1994-01-12 Hitachi, Ltd. Portable wireless communication systems and method
CA1282837C (en) * 1987-03-20 1991-04-09 Tetsuya Hanawa Apparatus for selecting control channel in mobile communication system
US4797948A (en) * 1987-07-22 1989-01-10 Motorola, Inc. Vehicle identification technique for vehicle monitoring system employing RF communication
JPS6473926A (en) * 1987-09-16 1989-03-20 Nec Corp Channel assignment method for mobile communication system
SE460941B (sv) * 1988-04-26 1989-12-04 Ericsson Telefon Ab L M Foerfarande i ett cellindelat mobiltelefonsystem att reducera spaerr vid oeverflyttning av samtal
US5119508A (en) * 1988-11-18 1992-06-02 Motorola, Inc. Predictive AGC in TDM systems
JP3003131B2 (ja) * 1989-01-18 2000-01-24 ソニー株式会社 コードレステレホン
JP2822432B2 (ja) * 1989-03-30 1998-11-11 日本電気株式会社 無線システムのチャネル選択方法
US4953198A (en) * 1989-07-05 1990-08-28 At&T Company Public cordless telephone

Also Published As

Publication number Publication date
CA2107765A1 (en) 1992-11-18
US5396648A (en) 1995-03-07
MX9201955A (es) 1992-11-01
EP0610209A1 (en) 1994-08-17
AU660993B2 (en) 1995-07-13
NO934074D0 (no) 1993-11-11
FI935091A0 (fi) 1993-11-17
AU1901592A (en) 1992-12-30
FI935091A (fi) 1993-11-17
WO1992021214A1 (en) 1992-11-26
NO934074L (no) 1993-11-11
BR9206002A (pt) 1994-08-02
EP0610209A4 (en) 1994-03-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT68349A (en) Channel acquisition method and apparatus for a communication system
KR960006140B1 (ko) 통신 링크를 설정하기 위한 방법 및 장치
US5987099A (en) Low-power wireless system for telephone services
JP2940165B2 (ja) マルチレート・チャネル環境におけるチャネル割当方法
KR960006465B1 (ko) 트렁크식 통신 시스템의 데이타 채널 할당 및 트래픽 레벨링과 통신방법
US5345597A (en) Call set-up in a radio communication system with dynamic channel allocation
US5247701A (en) On-site/trunking system frequency sharing
US5212805A (en) Near-field on-site/trunking system frequency sharing
US5218630A (en) Method for channel utilization in extended spectrum communication systems
EP1156601A2 (en) Random access control method for CMDA system
GB2322522A (en) Call set-up method in a radio communication system
JPH09233538A (ja) 無線通信システム
EP1188253B1 (en) Method and apparatus for assigning a mobile station to a communication resource
US5259021A (en) Transmission of interconnection information for next generation cordless telephone networks
EP0591359A1 (en) Best site selection apparatus
WO1994003993A1 (en) Wireless pbx system using frequency scanner for channel identification
KR100359809B1 (ko) 이동 통신 시스템의 호 설정 방법
EP1202588A1 (en) System for managing a user profile in a radiocommunication system
EP1120986A2 (en) Method and system for allocating radio channels in a radiocommunication system
GB2324931A (en) Channel selection in a two way communication system
JP2000224653A (ja) 無線チャネル割当方法

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee