HUT57105A - Method and apparatus for continuous casting flat metal billets - Google Patents

Method and apparatus for continuous casting flat metal billets Download PDF

Info

Publication number
HUT57105A
HUT57105A HU902044A HU204490A HUT57105A HU T57105 A HUT57105 A HU T57105A HU 902044 A HU902044 A HU 902044A HU 204490 A HU204490 A HU 204490A HU T57105 A HUT57105 A HU T57105A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
thickness
die
reducing
billet
metal
Prior art date
Application number
HU902044A
Other languages
English (en)
Other versions
HU902044D0 (en
Inventor
Jean-Marc Jolivet
Bernard Robert
Original Assignee
Techmetal Promotion
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Techmetal Promotion filed Critical Techmetal Promotion
Publication of HU902044D0 publication Critical patent/HU902044D0/hu
Publication of HUT57105A publication Critical patent/HUT57105A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/12Accessories for subsequent treating or working cast stock in situ
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B1/00Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations
    • B21B1/46Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations for rolling metal immediately subsequent to continuous casting
    • B21B1/463Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations for rolling metal immediately subsequent to continuous casting in a continuous process, i.e. the cast not being cut before rolling
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/12Accessories for subsequent treating or working cast stock in situ
    • B22D11/1206Accessories for subsequent treating or working cast stock in situ for plastic shaping of strands

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)

Description

ELJÁRÁS ÉS BERENDEZÉS LAPOS FÉMTUSKÓK FOLYAMATOS ÖNTÉSÉRE
TECHMETAL PROMOTION, Maizieres-les-Metz, Froneioorozág
Feltalálók:
JOLIVET Jean-Marc, Guenange, -Franoiaerczág =FR
RÓBERT Bemard, Metz, Ff QReieoeozóg
Ok.
A bejelentés napja: 1990. ápí4üsö2.
Ok.
Elsőbbsége: 1989. όρρ-ίί-ΐοφ. (89.04857) FfancioorGzóg
Képviselő:
DANUBIA Szabadalmi és Védjegy Iroda Kft.
Budapest
A találmány tárgya eljárás lapos fémtuskók folyamatos öntésére, amelynek során fémolvadékot áthúzó kokillába öntünk, a félig megszilárdult fémet folyamatosan kihúzzuk a kokilla aljából és a kokilla alatt elhelyezett berendezéssel a tuskó vastagságát redukáljuk, amíg a tuskó belsejében még folyékony fém
69505-6091 Er * · · · 9 · · • · ««« Λ · · • · · · · · · •••· · ··· »* ·· van. Ugyancsak a jelen találmány tárgya egy berendezés lapos fémtuskók folyamatos öntésére, amely lapos áthúzó kokillát és ezalatt lévő, az öntött tuskó vastagságát redukáló egységet tartalmaz.
A fent ismertetett eljárást és berendezést már régóta alkalmazzák lapos tüskök előállítására. Lapos tüskön általában olyan tuskókat értünk, amelyek szélessége nagyobb, mint a vastagság háromszorosa, a vastagság pedig körülbelül 120 mm.
Ilyen eljárások során a fémolvadékot természetesen olyan tuskóban dermesztik meg, amelynek vastagsága kicsi a szélességi mérethet képest. Ahhoz azonban, hogy a fémolvadékot kibocsátó csőr beférjen a kokilla oldalai közé, legalábbis a kokilla fölső részén szélesedő kokilla üreget kell kialakítani. Ahhoz tehát, hogy a fent leírt keresztmetszetű lapos tüsköt tudjuk önteni, vagy a kokilla üreget kell a fölső résztől folyamatosan csökkenő keresztmetszetűre készíteni oly módon, hogy a kilépő nyílás négyszögletes legyen, vagy a kokillából kilépő tuskót azonnal hengerek között kell átvezetni, hogy a kívánt keresztmetszetet nyerjük.
Olyan berendezést is alkalmaznak, ahol a fémolvadékot rendkívül keskeny kifolyócsőről átvezetik a kokilla nyílásába, az ilyen kialakítás azonban a szokásos kifolyónyílásoktól jelentősen eltérő konstrukciót igényel.
Ahhoz azonban, hogy a kívánt vastagságú tuskót nyerjük, mindenképpen szükséges a kokillából kihúzott anyagot azonnal alakítani, amíg magrészében még meg nem szilárdult fémolvadék van.
Az ilyen típusú eljárásoknak azonban alapvető hátránya- 2 van. Ugyancsak a jelen találmány tárgya egy berendezés lapos fémtuskók folyamatos öntésére, amely lapos áthúzó kokillát és ezalatt lévő, az öntött tuskó vastagságát redukáló egységet tartalmaz.
A fent ismertetett eljárást és berendezést már régóta alkalmazzák lapos tuskók előállítására. Lapos tuskón általában olyan tuskókat értünk, amelyek szélessége nagyobb, mint a vastagság háromszorosa, a vastagság pedig körülbelül 120 mm.
Ilyen eljárások során a fémolvadékot természetesen olyan tuskóban dermesztik meg, amelynek vastagsága kicsi a szélességi mérethet képest. Ahhoz azonban, hogy a fémolvadékot kibocsátó csőr beférjen a kokilla oldalai közé, legalábbis a kokilla fölső részén szélesedő kokilla üreget kell kialakítani. Ahhoz tehát, hogy a fent leírt keresztmetszetű lapos tüsköt tudjuk önteni, vagy a kokilla üreget kell a fölső résztől folyamatosan csökkenő keresztmetszetűre készíteni oly módon, hogy a kilépő nyílás négyszögletes legyen, vagy a kokillából kilépő tüsköt azonnal hengerek között kell átvezetni, hogy a kívánt keresztmetszetet nyerjük.
Olyan berendezést is alkalmaznak, ahol a fémolvadékot rendkívül keskeny kifolyócsőről átvezetik a kokilla nyílásába, az ilyen kialakítás azonban a szokásos kifolyónyílásoktól jelentősen eltérő konstrukciót igényel.
Ahhoz azonban, hogy a kívánt vastagságú tuskót nyerjük, mindenképpen szükséges a kokillából kihúzott anyagot azonnal alakítani, amíg magrészében még meg nem szilárdult fémolvadék van.
Az ilyen típusú eljárásoknak azonban alapvető hátránya• · · • · · · · · · ·«·· ··a · · «·
- 3 abból adódik, hogy a kokillából kijövő, félig megdermedt tuskó hengerlése a peremeknél nehézségeket okoz. Amint mar korábban említettük, a hengerlést még olyan állapotban végezzük, amikoris a tuskó belseje még folyékony, ami azt jelenti, hogy a művelet nem annyira hengerlési művelet, mint egyszerűen a kokillából kijövő termék megdermedt kérgének összenyomása és ezáltal a kéreg közül a folyékony fém kipréselése. Ezen művelet során a tuskó hosszabbik oldalain kialakult kéreg gyakorlatilag nem szenved alakváltozást, míg az oldalt kialakult kérgeket a művelet során jelentősen deformálják. Ennek eredményeképpen jelentkeznek az ilyen lapos tüskökön az élek mentén különböző anyaghibák, amelyek a hengerlési gyakorlatban jól ismertek. Ugyanakkor az oldalsó kérgek jelentős deformálása a hosszabbik oldalon lévő kéregrészben jelentős feszültségeket eredményezhet, aminek következtében ezek a kéregrészek akár meg is repedhetnek.
További hátrány, hogy az oldalsó kérgek hengerlése és alakítása lényegesen nagyobb erőt igényel, mint ami a hosszú oldalon lévő kérgek egymáshoz szorításához szükséges, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az ilyen alakító berendezéseket jelentősen túl kell méretezni. A jelen találmánnyal tehát olyan megoldás kidolgozása a célunk, amellyel a fent ismertetett hátrányok kiküszöbölhetők és amely lehetővé teszi lapos tuskók folyamatos öntését kiváló minőségben és a megkívánt vastagságban.
A kitűzött feladatot a találmány szerinti eljárással úgy oldottuk meg, hogy amikor a fémolvadékból félig megszilárdult fémet az áthúzó kokillából folyamatosan kihúzzuk és a kokilla alatt elhelyezett berendezéssel a tuskó vastagságát redu- 4 káljuk, a tuskó vastagságát csak a két szélső megdermedt kéreg között redukáljuk olyan mértékben, hogy a vastagság a megdermedt kéreg vastagságának felénél kisebb legyen és a tuskó deformálatlan széleit levágjuk.
Az eljárás során általában négyszögletes keresztmetszetű tuskót állítunk elő a kokillában és a kokillából kijövő tuskó redukcióját olyan mértékig végezzük, hogy a redukált tuskó teljes keresztmetszetében megdermedt fém legyen.
A redukciót és a tuskónak a kokillából történő kihúzását célszerűen külön berendezésekkel végezzük, de a redukáló hengerek sebességét a kihúzási sebességnek megfelelően szabályozzuk.
A fenti eljárás segítségével a hengerelt termékek széleinél jelentkező hibák gyakorlatilag teljesen megszüntethetők, illetve jelentős mértékben csökkenthetők, hiszen az eljárás során az oldalsó kérgek deformálása nem történik meg. A redukció során csak a termék középső szakaszát alakítjuk, mégpedig olyan szélességben, amelyben a még folyékony fémolvadék található. A művelet során tehát csupán a lapos tuskót határoló hosszabbik oldalakon lévő kérgeket szorítjuk egymáshoz, anélkül, hogy a kérgek anyagát alakítanánk. Az összeszorítás során a fémolvadékot a kokilla felé szorítjuk vissza. A művelet során gyakorlatilag nem történik a tuskó vastagságát jelentő kérgek deformációja sem. Ennek következtében tulajdonképpen a tuskót határoló teljes kéreg megőrzi eredeti vastagságát, illetve hosszúságát, és így a kész termékben nem jelentkeznek felületi feszültségek.
A kitűzött feladat megoldására szolgáló berendezés lapos áthúzó kokillát és alatta lévő, az öntött tuskó vastagságát ♦ 9 · * · 99 * 9 ··· · ·« · · · · ·· • ··· · ··· ··99
- 5 redukáló egységet tartalmaz, ahol a találmány szerint az öntött tuskó vastagságát redukáló elem szélessége kisebb, mint az öntött tuskó szélessége és a berendezés a redukáló egység alatt szélvágó szerkezettel van ellátva.
A berendezésben alkalmazott kokilla alsó keresztmetszete célszerűen négyszögletes és a redukáló egységben legalább egy pár olyan henger van, amelyek alkotójának hossza kisebb, mint a tuskó szélessége, palástjuk és a homlokfelületeik között pedig ívelt felület van.
A fenti berendezés segítségével előállítható olyan lapos tuskó, amely teljesen mentes a felületi feszültségektől. Ezen tűlémenően az alakító hengerek, hajtóművük és tartószerkezeteik kis méretűek lehetnek, minthogy működésük során gyakorlatilag fém alakítást nem végeznek, csupán összeszorítják a megdermedt kérgeket, és kipréselik közülük a folyékony fémet.
A találmány további részleteit kiviteli példán, rajz segítségével ismertetjük. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti berendezés vázlatos met- szete, a
2. ábra az 1. ábrán bemutatott berendezés nézete a F nyíl irányából és a
3. ábra a találmány szerinti berendezésben alakított tuskó keresztmetszetének változása látható.
Az 1. és 2. ábrán látható berendezésben 10 kokilla és alatta 20 redukáló egység van elhelyezve. A 10 kokillában öntött 1 tuskó lapos téglalap keresztmetszetű és a 10 kokilla alatt az 1 tuskó két oldalán helyezkedik el a 20 redukáló egységet alkotó két 22 henger. A 22 hengerek forgástengelye párhu• · · · · « « • · « · · · · * ♦ · · · ·♦· ο» ··
- 6 zamos az 1 tuskó lapjaival és mindkét 22 henger 21 hajtóműhöz van kapcsolva.
A 10 kokilla 11 és 12 falai, valamint a 22 hengerek 14 palástjai a hagyományos módon, például hűtőfolyadék segítségével hűtöttek.
A 2. ábrán látható, hogy a 22 hengerek, illetve alkotóik hossza kisebb, mint az 1 tuskó szélességeA 3 fémolvadék a 10 kokillába kerülve hűlni kezd és a 11, illetve 12 falakkal érintkező részein fokozatosan megdermed. így kialakul az 1 tuskót határoló 4 kéreg, amelyen belül még olvadt állapotban lévő 5 mag található. A 3a ábrán jól látható, hogyan veszi körül az 5 magot a 4, illetve 4' kéreg az 1 tuskó minden oldalán.
Amikor az 1 tuskó a 22 hengerek közé kerül, a 22 hengerek a 3a ábrán látható 6 középső szakaszon összenyomják a két oldalt lévő 4 kérget, míg a két oldalt lévő 7 szélek gyakorlatilag alakváltozást nem szenvednek. A tuskó rövidebbik oldalait határoló 4' kéreg tehát nem nyúlik és vastagsága sem változik. A 3b ábrán látható a 22 hengerek által alakított 1 tuskó keresztmetszete a 22 hengerek közé történő bejutáskor.
Az alakítás befejezése után a szembenfekvő 4 kéregrészek összeérnek és az 1 tuskó teljes keresztmetszete megdermedt fémből áll. A 3c ábrán látható, hogy az így nyert termék lényegében I-szelvényű, aholis a 7' széleken a termék vastagsága lényegében azonos az eredeti vastagsággal, míg a 6' középső szakaszon a vastagság lényegesen csökken. Közelítőleg azt mondhatjuk, hogy a 6' középső szakaszon a termék vastagsága körülbelül fele az eredeti vastagságnak, azaz a 7' szélek alakítás utáni ·· ·»·< ···· ·♦·· • · · · · · · • ο ν · · • · · * * · · ···<· · ··« «« V* vastagságának. Adott esetben a 6' középső szakasz méretét még ennél is kisebbre alakíthatjuk, a redukció elérheti az eredeti vastagság ötödrészét.
Amint azt már korábban is mondottuk, a fémfürdő legalsó részét körülbelül a 22 hengerek forgástengelyével egy magasságban kell tartani, amikoris a 4 kéregrészek közötti kötés éppen a képlékeny fázisok érintkezése következtében igen megbízható. Nincs akadálya azonban annak sem, hogy a dermedési zóna a 22 hengerek alá érjen, különösen ha a végső méret így is elérhető. Mindazonáltal ebben az esetben biztosítani kell, hogy a 22 hengerek közül kijövő tuskó kérge elegendően vastag legyen ahhoz, hogy ne történjék meg a tuskó deformációja, illetve kihajlása. Járulékos hűtéssel is lehet gondoskodni arról, hogy a mag dermedését siettessük.
A bemutatott kiviteli alaknál a 8 szélvágó egység olyan vágóelemeket tartalmaz, amelyek eltávolítják az alakított tuskó 7' széleit. Az ezután nyert 9 végtermék négyszögletes keresztmetszetű (lásd 3d ábra), vastagsága pedig megegyezik a 22 hengerek palástjai közötti távolsággal. A 9 végtermék szélessége a 8 szélvágó beállításától függ.
A bemutatott kiviteli alaknál a 21 hajtóművel meghajtott 22 hengerek biztosítják az 1 tuskónak a 10 kokillából történő kihúzását is. Természetesen alkalmazhatók külön kihúzó elemek, például görgők vagy hengerek, hasonlóak a folyamatos öntőművekben általánosan alkalmazott eszközökhöz.
A kihúzási sebességet tehát a kihúzó eszközök-határozzák meg és a redukáló hengerek sebességét a kihúzás sebességének függvényében kell beállítani.
···» t · · · :
• ·«« · » · • . · · · · • ··· ·· ··
- 8 Megoldható természetesen a kihúzás és az alakítás oly módon is, hogy a kihúzó hengerek rendelkeznek csak meghajtással és a 22 alakító, illetve redukáló hengerek szabadon vannak ágyazva.
Ez utóbbi megoldásnak az is az előnye, hogy egyenletes kihúzást biztosít és megakadályozza a tuskó megcsúszását, amire különösen akkor van esély, ha a dermedési zóna az alakító hengerek forgástengelyének szintje alá nyúlik.
A 22 alakító hengerek palástja célszerűen úgy van kialakítva, hogy minél kevesebb maradó feszültséget okozzon az 1 tuskó 13 átmeneti zónájában, a 6 középső szakasz és a 7 szélek között. Ezért a 22 alakító hengerek 14 palástjai célszerűen úgy vannak kialakítva, hogy 16 ívelt felületekkel csatlakoznak a homlokfelületekhez. A 16 ívelt felületek sugarát a redukció foka, a vastagság és a fémtuskó anyaga határozzák meg.
Természetesen a találmány szerinti eljárás nem korlátozódik a szabályos négyszög keresztmetszetű tuskók előállítására. A tuskók lehetnek például domború felületűek, amikoris a középső részen vastagságuk nagyobb, mint a széleken. Olyen megoldás is lehetséges, amikor a tuskóknak csak a kokillából történő kilépés helyén négyszögletes a keresztmetszetük és a továbbiakban ettől eltérő keresztmetszetet alakítunk ki.
- 9 SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás lapos fémtuskók folyamatos öntésére, amelynek során fémolvadékot áthúzó kokillába öntünk, a félig megszilárdult fémet folyamatosan kihúzzuk a kokilla aljából és a kokilla alatt elhelyezett berendezéssel a tuskó vastagságát redukáljuk, amíg a tuskó belsejében még folyékony fém van, azzal jellemezve, hogy a tuskó vastagságát csak a két szélső megdermedt kéreg között redukáljuk olyan mértékben, hogy a vastagság az eredeti vastagság felénél kisebb legyen és végül a tuskó deformálatlan széleit levágjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy négyszögletes keresztmetszetű tuskót állítunk elő a kokillában.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a redukciót olyan mértékig végezzük, hogy a redukált tuskó teljes keresztmetszetében megdermedt fém legyen.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a redukciót forgó hengerekkel végezzük.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a tuskónak a kokillából történő kihúzását és a redukciót külön végezzük.
  6. 6. A 4. vagy 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a redukáló hengerek sebességét a kihúzási sebességnek megfelelően szabályozzuk.
  7. 7. Berendezés lapos fémtuskók folyamatos öntésére, amely lapos áthúzó kokillát és alatta lévő, az öntött tuskó vastagságát redukáló egységet tartalmaz, azzal jellemezve, ···· · ··
    - 10 hogy az öntött tuskó (1) vastagságát redukáló elem szélessége kisebb, mint az öntött tuskó (1) szélessége és a berendezés a redukáló egység (20) alatt szélvágó szerkezettel (8) van ellátva.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a redukáló egységben (20) legalább egy pár olyan alakító henger (22) van, amelyek alkotójának hossza kisebb, mint a tuskó (1) szélessége.
  9. 9. A 7. vagy 8. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kokilla (10) alsó keresztmetszete négyszögletes.
  10. 10. A 8. vagy 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az alakító hengerek (22) palástja (14) és homlokfelülete között ívelt felület (16) van.
HU902044A 1989-04-06 1990-04-02 Method and apparatus for continuous casting flat metal billets HUT57105A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8904857A FR2647377B1 (fr) 1989-04-06 1989-04-06 Procede et installation de coulee de produits metalliques minces a reduction d'epaisseur sous la lingotiere

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU902044D0 HU902044D0 (en) 1990-08-28
HUT57105A true HUT57105A (en) 1991-11-28

Family

ID=9380657

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU902044A HUT57105A (en) 1989-04-06 1990-04-02 Method and apparatus for continuous casting flat metal billets

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5042563A (hu)
EP (1) EP0391824A1 (hu)
JP (1) JPH02295658A (hu)
KR (1) KR900015839A (hu)
CA (1) CA2013855A1 (hu)
CS (1) CS163990A2 (hu)
DD (1) DD293283A5 (hu)
FR (1) FR2647377B1 (hu)
HU (1) HUT57105A (hu)
PL (1) PL284679A1 (hu)
RU (1) RU1833244C (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL9100911A (nl) * 1991-03-22 1992-10-16 Hoogovens Groep Bv Inrichting en werkwijze voor het vervaardigen van warmgewalst staal.
DE4123956C2 (de) * 1991-07-19 1994-07-21 Thyssen Stahl Ag Verfahren und Anlage zum Herstellen eines Metallstranges durch Gießen
ATE136240T1 (de) * 1991-09-12 1996-04-15 Giovanni Arvedi Verfahren und vorrichtung zur herstellung von stahlstraengen oder-knueppeln durch stranggiessen mit hoher bzw. exzelenter qualitaet
DE69209656T2 (de) * 1991-09-12 1996-08-29 Giovanni Arvedi Verfahren und vorrichtung zur herstellung von stahlstraengen oder-knueppeln durch stranggiessen mit hoher bzw. exzelenter qualitaet
ES2089317T3 (es) * 1991-09-19 1996-10-01 Schloemann Siemag Ag Procedimiento e instalacion para la fabricacion de banda de acero.
DE4139242C3 (de) * 1991-11-26 1999-08-19 Mannesmann Ag Verfahren zur Erzeugung von Langprodukten aus Stahl
DE4438118C2 (de) * 1994-10-26 2003-02-13 Siemens Ag Zweiwalzen-Gießmaschine
US6496120B1 (en) * 1998-11-05 2002-12-17 Steel Authority Of India Limited System for on line continuous skidding detection in rolling mills
DE10112716A1 (de) * 2001-03-16 2002-09-19 Sms Demag Ag Verfahren und Anlage zum Herstellen von metallischem Warmband aus gegossenem Dünnband
DE10119550A1 (de) * 2001-04-21 2002-10-24 Sms Demag Ag Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Stranggu-Vormaterial
JP5262845B2 (ja) * 2009-03-04 2013-08-14 富士通株式会社 電子部品取り外し方法
JP7127484B2 (ja) * 2018-10-30 2022-08-30 日本製鉄株式会社 金属板の製造方法及び金属板製造設備

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1102392A (fr) * 1953-07-04 1955-10-19 Mannesmann Ag Procédé de coulée par extrusion de cordons sans retassures, de métaux façonnables, notamment en acier ou autres alliages de fer façonnables à chaud
FR1470209A (fr) * 1966-02-28 1967-02-17 Mannesmann Ag Rouleaux de transport pour des installations de coulée continue
DE1602127A1 (de) * 1967-08-12 1970-04-09 Olsson Ag Erik Verfahren zur Beseitigung bzw. Verringerung von Innenfehlern bei Halbzeug,insbesondere bei gegossenen Bloecken,Brammen,Knueppeln u.dgl.
SE417289B (sv) * 1976-07-30 1981-03-09 Jernkontoret Sett vid kontinuerlig gjutning av segringsbenegna stal och metallegeringar samt anordning for settets utforande
JPS5568102A (en) * 1978-11-14 1980-05-22 Nippon Kokan Kk <Nkk> Widening method for breadth of cast billet in continuous casting work
JPS60184455A (ja) * 1984-03-01 1985-09-19 Nippon Steel Corp 圧下を加える連鋳片の製造方法
JPS61132247A (ja) * 1984-11-30 1986-06-19 Kawasaki Steel Corp 連続鋳造方法

Also Published As

Publication number Publication date
FR2647377A1 (fr) 1990-11-30
FR2647377B1 (fr) 1993-04-30
KR900015839A (ko) 1990-11-10
HU902044D0 (en) 1990-08-28
DD293283A5 (de) 1991-08-29
JPH02295658A (ja) 1990-12-06
PL284679A1 (en) 1991-08-26
CS163990A2 (en) 1991-11-12
US5042563A (en) 1991-08-27
CA2013855A1 (fr) 1990-10-06
RU1833244C (en) 1993-08-07
EP0391824A1 (fr) 1990-10-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT57105A (en) Method and apparatus for continuous casting flat metal billets
KR100263778B1 (ko) 박판 슬랩 연속 주조방법
EP0350431A3 (de) Stranggiessverfahren für die Erzeugung von Brammen mit einer gegenüber dem Gusszustand verringerten Dicke
CA2060604A1 (en) Mould for continuous casting of metals, particularly steel
JP4057119B2 (ja) 凝固中に板厚減少を行う高速連続鋳造装置のための方法及び装置
US5900080A (en) Thixotropic forming process for wheels fashioned in rheocast metal alloy and fitted with pneumatic tires
CA2093327A1 (en) Liquid-cooled mould for continuous casting of steel billets in slab form
GB2150867A (en) Fiber-reinforced composite material
US3971123A (en) Process of solidifying molten metal
EP0904875B1 (en) Method of injection molding a light alloy
US3766962A (en) Method of continuously casting a slab
KR100775950B1 (ko) 금속주괴 압연시 크롭 손실 저감 방법 및 금속주괴 및 바닥블록
GB1577780A (en) Method of and apparatus for converting molten metals into solidified products
US3837391A (en) Continuous casting apparatus
WO2000045979A2 (en) Method and apparatus for casting metal articles
US3774671A (en) Continuous casting apparatus with strand support means
HUT66806A (en) A process and an apparatus for the manufacture of high quality billets from continuously cast steel
CA2096481A1 (en) Mould for Continuously Casting Metal and a Method of Manufacturing the Mould
JP4232867B2 (ja) 鋼帯の連続鋳造方法
CN111318664A (zh) 一种挤压装置及铸造模具
DE644356C (de) Stranggusskokille
JPH04507065A (ja) 鋳造形材の製造方法及び装置
US3818972A (en) Cast bar draft angle
US1699120A (en) Metal casting and method of making the same
SU522903A1 (ru) Способ лить под низким давлением

Legal Events

Date Code Title Description
DFA9 Temporary prot. cancelled due to abandonment