HU220579B1 - Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához - Google Patents

Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához Download PDF

Info

Publication number
HU220579B1
HU220579B1 HU9802136A HUP9802136A HU220579B1 HU 220579 B1 HU220579 B1 HU 220579B1 HU 9802136 A HU9802136 A HU 9802136A HU P9802136 A HUP9802136 A HU P9802136A HU 220579 B1 HU220579 B1 HU 220579B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
timer
common delay
input
electrode
timers
Prior art date
Application number
HU9802136A
Other languages
English (en)
Inventor
György Messing
Original Assignee
György Messing
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by György Messing filed Critical György Messing
Priority to HU9802136A priority Critical patent/HU220579B1/hu
Publication of HU9802136D0 publication Critical patent/HU9802136D0/hu
Priority to PCT/HU1999/000065 priority patent/WO2000017671A1/en
Priority to AU58781/99A priority patent/AU5878199A/en
Publication of HUP9802136A1 publication Critical patent/HUP9802136A1/hu
Publication of HU220579B1 publication Critical patent/HU220579B1/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01TMEASUREMENT OF NUCLEAR OR X-RADIATION
    • G01T1/00Measuring X-radiation, gamma radiation, corpuscular radiation, or cosmic radiation
    • G01T1/16Measuring radiation intensity
    • G01T1/17Circuit arrangements not adapted to a particular type of detector
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01TMEASUREMENT OF NUCLEAR OR X-RADIATION
    • G01T1/00Measuring X-radiation, gamma radiation, corpuscular radiation, or cosmic radiation
    • G01T1/29Measurement performed on radiation beams, e.g. position or section of the beam; Measurement of spatial distribution of radiation
    • G01T1/2914Measurement of spatial distribution of radiation
    • G01T1/2921Static instruments for imaging the distribution of radioactivity in one or two dimensions; Radio-isotope cameras
    • G01T1/2935Static instruments for imaging the distribution of radioactivity in one or two dimensions; Radio-isotope cameras using ionisation detectors

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Spectroscopy & Molecular Physics (AREA)
  • Measurement Of Radiation (AREA)
  • Measurement Of Unknown Time Intervals (AREA)

Abstract

A találmány kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorokközös késleltetővonallal történő optimális beállításához. A találmányszerinti elrendezést az jellemzi, hogy művonalként működő elektróda(8) egyik végéhez kapcsolt jobb oldali erősítőn (9) kijövő jobb oldalifelerősített jel (M) jobb oldali időmérő (15) egyik bemenetére, egynem művonalként működő elektródán (7) keletkező és felerősített jel(H) egy közös késleltető (14) bemenetére van vezetve és a közöskésleltető (14) kimenetén megjelenő közös késleltető kimenőjele (J) ajobb oldali időmérő (15) másik bemenetére van kapcsolva, és aművonalként működő elektróda (8) másik végéhez kapcsolt bal oldalierősítőn (10) kijövő bal oldali felerősített jel (N) bal oldaliidőmérő (16) egyik bemenetére, míg a közös késleltető kimenőjele (J) abal oldali időmérő (16) másik bemenetére van kapcsolva és a jobboldali időmérő (15) kimenetén megjelenő jobb oldali mérési eredmény(K) és a bal oldali időmérő (16) kimenetén megjelenő bal oldali mérésieredmény (L) kerül rögzítésre. Többdimenziós detektor kiszolgálásaesetén minden további dimenziót jellemző ’a’… ’n’ művonalként működőelektróda (8a…8n) végein keletkező ’a’…’n’ jobb oldali felerősítettjelek (Ma…Mn) egyike az ’a’…’n’ jobb oldali időmérő (15a…15n) egyikbemenetére, míg az ’a’…’n’ bal oldali felerősített jelek (Na…Nn) az’a’…’n’ bal oldali időmérők (16a…16n) egyik bemenetére vannak vezetve,míg az ’a’…’n’ jobb oldali időmérők (15a…15n) és az ’a’…’n’ bal oldaliidőmérők (16a…16n) másik bemenetét a közös késleltető kimenőjele (J)alkotja, továbbá az ’a’…’n’ jobb oldali időmérő (15a…15n), valamint az’a’…’n’ bal oldali időmérő (16a…16n) kimenetein megjelenő ’a’…’n’ jobboldali mérési eredmény (Ka…Kn) és az ’a’…’n’ bal oldali mérésieredmény (La…Ln) kerülnek rögzítésre. ŕ

Description

A találmány tárgya kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltetővonallal történő optimális beállításához.
Nukleáris detektorok tekintetében alapvetően két helyzetérzékeny detektálási eljárás ismert.
Az egyiknél a detektor érzékeny felülete több elemi részből áll, melyek mindegyike egyedi érzékelőként működik, és saját elektronikához csatlakozik, azaz ahány az elemi felület, annyi a mérőláncok száma. A helyzetérzékenységet a mindenkori mérőlánc megszólalása adja. Ilyen megoldást alkalmazó mérést ismertetnek M. S. Capel et al.: Rév. Sci. Instrum. Vol. 66, (2), February 1995. p. 2295-2299 és G. C. Schmith and Β. Yo.: I. E.
E. E. Trans. on Nucl. Sci. Vol. 42. p. 541-547.
A másik eljárás lényege, hogy a detektor az érzékelés helyét feszültségkülönbséggé vagy (futási) időkülönbséggé konvertálja. A feszültségkülönbséget mint mérési eredményt alkalmazó eljárást ismertetnek R. Berliner, D.
F. R. Mildner és Társai a Nucl. Instr. and Methods 185. (1981.) p. 481-495. folyóiratcikkben.
A. Y. Kirschbaum, R. Michaelsen szerzők a Berichte des Hahn-Meitner-Instituts Berlin, Η. M. J.-B. 552-(1998.) kiadványban pedig olyan eljárást ismertetnek, ahol a detektor az érzékelés helyét futásiidő-különbséggé konvertálja.
Célul tűztük ki egy olyan kapcsolási elrendezés kidolgozását, amely ez utóbbi detektorok esetében alkalmazható.
Az ilyen típusú detektorok dimenziónként (célszerűen egy, kettő vagy három dimenzió) egy késleltető művonalból vagy vonalkötegből, amely általában a katódszál és anódszálból (vagy szálakból) állnak.
A találmány tárgya tehát kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltetővonallal történő optimális beállításához.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezést az jellemzi, hogy a művonalként működő elektróda egyik végéhez kapcsolt jobb oldali erősítőn kijövő jobb oldali felerősített jel a jobb oldali időmérő egyik bemenetére, a nem művonalként működő elektródán keletkező és felerősített jel egy közös késleltető bemenetére van vezetve és a közös késleltető kimenetén megjelenő közös késleltető kimenőjele a jobb oldali időmérő másik bemenetére van kapcsolva, és a művonalként működő elektróda másik végéhez kapcsolt bal oldali erősítőn kijövő bal oldali felerősített jel a bal oldali időmérő egyik bemenetére, míg a közös késleltető kimenőjele a bal oldali időmérő másik bemenetére van kapcsolva és a jobb oldali időmérő kimenetén megjelenő jobb oldali mérési eredmény és a bal oldali időmérő kimenetén megjelenő bal oldali mérési eredmény kerül rögzítésre.
Többdimenziós detektor kiszolgálása esetén minden további dimenziót jellemző művonalként működő elektróda végein keletkező jobb oldali felerősített jelek egyike a jobb oldali időmérő egyik bemenetére, míg a bal oldali felerősített jelek a bal oldali időmérők egyik bemenetére vannak vezetve, és a jobb oldali időmérők és a bal oldali időmérők másik bemenetét a közös késleltető kimenőjele alkotja és a jobb oldali időmérő, valamint a bal oldali időmérő kimenetein megjelenő jobb oldali mérési eredmény és a bal oldali mérési eredmény kerül rögzítésre.
Az 1. ábrán egy ismert berendezést, míg a 2. ábrán a találmány szerinti kapcsolási elrendezést mutatjuk be.
Az 1. ábra szerinti ismert kapcsolási elrendezés úgy működik, hogy az A ionizáló részecske az 1 nagyfeszültségű elektródát - általában az anódot - körülvevő gázba történő becsapódásának hatására egy ionizációs folyamat játszódik le és B fotoelektronok keletkeznek.
Az anód nagyfeszültség hatására a B fotoelektronok a 2 művonalként működő elektróda felé gyorsulnak.
A 2 művonalként működő elektródnak a becsapódással jellemzett helyén úgynevezett Townsend lavinaeffektus következik be, mely nagy erősítést hoz létre és hatására a 2 művonalként működő elektródának a becsapódással jellemzett helyén töltésimpulzus keletkezik.
A 2 művonalként működő elektróda vagy maga egy késleltető művonal, vagy egy késleltető művonalhoz párhuzamosan kapcsolódik.
A töltésimpulzus mindkét irányban a 2 művonalként működő elektróda végei felé halad.
A 2 művonalként működő elektróda két végén elhelyezkedő 3 jobb oldali előerősítő és a 4 bal oldali előerősítő az érkező töltésimpulzusokat felerősítik.
Az így keletkező C jobb oldali jel és a D bal oldali jel között lévő időkülönbséget megmérve juthatunk hozzá a becsapódás helyével arányos mérőszámhoz.
Mivel az időkülönbséget mérő 6 időmérő, célszerűen idődigitál átalakító, csak abszolút idődifferenciát mér, az ismert kapcsolási elrendezés szerint a D bal oldali jelet először egy 5 késleltetővonalra vezetik és a C jobb oldali jel mellett az ily módon megkésleltetett E késleltetett jelet vezetik a 6 időmérőre.
Ha az 5 késleltetővonal hosszát megfelelően választják meg, úgy elérhető, hogy a becsapódás helyétől függetlenül mindig a C jobb oldali jel legyen az első és így az időmérés ne követeljen előjelet. Az 5 késleltetővonal célszerűen változtatható hosszúságú, hogy a 6 időmérő méréshatára optimálisan kihasználható legyen.
Az F mérési eredmény tartalmazza az 5 késleltetővonal dinamikus hibáját is.
Több dimenzió esetén a helyzet hasonló, a B fotoelektronok hatására a detektor második dimenzióját képviselő 2a művonalként működő elektródán is keletkezik töltés, mely kettéválva a 2a művonalként működő elektróda végei felé fut és a 3a jobb oldali előerősítőn és a 4a bal oldali előerősítőn felerősödik és ezek alkotják a Ca jobb oldali jelet és a Da bal oldali jelet.
A második dimenziót mérő 6a ’a’ időmérő a Ca ’a’ jobb oldali jel, valamint az 5a késleltetővonal által megkésleltetett Ea ’a’ késleltetett jel időbeni különbségét méri.
Az Fa ’a’ mérési eredmény tartalmazza az 5a késleltetővonal dinamikus hibáját is.
Az ismert megoldás hátránya, hogy az 5 késleltetővonal, illetve az 5a késleltetővonal dinamikus hibája, az úgynevezett skew, teljes egészében növeli a mérési
HU 220 579 Bl hibát, azaz csökkenti a helyérzékeny detektor felbontását.
Az ismert megoldás további hátránya, a nagy részecskegyakoriságnál jelentkezik, ilyenkor ugyanis előfordulhat, hogy egy adott részecske becsapódásakor, a hozzá tartozó C jobb oldali jel megjelenik, de az E késleltetett jel még az előző részecske nyomán keletkezett impulzust képviseli.
Az ilyen esetben mért F mérési eredmény teljesen hamis és a mérést végző még csak fel sem ismeri, hogy a mérés rossz.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezést a 2. ábrán mutatjuk be.
A 2. ábrán látható, hogy a 8 művonalként működő elektróda egyik végéhez kapcsolt 9 jobb oldali erősítőn kijövő M jobb oldali felerősített jel a 15 jobb oldali időmérő egyik bemenetére, a 7 nem művonalként működő elektródán keletkező G jel a 13 előerősítőre, az utóbbiból kilépő H felerősített jel pedig egy 14 közös késleltető bemenetére van vezetve.
A 14 közös késleltető kimenetén megjelenő J közös késleltető kimenőjele a 15 jobb oldali időmérő másik bemenetére van kapcsolva, és a 8 művonalként működő elektróda másik végéhez kapcsolt 10 bal oldali erősítőn kijövő N bal oldali felerősített jel a 16 bal oldali időmérő egyik bemenetére, míg a J közös késleltető kimenőjele a 16 bal oldali időmérő másik bemenetére van kapcsolva.
A 15 jobb oldali időmérő kimenetén megjelenő K jobb oldali mérési eredmény és a 16 bal oldali időmérő kimenetén megjelenő L bal oldali mérési eredmény kerül rögzítésre.
Többdimenziós detektor kiszolgálása esetén minden további dimenziót jellemző 8a...8n ’a’...’n’ művonalként működő elektróda végein keletkező Ma...Mn ’a’..,’n’ jobb oldali felerősített jelek egyike a 15a... 15n ’a’... ’n’ jobb oldali időmérő egyik bemenetére, míg az Na...Nn ’a’...’n’ bal oldali felerősített jelek a 16a... 16n ’a’ ’n’ bal oldali időmérők egyik bemenetére vannak vezetve.
A 15a... 15n ’a’...’n’ jobb oldali időmérők és a 16a... 16n ’a’ ’n’ bal oldali időmérők másik bemenetét a 14 közös késleltetővonalról jövő Ja...Jn ’a’... ’n’ közös késleltető jelek alkotják.
A 15a.,.15n ’a’ ’n’ jobb oldali időmérők, valamint a 16a... 16n ’a’...’n’ bal oldali időmérők kimenetein megjelenő Ka.. .Kn ’a’... ’n’ jobb oldali mérési eredmények és az La...Ln ’a’...’n’ bal oldali mérési eredmények kerülnek rögzítésre.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés lényege, hogy kihasználja azt, hogy egy részecske becsapódásakor a 7 nem művonalként működő elektróda kimenetén kialakul egy G jel, amely minden késleltetés nélkül megjelenik a 13 előerősítő bemenetén, és felerősítve adja a részecske becsapódásának valódi időpontját.
A H felerősített jel egy, célszerűen dinamikusan beállítható 14 közös késleltetővonal bemenetére kerül.
A H felerősített jel és az N bal oldali felerősített jel közötti tb ’b’ időbeni távolságérték arányos a részecske becsapódási helyének a bal oldali elektróda végéhez mért távolságával.
A 16 bal oldali időmérő méri az N bal oldali felerősített jel és a 14 közös késleltetővonal révén a tc időbeni távolság értékével megkésleltetett J közös késleltető kimenőjele között eltelt tc-tb időt.
A 14 közös késleltető célszerűen úgy van beállítva, hogy az N bal oldali felerősített jel mindig előbb jelenjen meg a 16 bal oldali időmérő bemenetén, mint a J közös késleltető kimenőjele.
A H felerősített jel és az M jobb oldali felerősített jel közötti tj ’j’ időbeni távolsági érték arányos a részecske becsapódási helyének a jobb oldali elektródavéghez mért távolságával.
A 15 jobb oldali időmérő kimenetén megjelenő K jobb oldali mérési eredmény értéke arányos a beállított tc ’c’ időbeni távolság értékének és a részecske becsapódási helyének megfelelő tc ’c’ időbeni távolságérték tc-tj különbségével.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés előnyei az alábbiak:
- Amennyiben a K jobb oldali mérési eredmény és az L bal oldali mérési eredmény értékeinek különbségét képezzük: (tc-tj)-(tc-tb), a tc ’c’ időbeni távolságérték, azaz a késleltetés kiesik és marad tb-tj érték, azaz a becsapódás helyének a detektor közepétől mért előjeles időbeni távolságának kétszerese.
A tc ’c’ időbeni távolsági érték tartalmazza a 14 közös késleltető dinamikus hibáját is, így annak kiesésével a 14 közös késleltető dinamikus hibája (skew) is kiesik a mérésből.
- További előny, hogy lehetőség van minden egyes mérésnél a tj+tb érték képzésére, mely megfelel a katódvonal teljes késleltetésének és sikeres mérés esetében állandó kell legyen. Ilyen módon kiszűrhetők az egymásra ült impulzusok okozta hibás mérési eredmények.
A közös késleltető dinamikus, mérésről mérésre történő változtatásával csökkenthető az időmérők differenciális nemlinearitása által okozott hiba.
Két-, illetve többdimenziós mérés esetén a helyzet analóg.
Ilyen esetben az egyetlen 8 művonalként működő elektróda 8a...8n művonalként működő elektródákat, az egyetlen 9 jobb oldali erősítő mellett 9a...9n ’a’... ’n’ jobb oldali erősítőket, az egyetlen 10 bal oldali előerősítő mellett 10a... 10η ’a’... ’n’ bal oldali előerősítőket, az egyetlen 15 jobb oldali időmérő mellett 15a... 15n ’a’...’n’ jobb oldali időmérőket, az egyetlen 16 bal oldali időmérő mellett 16a... 16n ’a’ ’n’ bal oldali időmérőket alkalmazunk.
Ebben az esetben a 15a... 15n ’a’ ’n’jobb oldali időmérők és a 16a... 16n ’a’...’n’ bal oldali időmérők bemenő jelei az M, Ma.. .Mn ’a’ ’n’ jobb oldali felerősített jelek, továbbá az N, Na.. .Nn ’a’... ’n’ bal oldali felerősített jelek, valamint a J közös késleltető kimenőjele és a (K, Ka...Kn) - (L, La...Ln) különbség értékeket képezve - ahol K, Ka...Kn ’a’...’n’ jobb oldali mérési eredmény, az L, La...Ln, ’a’...’n’ bal oldali mérési eredmény - a többdimenziós mérésből is kiesik, a 14 közös késleltető hibája.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT
    Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltetővonallal történő optimális beállításához, amely művonalként működő elektródát, nem művonalként működő elektródát, jobb oldali előerősítőt, bal oldali előerősítőt, késleltetővonalat, időmérőt tartalmaz és legalább egydimenziós detektor kiszolgálására szolgál, azzal jellemezve, hogy a művonalként működő elektróda (8) egyik végéhez kapcsolt jobb oldali erősítőn (9) kijövő jobb oldali felerősített jel (M) a jobb oldali időmérő (15) egyik bemenetére, a nem művonalként működő elektródán (7) keletkező és felerősített jel (H) egy közös késleltető (14) bemenetére van vezetve és a közös késleltető (14) kimenetén megjelenő közös késleltető kimenőjele (J) a jobb oldali időmérő (15) másik bemenetére van kapcsolva, és a művonalként működő elektróda (8) másik végéhez kapcsolt bal oldali erősítőn (10) kijövő bal oldali felerősített jel (N) a bal oldali időmérő (16) egyik bemenetére, míg a közös késleltető kimenőjele (J) a bal oldali időmérő (16) másik bemenetére van kapcsolva, és a jobb oldali időmérő (15) kimenetén megjelenő jobb oldali mérési eredmény (K) és a bal oldali időmérő (16) kimenetén megjelenő bal oldali mérési eredmény (L) kerül rögzítésre, továbbá többdimenziós detektor kiszolgálása esetén minden további dimenziót jellemző ’a’...’n’ művonalként működő elektróda (8a...8n) végein keletkező ’a’...’n’ jobb oldali felerősített jelek (Ma...Mn) egyike az ’a’...’n’ jobb oldali időmérők (15a...l5n) egyik bemenetére, míg az ’a’...’n’ bal oldali felerősített jelek (Na...Nn) az ’a’...’n’ bal oldali időmérők (16a...lón) egyik bemenetére vannak vezetve, az ’a’...’n’ jobb oldali időmérők (15a...15n) és az ’a’...’n’ bal oldali időmérők (16a... 16n) másik bemenetét a közös késleltető kimenőjele (J) alkotja, továbbá az ’a’...’n’ jobb oldali időmérők (15a... 15n), valamint az ’a’...’n’ bal oldali időmérők (16a...16n) kimenetein megjelenő ’a’...’n’ jobb oldali mérési eredmények (Ka...Kn) és az ’a’...’n’ bal oldali mérési eredmények (La.. .Ln) kerülnek rögzítésre.
HU9802136A 1998-09-23 1998-09-23 Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához HU220579B1 (hu)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9802136A HU220579B1 (hu) 1998-09-23 1998-09-23 Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához
PCT/HU1999/000065 WO2000017671A1 (en) 1998-09-23 1999-09-23 Connection scheme with common delay-line for delay-line type position sensitive nuclear detectors
AU58781/99A AU5878199A (en) 1998-09-23 1999-09-23 Connection scheme with common delay-line for delay-line type position sensitive nuclear detectors

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9802136A HU220579B1 (hu) 1998-09-23 1998-09-23 Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9802136D0 HU9802136D0 (en) 1998-11-30
HUP9802136A1 HUP9802136A1 (hu) 2000-05-28
HU220579B1 true HU220579B1 (hu) 2002-03-28

Family

ID=89997120

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9802136A HU220579B1 (hu) 1998-09-23 1998-09-23 Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához

Country Status (3)

Country Link
AU (1) AU5878199A (hu)
HU (1) HU220579B1 (hu)
WO (1) WO2000017671A1 (hu)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3603797A (en) * 1970-03-10 1971-09-07 Atomic Energy Commission Two-dimensional position-sensitive radiation detector
FR2279114A1 (fr) * 1974-04-25 1976-02-13 Pasteur Institut Procede et appareillage pour l'etude de la repartition spatiale de la radioactivite d'un objet emettant un rayonnement
US4311908A (en) * 1980-03-04 1982-01-19 The Rockefeller University Simple electronic apparatus for the analysis of radioactively labeled gel electrophoretograms

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9802136A1 (hu) 2000-05-28
WO2000017671A1 (en) 2000-03-30
HU9802136D0 (en) 1998-11-30
AU5878199A (en) 2000-04-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6188473B1 (en) Method and system for photodetection of photon-counting and current operation
JPWO2011030518A1 (ja) 信号処理装置、質量分析装置及び光度計
Barnyakov et al. Test of microchannel plates in magnetic fields up to 4.5 T
HU220579B1 (hu) Kapcsolási elrendezés helyzetérzékeny nukleáris detektorok közös késleltető vonallal történő optimális beállításához
Va’Vra et al. A high-resolution TOF detector—A possible way to compete with a RICH detector
US7088433B1 (en) Self reference type distance measuring method and distance measuring apparatus using an optical pulse
JP2000082439A (ja) 飛行時間型質量分析計
JP2894365B2 (ja) 半導体放射線測定器
JP3701136B2 (ja) 飛行時間型質量分析計
EP3554199A8 (en) Beam energy measurement system
WO2006043147A3 (en) Method and apparatus for treatment of signals obtained from photomultiplier tubes
JPS60162901A (ja) 非接触変位測定装置
SU1723531A1 (ru) Осциллограф
SU1128307A1 (ru) Способ измерени разрешающего времени фотоэлектронного умножител
JPH0515073Y2 (hu)
SU807807A1 (ru) Радиометр дл измерени активности радионуклидов в жидком сцинтилл торе
JPH0734366Y2 (ja) 反射高速電子回折装置
JPS62295502A (ja) 飛行時間型質量分析装置用スペクトル信号増幅器
JP2909566B2 (ja) レーザ変位計
JP2590762Y2 (ja) 光パルス試験器
JPH0282186A (ja) 2次電子検出装置
SU1432335A1 (ru) Оптико-электронный способ передачи электрических сигналов
JPH02118402A (ja) 高精度位置測定回路
JP2909565B2 (ja) レ−ザ変位計
KR940007717B1 (ko) 트리거 소스 및 수직측 스위칭 제어회로

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees