HU215554B - Eljárás baktériumok szaporodásának gátlására poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazásával ipari alkoholos fermentációnál - Google Patents
Eljárás baktériumok szaporodásának gátlására poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazásával ipari alkoholos fermentációnál Download PDFInfo
- Publication number
- HU215554B HU215554B HU9401536A HU9401536A HU215554B HU 215554 B HU215554 B HU 215554B HU 9401536 A HU9401536 A HU 9401536A HU 9401536 A HU9401536 A HU 9401536A HU 215554 B HU215554 B HU 215554B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- lactobacillus
- alcoholic fermentation
- bacterial growth
- bacterial
- ionophoretic
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12P—FERMENTATION OR ENZYME-USING PROCESSES TO SYNTHESISE A DESIRED CHEMICAL COMPOUND OR COMPOSITION OR TO SEPARATE OPTICAL ISOMERS FROM A RACEMIC MIXTURE
- C12P7/00—Preparation of oxygen-containing organic compounds
- C12P7/02—Preparation of oxygen-containing organic compounds containing a hydroxy group
- C12P7/04—Preparation of oxygen-containing organic compounds containing a hydroxy group acyclic
- C12P7/06—Ethanol, i.e. non-beverage
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12N—MICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
- C12N1/00—Microorganisms, e.g. protozoa; Compositions thereof; Processes of propagating, maintaining or preserving microorganisms or compositions thereof; Processes of preparing or isolating a composition containing a microorganism; Culture media therefor
- C12N1/14—Fungi; Culture media therefor
- C12N1/16—Yeasts; Culture media therefor
- C12N1/18—Baker's yeast; Brewer's yeast
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02E—REDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
- Y02E50/00—Technologies for the production of fuel of non-fossil origin
- Y02E50/10—Biofuels, e.g. bio-diesel
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Zoology (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Mycology (AREA)
- Genetics & Genomics (AREA)
- Biotechnology (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Virology (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Botany (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Tropical Medicine & Parasitology (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
- Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
- Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Purification Treatments By Anaerobic Or Anaerobic And Aerobic Bacteria Or Animals (AREA)
- Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Distillation Of Fermentation Liquor, Processing Of Alcohols, Vinegar And Beer (AREA)
- Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
- Medicines Containing Plant Substances (AREA)
Abstract
A találmány tárgya eljárás bármely iőnőfőr pőliéter antibiőtikűm iparialkőhőlős fermentációs közegben való alkalmazására. Az iőnőfőrpőliéter antibiőtikűmőt 0,5–1,5 ppm kőncentrációban alka mazzák, amelykőncentrációban megakadályőzza a baktériűmők szapőrődását, és javítjaaz élesztő alkalmazásával lefőlytatőtt alkőhőlős fermentálástermelékenységét. ŕ
Description
A találmány tárgya eljárás baktériumok szaporodásának gátlására poliéter ionofor antibiotikumok bármelyikének alkalmazásával ipari alkoholos fermentációs közegben, előnyösen az alábbi ipari alkoholos fermentációs közegekben: cukorrépa- vagy -nád-lé, cukorrépa- vagy -nád-melasz, gabonafélék vagy gumósok hidrolizátumai, bor vagy almabor gyártási termékek.
Az FR A 2 587 035 számú közzétételi iratban ismertetett eljárás szerint cukortartalmú tápközegben végzett fermentálás útján nyernek etanolt. Bár a bakteriális szennyezettség megengedhető szintjére vonatkozó adatot megjelölnek, ennek az iratnak nem képezi tárgyát a bakteriális szennyezettség problémájának megoldása. Az ismertetett megoldás etanol fermentációs úton való előállításának, különösen melaszból való előállításának optimalizálására vonatkozik.
Mme Gaboyard doktori disszertációjában (Université de Clermont-Ferrand, January 30, 1987) említést tesz arról, hogy a poliéter ionofor antibiotikumok hatékonyak Gram (+) baktériumokkal és bizonyos vírusokkal szemben, de a Gram (-) baktériumok és a gombák többsége, valamint az élesztők rezisztensek ezekkel szemben. A fenti antibiotikumok állattápban való alkalmazását ismerteti.
A fenti tulajdonságok azonban nem tették előre várhatóvá a poliéter ionofor antibiotikumok ártalmatlanságát alkoholos fermentációban, mivel ahhoz, hogy az ilyen antibiotikumok az alkoholos fermentációban való felhasználhatóság minden követelményének megfeleljenek, amellett, hogy hatással kell bírniuk baktériumokra, és nem gyakorolhatnak hatást élesztőkre, az antibiotikumok baktérium membránra gyakorolt hatása nem vezethet olyan baktériummutánsok létrejöttéhez, amelyek ártanának a fermentációnak. Továbbá, azt a követelményt is ki kell elégíteniük, hogy nem juthatnak az alkoholba, és nem szennyezhetik az állati takarmányban hasznosításra kerülő vinaszt. Fentiek ismeretében látható, hogy még a két felhozott anterioritás esetleges kombinációja sem adhatott szakembernek olyan ismereteket, amelyek találmányhoz vezethettek volna.
Azon körülmények mellett, amelyek között az üzemek jelenleg működnek, az alkoholos fermentációs eljárás során a mikrobaszám 104/ml értékről 106/ml értékre emelkedik. Ennél a 106 mikróba/ml-es koncentrációnál olyan szervessav-termelés jelentkezik, amely közrejátszik az élesztő szaporodásában és az alkoholos fermentáció folyamatában. Ez a tej savbaktérium eredetű baktériumflóra a glicerint is átalakíthatja akroleinné a bor- vagy almabor gyártási eredetű közegekben. Az akrolein egy karcinogén anyag, amely a további műveletek során az emberi fogyasztásra szánt desztillált alkoholba is bejut.
A találmány abban áll, hogy a fermentációs közegbe (a kiindulási cukortartalmú mustba) közel 0,5 ppm koncentrációban egy poliéter ionofor antibiotikumot adagolunk, amely így bakteriosztatikus hatást fejt ki, azaz megakadályozza baktériumok szaporodását, de nem bír hatással 100 ppm koncentráció alatt az élesztőkre. így a baktériumflóra koncentrációja 104/ml értéken marad, és nem termelődik szerves sav, ennek következtében az alkoholos fermentáció nem lassulhat le. Ilyen körülmények között akrolein sem képződhet. 0,5 ppm antibiotikum koncentráció felett az antiobiotikum baktericid hatással bír, és ezért a baktériumszám csökkenését teszi lehetővé.
A fentiek következtében egy poliéter ionofor antibiotikumnak a fermentációs közegbe való adagolása lehetővé teszi az ipari alkoholos fermentációs üzem működtetésének javított színvonalát, valamint a desztillált alkohol kémiai minőségének javulását.
A következőkben az antibiotikumok hatását példákban mutatjuk be a korlátozás szándéka nélkül. Két ionofor poliéter, a monensin és a lasalocid hatását hasonlítjuk össze a fermentációnál általánosan szokásos teljes baktériumflórára.
Az antibiotikum minimális gátló koncentrációjának (MIC) meghatározását két módszerrel végezzük. (Megjegyezzük, hogy a MIC jelentése az a minimális koncentráció, amely mellett a vizsgált baktériumtörzs már nem szaporodik, nem jelent azonban ez az érték baktericid hatást.)
1. Első módszer: Petri-csészén végzett vizsgálat
A vizsgálandó baktériumokat 24 órán át folyékony MRS tápközegben előtenyésztjük. A tenyészet 0,1 ml mennyiségét Petri-csészékbe visszük, majd a Petri-csészéket a vizsgálandó antibiotikum növekvő koncentrációit tartalmazó agar MRS tápközeggel töltjük meg. A Petri-csészéket 48 órán át 33 °C hőmérsékleten inkubáljuk.
A baktériumok szaporodását a következő módon értékeljük:
Az antibiotikum-mentes mintában olyan kezdeti baktérium oltóanyag mennyiséget alkalmazunk, amely elegendő ahhoz, hogy olyan mértékű szaporodást biztosítson, amely mellett a tápközeg átlátszatlanná válik. Bakteriosztatikus hatással bíró antibiotikum jelenlétében a Petri-csészét megtöltő tápközeg tiszta és átlátszó marad. A MIC értéket ennek megfelelően úgy határozzuk meg, mint az abban a Petri-csészében lévő antibiotikum koncentráció, amely a sorozatban elsőként tiszta és átlátszó marad.
2. Második módszer: Melasz tápközegben való meghatározás
Enyhén savas melasz tápközeget (pH: 5,6, savasság: 1,0) mintegy 106 mikroorganizmus/ml koncentrációjú baktérium tenyészettel oltunk be. A kapott, tenyészetből antibiotikum növekvő dózisa jelenlétében készített sorozatot keverés mellett 33 °C hőmérsékleten 24-48 órán át inkubáljuk. A vizsgálat végén meghatározzuk a baktériumpopuláció sűrűségét és a képződött sav mennyiségét. A MIC értéket úgy adjuk meg, mint az a legalacsonyabb antibiotikumkoncentráció, amely a baktériumok szaporodását gátolja.
A melasz tápközeg nagy ionos töltése folytán a különböző vizsgált poliéterek MIC értéke melaszban 0,5 ppm, MRS tápközegben ennek háromszorosa, azaz 1,5 ppm.
Vizsgálati példák
I. Monensin vizsgálata
1. Első módszer: Petri-csészén végzett vizsgálat - 23 baktérium törzset vizsgáltunk.
HU 215 554 Β
Az MRS tápközegbe 1,5 ppm monensint adagoltunk.
A Petri-csészéket 24 és 48 órás 33 °C hőmérsékleten végzett inkubálás után olvastuk le.
- A táblázatban szereplő rövidítések: „G” szaporodás, „NG” nincs szaporodás. Eredményeinket az
I. táblázatban mutatjuk be.
I. táblázat
Baktérium törzs | Megfigyelés | Baktérium törzs | Megfic | yeiés | |
24 óra | 48 óra | 24 óra | 48 óra | ||
elteltével | elteltével | ||||
Lactobacillus brevis 2 | NG | NG | Bacillus aerus | NG | NG |
Lactobacillus plantarum | NG | NG | Lenconostoc mesenteroides | NG | NG |
Lactobacillus casei alactosus | NG | NG | Pedicoccus pentosaceus | NG | NG |
Lactobacillus casei casei | NG | NG | Lactobacillus lindnerii | NG | NG |
Lactobacillus brevis 2 | NG | NG | Lenconostoc mesenteroides | NG | NG |
Lactobacillus acidophilus | G | Streptococcus equinus | NG | NG | |
Lactobacillus fermentum | NG | NG | Streptococcus faecium | G | NG |
Lactobacillus buchenerii | NG | NG | Lactobacillus brevis 2 vagy bucnerii | NG | |
Lactobacillus brevis 3 | NG | NG | Lactobacillus plantarum | NG | NG |
Lactobacillus plantarum | NG | NG | Lactobacillus plantarum | NG | NG |
Lactobacillus brevis 2 | NG | néhány telep | Lactobacillus plantarum | NG | NG |
Bacillus cereus | NG | NG |
A vizsgált törzsek többsége nem képes szaporodásra 1,5 ppm monensin jelenlétében.
Két törzs rezisztens az antibiotikum ezen dózisa iránt, ezek a Lactobacillus acidophilus és a Streptococcus faecium.
2. Második módszer: Melasz tápközegben való meghatározás baktériumtörzset vizsgáltunk gyengén savas (pH: 5,6, savasság 1 g/1), 0,5 ppm monensint tartalmazó melasz tápközegben.
Eredményeinket a II. táblázatban ismertetjük, ahol megadjuk:
- a kezdeti baktériumcsíraszámot és
- a biomassza mennyiségének és a savasság mértékének a változását (Δ sav) 48 óra elteltével monensin jelenlétében vagy hiányában.
HU 215 554 Β
11. táblázat
Vizsgált baktérium törzs | Kezdeti csíra- szám* | Megfigyelés 48 óra inkubálás után | |||||||
Monensin-mentes kontroll | Monensin: 0,5 ppm | ||||||||
pH | sav g/1 | Asav g/i | baktéri- umszám* | pH | sav g/i | Asav g/1 | baktéri- umszám* | ||
Lactobacillus brevis 2 | 136x10“ | 4,35 | 5,7 | 4,7 | 851 x10® | 5,1 | 1,5 | 0,5 | 704x10“ |
Lactobacillus plantarum | 309 x104 | 4,75 | 2,33 | 1,33 | 380 x10® | 5,35 | 0,89 | 0 | 30x10® |
Lactobacillus casei alactosus | 401 x104 | 5,15 | 1,27 | 0,27 | 120x10® | 5,45 | 0,83 | 0 | 22x10® |
Lactobacillus casei casei | 184x10“ | 5,15 | 1,30 | 0,30 | 300x10® | 5,45 | 0,83 | 0 | 29x10“ |
Lactobacillus brevis 2 | 700 x104 | 4,10 | 8,47 | 7,47 | 190x107 | 5,45 | 0,83 | 0 | 22x10® |
Lactobacillus acidophilus | 19x104 | 5,25 | 1,07 | 0 | 102x10® | 5,30 | 1,01 | 0 | 24x10® |
Lactobacillus fermentum | 550 x104 | 4,7 | 3,10 | 2,10 | 35x107 | 5,45 | 0,85 | 0 | <10“ |
Lactobacillus buchneríi | 648 x104 | 4,25 | 7,34 | 6,34 | 76x107 | 5,0 | 1,86 | 0,86 | 59x10® |
Lactobacillus brevis 3 | 562x10“ | 4,4 | 6,0 | 5,0 | 96x107 | 5,35 | 1,05 | 0 | 108x10® |
Bacillus cereus | 262x10“ | 4,95 | 3,31 | 2,31 | 77x10® | 5,35 | 0,97 | 0 | 56x10® |
* mikroorganizmus/ml
Általában megállapíthatjuk, hogy a szerves savak termelésével járó (Δ sav értékkel mennyiségileg megadott) baktérium-szaporodást 0,5 ppm monensin teljes mértékben gátolja.
II. Lasalocid vizsgálata
1. Első módszer: Petri-csészén MRS tápközegen végzett vizsgálat
A monensin vizsgálatánál alkalmazottal azonos 45 23 baktérium törzset vizsgálunk 1,5 ppm lasalocid jelenlétében.
Eredményeinket a III. táblázatban mutatjuk be.
- A táblázatban szereplő rövidítések: „G” szaporodás, „NG” nincs szaporodás.
HU 215 554 Β
111. táblázat
Vizsgált baktérium törzsek | A tápközeg megfigyelése 48 órás 33 °C-on végzett inkubálás után |
Lactobacilius brevis 2 | enyhe zavarosság |
Lactobacillus plantarum | enyhe zavarosság |
Lactobacilius casei alactosus | NG |
Lactobacillus casei casei | NG |
Lactobacilius brevis 2 | NG |
Lactobacillus acidophilus | NG |
Lactobacillus fermentum | NG |
Lactobacillus bucheneríi | NG |
Lactobacillus brevis 3 | NG |
Lactobacillus plantarum | NG |
Lactobacillus brevis 2 | NG |
Bacillus cereus | enyhe zavarosság |
Bacillus aerus | enyhe zavarosság |
Lenconostoc mesenteroides | enyhe zavarosság |
Pediococeus pentaseuse | NG |
Lactobacillus linderii | NG |
Lenconostoc mesenteroides | enyhe zavarosság |
Streptococcus equinus | néhány telep |
Streptococcus faecium | G |
Lactobacillus brevis 2 vagy buchnerii | igen kevés kis telep |
Lactobacillus plantarum | NG |
Lactobacillus plantarum | NG |
Lactobacillus plantarum | NG |
HU 215 554 Β
Általában 1,5 ppm lasalocid teljesen gátolja a baktériumszaporodást. Csak egy mikroorganizmus bizonyul rezisztensnek; a Streptococcus faecium. Néhány törzs, amelyeknél „enyhe zavarosságot” jeleztünk, 18 órás inkubálás után némi enyhe szaporodást mutat.
2. Második módszer: Melasz tápközegben való meghatározás
A paraméterek az előbbiekkel azonosak.
Eredményeinket a IV. táblázatban mutatjuk be.
IV. táblázat
Vizsgált baktérium törzs | Kezdeti csíra- szám* | Megfigyelés 48 óra inkubálás után | |||||||
Lasalocid-mentes kontroll | Lasalocid: 0,5 ppm | ||||||||
pH | sav g/i | Asav g/i | baktéri- umszám* | pH | sav g/i | Ásav g/1 | baktéri- umszám* | ||
Lactobacillus plantarum | 110 x104 | 4,9 | 2,50 | 1,5 | 640 x10® | 5,55 | 0,76 | 0 | 6x103 |
Lactobacillus casei alactosus | 773 x104 | 5,4 | 1,05 | 0,29 | 143 x10® | 5,55 | 0,76 | 0 | 130 x104 |
Lactobacillus casei casei | 793 x104 | 5,3 | 1,4 | 0,64 | 285x10® | 5,55 | 0,76 | 0 | 14x103 |
Lactobacillus brevis 2 | 407 x104 | 4,35 | 7,10 | 6,34 | 131 x107 | 5,55 | 0,76 | 0 | 2x103 |
Lactobacillus acidophilus | 212 x104 | 5,35 | 1,0 | 0,24 | 61 x10® | 5,35 | 0,98 | 0,22 | 120x10® |
Lactobacillus fermentum | 55 x104 | 4,7 | 3,2 | 2,44 | 207x10® | 5,6 | 0,8 | 0 | <103 |
Lactobacillus buchnerii | 286 x104 | 4,35 | 6,4 | 5,64 | 74x107 | 5,35 | 1,02 | 0,26 | 88x10® |
Lactobacillus brevis 3 | 451 x104 | 4,45 | 4,80 | 4,04 | 77x107 | 5,45 | 0,87 | 0,11 | 232 x104 |
Lactobacillus aerus | 233 x104 | 4,50 | 4,60 | 3,84 | 45 x107 | 5,40 | 0,92 | 0,16 | 25x10® |
Lactobacillus mesenteroides | 115 x104 | 5,0 | 1,90 | 1,14 | 123 x10® | 5,5 | 0,80 | 0 | 40x103 |
* mikroorganizmus/ml
Általános következtetések: A két vizsgált ionofor poliéter antibiotikum (a monensin és a lasalocid) a fermentálásnál fennálló flóra gátlásában közelítőleg hasonló aktivitású.
Claims (2)
1. Eljárás baktériumok szaporodásának ipari alkoholos fermentációban az élesztőkre kifejtett hatástól mentes csökkentésére, azzal jellemezve, hogy a fermen- 5 tációs közegbe egy poliéter ionofor antibiotikumot adagolunk 0,5-1,5 ppm koncentrációban.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a poliéter ionofor antibiotikumokkal kezelt fermentációs közegként
- cukorrépa-lé vagy -melasz,
- cukomád-lé vagy -melasz,
- bármely eredetű keményítő hidrolizátuma: gabona vagy gumós növény eredetű keményítő hidrolizátuma,
- bor vagy almabor készítéséből származó fermentációs közeget alkalmazunk.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FR9114176A FR2683825B1 (fr) | 1991-11-18 | 1991-11-18 | Utilisation des antibiotiques ionophores polyethers pour limiter la croissance bacterienne en fermentation alcoolique industrielle. |
Publications (3)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9401536D0 HU9401536D0 (en) | 1994-08-29 |
HUT67063A HUT67063A (en) | 1995-01-30 |
HU215554B true HU215554B (hu) | 1999-01-28 |
Family
ID=9419045
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9401536A HU215554B (hu) | 1991-11-18 | 1992-10-20 | Eljárás baktériumok szaporodásának gátlására poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazásával ipari alkoholos fermentációnál |
Country Status (19)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0615544B1 (hu) |
JP (1) | JP3266908B2 (hu) |
AT (1) | ATE213770T1 (hu) |
AU (1) | AU663345B2 (hu) |
BG (1) | BG61844B1 (hu) |
BR (1) | BR9206769A (hu) |
CA (1) | CA2123681C (hu) |
CZ (1) | CZ122194A3 (hu) |
DE (1) | DE69232441T2 (hu) |
EC (1) | ECSP930934A (hu) |
ES (1) | ES2170057T3 (hu) |
FI (1) | FI942283A0 (hu) |
FR (1) | FR2683825B1 (hu) |
HU (1) | HU215554B (hu) |
OA (1) | OA09925A (hu) |
RU (1) | RU2104301C1 (hu) |
SK (1) | SK56294A3 (hu) |
UA (1) | UA27128C2 (hu) |
WO (1) | WO1993010213A1 (hu) |
Families Citing this family (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2697723B1 (fr) * | 1992-11-06 | 1995-03-03 | Ungda | Utilisation des antibiotiques ionophores polyéthers dans les procédés industriels d'extraction ou de production de produits sucrés. |
KR20170132357A (ko) * | 2009-02-11 | 2017-12-01 | 질레코 인코포레이티드 | 바이오매스의 당화 |
BRPI0900238A2 (pt) * | 2009-02-12 | 2010-10-26 | Arch Chem Inc | composição antimicrobiana e processo para controle da contaminação microbiana em processos de fermentação alcóolica |
US8951960B2 (en) * | 2010-03-19 | 2015-02-10 | Buckman Laboratories International, Inc. | Synergistic combination of DBNPA and polycyclic antibacterial peptide as biocide in bioethanol production |
JP6004321B2 (ja) * | 2012-04-18 | 2016-10-05 | 日立造船株式会社 | 厨芥類のエタノール発酵における雑菌増殖抑制方法 |
CU20170031A7 (es) | 2014-09-19 | 2017-07-04 | Xyleco Inc | Sacáridos y mezclas y composiciones de sacáridos |
RU2584603C1 (ru) * | 2015-04-24 | 2016-05-20 | Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Московский государственный университет пищевых производств" Министерства образования и науки Российской Федерации | Способ антибактериальной обработки дрожжей |
JP2020501597A (ja) | 2016-12-22 | 2020-01-23 | シナタ バイオ、インコーポレイテッド | イオノフォアを用いてガス基質の発酵における汚染を制御する方法およびシステム |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2032598A5 (en) * | 1970-01-07 | 1970-11-27 | Brabant Et Cie Distiller | Continuous fermentation of molasses and - other alcohol formers |
FR2587035B1 (fr) * | 1985-09-09 | 1989-08-04 | Ungda | Procede de production d'ethanol par fermentation de milieux sucres |
-
1991
- 1991-11-18 FR FR9114176A patent/FR2683825B1/fr not_active Expired - Lifetime
-
1992
- 1992-10-20 CA CA002123681A patent/CA2123681C/fr not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-20 HU HU9401536A patent/HU215554B/hu not_active IP Right Cessation
- 1992-10-20 WO PCT/FR1992/000984 patent/WO1993010213A1/fr active IP Right Grant
- 1992-10-20 AT AT92923846T patent/ATE213770T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-10-20 CZ CZ941221A patent/CZ122194A3/cs unknown
- 1992-10-20 DE DE69232441T patent/DE69232441T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-20 UA UA94005379A patent/UA27128C2/uk unknown
- 1992-10-20 SK SK562-94A patent/SK56294A3/sk unknown
- 1992-10-20 JP JP50901993A patent/JP3266908B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1992-10-20 EP EP92923846A patent/EP0615544B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-20 AU AU29477/92A patent/AU663345B2/en not_active Expired
- 1992-10-20 BR BR9206769A patent/BR9206769A/pt not_active IP Right Cessation
- 1992-10-20 ES ES92923846T patent/ES2170057T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-20 RU RU94027279/13A patent/RU2104301C1/ru not_active IP Right Cessation
-
1993
- 1993-05-28 EC EC1993000934A patent/ECSP930934A/es unknown
-
1994
- 1994-05-17 BG BG98779A patent/BG61844B1/bg unknown
- 1994-05-17 FI FI942283A patent/FI942283A0/fi unknown
- 1994-05-18 OA OA60513A patent/OA09925A/fr unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HU9401536D0 (en) | 1994-08-29 |
DE69232441T2 (de) | 2002-10-31 |
FR2683825B1 (fr) | 1995-01-06 |
OA09925A (fr) | 1994-09-15 |
FI942283A (fi) | 1994-05-17 |
BG98779A (bg) | 1995-05-31 |
AU2947792A (en) | 1993-06-15 |
FI942283A0 (fi) | 1994-05-17 |
ATE213770T1 (de) | 2002-03-15 |
AU663345B2 (en) | 1995-10-05 |
ECSP930934A (es) | 1994-03-21 |
JP3266908B2 (ja) | 2002-03-18 |
DE69232441D1 (de) | 2002-04-04 |
CA2123681C (fr) | 2001-08-14 |
RU2104301C1 (ru) | 1998-02-10 |
HUT67063A (en) | 1995-01-30 |
CZ122194A3 (en) | 1994-12-15 |
BR9206769A (pt) | 1995-10-31 |
SK56294A3 (en) | 1995-11-08 |
JPH08500002A (ja) | 1996-01-09 |
WO1993010213A1 (fr) | 1993-05-27 |
EP0615544A1 (fr) | 1994-09-21 |
EP0615544B1 (fr) | 2002-02-27 |
ES2170057T3 (es) | 2002-08-01 |
CA2123681A1 (fr) | 1993-05-27 |
BG61844B1 (bg) | 1998-07-31 |
UA27128C2 (uk) | 2000-02-28 |
FR2683825A1 (fr) | 1993-05-21 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Drysdale et al. | Acetic acid bacteria in winemaking: a review | |
Hynes et al. | Use of virginiamycin to control the growth of lactic acid bacteria during alcohol fermentation | |
EP2192840B1 (en) | Process for preventing bacterial growth in fermentation processes | |
Narendranath et al. | Urea hydrogen peroxide reduces the numbers of lactobacilli, nourishes yeast, and leaves no residues in the ethanol fermentation | |
US20090104157A1 (en) | Utilization of bacteriophage to control bacterial contamination in fermentation processes | |
US9926576B2 (en) | Prevention of bacterial growth in fermentation processes | |
US5888788A (en) | Use of ionophoretic polyether antibiotics for controlling bacterial growth in alcoholic fermentation | |
US20240102058A1 (en) | Caproate-producing bacterium with multiple substrate utilization capabilities and its applications | |
US20180007912A1 (en) | Synergistic blends of antimicrobials useful for controlling microorganisms in industrial processes | |
Ault | Spoilage bacteria in brewing—a review | |
Day et al. | Contamination inhibition, antibiotics as contamination-control agents in grain alcohol fermentations | |
HU215554B (hu) | Eljárás baktériumok szaporodásának gátlására poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazásával ipari alkoholos fermentációnál | |
Pradeep et al. | High gravity fermentation of sugarcane molasses to produce ethanol: Effect of nutrients | |
Narendranath | Bacterial contamination and control in ethanol production | |
CN1095415A (zh) | 利用聚醚离子载体抗菌素控制酒精发酵细菌的生长 | |
Mills et al. | Studies on the formation of acrolein in distillery mashes | |
ASIEGBU et al. | Effects of cell wall phenolics and fungal metabolites on methane and acetate production under in vitro rumen conditions | |
CN106479923A (zh) | 一株同时降解精氨酸和尿素的发酵乳杆菌 | |
US20160081354A1 (en) | Method for treatment of microorganisms during propagation, conditioning and fermentation using hops acid extracts and nisin | |
CN103930554A (zh) | 控制乙醇生产中的细菌生物膜 | |
Góis et al. | The control of Lactobacillus sp. by extracellular compound produced by Pseudomonas aeruginosa in the fermentation process of fuel ethanol industry in Brazil | |
Ale et al. | Glycerol production by Oenococcus oeni during sequential and simultaneous cultures with wine yeast strains | |
EP2655640B1 (en) | Use of synergistic formulations containing peroxide and quaternary ammonium to reduce growth of contaminant microorganisms in ethanol fermentation | |
US20170298392A1 (en) | Lignin Compositions and Methods for Use in Fermentation and Animal Feed | |
Nigam | An Overview of Microorganisms' Contribution and Performance in Alcohol Fermentation Processing a Variety of Substrates |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees |