HU210378B - Apparatus for heat-treating and/or flushing-through granular materials by gas - Google Patents
Apparatus for heat-treating and/or flushing-through granular materials by gas Download PDFInfo
- Publication number
- HU210378B HU210378B HU9200270A HU9200270A HU210378B HU 210378 B HU210378 B HU 210378B HU 9200270 A HU9200270 A HU 9200270A HU 9200270 A HU9200270 A HU 9200270A HU 210378 B HU210378 B HU 210378B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- grate
- sintering
- frame
- side walls
- edges
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F27—FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
- F27D—DETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
- F27D13/00—Apparatus for preheating charges; Arrangements for preheating charges
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F27—FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
- F27B—FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
- F27B19/00—Combinations of furnaces of kinds not covered by a single preceding main group
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C22—METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
- C22B—PRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
- C22B1/00—Preliminary treatment of ores or scrap
- C22B1/14—Agglomerating; Briquetting; Binding; Granulating
- C22B1/16—Sintering; Agglomerating
- C22B1/20—Sintering; Agglomerating in sintering machines with movable grates
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F26—DRYING
- F26B—DRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
- F26B25/00—Details of general application not covered by group F26B21/00 or F26B23/00
- F26B25/06—Chambers, containers, or receptacles
- F26B25/08—Parts thereof
- F26B25/10—Floors, roofs, or bottoms; False bottoms
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F27—FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
- F27B—FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
- F27B21/00—Open or uncovered sintering apparatus; Other heat-treatment apparatus of like construction
- F27B21/02—Sintering grates or tables
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Metallurgy (AREA)
- Geochemistry & Mineralogy (AREA)
- Geology (AREA)
- Environmental & Geological Engineering (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
- Manufacture Of Iron (AREA)
- Drying Of Solid Materials (AREA)
- Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
- Treatment Of Sludge (AREA)
Description
A találmány tárgya berendezés szemcsés anyagok hőkezeléséhez és/vagy gázzal való átöblítéséhez, különösen az acéliparban használt finomszemcsés nyersanyagok szárításához, égetéséhez és/vagy szinterezéséhez, amely berendezés a kezelendő anyagot felfogó rostélyt, a rostély alatt elrendezett szívószekrényt, a rostély oldalsó széleiből lefelé nyúló szekrényfalakat tartalmaz, ahol is a rostély oldalsó széleihez nagyjából a rostély síkjában fekvő és gázzáró támasztóelemek kapcsolódnak.
A DE-C 563 859 jelű szabadalmi irat ilyen fajtájú berendezést ismertet, amelynél a szinterező rostélyt egy rostélyszalag képezi.
A szemcsés anyagoknak egy szinterező berendezéssel való kezelése során a következő általános problémák merülnek fel:
A szinterezés alatti felhevítés, majd az ezt követő lehűtés során a legtöbb ömlesztett anyag összezsugorodik. Természetszerűleg - habár nagysága tekintetében a szinterező rostélyra helyezett ömlesztett anyag anyagösszetételétől függően - a zsugorodás három dimenzióban történik, miközben a vízszintes irányú zsugorodás által a szinterezett tömörítvényben képződő repedések és különösen az oldalsó határ mentén képződő rések hátrányosan befolyásolják a folyamatot. Az a rés, amely a szinterezési folyamat közben a zsugorodási frontot követőleg alakul ki, megkönnyíti az ömlesztett anyagban levő szilárd, éghető anyagok (széntartalom) elégetéséhez szükséges levegő, illetve oxigén átáramlását.
A szélek tartományában átáramló gáz mennyiségének megnövekedése ahhoz vezet, hogy a zsugorodási front a széleken előrehalad a középső tartományokhoz képest és korlátozott mértékben egyúttal nyers csík képződik (zsugorítatlan anyagból) azáltal, hogy az égési front leszakad, vagy azáltal, hogy a rendelkezésre álló gázmennyiség (többnyire levegő) megnövekedése ahhoz vezet, hogy az éghető anyag túl gyorsan elég anélkül, hogy lezajlana a zsugorodás.
A szélső részek és a középrész egyenetlen átégése idő előtt megnöveli a zsugorítvány szélső tartományainak áteresztő képességét és az éghető anyag elégetésére szánt gázkeverék természetszerűleg inkább a kisebb ellenállást felmutató út irányában áramlik, mégpedig a készre zsugorodott szélső tartományokon át és ezáltal hátrányosan befolyásolja a középső tartományok zsugorodását és idő előttisége miatt nem kívánatos hülést okoz a szinterező rostélyon.
Az ismertetett folyamatok és jelenségek miatt a zsugorítvány minősége egyenetlenné válik és ezek a jelenségek egyúttal késleltetik a zsugorítási folyamat befejezését. A beadagolt éghető anyag energiájának kihasználása elégtelen és az átbocsátott gázkeverék számottevő része (15-20 %) kihasználatlan, de ugyanakkor szállítása költséges és ugyanakkor csökkenti a távozó gázban az esetlegesen hasznosítható vagy káros anyagok koncentrációját és így egy esetlegesen utólag végrehajtott gázkezelés hatékonysága is lecsökken.
A fent körvonalazott problémák kiküszöbölésére létrehoztak szinterező berendezéseket, azonban a szélső tartományok vonatkozásában az ismert szinterező berendezések egyike sem hozott a gyakorlatban kielégítő eredményt.
így például a DE-C 563 859 jelű szabadalmi leírásban ismertetett megoldás esetében megkísérelték a széleken jelentkező felesleges légáramlás elkerülését azáltal, hogy kiszélesítették a rostélyszalagot, mikor is a zsugorító rostélyhoz oldalról kádzáró támasztófelületet kapcsoltak hozzá. Bebizonyosodott azonban, hogy ez a megoldás igen csekély anyagmagasságig, nevezetesen az ömlesztett anyagból képzett mintegy 13 cm vastag rétegig alkalmazható, valamint gyulladási problémák jelentkeznek és nagyobb rétegvastagság esetében a zsugorodás minősége a szélek környezetében lényegesen leromlik.
A DE-B 1 006 163 jelű szabadalmi irat a DE-C 563 859 jelű irat megjelenése után hosszú idővel ismertetett egy további kísérletet a fent ismertetett problémák megoldására. Ezen iratban ismertetett megoldás értelmében a feleslegesen átáramló léghányadot a réteg belső oldalának a széleken való letakarásával érik el. Ezen megoldás esetében azonban nem érhető el jó minőség a széleken, mivel nem valósítható meg az ömlesztett réteg pontos és gáztömör lefedése.
A DE-C 3 446 845 jelű szabadalmi iratból egy olyan megoldás ismert, amelynek értelmében a szinterező rostélyt a szélső tartományban vakrostéllyal helyettesítik. Mindazonáltal a meglevő berendezések átépítése során a rostélyfelület ezáltal okozott lecsökkentése lényegesen lecsökkentette a ventilátorok hatásfokát is. Mostanáig az ilyen jellegű energiaveszteségeket nem tekintették lényegesnek, azonban az energia felértékelődése következtében ez az értékelés megváltozott.
A DE-B 1 758 983 jelű szabadalmi dokumentum egy olyan szinterező berendezést ismertet, ahol a rostélylapok oldalt elrendezett láncelemek között vannak elhelyezve. A szívószekrényben fekvő láncelemek beszűkítik a szívószekrény keresztmetszetét és ezáltal csökkentik a hatásfokot, oly mértékben, hogy ezen ismert szinterező berendezés működési módja, de egyúttal hiányosságai is megegyeznek a DE-C 3 446 845 jelű szabadalmi leírásban ismertetett megoldáséval.
A találmánnyal célunk a körvonalazott hiányosságok és nehézségek kiküszöbölése és a megoldás a bevezetőben ismertetett berendezés olyan továbbfejlesztésében áll, amelynél az ömlesztett anyagból képezett réteg nagyobb vastagsága esetében is egyenletesen átöblítódnek a szélek, ami által a széleken levő anyagmennyiség a kezelés után lényegében azonos minőségű, mint a rostélyon középen elhelyezkedő anyag minősége. Lényeges feladat annak megoldása, hogy a berendezés teljesítménye együttjárjon a fajlagos fogyasztási mutatók csökkenésével - csökkenjen a ventilátorok működtetéséhez szükséges elektromos energia és az ömlesztett anyagba beadott koksz mennyisége és ezzel egyidejűleg egyenletesebbé kell válnia a kezelt anyag minőségének a réteg teljes keresztmetszetére vonatkoztatva.
A kitűzött feladatot a berendezés találmány szerinti
HU 210 378 Β továbbfejlesztésével oldottuk meg, amelynek értelmében a támasztóelemek külső széleihez a rostély síkjához képest felfelé irányuló oldalfalak csatlakoznak és a szekrényfalak a támasztóelemek belső szélétől lefelé irányulnak és a szekrényfalak külső és az oldalfalak belső felülete között távköz van.
Ezen megoldás révén a következő előnyök érhetők el:
- a meglevő szinterező berendezések teljesítménye akár 20% értékkel is megnövelhető anélkül, hogy változtatni kellene a ventilátorokon, mivel a ventilátorok kapacitása jobban kihasználódik a tulajdonképpeni szinterezési folyamat szempontjából és ennek eléréséhez csupán jelentéktelen átalakításokat kell magán a berendezésen elvégezni,· illetve újonnan épített berendezések esetében a méretek rövidebbek, kisebbek;
- a meglevő ventilátorok optimálisan kihasználhatók a tulajdonképpeni folyamat táplálására és a termék előállításához tonnánként kevesebb levegő, illetve gázkeverék átbocsátás szükséges;
- a távozó gázokban nagyobb koncentrációban vannak jelen a káros, illetve hasznos anyagok és ez lehetővé teszi a gáz hatékonyabb tisztítását illetve mosását;
- különösen széles rostélyfelületek esetében az oldalirányban kinyúló terhelések miatt statikailag előnyösebb szerkezeti megoldás alkalmas a rostot alátámasztó hordozóelemek számára (kisebb hajlam az elgörbülésre, könnyebb szerkezet);
- szinterező szalagok esetében a rostély alatti keresztirányú tömítésnek a tömörítvénynek az oldalfalak közötti szélességéhez viszonyított aránya 1,0 alatt van (egészen mintegy 0,85 vagy keskeny szalagok esetében még ennél is kisebb), és ez további csökkenést eredményez a nemkívánatos légáramlás tekintetében.
A támasztóelemek előnyösen a rostélyt hordozó keretrészhez vannak erősítve és az oldalfalak a támasztóelemekre támaszkodnak.
A találmány szerinti berendezés előnyös kiviteli alakja esetében az oldalfalak a rostélyt hordozó és peremmel ellátott keretrészre a rostélytól távköznyire vannak ráerősítve és a támasztóelemek a rostély és az oldalfalak közé vannak elhelyezve és a keretrészre játékkal felerősítve.
A rostélyt hordó tartókeretek végei a keretrészek fölött vannak elhelyezve és ezeket a támasztóelemek lefedik, valamint helyzetüket csapok biztosítják, illetve rögzítik.
Egy támasztófelület szélessége előnyösen 10-30 cm és a hozzá csatlakozó oldalfal mintegy kétszer ilyen ’ magas. A felfekvő felület szélessége kis rostélyfelület és az ömlesztett anyag csekély rétegvastagsága esetén 2 cm, szélesebb szinterező rostély és magasabb rétegvastagság esetében 35 cm-ig terjed.
A találmányt a továbbiakban a mellékelt rajzon mutatjuk be részletesebben. A rajzon: az 1-3. ábrák a találmány szerinti szinterező berendezés egy-egy kiviteli alakjának szélső tartományát mutatják keresztmetszetben.
Az 1. ábra a találmány szerinti berendezést vázlatosan mutatja, amelynek értelmében a berendezés szinterező 1 rostélyt, valamint ezalatt elrendezett, de hozzá közvetlenül csatlakozó 2 szívószekrényt tartalmaz, amely 2 szívószekrényt az szinterező 1 rostély felső 3 széleitől lefelé nyúló 4 oldalfalak képeznek és amely nem ábrázolt szívó ventilátorhoz kapcsolódik. A szinterező 1 rostély mindegyik 3 széléhez nagyjából a szinterező 1 rostély síkjában fekvő 5 támasztóelem kapcsolódik, amelyet gázzáró 6 lemez képez. A szinterező 1 rostélyra felhordott szemcsés anyagot, illetve kezelendő anyagot képező 7 réteggel azonos 8 rétegvastagságban van felhordva a kezelendő ömlesztett anyag a 6 lemezre.
Az 5 támasztóelem mindegyik külső 9 széléhez felfelé irányuló 10 oldalfal csatlakozik, amely a szinterező 1 rostélyra felhordott és a kezelendő anyagot tartalmazó 7 réteget legalább a kezelés kezdeti szakaszában oldalról megtámasztja. A 7 réteg kezelésének előrehaladtával zsugorodás lép fel és ezáltal a 7 réteg és a 10 oldalfalak között 11 rés keletkezik.
A 2. ábrán bemutatott kiviteli alak esetében a szinterező 1 rostély egy azt körülvevő 12 keretre támaszkodik. Ez a 12 keret oldalirányban a 12 kereten kifelé túlnyúló 5 támasztóelemeket hordoz, amelyek külső 9 széléhez a szinterező rostély síkjától felfelé elhelyezkedő 10 oldalfalak vannak hozzáerősítve. Mind az 5 támasztóelem, mind a 10 oldalfal hőszigetelő védőréteggel látható el.
A 3. ábra a találmány szerinti berendezés egy módosított kiviteli alakját mutatja, ahol is a szinterező 1 rostély 13 tartókerettel van ellátva, amelyhez a 12 keret kifelé irányuló 14 pereme kapcsolódik. Ezen 14 peremnek az 5 támasztóelemen túlnyúló 15 részére van felerősítve a 10 oldalfal, ami által a szinterező 1 rostély és a 10 oldalfal között A távköz adódik. Az ezáltal létrehozott térközben az 5 támasztóelem a 10 oldalfalakon átvezetett 16 csapok segítségével van rögzítve a 12 kerethez.
A találmány szerinti berendezés minden szinterezési eljárás esetében alkalmazható, ahol a rostélyok átszellőztetése során kialakuló szélhatásokat (például mozgórostélyos pelletégetó berendezéseknél) el kell kerülni és csökkenteni kell az átjárható ömlesztett anyag egyenetlen átöblítését akár gazdasági, akár környezetvédelmi okokból. Kedvező esetben ez az egyenetlenség a találmány szerinti megoldással megszüntethető.
A találmány szerinti berendezés különösen alkalmas az acéliparban a nagykohókba beadagolandó finomszemcsés nyersanyagok előkészítésére, továbbá kéntartalmú nyersanyagok szinterező pörköléséhez, vagy pedig keményre égetett cementtéglák előállítására.
A találmány szerinti berendezésnél a szinterező 1 rostély különféle módon és úton képezhető ki és így például alkalmazható kocsis rostélyokhoz vagy rostélyserpenyőkhöz.
Claims (5)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Berendezés szemcsés anyagok hőkezeléséhez és/vagy gázzal való átöblítéséhez, különösen az acéliparban használt fmomszemcsés nyersanyagok szárítá3HU 210 378 Β sához, égetéséhez és/vagy szinterezéséhez, amely berendezés a kezelendő anyagot felfogó rostélyt, a rostély alatt elrendezett szívószekrényt tartalmaz, amely szívószekrényt a rostély széleitől lefelé nyúló szekrényfalak képeznek, továbbá a rostély széleihez oldalról a rostély 5 síkjában fekvő gázzáró támasztóelemek kapcsolódnak, azzal jellemezve, hogy a támasztóelemek (5) külső széleihez (9) a rostély (1) síkjához képest felfelé irányuló oldalfalak (10) csatlakoznak és a szekrényfalak (4) a támasztóelemek (5) belső szélétől lefelé irányulnak és a szekrény falak (4) külső és az oldalfalak (10) belső felülete között távköz van.
- 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a támasztóelemek (5) a szinterező rostélyt (1) hordozó keretre (12) vannak erősítve és az oldalfalak (10) a támasztóelemekre (5) támaszkodnak.
- 3. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jelle10 mezve, hogy az oldalfalak (10) a szinterező rostélyt (1) hordozó és a szekrényfalak (4) által képzett keret (12) pereméhez a szinterező rostélytól (1) távköznyire (A) vannak hozzáerősítve, továbbá a támasztóelemek (5) a szinterező rostély (1) és az oldalfalak (10) között vannak elhelyezve és a kerethez (12) játékkal vannak hozzáerősítve.
- 4. A 3. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szinterező rostélyt (1) hordozó kerettartó (13) végei a keretnek (12) a támasztóelemek (5) által lefedett része fölé nyúlnak és a kerettartó (13) végeit a támasztóelemek (5) lefedik és rögzítik, továbbá a támasztóelemek (5) helyzetét csapok (16) rögzítik.
- 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a támasztóelem (5) szélessége 10-35 cm és az ehhez csatlakozó oldalfal (10) magassága ennek kétszerese.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0024291A AT395353B (de) | 1991-02-05 | 1991-02-05 | Einrichtung zur thermischen behandlung und/oder zum durchgasen von koernigen stoffen |
Publications (3)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9200270D0 HU9200270D0 (en) | 1992-04-28 |
HUT60383A HUT60383A (en) | 1992-08-28 |
HU210378B true HU210378B (en) | 1995-04-28 |
Family
ID=3485332
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9200270A HU210378B (en) | 1991-02-05 | 1992-01-29 | Apparatus for heat-treating and/or flushing-through granular materials by gas |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0498788A1 (hu) |
JP (1) | JP2538158B2 (hu) |
KR (1) | KR960004798B1 (hu) |
AT (1) | AT395353B (hu) |
CZ (1) | CZ277800B6 (hu) |
GE (1) | GEP20002101B (hu) |
HU (1) | HU210378B (hu) |
PL (1) | PL166627B1 (hu) |
SI (1) | SI9210095A (hu) |
SK (1) | SK277901B6 (hu) |
TR (1) | TR25875A (hu) |
UA (1) | UA22112C2 (hu) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT408664B (de) * | 2000-02-29 | 2002-02-25 | Voest Alpine Ind Anlagen | Vorrichtung und verfahren zum kühlen von körnigen stoffen |
KR100950959B1 (ko) * | 2002-12-26 | 2010-04-02 | 주식회사 포스코 | 소결기 대차에서의 가스 불투과성 맹판을 이용한 누풍방지 장치 |
AT7072U3 (de) * | 2004-03-17 | 2005-01-25 | Voest Alpine Ind Anlagen | Umbauverfahren |
EP3348942A1 (en) * | 2017-01-17 | 2018-07-18 | Paul Wurth S.A. | Side wall of a pallet car for a travelling grate machine, pallet car comprising such a side wall and method for converting a pallet car |
Family Cites Families (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1169336A (en) * | 1913-10-14 | 1916-01-25 | United Iron And Steel Company | Sintering device. |
US1098035A (en) * | 1913-12-06 | 1914-05-26 | John E Greenawalt | Grates for sintering-pans. |
US1471402A (en) * | 1919-10-27 | 1923-10-23 | Dwight & Lloyd Sintering Compa | Pallet mechanism for ore-sintering machines |
DE563859C (de) * | 1931-02-11 | 1932-11-10 | Metallgesellschaft Ag | Bandsinterapparat |
DE1006163B (de) * | 1952-10-29 | 1957-04-11 | Metallgesellschaft Ag | Verfahren und Vorrichtung zur Verbesserung der Betriebsbedingungen bei Saugzug-Sinterbaendern |
US2764403A (en) * | 1954-10-21 | 1956-09-25 | William M Duncan | Pallets and grate bar therefor |
US2834593A (en) * | 1955-05-23 | 1958-05-13 | Armco Steel Corp | Pallet for sintering machines |
DE1758983C2 (de) * | 1968-09-11 | 1974-03-07 | Knapsack Ag, 5033 Knapsack | Sintereinrichtung |
JPS515968B2 (hu) * | 1972-03-01 | 1976-02-24 | ||
US4289485A (en) * | 1979-08-15 | 1981-09-15 | Koppers Company, Inc. | Sinter machine-pelletizing machine wear and baffle plate for pallet side plate |
DE3446845C1 (de) * | 1984-12-19 | 1986-07-24 | Mannesmann AG, 4000 Düsseldorf | Vorrichtung zur Beseitigung der Randgängigkeit von Saugzugsinteranlagen |
-
1991
- 1991-02-05 AT AT0024291A patent/AT395353B/de not_active IP Right Cessation
-
1992
- 1992-01-27 EP EP92890022A patent/EP0498788A1/de not_active Ceased
- 1992-01-29 HU HU9200270A patent/HU210378B/hu not_active IP Right Cessation
- 1992-01-30 SI SI9210095A patent/SI9210095A/sl unknown
- 1992-02-04 JP JP4018812A patent/JP2538158B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-04 TR TR92/0119A patent/TR25875A/xx unknown
- 1992-02-04 PL PL92293376A patent/PL166627B1/pl unknown
- 1992-02-05 SK SK331-92A patent/SK277901B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1992-02-05 CZ CS92331A patent/CZ277800B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-02-06 KR KR1019920001682A patent/KR960004798B1/ko not_active IP Right Cessation
-
1993
- 1993-06-16 UA UA93003907A patent/UA22112C2/uk unknown
- 1993-08-19 GE GEAP19931464A patent/GEP20002101B/en unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
KR920016176A (ko) | 1992-09-24 |
GEP20002101B (en) | 2000-05-10 |
SK277901B6 (en) | 1995-07-11 |
JP2538158B2 (ja) | 1996-09-25 |
HU9200270D0 (en) | 1992-04-28 |
PL166627B1 (pl) | 1995-06-30 |
TR25875A (tr) | 1993-09-01 |
HUT60383A (en) | 1992-08-28 |
EP0498788A1 (de) | 1992-08-12 |
ATA24291A (de) | 1992-04-15 |
AT395353B (de) | 1992-12-10 |
JPH0571879A (ja) | 1993-03-23 |
KR960004798B1 (ko) | 1996-04-13 |
UA22112C2 (uk) | 1998-04-30 |
PL293376A1 (en) | 1992-08-10 |
SI9210095A (sl) | 1994-06-30 |
CS33192A3 (en) | 1992-09-16 |
CZ277800B6 (en) | 1993-04-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP5656639B2 (ja) | 製品の熱処理のためのトンネル炉 | |
US20120322016A1 (en) | Roller hearth calcining furnace and method of use | |
US9841236B2 (en) | Sintering furnace with a gas removal device | |
HU210378B (en) | Apparatus for heat-treating and/or flushing-through granular materials by gas | |
GB2192978A (en) | Process for drying swarf or other small items contaminated with volatile substances | |
SE9801199L (sv) | Sätt och anordning för sintring av finfördelat material | |
JPS5911649B2 (ja) | 焼結混合物の点火方法および点火装置 | |
RU2392553C2 (ru) | Способ переоборудования | |
US4106893A (en) | Sintering furnace | |
SU1083925A3 (ru) | Устройство дл термообработки агрегатного материала газовым потоком | |
US4540363A (en) | Ingot pusher furnace | |
US4106894A (en) | Apparatus for heat treating fragmented materials | |
CN220541763U (zh) | 一种应用于窑炉内的气体限流装置 | |
JP2004504255A (ja) | 表示管で用いられるためのエンベロープを製造するためのオーブン及びプロセス | |
US2878009A (en) | Sinter cooling machines | |
SU1303618A1 (ru) | Газоотвод щий тракт конвертера | |
EP0936431B1 (en) | Oven particularly for ceramic products | |
RU1805270C (ru) | Шахтна печь с перекрестной подачей теплоносител | |
RU2058991C1 (ru) | Вертикальная печь для термообработки твердого топлива | |
EP3667221A1 (en) | Induration machine | |
RU2024803C1 (ru) | Шахтная печь с перекрестной подачей теплоносителя | |
JPH10122754A (ja) | シンターケーキ支持スタンドを有する焼結機 | |
JPS58161728A (ja) | 連続熱処理炉 | |
SU1656301A1 (ru) | Шахтна печь с перекрестной подачей теплоносител | |
RU2024804C1 (ru) | Шахтная печь с перекрестной подачей теплоносителя |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |