HU224170B1 - Eljárás zárt konténerek sterilizálására - Google Patents

Eljárás zárt konténerek sterilizálására Download PDF

Info

Publication number
HU224170B1
HU224170B1 HU9901272A HUP9901272A HU224170B1 HU 224170 B1 HU224170 B1 HU 224170B1 HU 9901272 A HU9901272 A HU 9901272A HU P9901272 A HUP9901272 A HU P9901272A HU 224170 B1 HU224170 B1 HU 224170B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
container
containers
laminate
radiation
neck
Prior art date
Application number
HU9901272A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael Brändström
Häkan Möller
Original Assignee
Tetra Laval Holdings And Finance S.A
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tetra Laval Holdings And Finance S.A filed Critical Tetra Laval Holdings And Finance S.A
Publication of HUP9901272A2 publication Critical patent/HUP9901272A2/hu
Publication of HUP9901272A3 publication Critical patent/HUP9901272A3/hu
Publication of HU224170B1 publication Critical patent/HU224170B1/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B55/00Preserving, protecting or purifying packages or package contents in association with packaging
    • B65B55/02Sterilising, e.g. of complete packages
    • B65B55/04Sterilising wrappers or receptacles prior to, or during, packaging
    • B65B55/08Sterilising wrappers or receptacles prior to, or during, packaging by irradiation

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)
  • Food Preservation Except Freezing, Refrigeration, And Drying (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás zárt, feltöltésre kész konténer (1)sterilizálására, amely lényegében egy homogén, sík elülső falat (2A)és egy inhomogén második falat (2B) tartalmaz, a falak belül síkfelületűek és közöttük hézag (14) van. Jellegzetessége, hogy akonténer belsejét és a hézagot (14) az elülső fal (2A) külső oldalafelől elektronbesugárzással sterilizálják.

Description

(57) Kivonat
A találmány tárgya eljárás zárt, feltöltésre kész konténer (1) sterilizálására, amely lényegében egy homogén, sík elülső falat (2A) és egy inhomogén második falat (2B) tartalmaz, a falak belül sík felületűek és közöttük hézag (14) van. Jellegzetessége, hogy a konténer belsejét és a hézagot (14) az elülső fal (2A) külső oldala felől elektronbesugárzással sterilizálják.
HU 224 170 Β1
1. ábra
A leírás terjedelme 6 oldal (ezen belül 2 lap ábra)
HU 224 170 Β1
A találmány feltöltésre kész konténer sterilizálására vonatkozik. Konkrétabban a találmány olyan zárt konténer sterilizálására vonatkozik, amely készen áll arra, hogy megtöltsék, és a konténer kialakítása olyan, hogy egy homogén, sík felületű elülső falból és egy inhomogén második falból áll, amely utóbbi belül lényegében sík, s az elülső és a második fal között egy hézag van.
Régóta fennáll az igény az élelmiszer-csomagoló iparban egy olyan gyors eljárásra nézve, amely képes vegyszerek használata nélkül sterilizálni a csomagolóanyagot. Nagy jelentőségű lenne továbbá gyakran az is, ha a töltőgépsorokból a sterilizálóberendezést ki lehetne iktatni, azaz ha a konténereket előzetesen, a csomagolóanyag gyártásához kapcsolódóan lehetne sterilezni. Amennyiben előre gyártott konténerek nagy számban, az élelmiszerek letöltésére szolgáló töltőgépekben különböző helyeken rendelkezésre állnának, akkor ezeket a gépeket olcsóbban lehetne legyártani és a beruházási költségek alacsonyabbak lennének, mivel bizonyos elővigyázatossági óvintézkedéseket az aszeptikus letöltésre vonatkozólag valószínűleg a minimumra lehetne csökkenteni. Ráadásul az ilyen gépeknél az üzemeltetési költségek is alacsonyabbak, ami önmagában nem kis előny.
A csomagolóanyagokat manapság gőzzel történő kezeléssel, gőzkondenzációval vagy hidrogén-peroxidos kezeléssel sterilezik. A csomagolóanyag típusától függően a konténer belsejét lehet folyékony vagy gázfázisú hidrogén-peroxiddal, ultraibolya fénnyel, szükség esetén hidrogén-peroxiddal kombinálva sterilizálni, vagy ultraibolya, infravörös és látható fénnyel végezni a sterilezést, olyan formában, amit „pulzáló fénynek” neveznek. A teljesen lezárt konténereket mindazonáltal ilyen módon nem lehet sterilizálni. így az utóbbi időben kísérleteket folytattak csomagolóanyagok sterilizálására abból a célból, hogy béta- vagy gamma-sugárzást hasznosítsanak a mikroorganizmusok és vírusok inaktiválására és/vagy elpusztítására. Általában a béta-sugárzást (az elektronsugárzást) részesítik előnyben, miután az ilyenfajta sterilezés kevesebb veszéllyel jár és nem olyan költséges.
Mindamellett fellép az a hátrány, hogy a levegő oxigénje az elektronok behatására ózonná alakul át. Az ózon erős oxidálószer a szerves anyagokra nézve, és a konténerekben jelen lévő ózon viszont reakcióba lép a csomagolóanyaggal a konténer belsejében, és ezekből a reakciótermékekből nemkívánatos szag- és ízanyagok képződhetnek, illetve maradhatnak vissza. Az ózon képződése ennélfogva a termék korlátozott felhasználhatóságát eredményezi, azaz az érzékeny anyagok lecsomagolása ezáltal megnehezül. Ilyen termékek elvben mindazok, melyek vizet tartalmaznak; minél több a víz a termékben, annál több nemkívánatos mellékízt előidéző vegyület oldódik ki a műanyag csomagolóanyagból. A műanyag minőségének jobbá tételével elkerülhetjük ezeknek a termékben maradó káros mellékízeknek a jelenlétét. Az ózonnak jól ellenálló anyagok, így például a poliuretánok mindazonáltal drágák és nem is mindig alkalmazhatók csomagolóanyagként különleges célokra.
Egy még le nem hegesztett csomagolóanyag belső és külső felszínének a besugárzása elektronágyú (elektrongyorsító) segítségével önmagában ismert eljárás. Az is ismert, hogy egy feltöltésre kész konténert elektronbesugárzással sterilezni lehet úgy, hogy a csomag forgás közben egy elektronsugár útjába kerül, amely elektronsugár egy ablakon át az említett elektronágyúból lép ki. Az elektronsugár energiáját oly módon szabályozzák, hogy az elektronsugár mindenkor keresztülhatoljon a konténernek az említett ablakkal szembe néző falán, és elérje a konténer átellenes belső falát. Mindazonáltal az ilyen típusú konténersterilizálásnál az elektronsugár energiáját folyamatosan adaptálni kell a konténer geometriájához, valamint a csomagolóanyag vastagságához, vagyis - hacsak a konténer nem tökéletesen szimmetrikus - a konténer belsejében nem egyöntetű a sugárzási dóziseloszlás. Ez azt jelenti, hogy a besugárzás folyamán az energiát növelni vagy változtatni kell, ami egyfelől egy költségesebb eljárást eredményez és/vagy másfelől fölös energiafelhasználást is. Ugyanakkor fontos, hogy egy olyan energia-túladagolás ne lépjen fel, amely nemkívánatos „mellékaroma kialakulását vagy a csomagolóanyag károsodását eredményezné.
A találmány célja a fent említettek értelmében egy olyan módszer kidolgozása, amely költséghatékony módon elektronbesugárzás útján teszi lehetővé a feltöltésre előkészített konténerek sterilizálását.
A találmány szerinti eljárás a fenti cél elérése érdekében az 1. igénypontban megadott jellemzőkkel rendelkezik.

Claims (5)

  1. ból a csatolt rajzokra hivatkozunk, ahol az
    1. ábra egy, a találmány szerinti eljárással kezelendő konténer keresztmetszetét sematikusan mutatja be, a
  2. 2. ábra az ilyen konténer gyártását mutatja be vázlatosan, és a
  3. 3. ábra a találmány egy kiviteli alakjának megfelelően sematikusan mutatja be egy elektrongyorsító és a konténereket hordozó szállítószalag keresztmetszetét.
    A találmány szerinti eljárás egy olyan csomagolóanyagból indulhat ki, amely rétegelt csomagolóanyag kialakítása céljából valamilyen szálasanyagon vagy műanyagon alapszik, különböző műanyagfajtákkal történő laminálással készül és - amennyiben szükséges - egy fényátnemeresztő és/vagy oxigént át nem eresztő rétege is van. Az 1. ábrán példával illusztrálunk egy két félből felépített, lapos, lehegesztett 1 konténert, ahol a két fél ugyanazon 2 rétegelt csomagolóanyagból van elkészítve, amelyek az ábrán 2A és 26 jelzéssel láthatók. A laminátum belseje kívülről nézve célszerűen egy 3 külső rétegből van felépítve, amely tipikusan egy extrudált polietilénréteg, és amely a 4 alaprétegre 13 g/m2 mennyiségben van ráterítve. Az alapréteg készülhet szálasanyagból, előnyösen papírból vagy műanyagból. A 4 alaprétegen belül helyezkedik el egy 5 átnemeresztő réteg, például alumíniumfóliából. A 6 belső réteget az 5 átnemeresztő rétegre viszik fel a
    HU 224 170 Β1 konténer leendő belseje irányába vagy úgy, hogy egy polietilénfilmet fúvatnak rá az átnemeresztő rétegre, vagy két extrudált polietilénréteg alakjában.
    Annak érdekében, hogy a meglévő gyártási folyamatba beilleszthető legyen, a csomagolóanyagot egész tekercsekben helyezik el egy rugalmas lemez vagy heveder formájában, amint az szokásos, amikor folyadékot át nem eresztő, jó háromdimenziós alaktartóssággal rendelkező csomagolótartályokat gyártanak. Az ilyen konténereket például a következők szerint állíthatjuk elő (2. ábra). A csomagolóanyagot különleges mintázatú redőzést biztosító 7Ά és 7B hajtogatási vonalakkal látják el annak érdekében, hogy megkönnyítsék ezáltal a csomagolótartályok kiképzését. A redőzés megkönnyíti az anyag hajtogatását, és futhat párhuzamosan az anyag hosszirányával, arra merőlegesen vagy átlósan is. (Az ábrán az egyszerűség kedvéért csak néhány vonal van feltüntetve.) A konténer elhatároló felületeit a redőzésnek ezek a vonalai határozzák meg.
    A teljesen laminált és előredőzött csomagolóanyagba 8 lyukakat lyukasztunk alkalmas helyekre a konténer tervezett használatának megfelelően, majd az anyagot megfelelő nagyságú darabokra vágjuk szét a 9 vonalak mentén. Ezen 8 lyukak mindegyikébe egy-egy 10 eszközt helyezünk, amely 10 eszköz célszerűen műanyagból készül és egy 12 karimával ellátott 11 nyakból áll (1. ábra). A 12 karima a nyak külső részébe van belecsavarozva (nem látszik) oly módon, hogy a 12 karima szorosan kapcsolódik a konténer belsejéhez, azaz a 2B csomagolóanyag-laminátumhoz. Ebben az összefüggésben a 11 nyak úgy van megkonstruálva, hogy a 8 lyukat teljesen kitölti. Ekkor a csomagolóanyagot a 7B redőzés mentén összehajtogatják és a 12 karimát hozzáhegesztik a 2 csomagolóanyag-laminátumból készült megfelelő két félkonténer 6 belső rétegéhez, azaz a 2A csomagolóanyag-laminátumhoz is. A 6 belső rétegeket teljesen összepréselik olyan módon, hogy azok majdnem teljesen egymáshoz kapcsolódnak. A három megmaradó hosszanti élet azután hosszanti és haránt irányú lehegesztési 13 varratokkal összekapcsolják. A konténernek ezen szerkezeti kialakítása révén nem nyúlnak be a konténer belsejébe olyan levágott élek, amelyek ne lennének védelemmel ellátva, és papírrostok sem tépődnek le és nem érintkeznek a konténer belsejével, később, az eljárás folyamán sem.
    Ezzel a módszerrel a belső rétegek közötti távolság lokálisan a legjobban meg fog felelni a 12 karima vastagságának, ami mintegy 0,5 mm. így a konténer most annyira lapos, hogy csak nagyon kevés, gyakorlatilag semmi levegő nem marad a félkonténerek között, az eljárás során képződött 14 hézagban. Ez azt jelenti, hogy csak kis mennyiségű ózon képződhet, amely hatással van a csomagolóanyagra.
    így nem steril módon hajtogatott és abszolút légmentesen zárt konténereket kapunk, amelyekbe a levegő az esetlegesen benne levő mikroorganizmusokkal vagy vírusokkal nem képes behatolni. Az egyik félkonténer lényegében homogén, míg a másik fél a 11 nyakkal van ellátva, amely azon az oldalon így kiáll a konténerből. Amennyiben a konténert még további elemekkel látnánk el, akkor ezek a találmány értelmében ugyanarra az oldalra kerülnének, mint a 6 eszköz, vagyis a 2B csomagolóanyag-laminátumra, illetve -laminátumba. Ezek az elemek a konténer további használata céljából lehetnek a konténer szállítására szolgáló fogantyúk, dombornyomású, magasnyomású grafikák stb.
    A 3. ábrán egy példát mutatunk be arra, hogyan történik a találmány szerint a konténerek sterilizálása. Az előre gyártott, zárt 1 konténereket a 15 szállítószalagra vagy hasonlóra egymás után felhelyezzük, amely egy, a sugárzástól védett 16 alagúton keresztül egyenként elszállítja a konténereket egy 17 elektronágyú alatt, amelynek 18 ablakán keresztül az elektronágyúból jövő sugarak egyenesen keresztülhatolva a csomagolóanyagon, a konténer ellenkező falára irányulóan, célszerűen folyamatosan érkeznek. Az elektronágyú elhelyezése olyan, hogy a konténer alatta történő áthaladása idején lényegében az egyik konténerfél fölött helyezkedik el, amelynek a nyakkal ellátott oldala néz lefelé. így a sterilizációs művelet egy homogén és sík felületű csomagolóanyag tetejéről kiindulva kiterjed az egész felszínre. Ez azt jelenti, hogy ezáltal egy abszolút egyenletes sugárzási dózist lehet elérni. A sugárdózis a konténer belsejében elhelyezkedő belső laminátum különböző pontjain nyelődik el, és ennélfogva, miután a konténerek formai kialakítása egyöntetű, a sugárdózis azonos lesz, amíg a sugárzás belső laminátumot el nem éri. A folyamat paramétereinek kézben tartásával be lehet állítani a kapott sugárdózist minden egyes konténerre nézve. így a penetrációs mélységet a különböző típusú konténerekre vonatkozóan optimalizáni lehet.
    Az elektronok gyorsulását az elektronágyúban aszerint lehet beállítani, hogy a belső laminátumokon a sterilizáció szempontjából elegendően nagy sugárdózis nyelődjék el. Az elektronágyú felé forduló félkonténer mind kívül, mind belül sterilizálódik, miközben a másik félkonténer csak egy kis sugárdózist nyel el.
    A sugárzás behatolásának mélysége többnyire annak energiájától és a besugárzott anyag tömegétől függ. Ebben az összefüggésben a penetrációs mélységet úgy állítjuk be, hogy az egy optimális sugárdózist biztosítson a mikroorganizmusok elpusztítására a 14 hézagban és a két konténerfél 2A és 2B csomagolóanyag-laminátumai szomszédos 6 belső rétegeinek felületén.
    Ennek megfelelően egy bizonyos mértékű sugárzás-túladagolás lép fel a 2A csomagolóanyag felső felében, míg a 2B laminátum alatta lévő oldala a nyakkal alig kap valamit ebből a sugáradagból, miután annak energiája lecsökken az elektronoknak a csomagolóanyagon történő áthatolása során. Ennélfogva ez a konténerfél kis sugáradagot kap, ami azt eredményezi, hogy a mechanikai tulajdonságokra a sugárzás nincs befolyással ebben a konténerfélben, amely egy vagy több különböző, a további kezeléseket elősegítő elemet tartalmaz. Ez másfelől a csomagolóanyag épségét teszi lehetővé.
    HU 224 170 Β1
    A besugárzás alatt az elektronágyú energiáját a konténerek bármely típusánál azok anyagtartalmához igazítjuk. A csomagolóanyag fajlagos (felületegységre eső) súlya nagyon kicsi is lehet. A merev csomagolóanyagoknál gyakran előforduló felületegységre eső súlytartomány 250-750 g/m2. Az elektronágyú gyorsítófeszültsége 100 kV és 500 kV között változhat a csomagolóanyagtól függően.
    így egy vastagabb alapréteget lehet alkalmazni, például papírból, a gyakorlatban szokásosan használt, elfogadott alaprétegek helyett. Ennek eredményeként nagyobb konténertérfogatot lehet elérni, mint a standard módszerek segítségével, amikor a töltőanyagot hozzáadjuk. Célszerűen mintegy 0,5 litertől mintegy 4,5 literig terjedő űrtartalmú konténereket használunk.
    Belülről steril, zárt konténereket előnyösen lehet gyártani egy termelőegységben úgy, hogy azokat később elszállíthatjuk a világ különböző pontjaira, és ott töltőgépeken letöltésre kerülnek úgy, hogy ezek a gépek felnyitják a konténereket, letöltik azokat, majd lezárják.
    A töltőgépben a 11 nyakat sterilizálják valamilyen, a célnak megfelelő vegyi anyaggal, előnyösen hidrogén-peroxiddal, ultraibolya fénnyel vagy e kettő kombinációjával. Az esetlegesen megmaradt hidrogén-peroxidot felszárítják, és a konténert a 12 karima levágásával felnyitják, a felnyitást egy lyukasztás! művelet segítségével a 11 nyakon át végzik. Miután a karimának ez a középső darabja a konténer átellenes belső falához hozzá van hegesztve, az nem fog beleesni a termékbe, hanem a konténeren marad.
    A lyukasztás! műveletet előnyösen társíthatjuk egy töltőcsőnek a 11 nyakhoz való hozzákapcsolásával, ekkor a konténerben levő 14 hézag operatíve hozzáférhető és a konténert a megfelelő aszeptikus vagy steril termékkel feltöltjük. A szóban forgó betöltésre kerülő anyag mindenekelőtt valamilyen folyékony termék, így tej, juice és tea, de a betöltendő anyag szilárd részecskéket is tartalmazhat. A töltési művelethez kapcsolódóan a konténer felveszi a maga formáját a töltési nyomás révén, és a korábban rávitt, megfelelőképpen elrendezett redőzési, hajtogatási vonalak segítségével oly módon, hogy célszerűen kialakul egy kellőképpen négyszögletes fenékrész lényegében véve párhuzamos oldalakkal. Mindazonáltal természetesen más kiviteli alakok is lehetségesek.
    A konténer lapos kialakítása és így a 14 hézag kicsisége folytán semmi vagy nagyon kis mennyiségű ózon képződik, ami a letöltött termékben nemkívánatos maradványaroma kialakulását eredményezhetné. Arra sincs szükség, hogy a letöltéskor bármennyi levegőt is ki kelljen hajtani a konténerből. Ez jelentősen minimalizálja az újrafertőződés veszélyét.
    Azáltal, hogy a konténerek már a töltéskor sterilizálva vannak, az úgynevezett „aszeptikus ház” használata is elkerülhető. Ez utóbbiba a konténerek egy zsilipen át lépnek be, és ennek tökéletesen sterilnek kell lennie. Ennek következtében egyszerű gépészeti kivitelezés alkalmazható, amely viszont a beruházási költségeket csökkenti.
    SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás zárt, feltöltésre kész konténer (1) sterilizálására, amely lényegében egy homogén, sík elülső falat (2A) és egy inhomogén második falat (2B) tartalmaz, a falak belül sík felületűek és közöttük hézag (14) van, azzal jellemezve, hogy a konténer belsejét és a hézagot (14) az elülső fal (2A) külső oldala felől elektronbesugárzással sterilizáljuk.
    2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hézagot (14) a lehető legkisebbre választjuk.
    3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a második falat (2B) a konténer további kezelésére szolgáló elemekkel egészítjük ki.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a betöltendő anyagot a konténerbe a kiegészítő elem szerepét betöltő nyakrészen (11) keresztül juttatjuk be.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a konténert a falak sajátos alakú hajtogatása révén redőzettel látjuk el.
    HU 224 170 Β1 Int. Cl.7: B 65 B 55/08
    HU 224 170 Β1 Int. Cl.7: B 65 B 55/08
HU9901272A 1996-02-28 1997-02-07 Eljárás zárt konténerek sterilizálására HU224170B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9600760A SE506058C2 (sv) 1996-02-28 1996-02-28 Sätt att sterilisera slutna förpackningar
PCT/SE1997/000182 WO1997031826A1 (en) 1996-02-28 1997-02-07 Method for sterilizing closed containers

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9901272A2 HUP9901272A2 (hu) 1999-07-28
HUP9901272A3 HUP9901272A3 (en) 1999-11-29
HU224170B1 true HU224170B1 (hu) 2005-06-28

Family

ID=20401586

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9901272A HU224170B1 (hu) 1996-02-28 1997-02-07 Eljárás zárt konténerek sterilizálására

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6085492A (hu)
EP (1) EP0876279B1 (hu)
JP (1) JP2000506819A (hu)
AT (1) ATE220629T1 (hu)
AU (1) AU724202B2 (hu)
BR (1) BR9707746A (hu)
CA (1) CA2246295A1 (hu)
CZ (1) CZ296774B6 (hu)
DE (1) DE69714010T2 (hu)
ES (1) ES2180939T3 (hu)
HU (1) HU224170B1 (hu)
NO (1) NO318593B1 (hu)
PL (1) PL186801B1 (hu)
RU (1) RU2181335C2 (hu)
SE (1) SE506058C2 (hu)
WO (1) WO1997031826A1 (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE507526C2 (sv) * 1996-10-14 1998-06-15 Tetra Laval Holdings & Finance Steriliseringsmetod för slutna förpackningar
US8754385B1 (en) 1999-06-01 2014-06-17 Jose Gutman Advanced system and method for ozone containing packaging for sanitizing application
US7976777B2 (en) * 2002-06-10 2011-07-12 Jose Gutman Method for an agent containing package
US6942834B2 (en) * 1999-06-01 2005-09-13 Jose Gutman System and method for ozone containing packaging for sanitizing application
FR2816924B1 (fr) * 2000-11-20 2003-02-14 Becton Dickinson France Emballage pour produits steriles
FR2816926B1 (fr) * 2000-11-20 2003-02-14 Becton Dickinson France Emballage multifonctionnels, et plus particulierement emballages destines a transporter des produits sterilises ou destines a etre sterilises
EP1232760B1 (en) * 2001-02-16 2007-09-05 Tetra Laval Holdings & Finance S.A. Method and unit for sterilizing packaging sheet material for manufacturing sealed packages of pourable food products
US6762418B2 (en) 2001-03-13 2004-07-13 Advanced Cardiovascular Systems, Inc. Calorimetry as a routine dosimeter at an electron beam processing facility
AU2003251594A1 (en) 2002-06-19 2004-01-06 Medical Instill Technologies, Inc. Sterile filling machine having needle filling station within e-beam chamber
US7520108B2 (en) * 2006-06-13 2009-04-21 Tetra Laval Holdings & Finance Sa Method of sterilizing packages
DE102010049263A1 (de) * 2010-10-25 2012-04-26 Khs Gmbh Verfahren sowie Anlage zum sterilen oder aseptischen Füllen und Verschließen von Packmitteln
FR3115995B1 (fr) 2020-11-09 2022-10-28 Capsum Appareil de décontamination d’un objet creux définissant une cavité interne, machine de distribution et procédé associés

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3832827A (en) * 1967-12-18 1974-09-03 J Lemelson Container forming and filling apparatus
US4714595A (en) * 1984-12-27 1987-12-22 Baxter Travenol Laboratories, Inc. Tissue storage system
US4866282A (en) * 1986-08-26 1989-09-12 Baxter International Inc. Irradiation of blood products
US4896768A (en) * 1986-10-06 1990-01-30 Lab Products, Inc. Anti-bacterial and anti-viral presaturated wipe product
DE3808058C2 (de) * 1988-03-11 1995-05-24 Tetra Pak Ab Vorrichtung zum sterilen Verpacken von fließfähigen Füllgütern
GB9107751D0 (en) * 1991-04-12 1991-05-29 Elopak Systems Treatment of material
FI94043C (fi) * 1992-12-23 1995-07-10 Kolmi Set Oy Menetelmä hajuttoman ja steriilin pakkauksen aikaansaamiseksi ja menetelmällä aikaansaatu steriloitava tuotepakkaus
SE502182C2 (sv) * 1994-02-15 1995-09-11 Tetra Laval Holdings & Finance Fyllning av förpackningsbehållare till en expanderad form varefter fyllgods återsugs så att förpackningen får en förutbestämd volym.

Also Published As

Publication number Publication date
DE69714010D1 (de) 2002-08-22
NO983937D0 (no) 1998-08-27
SE9600760L (sv) 1997-08-29
AU724202B2 (en) 2000-09-14
CA2246295A1 (en) 1997-09-04
EP0876279B1 (en) 2002-07-17
NO983937L (no) 1998-08-27
DE69714010T2 (de) 2002-11-14
CZ296774B6 (cs) 2006-06-14
ES2180939T3 (es) 2003-02-16
EP0876279A1 (en) 1998-11-11
HUP9901272A2 (hu) 1999-07-28
RU2181335C2 (ru) 2002-04-20
SE9600760D0 (sv) 1996-02-28
PL328780A1 (en) 1999-02-15
US6085492A (en) 2000-07-11
ATE220629T1 (de) 2002-08-15
HUP9901272A3 (en) 1999-11-29
BR9707746A (pt) 1999-07-27
WO1997031826A1 (en) 1997-09-04
PL186801B1 (pl) 2004-02-27
CZ275998A3 (cs) 2000-03-15
JP2000506819A (ja) 2000-06-06
NO318593B1 (no) 2005-04-11
AU2107497A (en) 1997-09-16
SE506058C2 (sv) 1997-11-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4014158A (en) Apparatus for filling and sealing preformed packaging containers under aseptic conditions
EP2032446B1 (en) Method of sterilizing packages
HU224170B1 (hu) Eljárás zárt konténerek sterilizálására
WO1998040273A2 (en) Method and apparatus for sterilizing packaging
US8344332B2 (en) Electron beam irradiation apparatus for sterilizing sheet material
JP7402815B2 (ja) 殺菌装置、殺菌装置を有するパッケージ機、及び殺菌するための方法
JP2021520320A (ja) パッケージ機及び密封されたパッケージを生産するための方法
RU2295976C2 (ru) Способ и устройство для стерилизации упаковочного листового материала для изготовления герметичных упаковок для разливаемых пищевых продуктов
AU2004247606A1 (en) Device and method for electron beam irradiation
US6685883B2 (en) Method and unit for sterilizing packaging sheet material for manufacturing sealed packages of pourable food products
JP6386135B2 (ja) 無菌包装物を製造する方法
EP1743839A1 (en) A horizontal packaging machine with film sterilization and method for forming packages from a film
DE2439900A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum sterilisieren, abfuellen und verschliessen von verpackungsbehaeltern
JP2009179341A (ja) 連袋式包装材の滅菌用電子線照射装置
JPH107113A (ja) 無菌包装方法および連続包装袋
JPH0710111A (ja) 無菌充填包装装置
JPH1135015A (ja) 中空状包材の滅菌装置
JP2001002029A (ja) 無菌包装方法及び装置、並びにそれらに用いる密封袋
JPS6326014B2 (hu)
JP2000159210A (ja) 包装材料の製袋方法および包装袋

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20050425