HU216102B - Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására - Google Patents

Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására Download PDF

Info

Publication number
HU216102B
HU216102B HUP9502609A HU9502609A HU216102B HU 216102 B HU216102 B HU 216102B HU P9502609 A HUP9502609 A HU P9502609A HU 9502609 A HU9502609 A HU 9502609A HU 216102 B HU216102 B HU 216102B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
heavy
reaction chamber
vacuum distillation
pressure
transfer tube
Prior art date
Application number
HUP9502609A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9502609D0 (en
HUT73408A (en
Inventor
Leonardus Marinus Maria Hooft
Hugo Gerardus Polderman
Franciscus Antonius Maria Schrijvers
Willem Cornelis Jan Voorst
Original Assignee
Shell Internationale Research Maatschappij B.V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell Internationale Research Maatschappij B.V. filed Critical Shell Internationale Research Maatschappij B.V.
Publication of HU9502609D0 publication Critical patent/HU9502609D0/hu
Publication of HUT73408A publication Critical patent/HUT73408A/hu
Publication of HU216102B publication Critical patent/HU216102B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G9/00Thermal non-catalytic cracking, in the absence of hydrogen, of hydrocarbon oils
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G7/00Distillation of hydrocarbon oils
    • C10G7/06Vacuum distillation

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Carbon And Carbon Compounds (AREA)

Abstract

Az eljárás sőrán az alapanyagőt 0,2–5 MPa közötti nyőmásőn 390–530 řCközötti hőmérsékletre hevítik, majd reakciókamrába (15) adagőlják,ezűtán a reakciókamrából (15) távőzó anyagáramőt ne éz- éskönnyűtermékáramőkra bőntják. A nehéztermékáramőt vákűűmősdesztillálótőrőnyba (30) vezetik, és őtt a nehéztermékáramőt 1–10 kPaközötti nyőmásőn és 320–420 řC közötti hőmérsékleten frakciókrabőntják. A találmány lényege, hőgy a vákűűmős desztillálótőrőnyba (30)vezetése közben a nehéztermékáramőt szűkített nyílásőn, előnyösenáramlásszabályzó szelepen (36), felmenő csőszakaszőn (38) és avákűűmős desztillálótőrőnyba (30) tőrkőlló átadócsövön (40) keresztülvezetik. A felmenő csőszakasz (38) hősszát a csőszakasz, (38) alsóvégénél a párőlgást akadályőzó méretűre választják, az átadócs vet(40) pedig úgy alakítják ki, hőgy a kiömlővégénél (41) a közegnyőmásazőnős legyen a vákűűmős desztillálótőrőnyban (30) űralkődóközegnyőmással. ŕ

Description

A találmány tárgya szénhidrogén alapanyag termikus krakkolására vonatkozó eljárás, amely krakkolás ismert például a „The Petroleum Handbook” c. kiadványból (6. Kiadás, Elsevier, 1983,279-281. oldalak).
Szénhidrogének termikus krakkolása során az alapanyagot 390-530 °C közötti hőmérsékletre hevítik, 0,2-5,0 Mpa közötti nyomáson. Miután az alapanyagot a reakciókamrába adagolják, ezt követően a reakciókamrából származó anyagáramot könnyűtermékekre és nehéztermékekre választják szét. A nehéztermékáramot vákuumos desztillálótoronyba vezetik, ahol a nehéztermékeket frakciókra bontják 320-400 °C közötti hőmérsékleten és 1,0-10,0 kPa közötti nyomáson.
Az ismert eljárásnál csővezetéket használnak arra, hogy a nehéztermékeket a vákuumos desztillálótoronyba vezessék. Mivel a nehéztermékek nyomása nagyobb, mint a vákuumos desztillálótoronyban uralkodó nyomás, a csővezetékben nyomásesés alakul ki, amely megegyezik a nehéztermékek nyomása és a vákuumos desztillálótoronyban uralkodó nyomás közötti különbséggel. Annak érdekében, hogy a csővezeték mentén ezt a viszonylag nagy nyomásesést elérjék, a csővezeték keresztmetszetét szűkítik, például áramlásszabályzó szelep alkalmazásával. Ha azonban a nehéztermékek áramát fojtják, az áramlásszabályzó szelep után gyors párolgás lép föl. Ez a gyors elpárolgás viszont kisméretű folyadékcseppek képződésével jár, amelyek nehezen kezelhetők a vákuumos desztillálótoronyban.
A jelen találmánnyal célunk a fenti hiányosság kiküszöbölése, vagyis olyan tökéletesített megoldás létrehozása, amellyel egyszerű módon elfojtható a párolgás a szűkített keresztmetszet után.
A kitűzött feladatot olyan eljárás továbbfejlesztésével oldottuk meg, amelynél a szénhidrogén alapanyagot 390-530 °C közötti hőmérsékletre hevítjük 0,2-5,0 MPa közötti nyomáson, majd a szénhidrogén alapanyagot reakciókamrába adagoljuk, ezután a reakciókamrából származó anyagáramot könnyűtermékáramra és nehéztermékáramra választjuk szét, a nehéztermékek áramát vákuumos desztillálótoronyba juttatjuk, és a nehéztermékáramot frakciókra bontjuk 320-400 °C közötti hőmérsékleten és 1-10 kPa közötti nyomáson.
A továbbfejlesztés, vagyis a találmány szerinti eljárás lényege, hogy a vákuumos desztillálótoronyba vezetésekor a nehéztermékek áramát szűkített nyíláson vezetjük keresztül, ezután a nehéztermékáramot felmenő csőszakaszon felfelé vezetjük. A felmenő csőszakasz hosszának megválasztásával a felmenő csőszakasz végén a közegnyomást úgy állítjuk be, hogy a felmenő csőszakasz alsó végén azzal elfojtsuk a párolgást. Végül a nehéztermékáramot a vákuumos desztillátótoronyba torkolló átadócsövön vezetjük keresztül, ennek az átadócsőnek az alakzatát úgy választjuk meg, hogy annak kiömlési közegnyomása megegyezzen a desztillálótoronyban uralkodó közegnyomással.
A találmány további előnyös foganatosítási módjánál az átadócsövet egyenes csőszakaszokból állítjuk elő, amelyeket hajlított csatlakozószakaszok kötnek össze.
Előnyösen a reakciókamrából kikerülő anyagáramot ciklonos szeparátorban választjuk szét könnyű- és nehézanyagáramokra.
De a találmány szerint eljárhatunk úgy is, hogy a reakciókamrából távozó anyagáramot desztillálótoronyban választjuk szét könnyű és nehéztermékáramokra.
A leírásban és az igénypontokban „átadócső-alakzat” kifejezés alatt olyan átadócső-kialakítást értünk, amely elősegíti az átadócső mentén a nyomásesést, amit valójában az átadócső méretezésével és más áramlási ellenállással érünk el, így például az átadócsőben alkalmazott, ívelt vagy U alakú csőszakaszokkal.
A találmányt részletesebben a csatolt rajz alapján ismertetjük, amelyen a találmány szerinti megoldás példakénti kiviteli alakjának elvi kapcsolási vázlatát mutatjuk be. A rajzon:
- az 1. ábrán a találmány szerinti eljárás folyamatábrája látható;
- a 2. ábra az 1. ábra szerinti megoldás változatát szemlélteti.
Amint az 1. ábrán látható, a találmány szerinti eljárás foganatosításához 1 kemencét alkalmaztunk, amely 2 égőfejjel, 3 kéménnyel és 4 hevítőcsővel van ellátva. A 4 hevítőcső 7 beömlőcsőhöz, illetve 9 kiömlőcsőhöz csatlakozik.
A 9 kiömlőcső 15 reakciókamra beömlésével van kapcsolatban. E reakciókamra részletesebb leírása megtalálható az EP-7656 számú európai szabadalmi leírásban. A 15 reakciókamra kiömlése 17 csővezetéken keresztül 20 szétválasztókészülékre csatlakozik, amely a jelen esetben ciklonszeparátorként van kialakítva.
A 20 szétválasztókészüléknek két kiömlése van, nevezetesen a könnyűtermékek számára 21 kiömlése, valamint a nehéztermékek számára 24 kiömlése. A könnyűtermékek 21 kiömlése külön nem ábrázolt csővezetéken keresztül kezelőkészülékre csatlakozik (ezt ugyancsak nem szemléltettük), amelyben a könnyűtermékek további kezelést kapnak. A nehéztermékek 24 kiömlése 26 csőrendszeren keresztül vákuumos 30 desztillálótoronyra csatlakozik.
A vákuumos 30 desztillálótoronynak 31 kiömlőcsöve van, amely külön nem ábrázolt vákuumszivattyúval van kapcsolatban. Továbbá, a vákuumos 30 desztillálótorony a maradék nehéztermékek számára 32 kiömlőcsővel, az intermedier frakció számára pedig 33 kiömlőcsővel van ellátva. A vákuumos 30 desztillálótorony felső részénél a visszafolyó áramot biztosító készüléket, valamint az alsó részénél a párlatolajáramot biztosító készüléket külön nem ábrázoltuk.
A 26 csőrendszer 35 csőszakasszal rendelkezik, amelybe „szűkített nyílásaként a jelen esetben áramlásszabályzó 36 szelep van iktatva. A 35 csőszakaszhoz felmenő 38 csőszakasz kapcsolódik, amely pedig 40 átadócsőre csatlakozik, és ennek 41 kiömlő vége a vákuumos 30 desztillálótoronyba torkollik.
A találmány szerint a felmenő 38 csőszakasz hossza úgy van megválasztva, hogy normál üzemmódban a felmenő 38 csőszakasz alsó végénél a közegnyomás olyan értékű, hogy a közeg párolgását az alsó végen
HU 216 102 Β teljesen elfojtsuk. A leírásban és az igénypontokban „a közeg párolgásának elfojtása” kifejezés alatt azt értjük, hogy legfeljebb a folyadéknak csekély része párologhat el (kisebb, mint 5 térfogat% körüli értéke).
A 40 átadócső úgy van kialakítva, hogy normál üzemállapotban a 40 átadócső 41 kiömlő végénél a közegnyomás lényegében megegyezzen a vákuumos 30 desztillálótoronyban uralkodó közegnyomással. Ez előfeltételezi, hogy a 40 átadócsövet a találmány szerint úgy kell méretezni, hogy a 40 átadócsőben áramló közeg súrlódási veszteségei megegyezzenek a felmenő 38 csőszakasz kiömlésénél és a vákuumos 30 desztillálótoronyban uralkodó nyomások különbségével. A jelen esetben a 40 átadócsőnek vízszintes, egyenes 43 csőszakaszai vannak, amelyeket egymással hajlított csőelemek, nevezetesen U alakú 44 csatlakozószakaszok kötnek össze.
A találmány szerinti eljárás foganatosításakor 3000 tonna szénhidrogén alapanyagot folyamatosan adagolunk naponta az 1 kemencébe 3,0 MPa nyomással. Az alapanyagot az 1 kemencében például 450 °C hőmérsékletre hevítjük. Ezután a felmelegített alapanyagot a 15 reakciókamrába adagoljuk, ahol az krakkolódik. A 15 reakciókamrából távozó termékáramot a szétválasztókészülékben 900 tonna/nap mennyiségű könnyűtermékekre és 2100 tonna/nap mennyiségű nehéztermékekre választjuk szét. A könnyűtermékeket a kiömlésen keresztül vezetjük el, a nehéztermékek viszont az alsó 24 kiömlésen keresztül távoznak. A nehéztermékeket a 26 csőrendszeren keresztül a vákuumos 30 desztillálótoronyba vezetjük, amely a jelen esetben 380 °C-os hőmérsékleten és 5 kPa nyomáson működik. A vákuumos 30 desztillálótoronyban a nehéztermékek áramát 200 tonna/nap mennyiségű gáznemű frakcióra és 400 tonna/nap mennyiségű intermedier frakcióra, valamint 1500 tonna/nap mennyiségű maradék nehézfrakcióra bontjuk szét, és ezek közül a gáznemű frakció a 31 kiömlőcsövön, az intermedier frakció a 33 kiömlőcsövön, a maradék nehézfrakció pedig a 32 kiömlőcsövön keresztül távozik.
A szűkített keresztmetszetet képező áramlásszabályzó 36 szelep után a nyomásesés 150,0 kPa értékű volt a kísérleteink során. A felmenő 38 csőszakasz hosszát 15 m-re választottuk. A felmenő 38 csőszakaszban lévő folyadékoszlop megakadályozza az áramlásszabályzó 36 szelep utáni alsó csővégen a folyadék elpárolgását.
A 40 átadócső hosszát 70 m-re, a belső átmérőjét pedig 50 cm-re választottuk. A 40 átadócső a jelen esetben négy U alakú 44 csatlakozószakasszal rendelkezik. A 40 átadócső beömlésénél a közegnyomás értéke 60 kPa volt, a 41 kiömlővégénél viszont a közegnyomás értéke megegyezett a vákuumos 30 desztillálótoronyban uralkodó közegnyomással.
A felmenő 38 csőszakasz elhagyása azt eredményezné, hogy az áramlásszabályzó 36 szelephez közeli csővégen párolgás lépne föl, ami viszont szabályozhatatlan lenne, és rendkívül kis méretű folyadékcseppek képződéséhez vezetne, ami a fentebb már részletezett módon nemkívánatos.
A 2. ábrán a találmány szerinti eljárás foganatosításának további változatát tüntettük fel. A hasonló részleteket itt is azonos hivatkozási számokkal jelöltük.
A 2. ábra szerint a 15 reakciókamrából származó anyagáramot 50 desztillálótoronyban választjuk szét könnyűtermékáramra és nehéztermékáramra. A könnyűtermékáram 51 kiömlésen keresztül, a nehéztermékáram pedig az alsó 52 kiömlésen keresztül távozik.
A nehéztermékek áramát a 26 csőrendszeren keresztül vezetjük itt is a vákuumos 30 desztillálótoronyba.
Az 50 desztillálótorony felső részénél a megfelelő visszafolyást biztosító készüléket, valamint a fenékrészénél a párlatolaj készülékét külön nem szemléltettük.
Az ívelt 44 csatlakozószakaszok itt is U alakúak, de adott esetben azok lehetnek hajlított L alakúak is.
A 2. ábra szerinti kivitelnél is a felmenő 38 csőszakasz megakadályozza, hogy a szűkített keresztmetszet után, azaz az áramlásszabályzó 36 szelep után a folyadék párologjon. A felmenő 38 csőszakasz elhagyása amint arra fentebb már utaltunk - azt idézné elő, hogy a szűkített keresztmetszetű szakasz után a folyadék párologna, és igen kis méretű folyadékcseppek képződnének. A vákuumos 30 desztillálótoronyban ezeket a finom folyadékcseppeket nem lehetne kielégítően leválasztani a gázáramból, így ezek a folyadékcseppek a gáznemű vagy az intermedier frakciókkal együtt távoznának a 31, illetve 33 kiömlőcsövön keresztül. Ez viszont hátrányosan befolyásolná a vákuumos 30 desztillálótorony szétválasztási hatásfokát.
A felmenő 38 csőszakasz az 1. és 2. ábra szerinti kivitelnél függőleges csőszakaszként van kialakítva. Megjegyezzük azonban, hogy a felmenő 38 csőszakaszként adott esetben alkalmazhatunk ferde csőszakaszt is, feltéve, hogy normál üzemmód esetén a ferde csőben lévő folyadékoszlop képes megakadályozni a párolgást.

Claims (3)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására, amelynél az alapanyagot 0,2-5 MPa közötti nyomáson 390-530 °C közötti hőmérsékletre hevítjük, majd reakciókamrába adagoljuk, ezután a reakciókamrából távozó anyagáramot nehéz- és könnyűtermékáramokra bontjuk, a nehéztermékáramot vákuumos desztillálótoronyba vezetjük, és ott a nehéztermékáramot 1-10 kPa közötti nyomáson és 320-420 °C közötti hőmérsékleten frakciókra bontjuk, azzal jellemezve, hogy a nehéztermékáram vákuumos desztillálótoronyba (30) vezetése közben a nehéztermékáramot szűkített nyíláson előnyösen áramlásszabályzó szelepen (36), felmenő csőszakaszon (38) és a vákuumos desztillálótoronyba (30) torkolló átadócsövön (40) vezetjük keresztül, továbbá a felmenő csőszakasz (38) hosszát a csőszakasz (38) alsó végénél a párolgást akadályozó méretűre választjuk, az átadócsövet (40) pedig úgy alakítjuk ki, hogy a kiömlővégénél (41) a közegnyomás azonos legyen a vákuumos desztillálótoronyban (30) uralkodó közegnyomással.
    HU 216 102 Β készülékben (20) választjuk szét könnyű- és nehézanyagáramokra.
    4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciókamrából (15) távozó anyagáramot
    5 desztillálótoronyban (50) választjuk szét könnyű- és nehézanyagáramokra.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az átadócsövet (40) egyenes csőszakaszokból (43) és ezeket összekapcsoló, hajlított csatlakozószakaszokból (44) alakítjuk ki.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciókamrából (15) távozó anyagáramot ciklonos szeparátorként kialakított szétválasztó-
HUP9502609A 1993-03-22 1994-03-18 Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására HU216102B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP93200832 1993-03-22

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9502609D0 HU9502609D0 (en) 1995-11-28
HUT73408A HUT73408A (en) 1996-07-29
HU216102B true HU216102B (hu) 1999-04-28

Family

ID=8213718

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUP9502609A HU216102B (hu) 1993-03-22 1994-03-18 Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására

Country Status (17)

Country Link
EP (1) EP0690900B1 (hu)
JP (1) JP3499873B2 (hu)
KR (1) KR100295069B1 (hu)
CN (1) CN1038043C (hu)
AU (1) AU675530B2 (hu)
CA (1) CA2158765C (hu)
CZ (1) CZ283755B6 (hu)
DE (1) DE69400917T2 (hu)
ES (1) ES2096463T3 (hu)
FI (1) FI119938B (hu)
HU (1) HU216102B (hu)
MD (1) MD1207C2 (hu)
NO (1) NO309388B1 (hu)
RU (1) RU2114894C1 (hu)
SA (1) SA94140602B1 (hu)
WO (1) WO1994021749A1 (hu)
ZA (1) ZA941922B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR960031577A (ko) * 1995-02-03 1996-09-17 신호근 고진공 정유장치 및 방법
KR20020051940A (ko) * 1999-12-10 2002-06-29 시게히사 요시히로 석유 처리 방법 및 장치
US9988584B2 (en) 2013-02-15 2018-06-05 Rival Technologies Inc. Method of upgrading heavy crude oil

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3025232A (en) * 1957-07-12 1962-03-13 Texaco Inc Automatic control of the viscosity of a fractionator product
US3075578A (en) * 1959-07-27 1963-01-29 Sumiya Shinzo Multiple vacuum effect evaporator
FR2493171A1 (fr) * 1980-11-06 1982-05-07 Bailet Victor Bouilleur-evaporateur-concentrateur-distillateur atmospherique basse pression faible temperature
US5110447A (en) * 1988-09-12 1992-05-05 Kasten, Eadie Technology Ltd. Process and apparatus for partial upgrading of a heavy oil feedstock

Also Published As

Publication number Publication date
MD1207B2 (en) 1999-04-30
HU9502609D0 (en) 1995-11-28
SA94140602B1 (ar) 2005-07-31
KR960701171A (ko) 1996-02-24
RU2114894C1 (ru) 1998-07-10
CZ244095A3 (en) 1996-01-17
NO953715D0 (no) 1995-09-20
FI119938B (fi) 2009-05-15
CA2158765C (en) 2004-03-30
CA2158765A1 (en) 1994-09-29
AU675530B2 (en) 1997-02-06
MD1207C2 (ro) 1999-11-30
KR100295069B1 (ko) 2001-10-24
CN1038043C (zh) 1998-04-15
ZA941922B (en) 1994-10-14
DE69400917D1 (de) 1996-12-19
EP0690900A1 (en) 1996-01-10
EP0690900B1 (en) 1996-11-13
WO1994021749A1 (en) 1994-09-29
NO309388B1 (no) 2001-01-22
JPH08511039A (ja) 1996-11-19
FI954441A0 (fi) 1995-09-20
NO953715L (no) 1995-09-20
CN1119875A (zh) 1996-04-03
FI954441A (fi) 1995-09-20
HUT73408A (en) 1996-07-29
CZ283755B6 (cs) 1998-06-17
DE69400917T2 (de) 1997-05-22
ES2096463T3 (es) 1997-03-01
AU6503894A (en) 1994-10-11
JP3499873B2 (ja) 2004-02-23
MD960308A (en) 1997-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6743961B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil
AU2001240689B2 (en) Pyrolyzing crude oil and crude oil fractions containing pitch
US6979757B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil and mild controlled cavitation assisted cracking
US7550642B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil/condensate feedstock with enhanced distillate production
US7374664B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil feedstock
US6241855B1 (en) Upflow delayed coker charger heater and process
US20150315494A1 (en) Methods and systems for improving the properties of products of a heavy feed steam cracker
FI65274B (fi) Foerfarande foer termisk krackning av kolvaeteolja
US2123799A (en) Heat treatment of hydrocarbon gases
HU216102B (hu) Eljárás szénhidrogén alapanyag krakkolására
RU2410410C1 (ru) Трубчатая печь для нагрева нефтяного сырья с повышенным содержанием мехпримесей (варианты)
FI65275C (fi) Foerfarande foer termisk krackning av kolvaeteolja
US1055747A (en) Apparatus for refining petroleum.
US1585496A (en) Process for making gasoline
RU95121591A (ru) Способ термического крекинга углеводородного сырья
US20110011726A1 (en) Distillation device
BE488430A (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees