HU214722B - Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz - Google Patents

Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz Download PDF

Info

Publication number
HU214722B
HU214722B HU911680A HU168091A HU214722B HU 214722 B HU214722 B HU 214722B HU 911680 A HU911680 A HU 911680A HU 168091 A HU168091 A HU 168091A HU 214722 B HU214722 B HU 214722B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
locking
tongue
closure
counter
hook
Prior art date
Application number
HU911680A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT61699A (en
HU911680D0 (en
Inventor
Joachim Feinbier
Friedhelm Nieland
Bernd Sterner
Original Assignee
F. Hesterberg und Söhne GmbH.und Co.,KG.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6853984&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU214722(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by F. Hesterberg und Söhne GmbH.und Co.,KG. filed Critical F. Hesterberg und Söhne GmbH.und Co.,KG.
Publication of HU911680D0 publication Critical patent/HU911680D0/hu
Publication of HUT61699A publication Critical patent/HUT61699A/hu
Publication of HU214722B publication Critical patent/HU214722B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05CBOLTS OR FASTENING DEVICES FOR WINGS, SPECIALLY FOR DOORS OR WINDOWS
    • E05C19/00Other devices specially designed for securing wings, e.g. with suction cups
    • E05C19/10Hook fastenings; Fastenings in which a link engages a fixed hook-like member

Abstract

A találmány tárgya zárószerkezet teheraűtók lehajtható őldalfalaihőz,amely zárószerkezet zárónyelvvel és ellentartóval rendelkezik, és ahőla zárónyelv egy darabból van kialakítva, és ahől zárónyelv és/vagy azellentartó a zárónyelv mőzgásirányával szöget bezáró ferdecsúszófelületekkel rendelkezik, az ellentartó pedig egy, a zárónyelvetzárási helyzetben megakasztó peremmel van ellát a, őly módőnkialakítva, hőgy a csúszófelületek (28,30) legalább egyike két részbőlvan kiképezve, és a két rész között a zárónyelv mőzgásirányára közelmerőleges irányú nyúlvánnyal kiképzett ütközőf lület van, ahől azütközőfelület (22) – a zárószerkezet akaratlan kinyílásátmegakadályőzóan – a zárónyelven (21) és/vagy az ellentartón (24)egymáshőz képest reteszelően van kiképezve. ŕ

Description

(54) Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz
KIVONAT
A találmány tárgya zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz, amely zárószerkezet zárónyelvvel és ellentartóval rendelkezik, és ahol a zárónyelv egy darabból van kialakítva, és ahol a zárónyelv és/vagy az ellentartó a zárónyelv mozgásirányával szöget bezáró ferde csúszófelületekkel rendelkezik, az ellentartó pedig egy, a zárónyelvet zárási helyzetben megakasztó peremmel van ellátva, oly módon kialakítva, hogy a csúszófelületek (28,30) legalább egyike két részből van kiképezve, és a két rész között a zárónyelv mozgásirányára közel merőleges irányú nyúlvánnyal kiképzett ütközőfelület van, ahol az ütközőfelület (22) - a zárószerkezet akaratlan kinyílását megakadályozóan - a zárónyelven (21) és/vagy az ellentartón (24) egymáshoz képest reteszelően van kiképezve.
HU 214 722 B
A leírás terjedelme 8 oldal (ezen belül 3 lap ábra)
HU 214 722 Β
A találmány tárgya teherautók lehajtható oldalfalaihoz alkalmazható zárószerkezet, amely zárószerkezetnek kampós zárónyelve és ellentartója van, és ahol a zárónyelv egy darabból van kialakítva, és ahol a zárónyelv és/vagy az ellentartó a zárónyelv mozgásirányával szöget bezáró ferde csúszófelületekkel rendelkezik, az ellentartó pedig egy, a zárónyelvet zárási helyzetben megakasztó peremmel van ellátva.
Teherautók lehajtható oldalfalaihoz használatos zárórószerkezetek különböző kivitelei ismeretesek. Egy igen gyakori rögzítőhorgos zárszerkezetet ír le például a DE 16 78 155 szabadalmi leírás. Ennek zárószerkezete horogként van kialakítva, amely egy olyan csonkba van becsavarozva, melynek elfordításával megváltoztatható a horog véghelyzete. Annak érdekében, hogy az ilyen szerkezetek záráskor az oldallapot be tudják húzni, a zárónyelven és/vagy az ellentartó részén a zárónyelv mozgásirányával szöget bezáró ferde csúszófelületet alakítottak ki.
A DE 38 17 220 szabadalmi leírásból egy olyan zárószerkezet ismerhető meg, amely egy csap körül egymás irányában lengő, ollószerű zárónyelvekből áll. A csap mozgását és az ollószerű zárónyelveket úgy alakították ki, hogy a szerkezet zárásához a lengő zárónyelveket először az ellentartó nyílásába be kell vezetni, majd a csap előretolásával szét kell feszíteni. Ebben a szabadalomban zárószerkezet fogalmán a csapot és a lengő zárónyelveket együttesen értik. A lengő zárónyelvek szabad végein egy-egy orr található, melyek a zárószerkezet csukott állapotában az ellentartó nyílása mögé akadnak. Az orrok ferde felületei 45°-os szöget zárnak be a zárószerkezet mozgásirányával, ezért az oldalfalra nehezedő nyomás hatására az orrok egyike az ellentartó nyílásának az orr felé eső élére felfut, emiatt nem akadályozza meg hatásosan a zárszerkezet nyitását. A leírásban nem is említik sehol, hogy a szerkezet az oldalfalnak nyomódó terhelés miatt teljes mértékben nem nyitható ki.
A DE 3717 310 szabadalmi leírásból is ismert egy zárószerkezet, amely a DE 38 17 220 dokumentumban leírttól abban különbözik, hogy a csap hengeres, és a lengő zárónyelveket egy hüvely helyettesíti, melynek külső vége a hüvelybe vágott, egymást keresztező hasítékokból kialakított rugalmas ujjakban végződik, melyeket a csap a záráskor szétfeszít. Az ujjak külső részén orrok találhatók, melyek a szerkezet zárt állapotában az ellentartó mögé akadnak. Bár a szabadalom nem írja, hogy az orrok ütközőfelületei a zárónyelv mozgásirányára merőlegesek, a rajzok ezt mutatják. A szerkezet nyitásakor ezek a merőleges felületek akkor is az ellentartóba akadva maradhatnak, amikor a csap már abban a helyzetében van, ahol a rugalmas ujjakat már nem is feszíti szét. A szabadalmi leírás nem említi, hogy az orrok ezen ütközőfelületei megakadályozhatják a szerkezet teljes nyitását, ha az oldalfalat a rakomány terheli. Ehhez méretük ugyanis túl kicsi.
Mindkét fenti zárószerkezet zárónyelve több részből áll, ezért gyengébbek, mint az egy részből álló zárónyelv. Ha a csapot a lengő zárónyelvek közül vagy a hüvelyből visszahúztuk, és ezek csak önmagukban állnak az ellentartóban, rögzítésük annyira meggyengül, hogy az oldalfalra ható jelentősebb nyomásnak nem tudnak ellenállni, és a lengő zárónyelvek, illetve a hüvely meghajolhatnak, sőt el is törhetnek. Mindkét zárószerkezet nyitásakor a csap viszszahúzásával annyira csökken a zárónyelvek vastagsága, hogy az oldalfalnak dőlt rakomány esetén az oldalfal csak 2-3 mm-t lendülhet előre.
Ez a kismértékű előrelendülés nem elegendő ahhoz, hogy feltűnően jelezze a rakomány esetleges nyomását.
Az is kedvezőtlen ezeknél a zárószerkezeteknél, hogy a zárónyelvet az ellentartó nagyon kis nyílásába kell betolni, amely mind a zárás, mind a nyitás során hátrányos. Záráskor úgy kell tartani az oldalfalat, hogy pontosan beletaláljunk a nyílásba, míg a nyitáskor az ollószerű részeken, illetve a hüvelyen levő orrok gyakran a kivágás mindkét peremébe beakadhatnak.
Kiderült azonban még az is, hogy a szokásos típusú zárszerkezeteknek van egy jelentős hibájuk. Bizonyos rakományok, mint például teli zsákok szállításakor gyakran előfordul, hogy a rakomány megcsúszik, és az oldalfalnak szorul. Ha a zárszerkezetet ekkor kinyitják, a terhelés lecsapja az oldalfalat és a rakomány leesik. Emiatt balesetveszély áll fenn.
Találmányunk célja az volt, hogy a szóbanforgó zárszerkezetet úgy fejlesszük tovább, hogy az magától ne nyílhasson ki, illetve a nyitáskor rögtön érzékelhető legyen az az állapot, ha a rakomány az oldalfalnak feszül.
A kitűzött célnak megfelelően kifejlesztett találmány szerinti zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz, amely zárószerkezet zárónyelvvel és ellentartóval rendelkezik, és ahol a zárónyelv egy darabból van kialakítva, és ahol a zárónyelv és/vagy az ellentartó a zárónyelv mozgásirányával szöget bezáró ferde csúszófelületekkel rendelkezik, az ellentartó pedig egy, a zárónyelvet zárási helyzetben megakasztó peremmel van ellátva, oly módon van kialakítva, hogy a csúszófelületek legalább egyike két részből van kiképezve, és a két rész között a zárónyelv mozgásirányára közel merőleges irányú nyúlvánnyal kiképzett ütközőfelület van, ahol az ütközőfelület - a zárószerkezet akaratlan kinyitását megakadályozóan - a zárónyelven és/vagy az ellentartón egymáshoz képest reteszelően van kiképezve.
A találmány egy további ismérve szerint a horgas zárónyelv T alakú, és amelynek keresztirányú része alkalmas a peremben való megakadásra.
Egy másik ismérv szerint a horgas zárónyelv keresztirányú részén legalább egy oldalsó nyúlvány van, amelyen az ellentartón lévő ütközőfelület ellendarabját képző ütközőfelület van elrendezve.
Egy további előnyös megvalósítás szerint a horgas zárónyelv keresztirányú részének mindkét oldalán egy oldalsó nyúlvány van, amelyek mindegyikén egy ütközőfelület van, és amely ütközőfelület az ellentartón levő ütközőfelület ellendarabját képezi.
A találmányra jellemző, hogy az ellentartó csúszófelületei közül legalább az egyik csúszófelület a zárónyelv oldalirányú nyúlványának csúszófelületéhez van hozzárendelve.
A találmány egy másik megvalósítására jellemző, hogy mindkét csúszófelület, a zárónyelven és az ellen2
HU 214 722 Β tartón lévő csúszófelület is, két-két részből van, amelyek mindegyike között legalább egy ütközőfelület van kialakítva.
A találmány ismérveihez tartozik hogy a zárónyelv egy kétszeres visszahajtással létrehozott reteszhorog, melynek ütközőfelülete szabad horogvég belső oldalán van kiképezve.
A találmány bármely ismérve szerint a zárónyelv egy olyan zárószerkezetbe van beépítve, amely egy zármozgató könyökemelővel rendelkezik.
A találmányunk szerinti zárószerkezet egy lehetséges megvalósítási formájában előnyös, hogy a horogszerűen kialakított zárónyelv a szerkezet zárt állásában az ellentartó egy pereme mögé akad. A horgos zárónyelvet T alakúra képezhetjük ki, és ilyenkor a T alak legalább egyik vízszintes szárának egy oldalsó nyúlványán alakítható ki az ütközőfelület. Előnyös azonban két oldalsó nyúlványt létrehozni egy-egy ütközőfelülettel. Ajánlatos mindkét oldalsó nyúlványon a csúszófelület egy-egy részét kialakítani. Előnyös továbbá az olyan zárszerkezet is, amelyben a zárónyelv horgát kétszeres visszahajtással hozzuk létre, ekkor az ütközőfelület a visszahajtás révén létrejött téren belül helyezkedik el.
A továbbiakban a mellékelt ábrák alapján ismertetjük részletesebben a találmányunk szerinti zárószerkezet példaképpeni három megvalósítási formáját, ahol az
1. ábra A találmány szerinti zárószerkezet első megvalósítási formájának felülnézete, a
2. ábra Az 1. ábra II—II vonallal jelölt metszősík szerinti metszete, a
3. ábra Az 1. ábra III—III vonallal jelölt metszősík szerinti metszete, a
4. ábra Az 1. ábra Π-II vonallal jelölt metszősík szerinti metszete, mely a zárás egyik fázisát mutatja, az
5. ábra Az 1. ábra II—II vonallal jelölt metszősík szerinti metszete, mely a nyitás egyik fázisát mutatja, a
6. ábra A találmány szerinti zárószerkezet második megvalósítási formájának felülnézete, a
7. ábra A 6. ábrán látható szerkezet metszeti rajza, a
8. ábra A 6. ábrán látható szerkezet metszeti rajza, mely a nyitás egyik fázisát mutatja, a
9. ábra A találmány szerinti ellentartó harmadik megvalósítási formájának felülnézete, a
10. ábra A találmány harmadik megvalósítási formájának megfelelő zárónyelv felülnézete, a
11. ábra A 10. ábrán látható zárónyelv oldalnézete, a
12. ábra A 9. és 10. ábrán bejelölt A-A sík menti metszet, ahol a zárónyelv és az ellentartó zárt helyzetében van, végül a
13. ábra A 9. és 10. ábrán bejelölt A-A sík menti metszet, amelyen nyitás közbeni állapot látható, amikor a zárónyelv az ellentartóban elakad.
A találmány szerinti zárószerkezet 1-5. ábrákon látható első megvalósítási formája egy T alakú kettős horogként kialakított 11 zárónyelvből és egy belső üreggel kiképzett 14 ellentartóból áll. A 14 ellentartón egy középütt kettéosztott 15 perem található, amelybe a kettős horog zárt helyzetben beakad. A 11 zárónyelv T alakú részéből oldalsó 16 nyúlványok állnak ki, melyek ütközőfelületei a szerkezet nyitásakor a 14 ellentartó ütközőfelületeinek nyomódnak, ha az oldalfalat a rakomány terheli. Az 1. ábrán jól látható a T alakú 11 zárónyelvvel megvalósított zárt állapot, míg a 2. és 3. ábrák ugyanezen állapot két különböző metszeti síkban felvett metszeteket ábrázolják.
Ilyen helyzetben a zárószerkezet teljes nyitása csak akkor válik lehetségessé, ha az oldalfalat a ránehezedő nyomástól megszabadítják és azt újra függőleges helyzetbe állítják. A nyitás során az egymással szemben lévő 12 és 13 ütközőfelületek all zárónyelv kihúzásakor egymás mellett elhaladnak. Annak érdekében, hogy egy ilyen 11 zárónyelvvel felszerelt zárószerkezet az oldalfalat záráskor be tudja húzni, a 11 zárónyelven a 17 és 19, a 14 ellentartón pedig a 18 és 20 csúszófelületet alakították ki.
A 18 és 20 csúszófelületek irányszöge megegyező.
Abban az esetben, ha az oldalfalat a rakomány elmozdulása miatt nyomás terheli, a 14 ellentartó 18 és csúszófelületei között a 13 ütközőfelület egy lépcsőt képez, amely megakadályozza az oldalfal lenyílását. Ez a lépcső azt is lehetővé teszi, hogy az oldalfal a ránehezedő, rakomány okozta nyomás következtében feltűnően előreessen, akár 20 mm-t is, anélkül, hogy az oldalfal teljesen lenyílna. A zárószerkezet tehát a lecsappantás irányában nyomva van, de nem nyílhat ki véletlenszerűen. Ezt az állapotot mutatja az 5. ábra.
Ahhoz, hogy kinyissuk a zárszerkezetet, meg kell szüntetni az oldalfalra nehezedő nyomást, azaz előbb vissza kell igazítani a rakományt. Ekkor lehetővé válik all zárónyelv elmozdítása, mert a 11 zárónyelv és a ellentartó 12 és 13 ütközőfelületei szétakadnak, ha all zárónyelvet függőlegesen felfelé mozdítjuk el. A zárószerkezet ekkor teljesen kinyitható és az oldalfal lehajtható lesz. Az 5. ábra a zárószerkezetet közvetlenül a nyitás előtti állapotban mutatja, amikor még a függőleges 12 és 13 ütközőfelületek még éppen össze vannak akadva.
A találmány szerinti zárószerkezet 6-8. ábrákon látható második megvalósítási formájában a 21 zárónyelv egy kétszeres visszahajtással létrehozott reteszhorog, amely zárt helyzetében szabad végével a szintén üregesen kialakított 24 ellentartó 25 peremébe akad. A reteszhorog formájú 21 zárónyelv és a 24 ellentartó 22 és 23 ütközőfelületei a reteszhorogként kialakított zárónyelv mozgásirányára merőlegesek. A 24 ellentartó 23 ütközőfelülete a reteszhorog 27 csúszófelületével szemben álló 28 és 30 csúszófelületek között helyezkedik el. A 23 ütközőfelületet a 24 ellentartó 28 és 30 csúszófelületének részei közötti lépcsőben van kialakítva. A szerkezet működése megegyezik az első megvalósítási formáéval.
A találmány szerinti zárószerkezet 9-13. ábrákon látható harmadik megvalósítási formája egy T alakú horogként kialakított 41 zárónyelvből és egy zseb alakú 44 ellentartóból áll. A 44 ellentartón egy középen kettéosztott 45 perem található, amelybe a horog alakú 41 zárónyelv zárt helyzetben beakad. A 41 zárónyelven
HU 214 722 Β egy lépcsővel kettéosztott, két részből álló 47 és 49 csúszófelületet alakítottak ki, melynek lépcsőjében a 42 ütközőfelület található. A 44 ellentartón szintén egy lépcsővel kettéosztott, két részből álló 48 és 50 csúszófelület van, melynek lépcsőjében a 43 ütközőfelület helyezkedik el. A zárószerkezet működése ezúttal is megegyezik az első két kiviteli alak ismertetése során leírtakkal.
Az ismertetett zárszerkezetek működtetésére egy szokásos kivitelű (ábrán nem ábrázolt) zármozgató könyökemelő szolgál, amely a zárszerkezetbe van beépítve, vagy hozzá van kapcsolva.
SZABADALMI IGÉYPONTOK

Claims (8)

1. Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz, amely zárószerkezet zárónyelvvel és ellentartóval rendelkezik, és ahol a zárónyelv egy darabból van kialakítva, és ahol a zárónyelv és/vagy az ellentartó a zárónyelv mozgásirányával szöget bezáró ferde csúszófelületekkel rendelkezik, az ellentartó pedig egy, a zárónyelvet zárási helyzetben megakasztó peremmel van ellátva, azzal jellemezve, hogy a csúszófelüfetek (18, 20, 28, 30, 47,49,48, 50) legalább egyike két részből van kiképezve, és a két rész között a zárónyelv (11,21,41) mozgásirányára közel merőleges irányú nyúlvánnyal kiképzett ütközőfelület (13, 23, 43) van, ahol az ütközőfelület (12, 22, 42) - a zárószerkezet akaratlan kinyílását megakadályozóan - a zárónyelven (11, 21, 41) és/vagy az ellentartón (14, 24, 44) egymáshoz képest reteszelően van kiképezve.
2. A 1. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a horgas zárónyelv (11) T alakú, és amelynek keresztirányú része a peremben (15) való megakadásra alkalmasan van kialakítva.
3. A 2. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a horgas zárónyelv (11) keresztirányú részén legalább egy oldalsó nyúlvány (16) van, és az oldalsó nyúlványnak (16) az ellentartón (14) lévő ütközőfelület (13) ellendarabját képző ütközőfelülete (12) van.
4. A 3. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a horgas zárónyelv (11) keresztirányú részének mindkét oldalán van egy oldalsó nyúlvány (16), amelyek mindegyikén egy ütközőfelület (12) van, és amely ütközőfelület (12) az ellentartón (14) levő ütközőfelület (13) ellendarabját képezik.
5. A 3. vagy 4. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy az ellentartó (14) csúszófelületei (18, 20) közül legalább az egyik csúszófelület (20) a zárónyelv (11) az oldalsó nyúlványának (16) csúszófelületéhez (19) igazodik.
6. A 2. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a zárónyelv (41) két részből lévő csúszófelülettel (47, 49) és az ellentartó (44) is két részből lévő csúszófelülettel (48, 50) rendelkezik, amelyek mindegyike között legalább egy ütközőfelület (42, 43) van kialakítva.
7. Az 1. igénypont szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a zárónyelv (21) egy kétszeres visszahajtással létrehozott reteszhorog, melynek ütközőfelülete (22) szabad horogvég belső oldalán van kiképezve.
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti zárószerkezet, azzal jellemezve, hogy a zárónyelv (11, 21, 41) egy olyan zárószerkezetbe van beépítve, amely egy zármozgató könyökemelőhöz csatlakozik.
HU 214 722 Β Int. Cl.6: B 62 D 33/037 18 2. ábra
U (zzzzzzzhzÁ
3. ábra
4. ábra
HU 214 722 Β Int. Cl.6: B 62 D 33/037
2t
30 22 28
10.
ábra
HU 214 722 Β Int. Cl.6: B 62 D 33/037
11. ábra
HU911680A 1990-05-21 1991-05-20 Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz HU214722B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9005764U DE9005764U1 (hu) 1990-05-21 1990-05-21

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU911680D0 HU911680D0 (en) 1991-11-28
HUT61699A HUT61699A (en) 1993-03-01
HU214722B true HU214722B (hu) 1998-05-28

Family

ID=6853984

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU911680A HU214722B (hu) 1990-05-21 1991-05-20 Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0457972B2 (hu)
AT (1) ATE85566T1 (hu)
CZ (1) CZ279117B6 (hu)
DE (2) DE9005764U1 (hu)
ES (1) ES2038033T5 (hu)
HU (1) HU214722B (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9109211U1 (hu) * 1991-07-25 1991-11-21 Karl Hildebrand Gmbh, 4006 Erkrath, De
WO2002036415A1 (en) * 2000-10-26 2002-05-10 Rosen Goran A locking device at loading flaps for vehicles or the like

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB774224A (en) * 1954-12-11 1957-05-08 John Perks & Son Forgings Ltd Improvements relating to fastening devices for hinged drop-sides or tail-boards of vehicles, or for other hinged parts
DE3717310C1 (en) * 1987-05-22 1988-09-01 Wilhelm Eudenbach Bolt lock
DE3817220C1 (en) * 1988-05-20 1989-10-19 Wilhelm 5650 Solingen De Eudenbach Bolt lock

Also Published As

Publication number Publication date
ES2038033T5 (es) 1997-04-01
DE9005764U1 (hu) 1990-09-06
ES2038033T3 (es) 1993-07-01
CS9101477A2 (en) 1991-12-17
HUT61699A (en) 1993-03-01
EP0457972B2 (de) 1996-11-13
CZ279117B6 (cs) 1995-01-18
EP0457972A1 (de) 1991-11-27
EP0457972B1 (de) 1993-02-10
DE59000888D1 (de) 1993-03-25
HU911680D0 (en) 1991-11-28
ATE85566T1 (de) 1993-02-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4225166A (en) Lock striker with retractable keeper bar
US2755655A (en) Locking device for trailer kingpins
JP3174011B2 (ja) 鎖錠装置
US2452521A (en) Locking device for truck and trailer doors
US4158299A (en) Door lock for motor vehicles
US3338612A (en) Door locks or latches of passenger vehicles
US3712091A (en) Method and device for handling motor vehicle keys
HU214722B (hu) Zárószerkezet teherautók lehajtható oldalfalaihoz
US2274455A (en) Latch mechanism
US2117339A (en) Fastening device for automobile hoods or the like
US2438238A (en) Motor vehicle door lock
US2680638A (en) Lock for doors or other closures
US3173724A (en) Devices for automatically opening and closing platform walls
US3564773A (en) Sealing device for a closing element
ES2044395T3 (es) Cierre con cerrojo tensor para paredes abatibles para vehiculos de carga.
US806768A (en) Multiple-bolt locking device.
JP2700092B2 (ja) 車両用ドアロック解除装置
US3391956A (en) Operating mechanism
JPH041377A (ja) 車両のドアロック装置
KR200151357Y1 (ko) 승합차용 사이드 윈도우의 로킹구조
US1188699A (en) Lock.
US2481154A (en) Automatic door bolt
KR200144903Y1 (ko) 파레트 및 파레트 잠금장치
US806784A (en) Combined car-door lock and sealing device.
KR200141636Y1 (ko) 자동차도어의 셀프록킹 방지장치