HUT63285A - Circuit arrangement for controlling cut-off in a televisor - Google Patents

Circuit arrangement for controlling cut-off in a televisor Download PDF

Info

Publication number
HUT63285A
HUT63285A HU921298A HUP9201298A HUT63285A HU T63285 A HUT63285 A HU T63285A HU 921298 A HU921298 A HU 921298A HU P9201298 A HUP9201298 A HU P9201298A HU T63285 A HUT63285 A HU T63285A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
tube
memory
time
circuit arrangement
current
Prior art date
Application number
HU921298A
Other languages
English (en)
Inventor
Helmut Sowig
David Michael Vizer
Original Assignee
Thomson Brandt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Brandt Gmbh filed Critical Thomson Brandt Gmbh
Publication of HU9201298D0 publication Critical patent/HU9201298D0/hu
Publication of HUT63285A publication Critical patent/HUT63285A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals
    • H04N9/645Beam current control means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Testing, Inspecting, Measuring Of Stereoscopic Televisions And Televisions (AREA)
  • Processing Of Color Television Signals (AREA)
  • Television Receiver Circuits (AREA)
  • Details Of Television Scanning (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)
  • Ultra Sonic Daignosis Equipment (AREA)
  • Video Image Reproduction Devices For Color Tv Systems (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)

Description

A találmány tárgya egy az 1. szabadalmi igénypont tárgyi köre szerinti, a televízió vevőkben alkalmazott sugáráram kioltás szabályozására szolgáló áramkör. Az ilyen szabályzásokat általánosan levágás szabályozásnak is nevezik.
A televízió vevőkben a vertikális kioltási szakasz üres sorai alatt kép féltónus (szürke érték) referencia jeleket illesztenk be. Az ekkor előállított R, G, B sugáráramok kiértékelésével korrekciós tényezőket nyernek a sugáráram korrekciójára. Ezek a referencia jelek nem láthatók a képernyőn, mivel az elektronsugár a fennt említett sorok alatt a képmezőn kívülre esik.
Ha például egy 16:9 arányú képet jelenítünk meg egy 4:3 arányú képernyőre, akkor a kép felső és alsó szélein üres sávokat állítunk elő. Ennek következtében a 16:9 arányú aktuális képet rajzoló elektronsugár a referencia jeleknél ténylegesen a rajzolt képen kívül, de még a képernyőn van az említett soroknál. Ez azzal a következménnyel jár, hogy a referencia jel a tényleges kép felett láthatóvá válik azokban a sávokban, amelyek elvileg feketék.
Megfontolható, hogy megváltoztassuk-e a vertikális eltérítést olymódon, hogy az elektronsugár kezdetben a képernyőn kívül legyen, és ezután az aktuális kép kezdetekor térítsük el a megfelelő pozícióba, ahol a kép rajzolását megkezdi. Azonban a vertikális eltérítésnek egy ilyen megváltoztatása, a szükséges áramkört figyelembe véve technikailag túl nehéz, és nem praktikus.
A találmány elé célul tűztük ki a lezárási áram szabályozó áramkör módosítását olymódon, hogy a referencia jelek nem válnak láthatóvá a képernyőn, anélkül, hogy ez az áramkör funkcióját érintené, és a vertikális eltérítést megváltoztatná.
A kitűzött célt a találmány szerint az 1. igénypontban megadott jelle^mzőkkel értük el. A találmány előnyös továbbfejlesztéseit az aligénypontokban adjuk meg.
,.<7
A Research Disclosure 28577 számában, az 55. oldalon, (1988. január) egy eljárást ismertet a képcső sugáráramának a lezárás szabályozására, amelynél a sugarat a névleges utjából kitérítik, abból a célból, hogy egy érzékelő elemet érintsen, és ezáltal egy megfelelő meghajtó jelet alkalmaznak a vizsgáló sugárra, és így a sugáráram karakterisztikát meg tudják határozni. Nem alkalmaznak olyan mérést, amelynél egy referencia jel sugáráramával egy ellenálláson eső fe^gzültséget komparálnák, és azt az említett referencia jellel összehasonlítanák. Ezen kívül nincs utalás speciális ritka események érzékelésére, és hogy a referencia jelet egyszer, rövid idővel a nevezett esemény után állítanák elő.
• ·
- 3 Az US-A-4 450 476 szabadalmi leírás egy automatikus képcső előfeszítés (AKB) szabályozó rendszert ír le televízió vevőkészülékek számára, amelyben a nemkívánatos átmeneti jelenségeket, amelyeket a KAB művelet okoz mielőtt a képcső elektronjai elérik a normál működési hőmérsékletet, megakadályozzák azzal, hogy az AKB rendszer kezdeti működését késleltetik addig, ameddig az elektronágyúk elérik a megfelelő működési hőmérsékletet.
Az EP-A 0 309 726 szabadalmi leírás egy olyan áramkört ír le, amely vizsgálósorokat iktat be a katódsugárcső sugáráramának az automatikus beállítása céljából. Annak érdekében, hogy ezen vizsgálósorok láthatóságát csökkentsék abban az esetben, amikor a vertikális eltérítés amplitúdóját csökkentik, az említett vizsgálósorokat a látható kép időtartama alatt, mindig a következő mezők első sora alatt illesztik be. A vizsgálósorokat a képcső fő sugárárama előírt minimális értékének a függvényében iktatják be.
A találmány a következő megfontolásokon alapul. A sugáráramnak egy meghatározott referencia jellel történő említett mérése ténylegesen szükséges ahhoz, hogy a képcső lezárási pontját beállítsuk, úgy, hogy a sugáráram kezdete a videojel fekete szintjénél legyen. Ennek ellenére ehhez nem szükséges egy állandó, például vertikális frekvenciával ismételt mérés. Ehelyett elégséges, ha ez a mérés csak egyszer történik meg, mivel ez az érték csak nagyon hosszú idő elteltével változik meg. Ennek megfelelően elégséges ha a mérés csak egyszer történik meg egy rövid idő alatt, közvetlenül a televízió vevőkészülék bekapcsolása után, vagy amikor a televízió vevőt kikapcsoljuk, vagy különböző csak ritkán előforduló időpontokban, és a lezárási pont korrekciós tényezőjét egy nem felejtő memóriában tároljuk. Ezt a korrekciós tényezőt ezután változatlanul felhasználhatjuk akár több napig, hétig, hónapig, ismételt mérés nélkül.
Ennek megfelelőn a mérési eljárást, amelynek az eredményét azután tetszőleges ideig tároljuk, a televízió vevőkészülék teljes működési idejéhez viszonyítva elég ritkán is • · ·
- 4 elégséges elvégezni, mint például minden bekapcsolás után, vagy kikapcsoláskor. A mérési eljárást nem szükséges elvégezni minden bekapcsolás kezdetekor. Az is lehetséges, hogy a mérési eljárást a korrekciós tényezők nyerése céljából csak igen ritkán végezzük el, például néhány napos intervallumokban, vagy csak véletlenszerűen.
A televízió vevőkészülék működési idejének nagy része alatt, a referencia jelet, amely a képvisszaadásban zavarokat okoz, nem szükséges a videojelbe illeszteni, így az előbbiekben említett, a képernyőn az e jel által keltett interferenciát elkerülhetjük.
A következőkben a találmányt egy példaképpeni kiviteli alakjának a felhasználásával a rajzok segítségével szemléltetjük részletesebben, ahol az
1. ábra a találmány szerinti áramkör egy példaképpeni kiviteli alakát mutatja, a
2. ábra az 1. ábra szerinti áramkör működését illusztráló jelalakokat mutat, a
3. ábra a találmány 1. ábrán bemutatott kiviteli alakja továbbfejlesztésének az illusztrálására szolgáló görbéket szemlélteti.
Az 1. ábra látható 1 videó processzor egy 2 képcső számára az R, G, B vezérlő jeleket állítja elő. Egyszerűség kedvéért csak a G színjei áramkörét mutatjuk be, de a másik két, R és B színjei számára is van egy-egy megfelelő módon kiképzett áramkör. A G színjei egy 3 erősítőtől egy 4 összeadó fokozaton keresztül az 5 áramkörre jut. Az 5 áramkörben a jel egyenfeszültségű helyzetét, és ezáltal egy adott jelértékhez tartozó sugáráramot beállíthatjuk egy Uco vezérlő feszültséggel. Az ilymódon szabályozott jelet egy 6 kimeneten keresztül a videó fokozat utolsó TI tranzisztorára és a 2 képcső katódjának egy T2 mérő tranzisztorához vezetjük. A 2 képcső sugáráramának a mért értéke átfolyik az Rm mérő ellenálláson.
Az Uco vezérlő feszültség előállítására szolgáló áramkört az alábbiakban ismertetjük. Az Uco feszültségnek az a ···· · ···· · · ·· • * · · · • ··· · ··· · · ····· ···· ·· ·· · ·· · · hatása, hogy a sugáráramnak a G jel előre meghatározott értékéhez tartozó mért értéke, például a fekete szint, vagy egy meghatározott érték a fekete és fehér szint között, egy bizonyos értékű, amelyet egy referencia feszültség előre meghatároz. Pontosabban ezáltal azt kell biztosítani, hogy a fekete szinthez tartozó sugáráram a sugáráram kezdeti pontjára essen. Ezt a szabályozást levágás szabályozásnak is nevezik.
Erre a célra egy 7 vizsgálósor generátor szolgál, amely referencia vezérlő jeleket állít elő az R, G, B jelek számára a vertikális kioltás ideje alatti meghatározott egymást követő sorokban. Közvetlenül a televízió vevőkészüléknek a 8 hálózati kapcsolóval való bekapcsolása után egy a 2a. ábra szerinti feszültséget állítunk elő a 8 hálózati kapcsoló kimenetén, és ezt a feszültséget egy 9 impulzusgenerátorra vezetjük. A tl-időponttól a t2 időpontig tartó késleltetés után, a 9 impulzusgenerátor a t2 időpontban egy T szélességű, kapuzó P impulzust állít elő. A ti időponttól a t2 időpontig terjedő idő olyan hosszú, hogy a sugáráram mért értéke elérje a meghatározott értékét. A P impulzus zárja a 10 kapcsolót, amely ennek következtében a 7 generátorban előállított referencia vezérlőjelet egy 4 összegező fokozathoz vezeti, ahol azokat a G színjeihez adjuk. Ennek a referencia vezérlő jeleknek az alapján egy, a sugárárammal mért értékével arányos feszültséget állítunk elő a referencia vezérlő jellel, amely az Rm mérő ellenálláson keletkezik. Ezt a feszültséget az 1 videó processzor 12 bemenetén keresztül egy 13 komparátor áramkörhöz vezetjük, amelyben összehasonlítjuk a Ref referencia feszültséggel. Az összehasonlításból nyerjük a szabályozó Uco feszültséget, amely a sugáráram mért értékének a megfelelő aktuális referencia vezérlő feszültségtől való eltérését mutatja. Ezt az Uco feszültséget a 11 kapcsolón keresztül, amelyet szintén a P impulzus és az 1 videó processzor 13 kimenete zár, egy 14 memóriához vezetjük, amelyet előnyösen egy mikroprocesszorként alakítunk ki. Az Uco ··· feszültséget és a másik két R, B színjeihez tartozó megfelelő feszültségeket a 14 memóriában eltároljuk. Ez a mérés, amely az Uco nyerését szolgálja, a t3 időpontban befejeződik, és a 10, 11 kapcsolók újra kinyitnak. A 14 memóriában tárolt Uco feszültséget a 15 bemeneten keresztül az 5 áramkörhöz vezetjük, amely ott a színjei közvetlen feszültség helyzetének az eltolását okozza olymódon, hogy ennek a feszültségnek egy bizonyos értéke generálja a hozzá tartozó sugáráram helyes mért értékét. Az Uco feszültség a gyakorlatban egy lassan változó feszültség, mivel alapvetően csak a sugáráramnak az öregedésből és hosszú idejű stabilitásból származó eltéréseinek a kiegyenlítésére szolgál.
A televízió vevőkészülék bekapcsolása után az Uco feszültség mindig újra generálódik és a 14 memóriába íródik az abban az időpontban meglevő Uco feszültség helyett, és az 5 áramkörre kerül az ezt követő képvisszaadáshoz. Ilymódon a P impulzus alatti tényleges mérési folyamat csak egy igen rövid, néhány ms idő alatt végbemegy. A televízió vevő csaknem teljes működési ideje alatt az Uco feszültséget nem határozzuk meg méréssel, hanem azt a 14 memóriából vesszük, mint egy tárolt értéket. Ez alatt az idő alatt, a referencia vezérlő feszültség többé nem lesz látható a képernyőn, még akkor sem, ha a vertikális kioltási idő sorai a látható képtartományon belül vannak, mivel a 10 kapcsoló révén le van választva az összegező fokozatról.
A sugáráram rövididejű mérése végrehajtásának egy lehetséges változata szerint a sugáráram mért értékét a 16 sugáráram detektorban értékeljük ki. A 16 detektor a 2c. ábra szerinti feszültséget szolgáltat, amely a sugáráram kezdetét reprezentálja. A 2c. ábrának megfelelően a sugáráram kezdete a t4 időpontban van. A t4 időponttól t5 időpontig terjedő rövid idő után a 9 áramkörben újra előállítjuk a P impulzust. Ez ismét működteti a 10, 11 kapcsolókat az Uco előállítására szolgáló mérési eljárás végrehajtásának megfelelő módon. A t4 időponttól t5 időpontig terjedő idő arra szolgál, hogy a sugáráram elérje a végleges értékét a t4
4··· · »··· ···4
4 4 44
444 4 ·4♦ ·4
44 44 4 444 időpontban levő kezdete óta. A 2b. és 2d. ábrák szerinti P impulzusok időben azonos helyzetűek lehetnek.
A mérési eljárás végrehajtásának a két különböző feltétele közül az egyiket, a televízió vevőkészülék bekapcsolását, és a másikat a sugáráram kezdetét szintén kiértékelhetjük egy ÉS kapcsolat járulékos érzékelésével. Az áramkört ekkor úgy tervezhetnénk meg, hogy a P impulzust a televízió vevőkészülék bekapcsolásakor minden alkalommal generáljuk, a 2a. szerinti feszültség jelen van, és a sugáráram kezdetét a c. ábra szerinti feszültségen alapulva érzékeljük. Előnyös, ha a 16 áramkör mögé egy szűrő fokozatot kapcsolunk, amely integrálja a több helyről származó feszültséget.
Ha a vertikális kioltás ideje alatti sorok, amelyekben általában a referencia vezérlő jelek vannak, a látható képterületre esnek, akkor a referencia vezérlő jelek pillanatnyilag láthatóak a képernyőn. Ez elkerülhetetlen, mivel először egy sugáráramnak kell folyni az Uco nyeréséhez, és a sugáráram a kép kivilágosodását okozza. Azonban a képen ez a láthatóság olyan rövid idejű, és ezenkívül a vevőkészülék bekepcsolási periódusába esik, ezért nem tűnik zavarónak.
A referencia vezérlő jel maradék láthatóságát a következő intézkedésekkel szüntethetjük meg. Tételezzük fel, hogy a televízió vevő alapvetően egy 4:3 arányú képcsöves vertikális eltérítéssel működik, és a vizsgálósorok ennek következtében nem lesznek láthatóak a látható képtartományban. Ha most egy 16:9 arányú jelet veszünk, és ezt ábrázoljuk egy 4:3 arányú képcsövön, akkor a vizsgálósorok szükségképpen láthatóak lesznek a tényleges kép felett. Ezért egy 16:9 arányú jel vételekor a vertikális eltérítés amplitúdója először a 4:3 aránynak megfelelő értéken marad. Az elektronsugár ekkor a látható képfelületen kívülre esik, és nem látható a vertikális kioltás ideje alatt. Az Uco feszültség nyerését szolgáló, az előzőekben leirt mérési eljárás ebben a helyzetben megy végbe úgy, hogy az ekkor előállított elektronsugarak nem lesznek láthatóak a képér»· · « • · · · · • ·«« · · · · · · ····· ···* ·· ·· · ·· ··
- 8 nyőn. A vertikális eltérítésnek a 16:9 formátumra való megváltozása csak a mérési folyamat befejeződése után megy végbe, azaz a 2. ábrán levő t3, t6 időpontok után. Az elektronsugár ebben az esetben a látható képfelületre esik a vertikális kioltás ideje alatt az aktuális képfelületen kívül levő területeken. Mivel azonban a mérési folyamat befejeződött, és a referencia vezérlő jelek már nem kerülnek a 4 összeadó fokozatra, nem lép fel a képernyőn zavaró kifényesedés.
Ezekkel az intézkedésekkel a túl nagy vertikális eltérítő amplitúdó következtében jelentős geometriai torzítás jönne létre. Egy kör ekkor egy vertikális helyzetű ellipszisbe torzulna. Annak érdekében, hogy az ilyen torzított geometriájú képeket elkerüljük, célszerű a képtartalmat kioltani ez alatt az idő alatt.
Ha a méréseket mindig a leírt módon a televízió vevő bekapcsolásakor hajtjuk végre, a korrekciós tényezőket a hideg képcsőre állapítjuk meg. Ezek általában már nem érvényesek meleg képcsőre az állandósult üzemi feltételek között. A fehér egyensúlyhoz tartozó korrekciós értékek, amelyeket a hideg állapotban mértük, már nem az optimális értékek a meleg állandósult üzemi körülmények között. Ezért célszerű lehet a leírt mérést nem a bekapcsolás alkalmából végrehajtani, hanem akkor, ha a képcső elérte az állandósult működési hőmérsékletét. Például a mérés mindig a készülék kikapcsolásakor mehet végbe, a készenléti üzemmódba való átmenet alatt, vagy minden új csatorna kiválasztásakor, vagy akár automatikusan nagy időintervallumokban.
Egy másik lehetőség szerint mindig akkor végezzük el a mérést, ha a teljes képernyőt a látható képpel rajzoljuk tele, aminek következtében az elektronsugár a látható képernyő felületen kívülre esik a mérési periódusok alatt. Például automatikusan felismerhetjük a televízió vevőkészülékben, hogy az első 4:3 arányú és teljes magasságú képet előállító első üzemmódban van-e, vagy a második üzemmódban, a 16:9 arányú üzemmódban és csökkentett képmagassággal.
«»«· « *··« ·* ·· • « · · · ···· ··«·· · ····· ···· ·· ·· · ·· ··
- 9 Ekkor előnyösen egy detektort alkalmazunk, amely felismeri az első üzemmódot, és ekkor egy periodikus mérést indít el, mindig a vertikális kioltás ideje alatt. Ez azért lehetséges, mert a referencia vezérlő jelek nem lesznek láthatóak. Ez alatt az első üzemmód alatt nyert mérési eredményeket eltároljuk, és ezek rendelkezésre állnak a második üzemmód alatt is, amelyben nem lehetséges többé a mérés elvégzése a képernyőn levő zavarok nélkül. így a memóriát mindig az első, 4:3 formátumú üzemmód alatt frissítjük.
Ha a méréseket a képcső meleg állapotában végezzük, akkor előfordulhat az az eset, hogy a képcső felfűtési periódusa alatt a korrekciós tényezők, körülbelül 15 perccel a bekapcsolás után nem helyesek. Ténylegesen a képcső ekkor az állandósult üzemi körülményeknek megfelelő hőmérséklethez tartozó fehér egyensúllyal állítaná elő a képet. A fehér egyensúly azonban felborulna az első 15 perc alatt. A találmány szerinti további példának megfelelően ezt a hátrány el lehet kerülni a következő intézkedésekkel. Meghatározzuk, hogy milyen korrekciós értékek szükségesek a képcső felfütési ideje alatt annak érdekében, hogy ez alatt az idő alatt is biztosítsuk a helyes fehér egyensúlyt. Ezeket a korrekciós értékeket egy memóriában eltároljuk, és a felfűtési idő alatt a képcsőhöz vezetjük. A korrekciós tényezők ekkor megszüntetik a három R, G, B színnek a világosság eltérését a képernyőn a felfűtési fázis alatt.
Ezt a megoldást a 3. ábra segítségével mutatjuk be. A televízió vevőt a ti időpontban kapcsoljuk be. A 3a. ábra a képernyőn az R, G, B színjelek világosságának a lefutását mutatja. Láthatjuk, hogy a képcső eltérést mutat a világosságban a felfűtési ciklus alatt. Például a 3a. ábrán a vörös túl világos, és a kék túl sötét a felfűtési ciklus második felében.
A 3b. ábrának megfelelő korrekciós értékeket egy memóriában tároljuk el, amely a t2 időponttól lesz aktív a képcső egy rövid kioltási ideje után. Az Rk, Gk, Bk korrekciós értékeknek a lefutása az inverze a 3a. ábrán levő • · « · · • ·»· * ··· · · ····« «··· • · ·« · ·« ··
- 10 görbéknek, és megszünteti a 3a. ábra szerinti görbék eltérését. Például a 3a. ábrának megfelelően az R megjelenítése túl világos a t3 időpontban. Ennek következtében a 3b. ábra szerinti Rk korrekciós feszültség lecsökken, és így kompenzálja a 3a. ábra szerinti megnövekedett világosságot. Az R, G, B jeleknek 3a. ábrának megfelelő világosság görbéinek a bemutatott eltéréseit rendre kompenzáljuk a megfelelő, a 3b. ábra szerinti Rk, Gk, Bk, szabályozó feszültségekkel, amelyeket a képcsőre vezetünk a képcső felfűtési fázisa alatt.
Az 1. ábrán az Rk, Gk, Bk értékeit már elhelyeztük a 17 memóriában a gyártáskor. A 17 memória előnyösen egy programozható állandó érték tároló eszköz, mint például egy EPROM vagy ROM formájában lehet kiképezve. A 17 memóriát a felfűtési fázis alatt aktiváljuk, az UT kapuzó impulzussal.
A memória ekkor az Rk, Gk, Bk értékeket szolgáltatja. Ezeket az erősítőben hozzáadjuk az R, G, B jelekhez olymódon, hogy a 3. ábra szerinti kompenzáció a képcsövön megtörténjen.

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Kapcsolási elrendezés televízió vevőkészülékben a képcső (2) lezárási áramának szabályozására, amelynél egy kioltott sor alatt egy referencia vezérlő jel (7 generátor) van a képcsőhöz (2) vezetve, és a referencia vezérlő jellel létrehozott tényleges sugáráram által egy mérőellenálláson (Rm) megjelenő feszültségesés, egy referencia értékkel (Ref) együtt egy korrekciós értéket (Uco) előállító komparátorhoz (13) van vezetve, amelynek a kimenete egy, a hozzá tartozó sugáráramot korrigáló, a képcsövet (2) vezérlő videó erősítőbe (5) van vezetve, azzal jellemezve, hogy egy különleges ritka eseményeket, mint például a vevő bekapcsolása, kikapcsolása, új csatorna választása, vagy átmenet készenléti üzemmódba, detektor áramkörrel rendelkezik, amely egy ilyen esemény észlelése után a vevő működési idejéhez viszonyítva rövid ideig egy referencia jelet szolgáltat, és a hozzá tartozó tényezőket eltárolja egy nem felejtő memóriában (14) , a memória (14) kimeneti jelét a továbbiakban változatlanul felhasználjuk a sugáráram korrekciójára az alatt a hosszú idő alatt, amely az esemény rövid időtartamán kívül esik.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a mérési eljárást akkor végezzük el, amikor a képcső (2) elérte az állandó üzemi hőmérsékletét.
  3. 3. Az 2. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy az alatt az idő alatt, amely alatt a képcső (2) fokozatosan változik a hideg állapotából az állandó meleg üzemi állapotába, a sugáráram korrekciójára egy memóriában (17) tárolt korrekciós tényezőket (Rk, Gk, Bk) vezetünk a képcső (2) vezérlő elektródáira.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a mérési eljárás csak az egyik üzemmódban megy végbe, amelyben az elektronsugár a referencia jel időtartama alatt a látható képmezőn kívül tartózkodik.
    • ··· 4 * * * ··· • · · • · ··
  5. 5. Az 4. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy az átkapcsolás egy másik vertikális eltérítési amplitúdóra, amelynél a vertikális kioltási periódus sorai a látható képmezőn belül vannak, csak a mérési eljárás befejeződése után és a referencia jel kikapcsolása után megy végbe.
HU921298A 1989-11-03 1990-10-27 Circuit arrangement for controlling cut-off in a televisor HUT63285A (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3936584A DE3936584A1 (de) 1989-11-03 1989-11-03 Schaltung zur dunkelstrahlstromregelung in einem fernsehempfaenger
PCT/EP1990/001923 WO1991007051A1 (en) 1989-11-03 1990-10-27 Circuit for the cut off regulation in a television receiver

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9201298D0 HU9201298D0 (en) 1992-10-28
HUT63285A true HUT63285A (en) 1993-07-28

Family

ID=6392775

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU921298A HUT63285A (en) 1989-11-03 1990-10-27 Circuit arrangement for controlling cut-off in a televisor

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0498813B1 (hu)
JP (1) JP3262792B2 (hu)
KR (1) KR100210283B1 (hu)
AT (1) ATE116500T1 (hu)
AU (1) AU6547590A (hu)
BR (1) BR9007800A (hu)
DE (2) DE3936584A1 (hu)
ES (1) ES2067764T3 (hu)
FI (1) FI106348B (hu)
HK (1) HK77996A (hu)
HU (1) HUT63285A (hu)
WO (1) WO1991007051A1 (hu)
ZA (1) ZA908809B (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0647065B1 (en) * 1993-10-02 1998-12-02 Motorola, Inc. Generating vertical deflection signals for television

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4340904A (en) * 1980-12-24 1982-07-20 General Electric Company Automatic gray scale tracking system for cathode ray display devices
US4450476A (en) * 1982-06-23 1984-05-22 Rca Corporation Delayed reaction automatic kinescope biasing system
DE3732866A1 (de) * 1987-09-30 1989-04-20 Thomson Brandt Gmbh Verfahren zur einblendung von pruefzeilen

Also Published As

Publication number Publication date
EP0498813A1 (en) 1992-08-19
ZA908809B (en) 1991-08-28
AU6547590A (en) 1991-05-31
WO1991007051A1 (en) 1991-05-16
ES2067764T3 (es) 1995-04-01
DE69015647D1 (de) 1995-02-09
BR9007800A (pt) 1992-08-25
HK77996A (en) 1996-05-10
FI106348B (fi) 2001-01-15
KR100210283B1 (ko) 1999-07-15
ATE116500T1 (de) 1995-01-15
JPH05501641A (ja) 1993-03-25
FI921980A0 (fi) 1992-04-30
DE69015647T2 (de) 1995-05-24
EP0498813B1 (en) 1994-12-28
FI921980A (fi) 1992-04-30
JP3262792B2 (ja) 2002-03-04
HU9201298D0 (en) 1992-10-28
DE3936584A1 (de) 1991-05-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20010029867A (ko) 광 센서 신호 검출기
US4682231A (en) Brightness and contrast adjusting apparatus
US6097445A (en) White balance self-adjusting apparatus for use in color display
KR100401399B1 (ko) Akb응답스크린그리드전원을갖는비디오표시시스템
US4587566A (en) Automatic kinescope bias control system with modified initial operation
KR0147862B1 (ko) 다중모드 모니터의 자동 빔전류 조성회로 및 그 방법
US4698557A (en) Circuit arrangement for the control of a picture tube
US6069660A (en) Automatic black level stabilizing apparatus
US4342048A (en) Automatic CRT tracking circuit
HUT63285A (en) Circuit arrangement for controlling cut-off in a televisor
US5596375A (en) Automatic brightness control apparatus for a monitor
KR100204430B1 (ko) 자동 키네스코프 바이어스 제어 장치
US5475424A (en) Circuit for the cut off regulation in a television receiver rendered momentarily operative in response to a predetermined operating condition
US5889558A (en) Variable black level bias image display
KR20010007587A (ko) 광 센서 신호 전류 검출기
US6563496B1 (en) Cut-off adjusting apparatus
JPH04298167A (ja) フリッカー補正回路
US20040080617A1 (en) Method and apparatus to improve picture aesthetics during switch-on
KR910004793Y1 (ko) 칼라텔레비젼의 화면밝기 자동조절회로
JP2743412B2 (ja) カラービデオモニタ
JPS63105592A (ja) インデツクス方式陰極線管の制御装置
KR20000051308A (ko) 브라운관을 이용한 표시장치의 자동 색상보정장치 및 방법
JP2000341556A (ja) 画像信号の調整回路およびその調整方法
KR100306440B1 (ko) 광센서를 이용한 고화질 구현장치
US20050206782A1 (en) Television receiver including limiter circuit that prevents occurrence of smearing

Legal Events

Date Code Title Description
DFA9 Temporary protection cancelled due to abandonment