HU221112B1 - Gõzkondenzátor - Google Patents

Gõzkondenzátor Download PDF

Info

Publication number
HU221112B1
HU221112B1 HU9701632A HUP9701632A HU221112B1 HU 221112 B1 HU221112 B1 HU 221112B1 HU 9701632 A HU9701632 A HU 9701632A HU P9701632 A HUP9701632 A HU P9701632A HU 221112 B1 HU221112 B1 HU 221112B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
bundle
steam
air cooler
cavity
bundles
Prior art date
Application number
HU9701632A
Other languages
English (en)
Inventor
Baumann Peter Dr
Original Assignee
Asea Brown Boveri
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Asea Brown Boveri filed Critical Asea Brown Boveri
Publication of HU9701632D0 publication Critical patent/HU9701632D0/hu
Publication of HUP9701632A2 publication Critical patent/HUP9701632A2/hu
Publication of HUP9701632A3 publication Critical patent/HUP9701632A3/hu
Publication of HU221112B1 publication Critical patent/HU221112B1/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F28HEAT EXCHANGE IN GENERAL
    • F28BSTEAM OR VAPOUR CONDENSERS
    • F28B9/00Auxiliary systems, arrangements, or devices
    • F28B9/10Auxiliary systems, arrangements, or devices for extracting, cooling, and removing non-condensable gases
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F28HEAT EXCHANGE IN GENERAL
    • F28BSTEAM OR VAPOUR CONDENSERS
    • F28B1/00Condensers in which the steam or vapour is separate from the cooling medium by walls, e.g. surface condenser
    • F28B1/02Condensers in which the steam or vapour is separate from the cooling medium by walls, e.g. surface condenser using water or other liquid as the cooling medium

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Heat-Exchange Devices With Radiators And Conduit Assemblies (AREA)
  • Turbine Rotor Nozzle Sealing (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)

Abstract

Gőzkondenzátor, gőzturbinával egy szintben elrendezve, amelyben a gőzkülönálló, keresztmetszetében vízszintes irányban nyújtott, csúcsívestemplomi ablakot formázó, több, egymás felett elrendezett csőkötegekbeösszefogott csöveken csapódik le, a csövekben hűtővíz áramlik, az egycsőköteget képező, sorokban elrendezett csövek üreget (13) zárnakkörül, az üregben (13) a nem kondenzálható gázoknak a csőkötegüregében összegyűlő keverékét elszívó levegőhűtő (14) van, az üreg(13) a csőkötegen belüli, a csőköteg elülső és hátsó felének magjábólaz inert gázzal dúsult gőzt a levegőhűtőhöz (14) vezetőkiegyenlítőcsatornával (16) van összekötve. A találmány lényege, hogya kiegyenlítőcsatorna (16) hosszirányú középvonala (21) a csőkötegekhosszirányú középvonala (22) alatt halad. ŕ

Description

A találmány tárgya gőzkondenzátor, gőzturbinával egy szintben elrendezve. Ebben a gőzkondenzátorban a gőz különálló csőkötegekbe összefogott csöveken csapódik le, amelyekben hűtővíz áramlik. A csőkötegek keresztmetszetükben vízszintes irányban nyújtottak, és áramlási irányban az első szakaszban degresszíven növekvő, majd a második szakaszban állandó, hossztengelyre merőleges mérettel rendelkező síkidomot képeznek. Több ilyen csőköteg függőlegesen egymás felett van elhelyezve. Az egy csőköteget képező, sorokban elrendezett csövek üreget zárnak körül, amelyben a nem kondenzálható gázok számára levegőhűtő van, és a levegőhűtő a nem kondenzálható gázoknak és a vízgőznek a csőkötegek üregében összegyűlő keverékét elszívja. Az üreg csőkötegen belüli kiegyenlítőcsatomával van összekötve, amely az inért gázzal dúsult gőzt a csőköteg első és hátsó felének magjából a levegőhűtőre vezeti.
Ilyen gőzkondenzátort ismertet az EP-A 0 384 200 számú európai szabadalmi bejelentés, ahol a kondenzátorházban a kondenzátorcsövek több csőkötegben vannak elrendezve. A gőz fáradtgőzcsonkon áramlik be a kondenzátorházba, és áramlási csatornákon oszlik el a térben. Az áramlási csatornák az áramlás általános irányában úgy szűkülnek, hogy optimális nyomásesés áll be. A gőz a csőköteg kívül lévő csöveihez szabadon áramlik. A gőz a esősor kis mélysége következtében kis ellenállással átáramlik a csőkötegen. A beáramlási csatornákban állandó gőzsebességet kell fenntartani, ennek érdekében a csőkötegek a kondenzátorban úgy vannak egymás felett elhelyezve, hogy közöttük megfelelő áramlási csatornák keletkezzenek. Ezenkívül a csövek az egymás mögött következő sorokban önmagában zárt falat képeznek, amelynek előnyös módon végig azonos a vastagsága.
Az átáramlási csatornákban a levegőhűtő magasságában, az adott csőköteg mindkét oldalán szándékosan nyomáscsökkenést hoznak létre, ennek következtében a gőzoldali nyomásesés a csőkötegen át nagyjából állandó lesz. így a hűtő irányában homogén nyomásgradiens alakul ki. Ezzel a megoldással jó gőzátöblítés jön létre a csőkötegen át. A maximális sebességen való áthaladás után a gőz sebessége a csatornákban nullára lefékeződik, és nyomásvisszanyerés következik be a kondenzvízgyűjtő tartály szintjén, aminek következtében növekszik a gőz telítési hőmérséklete, csökken a kondenzvízben lévő oxigénkoncentráció. Azzal, hogy a választott áramlásvezetés következtében a toriás a csőkötegnek csak az alsó végén következik be, elkerülik a nem kondenzálható gázok összegyűlését magukban a csőkötegcsatornákban.
Ennek az ismert kondenzátornak az az előnye, hogy a csőkötegek laza elrendezése következtében a csőkötegek minden szélső csöve észrevehető nyomásveszteség nélkül, jó gőzellátásban részesül. Az üreg körüli csőköteg legalább közelítőleg azonos „falvastagsága” iránt támasztott igény miatt viszont a csőkötegnek viszonylag nagy a szerkezeti magassága. A csőkötegek vízszintes irányban nyújtott keresztmetszetükben csúcsíves templomi ablakot formáznak. A csőkötegek vízszintes elhelyezése révén ez a koncepció kiválóan alkalmas olyan erőművi gőzkondenzátorokhoz, amelyekben a kondenzátor és a turbina a gépház alapzatának körülbelül azonos magasságában van. Ilyen esetekben a kondenzátor a turbinatengellyel koaxiálisán vagy oldalt helyezhető el. További előny az alapzat egyszerű és gyors elkészítése, valamint a rövid üzembehelyezési idő. Ezenkívül lehetőség van az eddigi tágulószervek elhagyására és arra, hogy a kondenzátort közvetlenül a turbina fáradtgőzházához csatlakoztassák és egyszerű csúszósarukkal támasszák alá.
Találmányunk célja a technika állásához tartozó gőzkondenzátor olyan továbbfejlesztése, amelyben az üreggel összeköttetésben álló, csőkötegen belüli kiegyenlítőcsatoma úgy van elhelyezve, hogy az inért gázzal dúsult gőz a csőköteg első és hátsó felének magjából súrlódás nélküli utat találjon a levegőhűtőhöz.
Ezt a feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy a kiegyenlítőcsatoma hosszirányú középvonala a vízszintes csőkötegben fennálló aszimmetrikus kondenzvízterhelés és a csőcsoportban fennálló aszimmetrikus nyomásminimum miatt a csőkötegek hosszirányú középvonala alatt halad.
Találmányunkat annak példaképpeni kiviteli alakja, egy erőművi gőzkondenzátor kapcsán ismertetjük részletesebben ábráink segítségével, amelyek közül az
1. ábra egy kisnyomású turbina vázlatos elölnézete a kondenzátorral együtt, a
2. ábra az 1. ábra felülnézete, a
3. ábra a kondenzátor keresztmetszete, a
4. ábra két csőköteg keresztmetszete.
Az ábrázolt hőcserélő négyszögletes felületi kondenzátor, amely úgynevezett „on floor” (padlón való) elhelyezéshez alkalmas.
A 10 fáradtgőzcsonkon át, amellyel a kondenzátor a 3 turbinához csatlakozik, gőz áramlik be az 1 kondenzátomyakba. Ebben lehetőség szerint jó homogén áramlási teret létesítünk, hogy az áramlási irányban ezután következő 2 csőkötegek egész hosszában tiszta gőzöblítés jöjjön létre.
A 4 kondenzátorköpeny belsejében lévő kondenzáló tér négy, különálló 2 csőköteget tartalmaz. Ennek többek között az a célja, hogy a hűtővízoldali részleges lekapcsolás a létesítmény működése közben is lehetséges legyen, például egy lekapcsolt 2 csőköteg hűtővízoldali ellenőrzése végett. A független hűtővízellátást az biztosítja, hogy a 7 vízkamrákat (2. ábra) nem ábrázolt vízszintes válaszfalak rekeszekre osztják.
A 2 csőkötegek több 5 csőből állnak, amelyeknek a két vége egy-egy 6 csőkötegfalban van rögzítve. A csőkötegfalon túl vannak a 7 vízkamrák elrendezve. A 2 csőkötegekről elfolyó kondenzvizet 12 kondenzvízgyűjtő edény fogja fel, és az onnan a nem ábrázolt víz-gőz körforgásba kerül.
A 3. ábra szerint mindegyik 2 csőköteg belsejében 13 üreg van, amelyben a nem kondenzálható gázokkal feldúsult gőz összegyűlik. (A nem kondenzálható gázokat a továbbiakban inért gázoknak nevezzük). A 13 üregben 14 levegőhűtő van elhelyezve. A maradékgőz-inertgáz keverék ezen a 14 levegőhűtőn átáramlik és eközben a gőz legnagyobb része kondenzálódik. A keverék
HU 221 112 Β1 maradékát a hideg végen elszívjuk. Ekkor ügyelni kell arra, hogy a csőköteg belsejében lévő 14 levegőhűtő hatására a maradékgőz-inertgáz keverék a kondenzátor csőkötegében felgyorsul. Ez annyiban javítja a viszonyokat, hogy nincsenek kis áramlási sebességek, amelyek a hőátadást befolyásolhatnák.
A gőzkondenzátor külső alakjából - a jelen esetben egyenes hasáb alakú kondenzátorköpenyből - kiindulva a négy 2 csőköteg alakját úgy választjuk meg, hogy a következő célokat érjük el:
- kis nyomásesés a csőkötegben a csövezés nagy sűrűsége ellenére,
- a gőzcsatomákban és a csőkötegekben az összegyűlt inért gáz stagnálásának megakadályozása,
- a kondenzvíz túlhűlésének elmaradása,
- a kondenzvíz jó gáztalanítása.
A célok elérése érdekében a csőkötegek úgy vannak kialakítva, hogy a gőz valamennyi szélső csövön jelentős nyomásveszteség nélkül jól áramlik. A homogén, tiszta gázáramlás és különösen a 2 csőkötegen belüli torlódások kizárása érdekében az áramlási utakat egyrészt a négy 2 csőköteg között, másrészt a külső 2 csőkötegek és a szomszédos kondenzátorfal között a következőképpen alakítjuk ki:
Először is feltételezzük, hogy az 1 kondenzátomyak egész kiáramlási keresztmetszetében nagyjából homogén áramlási tér áll fenn. A 2 csőköteg eleje és vége közötti áramlási út első része konvergens. Ezt az áramlási utat a 2 csőkötegnek keresztmetszetében vízszintes irányban nyújtott, úgynevezett „csúcsíves templomi ablakot” formázó kialakításával érjük el. A csúcsíves templomi ablak keresztmetszeten ebben az esetben olyan síkidomot értünk, amelynek áramlási irányban az első szakaszban degresszíven növekvő és a második szakaszban állandó, hossztengelyre merőleges mérete van. Az áramlási út első részén az áramló gőz felgyorsul, és a statikus nyomás ennek megfelelően csökken. Ez körülbelül homogén módon következik be a 2 csőköteg mindkét oldalán. A 2 csőkötegek két oldalán végzendő szűkítéskor figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a kondenzálódás következtében a gőz tömegárama egyre kisebb lesz.
Az előre megadott maximális sebesség elérése után a gőzáram lefékeződik nulla sebességre. Ezzel egyidejűleg nyomás visszanyerés következik be, amit azzal érünk el, hogy az áramlási út második része divergens. Itt is ügyelni kell arra, hogy a csatorna tágulásának a tömegáram fokozódó csökkenése miatt nem kell optikailag észrevehetőnek lennie. Az a mérvadó, hogy a 8 kondenzátorfenékhez áramló maradék gőz ott torlónyomást létesítsen, aminek következtében a gőz iránya megváltozik, és a 2 csőkötegek alsó részét is ellátja. A hőmérsékletnek a torlónyomásból származó növekedését a csőről csőre lefolyó kondenzvíz hasznosítja, mivel ha telítési hőmérséklet alá lehűlne, akkor újból felmelegszik. Ezzel két előnyt érünk el: nincsenek termodinamikai veszteségek a kondenzvíz túlhűlése miatt és a kondenzvíz oxigéntartalma minimálisra csökken. A 2 csőkötegek egyenletes gőzellátása érdekében a 14 levegőhűtő a 2 csőköteg belsejében azon a szinten van elhelyezve, amelyen a nyomás az átáramlott csatornában a 2 csőköteg két oldalán viszonylagos minimumot ér el. Az ábrázolt kiviteli alakban a 14 levegőhűtő így a 2 csőköteg hátsó felében van. A 2 csőköteg úgy van kialakítva, hogy a gőzbeszívás a 13 üregbe - a csövek szélein fennálló nyomás figyelembevételével, és a esősor eltérő vastagsága alapján - sugárirányban homogén módon hat a 13 üreggel határos valamennyi 5 csőre. Ennek eredménye a homogén nyomásgradiens, és ezáltal a gőz és az inért gázok egyértelmű folyásiránya a 14 levegőhűtő irányában.
Üzem közben a gőz az 5 csöveken kondenzálódik, és a kondenzvíz all kondenzvízgyűjtő lemezekre csepeg. Ez a lecsepegés a 2 csőkötegen belül következik be, amikor a kondenzvíz emelkedő nyomású gőzzel kerül érintkezésbe.
A 4 kondenzátorköpenyből, valamint a 2 csőkötegekből és a 11 kondenzvízgyűjtő lemezekből álló egész építőegység az 5 csövek hosszirányában a turbina tengelye körül kissé meg van döntve. Ez elősegíti a kondenzvíz gyors lefolyását.
A 14 levegőhűtő alakja, ahogyan ez elsősorban a 4. ábrán látható, a 2 csőkötegen belül aszimmetrikus és helyzete a 13 üregen belül excentrikus. A vízszintes 2 csőkötegek ugyanis erősen aszimmetrikusan vannak terhelve, mivel a nehézségi erő és a gőzsebesség tehetetlenségi ereje egymásra közel merőleges. Ez az aszimmetria főleg a 2 csőkötegben lévő kondenzvíz terhelésére vonatkozik, ami a 2 csőkötegek geometriai körvonala tekintetében ugyancsak azzal jár, hogy a nyomásminimum a csőkötegben aszimmetrikusan helyezkedik el.
A minimális nyomás helye szabja meg a 14 levegőhűtő helyzetét, mivel ez a nem kondenzálható gázok összegyűlésének helye. A felülről lecsepegő kondenzvíz fokozza a gőzoldali nyomásveszteséget a 2 csőköteg alsó felében, és ezzel a nyomásminimum lefelé tolódását idézi elő. A 14 levegőhűtő ezért az említett aszimmetria figyelembevételével van kialakítva és elhelyezve. Az inért gáz beszívása a 14 levegőhűtő választott konfigurációja következtében a 2 csőköteg 22 hosszirányú középvonala alatt megy végbe.
A 14 levegőhűtőnek az a feladata, hogy a nem kondenzálható gázokat a kondenzátorból eltávolítsa. Ennek a folyamatnak a során a gőzveszteségeket a lehető legkisebb értéken kell tartani. Ezt úgy érjük el, hogy a maradékgőz-inertgáz keveréket a 17 szívócsatoma irányában gyorsítjuk. A nagy sebességnek jó hőátadás a következménye, aminek eredményeként a maradék gőz nagymértékben kondenzálódik. A keverék gyorsítása céljából a keresztmetszet áramlási irányban egyre csökken, ahogyan ez a 4. ábrán látható. Az inért gázt a 18 szűkítőbetéteken át szívjuk a 17 szívócsatomába. Ezek a 18 szűkítőbetétek, amelyek a 14 levegőhűtő fedelének legvékonyabb helyén vannak elhelyezve, a kondenzációs teret fizikailag is elválasztják a 17 szívócsatornától. Több ilyen 18 szűkítőbetét van a 2 csőköteg teljes hosszában elosztva, és ezek nyomás veszteség létrehozásával homogénné teszik a szívóhatást a gőzkondenzátor valamennyi rekeszében.
HU 221 112 Β1
A 17 szívócsatoma falának egy része egyidejűleg 19 fedőlemezként van kiképezve. A 19 fedőlemez rá van hajtva a 14 levegőhűtő csöveire és védi ezeket a felülről lefelé folyó gőz- és kondenzvízáramtól. Ez megszabja a hűtendő keverék belépési irányát is, mégpedig hátulról előre a 18 szűkítőbetétekhez.
A 2 csőkötegekből 5 csöveket hagytunk el, hogy az inért gázt a 17 szívócsatomából a nem ábrázolt szívókészülékhez vezessük. Az 5 csövek nagyságától és lépcsőzésétől függően egy vagy két esősor elhagyásáról van szó. A kihagyott helyen több, a 2 csőkötegen felfelé átmenő 20 szívóvezeték van kivezetve. A 20 szívóvezetékek a 2 csőkötegekkel párhuzamosan a 8 kondenzátorfenékig vannak vezetve, ahol a szívókészülékhez vezető 15 gyűjtővezetékbe torkollanak.
A 2 csőköteg belsejében áramlási irányban elöl és hátul csövezés nélküli 16 kiegyenlítőcsatomák vannak, amelyek a 13 üregbe torkollanak. A 16 kiegyenlítőcsatomák gondoskodnak arról, hogy az inért gázzal dúsult gőz is súrlódás nélküli utat találjon a 2 csőköteg első és hátsó felének magjából a 14 levegőhűtőhöz. Mivel a nyomásminimum a 2 csőkötegben aszimmetrikusan alakul ki, a maradékgőz-csatomák 21 hosszirányú középvonala a 2 csőkötegek 22 hosszirányú középvonala alatt helyezkedik el.
A találmány előnye, hogy a maradék gőz és inért gázok a 2 csőkötegen belüli 16 kiegyenlítőcsatomában súrlódás nélkül áramolhatnak a 14 levegőhűtőhöz, és az inért gázok nem gyűlnek össze a 2 csőköteg belsejében.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT
    Gőzkondenzátor, gőzturbinával egy szintben elrendezve, amelyben a gőz különálló, több, egymás felett elrendezett csőkötegekbe összefogott csöveken csapódik le, a csőkötegek keresztmetszete vízszintes irányban nyújtott síkidom, amelynek áramlási irányban az első szakaszban degresszíven növekvő és a második szakaszban állandó, hossztengelyre merőleges mérete van, a csövekben hűtővíz áramlik, az egy csőköteget képező, sorokban elrendezett csövek üreget zárnak körül, az üregben a nem kondenzálható gázoknak a csőköteg üregében összegyűlő keverékét elszívó levegőhűtő van, az üreg a csőkötegen belüli, a csőköteg elülső és hátsó felének magjából az inért gázzal dúsult gőzt a levegőhűtőhöz vezető kiegyenlítőcsatomával van összekötve, azzal jellemezve, hogy a kiegyenlítőcsatoma (16) hosszirányú középvonala (21) a csőkötegek (2) hosszirányú középvonala (22) alatt halad.
HU9701632A 1996-10-12 1997-10-10 Gõzkondenzátor HU221112B1 (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19642100A DE19642100B4 (de) 1996-10-12 1996-10-12 Dampfkondensator

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU9701632D0 HU9701632D0 (en) 1997-12-29
HUP9701632A2 HUP9701632A2 (hu) 1998-07-28
HUP9701632A3 HUP9701632A3 (en) 1999-09-28
HU221112B1 true HU221112B1 (hu) 2002-08-28

Family

ID=7808547

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9701632A HU221112B1 (hu) 1996-10-12 1997-10-10 Gõzkondenzátor

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5941301A (hu)
EP (1) EP0841527A3 (hu)
JP (1) JP3974237B2 (hu)
AU (1) AU722526B2 (hu)
DE (1) DE19642100B4 (hu)
HU (1) HU221112B1 (hu)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1039255B1 (de) 1999-03-19 2003-08-27 Alstom Dampfkraftwerk
DE10016080A1 (de) * 2000-03-31 2001-10-04 Alstom Power Nv Kondensator
DE10033691A1 (de) * 2000-07-11 2002-01-24 Alstom Power Nv Kondensatorhals zwischen einer Dampfturbine und einem Kondensator
JP5403978B2 (ja) * 2008-09-16 2014-01-29 三菱重工業株式会社 復水器
KR101614280B1 (ko) 2012-02-10 2016-04-21 제네럴 일렉트릭 테크놀러지 게엠베하 물/증기 사이클 및 물/증기 사이클을 작동시키는 방법
JP6207957B2 (ja) * 2013-10-04 2017-10-04 三菱重工業株式会社 復水器
CN105793659B (zh) * 2014-01-23 2018-05-01 三菱日立电力系统株式会社 冷凝器
WO2017145404A1 (ja) * 2016-02-25 2017-08-31 三菱日立パワーシステムズ株式会社 復水器、及びこれを備える蒸気タービンプラント
CN108827018B (zh) * 2018-05-03 2021-04-06 东方电气集团东方汽轮机有限公司 一种适用于侧向进汽凝汽器管束结构

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1578031A (en) * 1921-08-04 1926-03-23 Westinghouse Electric & Mfg Co Condenser
US1812591A (en) * 1930-11-26 1931-06-30 Worthington Pump & Mach Corp Condenser
US2848197A (en) * 1955-09-02 1958-08-19 Lummus Co Condenser
US2939685A (en) * 1955-12-14 1960-06-07 Lummus Co Condenser deaerator
US2869833A (en) * 1957-04-03 1959-01-20 Worthington Corp Modular heat exchanger
JPS57198984A (en) * 1981-06-01 1982-12-06 Mitsubishi Heavy Ind Ltd Condensing apparatus
ES2021132B3 (es) * 1988-01-22 1991-10-16 Asea Brown Boveri Condensador de vapor
DE59002779D1 (de) * 1989-02-23 1993-10-28 Asea Brown Boveri Dampfkondensator.
DE4311118A1 (de) * 1993-04-05 1994-10-06 Abb Management Ag Dampfkondensator

Also Published As

Publication number Publication date
EP0841527A3 (de) 1998-12-02
JP3974237B2 (ja) 2007-09-12
DE19642100A1 (de) 1998-04-16
JPH10170168A (ja) 1998-06-26
AU3992197A (en) 1998-04-23
DE19642100B4 (de) 2011-09-29
HUP9701632A2 (hu) 1998-07-28
HUP9701632A3 (en) 1999-09-28
US5941301A (en) 1999-08-24
AU722526B2 (en) 2000-08-03
EP0841527A2 (de) 1998-05-13
HU9701632D0 (en) 1997-12-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU212653B (en) Steam condenser
US3612172A (en) Air-cooled condenser
US4226282A (en) Heat exchange apparatus utilizing thermal siphon pipes
US3710854A (en) Condenser
CN101228409B (zh) 热交换器、发动机组件和包括这种发动机组件的飞行器
HU221112B1 (hu) Gõzkondenzátor
KR100748756B1 (ko) 차량용 egr 장치의 egr 쿨러
JP2008111429A (ja) 往復動ピストン燃焼機関用の給気冷却器
CN104776651A (zh) 一种冷凝器
KR940000896Y1 (ko) 엔진의 냉각장치
US20160134175A1 (en) An air-to-air heat exchanger
JPH05133687A (ja) 空冷式オイルフリー回転形圧縮機
US6422811B1 (en) Cooling arrangement for blades of a gas turbine
CN106323024A (zh) 蒸发式冷凝器
EP0120630A1 (en) In-tube condensation process
US11131276B2 (en) Heat exchanger device for EGR systems
JP2021076315A (ja) 多管式復水器
US20010025703A1 (en) Condenser
AU712064B2 (en) Steam condenser
KR102624952B1 (ko) 혼합 냉매 응축기 출구 매니폴드 분리기
RU2047070C1 (ru) Устройство для конденсации отработанного пара турбины
CA1118765A (en) Heat exchange apparatus utilizing thermal siphon pipes
JPH07180929A (ja) 熱交換器
CN110260568A (zh) 一种卧式管壳式冷凝器及换热系统
RU13566U1 (ru) Блок воздушного охлаждения

Legal Events

Date Code Title Description
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: ALSTOM (SWITZERLAND) LTD, CH

GB9A Succession in title

Owner name: ALSTOM TECHNOLOGY LTD, CH

Free format text: FORMER OWNER(S): ASEA BROWN BOVERI AG., CH; ALSTOM (SWITZERLAND) LTD, CH

FH91 Appointment of a representative

Free format text: FORMER REPRESENTATIVE(S): S.B.G. & K. SZABADALMI UEGYVIVOEI IRODA DR. JAKAB JUDIT SZABADALMI UEGYVIVOE, HU

Representative=s name: DANUBIA SZABADALMI ES JOGI IRODA KFT., HU

HC9A Change of name, address

Owner name: GENERAL ELECTRIC TECHNOLOGY GMBH, CH

Free format text: FORMER OWNER(S): ASEA BROWN BOVERI AG., CH; ALSTOM (SWITZERLAND) LTD, CH; ALSTOM TECHNOLOGY LTD, CH