HU210857B - Circuit arrangement for operating security relay - Google Patents

Circuit arrangement for operating security relay Download PDF

Info

Publication number
HU210857B
HU210857B HU904659A HU465990A HU210857B HU 210857 B HU210857 B HU 210857B HU 904659 A HU904659 A HU 904659A HU 465990 A HU465990 A HU 465990A HU 210857 B HU210857 B HU 210857B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
circuit
switches
switching transistors
control
window comparator
Prior art date
Application number
HU904659A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT58427A (en
HU904659D0 (en
Inventor
Heinz Loreck
Hermann Esselbruegge
Michael Zydek
Original Assignee
Teves Gmbh Alfred
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Teves Gmbh Alfred filed Critical Teves Gmbh Alfred
Publication of HU904659D0 publication Critical patent/HU904659D0/hu
Publication of HUT58427A publication Critical patent/HUT58427A/hu
Publication of HU210857B publication Critical patent/HU210857B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H47/00Circuit arrangements not adapted to a particular application of the relay and designed to obtain desired operating characteristics or to provide energising current
    • H01H47/002Monitoring or fail-safe circuits
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60TVEHICLE BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF; BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF, IN GENERAL; ARRANGEMENT OF BRAKING ELEMENTS ON VEHICLES IN GENERAL; PORTABLE DEVICES FOR PREVENTING UNWANTED MOVEMENT OF VEHICLES; VEHICLE MODIFICATIONS TO FACILITATE COOLING OF BRAKES
    • B60T8/00Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force
    • B60T8/32Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration
    • B60T8/34Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration having a fluid pressure regulator responsive to a speed condition
    • B60T8/36Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration having a fluid pressure regulator responsive to a speed condition including a pilot valve responding to an electromagnetic force

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Fluid Mechanics (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Valves And Accessory Devices For Braking Systems (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)
  • Electronic Switches (AREA)
  • Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)

Description

A találmány tárgya áramkör biztonsági jelfogó, például gépjármű elektronikus vezérlésű fékrendszerénél az úgynevezett fő jelfogó, illetve az áramellátó jelfogó működtetéséhez. A találmány szerinti áramkörben legalább kettő, sorba kapcsolt, elektronikusan működtethető kapcsoló, különösképpen tranzisztor, valamint olyan ellenőrző áramkör van, amely hiba vagy zavar jelentkezése esetén a kapcsoló működtetésével a biztonsági jelfogó áramellátását megszakítja.
Ilyen jellegű áramkörrel működő, blokkolás ellen védett fékrendszer már a 2 612 356 számú DE szabadalmi leírásban és a 3 234 637 számú DE közzétételi iratban szerepel. A megfelelő fékrendszer olyan jellegű, hogy a biztonsági jelfogó kikapcsolása, illetve működésének megszűnése után valamennyi, a féknyomást szabályozó szelep abba a nyugalmi helyzetébejut vagy abban megmarad, amelyben a szabályozás nélküli fékezés mindenkor korlátozás nélkül lehetséges. Az elektronikában fellépő zavar, vagy hiba ezért a féket nem tudja működésképtelenné tenni. Ezért kell biztosítani azt, hogy a fékműködés és ezért a jármű biztonsága tekintetében lényeges fő jelfogót szükség esetén ki lehessen kapcsolni. E célból van legalább két sorba kapcsolt tranzisztor a biztonsági, illetve a fő jelfogó áramellátó körébe iktatva, ezzel téves vezérlés vagy az egyik tranzisztor átütése esetén is a másik tranzisztor segítségével a biztonsági működés fenntartható.
A két- vagy több, egymás után kapcsolt tranzisztor segítségével azt érjük el, hogy a biztonsági jelfogó már akkor is ki tud kapcsolni, ha a két kapcsoló valamelyike állandóan bekapcsolva marad. Az ilyen hiba azonban nem ismerhető fel, ugyanakkor a kapcsolók redundáns elhelyezésével kialakított biztonsági tartalék megszűnik.
A találmány feladata ezért az, hogy ezt a hátrányt kiküszöbölje és a biztonsági jelfogó működtetéséhez olyan áramkört szolgáltasson, amely már egy redundáns kapcsoló kiesését is felismerhetővé teszi.
A találmány értelmében ez a feladat olyan, a bevezetőben említett jellegű áramkörrel oldható meg, amelynek a kapcsolók, előnyösen kapcsoló tranzisztorok működőképességét szabályos időközökben vagy szabályosan ismétlődő események esetén, például a gépjármű gyújtásának minden bekapcsolásakor ellenőrző, a kapcsolók helyes működése esetén középértéket, az egyik kapcsoló rövidzárlata esetén pedig felsővagy alsó határértéket előállító, valamint egyrészt a középérték betartását, másrészt a határértékek elérését megállapító ellenőrző áramköre van.
A találmány szerint tehát az ellenőrzés akkor is megmarad, ha a redundáns szerkezeti elemek egyike meghibásodik. Ezt azzal érjük el, hogy több olyan kapcsolót kapcsolunk egymás után, amelyek mindegyike zavar esetén önmagában is le tudja kapcsolni a biztonsági relét. A zavart vagy hibát a találmány szerinti áramkör jelzi, és a blokkolásgátló rendszernél a szabályzás kikapcsolódik, ezzel egyben a fék működése is biztosítva van.
A találmány egyik előnyös kiviteli megoldása szerint az áramkörnek a kapcsolók, előnyösen kapcsoló tranzisztorok átvezetését és megszakítását valamennyi ellenőrzési folyamat során egymástól függetlenül ellenőrző áramköre van. Csak ha mindkét kapcsoló működőképes, akkor kapcsolódik be a biztonsági jelfogó.
Egy további kiviteli példa szerint a találmány szerinti áramkörnél az ellenőrző áramkörben a sorba kapcsolt kapcsolókhoz, előnyösen a kapcsoló tranzisztorok közös monitor csatlakozásához csatlakozó mérési pontján a kapcsolók helyes működése esetén középértéket, az egyik kapcsoló rövidzárlata esetén pedig felső- vagy alsó határértéket előállító feszültségosztója van, továbbá a feszültségosztó mérési pontjára csatlakozó, a középérték betartását megállapító ablakkomparátora, valamint az ablakkomparátor kimenetével öszszekötött, az ellenőrzési folyamatot vezérlő és kiértékelő, továbbá a kapcsoló tranzisztorokat vezérlő logikai áramköre van.
A találmány további ismérvei, előnyei és alkalmazási lehetőségei egy kiviteli példa ezután következő ábrázolásából tűnnek ki, a mellékelt kapcsolás és a különböző esetekben fellépő jelalakok alapján.
Az ábrák a következők:
1. ábra a találmány szerinti áramkör egyszerűsített ábrázolása:
2. ábra az 1. ábra szerinti áramkörnél a fellépő jelalakok, mégpedig:
2a. ábra hibátlan rendszernél
2b. ábra az 1. ábra szerinti TI kapcsoló tranzisztor rövidzárja esetében
2c. ábra az 1. ábra szerinti másik tranzisztor rövidzárja esetében és a
2d. ábra hibás ablakkomparátor esetében.
Az ábrázolt kapcsolás egy elektronikus vezérlésű blokkolásgátló rendszer úgynevezett 1 fő jelfogójának be- és kikapcsolására szolgál. Az 1 fő jelfogó a sorba kapcsolt TI és T2 kapcsoló tranzisztorokon keresztül van földelve. A tápfeszültséget a jármű UB telepfeszültsége szolgáltatja. Ez a biztonsági, illetve 1 fő jelfogó az al munkaérintkezővel kapcsolja be és ki a blokkolásgátló rendszer elektronikus 2 szabályozóját, és egyben a 2 szabályzóval működtetett elektromágneses 3 féknyomásszabályzó szelepeket, a 2 szabályzónak 4 elektronikus áramkörein át.
A TI és T2 kapcsoló tranzisztorok az ismertetett kiviteli alakban térvezérlésű tranzisztorok. Ezeknek a működőképességét az 5 ellenőrző áramkör rendszeresen ellenőrzi és áteresztő állapotba kapcsolja, ha sem hiba, sem zavar nincs.
Az 5 ellenőrző áramkör a 6 ablakkomparátort, a 7 logikai áramkört és azt a két 8 és 9 erősítő fokozatot tartalmazza, amelyeken keresztül a 7 logikai áramkör kimenőjelei a G1 és G2 kapucsatlakozásokat vezérlik. A 7 logikai áramkör egyik bemenetére csatlakozik a 6 ablakkomparátor F. D. kimenete. Emellett a 7 logikai áramkör még további, nem ábrázolt kimenettel is rendelkezik, amely kimeneten megjelenő jelekkel önmagában ismert módon képes megakadályozni az 1 fő jelfogó áramellátását. Emellett a 7 logikai áramkör olyan részegységet is tartalmaz, amely szintén önmagában ismert módon meghatározott időközönként és
HU 210 857 Β meghatározott ideig tartó, a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok nyitását és zárását vezérlőjeleket bocsát a G1 és G2 kapucsatlakozásokra.
Az 5 ellenőrző áramkör áramellátását például 5 voltos UH segédfeszültség biztosítja, amelyet a 10 feszültség-átalakító segítségével az UB telepfeszültségből (többnyire kb. 12 V-ból) állítunk elő.
Az 5 ellenőrző áramkör része az a sorba kapcsolt RÍ és R2 ellenállásokból álló feszültségosztó is, amely egyrészt az UH segédfeszültséghez, másrészt a földhöz és a Mon monitor csatlakozáshoz van kapcsolva. A 6 ablakkomparátor a Mon monitor csatlakozáson uralkodó feszültséget méri. Ennek a feszültségnek a nagysága, illetve a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok vezérlésétől függő változása a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok működőképességéről ad felvilágosítást, amint ezt a 2. ábra alapján a következőkben ismertetjük.
Az 1 fő jelfogó a jármű telepére, illetve az UB telepfeszültségre azon a Zdg gyújtáskapcsoló érintkezőn keresztül kapcsolható, amely a gépjármű gyújtáskapcsoló kulcsával működtethető.
A találmány szerinti áramkör a következőképpen működik:
A szokásos bekapcsolási folyamat esetében - lásd a 2a ábrát - a Zdg gyújtáskapcsoló η időpontban történő bekapcsolása után először mindkét TI és T2 kapcsoló tranzisztornak nagy az ellenállása, illetve a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok zártak. A Mon monitor csatlakozás vezetékén, mivel a két RÍ és R2 ellenállás (közelítőleg) egyenlő, az UH segédfeszültség fele mérhető. A 6 ablakkomparátor jelzi a 7 logikai áramkörnek, hogy a Mon monitor csatlakozáson a feszültség például 2 volt és 3 volt között van - ekkor mind a két tranzisztor zárt - vagy pedig ez a feltétel nem teljesül.
A nem teljesülő feltételt „L”, illetve „0”, a feltétel teljesülését „H” vagy „1” logikai szint jelöli. Ha a 6 ablakkomparátor F. D. kimenetén „1” jelenik meg, akkor a t2 időpontban, az előre meghatározott Δη időköz után a 7 logikai áramkör a TI és T2 kapcsoló tranzisztort vezérli és áteresztő állapotba kapcsolja. A Mon monitor csatlakozáson ennek következtében a feszültség „0”-ra csökken, mivel most a kisellenállású T2 kapcsoló tranzisztor a feszültségosztó párhuzamosan kapcsolt R2 ellenállását rövidre záija. A Mon monitor csatlakozás vezetékén ennek a feszültségváltozásnak a következménye a 6 ablakkomparátor F. D. kimenetének az átváltása „l”-ről „0”ra. A 7 logikai áramkör ezt az átváltást úgy értékeli, hogy a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok, valamint a 6 ablakkomparátor továbbra is megfelelően működnek, és az ellenőrzési ciklus újból elkezdődhet.
Ha az egyik tranzisztor hibás, akkor a most leírt jelsorrend megváltozik. Ha például a TI kapcsoló tranzisztor rövidre van zárva úgy, hogy vezérlőjel nélkül is
Gl, G2 kapucsatlakozás szintje: alacsony F. D. kimenet szintje: magas áramkör kimenete: helyes
Ezt az igazságtáblázatot többek között pl. egy kizáró- vagy (XOR) kapcsolás valósítja meg. Ilyen módon „zárt”, illetve kis ellenállású akkor a Zdg gyújtáskapcsoló érintkezőjének zárása után a Mon monitor csatlakozáson a feszültség „nagy” (lásd a 2b. ábrát), mégpedig nagyobb annál a küszöbfeszültségnél is, mint amit a tranzisztorok helye működése esetén a 6 ablakkomparátor még helyes értéknek elfogad. A 6 ablakkomparátor F. D. kimenetén ennek következtében a „O” jelállapot megmarad. A 7 logikai áramkör észleli, hogy a zárt TI és T2 kapcsoló tranzisztorok ellenére a 6 ablakkomparátor F. D. kimenete nem váltott magasra, és ezt hibaként értékeli. Ezért a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok Gl és G2 kapucsatlakozását a 7 logikai áramkör nem vezérli tovább, és egyben megakadályozza az 1 fő jelfogó bekapcsolását és ezzel az elektronikus 2 szabályzó áramellátását az al munkaérintkezőn keresztül.
A T2 kapcsoló tranzisztor rövidzárlata esetén a gyújtás bekapcsolása után is a Mon monitorcsatlakozáson a potenciál olyan kicsi, hogy a 6 ablakkomparátor F. D. kimenetén ismét nem következik bejelváltozás. A 2c. ábra mutatja be a jelalakokat ebben a hibás állapotban. Ugyanúgy, mint a 2b. ábra ismertetésénél vázolt esetben, a 7 logikai áramkör felismeri a hibát az F. D. kimeneten elmaradó jel változásból.
A 6 ablakkomparátor hibája a találmány szerinti áramkör segítségével ugyancsak felismerhető. A 2d. ábra az ablakkomparátor egyik lehetséges hibás működésére vonatkozik. Ebben a példában a 6 ablakkomparátor F. D. kimenetén - az UH segédfeszültség bekapcsolása után - állandóan az „1” kimenőjel lép fel. A t2 időpontig azért a logikai áramkör először mind a két TI és T2 kapcsoló tranzisztort vezérli és bekapcsolja. Mivel azonban a bekapcsolás után a t2 időpontban a várt potenciálváltozás a 6 ablakkomparátor kimenetén elmarad, a t3 időpontig, a 7 logikai áramkör felépítése által megszabott a At2 időköz után a 7 logikai áramkör felismeri, hogy elmaradt a jelváltás az F. D. kimeneten, és ezt ismét hibaként értékeli. Ezért a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok vezérlése véget ér és a fent leírtak szerint a 7 logikai áramkör gondoskodik az 1 fő jelfogó kikapcsolásáról.
Ugyanígy elképzelhető azonban az is, hogy a hibás 6 ablakkomparátor miatt az F. D. kimeneten állandóan a „0” kimenőjel van jelen. Ekkor a vezérlési ciklus megfelelő fázisában a 7 logikai áramkör ismét észlelni fogja az F. D. kimeneten a jelváltás elmaradását, amit hibaként értékel, és ezért ismét megszünteti a TI és T2 kapcsoló tranzisztorok vezérlését, és az előzőekben ismertetett módon nem kapcsolja be az 1 fő jelfogót. Szakember számára kézenfekvő, hogy a 7 logikai áramkört sokféleképpen meg lehet valósítani. ATI és T2 kapcsoló tranzisztorok, valamint a 6 ablakkomparátor helyes vagy hibás működését például egy olyan áramkörrel lehet figyelni, aminek a következő egyszerű igazságtáblázata van:
magas alacsony magas alacsony alacsony magas helyes hibás hibás tehát nemcsak a kapcsolók vagy a TI és T2 kapcsoló 60 tranzisztorok hibája, hanem a 6 ablakkomparátor hibá3
HU 210 857 Β ja vagy zavara is jelezhető és ez az 1 fő jelfogó kikapcsolását eredményezi.

Claims (3)

1. Áramkör biztonsági jelfogó, például gépjármű elektronikus vezérlésű fékrendszerénél az áramellátó jelfogó működtetéséhez legalább két, sorba kapcsolt, elektronikusan működtető kapcsolóval, különösképpen tranzisztorral és olyan ellenőrző áramkörrel, amely hiba- vagy zavar fellépése esetén a kapcsoló működtetésével a biztonsági jelfogó áramellátását megszakítja, azzal jellemezve, hogy a kapcsolók, előnyösen kapcsoló tranzisztorok (TI, T2) működőképességét szabályos időközökben vagy szabályosan ismétlődő események esetén, például a gépjármű gyújtásának minden bekapcsolásakor ellenőrző, a kapcsolók helyes működése esetén középértéket, az egyik kapcsoló rövidzárlata esetén pedig felső- vagy alsó határértéket előállító, valamint egyrészt a középérték betartását, másrészt a határértékek elérését megállapító ellenőrző áramköre (5) van.
2. Az 1. igénypont szerinti áramkör, azzal jellemezve, hogy valamennyi ellenőrzési folyamat során a kapcsolók, előnyösen kapcsoló tranzisztorok (TI, T2) átvezetését és megszakítását egymástól függetlenül ellenőrző áramköre (5) van.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti áramkör azzal jellemezve, hogy az ellenőrző áramkörben (5) a sorba kapcsolt kapcsolókhoz, előnyösen a kapcsoló tranzisztorok (TI, T2) közös monitor csatlakozásához (Mon) csatlakozó mérési pontján a kapcsolók helyes működése esetén középértéket, az egyik kapcsoló rövidzárlata esetén pedig felső- vagy alsó határértéket előállító feszültségosztója van, továbbá a feszültségosztó mérési pontjára csatlakozó, a középérték betartását megállapító ablakkomparátora (6), valamint az ablakkomparátor (6) kimenetével (F. D.) összekötött, az ellenőrzési folyamatot vezérlő és kiértékelő, továbbá a kapcsoló tranzisztorokat (TI, T2) vezérlő logikai áramköre (7) van.
HU 210 857 B Int. Cl.6: H 01 H 47/32 \ zdg cxz
CD \<T
HU 210 857 B Int. Cl.6: H 01 H 47/32
2q . λ BR A
2b.ÁBRA
MoK?_____:- Q
T. o. -:-‘- 0 ; i
G1/G2 -!-=-0
2c.ÁBRA
Mon
F 0.
G1/G2 ____J—L_T —ήΔ*2^%tli ! I I ti t2 tg
2d.ÁBRA
HU904659A 1989-07-28 1990-07-27 Circuit arrangement for operating security relay HU210857B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3924988A DE3924988C2 (de) 1989-07-28 1989-07-28 Schaltungsanordnung zur Ansteuerung des Sicherheitsrelais einer elektronisch geregelten Bremsanlage eines Kraftfahrzeugs

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU904659D0 HU904659D0 (en) 1991-01-28
HUT58427A HUT58427A (en) 1992-02-28
HU210857B true HU210857B (en) 1995-08-28

Family

ID=6386024

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU904659A HU210857B (en) 1989-07-28 1990-07-27 Circuit arrangement for operating security relay

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5309314A (hu)
JP (1) JP3167709B2 (hu)
CZ (1) CZ284166B6 (hu)
DD (1) DD299689A5 (hu)
DE (1) DE3924988C2 (hu)
FR (1) FR2650236B1 (hu)
GB (1) GB2235099B (hu)
HU (1) HU210857B (hu)
SK (1) SK280364B6 (hu)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2241123B (en) * 1990-02-16 1993-09-29 Teves Gmbh Alfred Circuit arrangement for an anti-lock-controlled vehicle brake system
DE4117099A1 (de) * 1991-03-30 1992-10-01 Teves Gmbh Alfred Schaltungsanordnung fuer einen regler
DE4123652C2 (de) * 1991-07-17 2001-08-30 Bayerische Motoren Werke Ag Sicherheitsschaltung in Kraftfahrzeugen
DE4140034A1 (de) * 1991-12-05 1993-06-09 Ako-Werke Gmbh & Co Kg, 7988 Wangen, De Ansteuerschaltung fuer eine last, insbesondere bei einer haushaltsmaschine
FR2701129B1 (fr) * 1993-01-29 1995-03-31 Merlin Gerin Interface de puissance de sécurité.
DE4409287C1 (de) * 1994-03-18 1995-10-19 Square D Deutschland Schaltung zur fehlersicheren Relaisansteuerung für elektronische Schaltungen
DE19610871C1 (de) * 1996-03-20 1997-06-19 Daimler Benz Ag Steuerungsvorrichtung, insbesondere zur Fahrzeugbremslichtsteuerung
DE19638759C2 (de) * 1996-09-21 2000-11-16 Continental Ag Elektrische Anlage für ein Kraftfahrzeug
DE19725918A1 (de) * 1997-06-19 1998-12-24 Mannesmann Rexroth Ag Elektromagnetischer Stellantrieb
DE19735543A1 (de) * 1997-08-16 1999-02-18 Bosch Gmbh Robert Schaltungsanordnung zum Schalten von Lasten
NL1010601C2 (nl) * 1998-11-19 2000-05-22 Holec Holland Nv Redundante veiligheidsschakelinginrichting voor het schakelen van een belasting.
DE10261451A1 (de) * 2002-12-31 2004-07-22 Danfoss Drives A/S Anordnung aus einer Sicherheits-Schaltvorrichtung und einer Vorrichtung zum selbsttätigen Prüfen der Funktionsfähigkeit der Sicherheits-Schaltvorrichtung
DE10360199A1 (de) * 2003-12-20 2005-07-21 Robert Bosch Gmbh Abgesicherte Steuervorrichtung
DE102006052739A1 (de) * 2006-11-08 2008-05-15 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Verfahren und Schaltungsanordnung zur sicheren Ansteuerung von Aktoren, Sensoren und/oder Verbrauchern in einem diese enthaltenden elektrischen Gerät, insbesondere in einem elektrischen Hausgerät
DE102007015937B4 (de) * 2007-04-02 2024-08-14 Continental Automotive Technologies GmbH Überwachungsverfahren zum Prüfen von Schaltungen sowie Monitorschaltkreis und dessen Verwendung
DE102009005715A1 (de) * 2009-01-22 2010-07-29 Behr-Hella Thermocontrol Gmbh Vorrichtung zur Ansteuerung eines elektrischen Verbrauchers
DE102010000728A1 (de) * 2010-01-07 2011-07-14 DBK David + Baader GmbH, 76870 Elektronische Ansteuereinrichtung
DE102011018229B4 (de) * 2011-04-19 2015-08-13 Diehl Ako Stiftung & Co. Kg Schaltungsanordnung und Verfahren zur Potentialtrennung eines elektrischen Geräts vom Netz
JP5546524B2 (ja) * 2011-12-06 2014-07-09 オムロンオートモーティブエレクトロニクス株式会社 車両のスタータモータ駆動回路
JP2015023762A (ja) * 2013-07-23 2015-02-02 トヨタ自動車株式会社 蓄電システム
JP5874699B2 (ja) * 2013-09-13 2016-03-02 トヨタ自動車株式会社 蓄電システム
JP6286284B2 (ja) * 2014-05-30 2018-02-28 株式会社Soken リレーシステム

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3946287A (en) * 1974-02-25 1976-03-23 The Globe Tool And Engineering Company Solenoid operated fluid valves
DE2612356C2 (de) * 1976-03-24 1986-02-20 Alfred Teves Gmbh, 6000 Frankfurt Überwachungsschaltung für einen mehrkanaligen Antiblockierregler
DE2821624C2 (de) * 1978-05-18 1986-07-10 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Relaisschaltstufe
DE3234637A1 (de) * 1982-09-18 1984-03-22 Alfred Teves Gmbh, 6000 Frankfurt Verfahren und schaltungsanordnung zur steuerung einer bremsschlupfregelanlage
DE3237164C2 (de) * 1982-10-07 1986-10-30 Bayerische Motoren Werke AG, 8000 München Prüfeinrichtung für Stromkreise eines Kraftfahrzeugs
DE3246385A1 (de) * 1982-12-15 1984-06-20 Hartmann & Braun Ag, 6000 Frankfurt Schaltung zur ueberwachung der schaltfunktion von halbleiterschaltern
JPS6239776A (ja) * 1985-08-16 1987-02-20 Nippon Denso Co Ltd センサ断線検出装置
FR2642176B1 (fr) * 1989-01-20 1991-05-03 Sgs Thomson Microelectronics Dispositif et procede de detection du passage d'un courant dans un transistor mos

Also Published As

Publication number Publication date
GB9014355D0 (en) 1990-08-22
US5309314A (en) 1994-05-03
SK280364B6 (sk) 1999-12-10
JP3167709B2 (ja) 2001-05-21
DE3924988A1 (de) 1991-01-31
GB2235099A (en) 1991-02-20
DE3924988C2 (de) 2002-08-01
HUT58427A (en) 1992-02-28
HU904659D0 (en) 1991-01-28
GB2235099B (en) 1993-03-31
CZ284166B6 (cs) 1998-09-16
JPH0382661A (ja) 1991-04-08
FR2650236B1 (fr) 1996-05-31
DD299689A5 (de) 1992-04-30
CS288890A3 (en) 1992-02-19
FR2650236A1 (fr) 1991-02-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU210857B (en) Circuit arrangement for operating security relay
US10953862B2 (en) Method for operating a parking brake and control device for operating a parking brake
JPS5854830A (ja) 車両用電子回路の電源監視装置
JP3146226B2 (ja) 最終増幅器又はその負荷を監視するための電子回路
DE4122016A1 (de) Antiblockierregelsystem
JP3187990B2 (ja) 多重負荷を切り換える電子制御装置
DE4441070C2 (de) Sicherheitsschalteranordnung
JP3313718B2 (ja) 複数のコイルをモニタするための回路構成
US5374920A (en) Directional and warning blink apparatus for a vehicle, particularly a motor vehicle
JPH01500157A (ja) 自動車の1以上の電気負荷用の回路装置
HU212063B (en) Circuit arrangement for controlling power stage belonging to several valves
DE19608970A1 (de) Einrichtung zur Strom- oder Spannungsversorgung bei einem Fahrzeuganhänger
EP1100100B1 (en) A circuit for detecting the state of electrical switches
EP0730348A2 (de) Schaltung zum Ein- und Ausschalten einer elektrischen Last
EP4077048A1 (de) Schaltungssystem
JPH0317923A (ja) 駆動回路の診断方式
EP3774461A1 (de) Einrichtung zum steuern und regeln eines elektro-pneumatischen feststellbremskreises, ein elektro-pneumatisches handbrems-system, ein fahrzeug und ein verfahren zum steuern und regeln eines elektro-pneumatischen feststellbremskreises
KR100747314B1 (ko) 하이브리드 차량의 브레이크 스위치구조
DE10244534B4 (de) Schaltungsanordnung sowie Verfahren zur Erkennung von Fehlersituationen in gekoppelten Systemen
WO1987003548A1 (en) Adaptive switching circuit
WO2023117777A1 (de) Steuereinrichtung zum steuern wenigstens eines elektrisch steuerbaren steuerelements, steuerschaltung hiermit, fahrzeugsteuerung, kraftfahrzeug sowie verfahren zum herstellen einer steuerschaltung
WO2024083391A1 (de) Vorrichtung und verfahren zur detektion eines elektrischen stromflusses durch eine diode, elektrisches antriebssystem
JPS6133723B2 (hu)
DE102022203089A1 (de) Verfahren zum Betrieb eines Überlastschutzes eines Fahrzeugs
CN118613663A (zh) 用于有源转速传感器的操控电路

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee