HU224522B1 - Eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag elõállítására, valamint az eljárással elõállított termék - Google Patents

Eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag elõállítására, valamint az eljárással elõállított termék Download PDF

Info

Publication number
HU224522B1
HU224522B1 HU9901064A HUP9901064A HU224522B1 HU 224522 B1 HU224522 B1 HU 224522B1 HU 9901064 A HU9901064 A HU 9901064A HU P9901064 A HUP9901064 A HU P9901064A HU 224522 B1 HU224522 B1 HU 224522B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
oxygen
product
process according
preserved
product obtained
Prior art date
Application number
HU9901064A
Other languages
English (en)
Inventor
Francesco Carlin
Mario Sattin
Original Assignee
C.I.R.S. S.P.A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by C.I.R.S. S.P.A. filed Critical C.I.R.S. S.P.A.
Publication of HUP9901064A1 publication Critical patent/HUP9901064A1/hu
Publication of HUP9901064A3 publication Critical patent/HUP9901064A3/hu
Publication of HU224522B1 publication Critical patent/HU224522B1/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F2/00Processes of polymerisation
    • C08F2/002Scale prevention in a polymerisation reactor or its auxiliary parts
    • C08F2/004Scale prevention in a polymerisation reactor or its auxiliary parts by a prior coating on the reactor walls

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Phenolic Resins Or Amino Resins (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Polyoxymethylene Polymers And Polymers With Carbon-To-Carbon Bonds (AREA)
  • Paints Or Removers (AREA)
  • Preventing Corrosion Or Incrustation Of Metals (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag előállítására, valamint az eljárással előállított termék.
Polimerizációs reaktorokban lerakódásgátlóként használható anyagok széles körben ismeretesek.
A jelenlegi gyakorlatban általában polimertípusonként különböző lerakódásgátlókat használnak.
így például a vinil-klorid gyártásához használt lerakódásgátló nem azonos azzal, melyet a polisztirol gyártására vagy az akrilpolimerek vagy más polimerek gyártására szolgáló reaktorokban alkalmaznak.
Ehhez különféle anyagokat kell tárolni és készenlétben tartani, ennek minden üzemgazdasági költség következményével.
Emellett magukat a reaktorokat is specifikusan egy adott reakció lefolytatására kell fenntartani, ami növeli a költségeket.
A találmány célja, hogy eljárást biztosítson olyan lerakódásgátló előállítására, amely bármilyen típusú polimerizációs reaktorban és a legkülönfélébb anyagok esetében jól használható, így például vinil-klorid, valamint sztirol- és akrilpolimerek és más polimerek esetén egyaránt.
A vinil-klorid esetében ismeretes például, hogy a reaktorokban jelentős kéreg rakódik le, amiből az alábbi fő hátrányok erednek:
- állandó karbantartás szükséges a lerakódás eltávolítására, a gyártás megszakításával, a reaktor felnyitásával és nagy mennyiségű gáz alakú vinil-klorid-monomer (VCM) szabadba engedésével;
- a gyártott termék szennyezése, minthogy a lerakódás egy része a polimerizált termékbe kerül, rontva annak minőségét, felhasználói panaszokat okozva;
- jelentős akadályok, melyek részint a gyártórendszerrel kapcsolatban merülnek fel, részint ökológiai problémaként jelentkeznek, azzal a területtel kapcsolatban, ahol a poli(vinil-klorid) (PVC)-üzem működik.
Ez a probléma gyakorlatilag a polimerizáció minden típusára jellemző.
További gondot okoz, hogy a reaktorok felületének bevonására szánt lerakódásgátló anyagok kékes színűek vagy sötétbarnák, majdnem feketék, ezért a kéregből levált részecskék fekete pettyek alakjában szennyezik a kapott polimert [például a poli(vinil-klorid)-ot], melyet a reaktorból elveszünk. Ennek folytán romlik például az így kapott anyagból készült végtermék minősége, külső megjelenése.
Megjegyzendő továbbá, hogy a falon lévő kéregből levált anyagrészecskék a reakciótermékbe jutnak, és rontják annak minőségét, minthogy általában toxikusak.
Lerakódásgátló anyagok előállítására ismeretes naftolok kondenzálása vagy polikondenzálása aldehid típusú térhálósító anyagokkal (például formaldehiddel vagy más aldehidekkel).
A 3 669 946 számú USA szabadalmi leírásban javasolják formaldehid és keton kompozitok, naftol és más anyagok, valamint alfa-naftil-amin és nigrozin használatát. Ebben az iratban előre felvetik lerakódásgátló anyagok kondenzációval való előállításának általános gondolatát formaldehid és naftolok kombinációjából kiindulva.
A 3 825 434 számú USA szabadalmi leírás olyan, a vinil-klorid polimerizációjához használható lerakódásgátló anyagot ismertet, amelyet fenol és formaldehid kondenzációjával állítanak elő. A találmány oltalmi körének meghatározása szempontjából megjegyzendő, hogy az így kapott termék egyértelműen a fenol-formaldehid- vagy a poli(aril-fenol)-családba tartozik.
A 4 068 059 számú USA szabadalmi leírásban külön hangsúlyozzák, hogy mennyire fontos lerakódásgátlóként olyan vegyületeket használni, amelyek molekulájában egy vagy több -OH, -COOH, -SO3 vagy -SO3Na csoport van. Ezek a csoportok általában aromás maghoz kapcsolódnak.
Az EP-A-0052421 számú európai szabadalmi közzétételi irat szerint oly módon állítanak elő lerakódásgátló anyagot, hogy formaldehidet 1-naftollal (alfa-naftollal) reagáltatnak. A kondenzátum létrejöttének előfeltétele, hogy a gyűrű a 2- és 4-helyzetben szubsztituálatlan legyen, és a 3-helyzetben vagy nem lehet szubsztituálva, vagy ha szubsztituálva van, szubsztituense nem lehet erősen elektronvonzó.
Megjegyzendő, hogy naftolok alkalmazását ajánlották már a 3 669 946 számú USA szabadalmi leírásban is, ezért kézenfekvő az előbbi eljárásban fenolok helyett 1-naftolt használni.
A kapott termék kémiai szempontból még ebben az esetben is a poli(aril-fenol)-családba tartozónak tekintendő.
Az utóbb említett termékek hátránya, hogy oxigénnel érintkezve sötétbarna vagy sötétkék színű, csaknem fekete termékké alakulnak, és nem mindig alkalmasak különféle anyagok polimerizálásában való felhasználásra.
Egyes esetekben a reakciót nehéz kézben tartani, és ekkor lúgos vizes oldatban oldhatatlan térhálós termékek képződnek a reakció során.
Emellett az ilyen lerakódásgátlókkal készített reaktorbevonat könnyen elhasználódik, a reakcióelegyben diszpergálódva, amikor is színével és toxicitásával rontja a termék minőségét.
Rá kell mutatnunk ezenkívül arra, hogy az ilyen lerakódásgátlók hatékonysága csekély, vagy csak nagymértékű kérgesedés esetén használhatók, ezért bizonyos alkalmazási területeken, például higiéniai célú vagy élelmiszer-ipari célú termékek előállítására nem használhatók, mert ott a késztermék megengedett szennyezése határozottan kisebb.
Ezeket az anyagokat nagy mennyiségben kell felvinni a berendezések falára, hogy jó lerakódásgátló hatást érjünk el, ami költséges.
Az ismert lerakódásgátlók sötét színűek, amit nem szívesen fogadnak el a felhasználók, egyebek közt azért sem, mert emiatt a termék szennyező hatásúnak látszik.
A termék sötét színe miatt a bevont reaktorfalon sötét (feketés színű) kéreg jön létre, emiatt nem tűnnek
HU 224 522 Β1 szembe az esetleges felviteli hiányosságok. Ennél azonban sokkal súlyosabb hátrány, hogy amint említettük, a kéregdarabok a reakció közben leválnak, és keverednek a polimerrel. Minthogy ezek a kéregdarabok feketék, ez egyértelműen a termék minőségét rontja.
A találmány célja, hogy kiküszöbölje a fent említett hátrányokat, és különösen, hogy kiküszöbölje a termék és a reaktorfalon képződő kéreg sötét színét.
E cél elérésére az volt az eredeti szándékunk, hogy olyan lerakódásgátló anyagot készítünk, amely gyakorlatilag színtelen, amikor felviszik a reaktor falára.
Ismeretes, hogy aromás anyagok, például színezékek fehérítésére nátrium-hidrogén-szulfitot vagy kálium-hidrogén-szulfitot használnak.
Úgy gondoltuk tehát, hogy ezt az egyszerű fehérítési alapelvet alkalmazzuk a lerakódásgátlók készítésében, hogy a kívánt színtelen termékhez jussunk.
Azok a kísérletek, melyekben hidrogén-szulfitokat kívántunk alkalmazni formaldehiddel és 1-naftollal együtt, nem vezettek eredményre. A kondenzátum ugyanis mindig kékesfekete maradt, és lerakódás képzésére hajlott még akkor is, amikor a reakciót oxigén kizárásával, például nitrogénben hajtottuk végre.
Kutatásunk folytatása során arra törekedtünk, hogy elkerüljük a formaldehid és az 1-naftol közötti reakciót, hogy elkerüljük a formaldehidnek a reakcióban való alkalmazását, és egy aldehidszármazékot használjunk, amely azért lehetővé teszi színtelen kondenzációs termék képződését.
Számtalan kísérlet után arra a megállapításra jutottunk, hogy az aldehidszármazékok közül a rongalit a legalkalmasabb az 1-naftollal való kombinálásra.
Az eredmény meglepő volt, és a kondenzátum, amelyet így kaptunk, tökéletesen színtelen lett.
A lerakódásgátlási próbákban, melyeket poli(vinil-klorid)-gyártó reaktorokban végeztünk, meglepően jó eredményeket kaptunk mind a hatékonyság, a minőség és hozam tekintetében, amellett a termék használhatónak bizonyult más polimerek gyártásához is.
A rongalit egy könnyen hozzáférhető termék kereskedelmi neve. A termék kémiailag definiálva formaldehid-nátrium-szulfoxilát, amely az alábbi képletnek felel meg:
HO-CH2-SO-ONa
Ezt a vegyületet nátrium-hidrogén-szulfit és formaldehid reakciójával állítják elő, mely reakció azt eredményezi, hogy a termék már nem formaldehid típusú vegyület.
Ezért az imént említettek miatt a kondenzátum már nem sötétkékes színű vagy éppen fekete, nyilvánvalóan azért, mert meggátoltuk az 1-naftol és a formaldehid közötti primer reakciót, amelyet a technika állásában javasoltak lerakódásgátló anyagok előállítására.
Az előbbiekből arra a felismerésre jutottunk, hogy olyan, aldehidből származó térhálósító anyagot kell használni, amelyet egy aldehid és egy hidrogén-szulfit reakciójával állítunk elő.
Előnyös megoldáshoz jutunk, ha szulfoxilát és
1-naftol 1-1,5 tömegarányú elegyét alkalmazzuk, 10-40 tömeg%-os vizes oldatban, 70 és 95 °C közötti hőmérsékleten, nitrogénatmoszférában, alkalikus környezetben (11-13 pH-értéknél), így a kapott kondenzátum tiszta átlátszó, teljesen kielégíti az előbb említett követelményeket, anélkül hogy a termék minősége romlana, sőt a termék minősége javul.
Az ily módon kondenzált termék fizikailag tiszta átlátszó anyag, ha azonban levegő jelenlétében tartjuk, egy idő után oxidálódik, amikor is zöldes-kékes irányban enyhén elszíneződik.
Meglepő azonban, hogy ha az oxigénnel való érintkezését megszüntetjük, akkor visszanyeri eredeti átlátszó tiszta jellegét.
Ez a fizikai viselkedés bizonyítja, hogy teljesen új és a technika állásából ismert termékektől szerkezetileg eltérő termékhez jutottunk, minthogy ez a jelenség a technika állásából ismert termékekkel kapcsolatban nem figyelhető meg.
A kémiai és spektroszkópiai elemzések alapján számos hipotézis alakult ki a termék szerkezetére vonatkozólag, de nem lévén bizonyosak a vegyület szerkezetében, csupán feltételezzük, hogy a leírt jelenség reverzibilitása a kondenzátum redukálóaktivitásával függ össze, ami valószínűleg egy redukálógyök jelenlétének tulajdonítható.
Nagyobb valószínűségű következtetéseink szerint biztosan egy, az 1-naftol és a rongalit közötti reakció primer termékéből kihasadt biszulfit típusú anyagról lehet szó.
A reaktor felületére oxigénmentes atmoszférában felvitt termék megszárítás után opálos, átlátszatlan fehér színű lesz, ellentétben a jelenlegi lerakódásgátlók sötét színével.
Az eredmények ezért meglepően jók.
Annak érdekében, hogy a folyékony termék átlátszó jellegét megőrizzük, mielőtt a terméket a falra felvisszük, a találmány szerint a terméket oxigén által átjárhatatlan tartályban konzerváljuk.
Legelőnyösebbnek találtuk a termék konzerválására, hogy a tárolására szolgáló tartályba egy közömbös gázt, előnyösen nitrogént nyomatunk és tartunk nyomás alatt.
Szintén előnyösnek találtuk üvegből vagy még inkább poli(etilén-tereftalát)-ból (PÉT) készült tartályok használatát. Ebben az esetben a tartály nem szennyezi a terméket, és teljesen reciklálható.
A flexibilis PET-edények használatakor még az alábbi fontos fizikai viselkedést tapasztaltuk.
Amikor például a terméket tartalmazó egyliteres edényt, melyet a találmány szerint szorosan zárva tartottunk, felnyitjuk, a termék láthatóan átlátszó, de ha az edényt néhány percig levegőn hagyjuk, a tartályban lévő anyag megsötétedik.
Ha a termék megsötétedése után az edényt újra lezárjuk (megjegyzendő, hogy az edény flexibilis PET-palack), az edény enyhén összehúzódik. Ez azzal magyarázható, hogy a termék elbontja a levegőben maradt összes oxigént, miután a levegővel való érintkezés után a palackot újra lezártuk.
Ezután a termék ismét tiszta átlátszó lesz, mintha semmi sem történt volna.
HU 224 522 Β1
Ez azt bizonyítja, hogy a termék önmagát óvja meg vagy regenerálódik, visszanyerve eredeti külső jellegét, ha távol tartjuk tőle a levegőt.
Az önmagában konzervált termék tehát változatlan marad, megőrzi tiszta színét, és ha megkíséreljük a reaktor falára felvinni (természetesen inért gáz jelenlétében), a falra felvitt lerakódásgátló vékony réteget képez, amely mint fent említettük, színtelen és átlátszó lesz.
Előnyösnek találtuk azt a megoldást is, hogy a reaktorfalra való felvitel során nemcsak az oxigént zárjuk ki, hanem a műveletet vízgőzporlasztással, nagy hőmérsékleten végezzük.
Ha a terméket nagy hőmérsékleten (a lehetséges legnagyobb hőmérsékletet választva) vízgőzzel porlasztjuk, akkor a legerősebb feltapadást érhetjük el.
A reaktorokban lefolytatott polimerizáció általában 4-6 óra alatt megy végbe. Evidens, hogy ennyi idő alatt oxigén kizárása mellett semmilyen számottevő degradáció nem következik be a termékben, és így kolorimetrikus degradációval sem kell számolni. Ha tehát a polimerizációs reakció végbement, és a legcsekélyebb töredéknyi mennyiségű lerakódásgátló került a polimerizált anyagba, ezt nem fenyegeti további jelentős szennyezés vagy degradáció.
Ezzel szemben a technika állásából ismert lerakódásgátló anyagok alkalmazásakor a reaktort teljesen ki kell üríteni és kimosni a falra lerakódásgátlóként felvitt termék legkisebb nyomának vagy maradékának eltávolítására. A találmány szerinti új termék alkalmazásakor viszont a reaktor kiöblítése után kapott folyadékot bevezethetjük a kapott polimerszuszpenziót tároló gyűjtőtartályba, anélkül hogy bármilyen hulladék eltávolítására volna szükség. Ily módon teljesen és hatékonyan és mindenekelőtt gazdaságosan oldható meg a vinil-klorid-monomer polimerizációjában a reaktorok feltöltése és kiürítése, a szakma szakemberei által hézagmentesnek nevezett technikával.
Minthogy a rongalit előállítható egy mól nátrium-hidrogén-szulfit-felesleggel is, az ilyen termékből kiindulva is analóg vagy még jobb hatású (nagy redukálóképességű) kondenzátumot kapunk.
Mind ebben, mind az előbbi esetben a termék aktivitása biszulfátszármazékok jelenlétével függ össze, különösen pedig gyökös biszulfitoknak a kondenzátumban való jelenlétével. Ez a jellemző világosan megkülönbözteti a találmány szerinti terméket a technika állásából ismert anyagoktól. Ami pedig a kondenzált termék szerkezetét illeti, ebben teljesen új egy szénatom, mely az aromás gyűrű és a sóvá alakított szulfonilcsoport között helyezkedik el.
A találmány szerinti eljárásban az 1-naftol helyett más naftolokat is használhatunk, melyekkel tapasztalataink szerint többé-kevésbé hasonló eredményeket érhetünk el.
A kívánt célt a találmány szerinti eljárással akkor is elérhetjük, ha a formaldehidet nem nátrium-hidrogén-szulfittal reagáltatjuk rongalit előállítására, hanem kálium-hidrogén-szulfittal, amikor is a kondenzációban hasonlóan jól használható anyagot kapunk.
Fontos azonban, hogy a hidrogén-szulfit megakadályozza, hogy a reakció stabil kondenzált formák irányában haladjon tovább.

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás monomerek polimerizációjára szolgáló reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag előállítására naftolok és aldehidből származó térhálósító anyagok kondenzációjával, amelynek során a reakcióelegyhez nátrium-hidrogén-szulfitot adagolunk, azzal jellemezve, hogy szulfoxilát és
    1-naftol 1-1,5 tömegarányú elegyét alkalmazzuk, 10-40 tömeg%-os vizes oldatban, 70 és 95 °C közötti hőmérsékleten, nitrogénatmoszférában, 11-13 pH-értéknél.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakcióelegyhez kálium-hidrogén-szulfitot adagolunk.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hidrogén-szulfitot tartalmazó terméket oly módon adjuk a reakcióelegyhez, hogy a hidrogénszulfit megakadályozza a reakciónak stabil kondenzátumokhoz vezető továbbhaladását.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hidrogén-szulfitot bázikus környezetben adagoljuk.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kapott terméket oxigén által átjárhatatlan tartályban konzerváljuk.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kapott terméket inért gáz benyomatásával oxigén által átjárhatatlan tartályban konzerváljuk.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kapott terméket nitrogéngáz benyomatásával oxigén által átjárhatatlan tartályban konzerváljuk.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kapott terméket nitrogéngáz benyomásával oxigén által átjárhatatlan tartályban, poli(etilén-tereftalát)-tartályok alkalmazásával konzerváljuk.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kapott terméket nitrogén benyomatásával oxigén által átjárhatatlanná tett tartályban, átlátszó poli(etilén-tereftalát)-tartályok alkalmazásával konzerváljuk.
  10. 10. Polimerizációs reaktorok falára felvihető, az 1. igénypont szerinti eljárással előállított folyékony lerakódásgátló anyag, amely
    - gyökös biszulfitot és/vagy hidrogén-szulfitot tartalmaz, és
    - oxigén távollétében tiszta átlátszó színű, és
    - oxigén jelenlétében zöldes-kékes színt vesz fel vagy megsötétedik, és
    - az oxigénnel való érintkezés megszakításakor visszanyeri eredeti külső jellemzőit.
HU9901064A 1995-05-12 1996-05-07 Eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag elõállítására, valamint az eljárással elõállított termék HU224522B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT95UD000085A IT1280167B1 (it) 1995-05-12 1995-05-12 Procedimento per la produzione di anti-incrostante per rivestire i reattori di polimerizzazione e rispettivo prodotto risultante
PCT/IT1996/000092 WO1996035723A1 (en) 1995-05-12 1996-05-07 Anti-scaling agent for coating of polymerization reactors and preparation process thereof

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9901064A1 HUP9901064A1 (hu) 1999-07-28
HUP9901064A3 HUP9901064A3 (en) 1999-11-29
HU224522B1 true HU224522B1 (hu) 2005-10-28

Family

ID=11421826

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9901064A HU224522B1 (hu) 1995-05-12 1996-05-07 Eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag elõállítására, valamint az eljárással elõállított termék

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5888589A (hu)
EP (1) EP0824549B1 (hu)
JP (1) JP3603309B2 (hu)
KR (1) KR100408839B1 (hu)
CN (1) CN1106405C (hu)
AT (1) ATE272075T1 (hu)
AU (1) AU715094B2 (hu)
BR (1) BR9608870A (hu)
CA (1) CA2220227C (hu)
DE (1) DE69633010T2 (hu)
ES (1) ES2225883T3 (hu)
HU (1) HU224522B1 (hu)
IT (1) IT1280167B1 (hu)
MX (1) MX9708738A (hu)
NO (1) NO315376B1 (hu)
PL (1) PL198490B1 (hu)
RO (1) RO120149B1 (hu)
WO (1) WO1996035723A1 (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1280168B1 (it) * 1995-05-12 1998-01-05 Cirs Spa Anti-incrostante per rivestire i reattori di polimerizzazione e rispettivo prodotto risultante
IT1280181B1 (it) * 1995-06-05 1998-01-05 Cirs Spa Procedimento per la produzione di anti-incrostante per rivestire i reattori di polimerizzazione e rispettivo prodotto risultante
US6525457B1 (en) 2000-09-21 2003-02-25 Samsung Sdi Co., Ltd. Tensioned shadow mask assembly for flat cathode ray tube
JP3974882B2 (ja) * 2003-08-07 2007-09-12 信越化学工業株式会社 重合体スケール付着防止剤
EP1514878B1 (en) * 2003-09-05 2012-05-02 Shin-Etsu Chemical Co., Ltd. Polymer scale preventive agent
ITUD20100097A1 (it) * 2010-05-20 2011-11-21 Alchemia Italia Srl "procedimento di preparazione di un agente anti-incrostante per reattori di pvc e agente anti-incrostante per reattori di pvc cosi' ottenuto"
EP2581421A1 (en) 2011-10-12 2013-04-17 Ineos Europe AG Additive
DE102015202580A1 (de) 2015-02-12 2016-08-18 Wacker Chemie Ag Verfahren zur Polymerisation von ethylenisch ungesättigten Monomeren

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE91560C (hu) * 1970-05-07
US3825434A (en) * 1972-10-27 1974-07-23 Goodrich Co B F Internally coated reaction vessel and process for coating the same
JPS5230112A (en) * 1975-09-02 1977-03-07 Sanyo Denshi Kogyo Kk Offset beat canceller
US4068059A (en) * 1977-02-17 1978-01-10 The B. F. Goodrich Company Internally coated reaction vessel for use in olefinic polymerization
DE3175656D1 (en) * 1980-10-31 1987-01-15 Ici Plc Vinyl chloride polymerisation process
JPH05230112A (ja) * 1992-02-24 1993-09-07 Shin Etsu Chem Co Ltd 重合体スケール付着防止剤、重合体スケールの付着を防止する重合器及びそれを使用する重合体製造方法
CA2102751A1 (en) * 1992-11-10 1994-05-11 Toshihide Shimizu Polymer scale preventive agent
IT1280168B1 (it) * 1995-05-12 1998-01-05 Cirs Spa Anti-incrostante per rivestire i reattori di polimerizzazione e rispettivo prodotto risultante

Also Published As

Publication number Publication date
AU5777396A (en) 1996-11-29
JPH11505557A (ja) 1999-05-21
DE69633010D1 (de) 2004-09-02
KR100408839B1 (ko) 2005-02-24
JP3603309B2 (ja) 2004-12-22
AU715094B2 (en) 2000-01-13
HUP9901064A1 (hu) 1999-07-28
ES2225883T3 (es) 2005-03-16
HUP9901064A3 (en) 1999-11-29
EP0824549A1 (en) 1998-02-25
CN1184488A (zh) 1998-06-10
ITUD950085A1 (it) 1996-11-12
CA2220227A1 (en) 1996-11-14
ITUD950085A0 (it) 1995-05-12
PL323464A1 (en) 1998-03-30
CA2220227C (en) 2002-04-16
NO315376B1 (no) 2003-08-25
IT1280167B1 (it) 1998-01-05
NO975052L (no) 1997-12-11
US5888589A (en) 1999-03-30
NO975052D0 (no) 1997-11-03
DE69633010T2 (de) 2005-07-21
RO120149B1 (ro) 2005-09-30
ATE272075T1 (de) 2004-08-15
WO1996035723A1 (en) 1996-11-14
BR9608870A (pt) 1999-06-15
CN1106405C (zh) 2003-04-23
EP0824549B1 (en) 2004-07-28
MX9708738A (es) 1997-12-31
PL198490B1 (pl) 2008-06-30
KR19990014720A (ko) 1999-02-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU224522B1 (hu) Eljárás polimerizációs reaktorokban bevonatként használható lerakódásgátló anyag elõállítására, valamint az eljárással elõállított termék
PL186588B1 (pl) Sposób wytwarzania ciekłego środka zapobiegającego osadzaniu się nalotu, do pokrywania wewnętrznychścian reaktorów do polimeryzacji
KR100408841B1 (ko) 스케일방지피막을제조하는방법및이방법으로수득한스케일방지피막
MXPA97008702A (en) Anti-incrustation agent for reinforcing polymerizac reactors
US6080332A (en) Procedure for the anti-scaler production for coating the polymerizing reactor and respective resultant product
MXPA97009640A (en) Anti-incrustation agents for polymerization reactor coatings
MXPA98001710A (en) Antiputrefaciente material non-pollutant to cover recipients of polimerizac

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20050908

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees