HU214415B - Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére - Google Patents

Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére Download PDF

Info

Publication number
HU214415B
HU214415B HU9300178A HU9300178A HU214415B HU 214415 B HU214415 B HU 214415B HU 9300178 A HU9300178 A HU 9300178A HU 9300178 A HU9300178 A HU 9300178A HU 214415 B HU214415 B HU 214415B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
vehicle
sensors
signal
signals
recording device
Prior art date
Application number
HU9300178A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT68574A (en
Inventor
Martin Gruler
Gernot Hilger
Harald Jeschonneck
Original Assignee
Mannesmann Kienzle Gmbh.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6431626&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU214415(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Mannesmann Kienzle Gmbh. filed Critical Mannesmann Kienzle Gmbh.
Publication of HUT68574A publication Critical patent/HUT68574A/hu
Publication of HU214415B publication Critical patent/HU214415B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01PMEASURING LINEAR OR ANGULAR SPEED, ACCELERATION, DECELERATION, OR SHOCK; INDICATING PRESENCE, ABSENCE, OR DIRECTION, OF MOVEMENT
    • G01P1/00Details of instruments
    • G01P1/12Recording devices
    • G01P1/127Recording devices for acceleration values
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01PMEASURING LINEAR OR ANGULAR SPEED, ACCELERATION, DECELERATION, OR SHOCK; INDICATING PRESENCE, ABSENCE, OR DIRECTION, OF MOVEMENT
    • G01P13/00Indicating or recording presence, absence, or direction, of movement
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C5/00Registering or indicating the working of vehicles
    • G07C5/08Registering or indicating performance data other than driving, working, idle, or waiting time, with or without registering driving, working, idle or waiting time
    • G07C5/0841Registering performance data

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Navigation (AREA)
  • Time Recorders, Dirve Recorders, Access Control (AREA)
  • Traffic Control Systems (AREA)
  • Lighting Device Outwards From Vehicle And Optical Signal (AREA)
  • Steering Control In Accordance With Driving Conditions (AREA)
  • Feedback Control In General (AREA)
  • Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)
  • Testing Or Calibration Of Command Recording Devices (AREA)
  • Length Measuring Devices With Unspecified Measuring Means (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás irányőkhőz rendelt érzékelők járműmőzgásirányáhőz történő önműködő hőzzárendelésére, ahől többérzékelővel ellátőtt mérőegységet (2), valamint egymással összekapcőlandó jelek kiértékelésére szőlgáló kiértékelő egységet tartalmazó,mőzgáspálya rekőnstrűálására alkalmas, a járműbe szerelt adatrögzítőkészüléket (1) alkalmazűnk, ahől a találmány szerint az azőnős jellegű érzékelők kimeneti jeleinek időbeli lefűtásátmeghatárőzőtt időintervallűmőn belül rögzítjük, ezen kimeneti jeleket egy tővábbi, jármű-gépegység által szőlgáltatőttés egyértelmű, ismert módőn a járműnek (6) egy mőzgásirányáhőztársítőtt jellel lőgikailag összekapcsőljűk, azőn érzékelőt a járműnek (6) egy meghatárőzőtt mőzgásirányáhőzrendeljük hőzzá, amely érzékelő vőnatkőzásában a kimeneti jel időbelilefűtása szignifikáns mérőértékváltőzásőkkal rendelkezi . ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére, ahol több érzékelővel ellátott mérőegységet, valamint egymással összekapcsolandó jelek kiértékelésére szolgáló kiértékelő egységet tartalmazó, mozgáspálya rekonstruálására alkalmas, a járműbe szerelt adatrögzítő készüléket, például baleseti adattárolót alkalmazunk.
Ilyen felépítésű adatrögzítő készülékek már ismertek, így például az EP 0 118 818 B1 lajstromszámú szabadalmi leírásból ismert - ahogy az említett leíráshoz tartozó 1. ábrán látható hogy az általában „fekete dobozként” kialakított adatrögzítő készülékek a jármű dinamikájára vonatkozó adatok, például hosszirányú és keresztirányú gyorsulás regisztrálása mellett időben szinkron módon a jármű állapotára jellemző információkat, például irányjelző funkciót regisztrálnak. Ismert olyan megoldás is, amelynél a járműnek az egyenes vonalú mozgásától eltérő mozgását érzékelőkkel történő rögzítésére szolgáló, mágneses erőtértől függő mérőegységet az említett felépítésű adatrögzítő készülékbe integrálják (beépítik), hogy a jármű mozgáspályáját teljes mértékben rekonstruálhatóvá tegyék.
A példaként említett, irányokhoz rendelt érzékelők által szolgáltatott jelek ésszerű, feladat szerinti kiértékeléséhez a mereven elrendezett érzékelőket tartalmazó adatrögzítő készülék beépítési helyzetének ismerete döntő jelentőségű. így tehát szükséges, hogy az adatrögzítő készülék megfelelő beépítési helyzetét, például a készülék házán elhelyezett jelölések segítségével jelöljék. A készülék rendeltetésszerű működése így tehát a beépítési előírások pontos betartását követeli meg, ezáltal a szereléssel szemben meglehetősen szigorú követelményeket kell támasztani. Az adatrögzítő készülék utólagos beépítése során a gyakorlatban szükséges házméretek miatt - amelyek a ház által körülvett, funkcionálisan szükséges szerkezeti egységek helyigényéből adódnak -jelentős elrendezési problémákkal kell számolni. Biztonsági szempontok miatt az e céba rendelkezésre álló hely meglehetősen korlátozott és a szerelés számára gyakran nehezen hozzáférhető. Ennek következménye a nagy ráfordítást igénylő és ezáltal a felhasználó számára költséges szerelés. Ez viszont ahhoz vezet, hogy a felhasználók az előbbiekben felsorolt problémák miatt az önkéntes beépítésen alapuló jármű-adatrögzítő készüléket gyakran nem tartják elfogadhatónak.
A találmány révén megoldandó feladat abban van, hogy az adatrögzítő készülék szerelését leegyszerűsítsük és az irányokhoz rendelt mérőegység rendeltetésszerű működését a készülék beépítési helyzetétől függetlenné tegyük.
A feladat megoldására irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére olyan eljárást hoztunk létre, amelynél a találmány szerint úgy járunk el, hogy az azonos jellegű, irányokhoz rendelt érzékelők jeleit egymással összehasonlítjuk és logikai jelösszekapcsolás és jelkiértékelés útján egy meghatározott jármű-mozgásirányhoz adatforrásként azon érzékelőt választjuk ki, amely legalább egy további jel megjelenése esetén - amely további jelet egy másik jármű-gépegység szolgáltat és önmagában egyértelmű és ismert módon a járműnek egy meghatározott mozgásirányához van hozzárendelve - az elvárásoknak megfelelően szignifikáns mérőértékváltozásokat szolgáltat.
Előnyös, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek jeleit ajármű irányjelző kapcsoló jelével kapcsoljuk össze.
Előnyös továbbá, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek jeleit a jármű fékjeiével kapcsoljuk össze.
Célszerű, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek jeleit szögadójelével azzal a feltétellel kapcsoljuk össze, hogy a szögadó jele menet közben előre meghatározott időintervallumon belül állandó értékű, ajármű továbbhaladási szögére jellemző jel.
Célszerű továbbá, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek jeleit szögadó jelével kapcsoljuk össze, ahol a szögadó jele ajármű kanyarodásával van kapcsolatban.
Előnyös, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek a jármű mozgásirányaihoz történő hozzárendelése során oly módon járunk el, hogy az érzékelők mérőértékváltozásait azon időintervallum előtti és/vagy utáni időintervallumon keresztül rögzítjük és értékeljük ki, amely időintervallumot a jármű főtengelyéhez képest ismert térbeli viszonyban lévő jármű-gépegységek működtetése révén állapítjuk meg.
Előnyös még, ha az adatrögzítő készülék érzékelőinek a jármű mozgásirányaihoz való hozzárendelési viszonyát időközönként vagy folyamatosan ellenőrizzük.
A találmány előnye abban van, hogy a rendszerint érzékelőfajtánként kétcsatornásán felépített, a járműdinamika érzékelésére (rögzítésére) szolgáló mérőegység érzékelőinek vonatkozásában teljes mértékben azonosan, azaz az irányok szempontjából közömbösen építhető fel és nincs szükség arra, hogy a gyártó gyárilag írja elő, hogy melyik érzékelőcsatoma szolgáljon a jármű hosszirányú vagy keresztirányú dinamikájának érzékelésére. Az adatrögzítő készülék házán elhelyezkedő jelölésekre, valamint irányokhoz rendelt beépítési előírásokra sincs szükség. Ezenkívül arra sincs szükség, hogy az adatrögzítő készülék kiszerelése során - például egy baleset lezajlásának rekonstruálása céljából történő, külső számítógépbe való adatátvitel céljára - a készüléknek a járműben való, irányhoz rendelt beépítési helyzetét feljegyezzük, amelynek ismerete a mozgáspálya rekonstruálásához feltétlenül szükséges.
Az adatrögzítő készülék felhasználójának számára ez a szempont szintén meglehetősen előnyös, mivel ezáltal lehetővé válik, hogy az adatrögzítő készüléknek ajármű főtengelyéhez képesti beépítési irányát szinte tetszőleges módon szabadon válasszuk meg. így tehát a készülék bárki számára egyszerű módon beépíthetővé válik anélkül, hogy ehhez speciális műhelyt kellene igénybe venni. Korlátozóan viszont meg kell jegyezni, hogy a rendszerint egymásra merőlegesen elrendezett érzékelők miatt olyan beépítési helyzetek célszerűtlenek, amelyeknél az érzékelő főtengelyei a jármű fő mozgásirányaival pontosan 45°-ot bezáróan helyezkednek el. Előnyös az ábrákon bemutatott két elrendezés.
Az adatrögzítő készülék logikai jelösszekapcsolás és szignifikáns mérőjelalakok kiértékelése révén önműködően felismeri, hogy az érzékelős mérőegység melyik része melyik iránykomponenst rögzíti. Az adatrögzítő
HU214415 Β készülék hardverjébe való manuális beavatkozás nem szükséges. Ezenkívül a készüléknek a járműbe való szerelése során nincs szükség bemérésre vagy kalibrálásra, ami különösen azon nagy felhasználói réteg számára előnyös, amely speciálisan személygépjárművekhez való baleseti adattárolóként kialakított készüléket alkalmaz.
A találmányt az alábbiakban rajzra való hivatkozással részletesebben is ismertetjük, ahol a rajzon az
1. ábra irányjelző jelével való összekapcsolást, a
2. ábra fékjellel való jelösszekapcsolást, és a
3. ábra szögadó jelével való jelösszekapcsolást szemléltet.
A bevezetőben említett felépítésű 1 adatrögzítő készülékben a járműdinamika érzékelőkkel történő rögzítésére szolgáló 2 mérőegység rendszerint az 1 adatrögzítő készüléken belül van elrendezve. A járműdinamika például a gyorsulás ax, ay összetevőinek, valamint a járművet körülvevő B mágneses erőtér Bx, By összetevőinek mérésével határozható meg. Illetéktelen hozzáférés ellen az 1 adatrögzítő készülék házát általában a gyártó leplombálja. A 2 mérőegységre ható kezelőelemek általában nincsenek kiképezve.
Az 1 adatrögzítő készülék - különösen, ha az baleseti adattárolóként van kiképezve - felhasználóját olyan helyzetbe kívánjuk hozni, hogy képes legyen arra, hogy az 1 adatrögzítő készüléket járművének térbeli tengelyeihez képest szinte tetszőleges elrendezésben saját maga beépítse. Példaként említjük a beépítési la, 2a, illetve lb, 2b helyzeteket. Ezért szükség van arra, hogy az 1 adatrögzítő készülék üzembehelyezése során önműködően felismerje, hogy melyik helyzetben került elrendezésre, különösen a jármű 3 hossztengelyéhez, illetve 4 kereszttengelyéhez képest. Mivel a közlekedési szabályokban meghatározott előírások az összes jármű vonatkozásában megegyezően előírják, hogy menetirányváltoztatások esetén, például a 3 hossztengely irányából 7 irányba történő menetirányváltoztatás esetén 5 irányjelző kapcsolót kell működtetni, ezért például ezen járműállapotjelnek az 1 adatrögzítő készülék részét képező többcsatornás, érzékelőkkel ellátott és a járműdinamika rögzítésére kiképzett 2 mérőegységgel való összekapcsolása előnyös az irányra vonatkozó hozzárendelés elvégzése szempontjából.
Amennyiben az 5 irányjelző kapcsolót működtetjük és a 6 jármű az 5 irányjelző kapcsoló jele által meghatározott időablakon belül menetirányt változtat, az érzékelőfajtánként meglévő két érzékelő közül az egyik nagyobb mérőjelváltozást szolgáltat, mint a másik. A 2 mérőegység rendszerint érzékelőfajtánként két, egymásra merőlegesen elrendezett érzékelőből áll. A 2 mérőegység a harmadik térbeli tengely körül is elrendezett érzékelővel bővíthető. A mérőértékváltozásokat adott időintervallumon keresztül - amely időintervallum az 5 irányjelző kapcsoló jele által meghatározott időablak vonatkozásában meghatározott elő- és/vagy utánfutási időket foglal magába - azzal értékeljük, hogy az azonos jellegű érzékelők jelváltozásait egymással összehasonlítjuk. A hosszirányra vonatkozó dinamikaértékek például az 5 irányjelző kapcsoló jele által meghatározott időintervallum előtt és után nem azonos szignifikáns módon változnak. A két érzékelő jelváltozásának összehasonlítása alapján határozzuk meg a hozzárendelést, azaz hogy a 2 mérőegység melyik érzékelője rögzíti a keresztirányú dinamikát.
Mivel az 1 adatrögzítő készüléknek a 6 járműben való elrendezését, például az la, 2a helyzetét vagy az lb, 2b helyzetét általában a beszerelést követően már nem változtatjuk meg, ezért az első ízben történő hozzárendelést követően a hozzárendelési viszonyt állandónak tekinthetjük. Amennyiben különleges körülmények ezt szükségessé teszik, ebben az esetben ezen hozzárendelési viszonyt időközönként vagy akár folyamatosan is a fentiekben leírt módon ellenőrizhetjük.
Mivel a közlekedési szabályok menetirányváltoztatás esetén az 5 irányjelző kapcsoló működtetését írják elő és az egyenestől eltérő mozgáspályák egy 6 jármű szokásos üzemfeltételeinek felelnek meg, ezért az 1 adatrögzítő készülék rövid időn belül a mozgáspálya rekonstruálásához szükséges meghatározott állapotba kerül. Ezt általában a 6 jármű indulásakor - vagy legalább is az indulás után rövid idő elteltével - érjük el.
Az 5 irányjelző kapcsoló jelével történő jelösszekapcsoláson kívül további, funkcionálisan azonosan ható jelösszekapcsolások lehetségesek, amelyeknek révén biztosítható az irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelése.
A 2. ábrán látható egy további kiviteli példa, amelynek esetén a jármű fékberendezése által egyértelmű módon előállított jelet azon érzékelők felismerésére használjuk, amely érzékelők a jármű hosszirányához és ezáltal a jármű szokásos fő mozgásirányához vannak hozzárendelve. Az, hogy a 8 fékberendezés melyik összetevőjétől származtatjuk a jelet, tisztán gyakorlati szempontok alapján dönthető el.
Mihelyt a - ennél a példánál teljesen általánosan fékjeiként említett jel megjelenik és ezzel egyidejűleg a kiértékelő egység az egymásra merőlegesen elrendezett gyorsulásérzékelők egyikén az előre megadott küszöbértéket például 0,2 grammnál nagyobb mértékkel túllépő késleltetést állapít meg, az 1 adatrögzítő készülék 2 mérőegysége ezen jelösszekapcsolás és az említett jelek kiértékelése révén önműködően felismeri, hogy melyik érzékelőt kell a hosszirányhoz hozzárendelni, mivel a fékezési folyamat során a menetirányhoz hozzárendelt gyorsulásérzékelő mérőjelei szignifikáns módon másképpen, például nagyobb jelnövekedéssel változnak meg, mint az erre merőlegesen elrendezett, azonos jellegű érzékelő mérőjelei.
Ezenkívül a 3. ábrán a jelösszeköttetésnek egy harmadik lehetséges megvalósítási módja látható, amennyiben például a 6 jármű elfordulási 9 szögadóval van ellátva és ezen 9 szögadó az 1 adatrögzítő készülék kiértékelő egységének jelet szolgáltat, ebben az esetben menet közben állandó szöget. Előnyösen a 6 jármű fő mozgásirányát előre meghatározott időablakon belül képviselő jel jelenléte esetén ezen szögjelnek a gyorsulásérzékelők mérőjeleivel való összekapcsolása révén szintén önműködően valósulhat meg az érzékelők beépítési helyzetének a 6 jármű főtengelyeihez való hozzárendelése. A 9 szögadó szerepét például kormányszögadó, elektroni3
HU 214 415 Β kus iránytű vagy hasonló eszközök tölthetik be. A 6 jármű mozgására vonatkozó jelet például 10 tahométer szolgáltathatja.
A fentiekben felsorolt három példa nem tekinthető kizárólagos példának, hanem azok csupán példaképpen szemléltetik a találmányi gondolatot, amely szerint a 6 jármű főtengelyeihez képesti ismert hozzárendelési viszonnyal rendelkező eszközök jeleit egy (1) adatrögzítő készülék 2 mérőegységének jeleivel kiértékelő egységen keresztül egymással összekapcsoljuk, hogy a 2 mérőegységhez tartozó irányokhoz rendelt érzékelőknek a 6 jármű mozgásirányához való önműködő hozzárendelését biztosítsuk.

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére, ahol több érzékelővel ellátott mérőegységet, valamint egymással összekapcsolandó jelek kiértékelésére szolgáló kiértékelő egységet tartalmazó, mozgáspálya rekonstruálására alkalmas, a járműbe szerelt adatrögzítő készüléket alkalmazunk, azzal jellemezve, hogy
    - az azonos jellegű érzékelők kimeneti jeleinek időbeli lefutását meghatározott időintervallumon belül rögzítjük,
    - ezen kimeneti jeleket egy további, jármű-gépegység által szolgáltatott és egyértelmű, ismert módon a járműnek (6) egy mozgásirányához társított jellel logikailag összekapcsoljuk,
    - azon érzékelőt a járműnek (6) egy meghatározott mozgásirányához rendeljük hozzá, amely érzékelő vonatkozásában a kimeneti jel időbeli lefutása szignifikáns mérőértékváltozásokkal rendelkezik.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek jeleit a jármű (6) irányjelző kapcsoló (5) jelével kapcsoljuk össze.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek jeleit a jármű (6) fékjeiével kapcsoljuk össze.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek jeleit szögadó (9) jelével azzal a feltétellel kapcsoljuk össze, hogy a szögadó (9) jele menet közben előre meghatározott időintervallumon belül állandó értékű, a jármű (6) továbbhaladási szögére jellemző jel.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek jeleit szögadó (9) jelével kapcsoljuk össze, ahol a szögadó (9) jele a jármű (6) kanyarodásával van kapcsolatban.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek a jármű (6) mozgásirányaihoz történő hozzárendelése során oly módon járunk el, hogy az érzékelők mérőértékváltozásait azon időintervallum előtti és/vagy utáni időintervallumon keresztül rögzítjük és kiértékeljük, amely időintervallumot a jármű (6) főtengelyéhez képest ismert térbeli viszonyban lévő jármű-gépegységek működtetése révén állapítjuk meg.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adatrögzítő készülék (1) érzékelőinek a jármű (6) mozgásirányaihoz való hozzárendelési viszonyát időközönként vagy folyamatosan ellenőrizzük.
HU9300178A 1991-05-14 1992-05-08 Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére HU214415B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4115694 1991-05-14

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT68574A HUT68574A (en) 1995-06-28
HU214415B true HU214415B (hu) 1998-03-30

Family

ID=6431626

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9300178A HU214415B (hu) 1991-05-14 1992-05-08 Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0552322B1 (hu)
JP (1) JP2556644B2 (hu)
KR (1) KR100225446B1 (hu)
AT (1) ATE125950T1 (hu)
AU (1) AU654353B2 (hu)
CA (1) CA2086598A1 (hu)
ES (1) ES2077413T3 (hu)
FI (1) FI930138A (hu)
HU (1) HU214415B (hu)
PL (1) PL168184B1 (hu)
WO (1) WO1992021034A1 (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102011121822A1 (de) * 2011-12-21 2013-06-27 Wabco Gmbh Verfahren und Einrichtung zum Bestimmen der Einbaulage eines Sensormoduls in einem Fahrzeug sowie Fahrzeug mit einer derartigen Einrichtung

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT8243505A0 (it) * 1982-02-19 1982-02-19 Domenico Colonnelli Car black box
EP0129949A3 (en) * 1983-06-17 1985-11-06 Fleetmaster (Proprietary) Limited Vehicle monitoring system
DE3341471A1 (de) * 1983-11-17 1985-05-30 SWF Auto-Electric GmbH, 7120 Bietigheim-Bissingen Instrument fuer kraftfahrzeuge

Also Published As

Publication number Publication date
ES2077413T3 (es) 1995-11-16
PL168184B1 (pl) 1996-01-31
FI930138A0 (fi) 1993-01-13
EP0552322A1 (de) 1993-07-28
ATE125950T1 (de) 1995-08-15
KR930701751A (ko) 1993-06-12
JPH05250600A (ja) 1993-09-28
PL297604A1 (en) 1993-06-28
KR100225446B1 (ko) 1999-10-15
WO1992021034A1 (de) 1992-11-26
HUT68574A (en) 1995-06-28
JP2556644B2 (ja) 1996-11-20
AU654353B2 (en) 1994-11-03
AU1699292A (en) 1992-12-30
FI930138A (fi) 1993-01-13
EP0552322B1 (de) 1995-08-02
CA2086598A1 (en) 1992-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2562556B2 (ja) 事故評価に適した測定値表示部を有する自動車用走行記録装置
US5446659A (en) Traffic accident data recorder and traffic accident reproduction system
US7373224B2 (en) Brake monitoring system for heavy vehicles
US4784442A (en) Brake pedal valve with setpoint adjuster including displacement and force sensors for electrically controlled brake system
US6633229B1 (en) Method for assigning identifying elements in signals emitted by transmitters in a tire pressure indicating system to the wheels on which the transmitters are mounted
US4484784A (en) Dual-circuit brake apparatus
IT201600077944A1 (it) Dispositivo per il rilevamento della coppia residua di frenatura in un veicolo equipaggiato con freni a disco
BR112014025395B1 (pt) Métodos para registrar, processar e transmitir dados a partir de um bem móvel
KR100424824B1 (ko) 내연 기관의 센서 작동을 모니터링하기 위한 방법 및 그방법에 따라 작동하는 전자 제어기
CN100538681C (zh) 传感器,控制器和用于监控至少一个传感器的方法
EP1076232A1 (en) Wheel rotation sensor and accelerometer to determine out of balance condition
US5416703A (en) Method and apparatus for automatic determination of the assignment of directional sensors to the moving directions of a vehicle
HU214415B (hu) Eljárás irányokhoz rendelt érzékelők jármű mozgásirányához történő önműködő hozzárendelésére
KR100538561B1 (ko) 전기 철도의 제동 성능 측정 시스템
KR20140089022A (ko) 자동차 급발진 및 주행 상태 통합 관리 블랙박스 시스템
US20040032322A1 (en) Device for sensing lateral impact
ATE164246T1 (de) Datenerfassungssystem für fahrzeuge
JPH03201752A (ja) 信号障害識別用回路装置
DE102011112853A1 (de) Hybridsensor
JP2005536809A (ja) 制御装置
KR102428251B1 (ko) 댐퍼의 작용력 및 속도 측정방법 및 구조
US20020024254A1 (en) Sensor error detection in a dual sensor system
CN107851340B (zh) 用于与机动车的控制电子装置交换数据的方法和装置
SU713729A1 (ru) Устройство дл диагностировани тормозов на борту автомобил
SU351538A1 (ru) Автомобильный пороговый регистратор

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee